Sıfıraraçal.com
  Hemen Teklif Al

Mercedes SLC Serisi

-

Mercedes SLC Serisi Renkleri

Ateş Kırmızı
Beyaz
İnci Beyazı
Indiyum Gri
İridyum Gümüş Metalik
Mavi
Metalik Kırmızı
Metalik Obsidiyen Siyahı
Selenit Gri
Silver
Siyah

Mercedes SLC Serisi Resimleri

Mercedes SLC Serisi Fiyat Analizi

* Gün içinde sistemde var olan en ucuz paket fiyatı baz alınmıştır.
1 Ay
3 Ay
6 Ay
1 Yıl

Mercedes SLC Serisi Versiyonları

Mercedes SLC Serisi Yorumları

Mercedes SLC Serisi Misafir 9.05.2018
uçak gibi mükemmel
(0)
Cevap Yaz

Mercedes SLC Serisi Misafir 8.05.2018
yazın kullanmak için mükemmel bir araç üstüne tanımıyorum başka araç çok hoşuma gitti
(0)
Cevap Yaz

Mercedes SLC Serisi Misafir 12.03.2018
spor araç olarak çok iyi bir araç zaten mercedesin konforu üst düzey bir araç hiç tereddütsüz alınabilecek bir araç paramı toplayabilirsem kesin alıcam çok güzel bir araç
(0)
Cevap Yaz

Mercedes SLC Serisi Misafir 6.02.2018
mercedes tutkunlarının spor tarzı olarak alabileceği en iyi araba hoş tasarım yüksek hız
(0)
Cevap Yaz

Mercedes SLC Serisi Misafir 6.11.2017
oldukça kaliteli olan malzeme ve işçilik kalitesi ile ön plana çıkıyor.
(0)
Cevap Yaz

Mercedes SLC Serisi Misafir 15.09.2017
malzeme ve işçilik kalitesi on numara performans olarak da harika bir araba
(0)
Cevap Yaz

Mercedes SLC Serisi Misafir 16.06.2017
bu fiyatlara çok iyiymiş 1.6 motor fazla verigiside yok
(0)
Cevap Yaz

Mercedes SLC Serisi Misafir 24.05.2017
Çok güzel araba bence hemde çok pahalı da değil uyun bir fiyatta
(0)
Cevap Yaz

Mercedes SLC Serisi Misafir 19.04.2017
Yakışıklı araba anca bakıyoruz işte başka ne diyelim
(0)
Cevap Yaz

Mercedes SLC Serisi Misafir 12.04.2017
Harika bir üstü açık araba çok pahalı da değil mercedese göre o yüzden almayı düşünüle bilinir
(0)
Cevap Yaz

Mercedes SLC Serisi Misafir 3.04.2017
Toplu bir duruşu var ve hoş gözüküyor
(0)
Cevap Yaz

Mercedes SLC Serisi Misafir 15.02.2017
Bence bu mercedes hiç bir işe yaramaz BMW nin araçları daha iyi
(2)
Cevap Yaz

Mercedes SLC Serisi Misafir 4.01.2017
Muhtesem donanim, surus kalitesi, teknik ozellikleri en ust seviyede...
(0)
Cevap Yaz

Mercedes SLC Serisi Misafir 4.10.2016
Tam genç arabası hız konfor tasarım güzellik herşey var arabada ama binmek için zengin olmak lazım aldık diyelim yakıt parası nasıl yetiştircez.
(0)
Cevap Yaz

Daha Çok Kullanıcı Yorumu Gör
Mercedes SLC Serisi için Görüşlerini Bildir
Gönder

Sıkça Sorulan Sorular

Mercedes SLC Serisi Hakkında Genel Bilgiler

Roadster hissi
Yaşamın hızını artık Yeni SLC belirliyor.
Şehrin ritmi birden hızlanmış gibi görünüyor. Etkileyici tasarım. Maksimum performans. Nefes kesici bir motor sesi. Havanın kalp atışı kadar sessiz. Daha da yoğun bir otomobil deneyimi için her şey hazır. Üstü açık veya üstü kapalı, düz yollarda veya virajları kovalayarak. Keşif duygusu geri döndü.
Her konfor için açık.
Tüm mevsimlerde ve neredeyse tüm hava durumu koşullarında üstü açık sürüş: Yeni nesil SLC'nin sunduğu konforlu ve akıllı çözümler bunu mümkün kılar.
Bunu da bir düğmeye dokunuşta sürücü ve yolcunun boyun ve omuzları etrafında bir sıcak hava bölgesi oluşturarak yapar. İstenen sıcaklık üç kademede ayarlanabilir.

AIRGUIDE hava akımı önleme sistemi, üstü açık sürüş sırasında cereyanı ve hava akımı gürültüsünü asgariye indirir, böylece konforu önemli ölçüde arttırır. Şeffaf ve dönen iki bileşenden oluştuğu için, arkaya doğru görüş kabiliyetini kısıtlamaz.

Bu bağımsız olarak ayarlanabilir plastik paneller devrilme çubuklarının arkasına takılmıştır. Bunlar hava akımlarını, sürücü ve yolcunun baş ve omuzları etrafındaki cereyanları önemli ölçüde azaltacak biçimde yönlendirir.

Yılın en heyecan verici Açık Hava etkinliği için hazır mısınız?
Yeni SLC, bir roadster'ın benzersiz sürüş keyfini bir coupé'nin günlük kullanışlılık ve sessiz çalışma nitelikleriyle birleştirir. Elektrohidrolik işletimli katlanır Vario tavanı 20 saniyenin altında açmak ve kapatmak için bir düğmeye basmak yeterlidir. Vario tavanı kalkış sırasında ve 40 km/s'e varan hızlarda açmak ve kapatmak da mümkündür – işlemin 5 km/s'den düşük bir hızda başlatılmış olması gerekir. Geriye kalan tek soru, hangi tavan çeşidinin seçileceğidir.
İsteğe bağlı panoramik Vario tavan, kapalı olduğunda bile yukarıya doğru neredeyse tümüyle açık bir görüş sunar ve aracın iç mekanına daha aydınlık ve daha ferah bir özellik kazandırır. MAGIC SKY CONTROL ile birlikte, üst kısım kapalı olduğunda bile bir düğmeye basılarak açık hava hissinin oluşturulmasını sağlar. Cam tavanın ışık ve enerji geçirgenliği anında değişir. Cam karartıldığında aracın iç mekanı önemli ölçüde daha az ısınır.

Yeni SLC içindeki heyecan verici başka bir yenilik de otomatik bagaj ayırma özelliğidir. Orta konsoldaki düğme üzerinden çalıştırılır. Otomatik bagaj ayırıcısı, vario tavanın daha da rahat çalıştırılmasını sağlar – bagaj ayırıcısı yüksek konumundaysa (daha büyük bir bagaj hacmi sağlar), tavan açıldığında otomatik olarak alçak konumuna iner.
Tasarım
Uzun kaput ile kısa tekerlek-tampon mesafesi.
Yeni SLC'nin silueti hem açık hem kapalı durumda güçlü ve çarpıcı biçimde dinamiktir. Görsel ana odak, arkaya doğru konumlandırılmıştır ve bakışı güçlü arka kısma yönlendirir. Entegre egzoz uçları ve LED arka aydınlatma grubuyla karakteristik arka tampon, baş döndürücü nihai duyguyu yaratır.
Dış mekan tasarım konsepti – Onaylayan bakışlar için güzel bir manzara.
Kült roadster, sportif mevcudiyetinin altını çizer. Yeni SLC, uzun kaputu, geriye çekilen greenhouse ve kısa arka kısmıyla bir roadster'ın tipik özelliklerini taşır.
Güçlü ve sportif ön kısmı, yeni SLC'nin duruş halinde bile yaydığı güçlü bir mevcudiyet duygusu yaratır. Gelişmiş aydınlatma teknolojisi, LED Akıllı ışık Sistemi ile birlikte bu izlenimi güçlendirir.

Atletik biçimli kanatlara sahip arka kısmı güçlü oranlar karakterize eder. Özellikle siyah difüzörü ve entegre egzoz uçlarıyla arka tampon, yeni SLC'nin dinamik potansiyelinin işaretlerini verir.
Interior – comfortissimo.
İncelikli detaylar arasında söz edilmeye değer başka detaylar, Hafıza Paketi ile birlikte kullanılan kromajlı kontroller veya tuşlar arasında ince gümüş rengi süsleme bileşenlerine sahip baş ünitesidir.
Orta konsol, sürücü ve araç arasındaki arabirimdir – teknik fonksiyonunun yanı sıra yüksek bir değere sahip tasarımıyla da aracın iç mekan tasarım konseptinin genel karakterini belirlemekte büyük bir rol oynar.

Standart olan kavrama alanında tırtıklara sahip yeni spor direksiyon simidi veya 9G-TRONIC, 9 ileri oranlı otomatik şanzıman ile birlikte kullanılan SLC işlemesine sahip DIRECT SELECT seçici kol, kaliteli sportif ambiyansı karakterize eder. Heyecan verici tasarımlara ve yeni renklere sahip standart spor koltuklar görsel ve dokunsal önemli noktalardır.
Şanzıman
Yeni SLC: Beş güçlü kişilik.
Sürüş keyfi ve sportiflik, roadster'ın doğasının bir parçasıdır. Yeni SLC, DYNAMIC SELECT ile bu vaadi tutarlı biçimde yerine getirir, ancak bunu konfor ve yakıt tüketimini göz ardı etmeden yapar. 9G-TRONIC, 9 ileri oranlı otomatik şanzımanda her ruh haline ve her yola uyacak beş sürüş programı mevcuttur: Eco, Comfort, Sport, Sport+ ve Individual.

Donanımların kullanılabilirliği seçilen motor ve konfigürasyona bağlıdır. Detayları, her model için verilen donanım bilgilerinde bulabilirsiniz.
Yol tutuş raporu: süspansiyon iyi hissediyor
Rahat, sportif ve doğru.
Sportif süspansiyon ayarıyla yeni SLC'nin standart versiyonu dinamik bir sürüş tarzı için mükemmel biçimde hazırdır – aynı zamanda konforu şaşırtıcı derecede korumayı da başarır. Spor süspansiyon veya sürüş dinamikleri paketi ve bunun seçilebilen süspansiyon ve sönümleme ayarlarıyla, sürüş keyfi daha da yüksek bir seviyeye taşınabilir.

Donanımların kullanılabilirliği seçilen motor ve konfigürasyona bağlıdır. Detayları, her model için verilen donanım bilgilerinde bulabilirsiniz
AMG spor süspansiyon
Özel olarak geliştirilmiş AMG ön ve arka akslara sahip AMG spor süspansiyon, hızlı viraj alma ve duyarlı hakimiyet için ideal ön şartları sağlar. Tüm bileşenler, yüksek yanal hızlanma ve azalmış yalpalama için karşılıklı olarak ayarlanmıştır.
Direct-steer direksiyon sistemi, hıza duyarlı güç yardımı ve değişken oranlı direksiyon ile (isteğe bağlı)
Direct-Steer direksiyon sistemi, direksiyon simidinin açısına göre değişken bir yönlendirme oranıyla hıza hassas hidrolik direksiyonun konforuna katkıda bulunur. Bu da virajlı yollarda örneğin, daha çevik bir araç tepkisi sağlar ve düz yol kesitlerinde düz çizgi dengesini arttırır.
ESP® Dinamik Viraj Yardımcısı
ESP® tabanlı sistem, özellikle eğimli yollarda hızlanma sırasında daha yüksek bir denge ve hakimiyet güvenliği sunar. ESP® sensörleri yetersiz direksiyon yönlendirmesi sonucunda dışa savrulma eğilimi tespit ederse, iç tekerlekler üzerinde hedeflenmiş bir fren müdahalesinde bulunarak bu eğilimi azaltabilir.
Dinamik Yol Tutuş Paketi (isteğe bağlı)
On milimetre kadar alçaltılmış süspansiyon, ADS Adaptif Sönümleme Sistemi, hıza duyarlı güç yardımına sahip Direct-Steer direksiyon sistemi ve değişken direksiyon oranının yanı sıra ESP® Dinamik Viraj Yardımı da çevikliği, sürüş konforunu ve düz hat dengesini arttırır.
Süspansiyon daha sert ön ve arka aks yaylarıyla donatılmıştır. Sönümleme sistemi üç temel ayara sahiptir. DYNAMIC SELECT sürüş karakter seçim fonksiyonu ile konforlu bir ayardan Sports moduna geçiş yapabilirsiniz.

Hem Sports modu hem de Comfort modunda, her bir tekerlek için sönümleme kuvvetleri otomatik ve kademesiz olarak anlık hakimiyet durumuna göre uyarlanır. Direct-Steer direksiyon sistemi, hassas hakimiyet sağlar ve direksiyon gerekliliklerini - örneğin, dar virajlarda veya bir park yerine geri vitesle girerken - daha direkt bir direksiyon oranıyla önemli ölçüde azaltır. Diğer yandan, yüksek hızlarda düz hat dengesi de özellikle iyidir.

Yalnızca 9G-TRONIC, 9 ileri oranlı otomatik şanzıman ile birlikte mevcuttur. Mercedes-AMG SLC 43 için mevcut değildir.
10 milimetre alçaltılmış spor süspansiyon (isteğe bağlı)
10 milimetre alçaltılmış ve daha gergin bir yay ve sönümleme ayarına sahip olan bu sportif süspansiyon, dinamik bir sürüş tarzı sağlar.

Mercedes-Benz Akıllı Sürüş
Kazasız sürüş yolunda.
On yıldan uzun bir zaman önce PRE-SAFE® ile başladığımız ve DISTRONIC Mesafe Yardımcısı ile devam ettiğimiz şeyi şimdi sürüşte yeni bir boyut haline gelecek biçimde geliştirdik: Mercedes-Benz Intelligent Drive – konfor ve güvenlik artık birleşmiştir. Onu yeni SLC içinde görebilir ve hissedebilirsiniz.

Ağ yapılandırması – güvenlik uzmanlarımız buna "sensör kaynaşımı" adını verir – kullanan yardımcı sistemler karmaşık durumları analiz eder ve gelişmiş çevresel sensörler sayesinde yol trafiğindeki tehlikeleri daha etkili biçimde tespit eder.

Donanımların kullanılabilirliği seçilen motor ve konfigürasyona bağlıdır. Detayları, her model için verilen donanım bilgilerinde bulabilirsiniz.
DISTRONIC takip mesafesi kontrol sistemi (isteğe bağlı)
Yenilikçi sürücü yardım sistemi, sürücünün öndeki araçla arasında güvenli bir mesafeyi korumasına otomatik olarak yardım eder ve onları uzun seyahatler ve dur-kalk trafik sırasında rahatlatır. Güvenli mesafe ihlal edildiği takdirde sistem görsel bir uyarı sinyali verir ve bir çarpışma tehlikesi varsa sesli bir uyarı duyulur.
Radar tabanlı sistem gerektiğinde aracı frenler ve ardından mümkün olan yerde onu tekrar istenen hıza ulaşana kadar hızlandırır. Bu da arka taraf çarpışmaları riskini azaltır ve sürüş konforunu arttırır. 

DISTRONIC PLUS Mesafe Yardımcısı, 0'dan 200 km/s'ye kadar olan bir hız aralığı içinde çalışır ve otomobil dururken ve önde seyahat eden bir araç yokken etkinleştirilebilir. Radar sensörlerinden gelen bilgilerin kullanılması sürücülerin, araya girerek öne geçen veya önde seyahat eden araçlara oldukça önceden tepki gösterebilmelerini sağlar.

Aktif Fren Yardımcısı
Sistem, öndeki araca olan mesafe çok az olduğunda görsel bir uyarı verir. Eğer bir çarpışma riski tespit edilirse sesli bir uyarı sinyali verilir; bundan sonra sürücünün frenleme eylemi desteklenebilir ve sürücünün tepki vermemesi durumunda araç hızı bağımsız biçimde azaltılabilir.
Öndeki araçla aradaki mesafe, 30 ila 250 km/s'lik bir hız aralığı içinde birkaç saniye süresince önceden ayarlanan bir değerin altına düşerse gösterge grubunda bir uyarı ışığı yanar. Mesafe hızlı biçimde düşmeye devam ederse, fasılalı bir alarm sesi de duyulur. 

Hareket eden bir nesneyle potansiyel bir çarpışma 7 ila 250 km/s'lik bir hız aralığında tespit edilebilirken, duran bir nesneyle bu aralık 7 ila 70 km/s'dir. Sürücü bir acil durum frenlemesiyle yanıt verirse, Adaptif Fren Yardımcısı destek verebilir. Gerekirse, mümkün olan yerlerde bir çarpışmadan kaçınmak için fren basıncını arttırır. Sürücü tepki vermezse, sistem bağımsız biçimde fren yapar. Bu da, önemli ölçüde düşmüş hızı daha da düşürür. Rölatif olarak düşük hızlarda, bir arka taraf çarpışmasını önlemek için bu müdahale yeterli olabilir.
Konsantrasyon Kaybı Yardımcısı
Gözümüz her zaman üzerinizde. 60 ile 200 km/s arasındaki sürüş davranışlarınızın bir analizini kullanan Konsantrasyon Kaybı Yardımcısı, sizi tam zamanında bir mola vermeniz için uyarabilir. Kendi güvenliğiniz için.
Bu sistem özellikle uzun seyahatlerde ve geceleri yapılan seyahatlerde sürüş güvenliğini arttırabilir. Konsantrasyon Kaybı Yardımcısı, sürücünün direksiyon davranışlarına dayalı olarak tipik yorgunluk ve ciddi dikkatsizlik işaretlerini algılar ve yaklaşan uyuklama durumu konusunda görsel ve sesli uyarı uyarılar verir.
PRE-SAFE® yolcu koruma sistemi (isteğe bağlı)
Sistem, kritik hakimiyet durumlarını önceden algılama ve yaklaşan bir kaza durumunda yolcu koruması için önleyici tedbirleri alma kabiliyetine sahiptir. Bunlar, geri çekilebilir kemer gerdirilmesini veya tüm açık camların otomatik biçimde kapatılmasını içerir.
PRE-SAFE®, Elektronik Denge Programı ESP® ve Fren Yardımcısı Sistemi BAS gibi diğer sistemlerden alınan sensör verilerini kesintisiz olarak değerlendirir ve ağır bir aşırı/yetersiz direksiyon ve acil durum frenlemesi gibi durumları tespit edebilir.

Kritik bir hakimiyet durumu tespit edildiği takdirde PRE-SAFE® anında farklı fonksiyonları devreye sokabilir. Bunlar, geri çekilebilir kemer gerdirilmesini veya tüm açık camların otomatik biçimde kapatılmasını içerir.
Şerit Takip Yardımcısı (isteğe bağlı)
Dikkatsizlik ve yorgunluk, farkına varmadan şeritten çıkmanıza sebep olabilir. Sistem, istençsiz şeritten çıkışları algılayabilir ve sürücüyü direksiyon simidi titreşimleriyle uyarabilir. Sistem, 60 ile 200 km/s'ye kadar değişen hızlarda çalışır.

Kör Nokta Yardımcısı (isteğe bağlı)
Sistem, trafikteki en büyük tehlikelerden birini tespit etmeyi mümkün kılar: Kör nokta içinde bir araç tespit edildiği takdirde dikiz aynasında kırmızı bir üçgen belirir. Sürücü bu görsel ipucunu fark etmezse ve dönüş sinyalini vermezse, sistem ayrıca sesli bir uyarı verir.
Parktronik, Park Yardımcısı (isteğe bağlı)
Bu sistem, sürücünün bir park yeri aramasının yanı sıra paralel olarak park etmesine de yardımcı olur. Sürücüye, gösterge grubunda direksiyon önerileri sunar. PARKTRONIC park yardımı sistemi, manevra yaparken aracın ön ve arka alanlarını izler ve bir çarpışma riski tespit edildiği takdirde sürücüyü uyarır.
Geri Görüş Kamerası
Odak noktası en temel şeyin üzerindedir: Önünüzde neler olduğu üzerinde. Aslında gerçekten arkanıza bakmanız gerekirken bile.
Geriye doğru park etmek ve manevra yapmak arka görüş kamerası kullanılarak önemli ölçüde kolaylaşmış ve daha güvenli hale gelmiştir. Geri vitese geçirildiğinde otomatik olarak etkinleştirilir ve merkezi ekranda aracın arkasındaki alanı (dinamik kılavuz çizgileriyle birlikte) gösterir.
Adaptif Uzun Far Yardımcısı PLUS (isteğe bağlı)
Bu sistem, diğer sürücülerin gözünü kamaştırmadan aracı her zaman uzun farlar açık biçimde kullanmayı mümkün kılar. Böylece sürücü her zaman en iyi far menziline sahip olur. Fonksiyon, aydınlatmaya sahip olmayan yollarda 30 km/s'lik bir hızdan itibaren aktiftir.

Yalnızca LED Akıllı Işık Sistemi ile birlikte mev

LED Akıllı Işık Sistemi (isteğe bağlı)
LED Akıllı ışık Sistemi, tali yollar ve otoyollarda dönerken veya viraj alırken en iyi görüş kabiliyeti için ışık ve sürüş koşullarına uyarlanır. LED teknolojisi, ayırt edici görsel çekiciliğinin yanı sıra daha iyi bir ışık yoğunluğunu azalmış bir parlaklıkla birleştirerek sunar.
Güvenlik - Yaptığımız her şeyin başı.
Mercedes-Benz'in Entegre Güvenlik Konsepti araç güvenliğini dört aşamaya ayırır:
Mercedes-Benz mühendislerine, tutarlı biçimde etkileyici sonuçlar almak konusunda yeni güvenlik teknolojileri araştırması kadar ilham veren neredeyse başka bir alan yoktur. Güvenlik konusundaki ilk önemli dönüm noktasına, 1950'lerde Béla Barényi tarafından icat edilen yolcu güvenlik hücresinin geliştirilmesiyle erişilmiştir. Bugün bu da, Mercedes-Benz araçlarını kazasız sürüş vizyonumuza daha da yaklaştıran Entegre Güvenlik Konseptinin çok sayıda bileşeninden biridir.

Donanımların kullanılabilirliği seçilen motor ve konfigürasyona bağlıdır. Detayları, her model için verilen donanım bilgilerinde bulabilirsiniz.
1. Aşama: Güvenli sürüş.
Çoğu kaza, gerçek çarpışmanın gerçekleşmesinden çok daha önce başlar: Konsantrasyon kaybı, zayıf görüş kabiliyeti veya öngörülemeyen tehlikeler ile. Bu nedenle Mercedes-Benz güvenlik konsepti, günlük işletimde güvenli sürüşü desteklemek ve size kritik durumları kontrol almak konusunda yardım etmek için bir dizi tedbir içerir.

DISTRONIC, takip mesafesi kontrol sistemi (isteğe bağlı)
Yenilikçi sürücü yardım sistemi, sürücünün öndeki araçla arasında güvenli bir mesafeyi korumasına otomatik olarak yardım eder ve onları uzun seyahatler ve dur-kalk trafik sırasında rahatlatır. Güvenli mesafe ihlal edildiği takdirde sistem görsel bir uyarı sinyali verir ve bir çarpışma tehlikesi varsa sesli bir uyarı duyulur.
Radar tabanlı sistem gerektiğinde aracı frenler ve ardından mümkün olan yerde onu tekrar istenen hıza ulaşana kadar hızlandırır. Bu da arka taraf çarpışmaları riskini azaltır ve sürüş konforunu arttırır. 

DISTRONIC PLUS Mesafe Yardımcısı, 0'dan 200 km/s'ye kadar olan bir hız aralığı içinde çalışır ve otomobil dururken ve önde seyahat eden bir araç yokken etkinleştirilebilir. Radar sensörlerinden gelen bilgilerin kullanılması sürücülerin, araya girerek öne geçen veya önde seyahat eden araçlara oldukça önceden tepki gösterebilmelerini sağlar.
Adaptif Uzun Far Yardımcısı PLUS (isteğe bağlı)
Bu sistem, diğer sürücülerin gözünü kamaştırmadan aracı her zaman uzun farlar açık biçimde kullanmayı mümkün kılar. Böylece sürücü her zaman en iyi far menziline sahip olur. Fonksiyon, aydınlatmaya sahip olmayan yollarda 30 km/s'lik bir hızdan itibaren aktiftir.
Adaptif Fren Lambaları
Güvenlik her zaman ön önemli önceliktir. Bu özellikle, bir tehlikeden kaçınmak için fren yaparken doğrudur. Bu durumda aracınızın görüş kabiliyeti, özellikle de tüm takip eden trafik için önemlidir.
Yanıp sönen stop lambaları, bir acil durumda arkadan gelen yol kullanıcılarının tepki verme süresini önemli ölçüde kısaltmak için yardımcı olabilir. LED adaptif fren lambaları böylece, arka çarpışmalarını önlemek konusunda önemli bir katkı sağlarlar.

Aktif Fren Yardımcısı
Sistem, öndeki araca olan mesafe çok az olduğunda görsel bir uyarı verir. Eğer bir çarpışma riski tespit edilirse sesli bir uyarı sinyali verilir; bundan sonra sürücünün frenleme eylemi desteklenebilir ve sürücünün tepki vermemesi durumunda araç hızı bağımsız biçimde azaltılabilir.
Öndeki araçla aradaki mesafe, 30 ila 250 km/s'lik bir hız aralığı içinde birkaç saniye süresince önceden ayarlanan bir değerin altına düşerse gösterge grubunda bir uyarı ışığı yanar. Mesafe hızlı biçimde düşmeye devam ederse, fasılalı bir alarm sesi de duyulur. 

Hareket eden bir nesneyle potansiyel bir çarpışma 7 ila 250 km/s'lik bir hız aralığında tespit edilebilirken, duran bir nesneyle bu aralık 7 ila 70 km/s'dir. Sürücü bir acil durum frenlemesiyle yanıt verirse, Adaptif Fren Yardımcısı destek verebilir. Gerekirse, mümkün olan yerlerde bir çarpışmadan kaçınmak için fren basıncını arttırır. Sürücü tepki vermezse, sistem bağımsız biçimde fren yapar. Bu da, önemli ölçüde düşmüş hızı daha da düşürür. Rölatif olarak düşük hızlarda, bir arka taraf çarpışmasını önlemek için bu müdahale yeterli olabilir.
Kilitlenme Karşıtı Fren Sistemi (ABS)
Kritik durumlara daha da etkin biçimde hakim olmak: Mercedes-Benz mühendisleri bunu gerçekleştirmek için halihazırda on yıllardan bu yana takdir edilen bir sistemi daha fazla geliştirmiştir. Durum son derece kritik hale gelse de araç kontrol altında tutulabilir.
Kilitlenmeyen fren sistemi (ABS), özellikle de acil durum frenlemesi sırasında tekerleklerin kilitlenmesini önleyerek daha yüksek bir sürüş güvenliği seviyesi sağlar. Bu, örneğin kaçınma manevraları sırasında veya kaygan bir yol üzerinde fren yaparken aracın hakimiyetinin korunmasına destek olur.

Anti Patinaj Sistemi (ASR)
Karda kalkış veya hızlanma sırasında, ıslak yollarda veya yumuşak zeminde – ASR hızlanmada patinaj kontrolü, bu koşullar altında aracın patinaj yapmasını önlemek için tekerlek kaymasını azaltır.
Sistem, tekerlek kaymasını izlemek için hız sensörlerini kullanır. Hızlanmada Patinaj Kontrolü sistemi bir tekerleğin patinaj yapmaya başladığını tespit ettiği takdirde, fren yaparak ve motor yönetim sistemine müdahale ederek tekerlek hızını düzeltir. Bu, tekerlek kaymasını azaltır ve patinajı asgariye indirir.
Konsantrasyon Kaybı Yardımcısı
Gözümüz her zaman üzerinizde. 60 ile 200 km/s arasındaki sürüş davranışlarınızın bir analizini kullanan Konsantrasyon Kaybı Yardımcısı, sizi tam zamanında bir mola vermeniz için uyarabilir. Kendi güvenliğiniz için.
Bu sistem özellikle uzun seyahatlerde ve geceleri yapılan seyahatlerde sürüş güvenliğini arttırabilir. Konsantrasyon Kaybı Yardımcısı, sürücünün direksiyon davranışlarına dayalı olarak tipik yorgunluk ve ciddi dikkatsizlik işaretlerini algılar ve yaklaşan uyuklama durumu konusunda görsel ve sesli uyarı uyarılar verir.
Fren Yardımcısı - BAS
Tüm tedbirlere rağmen trafikte araç sürerken kritik durumlar ortaya çıkabilir. Örneğin, önde seyahat eden araç aniden yavaşlayabilir. Bu durumda, BAS Fren Yardımcısı Sistemi sürücüyü tam bir fren uygulaması yaparak destekler.
Sistem sürücü tarafından gerçekleştirilen bir acil durum durdurmasını algılayabilir ve durma mesafesini kısaltmak için bir anda fren basıncını arttırabilir. Fren Yardımcısı bunu başarmak için fren pedalına ne kadar hızlı basıldığını yorumlar.

Fren balata aşınma uyarısı
Fren balatası aşınma göstergesi lambası, ön aks frenlerindeki fren balatalarının aşınması ve değiştirilmeyi gerektirmesi durumunda sürücüyü bir metinle birlikte uyarır
ADAPTIVE BRAKE
Araçlarımızda, güvenliğe standart donanımdan başlayarak öncelik veririz. Kanıtlanmış sistemler, trafikte günlük olarak karşılaşabileceğiniz karmaşık durumlarda sizi destekler.
Frenleme sistemi sürüş konforunu ve güvenliği arttırır. Bir yandan kolaylık sağlayan fonksiyonlar günlük sürüş durumlarıyla baş etmeyi kolay hale getirirken diğer yandan ABS kilitlenmeyen fren sisteminin temel fonksiyonu sayesinde kritik frenleme manevraları gerçekleştirmeye yardımcı olur.

Fren balataları sürücünün ayağını gaz pedalından aniden çekmesi gibi bir durum söz konusu olursa frenlerin astarlanmasıyla halihazırda disklere yaklaştırılmıştır. Böylece kazanılan değerli zaman, fren tepki süresini kısaltır ve durma mesafesini azaltabilir.

Sistem aynı zamanda yokuş yukarı eğimlerde sürücüyü desteklemek için de müdahalede bulunur, böylece seyahati daha rahat bir hale getirir. Yokuş Kalkış Desteği fonksiyonu, fren pedalından gaz pedalına geçerken aracın geriye doğru kaymasını önler. HOLD fonksiyonu, fren pedalı üzerinde sabit bir basıncı korumak zorunda kalmadan aracı hareketsiz halde tutabilir.

Ve son olarak, fren kurutma fonksiyonu güvenliğe başka bir takviyede bulunur: Islak koşullarda sürücü tarafından algılanamayan kısa fren darbeleri gerçekleştirir. Bu, fren diskleri üzerinde birikmiş olan su tabakasının giderilmesini sağlar, böylece frenlerin tepki süresini önemli ölçüde azaltır.
ESP® Elektronik Stabilizasyon Programı
Kritik hakimiyet durumlarında ESP® Elektronik Denge Programı aracın patinaj yapmasını önleyebilir. ESP®, ayrı ayrı tekerlekler üzerinde hedeflenmiş fren müdahaleleri ile fazla veya yetersiz direksiyon yönlendirme eğilimlerini azaltır ve böylece hakimiyet güvenliğini arttırır.

Mercedes-AMG SLC 43 için mevcut değil
Far Yardımcısı
Ön Far Yardımcısı, ortam ışığına bağlı olarak kısa farı otomatik biçimde açar veya kapatır. Özellikle de hızla değişen ışık koşullarında, sistem sürüş emniyetini arttırabilir ve sürücünün yükünü azaltabilir, örn. bir tünelden geçerken veya çok katlı bir otoparktayken.

LED Akıllı Işık Sistemi (isteğe bağlı)
LED Akıllı ışık Sistemi, tali yollar ve otoyollarda dönerken veya viraj alırken en iyi görüş kabiliyeti için ışık ve sürüş koşullarına uyarlanır. LED teknolojisi, ayırt edici görsel çekiciliğinin yanı sıra daha iyi bir ışık yoğunluğunu azalmış bir parlaklıkla birleştirerek sunar.

Parktronik, Park Yardımcısı (isteğe bağlı)
Bu sistem, sürücünün bir park yeri aramasının yanı sıra paralel olarak park etmesine de yardımcı olur. Sürücüye, gösterge grubunda direksiyon önerileri sunar. PARKTRONIC park yardımı sistemi, manevra yaparken aracın ön ve arka alanlarını izler ve bir çarpışma riski tespit edildiği takdirde sürücüyü uyarır.
Şerit Takip Yardımcısı (isteğe bağlı)
Dikkatsizlik ve yorgunluk, farkına varmadan şeritten çıkmanıza sebep olabilir. Sistem, istençsiz şeritten çıkışları algılayabilir ve sürücüyü direksiyon simidi titreşimleriyle uyarabilir. Sistem, 60 ile 200 km/s'ye kadar değişen hızlarda çalışır.
Kör Nokta Yardımcısı (isteğe bağlı)

2. Aşama: Kritik durumlarda.
Mercedes-Benz otomotiv güvenliği anlamına gelir. Bu nedenle araçlarımız kritik sürüş durumlarında bile yolcuları destekleyebilir, böylece her seyahat mümkün olduğu ölçüde güvenli olur.

PRE-SAFE® yolcu koruma sistemi (isteğe bağlı)

3. Aşama: Kaza durumunda.
Mercedes-Benz otomobilleri, kazaları önleyecek bir dizi güvenlik sistemine sahiptir. Ancak en kötü ihtimalin gerçekleşmesi durumunda, bir dizi yolcu güvenliği tedbiri devreye girer. Bunlar, araç yolcuları için olduğu kadar diğer yol kullanıcıları için de koruma içerir.

Sürücü ve yolcu hava yastıkları
Araçlarımız, çok zengin bir güvenlik teknolojisi dizisi sunar. Bunlardan bazılarını asla görme şansınız olmaz. Olması gereken de budur çünkü bu sistemler yalnızca en kötü durumlar için mevcuttur. Sizi ve yolcularınızı korumak için.
Önden çarpışma durumunda, hava yastıkları sürücü ve ön yolcunun gövdelerinin ve başlarının korunmasına yardımcı olabilir. Aynı zamanda tüm gövdenin dengesini sağlamaya da yardımcı olur. Bu, bir kaza durumunda ağır yaralanma riskini azaltabilir. Hava yastıklarının açılması, darbenin ciddiyet seviyesiyle doğru orantılıdır.
Aktif motor kaputu
Araçlarımız, bir tehlike durumunda veya bir çarpışmadan artık kaçınılamayacaksa aktif bir şekilde müdahale etmek üzere tasarlanmıştır. Bunun amacı, ortaya çıkacak sonuçları mümkün olduğu kadar kısıtlamaktır. Aktif Kaput fonksiyonu, bu sistemlerden biridir.
Bir yayayla önden bir çarpışma durumu tespit edildiği takdirde, kaputun arka kısmı kaldırılabilir, böylece motor bölmesi montaj gruplarına olan mesafe artar ve böylece, bazı kaza durumlarında yayanın yaralanması riskini azaltabilen ilave bir deformasyon alanı oluşturulur.
Çarpışmaya duyarlı koltuk başlıkları
Bir arka kısım çarpışması durumunda, kazaya duyarlı koltuk başlıkları anında 40 milimetre ileri ve 30 milimetre yukarı doğru taşınır. Bu şekilde, yolcunun başının daha erken desteklenmesi sağlanarak kafa sarsıntısından doğan yaralanma riski azaltılır.

Perde hava yastıkları
Yandan gerçekleşen ağır bir çarpışmada, baş yastıkları yan pencereleri kaplar ve kafanın aracın yanlarına veya araya giren nesnelere çarpması riskini azaltır. Bu, sürücü ve yolcuyu korur.
Yan darbe koruması
Sağlam bir yan duvar montajı, yandan bir çarpışma durumunda yolculara mümkün olan en iyi korumayı sunar.
Yan hava yastıkları

4. Aşama: Bir kazadan sonra.
Bir kazadan sonra ortaya çıkan hasarı azaltmak ve kurtarma hizmetlerinin çalışmasını desteklemek için sistem tarafından kaydedilen darbe tipine ve ağırlık seviyesine bağlı olarak bir dizi farklı işlem gerçekleştirilir:
• Mümkün olan en iyi koruma: Motor otomatik olarak kapatılabilir ve yakıt beslemesi kesilebilir.
• Göze çarpan aydınlatma: Tehlike uyarı lambaları ve iç mekan acil durum aydınlatması, ikincil kazaları önlemek ve kurtarma ekiplerinin kazaya karışan aracı bulmasını kolaylaştırmak için otomatik olarak açılabilir.
• Otomatik havalandırma: Bir hava yastığı açıldıysa, elektrikli camlar otomatik olarak açılır.
• Kolay açılış: Bir kazadan sonra, yolcular veya kurtarma görevlilerinin açmasını kolaylaştırmak için kapıların kilidi otomatik olarak açılır.
• Daha iyi kurtarma olanakları: Kanat ve kapı arasındaki kaza bağlantıları, önden bir çarpışma gerçekleştikten sonra kapıların açılmasını kolaylaştırır.
• Yardımcı iletişim: Mercedes-Benz Acil Durum Çağrı Sistemi, bir kaza durumunda kurtarma ekiplerinin kaza yerine varmalarını önemli ölçüde hızlandırabilir. Veriler, kendine ait bir SIM karta sahip bir bağlantı modülü tarafından sağlanan bir mobil bağlantı üzerinden aktarılır. Dolayısıyla, acil durum çağrısı hasar almış olabilecek veya pili bitmiş olabilecek bir mobil telefonun kullanılabilirliğine bağlı değildir.
Bir kazadan sonra iş yolcu kurtarmaya geldiğinde her saniye önemlidir. Daimler bu nedenle kurtarma etiketini geliştirmiştir; bu, kaza yerinde acil durum hizmetleri için güvenlikle ilgili araca özel tasarım bilgilerine anında erişim sağlayan küçük ancak etkili bir yeniliktir. QR kodlu etiketler, aracın yakıt deposu kapağına ve karşı taraftaki B sütununa yapıştırılmıştır. Bunlar kolaylıkla yeniden uyarlanabilir ve tüm yeni araçlarda seri teknik özelliklerinin bir parçasıdır. Acil bir durumda kurtarma hizmetleri personeli akıllı bir telefon veya tablet bilgisayarla hızlı biçimde QR kodunu tarayabilir ve kendilerine çalışmalarında yardımcı olacak kurtarma kartına güvenilir biçimde erişebilirler[1].
İç mekan konforu
Yeni SLC'ye binenler öncü bir konumu garantiye alırlar.
Sportiflik ve konfor, durdurulamaz bir ekip yaratacak şekilde birleşmiştir. Örneğin, standart spor koltuklar ve spor direksiyon simidi gerçekten göz alıcı öğelerdir ve istenen atmosferin yaratılması için doğru rengi sağlayan ambiyans aydınlatması tarafından etkileyici biçimde vurgulanırlar. 

Donanımların kullanılabilirliği seçilen motor ve konfigürasyona bağlıdır. Detayları, her model için verilen donanım bilgilerinde bulabilirsiniz.
AIRGUIDE (isteğe bağlı)
AIRGUIDE dönen hava akımı durdurma sistemi, sürücü ve yolcu için cereyana karşı etkili bir koruma sunarak üstü açık sürüş için daha fazla konfor sağlar. Şeffaf ve dönen iki bileşenden oluştuğu için arkaya doğru görüş kabiliyetini kısıtlamaz.
Ambiyans aydınlatması
Işık insanlar için çok önemlidir ve mutluluk üzerinde büyük bir etkisi vardır. Aracınız içinde hangi atmosferin yaratılacağını siz belirleyebilirsiniz: Rahatlama, canlılık veya dinamizm.
Ambiyans aydınlatması hoş ve dolaylı ışığıyla, araç iç mekanı için özellikle duygusal bir ambiyans yaratır. Seçilebilen üç renk tonuna sahip ışık modu, kişisel tercihlerinize göre parlaklığı açısından da ayarlanabilir.

İklimlendirme
İklim kontrol sistemi, bir ısıtma ve havalandırma sisteminin yanı sıra bir soğutma sistemine de sahiptir. İç mekandaki sıcaklık otomatik olarak düzenlenir. Hava hacmi ve hava dağılımı manuel olarak ayarlanabilir. İnce bir parçacık aktif kömür filtresi, iç mekan içinde mükemmel bir hava kalitesini güvenceye alır.

THERMOTRONIC iki bölgeli otomatik klima sistemi
İki bölgeli otomatik klima sistemi, araç içinde her zaman insanın kendini iyi hissedeceği bir iklim sağlar. Sıcaklık, hava hacmi ve dağılımının hepsi otomatik olarak kontrol edilir. Sıcaklık sürücü ve ön yolcu için ayrı ayrı ayarlanabilir.
Ön koltuk hafıza paketi (isteğe bağlı)
Araç birden çok kişi tarafından kullanılıyorsa, Hafıza Paketi özel bir çalıştırma kolaylığı sunar. Elektrikli ön koltuklar, direksiyon kolonu ve dış dikiz aynaları için üçe kadar farklı konum bir düğmeye dokunularak saklanabilir ve yeniden yüklenebilir.
hşap / Deri kaplı çok fonksiyonlu direksiyon (isteğe bağlı)
Kavrama alanındaki yüksek kaliteli deri ve üst ve alt kısımdaki rafine ahşap parçaların kombinasyonu, bu direksiyon simidini dokunsal ve görsel açıdan önemli bir bileşen haline getirir. Direksiyon simidi ahşabı, parlak tornalanmış koyu kahverengi çizgili cevizdir. Vites değiştirme kanatçıkları, gümüş kromdandır.

Yalnızca 9G-TRONIC, 9 ileri oranlı otomatik şanzıman ile birlikte mevcuttur. AMG iç mekan tasarımıyla birlikte veya Mercedes-AMG SLC 43 için mevcut değildir.
Deri / DINAMICA mikrofiber kumaş kaplı çok fonksiyonlu direksiyon
Mükemmel araç kontrolü ve ergonomikler için Nappa deri kaplı çok fonksiyonlu spor direksiyon simidi yassı bir alt kısma sahiptir. Olağanüstü sportiflik, DINAMICA mikrofiberden süslemelere sahip kavrama alanında ve kırmızı kontrast dikişlerde açık bir biçimde görülebilir.

Yalnızca AMG iç mekan tasarım konsepti veya Spor Paketiyle birlikte mevcuttur.
Kavrama alanında tırtıklara ve süslemelere sahip Nappa deri kaplı çok fonksiyonlu spor direksiyon simidi
Mükemmel araç kontrolü ve ergonomikler için Nappa deri kaplı çok fonksiyonlu spor direksiyon simidi yassı bir alt kısma sahiptir. Özel sportifliği aynı zamanda 3 kollu tasarımı, siyah renkte vites değiştirme kanatçıkları ve süsleme işlemeler tarafından da vurgulanır.

Mercedes-AMG SLC 43 için ücretsiz bir seçenek olarak mevcuttur.
Panoramik Vario Tavan
Tavan sistemi, roadster'ın görkemli görünümüyle coupé'nin yüksek gürültü konforu seviyesini birleştirir. Tavan ünitesi, geniş bir boyalı cam bileşeni içerir, böylece her zaman yukarıda serbest bir gökyüzü manzarasının tadını çıkarabilirsiniz. Kalkış sırasında, 40 km/s'lik bir hıza kadar tavanı açma veya kapama kararını verebilirsiniz.

MAGIC SKY CONTROL, panoramik vario tavan (isteğe bağlı)
MAGIC SKY CONTROL, üst kısım yukarıda olduğunda bile bir düğmeye basılarak açık hava hissinin oluşturulmasını sağlar. Panoramik Vario tavan, saniyeler içinde koyudan şeffafa veya şeffaftan koyuya dönüşür. Cam karartıldığında aracın iç mekanı önemli ölçüde daha az ısınır. Kalkış sırasında, 40 km/s'lik bir hıza kadar tavanı açma veya kapama kararını verebilirsiniz.

Isıtmalı ön koltuklar
Soğuk havalarda, sürücü ve yolcu için koltuk ısıtması neredeyse anında gereken rahat sıcaklığı yaratır. Yolcuların her biri, bir düğmeye basarak üç ısıtma seviyesinden birini seçebilir.

Sürücü ve yolcu için spor koltuklar
Sürücü ve ön yolcunun spor koltukları, aşırı yanal hızlanma sırasında sağlam bir destek sağlarken diğer yandan özellikle uzun seyahatlerde optimal koltuk konforu da sunarlar.
Multimedya Sistemleri ve Navigasyon - Seçim sizin.
Eğlence ve doğru navigasyon için ihtiyacınız olan her şey.
Yeni SLC, multimedya sayesinde direksiyon başında da bir dolu duygu uyandırır. Dahası yenilikçi konforu, navigasyonu ve bağlantı çözümleri onu ideal bir mobilite ortağı yapar. Üstü açık, üstü kapalı, dururken veya tam hızda giderken.

Donanımların kullanılabilirliği seçilen motor ve konfigürasyona bağlıdır. Detayları, her model için verilen donanım bilgilerinde bulabilirsiniz.
Audio 20 CD
Bu multimedya sistemi, eğlenceyi bilgi ve iletişimle birleştirir. İnternet kapasitesi, radyo, çift tuner ve C sürücüsüne sahip Audio 20 CD aynı zamanda mobil cihazların Bluetooth® üzerinden bağlanmasına da izin verir.
Audio 20 CD, Garmin® MAP PILOT ön hazırlığı ile
Binin. Harekete geçin. Keyfini çıkarın. Siz gözünüzü trafikten ayırmayın, geri kalanıyla biz ilgileniriz: Keyifli eğlence ve kullanışlı bağlantı gibi. Her hızda.
Bu multimedya sistemi, eğlenceyi bilgi ve iletişimle birleştirir. İnternet kapasitesi, navigasyon için ön hazırlık, radyo, çift tuner ve C sürücüsüne sahip Audio 20 CD aynı zamanda mobil cihazların Bluetooth® üzerinden bağlanmasına da izin verir.

COMAND Online, multimedya ve navigasyon ön hazırlığı için Dijital Türkçe Literatür ile (isteğe bağlı)
Mevcut araç ve multimedya destekleyici talimatları tümüyle dijital hale getirilmiştir. Kullanıcı tüm bilgileri, orta kumanda bileşenini kullanarak araç içindeki ekrana doğrudan çağırabilir. Bu fonksiyonu kullanmak ücretsizdir ve internet bağlantısı gerektirmez.
Tüm bilgiler, çeşitli dillerde doğrudan araç içindeki ekrandan okunabilir. Spesifik bilgileri aramak hızlı ve rahattır. 

Aramanın üç yolu vardır: anahtar kelime girişiyle, içindekiler tablosunu kullanarak, döner bir araç modeliyle (görsel arama da denir). Her bir araç için özel olarak tasarlanmıştır ve aynı zamanda bireysel olarak seçilmiş olan opsiyonel tasarım ve donanımları da göz önüne alır.

Okunması kolay bir yazı boyutunda kısa ve net metinler ve sesli bilgilere sahip yüksek kaliteli animasyonlar kesinlikli ve karmaşık araç fonksiyonlarını ve karmaşık karşılıklı ilişkileri gösterir.

Görüntülenen konudaki uyarı ve güvenlik bilgileri, sağ kontrol panelinden kolaylıkla görülebilir ve erişilebilir durumdadır. Ayrıca, ilgili konulara yapılan atıflar da, metin içeriğini okumayı kolaylaştırmak ve keyifli kılmak için akan metnin altında bulunan hızlı erişim çubuğuna entegre edilmiştir.
DVD Değiştirici (isteğe bağlı)
Orta konsolun içine entegre edilmiş DVD değiştirici, CD/DVD'ler için altı bölmeli bir hazneye sahiptir. COMAND Online, multimedya ve navigasyon ön hazırlığı üzerinden işletim kolay ve sezgiseldir.
Garmin® MAP PILOT (optional)
Kullanıcı dostu navigasyon, kesinlikli harita verileri ve mükemmel rota kılavuzluğu – Garmin® MAP PILOT sistemi, bir Garmin® navigasyon sisteminin tüm faydalarını Audio 20 CD, dokunmatik panele sahip müzik sistemine aktarır.
Basitçe, navigasyon yazılımını ve harita bilgilerini içeren bir SD kartın yuvasına takılmasıyla etkinleştirilir. Canlı Trafik Bilgisi hizmeti, optimize edilmiş dinamik rota kılavuzluğu ve kesinlikli biçimde hesaplanmış varış süreleri için gerçek zamanlı trafik bilgilerini kullanır.
Harman Kardon® Logic 7® Surround Ses Sistemi (isteğe bağı)
Özenle eşleştirilmiş teknik bileşenler, Harman Kardon®'un Logic 7® teknolojisiyle birlikte benzersiz biçimde otantik bir surround ses sağlar. Tüm koltuklardaki yolcular, hem stereo hem de 5.1 çok kanallı kayıtlarda 360 derecelik heyecan verici bir ses deneyiminin keyfini çıkarırlar.
On adet yüksek performanslı hoparlörü ve 500 Watt'a kadar güç çıkışıyla ses sistemi aracın belirli akustik koşullarına özel olarak uyarlanmıştır. Güçlü ve yüksek performanslı DSP amplifikatör, uyumlu bir genel ses sağlamak için yüksek güçlü işleme kapasitesiyle frekans tepkisini kontrol eden bir dijital sinyal işlemcisi (DSP) ile donatılmıştır.

Ayrıca hıza dayalı ses kontrolü özelliği (GAL), ses düzeyini kesintisiz biçimde aracın hızına göre ayarlayarak tek biçimli bir ses etkisi yaratır.

Telefon Ön Hazırlığı (isteğe bağlı)
Yoldayken fazla telefon araması yapmanız gerekiyorsa, bu özelliği kısa sürede seveceksiniz. Artık mobil telefonunuz yalnızca güvenli ve göze çarpmayan bir yere sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda birinci sınıf bir bağlantısı da vardır.
Kol dayanağında bulunan üniversal bir arabirim, mobil telefonunuzu rahat bir şekilde aracın HD ses kapasitesine sahip telefon hoparlörüne bağlamanızı sağlar. Bunu yapmak için mobil telefonu, cihaza uygun bir telefon yuvasına (aksesuar) takmanız yeterlidir.

Mobil telefon, orta konsoldaki kontrolörle, çok fonksiyonlu direksiyon simidiyle veya LINGUATRONIC sesli komut sistemiyle (COMAND Online, multimedya ve navigasyon ön hazırlığı ile birlikte) rahat bir şekilde kullanılır. Bu, SMS metin mesajlarını yazmayı ve göndermeyi mümkün hale getirir. Aynı zamanda alınan mesajlar da yüksek sesle okunabilir.

LTE etkin harici antenin kullanımı, optimum sinyal alma ve aktarma kabiliyeti sağlar. Ayrıca cihaz şarj da edilir.
Medya arabirimi (isteğe bağlı)
Güncel popüler şarkılar, en sevdiğiniz filmler ve klipler – hareket halinde eğlenceyi kişiselleştirmek. Şimdi herkes, her seyahatte multimedya eğlencenin keyfini yaşayabilir.
Kablo Kiti iPod® veya iPhone® gibi taşınabilir medya oynatıcılarının orta konsoldaki evrensel arabirim üzerinden bağlanmasını sağlar. Böylece ses içerikleri, aracın bilgi-eğlence sistemleri üzerinden kullanışlı biçimde kontrol edilebilir ve birinci sınıf kalitede çalınabilir.
COMAND Online, multimedya ve navigasyon ön hazırlığı sistemi (isteğe bağlı)
En zorlu şartları karşılayan kumanda merkezi. Hiçbir şeyi kaçırmayacaksınız çünkü bu sistem, yolda rahatlama, bilgi ve bağlantı için ihtiyacınız olabilecek her şeyi karşılar.
Navigasyon, telefon, ses, video, internet – COMAND Online, multimedya ve navigasyon ön hazırlığı kontrol ve görüntüleme sistemiyle sürücü bu ve bunun gibi çok sayıda başka fonksiyonu göz önünde ve kontrolü altında tutar. Bilgiler, 17.8 santimetrelik yüksek çözünürlüklü medya ekranında renkli olarak görüntülenir. Kullanımı kolay ve sezgiseldir.

Trafik Levhaları Yardımcısı sistemi hız sınırlarını, "girilmez" ve "sollama yapılmaz" işaretlerini ve bunların iptalini algılayabilir ve bunları sürücüye gösterebilir. Uygun işaretler verilmişse, sürücü tek yönlü bir sokağa belirtilen seyahat yönünün karşı yönünde girdiğinde görsel ve işitsel bir uyarı verir.

Gerçekçi topografik harita görüntülemesine sahip yüksek hızlı sabit sürücü navigasyonu, sizi varış yerinize güvenli ve sorunsuz biçimde yönlendirir. Uygun bir mobil telefonla birlikte kullanıldığında, araç durma halindeyken internette gezinmek ve sürüş sırasında POI araması, hava durumu veya internet radyosu gibi Mercedes-Benz uygulamalarını kullanmak mümkündür.

"Canlı Trafik Bilgisi" hizmeti, optimize edilmiş bir dinamik güzergah kılavuzluğu ve daha doğru bir tahmini varış zamanı için güncel ve net trafik bilgilerinin alınmasını sağlar. Veri aktarımı, hızlı mobil internet bağlantısı üzerinden bir iletişim modülüyle yapılır.

Bir DVD sürücüsü, radyo, ses ve video dosyaları için 10 GB hafıza ve harici cihazları bağlamakta kullanılacak portlar, kişiye özel eğlence sunarlar.

Bir bakışta temel bileşenler:
• Eller serbest fonksiyonu, metin mesajı ve ses akışına sahip Bluetooth® arabirimi
• İstenen türde eğlence için DVD sürücüsü ve radyo
• 17.8 santimetrelik yüksek çözünürlüklü TFT ekran
• Bağlantı modülü, TomTom'dan Canlı Trafik Bilgisi almak için üç yıllık bir dönem için etkinleştirilmiş bir SIM kart içerir
• Ses, bağlantı ve navigasyon sistemini kumanda etmek için sesli komut sistemi
• Orta kol dayanağında iki USB portu ve COMAND kumanda ünitesinde bir SD kart yuvası
Entegre Mercedes-Benz Uygulamaları üzerinde değişiklik yapma hakkı saklıdır.

Bluetooth® SAP telefon modülü (isteğe bağlı)
Bu özellik, Bluetooth® SAP (SIM Erişim Profili) protokolü kullanarak veya doğrudan entegre SIM kart okuyucusuna bir SIM kart takarak çalıştırmak yoluyla bir mobil telefonun bağlanmasını sağlar. Aracın harici anteninin kullanımı, daha iyi bir sinyal alımı sağlar.
Verimlilik
Çevreye uyumlu konseptler.
Mercedes-Benz'in BlueEFFICIENCY konsepti, öncü verimlilik teknolojisinin yanı sıra yakıt tüketimini ve emisyon seviyelerini optimize etmeye dayanan yenilikçi tedbir paketlerini de içerir.
BlueEFFICIENCY tedbirleri.
BlueEFFICIENCY tedbirleri, yakıt tasarrufu sağlayan ve çevre üzerindeki yükü azaltan kapsamlı araç optimizasyonlarıdır. En verimli motorlar, yakıt tüketimini minimumda tutmak için mevcut en iyi özelliklerle birleştirilmiştir.

Bunlar, şunları içerir:
• Düşük motor hızları için ECO programı ve "Glide" fonksiyonuna sahip 9G-TRONIC, 9 ileri oranlı otomatik şanzıman – motor, yokuş aşağı aşamasını uzatacak biçimde kapatılır/devreden çıkarılır
• Sofistike aerodinamikler, örn., incelikli motor ve zemin altı panellemesiyle
• Sürtünme açısından optimize edilmiş silindir gömleklerine sahip dizel
• ECO Start/Stop fonksiyonu
• Benzinli direkt enjeksiyona sahip verimli tahrik sistemi, çoklu enjeksiyon ve çoklu kıvılcım ateşlemeli piezo enjektörleri içerir
Alerji dostu araç.
Mercedes-Benz uzun yıllardan beri araç içindeki hava kalitesinin yanı sıra kullanılan bileşenler ve materyallerin alerji dostu olmasına da büyük önem vermektedir. Bu nedenle Mercedes-Benz, Avrupa Alerji Araştırma Vakfı Merkezi (ECARF) tarafından Kalite Damgası ile ödüllendirilen dünyanın tek araç üreticisidir.
AMG Performans aracı – Büyüleyiciliğin en saf hali.
Sürüş Performansı. Tipik AMG DNA'sı sayesinde otantik dinamik hakimiyet.
Mercedes-AMG yalnızca yüksek performanslı araçlar, spor otomobiller ve spor modeller geliştirmekle kalmaz - Mercedes-AMG ile şu sözü veririz: Her zaman bir adım ileriye gideceğiz ve teknik olarak yapılabileni taklit edilemeyen bir gerçekliğe dönüştüreceğiz. Böylece olağanüstü insanlar için olağanüstü otomobiller yaratılır. Mercedes-AMG dünyasına hoş geldiniz.

Mercedes-AMG SLC 43 modeli yeni SLC için mevcuttur.
Tasarım – Sportif şıklık.
AMG'ye özgü ön apron ve dinamik difüzör görünümlü bir arka aprona sahip etkileyici AMG gövde kiti, Mercedes-AMG SLC 43'ün olağanüstü konumunun göstergeleridir. Bu en üstün dinamizm seviyesi iddiası, aracın iç mekan tasarım konseptinde de tutarlı biçimde devam ettirilir.
A kanat tarafından karakterize edilen AMG Performance aracının çarpıcı ön kısmı, mükemmel performans potansiyeli hakkında ipucu verir. Ayrıca, ön kanatlardaki "AMG" arması da Mercedes-AMG SLC 43'ün ilericiliğine ve performansına açık bir atıfta bulunur. Başka özelleştirmeler için parlak siyah tasarım bileşenlerine sahip özel bir AMG Gece Paketi de mevcuttur.

Geriye çekilen yolcu bölmesi gibi tipik roadster çekicilikleriyle yan siluet, durma halindeyken bile bastırılamaz bir atılım gücü yayar. Arka kısım da karakteristik vurgulara sahiptir ve başka şeylerin yanında kromajlı egzoz uçlarıyla da özellikle sportif bir estetik hissi verir.

Sportif tutkulara sahip bir sürüş tarzı için ideal: Yassılaştırılmış alt kısma ve kırmızı kontrast renginde dekoratif dikişlere sahip çok fonksiyonlu direksiyon simidi, tırtıklı kavrama alanı sayesinde sürücünün avucuna tam olarak oturur. Olağanüstü yanal desteğe ve incelikli sportif döşemelere sahip spor koltuklar neredeyse sipariş üzerine yapılmış gibi görünür.

Güçlü sportifliği ifade eden çekici bir görsel bileşen de kırmızı kontrast renkli dekoratif dikişlerdir - isteğe bağlı Exclusive Nappa deri kaplı tasarım uygulamaları durumunda bu, üstün kaliteye sahip deri süslemeleriyle üst konsol ve bel hattının görsel çekiciliğini arttırır. Son ancak önemli başka bir nokta da şudur: AMG gösterge grubu mükemmel bir genel bakış sunar ve sürücü için önemli bilgileri görüntüler.

Mühendislik – Rakipler için bir ölçüt oluşturur.
Sürüş Performansı – Mercedes-AMG SLC 43, AMG markasının iddiasını etkileyici biçimde gerçekleştirir. Spor model 270 kW (367 hp)[1] 3.0 litrelik bir V6 biturbo motoru, SLK 55 AMG'den bilinen AMG spor süspansiyonun güncellenmiş bir versiyonuyla birleştirir.
Güncellenmiş ve son derece reaktif güç aktarım organları, AMG spor süspansiyon ve yüksek kesinlikli, iki kademeli, hıza duyarlı AMG spor direksiyonla birlikte safi sürüş dinamizmi sunar. Standart AMG spor egzoz sisteminin (DYNAMIC SELECT sürüş karakter seçim fonksiyonu üzerinden seçilebilir) heyecan verici sesi de başka bir avantajıdır ve duygu yüklü sürüş deneyimini arttırır.

Optimize elastokinematiklere sahip yeniden tasarlanmış akslar ve AMG'ye özgü motor ve şanzıman yatakları sayesinde özellikle etkileyici olan, aracın yanal dinamikleridir. AMG sınırlı kaymalı arka aks diferansiyeli gibi seçenekler AMG Yol Tutuş Paketiyle birlikte, yarış sporunun son teknolojisini kullanma iddiasının altını çizer. Bunun özellikleri DYNAMIC SELECT sürüş karakter seçim fonksiyonu üzerinden ayarlanabilir.
AMG Donanım - Nefes kesen dinamizm.
AMG'nin etkileyici dünyasını deneyimleyin.
Bu donanım sınır tanımaz. AMG'nin performans odaklı konseptiyle, bir sonraki maceranız için en iyi biçimde donatılmışsınızdır. Aracınıza daha da dinamik ve sportif bir görünüm kazandıracak donanım ve tasarım uygulaması özelliklerini seçin.

Donanımların kullanılabilirliği seçilen motor ve konfigürasyona bağlıdır. Her modelin detaylarını donanım bilgileri içinde bulabilirsiniz.

Tasarım temasında bir ekipman ve tasarım uygulamaları seçeneği:

AMG Gece Paketi (isteğe bağlı)
Siyah renkli çarpıcı tasarım bileşenleri aracın sportif ve etkileyici karakterinin altını çizer - ön ayırıcıdan dış dikiz aynalarına ve difüzör üzerinde parlak siyah renkte süsleme şeridine kadar. Paket, AMG dış tasarım konsepti özellikleri üzerine eklemeler yapar.

Yalnızca AMG dış tasarımı ve tasarım konsepti ile birlikte mevcuttur. Mercedes-AMG SLC 43 için mevcut değildir.
AMG Gövde Tasarımı
Güçlü AMG gövde tasarımı, her açıdan dinamik bir görünüm sağlar. AMG'ye özgü ön apron ve difüzör görünümlü bir arka apron ve arka tekerlek bombesi süslemesine entegre edilmiş tekerlek bombesi havşası araca benzersiz bir karakter kazandırır.

Yalnızca Mercedes-AMG SLC 43 için mevcuttur.
AMG Yol Tutuş Paketi
Paket şunlardan oluşur: AMG arka aks kilitli diferansiyel, önde kompozit fren disklerine sahip AMG yüksek performanslı kompozit fren sistemi, AMG Performance süspansiyon ve Nappa deri kaplı/DINAMICA mikrofiber süslemeli AMG Performance direksiyon simidi. 

Yalnızca Mercedes-AMG SLC 43 için mevcuttur.
AMG yüksek performanslı fren sistemi
AMG yazılı, gri renkli fren kaliperleri, tümüyle havalandırmalı ve çapraz delikli fren diskleriyle mükemmel yavaşlama değerleri ve hassas frenleme sağlar.

Yalnızca Mercedes-AMG SLC 43 için mevcuttur.
AMG spor egzoz sistemi
Coşkulu bir ses deneyimi veya daha mütevazi bir gürültü seviyesi – değişken biçimde ayarlanabilen egzoz sistemi flapları, AMG spor egzoz sisteminin sesini sürücü tarafından seçilen sürüş programına göre ayarlar. Kromajlı iki adet çift egzoz ucu orta parçayla birlikte başka bir göz alıcı süslemeyi oluşturur.

Yalnızca Mercedes-AMG SLC 43 için mevcuttur.

AMG spor süspansiyon
Özel olarak geliştirilmiş AMG ön ve arka akslara sahip AMG spor süspansiyon, hızlı viraj alma ve duyarlı hakimiyet için ideal ön şartları sağlar. Tüm bileşenler, yüksek yanal hızlanma ve azalmış yalpalama için karşılıklı olarak ayarlanmıştır.

Yalnızca Mercedes-AMG SLC 43 için mevcuttur.
Donanım Paketleri - Bütün ihtiyaçlar için
İşte SLC'nizi eşsiz ve benzersiz kılmanın yolları.
Yeni SLC, bir otomobilden çok daha fazlasıdır, onu sürmek bir tutku haline gelir. Bu tutkuyu daha da ateşlendirmek için bir dizi farklı donanım paketi mevcuttur. Örneğin, Dinamik Yol Tutuş Paketi seçilebilecek üç süspansiyon ayarı sunar. 

Donanımların kullanılabilirliği seçilen motor ve konfigürasyona bağlıdır. Detayları, her model için verilen donanım bilgilerinde bulabilirsiniz.
AMG Tasarım Konsepti
Bu tasarım ve donanım konsepti, aracın sportifliğini ve istisnailiğini daha da arttırmak için mükemmel biçimde uyumlanmış bileşenleri birleştirir – dinamik AMG gövde kitinden spor süspansiyona ve gümüş krom vites değiştirme kanatçıkları ve kırmızı kontrast üst dikişlere sahip çok fonksiyonlu spor direksiyon simidine kadar.
Güçlü AMG gövde kiti, her açıdan dinamik bir görünüme sahiptir. Daha geniş ve perfore edilmiş ön fren diskleri aracın performansını geliştirirken, spor süspansiyonun daha gergin ayarı dinamizmini arttırır. Spor bir desene sahip siyah koltuklar ve gümüş krom vites değiştirme kanatçıkları ve kontrast oluşturan kırmızı dikişlere sahip spor direksiyon simidi iç mekana başka vurgular katar. Kırmızı designo emniyet kemerleri, sportif ambiyansı tamamlar.

Mercedes-AMG SLC 43 için mevcut değildir
Alarm Paketi
Çeşitli güvenlik özelliklerinden oluşan bir kombinasyon, izinsiz girişler, hırsızlık ve aracın çekilmesi gibi konularda etkili biçimde uyarıda bulunulmasını sağlar. İzinsiz girişler veya araç davranışındaki değişiklikler durumunda bir alarm tetiklenir.
Çekilme koruması fonksiyonu, aracın konumundaki değişikliklere tepki verir ve devre dışı bırakılabilir – örneğin, araç çekiliyorsa veya başka bir aracın üzerine yükleniyorsa

Dinamik Yol Tutuş Paketi (isteğe bağlı)
On milimetre kadar alçaltılmış süspansiyon, ADS Adaptif Sönümleme Sistemi, hıza duyarlı güç yardımına sahip Direct-Steer direksiyon sistemi ve değişken direksiyon oranının yanı sıra ESP® Dinamik Viraj Yardımı da çevikliği, sürüş konforunu ve düz hat dengesini arttırır.
Süspansiyon daha sert ön ve arka aks yaylarıyla donatılmıştır. Sönümleme sistemi üç temel ayara sahiptir. DYNAMIC SELECT sürüş karakter seçim fonksiyonu ile konforlu bir ayardan Sports moduna geçiş yapabilirsiniz.

Hem Sports modu hem de Comfort modunda, her bir tekerlek için sönümleme kuvvetleri otomatik ve kademesiz olarak anlık hakimiyet durumuna göre uyarlanır. Direct-Steer direksiyon sistemi, hassas hakimiyet sağlar ve direksiyon gerekliliklerini - örneğin, dar virajlarda veya bir park yerine geri vitesle girerken - daha direkt bir direksiyon oranıyla önemli ölçüde azaltır. Diğer yandan, yüksek hızlarda düz hat dengesi de özellikle iyidir.

Yalnızca 9G-TRONIC, 9 ileri oranlı otomatik şanzıman ile birlikte mevcuttur. Mercedes-AMG SLC 43 için mevcut değildir.

İç Aydınlatma Paketi
İç Aydınlatma Paketi daha fazla aydınlatma ve iç mekanda arttırılmış bir görüş kabiliyeti sağlar. Paket, aydınlatmalı makyaj aynasına sahip güneşlikler, A sütunlarında iç lambalar, konum bulucu aydınlatma, sürücü ve yolcu için ayak boşluğu aydınlatması, bagaj aydınlatması, orta konsol (ön) ve arka duvarda aydınlatmalı saklama bölmeleri, orta konsol için aydınlatmayı içerir.
Ön koltuk hafıza paketi
Araç birden çok kişi tarafından kullanılıyorsa, Hafıza Paketi özel bir çalıştırma kolaylığı sunar. Elektrikli ön koltuklar, direksiyon kolonu ve dış dikiz aynaları için üçe kadar farklı konum bir düğmeye dokunularak saklanabilir ve yeniden yüklenebilir

Ayna Paketi
Ayna Paketi elektrikli katlanan dış dikiz aynalarını içerir. İç dikiz aynası ve sürücü tarafında bulunan dış dikiz aynası da otomatik olarak kısılır. Marka logosu projeksiyonuna sahip konum bulucu aydınlatması da başka bir görsel bileşendir.
Bir bakışta paket bileşenleri:
• İç dikiz aynası ve sürücü tarafında bulunan dikiz aynasının otomatik kısılması
• Sol ve sağ elektrikli katlanır dış dikiz aynaları
• Marka logosu projeksiyonuna sahip konum bulucu aydınlatma
• Spor Paketi (isteğe bağlı)
• AMG Spor Paketi, mükemmel biçimde uyumlu bileşenleriyle araca önemli ölçüde daha yoğun bir atletik karizma ve daha da yüksek bir çeviklik kazandırır. Önemli noktalar arasında 5 çift kollu hafif alaşım jantlar, alçaltılmış spor süspansiyon ve spesifik bir spor desene sahip koltuklar vardır.
• Spor süspansiyon on milimetre kadar alçaltılmıştır. Bu, hakimiyet özelliklerini iyileştirir ve sürüş keyfini arttırır. Koyu çerçevelere sahip farlar, perfore edilmiş fren diskleri ve "Mercedes-Benz" yazısına sahip ön fren kaliperleri aracın karakteristik dış mekan tasarım konseptini tamamlar.

Kontrast oluşturan kırmızı üst dikişlere ve gümüş krom direksiyon arkası vites değiştirme kulakçıklarına sahip spor direksiyon simidi, iç mekan tasarım konseptine şık ve sportif vurgular katar. Damalı bayrak görünümündeki gösterge grubu da başka bir önemli bileşendir.

Mercedes-AMG SLC 43 için mevcut değildir
Şerit Takip Paketi (isteğe bağlı)
• Yolunuzdan ayrılmamanızı sağlarız. Ve başka bir araç size fazla yaklaşırsa sizi uyarırız. Veya siz başka bir araca fazla yaklaşırsanız. Kısa sürede takdir edeceğiniz akıllı bir sistem.
• Kör Nokta Yardımcısı ve Şerit Takip Yardımcısının kombinasyonu, iki katlı bir güvenlik desteği sağlar. Sistem, sürücüleri kör noktada bulunan araçlar hakkında görsel ve işitsel olarak uyarabilir ve istemsiz şeritten çıkışlar konusunda uyarmak için darbeli direksiyon simidi titreşimlerini kullanabilir. 

Kör nokta içinde bir araç tespit edildiği takdirde ilgili dikiz aynasında kırmızı bir üçgen belirir. Sürücü uyarıyı fark etmezse ve bir şerit değişikliği sinyali verirse, uyarı ışığı yanıp sönmeye başlar ve sesli bir uyarı duyulur.

Şerit Takip Yardımcısı, şeritten istemsiz çıkışları algılayabilir ve sürücüye dokunsal bir uyarı (direksiyon simidi titreşimleri) verebilir.
designo
Bireyselliğin en çekici hali.
Yeni SLC, kendi içinde halihazırda parlak yıldızların en parlağıdır. Ve ancak sizin de kişisel zevkinizi katarak elinizden gelenin en iyisini yapmanız koşuluyla iyileştirilebilir. designo – özel kişiselleştirme programı, etkileyici renkler ve yüksek kaliteye sahip iç mekan tasarım konsepti estetiği anlamına gelir. 

Özenle seçilmiş materyaller, hünerli işçilik ve mükemmellik arayışı, oldukça olağanüstü bir şeyi teslim aldığınızın garantisidir. Tasarım tercihleriniz bol miktarda ve geleneksel ustalıkla gerçeğe dönüşür.
designo renkleri designo programı yüksek kaliteli, rakipsiz renkler sunar. Tek sorununuz heyecan verici metalik renkler, saten boyalı magno veya özellikle yüksek kaliteli özel efekt pigmentlerine sahip parlak renklerden birini seçmektir. Sonunda üzerinde karar kıldığınız renk çeşidine bağlı olmaksızın designo ile her zaman doğru tonu yakalarsınız.

Bir bakışta designo renkleri:
• designo parlak
• designo magno
• designo metalik

designo döşeme seçenekleri
İç mekan tasarım konseptleri felsefemizin merkezinde, mümkün olan en iyi koltuk konforu ve arttırılmış estetik çekicilik yatar. designo derisi, en yüksek zanaatkar standartlarıyla çalışan deneyimli döşemeciler tarafından hazırlanır. Seçtiğiniz çeşit hangisi olursa olsun, designo koltuklarında her zaman iyi görünür ve kendinizi iyi hissedersiniz.

Bir bakışta designo döşemeleri:
• designo Exclusive tek renkli Nappa deri kaplı döşemeler
• designo Exclusive iki renkli Nappa deri kaplı döşemeler
• designo tek renkli Nappa deri kaplı döşemeler
• designo iki renkli Nappa deri kaplı döşemeler

Bu aracın üretimi durdurulmuştur.
Teklif talebi alamazsınız.
Son 24 saatte 10 kişi bu modeli inceledi.
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Teklif almak istediğin markayı seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Teklif almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle