Sıfıraraçal.com
  Hemen Teklif Al
2 versiyon
1.782.456 TL ile 1.905.576 TL

Cooper 5 Kapı

2 versiyon
1.973.616 TL ile 2.126.112 TL

Cooper 3 Kapı

2 versiyon
3.023.425 TL ile 3.365.761 TL

Countryman-E SE Favoured ALL4

2 versiyon
2.659.416 TL ile 2.903.280 TL

Mini Countryman C

0 - 4
1 - 4
2 - 4
3 - 4

Mini

Mini Markası Hakkında Genel Bilgiler

Kuruluşu: 1959

Kasa Tipleri: Binek Araçlar

Mini Marka Tarihçesi

Mini,1959-2000 yılları arasında üretilen mini sınıf otomobil modelidir. Aracın orjinali 1960 yılları arasında İngiliz ikonu olarak kabul edilir. Araç, Sir Alec Issigonis tarafından tasarlanmıştır.Mini ilk başta Austin ve Morris markaları altında satışı yapılmış.Aracın üç büyük güncellemesi bulunmakta olup hatchback ile birlikte Station Wagon, Sedan, kamyonet, Van ve Moke adlı Buggy modelleride üretilmiştir. Ayrıca sportif modelleri olan Mini Cooper ve Cooper S, başarılı birer ralli otomobileri olarak 1964, 1965 ve 1967 Monte Carlo rallilerini kazanmıştır.1999 yılında yapılan bir ankete göre Ford Model T'den sonra 20. yüzyılın en etkileyici otomobili seçilmiştir.Aracın üretimi 2000 yılında durdurulmuş, 2001 yılında yerini tamamen yenilenen ikinci nesline bırakmıştır. 

Dünyanın en kolay tanınan otomobillerinden bir tanesi olan Mini, çok yaygın olmasına rağmen kült statüsü kazanmayı başardı. Mini markasının fikri ve tasarımı aslen British Motor Corporation'dan geldi. Fakat otomobil üreticisi söz konusu olduğunda küçük araba birkaç değişiklik yaşadı.

Mini, 1960'lı yıllarda tamamen yeni bir çılgınlık için harekete geçti. Çünkü çok küçük olmasına rağmen aslında içinde yolcular ve bagajlar için yeterli alan mevcuttu. Bu, önden çekişin ve motor ünitesinin yenilikçi tasarımı sayesinde oldu. Başlangıçta, araçlar Austin veya Morris rozeti çatısı altında satışı gerçekleşti. 1969’a kadar Mini kendi başına bir marka haline maalesef gelemedi.

Ayrıca Mini otomobilleri, ağırlığı daha da düşüren ve araç içinde daha çok alan sunan yekpare bir gövdeye sahip oldukları için performans açısından da oldukça verimlidir. Mini tasarımı o kadar tanındı ki, 1990 yılında BMC'nin soyundan gelen Rover Group, Mini’yi markalaştırmaya karar verdi.

İlk Mini 1959 yılı Ağustos ayında üretildi, Mark I uluslararası otomotiv pazarlarında Austin 850 ve Morris 850 olarak da tanınırken, Birleşik Krallık'ta Austin Seven veya Morris Mini-Minor olarak biliniyorlardı. 1967 yılındaki ilk jenerasyonun sonuna kadar, arabalar daha iyi süspansiyon ve otomatik şanzıman dahil olmak üzere çeşitli yükseltmeler yaşadı.

İkinci jenerasyon otomobiller 1967 - 1970 yılları arasında üretimi gerçekleşti. Yeniden tasarlanmış bir ön ızgaraya ve daha büyük bir arka cama kavuştular. 1969 yılında hit filmi “İtalyan İşi” yapmak için kullanılan bu araçlardı.

Mini modellerinin ilginç bir versiyonu 1961 yılında Cooper Car Company'nin sahibi John Cooper küçük otomobillerin potansiyelini gördüğünde ve temel Austin Mini Cooper ve Morris Mini Cooper'ın daha güçlü bir versiyonu olan Mini Cooper'ı yaratmaya karar verdiğinde. 997 cc hacminde, 55 beygir, ikiz SU karbüratörler, daha yakın bir rasyon dişli kutusu ve disk frenlerde daha büyük bir motor ünitesine sahiptir.

Bu seçenek için yapılan iyi incelemeler, 1963 yılında daha da sportif bir seçeneğin, Mini Cooper S modelinin geliştirilmesine yol açtı. Ayrıca Mini Cooper özellikle yarış pisti için otomobiller yaptı. Bunlar özellikle 1964, 1965 ve 1967 yıllarında kazandıkları Monte Carlo Rallisi'nde başarılı oldular 1966 yılına gelindiğinde ilk üç sırada bitirmelerine rağmen diskalifiye edildiler.

Üçüncü jenerasyon Mini, Mark III, 1970 ile 2000 yılları arasında geldi. Bunların daha büyük gövdeleri, gizli kapı menteşeleri ve sarma pencereleri yer alıyordu. Önceki modellerde sürgülü olanlar mevcuttu. Üreticiler tüm çabalarına rağmen, şu anda ciddi bir revizyona ihtiyaç duyan Mini'ye bu yeni hava görünümünü getiremediler, bu da genel satışları ciddi anlamda etkiledi.

Mini'nin 1980'li ve 1990'lı yıllarda ayakta kalmasının tek yolu “özel sürümler” üretmek oldu. Bu durum kısmen, BMC'nin kalıntılarını Rover rozeti çatısı altında satın alan BMW'nin işiydi. Bu modeller, aksi takdirde modern bir otomotiv pazarında havalı moda ikonları, retro bir dokunuş olarak görülüyordu. Fakat BMW halen elinde tuttuğu Mini logosuyla bitmedi. 2001 yılında, aksi takdirde eski araçla ilgisi olmayan teknolojik olarak gelişmiş Yeni Mini satışa sunuldu. 2007’de üretilen otomobil sayısı 1 milyona ulaştı.

Mini Fiyat Listesi

Bugün Mini Modelleri Türkiye'de yaygın olarak kullanılan araçlar arasına girmeyi başardı. Mini Fiyat Listesi sürekli güncellenen ve oldukça kullanışlı olan modelleriyle, görsel ve yazılı medya aracılığıyla yaptığı Mini Kampanyaları'yla adından sıkça söz ettireceğe benziyor. Türkiye pazarındaki yerini korurken Sıfır Mini Fiyatları'nın pazarda rekabet edilebilir olmasına büyük katkı sağladığını bilen firma üretimini yaptığı tüm modelleri'nin fiyatlarını piyasa koşullarına denk tutmaya gayret ediyor. 

Mini Yorumları

Mini Cooper 5 Kapı Misafir 1.03.2024
Benimki 3 kapılı. Ya arkadaş 40 araba değiştirdim, ben niye şimdiye kadar MC almamışım ya hayret ediyorum... Hayatta aradığım her şey var. Sert süspansiyon, viraj kabiliyeti, araca hakimiyet ve... Hızlanması... Mübarek sanki Ferrari Porsche... 0-100 km/s 6 saniye olur mu?.. MC ise oluyor. Aşağı inemiyorum valla. Aşığım.
(0)
Cevap Yaz

Mini Cooper 5 Kapı Misafir 23.02.2024
Çok yakıyor diyenler benzinlisi için söylüyor olabilir ancak 1,5D 116bg lik dizel 5 kapı miniler bir harika dostum.
(0)
Cevap Yaz

Mini Cooper 5 Kapı Misafir 7.02.2024
süper araba tavsiye ederim
(0)
Cevap Yaz

Mini Cooper 5 Kapı Misafir 6.02.2023
Çok uçmuş fiyatları tek bu model için demiyorum mininin hepsi çok pahalı olmuş araç bir de çok yakıyor
(0)
Cevap Yaz

Mini Cooper 5 Kapı Misafir 4.01.2023
araçlar tip olarak hep aynı model olarakda birbirleriyle çok benziyor biraz daha farklı olabilir
(0)
Cevap Yaz

Mini Cooper 5 Kapı Misafir 27.11.2020
Mını bir yaşam tarzı yakıt yüksek servis maliyetli parça pahalı ama benim tek bineceğim araba aldım biniyorum ve çok mutluyum kapılarını kitledikten sonra eve girinceye kadar dönüp dönüp bakıyorum
(13)
Cevap Yaz

Mini Cooper 5 Kapı Misafir 13.08.2020
çok alasım varda çok param yok :(
(1)
Cevap Yaz

Mini Cooper 5 Kapı Misafir 19.05.2020
Yakıtı yüksek 2019 12 ayda arkadaş im aldı şehir içi 8/9 litre otomatik benzinde hatta trafik olursa sahada fazla yakiyormus Borusan dan aldı
(1)
Cevap Yaz

Mini Cooper 3 Kapı Misafir 30.04.2019
yeni aldık aracı yeni sürmeye başladım normal yollarda hızlanması çok iyi virajlardada çok iyi .Acayip tutunuyor yoldan sapma yokk
(0)
Cevap Yaz

Mini Cooper 5 Kapı Misafir 27.03.2019
bu aracı oldu olası almak istedim ama millet çok yaktıgından şikayetçi arafda kalmakdan yoruldum iyice
(17)
Cevap Yaz

Mini Cooper 3 Kapı Misafir 10.12.2018
içi çok dar ya herşeyi iyi ama çok küçük 4 kişi zor binerr
(1)
Cevap Yaz

Mini Cooper 3 Kapı Misafir 10.12.2018
en kısa zamanda test edecegim
(0)
Cevap Yaz

Mini Cooper 3 Kapı Misafir 10.12.2018
arabanın çirkin olma ihtimali bile yokkkk
(1)
Cevap Yaz

Mini Cooper 3 Kapı Misafir 10.12.2018
arabanın tasarımına bayılıyorum
(0)
Cevap Yaz

Mini Cooper 3 Kapı Misafir 10.12.2018
araç yakıtının fazla oldugunu söylüyorlar bilgisi olan varmı
(24)
Cevap Yaz

Tüm Kullanıcı Yorumlarını Gör

Mini Haberleri

Tüm Mini Haberini Gör
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Teklif almak istediğin markayı seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Teklif almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle