Sıfıraraçal.com
  Hemen Teklif Al
3 versiyon
1.432.600 TL ile 1.823.000 TL

T10X

0 - 3
1 - 3
2 - 3

Togg

TOGG Markası Hakkındaki Genel Bilgiler

Kuruluşu: 2018

Kasa tipleri: Elektrikli Mobilite Araçlar

 

TOGG Marka Tarihçesi

Fikri üyelik haklarına Türkiye’nin sahip olduğu, küresel ölçekte rekabet edecek bir araba markası yaratma hedefiyle anadolu grubu, bmc, kök grubu, turkcell, zorlu ve Türkiye odalar ve borsalar birliği güçlerini birleştirdi ve 25 haziran 2018'de Türkiye'nin otomobili teşebbüs grubu endüstri ve tecim a.ş.'yi (TOGG) kurdu.

TOGG olarak elektrikli ve rabıtalı yeni nesil otomobiller geliştiriyor ve bu otomobiller etrafında bir mobilite ekosistemi oluşturuyoruz. Bu ekosistem yardımıyla geniş kitlelerin yaşamını kolaylaştırıp, zararı olan emisyonları sıfırlayarak temiz bir geleceğe katkıda bulunmayı hedefliyoruz.

2022 yılında elektrikli, rabıtalı ve aktüel otonom seviyesine sahip, orta büyüklükte (c segmenti) bir "sportif fazlaca gayelı otomobil (suv)" ile yola çıkacağız. Akıllı ve bağlantılı otomobilimizin etrafında oluşturduğumuz ekosistem dahilinde yeni hizmetler, yeni kullanıcı deneyimleri ve yeni iş modelleri geliştireceğiz. Iş ortaklarımızla ve çevremizde filizlenen girişim şirketleriyle yeni düşünce ve teknolojilerin ortaya çıkmasını sağlayacağız.

Türkiye'nin otomobili teşebbüs grubu ya da özetlemek gerekirse TOGG, Türkiye merkezli bir otomobil müstahsil şirkettir. şirket, fikrî mülkiyet haklarına haiz olduğu ilk otomobilin 29 ekim 2022 seri üretime hazır hâle geldi. Yapılan bir araştırmaya göre aracın maliyetinin kasım 2021 saygınlığıyla 40.000 euro olarak tahmin edilmektedir. Aracın satış fiyatının 25.000 dolar ile 30.000 dolar olduğu düşünülüyor.

Bizim devletimizde yerli araba üretebilmek için beraber emek verme sonucu alan firma ve müesseselar, kasım 2017'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandı. Bu gaye ile anadolu grubu (%19), bmc (%19), kök grubu (%19), turkcell (%19), zorlu tüm ortaklık (%19) ve tobb (%5) tarafınca 25 haziran 2018'de Türkiye'nin arabası girişim grubu sanayi ve tecim a.ş. Kuruldu. Eylül 2019'da kök grubunun projeden çekileceği iddia edildi. Ekim 2019'da şirket merkezi şişli, istanbul'dan gebze, kocaeli'ne taşındı. Firmanın ceo'su Gürcan Karakaş, tasarımı 2019 seneı arasında tamamlanacak olan otomobilin 2022'de satışa çıkacağını deklare etti. TOGG yerli otomobilin suv ve sedan modelleri 27 aralık 2019'da yapılan bir basın toplantsıcaklıknda tanıtıldı. TOGG'un gövde tasavvur emek harcanması italyan tasavvur firması pininfarina ile beraber yapıldı.

TOGG'un elektrikli araba üretimi için gemlik, Bursa'da 22 milyar tl maliyetle kuracağı açıklandı. Fabrika için proje bazlı devlet yardımı verileceği duyuruldu. 21 mayıs 2020'de fabrikanın yapımına başlandı. Ağustos 2020'de firmanın TOGG markasıyla üretim yapmasına karar verildi. 18 aralık 2021 tarihinde TOGG'un yeni logosu tanıtıldı. 6 ocak 2022 de ABD'da ces 2022 etkinliğinde yerini aldı ve lansman gerçekleştirdi. 2022 seneı ekim ayının ortasında fabrika inşaatı tamamlandı ve 29 ekim 2022 tarihinde ilk TOGG üretim bandından "anadolu kırmızısı" rengiyle indi.

Togg’un Fabrika İnşası ve Üretim Süreci

Bursa'nın gemlik ilçesinde yer alan fabrikanın yapımına en önce 18 temmuz 2020'de başlandı. Fabrika sahası ortalama 1 milyon 200 bin metrekaredir. TOGG'un bilişim vadisi'ndeki merkezine 30 dakikalık mesafede olan fabrikanın inşaatının 2022 yılı ortasında tamamlanması öngörülüyor. Gemlik'te 1850 bireyin vazife yapmış olduğu şantiyede planlamalar çerçevesinde çalışmalarını yürüten firma, seri üretim bandından elektrikli c suv aracını 2022 sonucunda indirmeyi hedefliyor. Gemlik'teki TOGG fabrikasında 14 bin 500 ton çelik montajı yapılan boya tesisinde, 33 bin metrekare çatı açık oturum montajı ve 16 bin 734 metrekare abs kör kalıp montajı yapılmış oldu. Tesisteki üretim hattı boya tanklarının yerleştirilmesi tamamlandı.

Türkiye’nin arabası girişim grubu (TOGG) ile bir çin firması olan farasis’in ortaklığında kurulan siro, gemlik’te batarya hücresi ve modül üretimi tesisi kuracak. TOGG ve farasis ortaklığında siro, 15 gigawatt saatlik batarya hücresi ve modül üretimi meydana getirecek. Gemlik’teki fabrikada otomotiv ve otomotiv dışı uygulamalarda enerji depolama çözümleri geliştirecek.

Togg Yorumları

Togg T10X Misafir 24.04.2024
Engelli adına alınabiliyor mu ÖTV indirimi varmı acaba bu soruya saçma demeyin Umut fakirin ekmeği
(0)
Cevap Yaz

Togg T10X Misafir 23.03.2024
Güzel memleketimin ilk yerli üretim milli aracı sınıf ayırt etmeden uzaktan uzaktan baktirmadan herkesin ulaşabileceği yani satın alıp kullanacağı maddiyatta olsa hiç önemli değil 1.3 reno benzinli motorda olsa olur. Ne kadarda güzel olurdu.
(4)
Cevap Yaz

Togg T10X Misafir 11.03.2024
Diyer arabalar markalar 50 tane resim paylasmislar Togg 14 resim paylasmis onunda 7 tanesi ayni resim rekleri degisik. cok güzel
(0)
Cevap Yaz

Togg T10X Misafir 25.02.2024
IYI ARABA FIYAT ISE GIT OBUR MARKALARIN FIYATINA BAK BU LUKS ELEKTIRIK ARAC BU FIYATI EDER
(14)
Cevap Yaz

Togg T10X Misafir 2.02.2024
Togg Opel Corsa dan dar mı ?
(14)
Cevap Yaz

Togg T10X Misafir 4.01.2024
süper
(10)
Cevap Yaz

Togg T10X Misafir 16.11.2023
AranızdaTogg alan var mı? Varsa dürüstçe. ( siyaset yapmadan) objektif olarak yorum yapabilir mi? Yorumu paylaşmak için sahibi olmadığım bir arabaya yıldız vermem isteniyor, ne saçma bir blog burası. Ayrıca 1 yıldızı da kabul etmiyor.
(9)
Cevap Yaz

Togg T10X Misafir 16.11.2023
Arkadaşlar: 16 Kasım 2023 itibari ile araç ile ilgili kötü herhangi bir fikriniz var mıdır? Karar verebilmek için gerçekten problem yaşamış olan kişilerin kötü deneyimlerini rica ediyorum. Örneğin arabanın servisi nasıl / arabanın dayanıklılığı nasıl / araba çabuk bozuluyor mu? YOKSA arabanın fiyatının iyi olduğu belli. Arabanın birçok özelliğinin de iyi olduğu gayet açık. Gerçekten objektif olarak başından kötü olaylar geçmiş olan kişilerin bilgilerini rica ediyorum.
(0)
Cevap Yaz

Togg T10X Misafir 29.10.2023
Arkadaş siyaset yapmayın araba iyi mi kötü mü onu yazın ne siyaset yaptınız yaaa
(7)
Cevap Yaz

Togg T10X Misafir 24.09.2023
Çok güzel bir araç tam milletimize hitap ediyor tabiki fiyatı bize göre fazla gönül isterki memleketimizin mali milli aracimizi hepimiz ulaşalım kullanalım. Diyer markalarin elektrikli araçları ile kıyaslarsak yarı fiyat ama tabiki diyerlerin de vergi vergi üstüne olunca fiatlar uçuyor togg piyasadaki içten yanmalı oto fiyatina
(21)
Cevap Yaz

Togg T10X Misafir 10.09.2023
Allah devlet düşmanlarına fırsat vermesin, yoksa inadına togg fabrikasinida iha siha fabrikalarında yakarlar. 1980 öncesi işçi eylemi bahanesiyle yaktıkları fabrikalar gibi...
(30)
Cevap Yaz

Togg T10X Misafir 24.06.2023
Ultra pahalı, tüm markaların dolar maliyetleri belli, diğer devletler bu maliyete %10 kâr payı ile vergi dahil yarı fiyatına kendi vatandaşına satıyor. Ülkemizde ithal araçtan alınan vergilerle yerli araçtan alınan vergiler aynı olup, satış fiyatları da aynı. Bu arada zenginden alınan ÖTV orta ve alt gelirliye de uygulandığından bu kesim her zamanki gibi mağdur. Tüm vatandaşlara hitap edecekse elbette gururumuz, fiyat yarıya düşmeli.
(9)
Cevap Yaz

Togg T10X Misafir 18.06.2023
Cok ucuz, gercektende ayni sinifta diyer arabalar ile kiyaslandiginda bu kadar ucuz olmasi anlam veremiyorum. ve cok gûzel
(25)
Cevap Yaz

Togg T10X Misafir 14.06.2023
Bu arabalar baya iyi fiyatları da uygun
(14)
Cevap Yaz

Togg T10X Misafir 1.06.2023
Güzel araba.
(7)
Cevap Yaz

Tüm Kullanıcı Yorumlarını Gör

Togg Haberleri

Tüm Togg Haberini Gör
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Teklif almak istediğin markayı seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Teklif almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle