6 versiyon
955.010 TL ile 1.950.010 TL

Superb

YENİ
3 versiyon
925.010 TL ile 1.095.010 TL

Karoq

4 versiyon
700.010 TL ile 805.010 TL

Kamiq

8 versiyon
785.010 TL ile 1.850.010 TL

Octavia

4 versiyon
479.010 TL ile 624.510 TL

Fabia

4 versiyon
620.010 TL ile 750.010 TL

Scala

8 versiyon
1.090.010 TL ile 2.410.010 TL

Kodiaq

YENİ
2 versiyon
1.180.010 TL ile 1.385.010 TL

Superb Combi

0 - 4
1 - 4
2 - 4
3 - 4

Skoda

Skoda Markası Hakkında Genel Bilgiler

Kuruluşu: 1895

Kasa Tipleri: Binek Araçlar

Skoda Marka Tarihçesi

Skoda Çek otomobil üreticisi bir firmadır. En eski otomobil üreticilerinden biridir.1991 yılında Volkswagen Grubu tarafından satın alınmıştır. Şirket 1895 yılında Laurin & Klement adlı şirketinde çalışan 2 kişinin bisiklet yapmak üzere ortaklık kurmaları sebebiyle kurulmuştur.1899 yılında motosiklet, 6 yıl sonra da araba üretmeye başladılar. Fabrikası Mlada Boleslav kentinde bulunmaktadır.

Mlada Boleslav şehri ve otomobil üreticisi Skoda, 100 yıldan uzun bir süredir birlikte gelişme göstermektedir. Skoda Auto, şehrin yüz ölçümünün üçte birinden fazlasını kaplamakta ve şehrin bütünleşik bir parçası durumundadır. Ana üretim operasyonu kademeli olarak fabrikanın yeni bölümlerine kaydırılmış ve orjinal haliyle korunan eski fabrika tesisin uç noktasında kalarak otomobil üreticisinin şehre bakan yüzü haline gelmiştir.Amblemin anlamı, Skoda’nın daire içindeki kanatlı oku, hayal etmeyi, özen göstermeyi, hız ve ilerlemeyi sembolize ediyor. Firma, kullandığı amblemle, bütün arabaların bu vasıflara sahip olduğunu göstermek istiyor.

Çek Cumhuriyeti merkezli Skoda Automobile, huysuz bir kitapçı sahibi ve erkek kardeşi tarafından yaratıldı ve 1895 yılında bir bisiklet tamircisi olarak yola çıktı. Vaclav Laurin ve kardeşi, Alman bisikletlerini eksiklik nedeniyle tamir edemeyince işe başladılar. parçalardan oluşur. Vatansever bir dürtüden Slavia şirketini aramaya karar verdiler. Daha sonra Laurin & Klement Co. olarak değiştirilerek motosiklet üretimine başlandı.

Yerel yarışlarda birkaç zaferden sonra, iki cani motosikletlerini Londra'ya ihraç etmeye karar verdi. İlk modelin başarısına dayanarak, Voiturette A, Laurin ve Klement 1905'ten itibaren otomobil üretimine geçtiler. O zamana kadar hem yerel hem de uluslararası büyük bir şirket olarak kuruldular.

Birinci Dünya Savaşı, fabrikanın artık savaş üretimine başladığı anlamına geliyordu, ancak biter bitmez şirket otomobil üretimine yeniden başladı. 1924'te endüstriyel bir holding olan Skoda Works ile birleştiler ve kamyon üretmeye başladılar. İşte bu an, tüm ürünlerin Skoda adıyla çıktığı andır.

İkinci Dünya Savaşı, Skoda'yı nazi savaş çabalarını desteklemek için üretim konumuna sokan Alman işgalini getirdi. Sivil üretim önceleri sınırlıydı ve daha sonra tamamen durduruldu. Savaştan sonra, hükümet tarafından yürütülen kamulaştırma programından etkilenen şirket, 1946'da AZNP işletmesi olarak tanındı. Tek faydası, binek otomobil yapım tekelini elde etmesiydi.

Bu döneme ait modeller arasında 1101 serisi (Skoda Popular'ın güncellenmiş bir versiyonu), 440 Spartak, 445 Octavia, Felicia ve 1000 MB bulunmaktadır. Zaman geçtikçe, Skoda Batı ile temasını kaybetti ve bu da geliştirmede bir kırılmaya neden oldu. Yakında, çoğu Skoda modelinin modası geçti ve diğer otomobil şirketleri satış ve modellerde arttıkça, Skoda devlet tarafından sıkı bir şekilde kontrol edildi.

Skoda, ancak 70'lerin ekonomik krizinden sonra 1987'de yeni Skoda Favorit ile bir miktar başarı elde etmeyi başardı. İtalyan Bertone firması tarafından tasarlanan ve Batı motor teknolojisine sahip bu model, Doğu Avrupa'da ve İngiltere'de de oldukça iyi satıldı. , Skoda'ların genellikle güvenilir otomobiller olduğu biliniyor.

Avrupa genelinde komünist rejim düşerken, Çekoslovak hükümeti yeni piyasa ekonomisi koşulları belirledi ve bu da Skoda'nın büyümesine yardımcı olacak yabancı bir ortak aramasına izin verdi.

1990 yılının Aralık ayında Skoda, Volkswagen Grubu ile ortak oldu ve 16 Nisan 1991'de yürürlüğe girdi. Yanında Alman teknolojisi ile Skoda, otomobillerinin kalitesini artırmayı başardı ve o zamandan beri Avrupa otomobil pazarında önemli bir oyuncu haline geldi.

Son trendler, Çek otomobil üreticisinin Skoda Superb ve Skoda Octavia ile biraz daha lüks bir pazara girdiğini gördü. Şirket ayrıca Roomster adlı 2006 MPV ve Yeti adlı bir crossover konsepti ile pazarın diğer segmentlerini güvence altına almaya çalışıyor.


Bugün Skoda Modelleri Türkiye'de yaygın olarak kullanılan araçlar arasına girmeyi başardı. Skoda Fiyat Listesi sürekli güncellenen ve oldukça kullanışlı olan modelleriyle, görsel ve yazılı medya aracılığıyla yaptığı Skoda Kampanyaları'yla adından sıkça söz ettireceğe benziyor. Türkiye pazarındaki yerini korurken Sıfır Skoda Fiyatları'nın pazarda rekabet edilebilir olmasına büyük katkı sağladığını bilen firma üretimini yaptığı tüm modelleri'nin fiyatlarını piyasa koşullarına denk tutmaya gayret ediyor.

Skoda Yorumları

Skoda Scala Misafir 27.08.2022
İnanılmaz bir araba!! Sweet spot derler ya.. tatlı nokta işte o!! Bence çok sessiz yumuşak ama yeterince iyi yol tutuyor.. 1.0 208 km de ayağımı gazdan çektim. Tutumlu kullanmaya çalıştığımda 4.6 lt gördüm . Turu iyi. Beklenmedik büyüklükte bagajı var.10 cm kısa olsa taşıyacaklarımı taşıyamazdım .Ses sistemi baya iyi !! Fiyat performans derler ya ... işte onun vücut bulmuş hali.
(2)
Cevap Yaz

Skoda Scala Misafir 25.07.2022
Golf 6 manuel kullanıcısıydım scoda scalaya geçiş yaptım, scalayı tercih etme nedenim geniş iç hacim, geniş bagaj ,Alman ürünü olması (kalite açısından) güncel teknolojiye entegre olması ve şanzımanın otomatik olması oldu, Kullanılan malzeme kalitesi dışında diğer ihtiyaçlarımı tam olarak karşıladı, çünkü 2012 model golfle bile kıyaslayınca çok fark var malzeme konusunda çünkü trim sesler geliyor sıcak havalarda genelde bir de iç malzemelere dokununca ufaktan çıt çıt sesler geliyor:)
(4)
Cevap Yaz

Skoda Kamiq Misafir 12.06.2022
mukemmel ötesi azyakar çok kaçar uzunyola müthiş bende nissan juk vardı 2015 model 1,6 otomatik benzin maffeti daha 2018 şimdi 2021 kamik elit azyakıyo fiyatlara göre çok iyi geniş uzunyolda rampada sorun yok alın
(5)
Cevap Yaz

Skoda Scala Misafir 10.06.2022
4 aydır 1.0 kullanıyorum ortalama yakıtı 10 litrenin altına düşüremedim. Ne yapsam olmuyor. Az yakıyor diyenler neye gire az yakıyor. Bir ayar düğmesi mi var ki ortalama 5 litre yaksın.
(1)
Cevap Yaz

Skoda Fabia Misafir 25.05.2022
2004 model skoda 1.4 fabia class modeli nasıl bilgisi olan yazabilirmi acebaa
(71)
Cevap Yaz

Skoda Fabia Misafir 19.05.2022
Bu aracın uzun yol performansı nasıl bilgisi olan var mıdır?
(46)
Cevap Yaz

Skoda Kamiq Misafir 12.05.2022
1.5 mi alalım 1.0 mı alalım aklım karıştı kronik sorunları yoksa alacaz. Yoksa opel crosland yada T-Roc düşünüyoruz.
(27)
Cevap Yaz

Skoda Scala Misafir 11.05.2022
Bir yıldır scoda scala 1,0 kullanıyorum. Çekişi noktasında hiçbir şüpheniz olmasın. Torku yüksek. 5 yetişkin bir çocuk, aynı serilikte devam etti. Yol sesi, motor sesi, rüzgar sesi gayet ideal. Yakıt tasarrufu iyi. İlk zamanlar acil yardım uyarısı birkaç defa yandı. Sonra bir daha sorun olmadı. Tek sorun ön plastik aksamdan gelen trim sesleri. Özellikle yazın sıcak havada aracın içi soğuyana kadar çıtır çıtır ses geliyor.
(3)
Cevap Yaz

Skoda Superb Misafir 11.03.2022
Adı gibi süper
(2)
Cevap Yaz

Skoda Kodiaq Misafir 28.01.2022
araç oldukça pahalı fakat renk seçenekleri kalıtesı ve donanım paletı olsun hepsi üst sevıyede
(1)
Cevap Yaz

Skoda Karoq Misafir 28.01.2022
takas araçla değerlendirebilirmiyiz bu aracı
(15)
Cevap Yaz

Skoda Karoq Misafir 28.01.2022
takas araçla değerlendirebilirmiyiz bu aracı
(10)
Cevap Yaz

Skoda Octavia Misafir 28.01.2022
araca göre motoru yeterli genişlik açısından da güzel bir araç
(2)
Cevap Yaz

Skoda Superb Misafir 28.01.2022
2020 ve 2021 arasında kararsızım bu konuda yardımcı olurmusunuz
(8)
Cevap Yaz

Skoda Kamiq Misafir 28.01.2022
aracın performansı güzel fiyat acısından ıdeal yapıda
(9)
Cevap Yaz

Tüm Kullanıcı Yorumlarını Gör

Skoda Haberleri

Tüm Skoda Haberini Gör
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle