Sıfıraraçal.com
  Hemen Teklif Al
14 versiyon
1.770.800 TL ile 2.579.900 TL

Qashqai

5 versiyon
1.529.900 TL ile 1.819.900 TL

Juke

2 versiyon
2.420.000 TL ile 2.620.000 TL

X-Trail

0 - 1

Nissan

Nissan Markası Hakkında Genel Bilgiler

Kuruluşu: 1914

Kasa Tipleri: Binek Araçlar

Nissan Marka Tarihçesi

1934 yılında Jidosha- Seizo Co. ve Nihon Sangyo Co. Ltd. şirketleri birleşerek Ni-san adını almıştır. 1 Haziran 1934’te şirketin adı Nissan Motor Co Ltd. olur. Çok uluslu Japonya merkezli otomotiv şirketidir. Kuzey Amerika, Avrupa, Japoya ve Deniz aşırı ülkeler olmak üzere 4 ana bölgede yapılanmıştır. Nissan, Avrupa'ya araç ihracına 1962 yılında başladı.1983'te Terrano II ve Vanette Cargo üretiminin gerçekleştiği Nissan Motor İberica, İspanya'da üretime geçti.1984 yılında Nissan'ın bir diğer fabrikası, Sunderland'da Motor Manufacturing İngiltere kuruldu. 1980'lerde Meksika , Avustralya, Tenesse , Mississipi ve Güney Afrika'da üretim merkezleri kuruldu. 1993'te şirket Avrupa'daki varlığının 60. yılını kutladı ve yine 1993 yılında İngiltere'de üretilen Micra yılın en iyi otomobili ödülünü aldı.Amblemi, güneş ve dürüstlüğü simgelemektedir.Markanın, daire içine yazılmış ismi, güneşin doğuşu ile Japon bayrağındaki beyaz zemin içindeki kırmızı noktayı simgeliyor. Amblem, dürüstlüğü ve samimiyeti sembolize ediyor.

Pek çok isimle tanınan bu büyük Asya holdingi, 1914'ten beri otomobil üretiyor. Bugün Nissan, Japonya'daki en büyük üçüncü otomobil üreticisidir. Nissan Motor Company, 1933'te Datsun şirketini devraldı ve 1934'te bugün hepimizin bildiği ismi alacaktı.

İlk Datsun binek otomobili 1935'te montaj hattından çıktı ve çok geçmeden Nissan Avustralya'ya ihracat yapmaya başladı. 1937'de Datsun Type 15, Japonya'da mini-pikap ve teslimat minibüsü biçiminde gelen ilk seri üretilen araç oldu.

Üretimi sürekli genişleten Nissan, Amerika Birleşik Devletleri'ne genişlemeye karar verir. 1958'deki bu hamle, Nissan'ın tasarımcısı William R. Gorham sayesinde sahip olduğu Amerikan etkisi nedeniyle yapıldı. ABD'ye ihraç edilen modeller, 48 hp motorlu 1200 Sedan, 37 hp'lik kompakt bir pikaptı ve daha sonra 50'lerde en çok satanlar arasına girdi.

60'lar Nissan'a girdiğinde Pasifik'in her iki yakasında da zaten bir isim yapmıştı. Şimdi şirket, spor araba satmaya başlayarak pazarın başka bir bölümüne taşınıyor. İlk başta, SPL 210 olacaktı, dar, yüksek bir roadster, katlanır yumuşak bir tavana ve 48 hp'lik bir motora sahipti ve kısa süre sonra 85 hp'lik bir versiyona yükseltildi.

Amerikan pazarına hizmet eden Nissan, 1962'de senkronize 3 vitesli şanzımana sahip Bluebird'ü tanıttı. Off-road sektöründe, Patrol, cömert bir beygir gücü ile piyasaya sürüldü ve “ağaçlara tırmanabiliyor” olarak pazarlandı. 1967'de 2000 Roadster, hiçbir şeyden şüphelenmeyen halkın üzerine ve fırtına gibi aldığı yarış dünyasına salıverilir.

Sportif çizgi 70'lerde “Z” çizgisi ile devam ediyor, bugün bir tanesi devam ediyor. 1970 model 240Z, konforu ve kaliteyi uygun fiyata sunarak dünyanın en çok satan spor otomobili oldu. Amerika'da satışlar yükselmeye başlar ve sonunda 1975'te Datsun Amerika'nın 1 numaralı ithalatçısı olur.

Nissan, 80'li yıllarda talebe ayak uydurabilmek için genişlemeye başlar ve yeni fabrikalar açar. Ve herkes Nissan'ın daha fazla büyüyemeyeceğini düşünürken, pazarın daha lüks bir segmenti olan Infiniti'yi hedefleyen yepyeni bir Nissan markası geliyor. 1989'da, Infiniti projesi başlarken, ana şirket Nissan, ABD'de üretilen milyonuncu arabasını kutluyordu.

90'lı yıllar boyunca yeni tesisler inşa edildikçe, pazara yön vermek için seriye yeni modeller ekleniyor. Altima sedan ve Sentra, Nissan serisinde en çok satılan modeller olarak önde gidiyor. Ardından, 1999'da Avrupa pazarının zamanı gelmişti, Nissan Fransız üretici Renault ile birbirlerinin uzmanlıklarını ve güçlü yanlarını kullanmak için bir anlaşma imzaladı.

2002'de Z konsepti, otomobil tutkunlarının yanı sıra uzmanları da hızla kazanan sportif bir otomobil olan 350Z ile yeniden dirildi. ewly-formed SUV pazarı da Murano ile Nissan serisinde temsil edilecek. Şimdi, Nissan'daki çocuklar, süper sportif bir araba olan GTR'yi piyasaya sürdüklerinde, Nissan motoring ve mühendisliğinin en önemli mücevheri olan GTR'yi piyasaya sürdükleri için gerçekten zor bir noktaya sahip görünüyorlar.

Nissan Fiyat Listesi

Bugün Nissan Modelleri Türkiye'de yaygın olarak kullanılan araçlar arasına girmeyi başardı. Nissan Fiyat Listesi sürekli güncellenen ve oldukça kullanışlı olan modelleriyle, görsel ve yazılı medya aracılığıyla yaptığı Nissan Kampanyaları'yla adından sıkça söz ettireceğe benziyor. Türkiye pazarındaki yerini korurken Sıfır Nissan Fiyatları'nın pazarda rekabet edilebilir olmasına büyük katkı sağladığını bilen firma üretimini yaptığı tüm modelleri'nin fiyatlarını piyasa koşullarına denk tutmaya gayret ediyor.

Nissan Yorumları

Nissan X-Trail Misafir 10.06.2024
2015 dizel almıştım 2022 e pawer aldım fark mı önceki araban İstanbul trafiğinde beni yoruyordu çoğu zaman küçük araçla geziyordum şimdi ise çok rahatım test sürüş yapın en az üç kez yapın arabayı iyi tanıyıp karar verin
(0)
Cevap Yaz

Nissan Qashqai Misafir 25.05.2024
E pover aldım pişmanım
(0)
Cevap Yaz

Nissan Qashqai Misafir 25.05.2024
E pover beğenmedim
(0)
Cevap Yaz

Nissan X-Trail Misafir 21.05.2024
17-Arka koltukta bulunan kol dayama kısmı çok basit görünümlü ve kapandığında direk bagaja bakıyor. Yani bagajın tüm kiri tozu direk kol dayamaya gelebilir. Arada koruyucu hiçbir ek parça koymamışlar. 18-Ambiyans aydınlatma sadece tek renk.
(1)
Cevap Yaz

Nissan X-Trail Misafir 21.05.2024
15-Yabancı sitelerde 360 derece görüşün özellikle geceleyin çok kötü performans gösterdiği şikayetleri yapılmıştır. 16-ABD de ROGUE olarak piyasaya sürülen XTRAİL 2024 yılı için güncellendi ve navigasyon sistemi Google ile anlaştıkları haberleri yer aldı. Hala web sitesinde 2023 XTRAİL ler satılıyor. 2024 modellerinde bu güncellemeler var mı bilinmiyor??
(0)
Cevap Yaz

Nissan X-Trail Misafir 21.05.2024
14-Ürettiğiniz araçların satış sonrası servis-bakım ve yedek parça temini gibi konularda, servis çalışanlarının mevcut arızalardan çok anlamadıkları ve geçiştirdikleri, özellikle e-power modellerinizde arıza olması halinde yedek parça (jeneratör, invertor, batarya vb) temininde 40 günden fazla sürdüğü belirtilen şikâyetler web sitelerinde sık sık dile getirilmekte ve muhatap bulunamadıkları belirtilmektedir. Personelin eğitilmesi, yedek parça stokunun belli seviyede tutulması gerekmektedir.
(0)
Cevap Yaz

Nissan X-Trail Misafir 21.05.2024
11-Araç hareket ettiğinde belli bir hıza ulaştığında kapılar otomatik olarak kapanmıyor. 12-Japonya da satılan X-Trail lerde standart olan geri görüş kamerasının görüntüsünün orta dikiz aynasına yansıtılmasının güvenlik açısından standart olması gerekmektedir. 13-Ülkemde tüm yollar kaliteli olmadığı için lastiklerin patlaması hatta lastik yanaklarının yırtılma ihtimali oldukça yüksektir. Tamir kiti yerine tam boy stepne koymayı tercih edilmemiştir.
(0)
Cevap Yaz

Nissan X-Trail Misafir 21.05.2024
9-Orta konsolda bulunan bardaklıların çapı büyük olduğu için daha küçük su şişeleri konduğunda onları tutacak olan ve 3-4 adet olan kenar çıkıntıları maalesef konulmamış. Hızlanma veya frenlemede şişeler düşebilir. 10-Yeni araçlarda orta konsoldaki piyano black plastik malzemelerin güneş ışıklarına (Ultraviyoleden dolayı) maruz kaldıklarında dolayı çatladıkları, soldukları belirtiliyor.
(0)
Cevap Yaz

Nissan X-Trail Misafir 21.05.2024
7-Avrupa da satılan modellerde ve Avrupa testlerinde otomatik park düğmesi (Orta konsolda) varken, bizim ülkemizde maalesef orada boş bir düğme var. Çünkü NİSSAN bizi Asya ülkesi grubuna sokmuştur. 8-Bizde de ön cam ısıtması donanımda yer alıyor. Ancak 1 testte (moto1 Avrupa lansman tanıtım testi) ön camdaki rezistansların göründüğü ve bunun rahatsızlık verdiği belirtilmiş olmasına rağmen, ben baktığımda o rezistansları göremedim. O yüzden bizde var mı yok mu emin değilim.
(0)
Cevap Yaz

Nissan X-Trail Misafir 21.05.2024
5-Araçtaki jeneratör, invertör gibi malzemelerde arıza olması durumunda yedek parça temininde uzun zaman alabileceği korkusu var. Şikayetimvar sitesinde bununla ilgili birçok olumsuz tespit var. Firmanın ve servislerin ilgisizliğinden çok şikayetler yapılmış. 6-Cam tavan yazın ince örtüsüne rağmen yeterli ısı izolasyonu sağlayamıyor. İçerisi cehennem gibi sıcaktı.
(0)
Cevap Yaz

Nissan X-Trail Misafir 21.05.2024
Aracın eksileri: 1-Kapı cepleri küçük ve içi kaplama olmadığı için ucuz görünümlü. 2-Arka kapılarda bulunan güneşliğin kenarları kalın tasarlanmadığı için tüm test araçlarında perdenin kenarları yırtılmıştı. 3-Arka kapıdaki plastikler sert malzemeydi. 4-Bagajda poşetlerin takıldığı kancalar maalesef yok.
(0)
Cevap Yaz

Nissan X-Trail Misafir 21.05.2024
5-Yol tutuşu, kullanımı, viraj güvenliği, direksiyonu ve frenleri gayet hisli ve güven vericiydi. 6-Eski versiyonda sert çelik kullanımı %17 iken yeni XTRAİL de bu %29 a yükseltildiği için burulma direnci çok yüksek. 7-2 adet 12,5 inçlik ekranların çözünürlüğü ve büyüklüğü çok iyi.
(0)
Cevap Yaz

Nissan X-Trail Misafir 21.05.2024
Bana göre aracın artıları: 1-En baz versiyonda bile Full güvenlik donanımı mevcut. 2-Kalite hissi çok yüksek. 3-Büyük ve heybetli görünmesine rağmen, sürüşü çok rahat ve zevkli. 4-Ön camlar çift katmanlı, kaput, ön ve arka çamurluklar ile kapılar alüminyumdan, bagaj kapağı ise kompozit malzemeden üretildiği için elektrikli olan test aracı nispeten sessiz bir araçtı.
(1)
Cevap Yaz

Nissan X-Trail Misafir 12.05.2024
2018aldım 2023 Ekmayıdan bri biniyoum şekl arabamavigüzel duruyor 175Bindüşük km alanıtavsiye ederim fiyat ve özellik aralığına göre 10 nmrakusur olarakçokyakıyor şehir dışı idare eder gzel özellier var ı segmenti segmentinin en kötü arcıolsada o fyta 0 Megn alacağıma x TRAİL aldım konfor harika süspniyon sert diyebilirm SUV normal şanzman moor kombinsyonu harkaCam tavn mevcut her güzelin kusuru vardır su alma proplemi olailir ama bütn araçlardabelibaşlı sounlaryaşaıyorarabada çokmemunum iy
(5)
Cevap Yaz

Nissan X-Trail Misafir 1.05.2024
Arkadaşlar 2016/2017/2018 model düşünüyorum yorumlarda kimi yüceltiyor kimi alçaltıyor yani gerçekten kafa karıştırır bir durum net cevap verecek bu modellerinden birini uzun süre kullanan arkadaşların yorumlarını bekliyorum lütfen
(0)
Cevap Yaz

Tüm Kullanıcı Yorumlarını Gör

Nissan Haberleri

Tüm Nissan Haberini Gör
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Teklif almak istediğin markayı seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Teklif almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle