2 versiyon
690.000 TL ile 790.000 TL

Leon

3 versiyon
615.000 TL ile 665.000 TL

Arona

3 versiyon
450.000 TL ile 650.000 TL

İbiza

2 versiyon
890.000 TL ile 910.000 TL

Ateca

2 versiyon
1.070.000 TL ile 1.130.000 TL

Tarraco

0 - 3
1 - 3
2 - 3

Seat

Seat Markası Hakkında Genel Bilgiler

Kuruluşu: 1950

Kasa Tipleri: Binek Araçlar

Seat Marka Tarihçesi

Seat, S.A merkezi Martorell İspanya’da kurulmuş olan bir otomobil üreticisidir. SEAT, şirketinin merkezi, İspanya'nın Barselona kenti yakınlarındaki Martorell'de bulunan SEAT kompleksinde yer almaktadır.9 Mayıs 1950 yılında, bir devlet kurum olan Instituto Nacional de Industria ( INI) tafarından kurulmuştur. Audi ve ve Lamborghini ile birlikte artık varlığını sürdürmeyen bir şirket olan Audi Marka Grubu'nun bir üyesi iken, bugün tamamıyla Alman Volkswagen Grubu'na bağlıdır. Seat, genç ve sportif profile sahip bir otomobil üreticisi olarak tanımlanmaktadır. 2000 yılında üretim 500.000 adedi aşmıştır; 2006 yılına kadar, 6 milyondan fazla Martorell tesisinde olmak üzere 16 milyondan fazla otomobil üretilmiştir ve yıllık üretimin üçte ikisi, dünya çapında yetmişten fazla ülkeye ihraç edilmiştir.

Sociedad Espagnola de Automoviles de Turismo veya kısaca Seat, İspanya'dan çıkan en büyük otomobil üreticisidir. Şirket, 1950 yılında Instituto Nacional de Industria ve Fiat'ın yardımıyla yola çıktı. Bu sebeple, Seat ilk başta basitçe tekrardan etiketlendi ve biraz modifiye edilmiş Fiat otomobillerdi. İsimlerini bile saklamışlar. Örneğin Seat Panda, Fiat Panda'yı temel alıyordu ve Seat 600, Fiat 600'de öyleydi. Ancak ilk Seat modeli 1953'te üretime başlayan Seat 1400'dü. Kısa süre sonra üretime ve ihracata yöneldiler. Koltuklar 1965'te Kolombiya'ya. 1968'de Seat, üretimdeki ilk milyon otomobiline ve 1974'te ikinci milyona ulaştı.

Ancak İspanyol üretici ne kadar büyük olursa olsun, çok daha büyük ve daha yaşlı bir otomobil üreticisinin uzmanlığına ve fonlarına ihtiyacı vardı. Hele de 1981'de Fiat anlaşmadan çekildiğinden beri. Seat bu kez Almanya'ya bir ortak arayacak ve bunu 1982'de anlaşma imzaladığı Volkswagen'de bulacaktı.

Aynı yıl ilk “Fiat free” otomobil ortaya çıktı. , Koltuk Ronda adını verdi. Temel olarak, yeniden şekillendirilmiş bir Fiat Ritmo'ydu, bu, konuyu mahkemeye götürmek için hızlı olan İtalyanlar için iyiye işaret etmeyen bir gerçekti. Seat'ın o zamanki başkanı Juan Miguel Antonanzas, anlaşmazlığı çözmek için bir basın toplantısında bir Fiat Ritmo ve Seat Ronda'yı yan yana gösterdi; araba".

1984 yılında ilk Ibiza modeli, Volkswagen Polo'ya dayanan Zona Franca'daki fabrikadan çıktı. 1986'da Alman otomobil üreticisi Seat hisselerinin %51'ini Haziran'da satın alacağı ve ardından o yılın sonunda %75'e çıkacağı için Volkswagen ile olan ortaklık yakında çok daha sıkı hale gelecekti.

Sadece 4 yıl sonra Volkswagen sonuna kadar gidecek ve hisselerinin %99,99'una sahip olarak Seat'ın tamamını satın alacak. Satın alma işleminden sonraki ilk Seat modeli, 1991'de tanıtılan Toledo'ydu. Yeni Ibiza ve Cordoba, Seat Martorell'de yeni bir fabrikanın açılışını kutlarken 1993'te geliştirildi.

1995, 10 milyon Seat'ın üretildiğini görüyor. Etkinlik, Asturias Prensi tarafından sürülen arabanın montaj hattından çıkarılmasıyla kutlanır. Yeni modeller tanıtıldıkça Seat için yeni bir yüz yaratılıyor: 1996'da Alhambra, 1998'de yeni Toledo ve Seat'ın çeşitli unvanlar kazandığı ralliye hazır Ibiza WRC ve Cordoba WRC.

Yeni yüzyıl içeri girerken, şirket markalaşma ve pazarlamada daha agresif ve daha yenilikçi yeni bir çizgi izliyor. 2002'de tanıtılan Leon Cupra ve yeni Cordoba. Aynı yıl Volkswagen grubu içindeki yeniden yapılanma, Seat'in Audi Marka Grubuna katıldığını gördü.


Bugün Seat Modelleri Türkiye'de yaygın olarak kullanılan araçlar arasına girmeyi başardı. Seat Fiyat Listesi sürekli güncellenen ve oldukça kullanışlı olan modelleriyle, görsel ve yazılı medya aracılığıyla yaptığı Seat Kampanyaları'yla adından sıkça söz ettireceğe benziyor. Türkiye pazarındaki yerini korurken Sıfır Seat Fiyatları'nın pazarda rekabet edilebilir olmasına büyük katkı sağladığını bilen firma üretimini yaptığı tüm modelleri'nin fiyatlarını piyasa koşullarına denk tutmaya gayret ediyor.

Seat Yorumları

Seat Arona Misafir 31.07.2022
Aracımı 8 aydır kullanıyorum 21 style yeni kasa. 1.0 motor acaba diyip almıştım ama fiyat performans olarak harika bi araç. Suvlar içinde en iyi fiyat. Maalesef kaza yaptım kasayıda test ettim çok iyi durumda . Mükemmel bi araba hiç kaçırmayın
(0)
Cevap Yaz

Seat Leon Misafir 31.07.2022
Seat Leon 2020 mat plus için yorumlarınızı bekliyorum
(0)
Cevap Yaz

Seat Ateca Misafir 15.07.2022
geçen sene bu zamanlar 450'ye satılan araba bu sene 900'e satılıyor. problem ne? biz dünya lideri değil miydik?
(3)
Cevap Yaz

Seat Tarraco Ender Taykan 1.03.2022
emsallerınden daha konforlu alman saglamlıgı ve uygun fıyat
(4)
Cevap Yaz

Seat İbiza Misafir 26.02.2022
Benzin Otomatik düşünüyorum kullanım acısından fyat acısından yardımcı olurmusunuz
(36)
Cevap Yaz

Seat Leon Misafir 26.02.2022
en boş paketını hangı bayıde bulabıllırız.
(6)
Cevap Yaz

Seat İbiza Misafir 28.01.2022
2021 modelı nasıl tercıh etmek ıstıyorum
(2)
Cevap Yaz

Seat Ateca Misafir 28.01.2022
bagaj hacmı cok genış fiyatı uygun
(1)
Cevap Yaz

Seat İbiza Misafir 28.01.2022
benzin menuel mı tercıh etmelıyım yoksa otomatık olanı mı ?
(11)
Cevap Yaz

Seat İbiza Misafir 28.01.2022
muadillere göre kıyaslarsak araç çok güze ve fiyatı da uygun
(2)
Cevap Yaz

Seat Leon Misafir 28.01.2022
renk seçenekleri oldukça güzel ama sadece tipi biraz değişik
(4)
Cevap Yaz

Seat İbiza Misafir 28.01.2022
2020 model kullanıyorum araç çok rahat ve ıyıkı almışım
(1)
Cevap Yaz

Seat Arona Misafir 28.01.2022
bagaj hacmi büyük koltukları rahat arac güzel tercıh edılebılır
(8)
Cevap Yaz

Seat Tarraco Misafir 27.01.2022
Sürüşü keyifli ve konforlu bir araç almanızı tavsiye ederim.
(1)
Cevap Yaz

Seat Ateca Misafir 27.01.2022
tasarım harikası, performans olarak yarı yolda kalmayacağınız bir araç alın derim
(2)
Cevap Yaz

Tüm Kullanıcı Yorumlarını Gör

Seat Haberleri

Tüm Seat Haberini Gör
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle