Sıfıraraçal.com
  Hemen Teklif Al
2 versiyon
5.758.200 TL ile 6.240.000 TL

NX

1 versiyon
16.500.000 TL

LS

6 versiyon
12.668.000 TL ile 13.802.000 TL

LC

3 versiyon
5.974.600 TL ile 7.091.400 TL

ES

3 versiyon
6.539.700 TL ile 7.049.500 TL

RX

1 versiyon
14.452.000 TL

LC Convertible

2 versiyon
10.550.000 TL ile 12.985.000 TL

LM Hybrid

0 - 1

Lexus

Lexus Markası Hakkında Genel Bilgiler

Kuruluşu: 1989

Kasa Tipleri: Premium Araçlar

Lexus Marka Tarihçesi

Amerikalı otomobil üreticisi başkanları 80'lerin ortalarında bir Japon devralması konusunda uyarılmış olsaydı, bu ihtimale neredeyse kesinlikle güleceklerdi. Komik ya da değil, Japonlar ABD'yi mecha liderliğindeki savaşlarla değil, anime ve arabalarla fethetti. Ancak ılımlı saldırı başlamadan önce, başkan odalarında gizlilik içinde bir dizi tuhaf toplantı yapıldı.

Böyle bir toplantı 1983 yılında Toyota başkanı Eiji Toyoda ve şirket yöneticileri arasında yapıldı. Toyoda, uygulayıcılarını kurabiye ve çay içmeye değil, Amerikan markalarıyla başarılı bir şekilde rekabet edebilecek bir lüks otomobil serisi geliştirme olasılığını sorgulamaya davet etmişti. Proje F1 -Flahship 1- olarak etiketlendi ve çok kazançlı bir girişim olduğunu kanıtladı. Sonuç, daha sonra ABD prömiyerinden önce Lexus LS 400 olarak bilinen bir araçtı.

Lexus LS 400, yalnızca yapımı zaman ve kaynak alan bir otomobil değildi. Japonlar, Amerikan lüks ürün tüketim alışkanlıklarını ve yaşam tarzlarını araştırırken, “konularını” yakından gözlemlemek için Laguna sahilinde bir ev kiralamaya kadar gittiler. Uzun süredir devam eden tüketici araştırmaları ve son teknoloji mühendisliğinin ürünü olan LX 400 bir hit oldu.

Anlayışlı reklamlarla desteklenen LS 400, 1989'da Detroit'teki Kuzey Amerika Otomobil Fuarı'nda ana cazibe merkezlerinden biri olarak giriş yaptı. Ve 24 mühendislik ekibi ve birkaç bin çalışanın 1 milyar dolarlık küçük bir yatırım pahasına 450 prototip üzerinde çalışması nasıl olamazdı?

Lexus'un 3 yıl önce ABD pazarlarına ulaşan Acura'ya göre en büyük avantajı benzersizliğiydi. Yeniden markalanmış Honda olarak satılan ilk Acura modellerinin aksine, Lexus, Toyota tasarım modelleriyle çok az bağlantıya sahipti.

Sessiz, ergonomik, güçlü ve güvenilir LS, Mercedes Benz ve BMW gibi Avrupa'dan ithal edilen ve Lexus'un büyük pazara girişini takiben satışları önemli ölçüde düşen ürünler için sert bir rakip haline geldi.

Lexus ES 250 gibi modeller, LS boyunca markanın 81 bayilik ağıyla genişlemesine izin verecek kadar satış kaydetti. Satışların ilk yıllarında, Lexus ABD'de en çok satan lüks otomobil oldu Japon üretici için işler tıpkı arabaları gibi sorunsuz gidiyordu ve 1991'de iki yeni model piyasaya sürüldü: SC400 coupe ve ES 300 sedan . İkincisi, ES 250'nin yerine pazarlandı ve hızla şirketin en çok satan sedanı oldu.

 

LS 400'ün ve GS'nin Toyota Aristo tabanlı serisinin bir varisinin serbest bırakılmasının ardından Lexus, 1996 yılında Toyota Land Cruiser 100'ü temel alan büyük bir otomobil olan LX 450'nin piyasaya sürülmesiyle spor arazi aracı segmentine girdi. 1998'de Lexus, Toyota'nın Camry modelinin yanı sıra GS'nin yeni bir serisini temel alan en çok satan crossover olan RX'i piyasaya sürecekti. Takip eden yıllarda, 2005 RX 400h'de Lexus Hybrid Drive sisteminin tanıtılması gibi daha ileri teknolojik gelişmeler, daha da büyük bir satış artışıyla sonuçlandı.

Lexus için her şey o kadar iyiydi ki, kuruluşundan bu yana sürekli büyüdü. Marka, 2005 yılında Japon iç pazarına, Asya ve Güney Amerika'nın diğer bölgelerinin yanı sıra Avustralya ve Avrupa'da da tanıtıldı. 2007 yılına kadar, Lexus 50'den fazla ülkeye yayıldı ve büyümeye devam ediyor. Şirketin “mükemmellik arayışı”, Lexus IS, Lexus LS ve Lexus RX serilerinin yanı sıra avangard LF-A konseptlerinden oluşan mevcut ürün grubuyla ön plana çıkıyor.

Lexus Fiyat Listesi

Bugün Lexus Modelleri Türkiye'de yaygın olarak kullanılan araçlar arasına girmeyi başardı. Lexus Fiyat Listesi sürekli güncellenen ve oldukça kullanışlı olan modelleriyle, görsel ve yazılı medya aracılığıyla yaptığı Lexus Kampanyaları'yla adından sıkça söz ettireceğe benziyor. Türkiye pazarındaki yerini korurken Sıfır Lexus Fiyatları'nın pazarda rekabet edilebilir olmasına büyük katkı sağladığını bilen firma üretimini yaptığı tüm modelleri'nin fiyatlarını piyasa koşullarına denk tutmaya gayret ediyor. 

Lexus Yorumları

Lexus NX Misafir 25.02.2023
Bir suw için konforlu ve güvenli ABD de bu kadar tutulmasındaki sebep de bu olsa gerek. Tek kusuru biraz fazla yakması. Gülü seven dikenine katlanır
(0)
Cevap Yaz

Lexus NX Misafir 10.02.2023
araç ilk bindiğinizde sizi etkiliyor ama sürüş deneyiminden sonra çok da işlevsel bi araç değil direksiyonu da çok hassas sevmediim
(0)
Cevap Yaz

Lexus NX Misafir 8.02.2023
harika bi araba yaa çok hoşuma gitti kesinlikle alacam
(0)
Cevap Yaz

Lexus LC Misafir 8.02.2023
aracın dışı gayet iyi lakin iç dizaynı biraz basitmiş gibi geldi
(0)
Cevap Yaz

Lexus LC Convertible Misafir 13.01.2023
ekran yokmu bunda
(0)
Cevap Yaz

Lexus LS Misafir 4.01.2023
araç bulmamda yardımcı olur musunuz
(0)
Cevap Yaz

Lexus LC Misafir 11.02.2022
gördüğüm en iyi süper spor araçlardan 464 beygir ile güclendirilmiş 5000cc motoru bu aracı olağan üstü yapıyor
(2)
Cevap Yaz

Lexus LC Misafir 27.11.2021
almak istiyorum ama bu aracı bulamıyorum
(5)
Cevap Yaz

Lexus NX Misafir 11.02.2021
2.5 milyon liraya satılan aracın motorunda hortum kelepçe vs görmek bana biraz eksantrik geldi, bu paraya imal edilen aracın hava su devirdaimi gerekirse ışınlama yoluyla yapılacak ama o hortumlar kelepçeler orda olmayacak.
(15)
Cevap Yaz

Lexus LS Misafir 6.08.2019
içi çok eski bir araba hissi uyandırıyor ama dış tasarım iyi bu kadar pahalı olmasa alınabilirmiş
(16)
Cevap Yaz

Lexus NX Misafir 9.06.2019
İyi
(2)
Cevap Yaz

Lexus NX Misafir 9.06.2019
İyi
(2)
Cevap Yaz

Lexus NX Misafir 18.05.2019
tasarım çok iyi üzerinde çalışırken fazla özen göstermişler panjur ve far tasarımı oldukça güçlü fakat çokta heybetli bir araç değil
(1)
Cevap Yaz

Lexus NX Misafir 18.05.2019
tasarım çok iyi üzerinde çalışırken fazla özen göstermişler panjur ve far tasarımı oldukça güçlü fakat çokta heybetli bir araç değil
(1)
Cevap Yaz

Lexus NX Misafir 18.05.2019
Hybrid versiyonu çıktığında çok sevinmiştim fakat fiyatlar biraz katlanmış
(2)
Cevap Yaz

Tüm Kullanıcı Yorumlarını Gör

Lexus Haberleri

Tüm Lexus Haberini Gör
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Teklif almak istediğin markayı seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Teklif almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle