Mercedes S Serisi Sedan

5.214.000 TL - 5.214.000 TL
Uzunluk
5179 mm
Genişlik
2109 mm
Yükseklik
1503 mm
Kapı Sayısı
4
Bagaj Hacmi
550 lt
Güvenlik (EuroNCap Puanı)
0 / 5

Mercedes S Serisi Sedan Renkleri

Metalik Elmas Beyaz
Antrasit Mavi
Metalik Grafit Gri
Rubelit Kırmızı
Metalik Siyah
Metalik Zümrüt Yeşili
Mojave Grisi

Mercedes S Serisi Sedan Resimleri

Mercedes S Serisi Sedan Fiyat Analizi

* Gün içinde sistemde var olan en ucuz paket fiyatı baz alınmıştır.
1 Ay
3 Ay
6 Ay

Mercedes S Serisi Sedan Versiyonları

YakıtDizel
VitesOtomatik
Motor Hacmi2925 cc
Motor Gücü330 hp
Teknik Özellikleri
Teklif Al

Mercedes S Serisi Sedan Yorumları

Mercedes S Serisi Sedan Misafir 24.08.2021
Üç yıl önce aldım, araba budur.
(4)
Cevap Yaz
Misafir tarafından cevaplandi
iyi yapmışsın çıkmadan kapatmışsın kasayı

Daha Çok Kullanıcı Yorumu Gör
Mercedes S Serisi Sedan için Görüşlerini Bildir
Gönder

Mercedes S Serisi Sedan Hakkında Genel Bilgiler

Mercedes S-Serisi Hakkında Genel Bilgiler

S-Serisi

Nesiller: 21

İlk Üretim Yılı: 1951

Motorlar: Benzin, Dizel

Kasa Tipi: Sedan

 

Mercedes S-Serisi

Mercedes S-Serisi, müşterilerin tekrar gelip yeni modeli istemesini sağlayan premium araçlardan biriydi. Otomobil endüstrisinde bir iPhone gibiydi.

Her on müşteriden dokuzu S-Serisi'ni uzun aks mesafeli versiyonda satın aldı. Batı Avrupalı ??müşterilerin yaklaşık% 80'i ve ABD sahiplerinden% 70'i yeni sürüm için geri döndü. Bu sadakat oranı, diğer birçok marka tarafından elde edilmesi zor bir memnuniyet kanıtıydı.

Yeni modeli, konfor ve güvenlik özellikleri için olduğu kadar dışarıda da değildi. Yine de Mercedes-Benz, makyajlanmış bir modelin dış değişiklikler olmadan geçmesine izin veremezdi. Yeni farlar ve ön tamponlar, makyajsız versiyona göre biraz geliştirildi.

Daha çok dikkat çeken iç mekandı. Sanal gerçeklik, uydu navigasyon yönlerini takip etmek için sanal olarak asfaltta çizgiler çizen HUD'da geldi. MBUX (Mercedes-Benz Kullanıcı Deneyimi) bilgi-eğlence birimi OLED teknolojisine sahip beş ekrana kadar sahipti. Sesli komutlar, tüm işlevler için "Hey Mercedes" i etkinleştirmesini gerektirmiyordu. Örneğin, telefona cevap vermek için sürücünün sadece "Cevap ver" demesi gerekiyordu.

Önemli bir gelişme, dönme dairesini 6,2 fit (1,88 m) çapta azaltan arka aks direksiyonuydu. Yeni 48v mimarisi, araca entegre marş jeneratörlü bir V8 de dahil olmak üzere motorların çoğu için hafif hibrit teknolojilerle donatılmasına izin verdi. Temel versiyon, 9 ileri otomatik (çift kavramalı) şanzıman aracılığıyla dört tekerleğin arkasına gönderilen 362 hp sağlayan doğrudan yakıt enjeksiyonlu sıralı altı turbo şarjlı bir motorla güçlendirildi.

Otomobilin öne çıkan özellikleri

Doğuştan lider.

Yeni S-Serisi önemli olan şeylere odaklanır: Güvenebileceğiniz eşsiz konfor ve güvenlik teknolojileri. İster sürücü olun, ister arka sıradaki yolcu. Trend belirleyici, deneyim konsepti MBUX, lüks malzemeler ile birlikte hiç karşılaşmadığınız bir sürüş deneyimi sağlar.

Tasarım

Modern estetik ve lüks cömertlik.

Yeni Mercedes-Benz S-Serisi’nin net tasarımı önemli detaylara odaklanmıştır: Dış mekanda mükemmel orantılar ve iç mekanda zamana uygun lüks. Bu sayede Yeni S-Serisi’nin trend belirleyen yenilikleri, vazgeçmek istemeyeceğiniz eşsiz bir görünüme sahip olur.

Konfor

Konfor alanınıza giriş yapın.

Modern lüks ve birinci sınıf konfor Yeni S-Serisi’nde yeni bir seviyeye ulaşıyor. Gelecekte otomobil kullanmanın ulaşımdan çok daha fazlasını ifade edecek. Yeni S-Serisi ideal inziva yeridir. Yenilikçi konfor özellikleri, sürücü koltuğundan arka bölüme kadar birinci sınıf bir sürüş deneyimi sağlar.

Öne çıkan konfor özellikleri:

 • Yeni nesil MBUX bilgi ve eğlence sistemi
 • 64 renkli aktif ambiyans aydınlatması
 • Arka Koltuk Konfor Paketi
 • Executive sağ arka koltuk
 • Burmester® yüksek kalite 4D surround ses sistemi
 • Arka aks yönlendirme sistemi

Güvenlik

Güvende olduğunuzu hissettirir.

En modern yardımcı sistemler ve aktif ve pasif güvenlik için yenilikler Yeni S-Serisi’ne güvenmenizi sağlar. Yenilikçi güvenlik teknolojileri her sürüş koşulunda sizinle birlikte düşünür. Böylelikle Yeni S-Serisi sürücünün doğrudan görüş alanı dışında olan noktaları da dikkate alır.

Öne çıkan güvenlik özellikleri:

 • Sürüş Yardım Paketi
 • DIGITAL LIGHT
 • Arka yolcu hava yastıkları
 • ATTENTION ASSIST, Konsantrasyon Kaybı Yardımcısı (geliştirilmiş versiyon)

Teknik Özellikler

Yeni S-Serisi’nin tüm teknik özelliklerini inceleyin.

Trend belirleyici: En yüksek sürüş kültürünün sürekli gelişimi.

Yeni S-Serisi verimlilik, performans ve çok yönlülük konusundaki iddiasını kanıtlar. Yenilikçi tahrik teknolojisi gücü, sürüş kültürüne dönüştürür.

Dış mekan tasarımı

Trend belirleyen tasarım.

Üstün estetik ve lüks cömertlik, ideal bir uyum yakalıyor: duyumsal sadeliği temsil eden tasarım dilinin en modern hali. Mükemmel orantılara ve görünmez kapı kollarına sahip uzatılmış bir yandan görünüm. İlk kez DIGITAL LIGHT farlara sahip ön kısım ve ayrıca iki parçalı farları olan geniş arka kısım da tarz ve karakter sahibi.

İç mekan tasarımı

İç değerleri de büyüleyici.

Yeni S-Serisi Sedan zarif malzemelerden oluşan geniş bir yelpazeyi zarif yüzeylerle birleştirir. Yenilikçi teknoloji ve yüksek çözünürlüklü ekranlar otomobile modern bir karakter kazandırır. Buna ileri teknolojinin görselleştirilmesi ve kullanımı kolay bir mimariye sahip bilgi ve eğlence sistemi de eklenir.

Öne çıkan konfor özellikleri

Sizi dinler. Sizinle düşünür ve ileriyi görür.

En yüksek seviyedeki sezgisel sürüş deneyimini keşfedin. Ön camda sanal gösterge paneli en yeni gösterge teknolojilerini doğrudan görüş alanınıza yansıtır. Artırılmış gerçekliğe sahip sanal gösterge paneli, üç boyutlu dijital gösterge paneli ile tamamlanır. Sesli komut ve OLED dokunmatik medya ekranı arasından seçim yapabilirsiniz. Akıllı bilgi ve eğlence sistemi MBUX, isteğiniz doğrultusunda zamanla sizi daha iyi tanır ve sizinle birlikte düşünebilir.

İç mekanda öne çıkan konfor özellikleri

Daha rahatlatıcı başka bir dinlenme yeri bulamazsınız.

Yeni S-Serisi ile her yolculuğunuzdan sonra çok daha rahatlamış bir şekilde ineceğinizi hayal edin. Çünkü Yeni S-Serisi konfor, zindelik ve eğlence konusunda geniş donanım yelpazesi ile neredeyse tüm isteklerinizi yerine getirebilir. Böylelikle yoldayken kendinizi her zaman evinizde hissedersiniz.

Aktif ambiyans aydınlatması

En yüksek seviyede iç mekan deneyimi.

İç mekanı tamamen kişisel tercihlerinize veya o anki keyfinize göre düzenleyin. Aktif ambiyans aydınlatmasının 64 rengiyle, dinamik bir şekilde değişen veya birden fazla alanı farklı renklerle aydınlatan etkileyici renk dünyaları oluşur. Sürücüye, klima ayarlanırken iç mekan sıcaklığının da uyarlandığına dair renkli bir geri bildirim verilir.

Aktif ambiyans aydınlatması yolculuk sırasındaki rahatlığı arttırır. Bu, ilgili donanımı, opsiyonel ENERGIZING Konfor Paketinin önemli bir parçası haline getirir. Buna renklerle rahatlatıcı veya canlandırıcı bir yolculuğu destekleyen ihtiyaca uygun programlar da dahildir.

Sürüş konforunun öne çıkan özellikleri

Öne çıkan yürüyen aksam konforu.

Yeni Mercedes-Benz S-Serisi gibi büyük ve lüks bir seyahat sedanı, süspansiyon ve hareket tutumu konusunda geleneksel olarak en yüksek sürüş konforunu sağlamakla kalmaz; aynı zamanda sürüş özellikleri ve sürüş dinamiği alanında ön sıralarda ilerler. Bu Yeni S-Serisi Sedan'da da devam eder.

Konfor donanım paketi

Tam size göre derlenmiş konfor donanımları.

Bu yüksek kaliteli konfor donanımları ile Yeni S-Serisi Sedan mükemmel yol arkadaşınız olur. 

Sizin için her zaman hazır.

Yeni Mercedes-Benz S-Serisi Sedan yenilikçi güvenlik sistemleri ve yardımcı sistemleri sayesinde yükünüzü ciddi oranda hafifletebilir, sizi destekleyebilir ve tehlikeli durumları önlemeye yardımcı olabilir. Örneğin PRE-SAFE® Plus ile otomobilin çevresinin kapsamlı bir şekilde denetlenmesi ile.

Trend belirleyen far teknolojisi.

DIGITAL LIGHT her zaman diğer trafik katılımcılarına ve çevreye ideal bir şekilde uyarlanır. Bunun dışında far başına bir milyon pikselin üzerinde yüksek bir güce sahip HD sistemi sizi desteklemek için her zorluğun üstesinden gelir. Yüksek çözünürlüklü ışık münferit alanları somut bir şeklide ön plana çıkarabilir, üstelik bunu şimdiye kadar görülmemiş bir hassasiyetle yapar. 650 metrelik uzun farlar, gün ışığında araba kullanıyormuş gibi hissetmenizi sağlar.

Yardımcı sistemler

Mercedes-Benz Intelligent Drive sistemleri ile örnek niteliğinde güvenlik.

İster trafiğin yoğun olduğu saatte, ister uzun gece sürüşlerinde ister bilmediğiniz yollarda olsun, Mercedes-Benz Yeni S-Serisi tam da bu gibi stresli durumlarda üzerinizdeki yükü belirgin şekilde hafifletir. Bunun arkasında Mercedes-Benz ile her sürüşü daha güvenli ve benzersiz kılan bir konsept vardır: Mercedes-Benz Intelligent Drive (Akıllı Sürüş). Çünkü direksiyonun ardında geçirdiğiniz zaman sizin zamanınızdır. Rahatlama zamanı. Enerjinizi yükseltme zamanı. Hedefinize öncelikle güvenli, ama aynı zamanda daha rahat bir şekilde ulaşmanız için.

Güvenlik donanım paketleri

Yeni Mercedes-Benz S-Serisi'ni daha da güvenli kılan her şey.

Birinci sınıf bir koruma için çeşitli güvenlik sistemlerini ve yardımcı sistemleri mantıklı paketler halinde birleştirdik.

X
Tüm Mercedes Bayilerinden
Sana Özel Ücretsiz Teklif Al
Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
E-Posta Adresiniz
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle
X
Tüm Mercedes Bayilerinden Sana Özel Ücretsiz Teklif Al
Mercedes S Serisi Sedan
Inspiration S 400 d 4MATIC L
 • Dizel
 • Otomatik
5.214.000 TL
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle
HEMEN ÜCRETSİZ TEKLİF AL
Hemen Sana Özel Teklif Al
Son 24 saatte 55 kişi bu modeli inceledi.
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle