Sıfıraraçal.com
3 versiyon
895.000 TL ile 1.105.000 TL

Korando

6 versiyon
760.000 TL ile 1.050.000 TL

Musso Grand

0 - 2
1 - 2

Ssangyong

Ssangyong Markası Hakkında Genel Bilgiler

Kuruluşu: 1954

Kasa Tipleri: Binek Araçlar

Ssangyong Marka Tarihçesi

Ssangyong Güney Kore otomobil üreticisi ve çelik sanayicisi firmadır. Kore dilinde Ssang Yong şidiki zaman, asri zaman anlamına gelmektedir.1954 yılında So Jin Kwan Güney Korede kurulmuştur.1954 yılında Güney Kore Guro-gu Seoul’da Ssang yong Motor firmasını Hadonghwan Motor Company adıyla kurarak İngiltere’den kit halinde gelen Jeep modeli arabalar monte etmeye başlamıştır.

Turnbull, Koreye 1997 yılının başlarında geldi ve kendisine Daewoo da bir otomobil fabrikası kuararak ilk arabasını iki yıl içinde üretme görevi verildi. Otomobil üretimi için gelişmiş bir alt yapısı olmayan bir ülkede bu, gerçekleşebilmesi güç bir durumdu. Koreli anlayışı, kurulan fabrikasının ısıtma sisteminin ancak proje kar’a geçtikten sonra gündeme gelebileceğini öngörüyordu. Turnbull yönetimi kar etmeyi beklemeden ısıtma sistemi monte etmeye güç razı edebildi. Güç şartlara rağmen 2004, SAIC ( Shanghai Automotive Industry Corporation ) ilk Ssang Yong halk arabası olarak üretim hattından satışa geçebildi. Bir Koreli Ve İngiliz elele vererek Güney Korelilerin yaygın bir şekilde satın alıp kullanabilecekleri bir hayata geçirdiler.

Güney Kore topraklarında doğan bir diğer otomobil markası da SsangYong, 1930'lu ve 1940'lı yıllarda başlayan diğer şirketlere göre oyuna sonradan katılan oyunculardan bir tanesiydi. SsangYong Motor Company'nin orijinal adı, 1954'te Amerikan ordusu için cipler inşa ederek yola çıkan Ha Dong-hwan'dı.

1966'da şirket Brunei'ye, ardından 1967'de Vietnam'a otobüs ihraç etmeye başladı. Otobüslerin yanı sıra sert ve yumuşak üst ciplerin yanı sıra çeşitli özel amaçlı araçlar da yapmaya başladılar.

Güney Koreli otomobil üreticisi, 1977 yılında Donga Motor Co., Ltd olunca adını bir kez daha değiştirdi. Aslında "ikiz ejderhalar" anlamına gelen SsangYong adı 1988'de kabul edildi. Aynı yıl, bir istasyon vagonu olan Korando'nun ilk serisi .

SsangYong'un 1992 yılında benzinle çalışan bir motor geliştirmek için Mercedes Benz AG ile yaptığı ilk büyük ticaret anlaşması oldu. Bir yıl sonra her ikisi de %5 ortak yatırım ve binek otomobil geliştirme amacına yönelik teknik bir ittifak için anlaştılar. O yılın temmuz ayında, Musso vagonu tanıtıldı ve Korando için yeni nesil.

1997, daha önce sadece ağır hizmet araçları üreten şirket için bir ilk olan lüks bir sedan olan Başkan'ın piyasaya sürülmesine tanık oldu. Aynı yıl, şirketin kontrol hissesi, Koreli üretici Daewoo Motor Company tarafından satın alındı. Girişim, 2000 yılında Daewoo'nun mali sıkıntı içinde olduğu için satmak zorunda kalmasıyla sona erdi.

Birkaç uluslararası otomobil üreticisi tarafından gözetlendikten sonra, SsangYong, hisselerinin %51'inin 2004 yılında Çinli holding SAIC (Shanghai Automotive Industry Corporation'ın kısaltması) tarafından satın alındığını gördü.


Bugün Ssangyong Modelleri Türkiye'de yaygın olarak kullanılan araçlar arasına girmeyi başardı. Ssangyong Fiyat Listesi sürekli güncellenen ve oldukça kullanışlı olan modelleriyle, görsel ve yazılı medya aracılığıyla yaptığı Ssangyong Kampanyaları'yla adından sıkça söz ettireceğe benziyor. Türkiye pazarındaki yerini korurken Sıfır Ssangyong Fiyatları'nın pazarda rekabet edilebilir olmasına büyük katkı sağladığını bilen firma üretimini yaptığı tüm modelleri'nin fiyatlarını piyasa koşullarına denk tutmaya gayret ediyor.

Ssangyong Yorumları

Ssangyong Korando Misafir 2.02.2022
Ssangyong Korando firması fiyat garantisi adı altında aylar önce araç bedelini aldıgı araçı vermiyor.bayileri ben sözleşmeme uymam diyor arabanın güncel kurdan satarım diyor. merak ediyorum bu firmada hic mi kurumsallık yok neden bayilerinize ve aracınıza sahip cıkmıyorsunuz.sahsuvaroglu kendi aracına ve bayisine guvenmez ise müşteri hic guvenmez
(14)
Cevap Yaz

Ssangyong Korando Misafir 31.01.2022
SsangYong Gaziantep bayisinden 5 önce anlaşma yaparak ödeme yaptık 5 aydır bekledigimiz arac geldi ama firma sözleşmeye uymayacagını söyliyerek aracı vermedi ucuk bir fiyat farkı istedi ve aracı vermiyor. Araştırdığımda benim gibi bir çok mağdurun olduğunu öğrendim ve bu konuda SsangYong Şahsuvaroğlu Grup unda tamamen kulak tıkadığını öğrendik. Türkiye distribütörünün kurumsallıktan uzak oto galeri mantığı ile çalışmakta hiçbir şekilde karşınızda muhatap yok.
(9)
Cevap Yaz

Ssangyong Korando Misafir 27.01.2022
Yol hakimiyeti güzel rahat bir araç
(5)
Cevap Yaz

Ssangyong Korando Misafir 31.12.2021
Dün aldım bende ; hiç inmek istemiyorum arabadan, çok keyifli mükemmel bir araç.
(5)
Cevap Yaz

Ssangyong Musso Grand Misafir 30.09.2021
Araç sınıfındaki araclara göre çok sesiz mükemmel
(1)
Cevap Yaz

Ssangyong Korando Misafir 30.09.2021
Araç hakkında çok bilgim yoktu fakat iyi ki almışım hayalet ekran iç tasarım yol tutuşu mükemmel
(2)
Cevap Yaz

Ssangyong Korando Misafir 27.08.2021
Araç tam bir canavar. Çok memnunum.
(5)
Cevap Yaz

Ssangyong Musso Grand Misafir 3.08.2021
Hiç ilgilenmediğim bir markaydı.Aracı test ettim, ertesi gün gittim aldım.Olağan üstü bir araba.2020 model sanruflu olandan.zevkle biniyorum. Sessizlik, konfor,güç,heybetli, 10 numara bir araç,
(20)
Cevap Yaz

Ssangyong Korando Misafir 18.04.2021
Şu arabaya ön arka park sensörü kör nokta uyarı sistemi ve led farlar eklenmeliydi.
(5)
Cevap Yaz

Ssangyong Korando Misafir 5.04.2021
2020 Titanium 10.000 km hatasız aracım satılıktır 5079411550
(111)
Cevap Yaz

Ssangyong Musso Grand Misafir 1.04.2021
Alalı 1 ay oldu. MUSSO GRAND Kullandığım en iyi puck up .Çok memnunum.Konfor, sessizlik, güç 10 numara.tartışılmaz.
(4)
Cevap Yaz

Ssangyong Musso Grand Misafir 18.03.2021
Musso grand 2021 test sürüşü yaptık aracı beğendik alım için temastayız,corando yu test etmedik ama onuda almayı düşünüyoruz iki araç alacaz araştırma yapıyoruz, bazı kişiler şanzıman sorunu çıkarıyor dediler yorumları okuyorum uzun süredir kullanan arkadaşların yorumlarına ihtiyaç var,4x4 test ettik ama vergiden dolayı onu almayacaz,4×2 rampada felan efsane ama dediğim gibi uzun süredir kullananlar varsa onların yorumlarını görmek istiyoruz
(11)
Cevap Yaz

Ssangyong Korando Misafir 10.03.2021
Sedat İstanbul: Engelli raporu ile alabilir miyim ve ne kadar a geliyor aceba?bilgi alabilirmiyim rica etsem.
(111)
Cevap Yaz

Ssangyong Musso Grand Misafir 24.02.2021
Dün test ettim.Kullandığım en konforlu en sessiz pıck up. Fiyatını fazlasıyla hak ediyor.En yakın zamanda alıcam.10 litrenin altında yakan bir pıck up görmedim.
(2)
Cevap Yaz

Ssangyong Korando Misafir 9.01.2021
araç mükemmel bir araç fakat türkiye distrübütörü pasif reklam ve pazarlama sıfır hadi bunu geçelim basından takip ettiğimiz kadarıyla bu marka iflas etmiş hatta konkort ilan etmiş bu durumda almak ne kadar mantıklı olur? sağlam bir firma olsaydı aracın genel malzeme kalitesi ve üzerinde barındırdığı opsiyonel özelliler diğer markalarda extra olarak satılıyor üzücü bir durum böyle olmasaydı almaya niyetlendiğim bir araçtı..
(100)
Cevap Yaz

Tüm Kullanıcı Yorumlarını Gör

Ssangyong Haberleri

Tüm Ssangyong Haberini Gör
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle