Sıfıraraçal.com
3 versiyon
1.390.000 TL ile 1.940.000 TL

Korando

6 versiyon
1.005.000 TL ile 1.790.000 TL

Musso Grand

0 - 2
1 - 2

Ssangyong

Ssangyong Markası Hakkında Genel Bilgiler

Kuruluşu: 1954

Kasa Tipleri: Binek Araçlar

Ssangyong Marka Tarihçesi

Ssangyong Güney Kore otomobil üreticisi ve çelik sanayicisi firmadır. Kore dilinde Ssang Yong şidiki zaman, asri zaman anlamına gelmektedir.1954 yılında So Jin Kwan Güney Korede kurulmuştur.1954 yılında Güney Kore Guro-gu Seoul’da Ssang yong Motor firmasını Hadonghwan Motor Company adıyla kurarak İngiltere’den kit halinde gelen Jeep modeli arabalar monte etmeye başlamıştır.

Turnbull, Koreye 1997 yılının başlarında geldi ve kendisine Daewoo da bir otomobil fabrikası kuararak ilk arabasını iki yıl içinde üretme görevi verildi. Otomobil üretimi için gelişmiş bir alt yapısı olmayan bir ülkede bu, gerçekleşebilmesi güç bir durumdu. Koreli anlayışı, kurulan fabrikasının ısıtma sisteminin ancak proje kar’a geçtikten sonra gündeme gelebileceğini öngörüyordu. Turnbull yönetimi kar etmeyi beklemeden ısıtma sistemi monte etmeye güç razı edebildi. Güç şartlara rağmen 2004, SAIC ( Shanghai Automotive Industry Corporation ) ilk Ssang Yong halk arabası olarak üretim hattından satışa geçebildi. Bir Koreli Ve İngiliz elele vererek Güney Korelilerin yaygın bir şekilde satın alıp kullanabilecekleri bir hayata geçirdiler.

Güney Kore topraklarında doğan bir diğer otomobil markası da SsangYong, 1930'lu ve 1940'lı yıllarda başlayan diğer şirketlere göre oyuna sonradan katılan oyunculardan bir tanesiydi. SsangYong Motor Company'nin orijinal adı, 1954'te Amerikan ordusu için cipler inşa ederek yola çıkan Ha Dong-hwan'dı.

1966'da şirket Brunei'ye, ardından 1967'de Vietnam'a otobüs ihraç etmeye başladı. Otobüslerin yanı sıra sert ve yumuşak üst ciplerin yanı sıra çeşitli özel amaçlı araçlar da yapmaya başladılar.

Güney Koreli otomobil üreticisi, 1977 yılında Donga Motor Co., Ltd olunca adını bir kez daha değiştirdi. Aslında "ikiz ejderhalar" anlamına gelen SsangYong adı 1988'de kabul edildi. Aynı yıl, bir istasyon vagonu olan Korando'nun ilk serisi .

SsangYong'un 1992 yılında benzinle çalışan bir motor geliştirmek için Mercedes Benz AG ile yaptığı ilk büyük ticaret anlaşması oldu. Bir yıl sonra her ikisi de %5 ortak yatırım ve binek otomobil geliştirme amacına yönelik teknik bir ittifak için anlaştılar. O yılın temmuz ayında, Musso vagonu tanıtıldı ve Korando için yeni nesil.

1997, daha önce sadece ağır hizmet araçları üreten şirket için bir ilk olan lüks bir sedan olan Başkan'ın piyasaya sürülmesine tanık oldu. Aynı yıl, şirketin kontrol hissesi, Koreli üretici Daewoo Motor Company tarafından satın alındı. Girişim, 2000 yılında Daewoo'nun mali sıkıntı içinde olduğu için satmak zorunda kalmasıyla sona erdi.

Birkaç uluslararası otomobil üreticisi tarafından gözetlendikten sonra, SsangYong, hisselerinin %51'inin 2004 yılında Çinli holding SAIC (Shanghai Automotive Industry Corporation'ın kısaltması) tarafından satın alındığını gördü.


Bugün Ssangyong Modelleri Türkiye'de yaygın olarak kullanılan araçlar arasına girmeyi başardı. Ssangyong Fiyat Listesi sürekli güncellenen ve oldukça kullanışlı olan modelleriyle, görsel ve yazılı medya aracılığıyla yaptığı Ssangyong Kampanyaları'yla adından sıkça söz ettireceğe benziyor. Türkiye pazarındaki yerini korurken Sıfır Ssangyong Fiyatları'nın pazarda rekabet edilebilir olmasına büyük katkı sağladığını bilen firma üretimini yaptığı tüm modelleri'nin fiyatlarını piyasa koşullarına denk tutmaya gayret ediyor.

Ssangyong Yorumları

Ssangyong Musso Grand Misafir 1.05.2023
2023 platinium plus aldım 4x2 araç full yakıt 10 lt 100 km arabaya 1 milyon 100 bin veren insan yakıtı düşünürmu yakıtı düşünen 1000 motora biner araç Amerikan pikaplarla ayni Navara toyata Amarok geçmiş bunları araç adamlar yapmış
(0)
Cevap Yaz

Ssangyong Musso Grand Misafir 21.04.2023
Ben test sürüşünde bulundum iki defa. ikisinde de çok memnun kaldım. Normalde L 200 kullanıcısı ve hastasıyım Hulix de kullandım. Amarokda. Ama bunun kadar seri ve sessiz pikap kullanmadım.zaaten bu aracın önünde bı mercedes amblemi olsun. Fiyatına güç yetmez diye düşünüyorum. İşin özü. Ben test sürümde çok memnun kaldım. İnsalalb ilerde değiştireceğim zaman ilk sırada bu araç var.
(0)
Cevap Yaz

Ssangyong Korando Misafir 11.04.2023
trabzondan yazıyorum. Araçlar galeriye gelmeden nasıl satılıyor ben anlamıyorum. Firma ile görüşüyorum araç gelecek denildi sana satacaz verecez araç denildi. Sonra aradığımda bana hikaye anlatıyor firma.Bu nasıl iştir anlatsın bana biri.Türkiyedeki bütün bayileri aradım yok deniliyor belli deyil deniliyor Allah aşkına böyle rezillik olur mu sonra derler satış yapamıyoruz müşteri gelmiyor yapmayın insanları salak yerine koymayın
(0)
Cevap Yaz

Ssangyong Korando Misafir 13.02.2023
Korando modelini düşunuyorum fakat servis ve yedek parça tedarik olarak Türkiye geneli nasıl bir marka ve yakıt olarak nasıl bilen varmı arkadaşlar kararsız kaldım yardımcı olursanız sevinirim
(0)
Cevap Yaz

Ssangyong Musso Grand Misafir 7.02.2023
detaylı özelliklier hakkında bilgi almak istiyorum bu konuda yorum yaparsanız sevırınırz
(0)
Cevap Yaz

Ssangyong Korando Misafir 7.02.2023
Muadillerine göre bu araç daha ıyı ve uygun gordum tercıh edılebilir
(0)
Cevap Yaz

Ssangyong Korando Misafir 7.02.2023
Arabanın yol tutuşu iyi geçen sene sıfır aldım Allah’a şükür hala memnunum
(0)
Cevap Yaz

Ssangyong Musso Grand Misafir 6.02.2023
araç en boş paketını mı tercih etmeliyim yoksa en dolu paketını mı kararsız kaldım bu konuda bana yardımcı olurmusunuz?
(0)
Cevap Yaz

Ssangyong Korando Misafir 6.02.2023
en dolu paketı rapora gırmıyor sanırım ama hangı paketını tercıh edersiniz ?
(0)
Cevap Yaz

Ssangyong Korando Misafir 6.02.2023
Koranda aracını severim arkadaşımda vardı baya da kullandı kendim de kullandım araç temiz
(0)
Cevap Yaz

Ssangyong Musso Grand Misafir 18.01.2023
Bir seneyi yakın keyifle kullanıyorum. Umduğumun ötesinde memnun kaldım. Ailem de memnun. Şehir içinde de dağ yollarında da konforlu bir şekilde seyahat edebiliyorum. Yakıt tüketimi zorlanmadığı sürece hiç üzmüyor. Uzun bir kasası olması park açısından dezavantaj gibi görünse de yükleme avantajı sağlıyor. Alırken çok düşündüm ama iyi ki almışım..
(0)
Cevap Yaz

Ssangyong Korando Misafir 8.01.2023
İnsanlardan fazla para alma peşindeler
(0)
Cevap Yaz

Ssangyong Korando Misafir 4.01.2023
bayilerde araç bulamıyorum yardımcı olur musunuz
(0)
Cevap Yaz

Ssangyong Korando Misafir 24.12.2022
2022 model ssangyong korando limited araç aldim son derece memnunum üstelik mercedes E 200 kompresör den inip bu aracı aldim kesinlikle tavsiye ederim harika ve sessiz bir araç
(1)
Cevap Yaz

Ssangyong Korando Misafir 2.02.2022
Ssangyong Korando firması fiyat garantisi adı altında aylar önce araç bedelini aldıgı araçı vermiyor.bayileri ben sözleşmeme uymam diyor arabanın güncel kurdan satarım diyor. merak ediyorum bu firmada hic mi kurumsallık yok neden bayilerinize ve aracınıza sahip cıkmıyorsunuz.sahsuvaroglu kendi aracına ve bayisine guvenmez ise müşteri hic guvenmez
(26)
Cevap Yaz

Tüm Kullanıcı Yorumlarını Gör

Ssangyong Haberleri

Tüm Ssangyong Haberini Gör
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle