Sıfıraraçal.com
  Hemen Teklif Al
2 versiyon
1.494.000 TL ile 1.590.000 TL

Korando

5 versiyon
1.401.365 TL ile 2.064.412 TL

Musso Grand

1 versiyon
1.780.000 TL

Torres EVX

2 versiyon
2.471.450 TL ile 2.671.450 TL

Torres

1 versiyon
1.395.000 TL

Tivoli

0 - 3
1 - 3
2 - 3

Ssangyong

Ssangyong Markası Hakkında Genel Bilgiler

Kuruluşu: 1954

Kasa Tipleri: Binek Araçlar

Ssangyong Marka Tarihçesi

Ssangyong Güney Kore otomobil üreticisi ve çelik sanayicisi firmadır. Kore dilinde Ssang Yong şidiki zaman, asri zaman anlamına gelmektedir.1954 yılında So Jin Kwan Güney Korede kurulmuştur.1954 yılında Güney Kore Guro-gu Seoul’da Ssang yong Motor firmasını Hadonghwan Motor Company adıyla kurarak İngiltere’den kit halinde gelen Jeep modeli arabalar monte etmeye başlamıştır.

Turnbull, Koreye 1997 yılının başlarında geldi ve kendisine Daewoo da bir otomobil fabrikası kuararak ilk arabasını iki yıl içinde üretme görevi verildi. Otomobil üretimi için gelişmiş bir alt yapısı olmayan bir ülkede bu, gerçekleşebilmesi güç bir durumdu. Koreli anlayışı, kurulan fabrikasının ısıtma sisteminin ancak proje kar’a geçtikten sonra gündeme gelebileceğini öngörüyordu. Turnbull yönetimi kar etmeyi beklemeden ısıtma sistemi monte etmeye güç razı edebildi. Güç şartlara rağmen 2004, SAIC ( Shanghai Automotive Industry Corporation ) ilk Ssang Yong halk arabası olarak üretim hattından satışa geçebildi. Bir Koreli Ve İngiliz elele vererek Güney Korelilerin yaygın bir şekilde satın alıp kullanabilecekleri bir hayata geçirdiler.

Güney Kore topraklarında doğan bir diğer otomobil markası da SsangYong, 1930'lu ve 1940'lı yıllarda başlayan diğer şirketlere göre oyuna sonradan katılan oyunculardan bir tanesiydi. SsangYong Motor Company'nin orijinal adı, 1954'te Amerikan ordusu için cipler inşa ederek yola çıkan Ha Dong-hwan'dı.

1966'da şirket Brunei'ye, ardından 1967'de Vietnam'a otobüs ihraç etmeye başladı. Otobüslerin yanı sıra sert ve yumuşak üst ciplerin yanı sıra çeşitli özel amaçlı araçlar da yapmaya başladılar.

Güney Koreli otomobil üreticisi, 1977 yılında Donga Motor Co., Ltd olunca adını bir kez daha değiştirdi. Aslında "ikiz ejderhalar" anlamına gelen SsangYong adı 1988'de kabul edildi. Aynı yıl, bir istasyon vagonu olan Korando'nun ilk serisi .

SsangYong'un 1992 yılında benzinle çalışan bir motor geliştirmek için Mercedes Benz AG ile yaptığı ilk büyük ticaret anlaşması oldu. Bir yıl sonra her ikisi de %5 ortak yatırım ve binek otomobil geliştirme amacına yönelik teknik bir ittifak için anlaştılar. O yılın temmuz ayında, Musso vagonu tanıtıldı ve Korando için yeni nesil.

1997, daha önce sadece ağır hizmet araçları üreten şirket için bir ilk olan lüks bir sedan olan Başkan'ın piyasaya sürülmesine tanık oldu. Aynı yıl, şirketin kontrol hissesi, Koreli üretici Daewoo Motor Company tarafından satın alındı. Girişim, 2000 yılında Daewoo'nun mali sıkıntı içinde olduğu için satmak zorunda kalmasıyla sona erdi.

Birkaç uluslararası otomobil üreticisi tarafından gözetlendikten sonra, SsangYong, hisselerinin %51'inin 2004 yılında Çinli holding SAIC (Shanghai Automotive Industry Corporation'ın kısaltması) tarafından satın alındığını gördü.


Bugün Ssangyong Modelleri Türkiye'de yaygın olarak kullanılan araçlar arasına girmeyi başardı. Ssangyong Fiyat Listesi sürekli güncellenen ve oldukça kullanışlı olan modelleriyle, görsel ve yazılı medya aracılığıyla yaptığı Ssangyong Kampanyaları'yla adından sıkça söz ettireceğe benziyor. Türkiye pazarındaki yerini korurken Sıfır Ssangyong Fiyatları'nın pazarda rekabet edilebilir olmasına büyük katkı sağladığını bilen firma üretimini yaptığı tüm modelleri'nin fiyatlarını piyasa koşullarına denk tutmaya gayret ediyor.

Ssangyong Yorumları

Ssangyong Torres EVX Misafir 17.05.2024
yeterli finansman desteği yok
(0)
Cevap Yaz

Ssangyong Korando Misafir 16.05.2024
2020 1.5 T Limited var bende.Param olsa bir tane daha alırım.Az parayla alınabilecek çok iyi bir araba.Henüz yapmadım ama ilk hedefim lpg ye geçmek.
(0)
Cevap Yaz

Ssangyong Torres EVX Misafir 6.05.2024
aracı aldım kullanıyoruz. bazı eksiklikler olsa da , Gerçekten elektrikli araç bakanların mutlaka değerlendirmesi gereken bir seçenek. 100 km de 14kw elektrik harcıyor şehir içi
(0)
Cevap Yaz

Ssangyong Torres EVX Fuat Yıldız 21.03.2024
Arabayı inceledim çok mükemmel , İç ayna karartma ve cam perdelerini de geçtim .keşke iç aydınlatma ambiyans olabilseydi, iç ambiyans böylesine bir araba için büyük bir eksiklik.
(3)
Cevap Yaz

Ssangyong Korando Misafir 8.03.2024
Korando almayı düşünüyorum dizel alırsam titanium, benzinli alırsam platinum paketine gücüm yetiyor sizce hangisini almalıyım.
(7)
Cevap Yaz

Ssangyong Torres EVX Misafir 19.02.2024
test araçlarında kararan dikiz aynası yok arkada perde yok ambiyan aydınlatma yok niye yok bilgi rica ederim.
(7)
Cevap Yaz

Ssangyong Musso Grand Misafir 9.02.2024
2022 Platinium AT kullanıcısıyım. Cidden her binen Ohaa ne kadr sessiz oluyor. Emin olmayan zaten gidp test sürşü yapsın. Bastın mu coşuor, power modda çok rahat 210 u görüor seri bir şekilde, sonra da 220 yi ama biraz zaman alıyor tabi 220yi görmesi. Altınn yüksek olması da harika. Her haliyle acaip memnunum. Param olsa da bi üstünü alsam modundayım açıkçası. Ama eksi yönü yok mu aq derseniz, kliması manuel çok eksi, benim pakette hava yastığı sayısı az
(6)
Cevap Yaz

Ssangyong Korando Misafir 29.12.2023
Mrb 10 gün önce 2022 platinium aldım.yakıt maalesef biraz fazla LPG taktırsam ne gibi dezavantajları olabilir? Artıları-eksileri kullanırken- satarken tecrübeli konuyu bilen bütün arkadaşlardan yorum ve görüşlerini yazmalarını rica ediyorum ltf.tşklrr
(0)
Cevap Yaz

Ssangyong Torres EVX Misafir 19.12.2023
D suv elektrikli alınabilecek ben iyi araba. Kaporamızı verdik gelmesini bekliyoruz
(2)
Cevap Yaz

Ssangyong Torres EVX Misafir 1.12.2023
Donanım Bilgilerini Ne zaman Yayın'layacaksınız.
(0)
Cevap Yaz

Ssangyong Musso Grand Misafir 23.11.2023
Ben bu arbayı aldım 4x4 çok iyi fiyat performans aracı ve çok konforlu sessiz ve bu araç gerçekten ucuz bu devirde araba değil marka satın alıyoruz zaten ne beklersin bu araç mesela Mercedes den daha iyi ama fiyat farkı çok fazla bu arabayı tavsiye ederim
(1)
Cevap Yaz

Ssangyong Korando Hikmet Çakıer 7.11.2023
2020 model Korando aracım var yolda giderken aracın klima radyatörüne taş gelmiş delinmiş. Garantisi devam ediyor . Servise değişim için gittim bu garanti kapsamında değildir, 18.750,00TL ücreti var denildi. Ben de hazar hatamdan olmadı sonuçta yolda giderken taş geldi o zaman siz de korumalığını iyi yapın en ufak bir taş ile deliniyorsa yazık dedim ancak bu kadar basit bir parça değişimin dahi yapılmaması gerçekten şaşırtıcı. Yani ben taş gelmemesi için ne yapabilirim .
(28)
Cevap Yaz

Ssangyong Musso Grand Misafir 13.08.2023
2023 Platinium plus aracımı 15 gün önce Karavan çekmek için aldım.Araç karavansız 90 km civarı hızda 7 lt. Civarı yakıyor. Karavanla Manisa'dan kazdağlarına gidip geldim, giderken 13,5 lt, dönüşte 11.2 litre yakıt sarfiyatı oldu. Yine 70-100 km hızlar arasında seyahat ettim. Yakıt tüketimi gayet güzel. Konfora gelince araç SUV bir araç iç mekanın konfor ve sessizliğine sahip,çok memnunum.
(2)
Cevap Yaz

Ssangyong Musso Grand Misafir 1.05.2023
2023 platinium plus aldım 4x2 araç full yakıt 10 lt 100 km arabaya 1 milyon 100 bin veren insan yakıtı düşünürmu yakıtı düşünen 1000 motora biner araç Amerikan pikaplarla ayni Navara toyata Amarok geçmiş bunları araç adamlar yapmış
(6)
Cevap Yaz

Ssangyong Musso Grand Misafir 21.04.2023
Ben test sürüşünde bulundum iki defa. ikisinde de çok memnun kaldım. Normalde L 200 kullanıcısı ve hastasıyım Hulix de kullandım. Amarokda. Ama bunun kadar seri ve sessiz pikap kullanmadım.zaaten bu aracın önünde bı mercedes amblemi olsun. Fiyatına güç yetmez diye düşünüyorum. İşin özü. Ben test sürümde çok memnun kaldım. İnsalalb ilerde değiştireceğim zaman ilk sırada bu araç var.
(0)
Cevap Yaz

Tüm Kullanıcı Yorumlarını Gör

Ssangyong Haberleri

Tüm Ssangyong Haberini Gör
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Teklif almak istediğin markayı seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Teklif almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle