Sıfıraraçal.com
  Hemen Teklif Al

Mercedes S Serisi Cabriolet

-

Mercedes S Serisi Cabriolet Renkleri

Okyanus Yeşil
Siyah Yakut
İnci Siyah
Selenit Gri
Parlak Elmas Beyazı
Metalik Siyah
Metalik Obsidiyen Siyahı
Manyetit Siyah
İridyum Gümüş
Gümüş Gri
Cavansite Mavi
Beyaz
Antrasit Mavi
Alanit Gri

Mercedes S Serisi Cabriolet Resimleri

Mercedes S Serisi Cabriolet Fiyat Analizi

* Gün içinde sistemde var olan en ucuz paket fiyatı baz alınmıştır.
1 Ay
3 Ay
6 Ay
1 Yıl

Mercedes S Serisi Cabriolet Versiyonları

Mercedes S Serisi Cabriolet Yorumları

Mercedes S Serisi Cabriolet Misafir 16.04.2019
aracın havası yeterli oluyor kullanımından önce. dış görünüşünden tut içindeki en ufak detaya kadar mükemmellik akıyor. fazla tercih edildiğini sanmıyorum fiyat bakımından ama ünlülerle yarışan tek insanım galiba. aracımı kullanırken insanların bana hayranlıkla bakması yok mu bu beni daha çok mutlu ediyor.
(0)
Cevap Yaz

Mercedes S Serisi Cabriolet Misafir 9.05.2018
tarz havalı çok çekici bir araç almak istiyorum
(0)
Cevap Yaz

Mercedes S Serisi Cabriolet Misafir 8.05.2018
tasarımı uçağa benzemiş çok güzel efsane bir araç almak istiyorum
(0)
Cevap Yaz

Mercedes S Serisi Cabriolet Kadir Karaman 4.11.2017
Resmen insanı büyüleyen bir tasarım
(0)
Cevap Yaz

Mercedes S Serisi Cabriolet Misafir 24.05.2017
Sade üstü açık uçak gibi araba
(0)
Cevap Yaz

Mercedes S Serisi Cabriolet Misafir 19.04.2017
Güzel gözüke bilir ama bence adam akıllı bişeyi yok oyüzden bu kadar para verilmez
(0)
Cevap Yaz

Mercedes S Serisi Cabriolet Misafir 12.04.2017
Çok lüks bir araç ve çokta pahalı o yüzden yanına yaklaşılmaz bu arabanın
(0)
Cevap Yaz

Mercedes S Serisi Cabriolet Misafir 3.04.2017
Güzel bir araba 7 tane hava yastığını nere koydular acaba çok merak ettim
(0)
Cevap Yaz

Mercedes S Serisi Cabriolet Misafir 17.12.2016
3 tane almayı düşünüyoruz, fiyatıda özelliklerine göre çok uygun geldi. garajdan bir kaç arabayı çıkartıp yerine farklı 3 renk alacağım.
(0)
Cevap Yaz

Mercedes S Serisi Cabriolet Misafir 7.10.2016
Kısacası uçak gibi bir araç genelde orta yaşlı insanlar kullanır bunu pek genç işi deil tasarımı genç işi deil bi kere
(0)
Cevap Yaz

Daha Çok Kullanıcı Yorumu Gör
Mercedes S Serisi Cabriolet için Görüşlerini Bildir
Gönder

Sıkça Sorulan Sorular

Mercedes S Serisi Cabriolet Hakkında Genel Bilgiler

Üstü açık şekilde otomobil kullanmak
Özgürlüğe ne değer biçilmelidir?
S-Serisi Cabriolet mutlak değerini gösterir. Sürüşü yeni ve paha biçilmez bir kültür seviyesine çıkaran bir Mercedes. O kadar şık ve lüks ki açıldığında gerçek otomobil sevdalılarının gözleri ve gönülleri de aynı genişlikte açılır.
Günümüzün en büyük lüksünün tadını çıkarın.
Zaman. Ondan yeterince yararlandığınızdan emin olun. Diğer her şeyi geride bırakın. Ve S-Serisi Cabriolet'i içinde tadını çıkarın. Tasarımın önemli vurgusu, ahşap veya karbon-fiber süslemeleri bolca kullanan heykel benzeri gösterge panelidir.
Böylesi bir zarafet. Böylesi bir uyum. Dış ve iç mekan tasarım konsepti bir araya gelerek karşı konulmaz bir bütün oluştururlar. Tasarımcılarımız buna "Duyusal Saflık ilkesi" adını verir. Tasarımcılar bu büyük Cabriolet'i parmak ısırtan bir hafiflik ve dinamizmle donatmışlardır. Üstü açık sürüşte tapınılacak daha iyi bir mabet yoktur.

Olağanüstü bir ustalık seviyesinde bitirilmiş S-Serisi Cabriolet, sizi tüm stresten kurtaracak ve yaşamınızı heyecan ve büyüleyicilikle zenginleştirecek bir konfor seviyesi için mükemmel ortamı sağlar. S-Serisi Cabriolet, iç mekan tasarım konseptinde sportif ve lüks tasarım ilkesini, yüksek kaliteli malzemeler ve eşsiz bir üst sınıf çekiciliğiyle birlikte heyecan verici biçimde yansıtır. Özenle eşleştirilen renk ve malzeme düzenlemeleri, saf metalden veya krom görünümlü bir etkiye sahip yüksek kaliteli kumandalarla birlikte aracın istisnailiğinin altını çizer. 
Mevcut olanlar içinde muhtemelen cennete en yakın olan Cabriolet.
Bir tavanı açmak daha önce ne zaman bu kadar çok şeyin serbest kalmasını sağladı? Bunca zarafet, bunca tarz. S-Serisi Cabriolet düşük sıcaklıklarda veya fırtınalı koşullarda bile üstü açık sürüş keyfini hem rahat hem de şık bir olay haline getirir. Ön cam üzerinde ve arka koltuk başlıkları arkasında bulunan isteğe bağlı AIRCAP cereyan önleme sistemi aracın içindeki türbülansı fark edilir ölçüde azaltır.
Tümüyle otomatik kumaş tavan, iç mekanı olağanüstü ölçüde sessiz tutar; ve araç maksimum 50 km/s'e varan hızlarda seyahat ederken açılabilir ve kapatılabilir. Akıllı iklim kontrolüne sahip THERMOTRONIC Otomatik Klima Sistemi, isteğe bağlı AIR BALANCE, iyonizasyon ve kokulandırma paketinin bir parçası olarak özellikle S-Serisi Cabriolet için geliştirilen "PACIFIC MOOD" kokusuyla birlikte mükemmel bir iklimi ve en iyi hava kalitesini güvenceye alır.
4.6 saniyede hızlanır.
Huzurlu ve sakin bir biçimde güvenli kalabilirsiniz: S 500 bir spor otomobil gibi kullanılabilir. Sizi esir alacak bir V8 sesi eşliğinde. Adaptif sönümleme sistemine sahip AIRMATIC havalı süspansiyon sistemi üzerinde süzüleceksiniz. Basitçe daha gelişmiş ve daha duygu dolu bir sürüş bulamazsınız.
S-Serisi Cabriolet heyecan verici sürüş dinamikleri, öncü konfor, yüksek bir verimlilik seviyesi ve örnek olacak bir güvenliğe sahiptir. Sizi üstün performansı ancak düşük tüketimiyle heyecanlandıracak 335-kilowattlık[1] güçlü bir V8 benzinli motoru vardır. Yenilikçi 9G-TRONIC, 9 ileri oranlı otomatik şanzıman hem dinamik hem de ekonomik bir sürüş tarzını destekler.

S-Serisi Cabriolet standart olarak kesintisiz değişken sönümlemeye sahip tümüyle taşıyıcı yarı aktif AIRMATIC havalı süspansiyon sistemiyle donatılmıştır. Bu sistem, yol uğuldaması ve lastik titreşimi karakteristikleri ve hakimiyet açısından nirengi noktasını oluşturur. Ruh halinize bağlı olarak daha sportif veya daha rahat karakteristiklere sahip olacak şekilde ayarlanabilir. 4 bağlantılı ön aks, olumlu yol uğuldaması ve lastik titreşimi karakteristikleri ve tekerlek kontrolünün hassasiyetiyle etkileyicidir. Cabriolet'in sistematik ve hafif yapısı, ağırlık açısından ona çeşitli faydalar sağlar.
Tasarım
Gerçek bir fatih.
Bir Cabriolet sürmek, ancak tasarımı da kalbinizi kazanırsa mükemmellik zirvesine ulaşabilir. S-Serisi Cabriolet üstün zarafeti, uyumlu konturları ve heyecan verici çekiciliğiyle tüm şık otomobil severlerin kalbini kazanacak. Aynı anda hem baskın hem de çekici – tavan ister açık ister kapalı olsun.
Dış mekan tasarım konsepti
S-Serisi Cabriolet yalnızca sizi büyülemekle kalmayacak, etrafınızdaki herkesi de büyüleyecektir. Bu mükemmel aracın dış mekanı her detayında olağanüstü bir tasarıma sahiptir.
S-Serisi Cabriolet'in özelliklerinden biri de, kapalı olduğunda araca coupé benzeri dinamik bir siluet kazandıran tam uyumlu açılır tavanıdır. Arkası da uyumlu bir görünüme sahiptir, arka cam genel görünüme kesintisiz biçimde uyar. Ve açılır tavan açıldığında, dış mekanın iç mekana harika biçimde eşleştiği anında görünür hale gelir. 

Başka bir özel nokta da, lüks imasıyla ön kısma hakim olan Mercedes yıldızlı baklava desenli radyatör ızgarası çıtalarıdır. Yandan bakıldığında alçak bir camekan ve düşen hat çizgisi, sportif ve etkileyici bir görünüm yaratmaya yardımcı olur. Arkada yatay LED arka aydınlatma grubu, Cabriolet'in genişlik görünümünü vurgular. 

Dış mekan tasarım konseptinin hafif alaşım jantlar ve difüzörlü arka tampon gibi diğer önemli noktalarının tümü aracın çarpıcı biçimde sportif olan varlığına katkıda bulunur. İsteğe bağlı olarak mevcut olan Swarovski kristalleri, Akıllı Işık sistemine sahip S-Serisi Cabriolet'in özellikle dikkat çekici bir etkiye sahip olmasına yardımcı olur. Yüksek kaliteli kristaller, belirgin bir gündüz ve gece tasarımı yaratır, bu da aracın diğerlerinden ayrılmasına özellikle katkıda bulunur.

İç mekan tasarım konsepti
İç mekan, görünüm açısından dış mekana her anlamda eşittir. Sistematik olarak tasarlanan, lüks ve istisnailik havası yaymak üzere üretilen araç, eşsiz bir auraya sahiptir. Tavan ister açık ister kapalı olsun, sizi bir ferahlık hissini doya doya yaşamaya davet eden bir ambiyansı tatmayı umabilirsiniz.
S-Serisi Cabriolet yalnızca dışarı değil, içeri doğru da ışık yayar. En yeni LED teknolojisine dayalı olarak son derece özel bir aydınlatma konsepti oluşturulmuştur. Ambiyans aydınlatması, yedi farklı renk tonu ve kısılabilir beş bölgeyle, ihtiyaçlarınıza ve ruh halinize en uygun şekilde uyarlanan çok yönlü bir ışık spektrumu sunar. 

Tümü heyecan verici bir dokunuşa sahip olan deri, Nappa deri veya designo Exclusive Nappa deri kaplı muhteşem döşemelerle, renk ve şekil arasındaki oyunu üstün bir seviyede sürdürmeye devam ediyoruz. Aracınızın iç mekanına, tümüyle kendi zevkinize uyan olağanüstü bir görünüm kazandırmanıza yardımcı olmak için iç mekan tasarım konseptine yönelik toplam altı farklı renk şeması mevcuttur. 

Ergonomik ve son derece kolay ayarlanabilen, ayrıca isteğe bağlı olarak koltuk ısıtması veya havalandırmasıyla da mevcut olan deri koltuklar, üstün bir sürüş konforu sağlar. Koltuklar, aracın iç mekanına vurgulanmış bir sportif karakter kazandırmak için çok fonksiyonlu spor direksiyon simidiyle kontrast yaratır ve onu geliştirir.
Şanzıman
Her zaman doğru vites.
S-Serisi Cabriolet'in birinci sınıf şanzımanı, vitesleri öylesine pürüzsüz ve yumuşak biçimde değiştirir ki, kısa bir gezinti bile özel bir deneyim haline gelir. İster sportif ve hızlı bir tur, ister rahat bir seyahat seçmiş olun, bu vites değiştirme virtüözleri yolda olmanın neşesini yeniden keşfetmenizi kolaylaştıracaktır. 

Donanımların kullanılabilirliği seçilen motor ve konfigürasyona bağlıdır. Detayları, her model için verilen donanım bilgilerinde bulabilirsiniz.

9G-TRONIC otomatik şanzıman
Eşsiz vites değiştirme konforunu deneyimleyin: Konforlu, verimli, dinamik sürüşü yeniden tanımlayan bir şanzıman yapısı geliştirdik ve patentini aldık.
Bu otomatik şanzıman dokuz ileri vitesle verimlilik, konfor ve dinamizmde tümüyle yeni bir boyut açar. Daha da hızlı ve pürüzsüz vites değiştirme işlemleriyle etkileyicidir. 9G-TRONIC, 9 ileri oranlı otomatik şanzıman aynı zamanda yakıt tüketiminin düşürülmesine de yardımcı olur.

Geniş şanzıman oranı, motor hızının azaltılmasını mümkün kılar. Değişmeyen mükemmel hakimiyet özellikleriyle sürüş konforu arttırılır ve gürültü azaltılır.

Yüksek kaliteli şanzıman bileşenleri, optimum otomatik şanzıman yağı ve akıllı yazılım, şanzıman sisteminin kullanım ömrünü uzatırken aynı zamanda bakım aralıklarını da azaltır.
AMG SPEEDSHIFT MCT 7-ileri oranlı spor şanzıman
Emniyet kemerlerinizi bağlayın: Çünkü bu şanzıman, sizi benzersiz biçimde etkilemek için motor sporları dünyasından alınan son teknolojiye sahiptir. Daha fazla dinamizm ve daha fazla sürüş keyfi yaşatır. Karakteristiklerin ne olacağına bir düğmeye basarak siz karar verirsiniz.
Bu şanzıman yedi vitesi, üç sürüş programı ve çift debriyaj fonksiyonuyla bir taraftan son derece dinamik bir hızlanma ve en kısa vites değiştirme sürelerini, diğer taraftan yakıt tasarrufu sağlayan bir sürüş modunu mümkün kılar.

İstenen sürüş tarzına bağlı olarak sürücü "C"yi (Kontrollü Verimlilik) kullanarak verimli ve rahat bir şanzıman ayarını, "S"yi (Sport) kullanarak sportif ve coşkulu bir ayarı veya "M" (Manual) ile manuel ayarı seçebilir. Vites değişimleri, çekiş gücünde herhangi bir kesintiye sebep olmadan gerçekleştirilir. 

AMG SPEEDSHIFT MCT 7 ileri oranlı spor şanzımanın diğer güçlü noktalarıysa, gerçekleşmesini sağladığı özellikle hızlı ve seri bir tepki verme kabiliyetine sahip çoklu vites düşürmeleridir. Sürücü yedinci vitesten doğrudan dördüncü vitese veya beşinciden ikinci vitese düşebilir. Aynı zamanda ECO start/stop fonksiyonu da mevcuttur. Bu, yakıt tüketiminde etkili bir azalma sağlar.

İster manuel ister otomatik olsun, her vites küçültmeye tam olarak doğru miktarda çift debriyaj eşlik eder – "S"den "M"ye doğru giderken yoğunluğu artar. Bu, yalnızca duygusal deneyimi yükseltmekle kalmaz: Yüksüz vites küçültme yük kayma etkisinde bir azalmaya sebep olur, bu da yaklaşan virajlarda fren yaparken özellikle olumlu ve ıslak ve buzlu koşullarda hakimiyet güvenliğini arttıran bir faktördür.
Süspansiyon
Ufka yelken açın.
S-Serisi Cabriolet'in birinci sınıf süspansiyonunda olağanüstü çeviklik ile mükemmel bir sönümleme, yüksek seviyede bir sürüş dengesi ve optimize edilmiş bir yol tutuş bir araya gelir. Üstü açık sürüşün hayal edilemez boyutlarını keşfedin – ne kadar etkileyici ancak yine de neşeli ve hafif olabileceğini ve bunu bir an bile rotadan sapmadan yapabileceğini deneyimleyin. 

Donanımların kullanılabilirliği seçilen motor ve konfigürasyona bağlıdır. Detayları, her model için verilen donanım bilgilerinde bulabilirsiniz.
Sürekli değişken sönümleme sistemli AIRMATIC
Mercedes-Benz sürüş heyecanını benzersiz biçimde deneyimleyin! Aracınızın nasıl hızlandığını ve süspansiyonun buna kendisini nasıl uyarladığını hissedin. Daha fazla geliştirilmesi zor olan tutarlı bir sürüş deneyimi.
Amortisör kontrolüyle birlikte havalı süspansiyon sistemi sürüş konforu ve dinamiğini son derece yüksek bir seviyede güvenceye alır. Her tekerlekteki amortisör güncel sürüş durumuna uyarlanır ve istendiğinde daha rahat veya sportif özellikler göstermesi için ayarlanabilir.

Yumuşak bir temel süspansiyonun ve hız arttıkça yüksek hakimiyet dengesinin beraberinde getirdiği güvenlik hissinin tadını çıkarın. Viraj alma veya fren yapma sırasında yalpalama ve devrilme hareketleri etkili biçimde azaltılmıştır. "Comfort" veya "Sport" ayarlarını kullanarak, rahat veya sportif sürüş tarzlarından hangisini seçeceğinize siz karar verirsiniz.

Sistem aynı zamanda çok yönlü bir kendiliğinden seviyelenme özelliğine sahiptir. Dolayısıyla aracın yüksekliği, yüke bağlıdır. Daha fazla bir yerden yükseklik kazandırmak için 30 milimetreye kadar yükseltilebilir. Yüksek hızlarda araçlar kendilerini 20 milimetreye kadar alçaltarak rüzgar direncini azaltır ve dengeyi daha da arttırırlar.

AIRMATIC bazlı AMG spor süspansiyon
Aslında birbirleriyle uyumlu olmayan şeyleri birleştirdik: Çevik hakimiyet dengesi ve rahat bir sürüş. Bu süspansiyon, nasıl işleyeceği kararını size bırakır. Aracınızın tekerlek süspansiyonunun ayarlarını bir düğmeye basarak siz seçersiniz.
AMG'ye özgü kinematikler, elastokinematikler ve parametrikleştirilmiş kademesiz sönümleme düzenlemesine sahip AIRMATIC Havalı Süspansiyon Sistemine dayalı olan AMG spor süspansiyon tarafından olağanüstü çeviklik ve araç hakimiyeti sağlanır. Sürücü, iki ayardan birini seçebilir: Yüksek uzun mesafe konforu ayarı ve sportif sıkılığa sahip ayar.

"Sport“ ayarını seçerseniz, daha az gövde yalpalaması ve sıkı bir gövde sönümlemesi sağlayan vurgulu biçimde sportif karakteristiklere sahip olursunuz. Diğer yandan "Comfort“ ayarı, daha konfor odaklı bir sürüş sağlar. 

AMG Spor süspansiyon mükemmel çeviklik ve dengeyi Mercedes-Benz'in tipik sürüş konforuyla birleştirir. Daha geniş bir iz genişliği ve her iki aks üzerinde de bulunan güçlü kavislerin yanı sıra gergin yay ve sönümleme ayarı da son sınırına kadar mümkün olan en iyi hakimiyet özelliklerini güvenceye alır.

Bu süspansiyon, neredeyse tümüyle alüminyumdan yapılmıştır: Buna, direksiyon mafsalları ve dört bağlantılı ön aksın yaylı kontrol kollarının yanı sıra çok bağlantılı arka aksın neredeyse tüm tekerlek konumu bileşenleri dahildir. Böylece yay ve sönümleme bileşenlerinin çevikliği ve hassasiyeti geliştirilerek aracın daha yüksek viraj alma hızlarına erişmesi sağlanır.
AMG hıza duyarlı spor direksiyon simidi
Sabit doğrudan direksiyon oranı 13.5 : 1 olan AMG hıza duyarlı spor direksiyon, sportif bir sürüş tarzını destekler. Direksiyonun karakteristik eğrisinin ayarlanması sayesinde, konforlu veya seçilen süspansiyon ayarına göre konforlu bir direksiyon hissi sağlar.
Değişken oranlı, hıza duyarlı Direct-Steer sistemi
Direct-Steer direksiyon sistemi, direksiyon simidinin açısına göre değişken bir yönlendirme oranıyla hıza hassas hidrolik direksiyonun konforuna katkıda bulunur. Bu da virajlı yollarda örneğin, daha çevik bir araç tepkisi sağlar ve düz yol kesitlerinde düz çizgi dengesini arttırır.
Bu, bir yandan daha düşük hızlarda rahat bir şekilde manevra yapabilme özelliğini, diğer yandan yüksek hızlarda dengeli düz çizgi karakteristiklerini mümkün kılar. EASY-ENTRY sistemine sahip elektrikle ayarlanabilen direksiyon simidi ilave bir konfor sağlar.
Tüm tekerleklerden çekiş
Kaliteli yol tutuşu.
Dışarıdayken hava tarafından pusuya düşürülürseniz veya kötü yol koşullarıyla yüz yüze gelirseniz, 4MATIC dört çeker sistemi kendi başına devreye girecektir. Optimize edilmiş çekişe ek olarak daha yüksek bir sürüş dengesi ve geliştirilmiş bir yol tutuşu da sağlar. S-Serisi Cabriolet'in yolu zahmetsizce tutuşuna ve fethedişine hayran kalacaksınız!
4MATIC tüm tekerleklerden çekiş sistemi
4MATIC dört çeker tahrik sistemi, her bir özel sürüş durumu için en uygun çekişi sağlar. Sistem ıslak, karla kaplı veya buzlu yol yüzeyinden kaynaklanan aksamaları ön ve arka aks arasında 33 : 67'lik bir oranda tork dağılımı sağlayarak önler.

ESP® Elektronik Stabilizasyon Programı
Kritik hakimiyet durumlarında ESP® Elektronik Stabilizasyon Programı aracın patinaj yapmasını önleyebilir. ESP®, ayrı ayrı tekerlekler üzerinde hedeflenmiş fren müdahaleleri ile fazla veya yetersiz direksiyon yönlendirme eğilimlerini azaltır ve böylece hakimiyet güvenliğini arttırır.
Mercedes-Benz Intelligent Drive.
Kazasız sürüş yolunda.
On yıldan uzun bir zaman önce PRE-SAFE® ile başladığımız ve DISTRONIC PLUS ile devam ettiğimiz iş, şimdi sürüşte yeni bir boyut haline gelmiştir: Mercedes-Benz Intelligent Drive – konfor ve güvenlik artık birleşmiştir.

Ağ yapılandırması – güvenlik uzmanlarımız buna "sensör kaynaşımı" adını verir – kullanan yardımcı sistemler karmaşık durumları analiz eder ve gelişmiş çevresel sensörler sayesinde yol trafiğindeki tehlikeleri daha etkili biçimde tespit eder.

Donanımların kullanılabilirliği seçilen motor ve konfigürasyona bağlıdır. Detayları, her model için verilen donanım bilgilerinde bulabilirsiniz.

DISTRONIC PLUS, direksiyon yardımcısı ve dur-kalk pilotu ile
Sürüş Yardımcısı sistemi, sürücünün öndeki trafiğe güvenli bir mesafede kalmasına ve aracı şeridin ortasında tutmasına yardımcı olur. Direksiyon yardımcısı ve dur-kalk pilotuna sahip DISTRONIC PLUS özellikle uzun seyahatlerde ve bir trafik sıkışıklığında araçları takip ederken yaşamınızı kolaylaştırır.
Radar tabanlı adaptif hız sabitleyici ve sınırlayıcı sistem gerektiğinde aracı frenler ve ardından mümkün olan yerde onu tekrar istenen hıza ulaşana kadar hızlandırır. Bu da arkadan çarpışma riskini azaltır ve sürüş konforunu arttırır. 
Yokuş kalkış yardımcısına sahip, ıslak sürüş koşullarında fren kurulama özelliğine sahip Adaptif Fren Yardımcısı
En yüksek yolcu güvenliği seviyesi bizim için çok önemlidir. Kanıtlanmış sistemler, trafikte günlük olarak karşılaşabileceğiniz durumlarda sizi korur.
Frenleme sistemi sürüş konforunu ve güvenliği arttırır. Bir yandan kolaylık sağlayan fonksiyonlar günlük sürüş durumlarıyla baş etmeyi kolay hale getirirken diğer yandan ABS kilitlenmeyen fren sisteminin temel fonksiyonu sayesinde kritik frenleme manevraları gerçekleştirmeye yardımcı olur.

Fren balataları sürücünün ayağını gaz pedalından aniden çekmesi gibi bir durum söz konusu olursa frenlerin astarlanmasıyla halihazırda disklere yaklaştırılmıştır. Böylece kazanılan değerli zaman, fren tepki süresini kısaltır ve durma mesafesini azaltabilir.

HOLD fonksiyonu, trafik ışıklarında veya dur-kalk trafikte dururken aracın istenmeden geriye kaymasını önleyerek sürücüyü rahatlatır. Fren pedalına kısa bir süreliğine sıkı biçimde basıldığında, fren basıncını koruyarak sürücünün ayağını frenden çekmesine izin verir. Fonksiyon araç kalkarken kendi kendine otomatik olarak kapanır.

Sistem aynı zamanda yokuş yukarı eğimlerde sürücüyü desteklemek için de müdahalede bulunur, böylece seyahati daha rahat bir hale getirir. Yokuş Kalkış Desteği fonksiyonu, frenden hız pedalına geçilirken aracın istenmeden geriye doğru kaymasını önler.

Ve son olarak, fren kurutma fonksiyonu güvenliğe başka bir takviyede bulunur: Sürücünün fark etmeyeceği kısa fren darbeleri, ıslak koşullarda fren disklerinde oluşan su tabakasını temizler, bu da frenlerin yanıt verme süresini önemli ölçüde kısaltabilir
Aktif Şerit Takip Yardımcısı
Sistem, şeritten istemsiz çıkışları algılayabilir, sürücüye dokunsal bir uyarı gönderir (direksiyon simidi titreşimleri) ve ayrı ayrı tekerlekleri seçici biçimde frenleyerek aracın doğru şeride dönmesine yardımcı olabilir.
Araç istemsiz olarak kesintisiz şerit işareti çizgilerini aştığında her zaman fren müdahaleleri gerçekleştirilir. Kesintili şerit işareti çizgileri durumunda, yalnızca radar sensörlerinin bitişik şeritte, örneğin yaklaşan araçlar, sollayan araçlar veya aynı yönde ilerleyen başka bir aracın varlığından kaynaklanan bir çarpışma tehlikesi algılaması durumunda müdahale gerçekleştirilir. 

Aktif Kör Nokta Yardımcısı
Sistem, yol trafiğindeki en büyük tehlikelerden birini yani kör noktadaki araçları görünür hale getirir. Örneğin şerit değiştirme sırasında, sürücüyü uyarabilir ve potansiyel bir çarpışmayı önlemek için ayrı ayrı tekerlekler üzerinde seçici biçimde fren yapabilir.
Aktif Kör Nokta Yardımcısı radar sensörleri, aracın yanlarında ve arkasında bulunan görülmesi zor kısımları izler. Kör nokta içinde bir araç tespit edildiği takdirde ilgili dış dikiz aynasında kırmızı bir üçgen belirir. Sürücü uyarıyı fark etmezse ve bir şerit değişikliği sinyali verirse, uyarı ışığı yanıp sönmeye başlar ve sesli bir uyarı duyulur. Uyarılara rağmen bir şerit değişikliği hareketi başlatılırsa, sistem sürücüyü fiziksel rota düzeltmesi sağlayan fren müdahaleleriyle uyarabilir ve bu durumda bile herhangi bir tepki verilmezse, aracın tehlike bölgesinden dışarı çıkarılması manevraları için aktif biçimde katkı sağlar.
Konsantrasyon Kaybı Yardımcısı
Sizi izliyoruz. Ancak yalnızca sizi güvenliğiniz için. Sürüşünüz konusunda yaptığımız analiz, mola vermeyi hatırlamanızı güvenceye alır. Kendi güvenliğiniz için.
Bu sistem özellikle uzun seyahatlerde ve geceleri yapılan seyahatlerde sürüş güvenliğini arttırabilir. Konsantrasyon Kaybı Yardımcısı, sürücünün direksiyon davranışlarına dayalı olarak tipik yorgunluk ve ciddi dikkatsizlik işaretlerini algılayabilir ve yaklaşan uyuklama riski olduğuna dair görsel ve işitsel uyarılar verir.
BAS PLUS, radar destekli acil fren sistemi
Sistem sürücü tarafından gerçekleştirilen bir acil durum durdurmasını algılayabilir ve durma mesafesini kısaltmak için bir anda fren basıncını arttırabilir. Fren Yardımcısı bunu başarmak için fren pedalına ne kadar hızlı basıldığını yorumlar.
Ardından kilitlenme karşıtı fren sistemi (ABS), direksiyon hakimiyetini korumak için kayma eşiğine kadar fren takviyesini ölçer. Sürücü fren pedalını bıraktığında, otomatik fren takviyesi anında sonlandırılır.
Kavşak yardımcısına sahip acil fren destek sistemi
Önleyici sistem, arka taraf ve kavşak kazaları riskini azaltabilir. Tehlikeli bir durum algılandığı ve sürücü frene bastığı takdirde, BAS PLUS, radar destekli acil fren destek sistemi bir araç veya bir yayayla çarpışmayı en iyi biçimde önlemek için duruma uygun olarak fren basıncını arttırabilir.
Radar sensörleri ve bir stereo kamera kullanılarak aracın önündeki durum sürekli olarak kaydedilir ve değerlendirilir. Böylece sistem yalnızca öndeki aracı değerlendirmekle kalmaz, aynı zamanda 72 km/s'e kadar olan hızlarda önden geçen araçları ve yayaları da izler. Bir çarpışma kaçınılmazsa, tam fren uygulanarak darbe hızı mümkün olduğu kadar azaltılır.
Çarpışma Önleme Yardımcısı PLUS
Bugünün araçları, giderek artan sayıda öngörü teknolojileri sunmaktadır. Araçlarımız, "bağımsız biçimde görebilen", "hissedebilen" ve hatta "harekete geçebilen" "düşünen" yoldaşlar haline gelmektedir.
Bunu mümkün kılmak için radara dayalı yakınlık uyarısını, Adaptif Fren Yardımcısı sistemi tarafından sağlanan fren desteğini ve bağımsız kısmi frenlemeyi birleştirdik. Sistem, öndeki araca olan mesafe çok az olduğunda görsel bir uyarı verir.

Eğer bir çarpışma riski tespit edilirse sesli bir uyarı sinyali verilir; bundan sonra sürücünün frenleme eylemi desteklenebilir ve sürücünün tepki vermemesi durumunda araç hızı bağımsız biçimde azaltılabilir.

Sürücü tepki vermezse, sistem bağımsız biçimde kısmi fren yapar. Bu, yol hızını önemli ölçüde düşürür ve sürücüye ek olarak dokunsal bir uyarı verilir. Rölatif olarak düşük hızlarda, bir arkadan çarpmayı önlemek için bu müdahale yeterlidir.
ESP® Dinamik Viraj Yardımcısı
Kritik hakimiyet durumlarında ESP® Elektronik Stabilizasyon Programı aracın patinaj yapmasını önleyebilir. ESP®, ayrı ayrı tekerlekler üzerinde hedeflenmiş fren müdahaleleri ile fazla veya yetersiz direksiyon yönlendirme eğilimlerini azaltır ve böylece hakimiyet güvenliğini arttırır.

Yaya algılayabilen PRE-SAFE® fren sistemi
Sürüş sırasında sizi riskli durumlara karşı uyarmak, gerekirse destekleyici frenleme sunmak ve en kötü ihtimal durumunda size maksimum korumayı sağlamak istiyoruz. Bir araç veya yayayla potansiyel bir çarpışma algılanırsa, PRE-SAFE® fren sistemi size işitsel ve görsel bir uyarı gönderir.
Hala herhangi bir sürücü tepkisi yoksa, PRE-SAFE® Fren Sistemi bir kazayı önlemek veya darbe ciddiyetini büyük ölçüde azaltmak için bağımsız acil durum frenlemesini başlatır.

Radar sensörleri ve bir stereo kameranın kombinasyonu, hem önde ilerleyen araçları ve hareketsiz engelleri hem de yayaları algılayabilmesini mümkün kılar. İkincisi aniden ortaya çıkabileceği için, PRE-SAFE® Fren Sistemi bu durumda bağımsız acil durum frenlemesini başlatarak aynı zamanda bir uyarı verebilir. 
PRE-SAFE® PLUS
Yalnızca önünüzdeki yolu değil, arkanızdaki yolu da izliyoruz. Bir arka taraf çarpışması tehlikesi olduğu takdirde, PRE-SAFE® sisteminin bu özelliği önleyici yolcu koruma tedbirlerini alabilme yeteneğine sahiptir.
Bunlara takip eden trafiğe uyarıda bulunmak ve araç hareketsizken ve sürücü aracın durduğunu belirttiğinde fren kilitleme fonksiyonunu uygulamak dahildir. Bir arkadan çarpma tehlikesi algılandığı takdirde PRE-SAFE® PLUS, arkadan takip eden sürücüyü uyarmak için tehlike uyarısı flaşörlerini hızlı ve acil durum belirten bir sıklıkta çalıştırır.

Araç durma halindeyse, fren basıncı aktif biçimde arttırılabilir. Bu yalnızca sürücünün hareketsiz kalmayı istediğini, örneği fren pedalına basarak belirtmesi durumunda gerçekleşir.

Bu fren kilitleme fonksiyonu, bir çarpışma sırasında yolcular üzerinde etkili olan yükleri azaltır ve ardından aracın örneğin bir kavşak veya bir yaya geçidinde ileri doğru kaymasını önler. Diğer fonksiyonlar içinde, sürücü ve ön yolcu için onları yerlerinde güvenli biçimde tutmak ve yaklaşan bir kaza için hazırlamak amacıyla geri çekilebilir emniyet kemeri germe de bulunur.
PRE-SAFE® sistemi
Her Mercedes-Benz aracında on yılların güvenlik teknolojisi deneyimi bulunur – bu da kritik durumları giderek daha olasılık dışı kılmaktadır. Buna rağmen kritik bir durumun ortaya çıkması halinde, bu sistem size önleyici ve koruyucu tedbirlerle destek olacaktır.
PRE-SAFE® sistemi, aktif ve pasif korumadan oluşan bir kombinasyon sunar. Emniyet kemerleri ve hava yastıkları, Sürüş Yardım Paketi veya Fren Yardımcısı gibi aktif sistemlere entegre oldukları takdirde araç yolcularını çok daha etkili biçimde koruyabilir. 

PRE-SAFE®, Elektronik Denge Programı ESP® ve BAS gibi diğer sistemlerden alınan sensör verilerini kesintisiz olarak değerlendirir ve ağır bir aşırı/yetersiz direksiyon ve acil durum frenlemesi gibi durumları tespit edebilir. 

Sistem, kritik hakimiyet durumlarını önceden algılama ve yaklaşan bir kaza durumunda yolcu koruması için önleyici tedbirleri alma kabiliyetine sahiptir. Bunlar örneğin, geri çekilebilir kemer gerdirilmesini veya tüm açık camların otomatik biçimde kapatılmasını içerir.
Sistem şu koruma tedbirlerini içerir:
• Çok konturlu koltukların içindeki yan destek parçaları, yolcuları yerlerinde daha sıkı biçimde tutmak ve sarsıntı travmalarını azaltmak için şişer
• Ön yolcu koltuğu olası bir darbe durumunda daha uygun bir konuma taşınır
• Sürücü ve ön yolcu emniyet kemerleri, elektrik kontrollü geri çevrilebilen emniyet kemeri gerdirmesi üzerinden önleyici biçimde sıkılır
• Aracın devrilmesi muhtemel görünüyorsa yan camların neredeyse tümü kapatılır
• Yan Rüzgar Yardımcısı
• Sistem, güçlü ve sarsıcı rüzgarların mevcut olduğu durumlarda sürücünün rotada kalmasına yardımcı olabilir. Hedefli fren müdahaleleri aracın yanal kaymasını önemli ölçüde azaltır. Böylece sürücünün güvenlik hissi artar ve istenmeyen tepkilerin önlenmesi sağlanır.
• Sürekli değişken sönümleme sistemli AIRMATIC
• Mercedes-Benz sürüş heyecanını benzersiz biçimde deneyimleyin! Aracınızın nasıl hızlandığını ve süspansiyonun buna kendisini nasıl uyarladığını hissedin. Daha fazla geliştirilmesi zor olan tutarlı bir sürüş deneyimi.
• Amortisör kontrolüyle birlikte havalı süspansiyon sistemi sürüş konforu ve dinamiğini son derece yüksek bir seviyede güvenceye alır. Her tekerlekteki amortisör güncel sürüş durumuna uyarlanır ve istendiğinde daha rahat veya sportif özellikler göstermesi için ayarlanabilir.

Yumuşak bir temel süspansiyonun ve hız arttıkça yüksek hakimiyet dengesinin beraberinde getirdiği güvenlik hissinin tadını çıkarın. Viraj alma veya fren yapma sırasında yalpalama ve devrilme hareketleri etkili biçimde azaltılmıştır. "Comfort" veya "Sport" ayarlarını kullanarak, rahat veya sportif sürüş tarzlarından hangisini seçeceğinize siz karar verirsiniz.

Sistem aynı zamanda çok yönlü bir kendiliğinden seviyelenme özelliğine sahiptir. Dolayısıyla aracın yüksekliği, yüke bağlıdır. Daha fazla bir yerden yükseklik kazandırmak için 30 milimetreye kadar yükseltilebilir. Yüksek hızlarda araçlar kendilerini 20 milimetreye kadar alçaltarak rüzgar direncini azaltır ve dengeyi daha da arttırırlar.
360° kamera sistemi
Artık manevra sırasında daha kolay park etmenize yardım eden tam bir genel bakışa sahipsiniz. Kamera görüntüleri tarafından yaratılan "sanal bakış açısı" aracın önünde ve arkasında bulunan yaklaşık üç metrelik bir alanı ve her iki yanında bulunan yaklaşık iki buçuk metrelik bir alanı kapsar. Farklı bakış açılarından, park etmeye yardımcı olmak için ek yardımcı çizgiler kapatılır.
Bu sistem, birbirine bağlı dört yakın civar kamerası yardımıyla gerçekçi ve bütünsel bir görüntüyle park etmeyi ve manevra yapmayı mümkün kılar. Araç ve çevresi, COMAND Online, multimedya ve navigasyon ön hazırlığı ekranından kuş bakışı görünümden gösterilebilir ve pencere hattı altında kalan engeller de sürücü için görünür durumdadır. Bu, örneğin kaldırımlara yaklaşırken yardımcı olur. 
Aktif Park Yardımcısı
Sistem, bir park yerini bulmanın yanı sıra park etmeyi ve paralel veya dik alanlara park etmeyi de kolaylaştırır; aynı zamanda paralel bir park yerinden çıkmak konusunda da yardımcı olur. Aracı park yerlerine otomatik olarak park eder ve sürücünün yönlendirmesine ve fren yapmasına ihtiyaç duymaz.
Aktif Park Yardımcısı, varsayılan olarak yolun sağ tarafına bakar, sola dönüş sinyali verildiğinde yolun sol tarafına da bakar. Uygun bir alan bulduğunda sistem kendini gösterge ekranında otomatik olarak açar.

Sürücü, otomatik park fonksiyonu çalışırken herhangi bir zamanda müdahale edebilir. Elektronik park yardımcısı Parktronik, manevra yaparken aracın ön ve arka alanlarını izler ve potansiyel bir çarpışma algıladığında sürücüyü uyarır.
Geri görüş kamerası
Odak noktası en temel şeyin üzerindedir: Önünüzde neler olduğu üzerinde. Aslında gerçekten arkanıza bakmanız gerekirken bile.
Geriye doğru park etmek ve manevra yapmak geri görüş kamerası kullanılarak önemli ölçüde kolaylaşmış ve daha güvenli hale gelmiştir. Geri vitese geçirildiğinde otomatik olarak etkinleştirilir ve medya ekranında aracın arkasındaki alanı (dinamik kılavuz çizgileriyle birlikte) gösterir.
Far Yardımcısı
Ön Far Yardımcısı, ortam ışığına bağlı olarak kısa farı otomatik biçimde açar veya kapatır. Özellikle de hızla değişen ışık koşullarında, sistem sürüş emniyetini arttırabilir ve sürücünün yükünü azaltabilir, örn. bir tünelden geçerken veya çok katlı bir otoparktayken.

LED Akıllı Işık Sistemi
Aracınızın nasıl izlediğini ve gördüğü üzerine nasıl hareket ettiğini de izleyin: çünkü farklı hava durumu, ışık ve sürüş koşulları aracın aydınlatma sistemi üzerinde farklı taleplerde bulunur.
LED Akıllı ışık Sistemi, kırsal yollar ve otoyollarda dönerken veya viraj alırken en iyi görüş kabiliyeti için ışık ve sürüş koşullarına uyarlanır. Adaptif Uzun Far Yardımcısı, gözleri kamaştırmadan öndeki yolun kesintisiz uzun menzilli aydınlatmasını sağlar.

Tüm sistem içinde LED teknolojisini kullanarak, aracın tüm kullanım ömrü boyunca ampul değiştirme gerekliliğini ortadan kaldırırız.

Bir bakışta sistem fonksiyonları:
• Virajlarda önemli ölçüde daha uzun menzilli aydınlatma için Aktif Viraj Işığı
• Her durumda mümkün olan en iyi görüş için farların hava koşulları, ışık ve sürüş koşullarına otomatik olarak uyarlanması
• Öndeki yolun kesintisiz biçimde uzun menzilli aydınlatması için Adaptif Uzun Far Yardımcısı üzerinden otomatik uzun far kontrolü
• Düşük görüş koşullarında daha iyi oryantasyon için geliştirilmiş sis lambası fonksiyonu
• Düşük enerji tüketimi, uzun kullanım ömrü ve doğal güneş ışığına yakın hoş bir beyaz ışık için LED teknolojisi
• Dönüş sinyali otomatik olarak açılır
• Karşıdan gelen trafiğin ve önde seyahat eden araçların sürücülerinin gözlerinin kamaşmasını önlemek için ışık konisinin seçici biçimde kapatılması
• Kırsal yollar ve otoyollar için değişken kısa far
Swarovski kristalli LED Akıllı Işık Sistemi (isteğe bağlı)
• LED Akıllı ışık Sistemi, tali yollar ve otoyollarda dönerken veya viraj alırken en iyi görüş kabiliyeti için ışık ve sürüş koşullarına uyarlanır. Adaptif Uzun Far Yardımcısı, gözleri kamaştırmadan öndeki yolun kesintisiz uzun menzilli aydınlatmasını sağlar.
• Swarovski kristallerinin farların içinde kullanılmasıyla yeni ve istisnai bir gündüz ve gece tasarımı yaratılmıştır. Dönüş sinyali göstergeleri ve gündüz farları içindeki büyüleyici ışık oyunları, çarpıcı görsel vurgular yaratır ve aracın eşsizliğinin altını çizer.

30 Swarovski kristaline sahip dönüş sinyali göstergesi, farların çarpıcı hatlarını vurgular. Doğrudan bunların altındaki gündüz farlarının içinde 17 kristal parlar. Ön orta konsola yerleştirilmiş bir Swarovski kristali, iç mekana pırıltılı bir nota katar.

Kötü görüş koşullarında son derece yüksek bir güvenlik seviyesi sağlayan diğer aydınlatma modları kırsal modu, otoyol modu, geliştirilmiş sis lambası fonksiyonunun yanı sıra viraj ışığı fonksiyonu ve aktif ışık fonksiyonudur.
Gece Görüş Yardımcısı PLUS (isteğe bağlı)
• Gece vakti tüm trafik hacminin yalnızca yüzde 20'sine karşılık gelirken tüm ölümcül kazaların yüzde 40'ı bu vakitte gerçekleşmektedir. Bu sistem sürücüyü, karanlıktan insanları veya büyük hayvanları daha kısa sürede görebilecek bir pozisyona getirir. Bunlar gösterge grubunun çok fonksiyonlu ekranında açıkça görüntülenir.
• Bunu yapmak için sistem, öndeki yolu diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmadan iki kızılötesi farla aydınlatır. Ön camın arkasına yerleştirilmiş bir kızılötesi kameranın yardımıyla, tüm uzun far menzili grinin tonlarında keskin bir görüntü olarak temsil edilebilir. Radyatör ızgarası çıtalarının içindeki bir termal görüntüleme kamerası, yol levhaları grupları veya çalılar gibi önemsiz nesneleri insanlar ve büyük hayvanlar gibi önemli nesnelerden ayırarak hedefe yönelik bir uyarı verilmesini sağlar. 

İkincisi, küçük renkli çerçeveler üzerinden ekranda vurgulanmış olarak görüntülenir. Spotlight fonksiyonu, tehlikeli bir durumda yayalara tekrarlayan spot ışıkları yakıp söndürerek sürücünün onları daha kolay algılamasını ve onların da tehlikede olduklarını anlamalarını sağlar. Standart prosedür olarak Gece Görüş görüntüsü yalnızca tehlikeli bir durum algılandığında otomatik olarak devreye girer.
Güvenlik
Mercedes-Benz'in Entegre Güvenlik Konsepti araç güvenliğini dört aşamaya ayırır:
Mercedes-Benz mühendislerine, tutarlı biçimde etkileyici sonuçlar almak konusunda yeni güvenlik teknolojileri araştırması kadar ilham veren neredeyse başka bir alan yoktur. Güvenlik konusundaki ilk önemli dönüm noktasına, 1950'lerde Béla Barényi tarafından icat edilen yolcu güvenlik hücresinin geliştirilmesiyle erişilmiştir. Bugün bu da, Mercedes-Benz araçlarını kazasız sürüş vizyonumuza daha da yaklaştıran Entegre Güvenlik Konseptinin çok sayıda bileşeninden biridir.

Donanımların kullanılabilirliği seçilen motor ve konfigürasyona bağlıdır. Detayları, her model için verilen donanım bilgilerinde bulabilirsiniz.
1. Aşama: Güvenli sürüş.
Çoğu kaza, gerçek çarpışmanın gerçekleşmesinden çok daha önce başlar: Konsantrasyon kaybı, zayıf görüş kabiliyeti veya öngörülemeyen tehlikeler ile. Bu nedenle Mercedes-Benz güvenlik konsepti, günlük işletimde güvenli sürüşü desteklemek ve size kritik durumları kontrol almak konusunda yardım etmek için bir dizi tedbir içerir.

Yokuş kalkış yardımcısına sahip, ıslak sürüş koşullarında fren kurulama özelliğine sahip Adaptif Fren Yardımcısı
En yüksek yolcu güvenliği seviyesi bizim için çok önemlidir. Kanıtlanmış sistemler, trafikte günlük olarak karşılaşabileceğiniz durumlarda sizi korur.
Frenleme sistemi sürüş konforunu ve güvenliği arttırır. Bir yandan kolaylık sağlayan fonksiyonlar günlük sürüş durumlarıyla baş etmeyi kolay hale getirirken diğer yandan ABS kilitlenmeyen fren sisteminin temel fonksiyonu sayesinde kritik frenleme manevraları gerçekleştirmeye yardımcı olur.

Fren balataları sürücünün ayağını gaz pedalından aniden çekmesi gibi bir durum söz konusu olursa frenlerin astarlanmasıyla halihazırda disklere yaklaştırılmıştır. Böylece kazanılan değerli zaman, fren tepki süresini kısaltır ve durma mesafesini azaltabilir.

HOLD fonksiyonu, trafik ışıklarında veya dur-kalk trafikte dururken aracın istenmeden geriye kaymasını önleyerek sürücüyü rahatlatır. Fren pedalına kısa bir süreliğine sıkı biçimde basıldığında, fren basıncını koruyarak sürücünün ayağını frenden çekmesine izin verir. Fonksiyon araç kalkarken kendi kendine otomatik olarak kapanır.

Sistem aynı zamanda yokuş yukarı eğimlerde sürücüyü desteklemek için de müdahalede bulunur, böylece seyahati daha rahat bir hale getirir. Yokuş Kalkış Desteği fonksiyonu, frenden hız pedalına geçilirken aracın istenmeden geriye doğru kaymasını önler.

Ve son olarak, fren kurutma fonksiyonu güvenliğe başka bir takviyede bulunur: Sürücünün fark etmeyeceği kısa fren darbeleri, ıslak koşullarda fren disklerinde oluşan su tabakasını temizler, bu da frenlerin yanıt verme süresini önemli ölçüde kısaltabilir.

Aktif Şerit Takip Yardımcısı
Sistem, şeritten istemsiz çıkışları algılayabilir, sürücüye dokunsal bir uyarı gönderir (direksiyon simidi titreşimleri) ve ayrı ayrı tekerlekleri seçici biçimde frenleyerek aracın doğru şeride dönmesine yardımcı olabilir.
Araç istemsiz olarak kesintisiz şerit işareti çizgilerini aştığında her zaman fren müdahaleleri gerçekleştirilir. Kesintili şerit işareti çizgileri durumunda, yalnızca radar sensörlerinin bitişik şeritte, örneğin yaklaşan araçlar, sollayan araçlar veya aynı yönde ilerleyen başka bir aracın varlığından kaynaklanan bir çarpışma tehlikesi algılaması durumunda müdahale gerçekleştirilir. 
Aktif Kör Nokta Yardımcısı
Sistem, yol trafiğindeki en büyük tehlikelerden birini yani kör noktadaki araçları görünür hale getirir. Örneğin şerit değiştirme sırasında, sürücüyü uyarabilir ve potansiyel bir çarpışmayı önlemek için ayrı ayrı tekerlekler üzerinde seçici biçimde fren yapabilir.
Aktif Kör Nokta Yardımcısı radar sensörleri, aracın yanlarında ve arkasında bulunan görülmesi zor kısımları izler. Kör nokta içinde bir araç tespit edildiği takdirde ilgili dış dikiz aynasında kırmızı bir üçgen belirir. Sürücü uyarıyı fark etmezse ve bir şerit değişikliği sinyali verirse, uyarı ışığı yanıp sönmeye başlar ve sesli bir uyarı duyulur. Uyarılara rağmen bir şerit değişikliği hareketi başlatılırsa, sistem sürücüyü fiziksel rota düzeltmesi sağlayan fren müdahaleleriyle uyarabilir ve bu durumda bile herhangi bir tepki verilmezse, aracın tehlike bölgesinden dışarı çıkarılması manevraları için aktif biçimde katkı sağlar.
DISTRONIC PLUS, direksiyon yardımcısı ve dur-kalk pilotu ile
Sürüş Yardımcısı sistemi, sürücünün öndeki trafiğe güvenli bir mesafede kalmasına ve aracı şeridin ortasında tutmasına yardımcı olur. Direksiyon yardımcısı ve dur-kalk pilotuna sahip DISTRONIC PLUS özellikle uzun seyahatlerde ve bir trafik sıkışıklığında araçları takip ederken yaşamınızı kolaylaştırır.
Radar tabanlı adaptif hız sabitleyici ve sınırlayıcı sistem gerektiğinde aracı frenler ve ardından mümkün olan yerde onu tekrar istenen hıza ulaşana kadar hızlandırır. Bu da arkadan çarpışma riskini azaltır ve sürüş konforunu arttırır. 
ESP® Dinamik Viraj Yardımcısı
ESP® tabanlı sistem, özellikle eğimli yollarda hızlanma sırasında daha yüksek bir denge ve hakimiyet güvenliği sunar. ESP® sensörleri yetersiz direksiyon yönlendirmesi sonucunda dışa savrulma eğilimi tespit ederse, iç tekerlekler üzerinde hedeflenmiş bir fren müdahalesinde bulunarak bu eğilimi azaltabilir.
Far Yardımcısı
Ön Far Yardımcısı, ortam ışığına bağlı olarak kısa farı otomatik biçimde açar veya kapatır. Özellikle de hızla değişen ışık koşullarında, sistem sürüş emniyetini arttırabilir ve sürücünün yükünü azaltabilir, örn. bir tünelden geçerken veya çok katlı bir otoparktayken.
Gece Görüş Yardımcısı PLUS (isteğe bağlı)
Gece vakti tüm trafik hacminin yalnızca yüzde 20'sine karşılık gelirken tüm ölümcül kazaların yüzde 40'ı bu vakitte gerçekleşmektedir. Bu sistem sürücüyü, karanlıktan insanları veya büyük hayvanları daha kısa sürede görebilecek bir pozisyona getirir. Bunlar gösterge grubunun çok fonksiyonlu ekranında açıkça görüntülenir.
Bunu yapmak için sistem, öndeki yolu diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmadan iki kızılötesi farla aydınlatır. Ön camın arkasına yerleştirilmiş bir kızılötesi kameranın yardımıyla, tüm uzun far menzili grinin tonlarında keskin bir görüntü olarak temsil edilebilir. Radyatör ızgarası çıtalarının içindeki bir termal görüntüleme kamerası, yol levhaları grupları veya çalılar gibi önemsiz nesneleri insanlar ve büyük hayvanlar gibi önemli nesnelerden ayırarak hedefe yönelik bir uyarı verilmesini sağlar. 

İkincisi, küçük renkli çerçeveler üzerinden ekranda vurgulanmış olarak görüntülenir. Spotlight fonksiyonu, tehlikeli bir durumda yayalara tekrarlayan spot ışıkları yakıp söndürerek sürücünün onları daha kolay algılamasını ve onların da tehlikede olduklarını anlamalarını sağlar. Standart prosedür olarak Gece Görüş görüntüsü yalnızca tehlikeli bir durum algılandığında otomatik olarak devreye girer.
Geri görüş kamerası

2. Aşama: Kritik durumlarda.
Mercedes-Benz otomotiv güvenliği anlamına gelir. Bu nedenle araçlarımız kritik sürüş durumlarında bile yolcuları destekleyebilir, böylece her seyahat mümkün olduğu ölçüde güvenli olur.
3 noktalı elektrikli gergi sistemine sahip emniyet kemerleri
Sürücü ve yolcunun her biri, elektrikle çalışan geri çevrilebilir bir emniyet kemeri gerdiricisi olan 3 noktalı bir emniyet kemerine sahiptir.
Kilitlenme karşıtı fren sistemi (ABS)
Kilitlenme karşıtı fren sistemi (ABS), özellikle de acil durum frenlemesi sırasında tekerleklerin kilitlenmesini önleyerek daha yüksek bir sürüş güvenliği seviyesi sağlar. Bu, örneğin kaçınma manevraları sırasında veya kaygan bir yol üzerinde fren yaparken aracın hakimiyetinin korunmasına destek olur.
Dahası bu, aracın yönsel olarak dengede ve yönlendirilebilir olarak kalmasını sağlarken maksimum frenleme gücünü de korur. Diğer bir deyişle: ABS, sürücünün bir kazadan kaçınmak için aynı anda fren yapmasını ve aracı yönlendirmesini sağlar, böylece hassas ani manevralara izin verir.
Anti Patinaj Sistemi (ASR)
Karda kalkış veya hızlanma sırasında, ıslak yollarda veya yumuşak zeminde – ASR anti patinaj sistemi, bu koşullar altında aracın patinaj yapmasını önlemek için tekerlek kaymasını azaltır.
Ardından kilitlenme karşıtı fren sistemi (ABS), direksiyon hakimiyetini korumak için kayma eşiğine kadar fren takviyesini ölçer. Sürücü fren pedalını bıraktığında, otomatik fren takviyesi anında sonlandırılır.
Kavşak yardımcısına sahip acil fren destek sistemi
Önleyici sistem, arka taraf ve kavşak kazaları riskini azaltabilir. Tehlikeli bir durum algılandığı ve sürücü frene bastığı takdirde, BAS PLUS, radar destekli acil fren destek sistemi bir araç veya bir yayayla çarpışmayı en iyi biçimde önlemek için duruma uygun olarak fren basıncını arttırabilir.
Radar sensörleri ve bir stereo kamera kullanılarak aracın önündeki durum sürekli olarak kaydedilir ve değerlendirilir. Böylece sistem yalnızca öndeki aracı değerlendirmekle kalmaz, aynı zamanda 72 km/s'e kadar olan hızlarda önden geçen araçları ve yayaları da izler. Bir çarpışma kaçınılmazsa, tam fren uygulanarak darbe hızı mümkün olduğu kadar azaltılır.
Çarpışma Önleme Yardımcısı PLUS
Bugünün araçları, giderek artan sayıda öngörü teknolojileri sunmaktadır. Araçlarımız, "bağımsız biçimde görebilen", "hissedebilen" ve hatta "harekete geçebilen" "düşünen" yoldaşlar haline gelmektedir.
Bunu mümkün kılmak için radara dayalı yakınlık uyarısını, Adaptif Fren Yardımcısı sistemi tarafından sağlanan fren desteğini ve bağımsız kısmi frenlemeyi birleştirdik. Sistem, öndeki araca olan mesafe çok az olduğunda görsel bir uyarı verir.

Eğer bir çarpışma riski tespit edilirse sesli bir uyarı sinyali verilir; bundan sonra sürücünün frenleme eylemi desteklenebilir ve sürücünün tepki vermemesi durumunda araç hızı bağımsız biçimde azaltılabilir.

Sürücü tepki vermezse, sistem bağımsız biçimde kısmi fren yapar. Bu, yol hızını önemli ölçüde düşürür ve sürücüye ek olarak dokunsal bir uyarı verilir. Rölatif olarak düşük hızlarda, bir arkadan çarpmayı önlemek için bu müdahale yeterlidir.

Mercedes-AMG S 65 için olmadığı gibi Sürüş Yardım Paketi PLUS ile birlikte de mevcut değildir.

LED Akıllı Işık Sistemi
Aracınızın nasıl izlediğini ve gördüğü üzerine nasıl hareket ettiğini de izleyin: çünkü farklı hava durumu, ışık ve sürüş koşulları aracın aydınlatma sistemi üzerinde farklı taleplerde bulunur.
LED Akıllı ışık Sistemi, kırsal yollar ve otoyollarda dönerken veya viraj alırken en iyi görüş kabiliyeti için ışık ve sürüş koşullarına uyarlanır. Adaptif Uzun Far Yardımcısı, gözleri kamaştırmadan öndeki yolun kesintisiz uzun menzilli aydınlatmasını sağlar.

Tüm sistem içinde LED teknolojisini kullanarak, aracın tüm kullanım ömrü boyunca ampul değiştirme gerekliliğini ortadan kaldırırız.

Bir bakışta sistem fonksiyonları:
• Virajlarda önemli ölçüde daha uzun menzilli aydınlatma için Aktif Viraj Işığı
• Her durumda mümkün olan en iyi görüş için farların hava koşulları, ışık ve sürüş koşullarına otomatik olarak uyarlanması
• Öndeki yolun kesintisiz biçimde uzun menzilli aydınlatması için Adaptif Uzun Far Yardımcısı üzerinden otomatik uzun far kontrolü
• Düşük görüş koşullarında daha iyi oryantasyon için geliştirilmiş sis lambası fonksiyonu
• Düşük enerji tüketimi, uzun kullanım ömrü ve doğal güneş ışığına yakın hoş bir beyaz ışık için LED teknolojisi
• Dönüş sinyali otomatik olarak açılır
• Karşıdan gelen trafiğin ve önde seyahat eden araçların sürücülerinin gözlerinin kamaşmasını önlemek için ışık konisinin seçici biçimde kapatılması
• Kırsal yollar ve otoyollar için değişken kısa far
• Swarovski kristalli LED Akıllı Işık Sistemi
• LED Akıllı ışık Sistemi, tali yollar ve otoyollarda dönerken veya viraj alırken en iyi görüş kabiliyeti için ışık ve sürüş koşullarına uyarlanır. Adaptif Uzun Far Yardımcısı, gözleri kamaştırmadan öndeki yolun kesintisiz uzun menzilli aydınlatmasını sağlar.
• Swarovski kristallerinin farların içinde kullanılmasıyla yeni ve istisnai bir gündüz ve gece tasarımı yaratılmıştır. Dönüş sinyali göstergeleri ve gündüz farları içindeki büyüleyici ışık oyunları, çarpıcı görsel vurgular yaratır ve aracın eşsizliğinin altını çizer.

30 Swarovski kristaline sahip dönüş sinyali göstergesi, farların çarpıcı hatlarını vurgular. Doğrudan bunların altındaki gündüz farlarının içinde 17 kristal parlar. Ön orta konsola yerleştirilmiş bir Swarovski kristali, iç mekana pırıltılı bir nota katar.

Kötü görüş koşullarında son derece yüksek bir güvenlik seviyesi sağlayan diğer aydınlatma modları kırsal modu, otoyol modu, geliştirilmiş sis lambası fonksiyonunun yanı sıra viraj ışığı fonksiyonu ve aktif ışık fonksiyonudur.
• Yaya algılayabilen PRE-SAFE® fren sistemi
• Sürüş sırasında sizi riskli durumlara karşı uyarmak, gerekirse destekleyici frenleme sunmak ve en kötü ihtimal durumunda size maksimum korumayı sağlamak istiyoruz. Bir araç veya yayayla potansiyel bir çarpışma algılanırsa, PRE-SAFE® fren sistemi size işitsel ve görsel bir uyarı gönderir.
• Hala herhangi bir sürücü tepkisi yoksa, PRE-SAFE® Fren Sistemi bir kazayı önlemek veya darbe ciddiyetini büyük ölçüde azaltmak için bağımsız acil durum frenlemesini başlatır.

Radar sensörleri ve bir stereo kameranın kombinasyonu, hem önde ilerleyen araçları ve hareketsiz engelleri hem de yayaları algılayabilmesini mümkün kılar. İkincisi aniden ortaya çıkabileceği için, PRE-SAFE® Fren Sistemi bu durumda bağımsız acil durum frenlemesini başlatarak aynı zamanda bir uyarı verebilir. 

İsteğe bağlı Sürüş Yardım Paketi Plus'ın bir parçasıdır.
• PRE-SAFE® PLUS
• Yalnızca önünüzdeki yolu değil, arkanızdaki yolu da izliyoruz. Bir arka taraf çarpışması tehlikesi olduğu takdirde, PRE-SAFE® sisteminin bu özelliği önleyici yolcu koruma tedbirlerini alabilme yeteneğine sahiptir.
• Bunlara takip eden trafiğe uyarıda bulunmak ve araç hareketsizken ve sürücü aracın durduğunu belirttiğinde fren kilitleme fonksiyonunu uygulamak dahildir. Bir arkadan çarpma tehlikesi algılandığı takdirde PRE-SAFE® PLUS, arkadan takip eden sürücüyü uyarmak için tehlike uyarısı flaşörlerini hızlı ve acil durum belirten bir sıklıkta çalıştırır.

Araç durma halindeyse, fren basıncı aktif biçimde arttırılabilir. Bu yalnızca sürücünün hareketsiz kalmayı istediğini, örneği fren pedalına basarak belirtmesi durumunda gerçekleşir.

Bu fren kilitleme fonksiyonu, bir çarpışma sırasında yolcular üzerinde etkili olan yükleri azaltır ve ardından aracın örneğin bir kavşak veya bir yaya geçidinde ileri doğru kaymasını önler. Diğer fonksiyonlar içinde, sürücü ve ön yolcu için onları yerlerinde güvenli biçimde tutmak ve yaklaşan bir kaza için hazırlamak amacıyla geri çekilebilir emniyet kemeri germe de bulunur.
• PRE-SAFE® sistemi

3. Aşama: Kaza durumunda.
Mercedes-Benz otomobilleri, kazaları önleyecek çok sayıda güvenlik sistemine sahiptir. Ancak en kötü ihtimalin gerçekleşmesi durumunda, çok sayıda yolcu güvenliği tedbiri devreye girebilir. Bunlar, siz ve yolcularınız için olduğu kadar diğer yol kullanıcıları için de koruma içerir.
Piroteknik emniyet kemeri gerdirme ve kemer kuvvet sınırlayıcılarına sahip 3 noktalı emniyet kemeri
Sürücü, ön yolcu ve arkadaki yolcuların her biri piroteknik emniyet kemeri gerdirme ve kemer kuvvet sınırlayıcıları bulunan 3 noktalı bir emniyet kemerine sahiptir.
Sürücü ve ön yolcu hava yastıkları
Araçlarımız, çok zengin bir güvenlik teknolojisi dizisi sunar. Bunlardan bazılarını asla görme şansınız olmaz. Ve bu iyi bir şeydir çünkü bunlar yalnızca en kötü durumlar için mevcuttur. Sizi ve yolcularınızı korumak için.
Bir çarpışma durumunda, hava yastıkları sürücü ve ön yolcunun gövdelerinin ve başlarının korunmasına yardımcı olabilir. Aynı zamanda tüm gövdenin dengesini sağlamaya da yardımcı olur. Bu, bir kaza durumunda ağır yaralanma riskini azaltabilir. Hava yastıklarının açılması, darbenin ciddiyet seviyesiyle doğru orantılıdır.

Aktif motor kaputu
Önden bir yaya veya bisikletliyle çarpışmanın gerçekleşmesi halinde bazı durumlarda kaput yükseltilebilir. Kaput ile motor bölmesi bileşenleri arasında artan boşluk, bir darbeyi daha kısa sürede sönümlemek ve böylece yaralanma riskini azaltmak için ilave bir deformasyon alanı yaratır.

Perde hava yastıkları
Yandan gerçekleşen ağır bir çarpışmada, perde hava yastıkları yan pencereleri kaplayabilir ve böylece kafanın aracın yanlarına veya araya giren kırık parçalar, küçük parçalar veya diğer nesnelere çarpması riskini azaltır. Bu, sürücü ve ön yolcuyu korur.
Sürücü diz hava yastığı
Sürücü tarafındaki diz hava yastığı, bir önden çarpışma durumunda sürücünün bacaklarının korunmasına yardımcı olabilir ve aynı zamanda tüm gövdenin dengede tutulmasını sağlar. Böylece bir kaza durumunda ağır yaralanmaların azaltılmasını sağlayabilir.
Arka, sol ve sağda baş-göğüs kafesi yan hava yastıkları
Yandan bir çarpışma durumunda, baş-göğüs kafesi arka yan hava yastıkları arka yolcuların başlarının ve gövdelerinin korunmasına yardımcı olabilir. Hava yastıkları arka koltuk sırtlığının arkasındaki kaportanın içine entegre edilmiştir ve etkinleştiklerinde aracın yan kısmı ve yolcu arasında baş ve göğüs seviyesinde açılırlar.
Devrilme koruması
Aracın devrilmesi durumunda yolcular iki devrilme çubuğu ile etkili biçimde korunur. Bunlar, arka koltuk başlıklarına görünmez biçimde entegre edilmiştir ve hava yastığı kontrol ünitesinin kaza sensörlerinin bir aracın devriliyor olabileceğini algılamasıyla birlikte derhal açılabilir.
4. Aşama: Bir kazadan sonra.
Bir kazadan sonra ortaya çıkan hasarı azaltmak ve kurtarma hizmetlerinin çalışmasını desteklemek için sistem tarafından kaydedilen darbe tipine ve ağırlık seviyesine bağlı olarak bir dizi farklı işlem gerçekleştirilir:
• Mümkün olan en iyi koruma: Motor otomatik olarak kapatılabilir ve yakıt beslemesi kesilebilir.
• Göze çarpan aydınlatma: Takip eden kaza riskini azaltmak ve kurtarma hizmetlerinin otomobili bulmasına yardımcı olmak için uyarı ve acil durum iç mekan ışıkları etkinleştirilebilir.
• Otomatik havalandırma: Bir hava yastığı açıldıysa, elektrikli camlar otomatik olarak açılır.
• Kolay açılış: Bir kazadan sonra, yolcular veya kurtarma görevlilerinin açmasını kolaylaştırmak için kapıların kilidi otomatik olarak açılır.
• Kurtarmaya yardımcı olacak tedbirler: Kanat ve kapı arasındaki entegre kaza bağlantıları, önden bir çarpışma gerçekleştikten sonra kapıların açılmasını kolaylaştırır.
• Yardımcı iletişim: Bir kaza veya arıza durumunda Mercedes-Benz acil durum çağrı sistemi (bağlı bir mobil telefonla birlikte) otomatik olarak bir acil durum çağrı merkeziyle bağlantı kurabilir.
İç mekan konforu
İçinde tümüyle rahat hissedilebilecek en iyi yer.
S-Serisi Cabriolet'in iç mekanı tasarım konseptini, yazınızın unutulmaz bir maceraya dönüşebilmesi için en yüksek konfor seviyesini yaratmak amacıyla oluşturduk. İnanılmaz ölçüde ferah, her zaman en uygun sıcaklıkta ve heyecan verici biçimde sportif – sizi ve tüm duyularınızı şımartan ve Mercedes-Benz adının hakkını veren bir Cabriolet! 

Donanımların kullanılabilirliği seçilen motor ve konfigürasyona bağlıdır. Detayları, her model için verilen donanım bilgilerinde bulabilirsiniz.
AIRCAP
Üstü açık sürüş sırasında, AIRCAP aracın içindeki hava türbülansını arka koltuktaki yolcular dahil tüm yolcular için azaltır. AIRCAP düğmesine basıldığında ön camda bir rüzgar deflektörü açılır ve iki arka koltuk başlığı arasına yerleştirilmiş cereyan önleme sistemi kaldırılır.
Bu, hava akımı eğrisini yolcu bölmesinin üstüne doğru iter. Bu şekilde hem hava türbülansı hem de gürültüsü önemli ölçüde azaltılır. Sistem yolcu sayısına uyarlanır. 

Kullanımda olan emniyet kemerleri sayesinde arka kısımda yolcuların olduğunu algıladığı takdirde, arkadaki cereyan önleme sisteminin konumu otomatik olarak değiştirilir. Cereyan önleme sistemi, üst konsol üzerindeki bir düğmeye basılarak rüzgar deflektöründen bağımsız bir şekilde indirilebilir.
Ambiyans aydınlatması
Binin ve evinizde gibi hissedin - hoş ve dolaylı ışığıyla ambiyans aydınlatması tüm iç mekanda eşsiz bir ferahlık hissi yaratır. İstenen aydınlatma modunu oluşturmak için yedi farklı renk ve beş kısma seviyesi mevcuttur.
Ayrı ayrı düzenlenebilen dört kısma bölgesi, iç mekan tasarımının hatlarını ve yüksek değerini vurgularken geniş bir alan hissiyle bir güvenlik duygusu yaratır. Ambiyans aydınlatması COMAND Online, multimedya ve navigasyon ön hazırlığı kullanılarak rahat biçimde ayarlanabilir ve tümüyle LED teknolojisine dayanarak çalışır.
Isıtmalı ön kol dayanakları (isteğe bağlı)
Soğuk havalarda kol dayanakları ısıtılarak son derece hızlı biçimde, sürücü ve ön yolcunun temas ettiği tüm yüzeylerde rahat bir sıcaklığın oluşması sağlanır. Her yolcu, üç ısıtma kademesinden birini seçebilir.

Arka koltuklara erişimi kolaylaştıran EASY-ENTRY sistemi
Ön koltuk sırtlığı aşağı katlanmış olduğunda arkaya kolay giriş ve çıkış sağlamak için tüm koltuk elektrikli olarak öne doğru kayar; tekrar geri çekildiğinde koltuk otomatik olarak önceki konumuna döner. Hafıza Paketiyle, koltuk kaydedilmiş konumuna döner.
KEYLESS GO Paketi
Sistem, yalnızca elektronik anahtar taşınarak rahat bir şekilde aracı açar, çalıştırır ve kilitler. HANDS-FREE ACCESS, eller serbest bagaj açma ve kapatma fonksiyonu bagajın temassız ve tümüyle otomatik açılması ve kapanmasını sağlar.
Motor, basitçe Start-Stop düğmesine basılarak çalıştırılabilir ve durdurulabilir. Ek olarak, HANDS-FREE ACCESS, eller serbest bagaj açma ve kapatma fonksiyonu, arka tamponun altına bir ayak hareketi yapılarak bagajın temassız ve tümüyle otomatik biçimde açılmasını ve kapanmasını sağlar. Bu, örneğin alışveriş yapıp otomobile elleriniz alışveriş torbalarıyla dolu olarak döndüğünüzde ve otomobilin anahtarı cebinizde olduğunda özellikle kullanışlı bir özelliktir. 

THERMOTRONIC otomatik klima sistemi
İki bölgeye ve üç klima moduna sahip otomatik klima sistemi, araç içinde yolcuların bireysel olarak kendilerini iyi hissedeceği bir ortam yaratır. Sürücü ve ön yolcu birbirlerinden bağımsız olarak sıcaklığı, hava hacmini ve hava dağıtımını ayarlayabilir ve ayak boşluklarındaki sıcaklık için beş kademeden birini seçebilir.
Otomatik modda seçilebilecek üç iklim tarzı (DIFFUSE, MEDIUM ve FOCUS) mevcuttur. İç mekan iklimini kişisel tercihlerinize uyarlamak için bu tarzları kullanabilirsiniz. Dış mekan sıcaklığı, nem oranı ve güneş ışığı gibi faktörler hesaba katılır. Üst konsoldaki difüzör paneli cereyanları azaltır. 

Ayrıca, Cabriolet'lere özel ve kapalı tavandan üstü açık sürüşe geçişi sürücü ve yolcular için neredeyse fark edilmez kılan bir iklim kontrol sistemi de mevcuttur. Ek olarak, üstü açık sürüşün özel gereklilikleriyle başa çıkmak için tavan durumu hava dağılımının yanı sıra fanların ve sıcaklığın kontrolünü de etkiler.
Önde okuma lambaları
Şafak veya gece vakti arka bölümde diğer yolcuları rahatsız etmeden kitap okumak – LED okuma lambaları bunu mümkün kılar. Bunlar, her iki yanda bulunan kavrama tutamaklarının içine entegre edilmiştir ve dış arka koltuklardaki yolcular için odaklanmış ışık sağlarlar.
Ön koltuk hafıza paketi
Bu donanım pratiktir, zamandan tasarruf sağlar ve her zaman sizin için en keyifli olan konumda oturabilmenizi güvenceye alır. Mercedes-Benz'iniz içindeki her yolculukta konfor ve güvenlik için.
Araç birden çok kişi tarafından kullanılıyorsa, Hafıza Paketi özel bir çalıştırma kolaylığı sunar. Elektrikli ön koltuklar, direksiyon kolonu ve dış dikiz aynaları için üçe kadar farklı konum bir düğmeye dokunularak saklanabilir ve yeniden yüklenebilir.

Isıtmalı ön koltuklar
Soğuk havalarda, ön koltuklar için koltuk ısıtma Plus son derece hızlı biçimde istenen rahat sıcaklığı yaratır. Yolcuların her biri, birbirlerinden bağımsız biçimde bir düğmeye basarak üç ısıtma seviyesinden birini seçebilir.

Isıtmalı arka koltuklar (isteğe bağlı)
Soğuk havalarda arkadaki bir koltukta oturuyorsanız, ısıtmalı koltuklarla neredeyse anında rahat sıcaklığın keyfini çıkarabilirsiniz. İki dış koltukta oturan yolcular bir düğmeye basarak üç seviyeden birini seçebilir. Isıtma otomatik olarak kendini kısar ve kapatır.
Ön koltuklar için koltuk ısıtma PLUS
Soğuk havalarda, sürücü ve ön yolcu için koltuk ısıtması neredeyse anında gereken rahat sıcaklığı yaratır. Yolcuların her biri, bir düğmeye basarak üç ısıtma seviyesinden birini seçebilir.

Isıtmalı ve havalandırmalı ön koltuklar
Yılın her zamanında gerçekten hoş bir iklim - aktif havalandırma sayesinde, sıcak havalarda iklim kontrollü koltuklar, koltukların yüzeyinin hoş bir sıcaklığa hızlı biçimde soğutulmasını sağlar ve dengeli bir koltuk sıcaklığı yaratır. Soğuk havalarda, talep üzerine etkinleştirilen koltuk ısıtması istenen rahat sıcaklığı sağlar.
Aktif havalandırma fonksiyonu açıldığında, aracın iç mekanındaki hava delikli deri kılıf içinden sekiz dakika boyunca çekilir. Bundan sonra fanlar otomatik olarak rotasyonun yönünü ters çevirir, koltuğun arkasında ve altındaki alandan daha serin havayı çeker ve onu koltukta oturan yolcuya doğru yönlendirir. 

Hava koltuk yapısının içinden akarak en üst katmanda eşit biçimde dağıtılır ve ardından deri koltuk kılıfındaki deliklerinden akar. Bu süreç içinde, hava daha nemli bir hale gelir ve araç, güçlü güneş ışığından dolayı yoğun biçimde ısınmış olsa bile hızlı biçimde dengeli bir koltuk sıcaklığı yaratır. 

Koltuk ısıtması ve koltuk havalandırması bir düğmeye basılarak birbirlerinden bağımsız biçimde üç seviyeden birine ayarlanabilir. Koltuk ısıtmasının aksine koltuk havalandırması belirli bir zamandan sonra otomatik olarak kısılmaz veya kapatılmaz.

Ön koltuklar için koltuk konfor paketi
Şişirilebilen hava odaları sayesinde ENERGIZING masaj fonksiyonu ve sürüş dinamik fonksiyonuna sahip aktif ergonomik koltuk paketi mümkün olan en iyi koltuk konforunu ve olağanüstü bir yanal desteği güvenceye alırlar. Masaj programları, rahatlatıcı sıcak taş masajının ilkesine dayalı olarak refahlık hissini arttırır.
Sürücü ve ön yolcu bel ve omuz alanlarındaki hava odalarını kendi fiziğine uyacak şekilde bireysel olarak ayarlayabilir. Bel ayarlaması, omurgaya ilave bir destek sağlar. Hareket halindeyken yan destekler otomatik ve dinamik biçimde araç hareketlerine uyarlanarak kavisli yollarda ve sportif bir sürüş sırasında çok daha iyi bir yanal destek sunarlar.

ENERGIZING masaj fonksiyonu, 14 hava odası, altı program ve iki yoğunlukla istendiği gibi sırt kaslarını uyarır ve rahatlatır. Bu fonksiyon böylece, uzun yolculuklarda bile zinde kalmanıza yardımcı olur. Yumuşak basınç ve hoş sıcaklık kombinasyonu özellikle etkilidir.
Dokunmatik kumanda paneli
COMAND Online, multimedya ve navigasyon ön hazırlığı fonksiyonları yeni dokunmatik kumanda paneli üzerinden tekli veya çoklu parmak (çoklu dokunuş) hareketleriyle sezgisel biçimde kumanda edilebilir. Bu ilave giriş olanağı (COMAND Kontrolörü ve LINGUATRONIC'in yanı sıra) merkezi kontrol ünitesinin el dayanağının içine entegre edilmiştir.
Dokunmatik kumanda sensörleri tekli ve ikili parmak hareketlerini (çoklu dokunma), kaydırma hareketlerini ve yakınlaştırma/uzaklaştırma jestlerini (parmak uçlarını ayırmak ve bir araya getirmek yoluyla) algılar. Gelişmiş metin algılama sayesinde kullanıcı aynı zamanda mevcut tüm dillerde harfleri, özel sembolleri ve sayıları kendi doğal el yazısıyla da girebilir. 

Dokunmatik yüzeyin arkasındaki üç düğme ve dokunmaya duyarlı düğmeler, Geri, Favorilere Atla ve Ses Kısa menüsü gibi önemli fonksiyonların doğrudan çalıştırılabilmesini sağlar. Dokunmatik yüzey veya dokunmatik düğmeler çalıştırılırken kullanıcı dokunsal bir geri bildirim alır. Daha iyi bir oryantasyon için dokunmatik kumanda paneli üzerindeki semboller karanlıkta aydınlatılır.
Elektrikli ayarlanabilir ön koltuklar
Elektrikli ön koltuklar, koltuk konumu ve koltuk başlıklarının rahat ve kişisel biçimde ayarlanmasına izin verir. İşlem, kapı kontrol panellerindeki ergonomik düğmelerle sezgisel olarak yapılır.
Sürücü tarafında bulunan ilave bir düğme, sürücünün ön yolcu koltuğuna erişmesini ve onu ayarlamasını sağlar. Ayarlama olanakları koltuğun yüksekliğini ve ileri-geri konumunu, koltuk minderinin eğimini ve derinliğini ve sırtlık eğimini içerir.

Koltuk başlıklarının yüksekliği de ayarlanabilir. Ergonomik bir oturma konumunu desteklemeyi amaçlayan 4 yönlü bel desteği COMAND Online, multimedya ve navigasyon ön hazırlığı üzerinden "Koltuk ayarları" menüsü altından kişisel olarak ayarlanabilir.
Konforlu ısıtma paketi (isteğe bağlı)
Soğuk havalarda koltuklar, kol dayanakları ve direksiyon simidi ısıtılarak son derece hızlı biçimde, sürücü ve ön yolcunun temas ettiği tüm yüzeylerde rahat bir sıcaklığın oluşması sağlanır. Her yolcu, üç ısıtma kademesinden birini seçebilir.
Bu eşsiz lüks, aynı şekilde ısıtılabilen çok fonksiyonlu spor direksiyon simidiyle tamamlanır. Kol dayanağı ısıtması COMAND Online üzerinden devre dışı bırakılabilir.
Multimedya Sistemleri
Sofistike, güvenilir, inanılmaz ölçüde yenilikçi.
İster telefon, ister navigasyon, ister birinci sınıf ses cihazı sevenler olsun – yüksek kalite ve öncü teknoloji sevenlerin hepsi S-Serisi Cabriolet içinde kendilerini evlerinde hissedecek. Ülke çapında veya şehirlerarası seyahatlerin tümü, varış yerinize doğru uzman navigasyon sistemleri kılavuzluğunda güvenli ve stressiz bir biçimde süzülürken duyularınız için bir ziyafet haline gelecek. 

Donanımların kullanılabilirliği seçilen motor ve konfigürasyona bağlıdır. Detayları, her model için verilen donanım bilgilerinde bulabilirsiniz.
Burmester® 3D surround ses sistemi (isteğe bağlı)
Özel olarak tasarlanmış 23 hoparlör, 1520 wattlık toplam bir sistem çıkışına sahip 24 amplifikatör kanalı ve özellikle araç için geliştirilmiş teknolojilerin tümü, olağanüstü derecede etkileyici ve çarpıcı üç boyutlu bir ses yaratır – Burmester'ın® "iyi hissettiren sesi".
Etkileyici dinleme deneyimi, istek üzerine daha da geliştirilebilir. Bu şekilde surround fonksiyonu, mekansal etkiyi azamiye çıkarmak için mono veya stereo bir müzik sinyalinden neredeyse her yeri saran bir ses yaratır. Ön/arka optimizasyonu sesi özellikle ön veya arka koltuklar için ayarlamaya izin verir. 

Son derece gelişmiş Araç Gürültü Telafisi (VNC) teknolojisi sayesinde, ister otobanda olun ister şehir trafiğinde, en iyi dinleme keyfinizi güvenceye almak için tutarlı bir ses performansı korunur. Burmester® Surround Ses sistemi dijital ve analog filtreleri birleştirir. Orta ve yüksek frekans aralıklarında analog geçişlerin incelikli kullanımı, olağanüstü derecede etkileyici ve doğal bir 3D ses yaratır.

Burmester® birinci sınıf surround ses sistemi şu bileşenlerden oluşur:
• 23 yüksek performanslı hoparlör
• Aktif geçiş ve 1520 Wattlık bir sistem gücüne sahip 24 kanallı amplifikatör
• Çok yönlü, doğal ve geniş orta ve yüksek frekans kayıtları sağlayan aktif analog filtreler
• Gerçek surround ses için Dolby® Digital 5.1/DTS
• Bas frekanslarının güçlü biçimde çıkarılması için şasiye entegre edilmiş alçak frekans hoparlörlerine sahip frontbass teknolojisi
• En düşük ses frekanslarının bile etkileyici biçimde çıkması için bagaj içinde aktif sub-woofer
• Gürültü telafisi (VNC)
• Ses deneyiminin geliştirilmesi için dört ses ön ayarı: Pure, Easy Listening, Live, Surround
• Sürücü ve yolcu için sesi optimize eden VIP ayarı
Burmester® surround ses sistemi
13 yüksek performanslı hoparlör ve iç mekanla kesinlikli biçimde koordine edilmiş elektronik ve akustik bileşenler, Burmester'ın® o birinci sınıf "iyi hissettiren sesini" sunar. Surround fonksiyonu ve ses optimizasyonu, ön ve arka koltuklar için daha yoğun bir dinleme deneyimi yaratır.
Bu şekilde surround fonksiyonu, mekansal etkiyi azamiye çıkarmak için mono veya stereo bir müzik sinyalinden neredeyse her yeri saran bir ses yaratır. Ön/arka optimizasyonu sesi özellikle ön veya arka koltuklar için ayarlamaya izin verir.

Son derece gelişmiş Araç Gürültü Telafisi (VNC) teknolojisi sayesinde, ister otobanda olun ister şehir trafiğinde, en iyi dinleme keyfinizi güvenceye almak için tutarlı bir ses performansı korunur. Burmester® Surround Ses sistemi dijital ve analog filtreleri birleştirir. Orta ve yüksek frekans aralıklarında analog geçişlerin incelikli kullanımı, olağanüstü derecede etkileyici ve doğal bir 3D ses yaratır.

Bir bakışta diğer özellikler:
• Toplam 590 Wattlık bir güce sahip 9 kanallı DSP amplifikatör (7 x 50 Watt ve 2 x 120 Watt)
• Gerçek surround ses için Dolby® Digital 5.1/DTS ®
• Bas frekanslarının güçlü biçimde çıkarılması için şasiye entegre edilmiş alçak frekans hoparlörlerine sahip frontbass teknolojisi
• Ses ön ayarı: Mono veya stereo bir sinyalden neredeyse surround olan bir ses yaratmak için surround fonksiyonu
COMAND Online
En zorlu görevlerin ustaları için kumanda merkezi. Hiçbir şeyi kaçırmayacaksınız çünkü bu sistem, yolda rahatlama, bilgi ve bağlantı için ihtiyacınız olabilecek her şeyi karşılar.
Navigasyon, telefon, ses, video, internet – COMAND Online, multimedya ve navigasyon ön hazırlığı kontrol ve görüntüleme sistemiyle sürücü bu ve bunun gibi çok sayıda başka fonksiyonu göz önünde ve kontrolü altında tutar. Bilgiler, 31.2 santimetrelik yüksek çözünürlüklü medya ekranında renkli olarak görüntülenir. Kullanımı kolay ve sezgiseldir.

Gerçekçi topografik harita görüntülemesine sahip yüksek hızlı sabit sürücü navigasyonu, sizi varış yerinize güvenli ve sorunsuz biçimde yönlendirir. Uygun bir mobil telefonla birlikte kullanıldığında, araç durma halindeyken internette gezinmek ve sürüş sırasında POI araması, hava durumu veya internet radyosu gibi Mercedes-Benz uygulamalarını kullanmak mümkündür.

Canlı Trafik Bilgisi hizmeti (üç yıl için ücretsiz, on iki ülkede mevcut) optimize edilmiş dinamik bir rota yönlendirmesi ve hassas biçimde hesaplanmış varış zamanları için güncellenmiş ve doğru trafik bilgilerinin gerçek zamanlı olarak alınabilmesini sağlar. Veri aktarımı, hızlı mobil internet bağlantısı üzerinden bir iletişim modülüyle yapılır.

Bir DVD sürücüsü, radyo ve harici cihazları bağlamakta kullanılacak bir Bluetooth® arabirimi, kişiye özel eğlence sunar. COMAND Online, multimedya ve navigasyon ön hazırlığının diğer önemli noktaları arasında LINGUATRONIC , sesli komut sistemi, eller serbest işletime sahip bir Bluetooth® arabirimi, SMS için yüksek sesle okuma fonksiyonu ve müzik dosyalarının oynatılması bulunur.

Diğer bileşenler şunları içerir:
• 200 gigabaytlık sabit sürücü (HDD)
• Orta konsolda COMAND kontrolörü ve dokunmaya duyarlı telefon tuş takımı
• DVD/CD kombinasyon sürücüsü
• Dijital müzik, video ve fotoğraf saklamak için 10 gigabayt depolama kapasitesine sahip Music Register (MP3/WMA/AAC/MPEG/AVI 720p'ye kadar)
Dijital kullanım kılavuzu
Dijital Kullanım Kılavuzu, kullanıcılara COMAND Online, multimedya ve navigasyon ön hazırlığı sistemi üzerinden aracı kullanmakla ilgili bilgileri alabilme seçeneği sunar. Aracın ve COMAND Online, multimedya ve navigasyon ön hazırlığı sisteminin kullanımı konusundaki talimatları içerir.
Kılavuz, COMAND Online, multimedya ve navigasyon ön hazırlığı sisteminde dünya sembolünün altında bulunabilir. Kılavuzda gezinme, orta konsoldaki COMAND Kontrolörü üzerinden gerçekleştirilir. Sürücü bilgilere kolaylıkla erişebilir ve bilgiler görsel arama veya anahtar kelime aramasıyla bulunabilir. Baş ünitesinin pazar çeşidine bağlı olarak kullanıcı bilgileri 17 dilde alabilir.

Bir bakışta avantajlar:
• Önceki aracın ve COMAND Online, multimedya ve navigasyon ön hazırlığının Kullanım Kılavuzlarının yüzde 100 dijitalleştirilmiş hali
• Comand Online, multimedya ve navigasyon ön hazırlığı sisteminin ekranında görüntüleme
• İçerik aramak için çeşitli seçenekler
• Doğrudan araç içinden arama yapmak için hızlı ve kullanışlı seçenekler
• DVD Sürücüsü
• Karma DVD/CD sürücüsü, hem DVD filmlerinin hem de MP3, WMA ve AAC formatlarındaki CD'lerin oynatılabilmesini sağlar. Parçanın güncel oynatma zamanı, toplam oynatma süresi, başlık ve sanatçı gibi bilgiler ses menüsü üzerinde görüntülenir.
• DVD Değiştirici (isteğe bağlı)
• Orta konsolun içine entegre edilmiş DVD değiştirici, CD/DVD'ler için altı bölmeli bir hazneye sahiptir. COMAND Online, multimedya ve navigasyon ön hazırlığı üzerinden işletim kolay ve sezgiseldir.
Ön camda sanal gösterge paneli (isteğe bağlı)
• Ön camda sanal gösterge paneli sayesinde gözlerinizi yoldan ayırmadan temel sürücü bilgilerini gözünüzün önünde tutun. Sürücünün görüş alanı içine sanal bir görüntü (yaklaşık 21 x 7 cm) yansıtır. Bu görüntü, sürücünün yaklaşık 2 metre ötesinde kaputun üzerinde yüzüyor gibi görünür.
• Ekran yüksek çözünürlüklü ve renklidir. Donanıma bağlı olarak sistem navigasyon talimatlarını, güncel hızı, hız sınırlarını ve hız sabitleyici ve sınırlayıcı ve DISTRONIC PLUS ayarlarını görüntüler. 

Özel bir ışık sensörü görüntünün parlaklığını, ortamın ışık koşullarına uyarlar. Böylece görüntünün güneşli günlerde veya gece vakti bile net bir biçimde görünür kalması sağlanır. Görüntünün yüksekliği, sürücünün boyuna göre değiştirilebilir. Görüntülenen içerik ve parlaklık da kişisel olarak tercih edilebilir.
Frontbass teknolojisine sahip hoparlörler
• Toplam on hoparlör ve Frontbass teknolojisine sahip ses sistemi harika ve dengeli bir ses sunar. Derin bas hoparlörleri kaportaya entegre edilmiştir ve birinci sınıf bir bas sesi için bir yankı odası olarak boylamsal bileşenlerin ses düzeyini kullanır.
Medya arabirimi
• Orta kol dayanağı içindeki üniversal bir arabirim iPod® veya iPhone® gibi taşınabilir medya oynatıcılarının kolaylıkla bağlanmasını sağlar. Böylece ses ve video içerikleri, aracın bilgi-eğlence sistemleri üzerinden kullanışlı biçimde kontrol edilebilir ve birinci sınıf kalitede çalınabilir.
• Sistem, orta konsoldaki Kontrolör veya direksiyon simidi fonksiyon düğmeleri kullanılarak rahat bir şekilde çalıştırılabilir. Bilgiler, gösterge ekranında veya Baş Ünitesi ekranında görüntülenir. Başlık, albüm veya sanatçı gibi ek bilgiler bu şekilde rahat bir biçimde görüntülenebilir ve okunabilir.

Uygun cihazlardan gelen video içerikleri, Baş Ünitesi ekranında yüksek çözünürlükte görüntülenir. Orta konsol depolama bölmesindeki konumu, sürücünün taşınabilir medya oynatıcısını ilgili kabloya bağlamasını ve cihazı göz önünden kaldırmasını sağlar.
• Bluetooth® telefon modülü (SAP profili)
• Bu özellik, Bluetooth® SAP (SIM Erişim Profili) protokolü kullanarak veya doğrudan entegre SIM kart okuyucusuna bir SIM kart takarak çalıştırmak yoluyla bir mobil telefonun bağlanmasını sağlar. Aracın harici anteninin kullanımı, daha iyi bir sinyal alımı sağlar.
• Dokunmatik kumanda paneli
• COMAND Online, multimedya ve navigasyon ön hazırlığı fonksiyonları yeni dokunmatik kumanda paneli üzerinden tekli veya çoklu parmak (çoklu dokunuş) hareketleriyle sezgisel biçimde kumanda edilebilir. Bu ilave giriş olanağı (COMAND Kontrolörü ve LINGUATRONIC'in yanı sıra) merkezi kontrol ünitesinin el dayanağının içine entegre edilmiştir.
• Dokunmatik kumanda sensörleri tekli ve ikili parmak hareketlerini (çoklu dokunma), kaydırma hareketlerini ve yakınlaştırma/uzaklaştırma jestlerini (parmak uçlarını ayırmak ve bir araya getirmek yoluyla) algılar. Gelişmiş metin algılama sayesinde kullanıcı aynı zamanda mevcut tüm dillerde harfleri, özel sembolleri ve sayıları kendi doğal el yazısıyla da girebilir. 

Dokunmatik yüzeyin arkasındaki üç düğme ve dokunmaya duyarlı düğmeler, Geri, Favorilere Atla ve Ses Kısa menüsü gibi önemli fonksiyonların doğrudan çalıştırılabilmesini sağlar. Dokunmatik yüzey veya dokunmatik düğmeler çalıştırılırken kullanıcı dokunsal bir geri bildirim alır. Daha iyi bir oryantasyon için dokunmatik kumanda paneli üzerindeki semboller karanlıkta aydınlatılır.
Verimlilik
Çevreye uyumlu konseptler.
Mercedes-Benz'in BlueEFFICIENCY konsepti, öncü verimlilik teknolojisinin yanı sıra yakıt tüketimini ve emisyon seviyelerini optimize etmeye dayanan yenilikçi tedbir paketlerini de içerir.

Donanımların kullanılabilirliği seçilen motor ve konfigürasyona bağlıdır. Detayları, her model için verilen donanım bilgilerinde bulabilirsiniz.
BlueEFFICIENCY tedbirleri.
BlueEFFICIENCY tedbirleri, yakıt tasarrufu sağlayan ve çevre üzerindeki yükü azaltan kapsamlı araç optimizasyonlarıdır. S-Serisi Cabriolet, bu verimli motorları iyi tasarlanmış aerodinamik ve enerji yönetimi tedbirleriyle birleştirerek yakıt tüketimini minimumda tutar.

ECO Start/Stop Fonksiyonu
Yakıt tasarrufu sağlamanın ve emisyon seviyelerini düşürmenin en iyi yolu nedir? İhtiyaç duyulmadığı zamanlarda motoru kapatmak. Araç durma halindeyken motor kapalıdır, freni serbest bıraktığınızda motor çalışır. Bu, araçlarımızdaki normal prosedürdür.
Durma halindeyken, örneğin kuyruklarda veya trafik ışıklarında, motorun otomatik olarak kapatılması yakıt tüketimini ve emisyonu düşürür ve yakıt maliyetlerinden tasarruf sağlar. ECO Start/Stop fonksiyonu özellikle verimli, hızlı ve sessiz çalışır.
Tasarımda sürdürülebilirlik

Alerji dostu araç.
Mercedes-Benz uzun yıllardan beri araç içindeki hava kalitesinin yanı sıra kullanılan bileşenler ve malzemelerin alerji dostu olmasına da büyük önem vermektedir. Bu nedenle Mercedes-Benz, Avrupa Alerji Araştırma Vakfı Merkezi (ECARF) tarafından Kalite Damgası ile ödüllendirilen dünyanın tek araç üreticisidir.
AMG Performans Araçları – Heyecanın en saf hali.

Sürüş Performansı. Tipik AMG DNA'sı sayesinde otantik dinamik hakimiyet.
Mercedes-AMG yalnızca yüksek performanslı araçlar, spor otomobiller ve spor modeller geliştirmekle kalmaz - Mercedes-AMG ile şu sözü veririz: Teknik olarak yapılabileni taklit edilemeyen bir gerçekliğe dönüştürmek için her zaman bir adım ileri gitme sözü. Böylece olağanüstü insanlar için olağanüstü otomobiller yaratılır. Mercedes-AMG dünyasına hoş geldiniz.

Tasarım
Şık, sportif ve baskın karakterli – Mercedes-AMG modellerimizin tasarım ilkeleri bunlardır. Yüksek performanslı araçların her donanım detayı bu felsefeyi içselleştirmiştir ve bunu tutarlı biçimde ifade eder.
S-Serisi Cabriolet model aralığının Mercedes-AMG Performance araçlarında şık ve etkileyici tasarım AMG'ye özgü çeviklik ile birleşerek eşsiz ve patlamaya hazır bir karışım oluşturur. 

Sonuçta şu özel noktalar sunulur:

Aracın dinamizmi çarpıcı AMG tasarımına yansımıştır. Buna parlak siyah fliklere sahip AMG ön tampon eteği, gümüş krom bir parçaya sahip AMG özgü yan eşik panelleri ve parlak siyah bir parçaya sahip AMG arka tampon eteği dahildir. Etkileyici AMG radyatör ızgarası çıtalarının özel noktaları arasında gümüş kromdan bir çift panjur, belirgin bir hava girişi ızgarası ve "AMG” yazısı bulunmaktadır.

Fırçalanmış paslanmaz çelikte AMG kapı eşik panelleri, aydınlatılmış "AMG" yazısıyla sportif ve özel noktaları oluşturur (isteğe bağlı olarak mevcuttur). Bunlar, aynı zamanda kapı alanını hasara karşı korurlar.

Nappa deri kaplı AMG spor direksiyon simidi, olağanüstü bir araç hakimiyeti için tırtıklı deriyle kaplanmış kavrama alanında daha güçlü bir kontura sahiptir. AMG'ye özgü vites değiştirme kanatçıkları ve kromajlı bir "AMG" arması otomobilin sportifliğinin altını çizer.

İncelikli biçimde fırçalanmış paslanmaz çelikten AMG spor pedallar tarafından fonksiyonellik ve motor sporları görünümü sağlanır. Kauçuk dikmeler ekstra kavrama sunar.

31.2 santimetrelik AMG gösterge ekranı, sürücülere bilgi vermek konusunda yüksek çözünürlüklü renklerde yeni bir boyut sunar. Bu, bir AMG ısınma menüsü ve bir AMG kurulum menüsünü de içerir.

AMG spor koltuklar, daha iyi bir kontur ve daha yüksek koltuk yanı destekleri sayesinde mükemmel bir yanal destek sağlar.
Mühendislik
Performans araçlarının biturbo motorları, olağanüstü performansları sayesinde her yolculuğu muhteşem kılar. Ve en güzeli: Son derece verimli gelişmiş teknolojiler sayesinde, çok tutumlu tüketim koşullarında üstün bir performans sağlarız. Çevrenin yararına.
Mercedes-AMG S 63 4MATIC yüksek performanslı bir dört çeker tahrik sistemine sahiptir ve her türlü hava koşulunda yolda devasa miktarlarda bir güç kullanabilir. AMG SPEEDSHIFT MCT 7 ileri oranlı şanzıman yedi vitesi, üç sürüş programı ve çift debriyaj fonksiyonuyla bir taraftan son derece dinamik bir hızlanma ve en kısa vites değiştirme sürelerini, diğer taraftan yakıt tasarrufu sağlayan bir sürüş modunu mümkün kılar.

Diğer teknik özelliklere genel bakış: 

Kırmızı fren kaliperleri 
AMG SPEEDSHIFT MCT 7 ileri oranlı spor şanzıman
AMG spor egzoz sistemi 
AIRMATIC Havalı Süspansiyon Sistemine dayalı AMG spor süspansiyon 
AMG hıza duyarlı ve elektrikli spor direksiyon
AMG donanımları – Nefes kesen dinamizm.
AMG'nin etkileyici dünyasını deneyimleyin.
Bu donanım sınır tanımaz. AMG'nin performans odaklı konseptiyle, bir sonraki maceranız için en iyi biçimde donatılmışsınızdır. Aracınıza daha da dinamik ve sportif bir görünüm kazandıracak donanım ve tasarım uygulaması özelliklerini seçin. 

Donanımların kullanılabilirliği seçilen motor ve konfigürasyona bağlıdır. Detayları, her model için verilen donanım bilgilerinde bulabilirsiniz.

AMG Dış Mekan Tasarım Konsepti Karbon-Fiber paketi (isteğe bağlı)
Dış ayna yuvalarından ve yan eşik paneli parçalarından arka tampon eteği parçasına kadar yüksek kaliteye sahip orijinal karbon-fiber uygulamalar tüm görüş noktalarından sportif vurgular katar.
Orijinal karbon-fiber uygulamalar, sportif biçimde istisnai bir görünüm ve minimal ağırlık gibi ikili bir avantaj sunar. Fiberlerin karmaşık ön emprenye işlemi (prepeg) özellikle çekici ve dengeli bir yüzeyi ortaya çıkarır. Üretim süreci son derece yüksek sıcaklıklar ve basınçları içerir. Otoklav ilerlemesi adı verilen işlem, aynı zamanda Formula 1 bileşenlerinin üretiminde de kullanılmaktadır.

AMG aydınlatmalı kapı eşik panelleri (isteğe bağlı)
AMG fırçalanmış paslanmaz çelikten kapı eşiği panelleri, kapı açılır açılmaz ilk bakışta özel sportifliğin sinyallerini verir. Bunlar, aynı zamanda kapı alanını hasara karşı korurlar.

AMG Exclusive paspaslar (isteğe bağlı)
El yapımı nubuk deri kenarlara ve "AMG" işlemesine sahip yüksek kaliteli kadifeden yapılmış AMG paspaslar, yüksek kalite ve tasarım standartlarının kanıtıdır.

Yalnızca Mercedes-AMG S 63 4MATIC için mevcuttur; S 500 için AMG tasarım konsepti ile birlikte mevcuttur.
AMG gösterge paneli
31.2 santimetrelik AMG gösterge ekranı, sürücülere bilgi vermek konusunda yüksek çözünürlüklü renklerde yeni bir boyut sunar. Bu, bir AMG ısınma menüsü ve bir AMG kurulum menüsünü de içerir.
AMG karbon-fiber motor kaputu (isteğe bağlı)
Yüksek kaliteli karbon-fiber, motorun özelliklerinin altını etkileyici biçimde çizer: Hem aracın sportif karakterini hem de kaput altındaki bileşenlerin yerleşim düzenini vurgulayan bir kaput ile.

AMG Gece paketi (isteğe bağlı)
Ön ayırıcı, AMG ön tampon eteğinin A kanadı, AMG yan eşik panellerindeki dış ayna yuvaları parçalarından, arka tampon eteğinin süsleme şeridine ve siyah renkte iki kromajlı çift egzoz ucuna kadar parlak siyah renkli bileşenler sportif karakterini vurgular.
Siyah Nappa Deri / DINAMICA mikrofiber kaplı AMG Performans Spor Direksiyon (isteğe bağlı)
Sportif sürüş manevralarını gerçekleştirirken daha yüksek bir kavrama sağlamak için Nappa deri kaplı AMG Performance Direksiyon Simidi, DINAMICA mikrofiber kaplamalı bir kavrama alanına sahiptir. Sportif tasarım, AMG'ye özgü direksiyon arkasında gümüş renkli vites değiştirme kulakçıkları ve kromajlı bir "AMG" arması tarafından tamamlanır.
AMG Gövde Tasarımı
Aracın dinamizmi çarpıcı AMG tasarımına yansımıştır. Buna parlak siyah fliklere sahip AMG ön tampon eteği, gümüş krom bir parçaya sahip AMG özgü yan eşik panelleri ve parlak siyah bir parçaya sahip AMG arka tampon eteği dahildir.
AMG Sürücü Paketi (isteğe bağlı)
Kısıtlayıcı hızı 300 km/s'e çıkarmak için AMG Sürüş Akademisi'nde bir sürücü eğitim kursuna katılmak zorunlu bir ön koşuldur.
Katılımcılar hem teori hem de pratikte, aşırı uçlardaki durumlarda bile yüksek performanslı bir aracın direksiyonunda güvenli ve hakim kalma yollarını öğrenecektir. Deneyimli eğitmenler, özenle seçilmiş yollar ve kafa dengi öğrenci arkadaşlarla ortak bir amaca sahip olmanın ilham verici duygusu, öğrenim başarısını hızlandırır ve eğitim kursunu unutulmaz bir deneyim haline getirir.

AMG yüksek performanslı kompozit fren sistemi
Havalandırmalı ve ön ve arkada çapraz delikli büyük fren diskleri mükemmel yavaşlama değerlerinin elde edilebilmesini sağlar. Kompozit teknolojisi, aşırı koşullarda bile fren boşalması özelliklerini iyileştirir ve tekerleğin yaysız kütlelerini azaltır.

AMG yüksek performanslı kompozit seramik fren sistemi (isteğe bağlı)
En kısa fren mesafesi, kesinlikli basınç noktası ve en aşırı çalışma koşulları altında bile yüksek direnç – AMG seramik yüksek performanslı kompozit fren sistemi normal kompozit fren disklerinden yüzde 40 daha hafif olduğu halde motor sporları seviyesinde bir frenleme performansı sunar.
AMG SPEEDSHIFT MCT 7-ileri oranlı spor şanzıman
Emniyet kemerlerinizi bağlayın: Çünkü bu şanzıman, sizi benzersiz biçimde etkilemek için motor sporları dünyasından alınan son teknolojiye sahiptir. Daha fazla dinamizm ve daha fazla sürüş keyfi yaşatır. Karakteristiklerin ne olacağına bir düğmeye basarak siz karar verirsiniz.
Bu şanzıman yedi vitesi, üç sürüş programı ve çift debriyaj fonksiyonuyla bir taraftan son derece dinamik bir hızlanma ve en kısa vites değiştirme sürelerini, diğer taraftan yakıt tasarrufu sağlayan bir sürüş modunu mümkün kılar.

İstenen sürüş tarzına bağlı olarak sürücü "C"yi (Kontrollü Verimlilik) kullanarak verimli ve rahat bir şanzıman ayarını, "S"yi (Sport) kullanarak sportif ve coşkulu bir ayarı veya "M" (Manual) ile manuel ayarı seçebilir. Vites değişimleri, çekiş gücünde herhangi bir kesintiye sebep olmadan gerçekleştirilir. 

AMG SPEEDSHIFT MCT 7 ileri oranlı spor şanzımanın diğer güçlü noktalarıysa, gerçekleşmesini sağladığı özellikle hızlı ve seri bir tepki verme kabiliyetine sahip çoklu vites düşürmeleridir. Sürücü yedinci vitesten doğrudan dördüncü vitese veya beşinciden ikinci vitese düşebilir. Aynı zamanda ECO start/stop fonksiyonu da mevcuttur. Bu, yakıt tüketiminde etkili bir azalma sağlar.

İster manuel ister otomatik olsun, her vites küçültmeye tam olarak doğru miktarda çift debriyaj eşlik eder – "S"den "M"ye doğru giderken yoğunluğu artar. Bu, yalnızca duygusal deneyimi yükseltmekle kalmaz: Yüksüz vites küçültme yük kayma etkisinde bir azalmaya sebep olur, bu da yaklaşan virajlarda fren yaparken özellikle olumlu ve ıslak ve buzlu koşullarda hakimiyet güvenliğini arttıran bir faktördür.

AMG spor egzoz sistemi
Coşkulu bir ses deneyimi veya daha mütevazi bir gürültü seviyesi – değişken biçimde ayarlanabilen egzoz sistemi flapları, AMG spor egzoz sisteminin sesini sürücü tarafından seçilen sürüş programına göre ayarlar. V8 tasarımındaki iki krom finişli çift egzoz ucu net görsel vurgulardır.
AIRMATIC bazlı AMG spor süspansiyon
Aslında birbirleriyle uyumlu olmayan şeyleri birleştirdik: Çevik hakimiyet dengesi ve rahat bir sürüş. Bu süspansiyon, nasıl işleyeceği kararını size bırakır. Aracınızın tekerlek süspansiyonunun ayarlarını bir düğmeye basarak siz seçersiniz.
AMG'ye özgü kinematikler, elastokinematikler ve parametrikleştirilmiş kademesiz sönümleme düzenlemesine sahip AIRMATIC Havalı Süspansiyon Sistemine dayalı olan AMG spor süspansiyon tarafından olağanüstü çeviklik ve araç hakimiyeti sağlanır. Sürücü, iki ayardan birini seçebilir: Yüksek uzun mesafe konforu ayarı ve sportif sıkılığa sahip ayar.

"Sport“ ayarını seçerseniz, daha az gövde yalpalaması ve sıkı bir gövde sönümlemesi sağlayan vurgulu biçimde sportif karakteristiklere sahip olursunuz. Diğer yandan "Comfort“ ayarı, daha konfor odaklı bir sürüş sağlar. 

AMG Spor süspansiyon mükemmel çeviklik ve dengeyi Mercedes-Benz'in tipik sürüş konforuyla birleştirir. Daha geniş bir iz genişliği ve her iki aks üzerinde de bulunan güçlü kavislerin yanı sıra gergin yay ve sönümleme ayarı da son sınırına kadar mümkün olan en iyi hakimiyet özelliklerini güvenceye alır.

Bu süspansiyon, neredeyse tümüyle alüminyumdan yapılmıştır: Buna, direksiyon mafsalları ve dört bağlantılı ön aksın yaylı kontrol kollarının yanı sıra çok bağlantılı arka aksın neredeyse tüm tekerlek konumu bileşenleri dahildir. Böylece yay ve sönümleme bileşenlerinin çevikliği ve hassasiyeti geliştirilerek aracın daha yüksek viraj alma hızlarına erişmesi sağlanır.

MAGIC BODY CONTROL bazlı AMG spor süspansiyon
MAGIC BODY CONTROL'a dayalı AMG spor süspansiyon olağanüstü hakimiyet dinamiklerini ve hassasiyeti harika bir uzun mesafe konforuyla eşsiz biçimde birleştirir. Virajda yatma fonksiyonu, yanal kuvvetlerin hissedilme derecesini düşürür ve özellikle de virajlı yol kesitlerinde sürüş zevkini arttırır.
Virajda yatma fonksiyonu, virajlarda aracın 2.65 dereceye kadar yatabilmesini sağlar. Bu da, yanal kuvvetlerin hissedilme derecesini önemli ölçüde azaltır ve virajlara girmek daha keyifli bir hal alır.

Dikiz aynasının arkasına yerleştirilmiş bir stereo kamera, öndeki engebeye hazırlanmak için süspansiyonu ve her bir tekerlek için sönümlemeyi ayarlamak amacıyla öndeki yol koşullarını hassasiyetle görüntüler. ROAD SURFACE SCAN 130 km/h'ye kadar olan hızlarda aktiftir ve kavisleri bile görüntüler ve bunlara göre ayarlama yapar.

"Comfort", "Sport" ve "Curve" ayarlarında yaylanma özellikleri kişisel tercihlere göre konforlu veya sportif biçimde sert olacak şekilde veya virajda yatma fonksiyonu kullanılarak ayarlanabilir.

Bütünsel otomatik dengeleme sistemi, taşıdığı yükten bağımsız olarak araç gövdesinin seviyesini sabit tutar. Daha fazla bir yerden yükseklik kazandırmak için araç 40 milimetreye kadar yükseltilebilir. Yüksek hızlarda araç kendini 10 milimetreye kadar alçaltarak rüzgar direncini azaltır ve dengeyi arttırır.
AMG hıza duyarlı spor direksiyon
Sabit doğrudan direksiyon oranı 13.5 : 1 olan AMG hıza duyarlı spor direksiyon, sportif bir sürüş tarzını destekler. Direksiyonun karakteristik eğrisinin ayarlanması sayesinde, konforlu veya seçilen süspansiyon ayarına göre konforlu bir direksiyon hissi sağlar.
Donanım Paketleri
Her zevke hitap edecek çok yönlülük.
S-Serisi Cabriolet, istediğiniz her şey olabilecek bir esneklik abidesidir. Ve donanım paketlerimizle size yoldayken daha da kişisel, daha da güvenli ve daha da konforu olma fırsatı sunarız. Elbette tüm bunlar emsalsiz bir seviyededir.

Donanımların kullanılabilirliği seçilen motor ve konfigürasyona bağlıdır. Detayları, her model için verilen donanım bilgilerinde bulabilirsiniz.

Alarm Paketi (isteğe bağlı)
Çeşitli güvenlik özelliklerinden oluşan bir kombinasyon, izinsiz girişler, hırsızlık ve aracın çekilmesi gibi konularda etkili biçimde uyarıda bulunulmasını sağlar. İzinsiz girişler veya araç davranışındaki değişiklikler durumunda bir alarm tetiklenir.
Geliştirilmiş hırsızlık önleme sistemi açık olduğu takdirde, aracın içinde hareket tespit edilirse görsel ve işitsel bir alarm tetiklenir. Çekme koruması aracın konumundaki değişikliklere tepki verir. Bu fonksiyon aracın bir taşıma aracına yüklenmesi veya çekilmesi gerektiğinde devre dışı bırakılabilir.
Exclusive Paketi (isteğe bağlı)
İstisnailik, kapsamlı Exclusive paketiyle geliştirilebilir. Şık bir şekilde koordine edilmiş yüksek kaliteli tasarım uygulamaları kombinasyonu konfor, kalite ve tasarım açısından en yüksek beklentileri karşılar. Bu etki özellikle kontrast üst dikişler ve kenarlara sahip AMG Nappa deri kaplı koltuklarla yükseltilir.
AMG designo Exclusive Nappa derisi ve cömert biçimde uygulanmış ahşap süslemenin kapsamlı kullanımı iç mekandaki özel ambiyansı arttırır. "AMG" yazılı aydınlatılmış kapı eşik panelleri ve DINAMICA mikrofiberden tavan kaplaması ve güneşlikler gibi diğer rafine detaylar da bu etkiye katkıda bulunur.

Bir bakışta AMG Performance araçları için AMG Exclusive paketinin donanım ve tasarım uygulamaları:
• Aydınlatmalı "AMG" yazısına sahip AMG kapı eşiği panelleri
• AMG paspaslar
• Ön ve arka koltuk sırtlıklarında "AMG" arması
• ARTICO deriden arka raf
• DINAMICA mikrofiberden tavan kaplaması ve güneşlikler
• Kontrast üst dikişler ve şeritlere sahip Nappa deri kaplı üst konsolun üst kısmı
• Sürücü ve ön yolcu koltuk sırtlıklarında Nappa deri kaplı harita cepleri
• Paslanmaz çelikten bagaj yükleme eşiği
• Kontrast üst dikişlere sahip Nappa deri kaplı ön ve arka orta kol dayanakları ve kapı kol dayanakları
• Kontrast üst dikişler ve şeritlere sahip AMG designo Nappa deri kaplı spor koltuklar
• Yerleştirilmiş deliklere sahip AMG'ye özgü baklava tasarımında koltuk döşemesi
• Kontrast üst dikişli Nappa deri kaplı kapı orta panelleri
Yalnızca Mercedes-AMG S 63 4MATIC için mevcuttur; Mercedes-AMG S 65 için standart donanım.
Sürüş Yardım Paketi PLUS
Entegre güvenlik konseptimizin en önemli özelliği, uzun yolculuklar ve trafik sıkışıklığında yaşamınızı kolaylaştırır: Sizi tehlikeli durumlarda uyarır ve potansiyel kaza senaryolarıyla daha etkili bir şekilde başa çıkabilmenize yardımcı olacak bir dizi tedbir sunar.
Birbirini tamamlayan bu güvenlik ve yardımcı sistemler, sürücünün üzerindeki gerilimi azaltır, kaza riskini düşürür ve hem yolcular hem de diğer yol kullanıcıları için korumayı arttırır.

PRE-SAFE® fren sistemi bir araçla veya yayayla bir çarpışma tehlikesi olduğunda sürücüyü uyarır ve sürücünün tepki vermemesi halinde aracın hızını bağımsız bir şekilde azaltabilir – buna gerektiği takdirde tam fren uygulaması dahildir.
30 ile 200 km/s arasındaki hızlarda çalışan Aktif Kör Nokta Yardımcısı, aracın arkasındaki alanı ve sol ve sağdaki kör noktaları izlemek için bir radar sistemi kullanır. İzlenen alan içinde bir araç tespit edildiği takdirde ilgili dış dikiz aynasında bir uyarı sinyali belirir. Sürücü uyarıyı fark etmediği ve şerit değiştirmeye başladığı takdirde, sistem bir taraftaki frenleri uygulayarak aktif bir şekilde müdahale edebilir.

Aktif Şerit Takip Yardımcısı yol üzerindeki şerit işaretlerini sürekli olarak izler. Araç kontrolsüz bir şekilde bir çizgi veya işaret üzerinden kayarsa, sistem aktif fren müdahalesiyle yanıt verebilir.

BAS PLUS Acil Fren Destek Sistemi, bir acil durum frenleme durumunda durma mesafesini kısaltmaya yardımcı olabilir. Sistem kritik bir frenleme durumunda uygun biçimde fren yapar.

Direksiyon yardımcısı ve dur-kalk pilotuna sahip DISTRONIC PLUS aracı istenen hızda tutar ve araçla öndeki araç arasındaki (zamanlanmış) mesafeyi otomatik olarak kontrol eder. Entegre STEER CONTROL sürücünün şerit içinde kalmasına yardım eder.

Duran aracı arkadan gelen bir çarpışma tehdit ederse, PRE-SAFE® PLUS, PRE-SAFE® sisteminin bir kolu olarak önleyici koruma tedbirlerini başlatabilir. Bunlara takip eden trafiğe uyarıda bulunmak ve araç hareketsizken ve sürücü aracın durduğunu belirttiğinde fren kilitleme fonksiyonunu uygulamak dahildir.

KEYLESS GO Paketi
Sistem, yalnızca elektronik anahtar taşınarak rahat bir şekilde aracı açar, çalıştırır ve kilitler. HANDS-FREE ACCESS, eller serbest bagaj açma ve kapatma fonksiyonu bagajın temassız ve tümüyle otomatik açılması ve kapanmasını sağlar.
Motor, basitçe Start-Stop düğmesine basılarak çalıştırılabilir ve durdurulabilir. Ek olarak, HANDS-FREE ACCESS, eller serbest bagaj açma ve kapatma fonksiyonu, arka tamponun altına bir ayak hareketi yapılarak bagajın temassız ve tümüyle otomatik biçimde açılmasını ve kapanmasını sağlar. Bu, örneğin alışveriş yapıp otomobile elleriniz alışveriş torbalarıyla dolu olarak döndüğünüzde ve otomobilin anahtarı cebinizde olduğunda özellikle kullanışlı bir özelliktir. 

Başka bir fayda olarak KEYLESS-GO Paketi, kapı tutamaklarının karanlık ışık koşullarında kolaylıkla görülmesini sağlayan tutamak gömme aydınlatmasını içerir.
Ön koltuk hafıza paketi
Bu donanım pratiktir, zamandan tasarruf sağlar ve her zaman sizin için en keyifli olan konumda oturabilmenizi güvenceye alır. Mercedes-Benz'iniz içindeki her yolculukta konfor ve güvenlik için.
Araç birden çok kişi tarafından kullanılıyorsa, Hafıza Paketi özel bir çalıştırma kolaylığı sunar. Elektrikli ön koltuklar, direksiyon kolonu ve dış dikiz aynaları için üçe kadar farklı konum bir düğmeye dokunularak saklanabilir ve yeniden yüklenebilir.
Ön koltuklar için koltuk konfor paketi
Şişirilebilen hava odaları sayesinde ENERGIZING masaj fonksiyonu ve sürüş dinamik fonksiyonuna sahip aktif ergonomik koltuk paketi mümkün olan en iyi koltuk konforunu ve olağanüstü bir yanal desteği güvenceye alırlar. Masaj programları, rahatlatıcı sıcak taş masajının ilkesine dayalı olarak rahatlık hissini arttırır.
Sürücü ve ön yolcu bel ve omuz alanlarındaki hava odalarını kendi fiziğine uyacak şekilde bireysel olarak ayarlayabilir. Bel ayarlaması, omurgaya ilave bir destek sağlar. Hareket halindeyken yan destekler otomatik ve dinamik biçimde araç hareketlerine uyarlanarak kavisli yollarda ve sportif bir sürüş sırasında çok daha iyi bir yanal destek sunarlar.

ENERGIZING masaj fonksiyonu, 14 hava odası, altı program ve iki yoğunlukla istendiği gibi sırt kaslarını uyarır ve rahatlatır. Bu fonksiyon böylece, uzun yolculuklarda bile zinde kalmanıza yardımcı olur. Yumuşak basınç ve hoş sıcaklık kombinasyonu özellikle etkilidir.

Konforlu Isıtma Paketi (isteğe bağlı)
Soğuk havalarda koltuklar, kol dayanakları ve direksiyon simidi ısıtılarak son derece hızlı biçimde, sürücü ve ön yolcunun temas ettiği tüm yüzeylerde rahat bir sıcaklığın oluşması sağlanır. Her yolcu, üç ısıtma kademesinden birini seçebilir.
Bu eşsiz lüks, aynı şekilde ısıtılabilen çok fonksiyonlu spor direksiyon simidiyle tamamlanır. Kol dayanağı ısıtması COMAND Online üzerinden devre dışı bırakılabilir.
designo
Bireyselliğin en çekici hali.
S-Serisi Cabriolet, teknik hüner, sportif şıklık ve olağanüstü denge ve güveni simgeler. Ve ancak sizin de kişisel zevkinizi katarak elinizden gelenin en iyisini yapmanız koşuluyla iyileştirilebilir. designo – özel kişiselleştirme programı, etkileyici boya renkleri ve yüksek kaliteye sahip iç mekan tasarım konsepti estetiği anlamına gelir. 

Özenle seçilmiş malzemeler, hünerli işçilik ve mükemmellik arayışı, oldukça olağanüstü bir şeyi teslim aldığınızın garantisidir. Tasarım tercihleriniz bol miktarda ve geleneksel ustalıkla gerçeğe dönüşür.
designo tavan kaplamaları
Yukarıya bir göz atılınca zihin rahatlar ve bir göz ziyafeti çekilir. Bu nedenle designo, en iyi malzemeler konusunda deneyimli döşemecilere güvenir, Mercedes-Benz'iniz için mükemmel kişiye özel tavan kaplamasını yaratacak olan onlardır. Bu, hissedeceğiniz ve yararlanacağınız gerçekten uyumlu bir iç mekan tasarım konseptinin elde edilmesiyle sonuçlanmıştır.

Bir bakışta designo tavan kaplamaları:
• designo kristal grisi DINAMICA mikrofiber tavan kaplaması
• designo porselen DINAMICA mikrofiber tavan kaplaması
• designo siyah DINAMICA mikrofiber tavan kaplaması
designo renkleri
designo programı yüksek kaliteli, rakipsiz renkler sunar. Tek sorununuz heyecan verici metalik renk, mat saten renk veya özellikle yüksek kaliteli özel efekt pigmentlerini kullanan parlak renklerden birini seçmektir. Sonunda üzerinde karar kıldığınız renk çeşidine bağlı olmaksızın designo ile her zaman doğru tonu yakalarsınız.

Bir bakışta designo renkleri:
• designo parlak boya
• designo metalik elmas beyazı
Bir bakışta designo imalat renkleri:
• designo manufaktur mat boya
• designo mat alanit grisi
• designo mat kaşmir beyazı
• designo metalik manufaktur boya
• designo metalik mocha kahvesi
designo döşeme çeşitleri
İç mekan tasarım konseptleri felsefemizin merkezinde, mümkün olan en iyi koltuk konforu ve arttırılmış estetik çekicilik yatar. designo derisi, en yüksek zanaatkar standartlarıyla çalışan deneyimli döşemeciler tarafından hazırlanır. Seçtiğiniz çeşit hangisi olursa olsun, designo koltuklarında her zaman iyi görünür ve kendinizi iyi hissedersiniz.

Bir bakışta designo döşemeleri:
• designo Exclusive Nappa deri kaplı döşeme
• designo AMG Exclusive Nappa deri kaplı döşeme
• designo AMG Line Plus Exclusive Nappa deri kaplı döşeme
• designo süslemeleri

designo, bu tasarım çeşitlerine ek olarak model serisine göre designo manufaktur üzerinden daha gelişmiş kişiselleştirme seçenekleri sunar. Elbette, kendi istekleriniz ve arzularınıza göre otomobilinizi donatmanıza izin veren özel taleplerde bulunmanız da mümkündür. Mercedes-Benz yetkili satıcınıza danışın.

Bu aracın üretimi durdurulmuştur.
Teklif talebi alamazsınız.
Son 24 saatte 10 kişi bu modeli inceledi.
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Teklif almak istediğin markayı seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Teklif almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle