Mercedes C Serisi Cabriolet

942.500 TL - 942.500 TL
Uzunluk
4686 mm
Genişlik
2016 mm
Yükseklik
1409 mm
Kapı Sayısı
2
Bagaj Hacmi
0 lt
Güvenlik (EuroNCap Puanı)
0 / 5

Mercedes C Serisi Cabriolet Renkleri

Siyah
Selenit Gri
Metalik Obsidiyen Siyahı
Metalik Mavi
Metalik Kırmızı
Gümüş Metalik
Kahverengi
İridyum Gümüş
İnci Beyazı
Cavansite Mavi
Beyaz

Mercedes C Serisi Cabriolet Resimleri

Mercedes C Serisi Cabriolet Fiyat Analizi

* Gün içinde sistemde var olan en ucuz paket fiyatı baz alınmıştır.
1 Ay
3 Ay
6 Ay

Mercedes C Serisi Cabriolet Versiyonları

YakıtBenzin
VitesOtomatik
Motor Hacmi1497 cc
Motor Gücü184 hp
Teknik Özellikleri
Teklif Al

Mercedes C Serisi Cabriolet Yorumları

Mercedes C Serisi Cabriolet Misafir 13.08.2020
Araba güzel amma bana ne
(0)
Cevap Yaz

Mercedes C Serisi Cabriolet Misafir 16.04.2019
çok spor bir araç kullanışı iyi ve harika bir araç. paraya acımadan garajımda ki araçları verip yerine 4 tane aldım. çok memnunum hem garajım yenilendi hemde kendim mutlu oldum.
(8)
Cevap Yaz

Mercedes C Serisi Cabriolet Misafir 8.05.2018
spor araba almak isteyenlerin rüyalarındaki araba olduğunu düşünüyorum ilk tercihiniz olsun
(0)
Cevap Yaz
Misafir tarafından cevaplandi
bende almak istiyom ama param yok

Mercedes C Serisi Cabriolet Misafir 6.02.2018
çok güzel bir araç yüksek hız yüksek kalite ne ararsan var arabada
(0)
Cevap Yaz

Mercedes C Serisi Cabriolet Misafir 3.11.2017
oldukça sağlam ve güven veren bir araba
(0)
Cevap Yaz

Mercedes C Serisi Cabriolet Misafir 14.09.2017
güzel bir araç herkes için öneriyorum
(0)
Cevap Yaz

Mercedes C Serisi Cabriolet Misafir 24.05.2017
Güzel araba şimdi harika bile diye bilirim
(0)
Cevap Yaz

Mercedes C Serisi Cabriolet Misafir 19.04.2017
Tasarımı çok iyi olmuş çok iyi gözüküyor
(0)
Cevap Yaz

Mercedes C Serisi Cabriolet Misafir 12.04.2017
Üstü açık uçak resmen daha napcan işte güzel araba
(0)
Cevap Yaz

Mercedes C Serisi Cabriolet Misafir 3.04.2017
Üstü açık açık hava ala ala gezilir bu arabayla
(0)
Cevap Yaz

Mercedes C Serisi Cabriolet Misafir 1.12.2016
Ön tasarımı harkulade ama arka tasarım için aynısını diyemem
(0)
Cevap Yaz

Daha Çok Kullanıcı Yorumu Gör
Mercedes C Serisi Cabriolet için Görüşlerini Bildir
Gönder

Mercedes C Serisi Cabriolet Hakkında Genel Bilgiler

Üstü açık şekilde otomobil kullanmak
Tasarım ve direksiyon hakimiyeti dinamikleri tüm yıl boyu cazibeyi güvenceye alır.
Dört mevsim boyunca yaz mevsimini yanınızda taşıyın. Otomatik AIRCAP cereyan önleme gibi en akıllı cabriolet özellikleri isteğe bağlı olarak mevcuttur. Neredeyse her hava durumunda gölgelenemeyen bir açık hava keyfi için. Yağmur bulutları mı toplanıyor? Tümüyle otomatik açılır tavan 50 km/s varan hızlara kadar açılabilir veya kapatılabilir.
AIRCAP – daha fazla konfor, daha az cereyan.
Bununla üstü açık seyahatte de devrim yaptık: AIRCAP adı verilen özellik, sürücü, ön yolcu ve hatta arka koltuk yolcuları için bile cereyanı önemli ölçüde azaltan eşsiz bir otomatik cereyan önleme sistemidir.
AIRCAP düğmesine basıldığında ön camda bir rüzgar deflektörü açılır ve iki arka koltuk başlığı arasına yerleştirilmiş cereyan önleme sistemi kaldırılır. Bu, hava akımı eğrisini yolcu bölmesinin üstüne doğru iter. Bu şekilde hem hava türbülansı hem de gürültüsü önemli ölçüde azaltılır.
Bir Coupé'nin akustik konforuna sahip Cabriolet.
Her bir Mercedes'in DNA'sında mümkün olan en yüksek sürüş konforu seviyesini sunmak yazılıdır. Bir Cabriolet için bu her şeyin üzerinde şu anlamı taşır: Kapalı araçlarla aynı seviyede işitsel konfor.
Yeni C-Serisi Cabriolet isteğe bağlı olarak akustik yalıtım sağlayan ve ses sönümleyici malzemelerden yapılan çok sayıda katmandan oluşan kumaş bir akustik tavanla donatılabilir. Aracın içindeki gürültü seviyeleri de böylece minimuma indirilir. Tavan, 50 km/s'e varan hızlarda orta konsoldaki bir düğme aracılığıyla tümüyle otomatik olarak açılır ve kapatılır; açma prosedürü yalnızca 20 saniye civarında sürer. Kumaş akustik tavan, dört şık renkte mevcuttur: Siyah, koyu mavi, koyu kahve ve koyu kırmızı, tavan kaplaması tasarım uygulamaları ve donanıma bağlı olarak porselen, kristal grisi veya siyahtır.
Tasarım
Yeni C-Serisi Cabriolet – etkileyici biçimde sportif.
Yeni C-Serisi Cabriolet her tasarım çizgisiyle kendine özgü bir yaşam tarzını ifade eder: Özgürlüğüne düşkün, aktif, ilerici. Yeni C-Serisi Cabriolet'nun gergin hatları ve güçlü yüzeyleri nefes kesici bir stil sergiler. Dört kişi için özel bir konfor ve alan sunan sportif tasarımlı iç mekanda kaliteli malzemeler ve detaylar hayranlık uyandırır.
Dış mekan tasarım konsepti – heyecan verici ölçüde sportif. Rahat bir şekilde tarzından emin.
AIRCAP düğmesine basıldığında ön camda bir rüzgar deflektörü açılır ve iki arka koltuk başlığı arasına yerleştirilmiş cereyan önleme sistemi kaldırılır. Bu, hava akımı eğrisini kabinin üstüne doğru iter. Bu şekilde hem hava türbülansı hem de gürültüsü önemli ölçüde azaltılır.
Dört kişilik Cabriolet, tavanı açık olduğunda sportif ve zinde Coupé'ye benzer: Baklava desenli radyatör ızgarası çıtaları ve LED Yüksek Performanslı ön farlar sayesinde çarpıcı olan ön kısmı, uzun kaputu, alçaltılmış süspansiyonu ve yassı LED arka aydınlatma grubuna sahip nefes kesici arka kısmı ile. Arka kısım, motor versiyonuna göre ya krom bir süslemeye ya da görünür iki egzoz ucuna sahip sportif bir tamponla tamamlanır. Tavan kapalı olduğunda cam pencereli çok katmanlı açılır tavan aracın yüksek değerinin altını çizer. Açık olduğundaysa dış ve iç mekan tasarım konseptleri arasındaki uyum derhal göze çarpar. Arka kısım, motor versiyonuna göre ya krom bir süslemeye ya da görünür iki egzoz ucuna sahip sportif bir tamponla tamamlanır.
İç mekan tasarım konsepti – sportif ve modern bir yaşam tarzı alanı.
Davet gibi bir iç mekan: İçine girin, derin bir nefes alın ve kendinizi özgür hissedin. Entegre bir görünüm, alçak bir oturma pozisyonu ve safkan bir açık hava deneyimine sahip sportif koltukların tümü duygusal çekiciliği ve yoğunluğu kilometreler süren yollar boyunca arttırır. İncelikli biçimde koordine edilmiş malzemeler ve renkler sportif bir yaşam tarzını yansıtır.
Boyun seviyesindeki ısıtmayla dışarıdaki hava sıcaklığı düşük olduğunda bile üstü açık sürüş bir keyif haline gelir. Koltuk başlıklarındaki havalandırma çıkışları, bir daha asla onsuz kalmak istemeyeceğiniz bir konfor hissi sağlar.
Şanzıman
The perfect ratio for every style of driving.
9G-TRONIC, 9 ileri oranlı otomatik şanzıman dokuz ileri vitesle verimlilik, konfor ve dinamizmde tümüyle yeni bir boyut açar. Daha da hızlı ve pürüzsüz vites değiştirme işlemleriyle etkileyicidir. 9G-TRONIC, 9 ileri oranlı otomatik şanzıman aynı zamanda yakıt tüketiminin düşürülmesine de yardımcı olur. Motor versiyonuna bağlı olarak AMG SPEEDSHIFT MCT 7 ileri oranlı spor şanzıman da mevcuttur.

Donanımların kullanılabilirliği seçilen motor ve konfigürasyona bağlıdır. Detayları, her model için verilen donanım bilgilerinde bulabilirsiniz.
9G-TRONIC 9-ileri oranlı otomatik şanzıman
Bu otomatik şanzıman dokuz ileri vitesle verimlilik, konfor ve dinamizmde tümüyle yeni bir boyut açar. Daha da hızlı ve pürüzsüz vites değiştirme işlemleriyle etkileyicidir. 9G-TRONIC, 9 ileri oranlı otomatik şanzıman aynı zamanda yakıt tüketiminin düşürülmesine de yardımcı olur. En yüksek seviyede zahmetsiz üstünlük ve yeni C-Serisi Cabriolet'in seviyeli dinamizmi için teknolojik bir dönüm noktası.
9G-TRONIC, 9 ileri oranlı otomatik şanzıman premium segmentinde hidrodinamik tork dönüştürücüsüne sahip dünyanın ilk 9 ileri oranlı otomatik şanzıman sistemidir. Daha geniş olan aktarım oranı motor devrinin azaltılmasını mümkün kılar. Araç gürültüsü ve yakıt tüketimi önemli ölçüde azaltılabilir. Vitesler arasında daha küçük motor devri atlamaları ve daha hızlı vites değişimleri dinamik bir sürüş tarzı sağlarken aynı zamanda yumuşak ve neredeyse algılanamayan vites değişimleriyle de ikna edicidir. 

AMG SPEEDSHIFT MCT 7-ileri oranlı spor şanzıman
Yedi vitesi, sürüş modlarına özel üç şanzıman ayarı ve manuel bir modun yanı sıra çift debriyaj ve Race Start fonksiyonlarıyla da bu şanzıman, duygusal olarak çekici ve dinamik hızlanma manevralarını mümkün kılar. En kısa vites değiştirme ve tepki süreleri en üst seviyede bir çeviklik sağlar.
Sürücünün kumanda komutları her zamankinden çok daha hızlı bir şekilde yerine getirilebilir. İstenen sürüş tarzına bağlı olarak sürücü "C"yi (Comfort) kullanarak verimli ve rahat bir şanzıman, "S" (Sport) ve "S+" (Sport Plus) ile sportif ve hırslı bir şanzıman, "Race" (yalnızca Mercedes-AMG C 63 S ile birlikte) veya "M" ile manuel arasında tercihte bulunabilir. Vites değişimleri, çekiş gücünde herhangi bir kesintiye sebep olmadan gerçekleştirilir. 

AMG SPEEDSHIFT MCT 7 ileri oranlı spor şanzımanın diğer güçlü noktalarıysa, gerçekleşmesini sağladığı özellikle hızlı ve seri bir tepki verme kabiliyetine sahip çoklu vites düşürmeleridir. Sürücü yedinci vitesten doğrudan dördüncü vitese veya beşinciden ikinci vitese düşebilir. Race Start fonksiyonu, motor sporlarındaki kalkışlarda olduğu gibi durma halinden itibaren optimal bir hızlanmayı destekler
Süspansiyon
En saf halindeki duygu için en gelişmiş teknolojiler.
Yeni C-Serisi Cabriolet'nun alçaltılmış ve özel olarak ince ayarlanmış süspansiyonu, sürüş keyfi ve yüksek bir süspansiyon konforu seviyesi arasında eşsiz bir kombinasyon sunar. İsteğe bağlı AIRMATIC havalı süspansiyon sistemi ve DYNAMIC SELECT sürüş karakter seçim fonksiyonu kombinasyonu tümüyle kişiselleştirilmiş bir motor deneyimini güvenceye alır. Bir düğmeye basılarak beş farklı sürüş programı etkinleştirilebilir: "Eco", "Comfort", "Sport", "Sport Plus" ve "Individual".

Donanımların kullanılabilirliği seçilen motor ve konfigürasyona bağlıdır. Detayları, her model için verilen donanım bilgilerinde bulabilirsiniz.
AGILITY CONTROL Adaptif süspansiyon sistemi
Adaptif sönümleme sistemine sahip bu süspansiyon, dengeli bir sürüş konforuyla sportif bir görünümü birleştirir. Alçaltılmış ağırlık merkezi her yol yüzeyi tipinde, özellikle de virajlarda olağanüstü bir denge ve zemin teması sağlar.

Mercedes-AMG C 43 4MATIC, Mercedes-AMG C 63 veya Mercedes-AMG C 63 S için mevcut değildir
AIRMATIC Dinamik yol tutuş paketi (isteğe bağlı)
Yol yüzeyi dengesizliği neredeyse tümüyle sönümlenirken yalpalama ve sendeleme hareketleri minimuma indirilir. Hala hissedebildiğiniz tek şey en yüksek konfor ve dinamizm derecesidir. AIRMATIC havalı süspansiyon sisteminin eşsiz etkisi budur. AIRMATIC havalı süspansiyon sisteminin DYNAMIC SELECT sürüş karakter seçim fonksiyonuyla kombinasyonu, ihtiyaçlarınız veya tercihlerinize uyacak bir sürüş deneyimi oluşturabilmenizi sağlar. Bir düğmeye basılarak dört farklı sürüş modu kullanılabilir – çok rahat, sportif, çok sportif ve verimli. Kendinize uyacak bir ayar oluşturabilirsiniz.
Motor, şanzıman, süspansiyon ve direksiyon sistemi karakteristikleri gibi parametreler seçilen sürüş programına uyacak şekilde uyarlanır. Standart ayar "Comfort" modudur. "Sport" sürüş programı "sporty firm" (sportif sıkı) süspansiyon ayarı, spontane gaz kelebeği yanıtı ve modifiye edilmiş vites değiştirme noktalarıyla (7 ileri oranlı otomatik şanzıman ile) kullanılabilir. "Sport Plus" modunda, süspansiyon ve güç aktarım organlarının daha da dinamik bir ayarı vardır ve ECO start/stop fonksiyonu devre dışı bırakılmıştır. 

"ECO" sürüş programı yüksek enerji verimliliği ve dolayısıyla yakıt tüketimini mümkün olduğu kadar düşük tutmak için tasarlanmıştır. Buna modifiye edilmiş karakteristik gaz eğrisi ve vites değiştirme noktalarının (7 ileri oranlı otomatik şanzıman ile) yanı sıra gösterge grubunda ECO göstergesi de dahildir. 

"Individual" sürüş modu sürücünün, direksiyon ve aktarma organlarından süspansiyon, iklimlendirme kontrol sistemi ve ECO Start/Stop fonksiyonuna kadar tüm parametreleri ayrı ayrı değiştirebilmesini sağlar.
AMG sınırlı kaymalı elektronik arka aks diferansiyeli
Elektronik düzenlemeli AMG arka aks sınırlı kaymalı diferansiyel daha yüksek çeviklik ve motor keyfi sağlar. Mekanik sınırlı kaymalı bir diferansiyelin tüm faydalarını sunmanın yanı sıra, slalom sürüşünde veya yüksek hızda şerit değiştirirken daha yüksek bir sürüş dengesini de güvenceye alır.

Yalnızca Mercedes-AMG C 63 S için mevcuttur.
AMG sınırlı kaymalı mekanik arka aks diferansiyeli
Mekanik olarak kumanda edilen AMG arka kısıtlı kaymalı diferansiyel, bir slalom veya yüksek hızlarda şerit değiştirme sırasında çekişi ve bunun da ötesinde sürüş dengesini iyileştirir.
360 x 36 milimetre fren diskleri (ön) ve 360 x 26 milimetre fren diskleri (arka) ile AMG yazılı, gri renkli fren kaliperleri
AMG yazılı, gri renkli fren kaliperleri, tümüyle dahili havalandırmalı ve perfore fren diskleriyle mükemmel yavaşlama değerleri ve hassas frenleme sağlar.
Önde 390 x 36 milimetre kompozit fren diskleri ve arkada 360 x 26 mm disklere sahip kırmızı fren kaliperleri
Havalandırmalı ve ön ve arkada çapraz delikli büyük fren diskleri mükemmel yavaşlama değerlerinin elde edilebilmesini sağlar. Kompozit teknolojisi, aşırı koşullarda bile fren boşalması özelliklerini iyileştirir ve tekerleğin yaysız kütlelerini azaltır. 
Önde 402 x 39 milimetre kompozit fren diskleri ve arkada 360 x 32 mm disklere sahip AMG seramik yüksek performanslı kompozit fren sistemi (isteğe bağlı)
En kısa fren mesafesi, kesinlikli basınç noktası ve en aşırı çalışma koşulları altında yüksek direnç – AMG seramik yüksek performanslı kompozit fren sistemi standart fren disklerinden yüzde 30 daha hafif olduğu halde motor sporları seviyesinde bir frenleme performansı sunar.

Adaptif sönümlemeye sahip 3 kademeli AMG RIDE CONTROL spor süspansiyon sistemi
Adaptif sönümleme sistemine sahip süspansiyon bir düğmeye basılarak üç ayar yapılabilmesini sağlar. Sürücü "Comfort", "Sport" ve "Sport Plus" ayarlarından birini seçerek sönümleme karakteristiklerini sürüş durumuna uyarlayabilir – rahat ve konfor odaklı bir tarzı da seçebilir, sportif ve esnek bir sürüş tarzını da tercih edebilir.
Hıza duyarlı AMG spor hidrolik direksiyon sistemi
Her virajda yarış sporu benzeri sürüş dinamikleri. Lineer direksiyon oranı 14.1 : 1 olan AMG hıza duyarlı spor direksiyon, sportif bir sürüş tarzını destekler. Direksiyonun karakteristik eğrisinin ayarlanması sayesinde, seçilen süspansiyon ayarına göre konforlu, sportif veya çok sportif bir direksiyon hissi sağlar.

DYNAMIC SELECT sürüş karakter seçim fonksiyonu
DYNAMIC SELECT sürüş karakter seçim fonksiyonu programları, süspansiyon ve tahrik sistemi bileşenlerinin kişisel biçimde ayarlanabilmesini sağlar. AMG'ye özgü versiyon olağanüstü biçimde bir adım daha ileri gider: Spesifik olarak ayarlanan modlar olan "Sport Plus" ve özellikle de "Race" motor sesinden gaz kelebeği tepkisine kadar tüm araç ayarlarını yarış sporu seviyesine çeker. Bununla her şey çok daha doğrudan, sportif ve daha da heyecan vericidir.
Orta konsoldaki AMG DYNAMIC SELECT sürüş karakter seçim fonksiyonu düğmesiyle bir düğmeye basılarak rahat, sportif, özellikle sportif veya tümüyle bireysel süspansiyon ayarları rahat bir şekilde çağrılabilir. Motor, şanzıman ve direksiyon karakteristikleri gibi parametreler seçilen sürüş programına göre güncellenir.

"Sport Plus" sürüş programında, süspansiyon ve güç aktarım organları özellikle dinamik bir ayara sahiptir. ECO Start/Stop fonksiyonu devre dışı bırakılmıştır. 

"RACE" sürüş programı yarış pisti performansı için tasarlanmıştır (yalnızca Mercedes-AMG C 63 S ile birlikte). Hassasiyet, motor devri ve vites değiştirme süreleri açısından mümkün olan en yüksek sportifliği sağlamasıyla etkileyicidir. 

"Individual" sürüş programı sürücülerin, tamamen özgür biçimde kişisel parametreleri değiştirmesine izin verir – direksiyondan güç aktarma organlarına ve süspansiyona kadar.
ECO Start/Stop Fonksiyonu
Durma halindeyken, örneğin kuyruklarda veya trafik ışıklarında, motorun otomatik olarak kapatılması yakıt tüketimini ve emisyonu düşürür ve yakıt maliyetlerinden tasarruf sağlar. ECO Start/Stop fonksiyonu özellikle verimli, hızlı ve sessiz çalışır.
Bu, motorun daha uzun süre hareketsiz kalmasını sağlar, böylece yakıt tasarrufunu arttırır. Kattığı değerler içinde düşük gürültü seviyesi ve rahat başlatma prosedürü bulunur.
Spor Direct-Steer Direksiyon Sistemine Sahip Spor Süspansiyon (isteğe bağlı)
Konforlu süspansiyonun daha sportif olan bu çeşidiyle daha gergin bir yay ve sönümleme ayarı, daha dinamik bir sürüş tarzını mümkün kılar. Seçici pasif sönümleme sistemi, yüksek bir sürüş konforu sunmaya devam eder.

AMG tasarımı ve tasarım konseptiyle birlikte standart donanımdır. Mercedes-AMG C 43 4MATIC, Mercedes-AMG C 63 veya Mercedes-AMG C 63 S için olmadığı gibi AIRMATIC Dinamik Yol Tutuş Paketiyle birlikte de mevcut değildir.
Intelligent Drive
Kazasız sürüş yolunda.
On yıldan uzun bir zaman önce PRE-SAFE® ile başladığımız ve DISTRONIC PLUS ile devam ettiğimiz iş, şimdi sürüşte yeni bir boyut haline gelmiştir: Mercedes-Benz Intelligent Drive – konfor ve güvenlik artık birleşmiştir. Onu yeni C-Serisi Cabriolet içinde görebilir ve hissedebilirsiniz.

Ağ yapılandırması sayesinde – güvenlik uzmanlarımız buna "sensör kaynaşımı" adını verir – akıllı yardımcı sistemler, tüm araç çapında konumlandırılmış sensörleri kullanarak karmaşık durumları analiz eder ve potansiyel trafik tehlikelerini daha iyi bir biçimde tespit eder.

Donanımların kullanılabilirliği seçilen motor ve konfigürasyona bağlıdır. Detayları, her model için verilen donanım bilgilerinde bulabilirsiniz.

DISTRONIC PLUS Adaptif hız sabitleyicisi (isteğe bağlı)
Yenilikçi sürücü yardım sistemi, sürücünün öndeki araçla arasında güvenli bir mesafeyi korumasına otomatik olarak yardım eder ve uzun seyahatler ve dur-kalk trafik sırasında sürücülerin gerginliğinin bir kısmını üzerlerinden alır.
Radar tabanlı sistem gerektiğinde aracı frenler ve ardından mümkün olan yerde onu tekrar istenen hıza ulaşana kadar hızlandırır. Bu da arkadan çarpışma riskini azaltır ve sürüş konforunu arttırır. DISTRONIC PLUS, 0 ile 200 km/s'ye kadar değişen hızlarda çalışır.

Çarpışma Önleme Yardımcısı PLUS'ın yardımıyla, öndeki bir araç veya duran engellerle aradaki mesafe önceden ayarlanmış bir değerin altına düştüğünde sürücü ilk adımda görsel ve işitsel olarak uyarılabilir. Ek olarak bağımsız bir frenleme fonksiyonu, sürücüyü bir yavaşlamanın başlatılmasıyla fiziksel olarak uyarabilir.

Yalnızca 9G-TRONIC, 9 ileri oranlı otomatik şanzıman ile birlikte mevcuttur. Sürüş Yardım Paketi PLUS ile birlikte mevcut değildir.
Aktif Şerit Takip Yardımcısı (isteğe bağlı)
Yorgunluğun anlık dikkatsizliği, şeritten çıkmak için yeterli olabilir. Sürücü bunu çoğunlukla ya çok geç fark eder ya da hiç fark edemez. Sistem, şeritten istemsiz çıkışları algılayabilir, sürücüye dokunsal bir uyarı gönderir (direksiyon simidi titreşimi) ve ayrı ayrı tekerlekleri seçici biçimde frenleyerek aracın doğru şeride dönmesine yardımcı olabilir.
Aktif Şerit Takip Yardımcısı, bir stereo kamera yardımıyla kesintisiz veya kesintili bir şerit çizgisinin istenmeden aşıldığını anında tespit edebilir. 60 ila 200 km/s arasındaki bir hız aralığında çalışır ve gösterge grubundan açılıp kapatılabilir ve hassasiyeti ayarlanabilir.

Sürüş Yardım Paketi Plus'ın bir parçasıdır.

Aktif Kör Nokta Yardımcısı (isteğe bağlı)
Sistem, yol trafiğindeki en büyük tehlikelerden birini yani kör noktadaki araçları görünür hale getirir. Örneğin şerit değiştirme sırasında, sürücüyü uyarabilir ve potansiyel bir çarpışmayı önlemek için ayrı ayrı tekerlekler üzerinde seçici biçimde fren yapabilir.
Aktif Kör Nokta Yardımcısı radar sensörleri, aracın yanlarında ve arkasında bulunan görülmesi zor kısımları izler. Kör nokta içinde bir araç tespit edildiği takdirde ilgili dış dikiz aynasında kırmızı bir üçgen belirir. Sürücü uyarıyı fark etmezse ve bir dönüş işareti verirse, uyarı ışığı yanıp sönmeye başlar ve sesli bir uyarı duyulur. 

Uyarılara rağmen bir şerit değişikliği hareketi başlatılırsa, sistem sürücüyü fiziksel rota düzeltmesi sağlayan fren müdahaleleriyle uyarabilir ve bu durumda bile herhangi bir tepki verilmezse, aracın tehlike bölgesinden dışarı çıkarılması manevraları için aktif biçimde katkı sağlar.

Kilitlenme karşıtı fren sistemi (ABS)
Kilitlenme karşıtı fren sistemi (ABS), özellikle de acil durum frenlemesi sırasında tekerleklerin kilitlenmesini önleyerek daha yüksek bir sürüş güvenliği seviyesi sağlar. Bu, örneğin kaçınma manevraları sırasında veya kaygan bir yol üzerinde fren yaparken aracın hakimiyetinin korunmasına destek olur.
Sensörler bunu gerçekleştirmek için her bir tekerleğin dönüş hızını sürekli olarak izler. Bir tekerlek kilitlenmenin eşiğine gelmeden hemen önce fren basıncı düşürülür. Kilitlenme tehlikesi atlatıldığında basınç tekrar arttırılır.
Konsantrasyon Kaybı Yardımcısı
Kısa dikkatsizlik anlarında Konsantrasyon Kaybı Yardımcısı tümüyle farkında ve tetiktedir, özellikle de uzun yolculuklarda ve gece sürüşlerinde Konsantrasyon Kaybı Yardımcısı sürüş güvenliğini geliştirebilir. Konsantrasyon Kaybı Yardımcısı, sürücünün direksiyon davranışlarına dayalı olarak yorgunluk ve ciddi dikkatsizlik işaretlerini algılayabilir ve yaklaşan uyuklama riski olduğuna dair görsel ve işitsel uyarılar verir.
Sürücünün dikkat seviyesi fazlasıyla düşerse, bir fren yapılmasının tavsiye edildiğini bildirmek için bir kahve fincanı simgesi görüntülenir; sesli bir uyarı da duyulur. Konsantrasyon Kaybı Yardımcısı, 60 ile 200 km/s arasındaki hızlarda çalışır: Manuel olarak ayarlanabilir ve aynı zamanda tümüyle de kapatılabilir.

Adaptif Fren Yardımcısı
Frenleme sistemi sürüş konforunu ve güvenliği arttırır. Bir yandan kolaylık sağlayan fonksiyonlar günlük sürüş durumlarıyla baş etmeyi kolay hale getirirken diğer yandan ABS kilitlenmeyen fren sisteminin temel fonksiyonu sayesinde kritik frenleme manevraları gerçekleştirmeye yardımcı olur.
Yokuş Kalkış Desteği, eğimler üzerinde sürücü ayağını frenden kaldırıp gaz pedalına geçirdiğinde, aracın istenmeden geriye doğru kaymasını önler. "Önceden doldurma" fonksiyonu, fren balatalarının sürücü gaz pedalını bırakır bırakmaz fren diskleriyle temas halinde olmasını sağlar. Sonuç olarak elde edilen zaman tasarrufu, durma mesafesini kısaltabilir. Islak yol koşullarında "fren kurutma" fonksiyonu, fren tepki süresini azaltmak için fren disklerinden su tabakalarını otomatik olarak temizler.

Çarpışma Önleme Yardımcısı PLUS
Şu durum, en iyi bilinen tehlikelerden biridir: Öndeki araç beklenmedik biçimde fren yapar ve anında bir tepki vermek gerekir. Eğer bu durum sürücüye yetersiz bir zaman tanıyorsa Çarpışma Önleme Yardımcısı PLUS destek vermek için müdahale edebilir.
Sistem, öndeki araca olan mesafe çok az olduğunda görsel bir uyarı verir. Eğer bir çarpışma riski tespit edilirse sesli bir uyarı sinyali verilir; bundan sonra sürücünün frenleme eylemi desteklenebilir ve sürücünün tepki vermemesi durumunda araç hızı bağımsız biçimde azaltılabilir.

Bu sürüş yardımcısı, radar tabanlı bir mesafe uyarı sistemini Adaptif Fren Yardımcısı fren desteği ve bağımsız kısmi frenlemeyle birleştirir. 30 ila 250 km/s'lik hız aralığında önce görsel, sonra işitsel bir uyarı verilir.

ESP® Elektronik Stabilizasyon Programı
Mercedes-AMG C 43 4MATIC, Mercedes-AMG C 63 veya Mercedes-AMG C 63 S için mevcut değildir.
PRE-SAFE® yolcu korumalı fren sistemi (isteğe bağlı)
Mercedes-Benz, PRE-SAFE® ile yolcu korumasında bir kere devrim yapmıştı. Bugün, her zamankinden daha akıllı ve etkili bir şekilde koruyor. Sistem, kritik hakimiyet durumlarını önceden algılama ve yaklaşan bir kaza durumunda yolcu koruması için önleyici tedbirleri alma kabiliyetine sahiptir. Bunlar örneğin, geri çekilebilir kemer gerdirilmesini veya tüm açık camların otomatik biçimde kapatılmasını içerir.
PRE-SAFE®, Elektronik Denge Programı ESP® ve Fren Yardımcısı Sistemi BAS gibi diğer sistemlerden alınan sensör verilerini kesintisiz olarak değerlendirir ve ağır bir aşırı/yetersiz direksiyon ve acil durum frenlemesi gibi durumları tespit edebilir. 

Kritik bir hakimiyet durumu tespit edildiği takdirde PRE-SAFE® anında farklı fonksiyonları devreye sokabilir. Bunlar, geri çekilebilir kemer gerdirilmesini veya tüm açık camların otomatik biçimde kapatılmasını içerir. Donanıma bağlı olarak ön yolcu koltuğu, bir kaza durumu için daha uygun olan bir konuma taşınır.

Aktif Park Yardımcısı
Aktif Park Yardımcısı, bir park yerini bulmanın yanı sıra park etmeyi ve paralel veya dik alanlara park etmeyi de kolaylaştırır; aynı zamanda paralel bir park yerinden çıkmak konusunda da yardımcı olur. Aracı park yerlerine otomatik olarak yönlendirir ve sürücüyü direksiyon kırma ve fren yapma gerekliliklerinden kurtarır (yalnızca otomatik şanzımana sahip araçlarda). Bu, size yalnızca park ederken yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda size değerli zamanınızı kazandırır ve stresinizi de azaltır.
35 km/s'e varan hızlarda ileri sürüş sırasında Aktif Park Yardımcısı otomatik olarak devrededir. 30 km/s'in altındaki araç hızlarında sistem uygun park yerlerini gösterir. Sistem, varsayılan olarak yolun sağ tarafına bakar, sola dönüş sinyali verildiğinde yolun sol tarafına da bakar.

Sürücü geri vitese takar, gösterilen park yeri seçimini onaylar ve aracı 10 km/s'ten daha düşük bir hızda sürerse, Aktif Park Yardımcısı tüm direksiyon manevralarını kendi başına gerçekleştirir. Sürünün yalnızca gaz ve fren pedalını kullanması yeterlidir; park etme işlemi maksimum yedi harekette tamamlanır. 

Elektronik park yardımcısı Parktronik, manevra yaparken aracın ön ve arka alanlarını izler ve potansiyel bir çarpışma algıladığında sürücüyü uyarır. 18 km/s'ye varabilen hızlarda aktiftir.

Park Paketi
Parktronik'e sahip Aktif Park Yardımcısı fonksiyonu, bir park yeri bulmanın yanı sıra paralel veya dik park yerlerine park etmeyi ve buralardan çıkmayı da kolaylaştırır. 360 derecelik kamera, dört kameranın etkileşimi sayesinde size gerçekçi bir genel görünüm sunar.
360 derecelik kamera geri vitese geçildiğinde otomatik olarak veya gerektiğinde sürücü komutuyla etkinleştirilir. Araç ve çevresi, COMAND Online, multimedya ve navigasyon ön hazırlığı ekranından kuş bakışı görünümden gösterilebilir ve pencere hattı altında kalan engeller de sürücü için görünür durumdadır. Aktif Park Yardımcısı kullanılmıyorsa, elektronik park yardımcısı Parktronik, manevra yaparken aracın ön ve arka alanlarını izler ve potansiyel bir çarpışma algıladığında sürücüyü uyarır.

Yalnızca COMAND Online, multimedya ve navigasyon ön hazırlığı ile birlikte mevcuttur.
Geri görüş kamera
Parktronik ve geri görüş kamerasına sahip Aktif Park Yardımcısı, bir park yeri bulmayı (kaldırıma paralel veya araç park yerlerinde) ve buraya park etmeyi kolaylaştırır. Aracı park yerlerine otomatik olarak park eder ve sürücünün direksiyon kırma ve frenleme eylemlerini yapmasını gerektirmez.
35 km/s'e varan hızlarda ileri sürüş sırasında Aktif Park Yardımcısı otomatik olarak devrededir. 30 km/s'in altındaki araç hızlarında sistem uygun park yerlerini gösterir. Sürücü geri vitese takar, gösterilen park yeri seçimini onaylar ve aracı 10 km/s'ten daha düşük bir hızda sürerse, Aktif Park Yardımcısı direksiyon manevralarını kendi başına gerçekleştirir. Sürünün yalnızca gaz ve fren pedalını kullanması yeterlidir; park etme işlemi maksimum yedi harekette tamamlanır. 

Geri vitese geçildiğinde, geri görüş kamerası otomatik olarak açılır. Doğrudan aracın arkasındaki alanı COMAND Online, multimedya ve navigasyon ön hazırlığı ekranında gösterir ve aynı zamanda gösterilen araç dış hattı üzerinde PARKTRONIC bilgileri de görüntülenir. Aktif Park Yardımcısı kullanılmıyorsa, PARKTRONIC elektronik park sensörleri, manevra sırasında aracın ön ve arka kısmını izler.

Yalnızca Comand Online, multimedya ve navigasyon ön hazırlığı ve Ayna Paketi ile birlikte mevcuttur.

Adaptif Uzun Far Yardımcısı PLUS (isteğe bağlı)
İyi bir görüş kabiliyeti, güvenli sürüşün en önemli katkı sağlayıcılarındandır. Her sürücü uzun far ışığının ne kadar etkili olduğunu ve genelde ne kadar nadiren kullanılabildiğini bilir. Adaptif Uzun Far Yardımcısı Plus, farın otomatik olarak açılmasını ve kapatılmasını sağlayabilir.
Bu sistem, diğer sürücülerin gözünü kamaştırmadan aracı her zaman uzun farlar açık biçimde kullanmayı mümkün kılar. Böylece sürücü her zaman en iyi far menziline sahip olur. Fonksiyon, aydınlatmaya sahip olmayan yollarda 30 km/s'lik bir hızdan itibaren aktiftir.

Ön camın arkasında bulunan bir stereo kamera, karşıdan gelen araçlar veya önde bulunan araçlar gibi diğer aydınlatmalı yol kullanıcılarını algılar ve farları yeni trafik durumuna göre otomatik olarak ayarlar. Diğer araçların sürücülerinin gözleri kamaşmaz çünkü far modülü içindeki bir mekanizma, LED farlarından gelen ışık konisinin diğer aracın konumuna karşılık gelen kısmını engeller.

Yüksek performanslı LED farlar
Son derece gelişmiş aydınlatma tasarımı, olağanüstü bir gelecek vizyonunu ortaya koyar. LED yüksek performanslı farlar, belirgin görsel çekiciliklerinin yanı sıra gün ışığına benzer renk sıcaklıkları ve düşük enerji tüketimleriyle gece sürüşü güvenliğini arttırırlar. LED çift renkli arka aydınlatma grubu, otomobile göz alıcı bir dış görünüm kazandırır ve görüş kabiliyetini arttırır.
Net çizgilerin ikna edici çekiciliği ve detayların yüksek kaliteli tasarımı, başkalarıyla karıştırılması imkansız bir gündüz görünümü de yaratır. Kısa far içinde bulunan yeni LED projeksiyon teknolojisi, modern tasarımlı lensler ve uzun farın içindeki LED reflektör teknolojisi sayesinde, yol yüzeyi geleneksel halojen farlardan çok daha iyi bir şekilde aydınlatılır. 

Yatay bir yerleşime sahip iki renkli, çift ışıklı LED arka aydınlatma grubu otomobile çarpıcı bir dış görünüm kazandırır ve görünürlüğünü arttırır. Fren lambalarının ışık yoğunluğu, diğer yol kullanıcılarının gözünü kamaştırmayacak şekilde ışık koşullarına göre değişir.

LED Akıllı Işık Sistemi (isteğe bağlı)
LED Akıllı ışık Sistemi, tali yollar ve otoyollarda dönerken veya viraj alırken en iyi görüş kabiliyeti için ışık ve sürüş koşullarına uyarlanır. LED teknolojisi, ayırt edici görsel çekiciliğinin yanı sıra daha iyi bir ışık yoğunluğunu azalmış bir parlaklıkla birleştirerek sunar.
Her alanda daha iyi. Akıllı Işık Sistemi içinde kullanılan yeni LED teknolojisi gözleri daha az yorar, böylece sürücü formu güvenliğini arttırmaya katkı sağlar. Bu yeni teknoloji ayrıca, aracın tüm kullanım ömrü boyunca ampul değiştirme gerekliliğini ortadan kaldırır. 

Net çizgiler ve 3D tasarım detaylarının yüksek kaliteli tasarımı, başkalarıyla karıştırılması imkansız bir gündüz görünümü de yaratır. 

Çift renkli arka aydınlatma grubu, LED teknolojisinde olduğu gibi otomobile göz alıcı bir dış görünüm kazandırır ve görünürlüğü arttırır. Fren lambalarının ışık yoğunluğu ortamın ışık koşullarına göre değişir. Örneğin gece vakti, trafik ışıklarında dururken, arkadaki aracın sürücüsünün gözünü kamaştırmamak için otomatik olarak kısılır.

Bir bakışta diğer donanımlar:
• Virajın içinde daha iyi bir yol yüzeyi aydınlatması için aktif viraj ışığı fonksiyonu
• Viraj alma sırasında önemli ölçüde genişletilmiş bir aydınlatma için aktif ışık fonksiyonu
• Verici anahtar kullanılarak araç açılır / kapatılırken karşılama ışığı
• Kötü görüş koşullarında iyileştirilmiş oryantasyon için geliştirilmiş sis lambaları
Güvenlik
Mercedes-Benz'in Entegre Güvenlik Konsepti araç güvenliğini dört aşamaya ayırır:
Mercedes-Benz mühendislerine, tutarlı biçimde etkileyici sonuçlar almak konusunda yeni güvenlik teknolojileri araştırması kadar ilham veren neredeyse başka bir alan yoktur. Güvenlik konusundaki ilk önemli dönüm noktasına, 1950'lerde Béla Barényi tarafından icat edilen yolcu güvenlik hücresinin geliştirilmesiyle erişilmiştir. Bugün bu da, Mercedes-Benz araçlarını kazasız sürüş vizyonumuza daha da yaklaştıran Entegre Güvenlik Konseptinin çok sayıda bileşeninden biridir.

Donanımların kullanılabilirliği seçilen motor ve konfigürasyona bağlıdır. Detayları, her model için verilen donanım bilgilerinde bulabilirsiniz.
1. Aşama: Güvenli sürüş.
Çoğu kaza, gerçek çarpışmanın gerçekleşmesinden çok daha önce başlar: Konsantrasyon kaybı, zayıf görüş kabiliyeti veya öngörülemeyen tehlikeler ile. Bu nedenle Mercedes-Benz güvenlik konsepti, günlük işletimde güvenli sürüşü desteklemek ve size kritik durumları kontrol almak konusunda yardım etmek için bir dizi tedbir içerir.

DISTRONIC PLUS Adaptif hız sabitleyici (isteğe bağlı)
Yenilikçi sürücü yardım sistemi, sürücünün öndeki araçla arasında güvenli bir mesafeyi korumasına otomatik olarak yardım eder ve uzun seyahatler ve dur-kalk trafik sırasında sürücülerin gerginliğinin bir kısmını üzerlerinden alır.
Radar tabanlı sistem gerektiğinde aracı frenler ve ardından mümkün olan yerde onu tekrar istenen hıza ulaşana kadar hızlandırır. Bu da arkadan çarpışma riskini azaltır ve sürüş konforunu arttırır. DISTRONIC PLUS, 0 ile 200 km/s'ye kadar değişen hızlarda çalışır.

Çarpışma Önleme Yardımcısı PLUS'ın yardımıyla, öndeki bir araç veya duran engellerle aradaki mesafe önceden ayarlanmış bir değerin altına düştüğünde sürücü ilk adımda görsel ve işitsel olarak uyarılabilir. Ek olarak bağımsız bir frenleme fonksiyonu, sürücüyü bir yavaşlamanın başlatılmasıyla fiziksel olarak uyarabilir.

Yalnızca 9G-TRONIC, 9 ileri oranlı otomatik şanzıman ile birlikte mevcuttur. Sürüş Yardım Paketi PLUS ile birlikte mevcut değildir.

Adaptif Uzun Far Yardımcısı PLUS (isteğe bağlı)
İyi bir görüş kabiliyeti, güvenli sürüşün en önemli katkı sağlayıcılarındandır. Her sürücü uzun far ışığının ne kadar etkili olduğunu ve genelde ne kadar nadiren kullanılabildiğini bilir. Adaptif Uzun Far Yardımcısı Plus, farın otomatik olarak açılmasını ve kapatılmasını sağlayabilir.
Bu sistem, diğer sürücülerin gözünü kamaştırmadan aracı her zaman uzun farlar açık biçimde kullanmayı mümkün kılar. Böylece sürücü her zaman en iyi far menziline sahip olur. Fonksiyon, aydınlatmaya sahip olmayan yollarda 30 km/s'lik bir hızdan itibaren aktiftir.

Ön camın arkasında bulunan bir stereo kamera, karşıdan gelen araçlar veya önde bulunan araçlar gibi diğer aydınlatmalı yol kullanıcılarını algılar ve farları yeni trafik durumuna göre otomatik olarak ayarlar. Diğer araçların sürücülerinin gözleri kamaşmaz çünkü far modülü içindeki bir mekanizma, LED farlarından gelen ışık konisinin diğer aracın konumuna karşılık gelen kısmını engeller.

Aktif Şerit Takip Yardımcısı (isteğe bağlı)
Yorgunluğun anlık dikkatsizliği, şeritten çıkmak için yeterli olabilir. Sürücü bunu çoğunlukla ya çok geç fark eder ya da hiç fark edemez. Sistem, şeritten istemsiz çıkışları algılayabilir, sürücüye dokunsal bir uyarı gönderir (direksiyon simidi titreşimi) ve ayrı ayrı tekerlekleri seçici biçimde frenleyerek aracın doğru şeride dönmesine yardımcı olabilir.
Aktif Şerit Takip Yardımcısı, bir stereo kamera yardımıyla kesintisiz veya kesintili bir şerit çizgisinin istenmeden aşıldığını anında tespit edebilir. 60 ila 200 km/s arasındaki bir hız aralığında çalışır ve gösterge grubundan açılıp kapatılabilir ve hassasiyeti ayarlanabilir.
Aktif Kör Nokta Yardımcısı (isteğe bağlı)
Sistem, yol trafiğindeki en büyük tehlikelerden birini yani kör noktadaki araçları görünür hale getirir. Örneğin şerit değiştirme sırasında, sürücüyü uyarabilir ve potansiyel bir çarpışmayı önlemek için ayrı ayrı tekerlekler üzerinde seçici biçimde fren yapabilir.
Aktif Kör Nokta Yardımcısı radar sensörleri, aracın yanlarında ve arkasında bulunan görülmesi zor kısımları izler. Kör nokta içinde bir araç tespit edildiği takdirde ilgili dış dikiz aynasında kırmızı bir üçgen belirir. Sürücü uyarıyı fark etmezse ve bir dönüş işareti verirse, uyarı ışığı yanıp sönmeye başlar ve sesli bir uyarı duyulur. 

Uyarılara rağmen bir şerit değişikliği hareketi başlatılırsa, sistem sürücüyü fiziksel rota düzeltmesi sağlayan fren müdahaleleriyle uyarabilir ve bu durumda bile herhangi bir tepki verilmezse, aracın tehlike bölgesinden dışarı çıkarılması manevraları için aktif biçimde katkı sağlar.
Konsantrasyon Kaybı Yardımcısı
Kısa dikkatsizlik anlarında Konsantrasyon Kaybı Yardımcısı tümüyle farkında ve tetiktedir, özellikle de uzun yolculuklarda ve gece sürüşlerinde Konsantrasyon Kaybı Yardımcısı sürüş güvenliğini geliştirebilir. Konsantrasyon Kaybı Yardımcısı, sürücünün direksiyon davranışlarına dayalı olarak yorgunluk ve ciddi dikkatsizlik işaretlerini algılayabilir ve yaklaşan uyuklama riski olduğuna dair görsel ve işitsel uyarılar verir.
Sürücünün dikkat seviyesi fazlasıyla düşerse, bir fren yapılmasının tavsiye edildiğini bildirmek için bir kahve fincanı simgesi görüntülenir; sesli bir uyarı da duyulur. Konsantrasyon Kaybı Yardımcısı, 60 ile 200 km/s arasındaki hızlarda çalışır: Manuel olarak ayarlanabilir ve aynı zamanda tümüyle de kapatılabilir.
BAS Fren Yardımcısı
Sistem sürücü tarafından gerçekleştirilen bir acil durum durdurmasını algılayabilir ve durma mesafesini kısaltmak için bir anda fren basıncını arttırabilir. Fren Yardımcısı bunu başarmak için fren pedalına ne kadar hızlı basıldığını yorumlar.

Adaptif Fren Yardımcısı
Frenleme sistemi sürüş konforunu ve güvenliği arttırır. Bir yandan kolaylık sağlayan fonksiyonlar günlük sürüş durumlarıyla baş etmeyi kolay hale getirirken diğer yandan ABS kilitlenmeyen fren sisteminin temel fonksiyonu sayesinde kritik frenleme manevraları gerçekleştirmeye yardımcı olur.
Yokuş Kalkış Desteği, eğimler üzerinde sürücü ayağını frenden kaldırıp gaz pedalına geçirdiğinde, aracın istenmeden geriye doğru kaymasını önler. "Önceden doldurma" fonksiyonu, fren balatalarının sürücü gaz pedalını bırakır bırakmaz fren diskleriyle temas halinde olmasını sağlar. Sonuç olarak elde edilen zaman tasarrufu, durma mesafesini kısaltabilir. Islak yol koşullarında "fren kurutma" fonksiyonu, fren tepki süresini azaltmak için fren disklerinden su tabakalarını otomatik olarak temizler.

ESP® Dinamik Viraj Yardımcısı
ESP® tabanlı sistem, özellikle eğimli yollarda hızlanma sırasında daha yüksek bir denge ve hakimiyet güvenliği sunar. ESP® sensörleri yetersiz direksiyon yönlendirmesi sonucunda dışa savrulma eğilimi tespit ederse, iç tekerlekler üzerinde hedeflenmiş bir fren müdahalesinde bulunarak bu eğilimi azaltabilir.
Sürüş Yardım Paketi PLUS (isteğe bağlı)
Bağımsız ve kazasız sürüş yolunda bize eşlik edin. Birbirini tamamlayan bu güvenlik ve yardımcı sistemler, sürücünün üzerindeki gerilimi azaltır, kaza riskini düşürür ve hem yolcular hem de diğer yol kullanıcıları için korumayı arttırır.
Direksiyon yardımcısı ve dur-kalk pilotuna sahip DISTRONIC PLUS sürücünün öndeki araçla arasında güvenli bir mesafeyi korumasına ve şeridin ortasında kalmasına yardımcı olur. Sistem, bu şekilde özellikle de uzun seyahatlerde ve dur-kalk trafikte sürüş stresini azaltır. Özellikle şehir içi sürüşlerde fren yardımcısı BAS PLUS Acil Fren Destek Sistemi ve PRE-SAFE® Fren Sistemi kavşaklardaki çarpışma riskinin ve arkadan çarpma riskinin yanı sıra yayaları içeren kaza riskini de azaltabilir. 

Aktif Şerit Takip Yardımcısı ve Aktif Kör Nokta Yardımcısı sistemi, aracın istemsiz olarak şeridinden çıkması veya şerit değiştirirken diğer araçlarla çarpışma tehlikesinin oluşması durumunda destek sunarlar. Tek taraftan yapılan fren müdahaleleri, aracın tekrar şeride dönmesine veya bir kazadan kaçınmasına yardımcı olabilir. 

PRE-SAFE® PLUS, PRE-SAFE® önleyici yolcu koruma sistemini yaklaşan bir arkadan çarpışma durumunda uygulanacak koruyucu tedbirleri de içerecek biçimde genişletmektedir.
LED Akıllı Işık Sistemi (isteğe bağlı)
LED Akıllı ışık Sistemi, tali yollar ve otoyollarda dönerken veya viraj alırken en iyi görüş kabiliyeti için ışık ve sürüş koşullarına uyarlanır. LED teknolojisi, ayırt edici görsel çekiciliğinin yanı sıra daha iyi bir ışık yoğunluğunu azalmış bir parlaklıkla birleştirerek sunar.
Her alanda daha iyi. Akıllı Işık Sistemi içinde kullanılan yeni LED teknolojisi gözleri daha az yorar, böylece sürücü formu güvenliğini arttırmaya katkı sağlar. Bu yeni teknoloji ayrıca, aracın tüm kullanım ömrü boyunca ampul değiştirme gerekliliğini ortadan kaldırır. 

Net çizgiler ve 3D tasarım detaylarının yüksek kaliteli tasarımı, başkalarıyla karıştırılması imkansız bir gündüz görünümü de yaratır. 

Çift renkli arka aydınlatma grubu, LED teknolojisinde olduğu gibi otomobile göz alıcı bir dış görünüm kazandırır ve görünürlüğü arttırır. Fren lambalarının ışık yoğunluğu ortamın ışık koşullarına göre değişir. Örneğin gece vakti, trafik ışıklarında dururken, arkadaki aracın sürücüsünün gözünü kamaştırmamak için otomatik olarak kısılır.

Bir bakışta diğer donanımlar:
• Virajın içinde daha iyi bir yol yüzeyi aydınlatması için aktif viraj ışığı fonksiyonu
• Viraj alma sırasında önemli ölçüde genişletilmiş bir aydınlatma için aktif ışık fonksiyonu
• Verici anahtar kullanılarak araç açılır / kapatılırken karşılama ışığı
• Kötü görüş koşullarında iyileştirilmiş oryantasyon için geliştirilmiş sis lambalar
• Geri görüş kamerası
• Parktronik ve geri görüş kamerasına sahip Aktif Park Yardımcısı, bir park yeri bulmayı (kaldırıma paralel veya araç park yerlerinde) ve buraya park etmeyi kolaylaştırır. Aracı park yerlerine otomatik olarak park eder ve sürücünün direksiyon kırma ve frenleme eylemlerini yapmasını gerektirmez.
• 35 km/s'e varan hızlarda ileri sürüş sırasında Aktif Park Yardımcısı otomatik olarak devrededir. 30 km/s'in altındaki araç hızlarında sistem uygun park yerlerini gösterir. Sürücü geri vitese takar, gösterilen park yeri seçimini onaylar ve aracı 10 km/s'ten daha düşük bir hızda sürerse, Aktif Park Yardımcısı direksiyon manevralarını kendi başına gerçekleştirir. Sürünün yalnızca gaz ve fren pedalını kullanması yeterlidir; park etme işlemi maksimum yedi harekette tamamlanır. 

Geri vitese geçildiğinde, geri görüş kamerası otomatik olarak açılır. Doğrudan aracın arkasındaki alanı COMAND Online, multimedya ve navigasyon ön hazırlığı ekranında gösterir ve aynı zamanda gösterilen araç dış hattı üzerinde Parktronik bilgileri de görüntülenir. Aktif Park Yardımcısı kullanılmıyorsa, Parktronik elektronik park sensörleri, manevra sırasında aracın ön ve arka kısmını izler
• Şerit Takip Yardımcısı (isteğe bağlı)
• Dikkatsizlik ve yorgunluk, farkına varmadan şeritten çıkmanıza sebep olabilir. Sistem, istençsiz şeritten çıkışları algılayabilir ve sürücüyü direksiyon simidi titreşimleriyle uyarabilir.
• Sistem, ön camın arkasına yerleştirilmiş bir kamera tarafından sağlanan görüntüleri işler. Şeritte Kalma sistemi, bu verilerden ve kaydedilen sürücü hareketlerinden yola çıkarak aracın yolda giderken şeritten kasti olarak çıkıp çıkmadığını belirler. Örneğin sürücü bir dönüş sinyali verirse, güçlü biçimde hızlanırsa veya dar bir viraja girerse, müdahale baştan itibaren engellenebilir. Sistem 60 ila 200 km/s arasındaki bir hız aralığında çalışır ve gösterge grubundan açılıp kapatılabilir ve hassasiyeti ayarlanabilir.
Şerit Takip Paketi (isteğe bağlı)
• Kör Nokta Yardımcısı ve Şerit Takip Yardımcısının kombinasyonu, iki katlı bir güvenlik desteği sağlar. Sistem, sürücüleri kör noktada bulunan araçlar hakkında görsel ve işitsel olarak uyarabilir ve istemsiz şeritten çıkışlar konusunda uyarmak için darbeli direksiyon simidi titreşimlerini kullanabilir.
• Radar sensörlerine sahip Kör Nokta Yardımcısı sistemi, trafikteki en büyük tehlikelerden birini görünür hale getirir. Kör nokta içinde bir araç tespit edildiği takdirde dikiz aynasında kırmızı bir üçgen belirir. Sürücü bu görsel ipucunu fark etmezse ve dönüş sinyalini vermezse, sistem ayrıca sesli bir uyarı verir. Sistem, 30 km/s'ten başlayan ve aracın azami hızına ulaşan hızlarda aktiftir. 

Sistem, 60 ile 200 km/s arasındaki hızlarda istemsiz şeritten çıkışları tespit edebilir ve sürücüyü direksiyon simidi titreşimleri vasıtasıyla zamanında uyarabilir. Sistem, ön camın arkasına yerleştirilmiş bir kamera tarafından sağlanan görüntüleri işler. 

Yalnızca Ayna Paketi ile birlikte mevcuttur.

• Kör Nokta Yardımcısı (isteğe bağlı)

2. Aşama: Kritik durumlarda.
Mercedes-Benz otomotiv güvenliği anlamına gelir. Bu nedenle araçlarımız kritik sürüş durumlarında bile yolcuları destekleyebilir, böylece her seyahat mümkün olduğu ölçüde güvenli olur
Kilitlenme karşıtı fren sistemi (ABS)
Kilitlenme karşıtı fren sistemi (ABS), özellikle de acil durum frenlemesi sırasında tekerleklerin kilitlenmesini önleyerek daha yüksek bir sürüş güvenliği seviyesi sağlar. Bu, örneğin kaçınma manevraları sırasında veya kaygan bir yol üzerinde fren yaparken aracın hakimiyetinin korunmasına destek olur.
Sensörler bunu gerçekleştirmek için her bir tekerleğin dönüş hızını sürekli olarak izler. Bir tekerlek kilitlenmenin eşiğine gelmeden hemen önce fren basıncı düşürülür. Kilitlenme tehlikesi atlatıldığında basınç tekrar arttırılır.
BAS PLUS kavşak yardımcısına sahip fren destek sistemi (isteğe bağlı)
Önleyici sistem, arka taraf ve kavşak kazaları riskini azaltabilir. Tehlikeli bir durum algılandığı ve sürücü frene bastığı takdirde, BAS PLUS, radar destekli acil fren destek sistemi bir araç veya bir yayayla çarpışmayı en iyi biçimde önlemek için duruma uygun olarak fren basıncını arttırabilir.
Radar sensörleri ve bir stereo kamera kullanılarak aracın önündeki durum sürekli olarak kaydedilir ve değerlendirilir. Böylece sistem yalnızca öndeki aracı değerlendirmekle kalmaz, aynı zamanda 72 km/s'e kadar olan hızlarda önden geçen araçları ve yayaları da izler. Bir çarpışma kaçınılmazsa, tam fren uygulanarak darbe hızı mümkün olduğu kadar azaltılır.
Çarpışma Önleme Yardımcısı PLUS
Şu durum, en iyi bilinen tehlikelerden biridir: Öndeki araç beklenmedik biçimde fren yapar ve anında bir tepki vermek gerekir. Eğer bu durum sürücüye yetersiz bir zaman tanıyorsa Çarpışma Önleme Yardımcısı PLUS destek vermek için müdahale edebilir.
Sistem, öndeki araca olan mesafe çok az olduğunda görsel bir uyarı verir. Eğer bir çarpışma riski tespit edilirse sesli bir uyarı sinyali verilir; bundan sonra sürücünün frenleme eylemi desteklenebilir ve sürücünün tepki vermemesi durumunda araç hızı bağımsız biçimde azaltılabilir.

Bu sürüş yardımcısı, radar tabanlı bir mesafe uyarı sistemini Adaptif Fren Yardımcısı fren desteği ve bağımsız kısmi frenlemeyle birleştirir. 30 ila 250 km/s'lik hız aralığında önce görsel, sonra işitsel bir uyarı verilir.

PRE-SAFE® fren sistemi (isteğe bağlı)
Bir araç veya yayayla potansiyel bir çarpışma algılanırsa, PRE-SAFE® fren sistemi sürücüye işitsel ve görsel bir uyarı gönderir. Sürücü bu uyarıya yanıt vermezse, sistem tam fren uygulamasına varabilen bağımsız bir fren yardımı sağlayabilir. Bu şekilde kazalar önlenebilir veya kazanın sonuçları azaltılabilir.
Radar sensörleri ve bir stereo kameranın kombinasyonu, hem öndeki araçları ve hareketsiz engelleri hem de yayaları kaydetmeyi mümkün kılar. İkincisi aniden ortaya çıkabileceği için bu durumda PRE-SAFE® Fren Sistemi, uyarı verirken bir yandan da anında bağımsız acil durum frenlemesi yapabilir. Bu özellik, 50 km/s'lik bir başlangıç hızına kadar yayalar veya hareketsiz araçlarla olabilecek bir çarpışmadan tümüyle kendi başına kaçınmayı mümkün kılar.

PRE-SAFE® PLUS fren sistemi (isteğe bağlı)
Bir arkadan çarpma tehlikesi olduğu takdirde, PRE-SAFE® sisteminin bu özelliği önleyici yolcu koruma tedbirlerini alabilme yeteneğine sahiptir. Bunlara takip eden trafiğe uyarıda bulunmak veya araç hareketsizken ve sürücü aracın durduğunu belirttiğinde fren uygulamak dahildir.
Arka tamponda bulunan radar sensörleri, aracın arkasındaki alanı izler. Bir arkadan çarpma tehlikesi algılandığı takdirde PRE-SAFE® PLUS, arkadan takip eden sürücüyü uyarmak için arka tehlike uyarılarını yüksek bir sıklıkta çalıştırır. Araç durma halindeyse, fren basıncı aktif biçimde arttırılabilir. Bu, yalnızca sistemin, sürücünün durma kararını kesin olarak algılaması durumunda gerçekleştirilir. 

Fren kilitleme fonksiyonu, bir çarpışma sırasında yolcular üzerinde etkili olan yükleri azaltır ve ardından aracın örneğin bir kavşak veya bir yaya geçidinde ileri doğru kaymasını önler. Bu, araç yolcularını korumanın yanı sıra ikincil kazaların gerçekleşme riskinin de azaltıldığı anlamına gelir. Diğer önleyici fonksiyonlar içinde, sürücü ve ön yolcu için onları yerlerinde güvenli biçimde tutmak ve yaklaşan bir kaza için hazırlamak amacıyla geri çekilebilir emniyet kemeri germe de bulunur.
PRE-SAFE® yolcu korumalı fren sistemi (isteğe bağlı)

3. Aşama: Kaza durumunda.
Mercedes-Benz otomobilleri, kazaları önleyecek çok sayıda güvenlik sistemine sahiptir. Ancak en kötü ihtimalin gerçekleşmesi durumunda, çok sayıda yolcu güvenliği tedbiri devreye girebilir. Bunlar, siz ve yolcularınız için olduğu kadar diğer yol kullanıcıları için de koruma içerir.
Sürücü ve ön yolcu hava yastıkları
Ciddi bir önden çarpışma durumunda, hava yastıkları sürücü ve ön yolcunun gövdelerinin ve başlarının korunmasına yardımcı olabilir. Aynı zamanda tüm gövdenin dengesini sağlamaya da yardımcı olur. Bu, bir kaza durumunda ağır yaralanma riskini azaltabilir. Hava yastıklarının açılması, darbenin ciddiyet seviyesiyle doğru orantılıdır
Ön yolcu koltuğu doluluk sensörü
Ön yolcu koltuğunda kimse oturmuyorsa veya bir çocuk koltuğu tespit edilirse, ön yolcu hava yastığı otomatik olarak devre dışı bırakılır. Küçük çocuklar bu şekilde ön yolcu hava yastığının açılmasından kaynaklanabilecek yaralanmalardan korunur. Bir çocuk koltuğunun varlığı, bir basınç sensörü üzerinden tespit edilir.
Arka koltuk güvenlik paketi (isteğe bağlı)
Arka koltuk güvenliği, arka yan hava yastıkları ve adaptif emniyet kemeri kuvvet sınırlayıcılarının kombinasyonuyla arttırılmıştır. İkincisi, ağır bir önden çarpışma durumunda geri çekme etkisini iyileştirmek için yolcuların boyutu ve ağırlığına göre uyarlanır. Arka yan hava yastıkları, ağır bir yandan çarpışma durumunda yolcuların göğüs bölgesini koruyabilir.

Aktif Motor Kaputu
Önden bir yaya-araç çarpışmasının gerçekleşmesi halinde kaputun arka kısmı yükseltilebilir. Motor bölmesi içindeki bileşenlere olan mesafenin artması, ilave bir deformasyon alanı yaratır, bu da bazı kaza durumlarında yayanın yaralanma riskini azaltabilir.
Perde hava yastıkları
Yandan gerçekleşen ağır bir çarpışmada, perde hava yastıkları yan pencereleri kaplayabilir ve böylece kafanın aracın yanlarına veya araya giren kırık parçalar, küçük parçalar veya diğer nesnelere çarpması riskini azaltır. Bu, sürücü ve ön yolcuyu korur.
Perde hava yastıkları, kemer çizgisi seviyesinde kapı panelinin içine entegre edilmiştir. Tasarımları ve büyük hacimleri, yolcuların yapısı çok farklı olsa bile sürücü ve ön yolcu için mümkün olan en iyi korumayı sağlayabilmelerini güvenceye alır.
Sürücü diz hava yastığı
Sürücü tarafındaki diz hava yastığı, bir çarpışma durumunda sürücünün bacaklarının korunmasına yardımcı olabilir ve aynı zamanda tüm gövdenin dengede tutulmasını sağlar. Böylece bir kaza durumunda ağır yaralanmaların azaltılmasını sağlayabilir.
Sürücü ve ön yolcu yan hava yastıkları
4. Aşama: Bir kazadan sonra.
Bir kazadan sonra ortaya çıkan hasarı azaltmak ve kurtarma hizmetlerinin çalışmasını desteklemek için sistem tarafından kaydedilen darbe tipine ve ağırlık seviyesine bağlı olarak bir dizi farklı işlem gerçekleştirilir:
• Mümkün olan en iyi koruma: Motor otomatik olarak kapatılabilir ve yakıt beslemesi kesilebilir.
• Göze çarpan aydınlatma: Tehlike uyarı lambaları ve iç mekan acil durum aydınlatması, ikincil kazaları önlemek ve kurtarma ekiplerinin kazaya karışan aracı bulmasını kolaylaştırmak için otomatik olarak açılabilir.
• Otomatik havalandırma: Bir hava yastığı açıldıysa, ön elektrikli camlar otomatik olarak açılır.
• Kolay açılış: Bir kazadan sonra, yolcular veya kurtarma görevlilerinin açmasını kolaylaştırmak için kapıların kilidi otomatik olarak açılır.
• Daha iyi kurtarma olanakları: Kanat ve kapı arasındaki kaza bağlantıları, önden bir çarpışma gerçekleştikten sonra kapıların açılmasını kolaylaştırır.
• Yardımcı iletişim: Bir kaza veya arıza durumunda Mercedes-Benz acil durum çağrı sistemi (bağlı bir mobil telefonla birlikte) otomatik olarak bir acil durum çağrı merkeziyle bağlantı kurabilir.
İç mekan konforu
Açık hava gezisinin en büyüleyici kısmı: İçerideki manzara.
Yeni C-Serisi Cabriolet içinde, ister açık ister kapalı tavanla saf ve yoğun motor deneyiminin keyfini çıkarabilirsiniz. Sürüşü yalnızca daha keyifli kılmakla kalmayan, aynı zamanda daha güvenli de yapan trend oluşturucu konforla mükemmel biçimde desteklenmektedir. Hoş bir aydınlatma veya optimum iç mekan havası kalitesi sağlayan donanımlar, refahı ve dolayısıyla farkındalığı önemli ölçüde arttırır.

Donanımların kullanılabilirliği seçilen motor ve konfigürasyona bağlıdır. Detayları, her model için verilen donanım bilgilerinde bulabilirsiniz.
Eşya gözü paketi (isteğe bağlı)
Tüm yıl ve her gün için bir Cabriolet. Eşya Gözü Paketi düzenliliğe, bagaj bölümünde katlanır kutu ve orta konsolda ikili bardak tutucu gibi çok sayıda farklı destek sunar.
Bagaj bölmesindeki ilave çanta askısı ve 12 voltluk fiş, ters çevrilebilen bir paspas, orta konsol depolama bölmesindeki tutturmalı kayış ve ön kapı paneli ceplerindeki iki katlı floresan kılıf Eşya Gözü Paketini tamamlar.

Yalnızca 9G-TRONIC, 9 ileri oranlı otomatik şanzıman ve 6 ileri oranlı manuel şanzımanla birlikte mevcuttur.
Ambiyans aydınlatması
İçeri girince evdeymiş gibi hissedin, hoş ve dolaylı ışığıyla ambiyans aydınlatması tüm iç mekanda eşsiz bir rahatlık hissi yaratır. İstediğiniz aydınlatma etkisini oluşturabilmeniz için üç renk seçeneği ve beş kısma seviyesi mevcuttur.
Özellikle gece vakti, iç mekan tasarım konseptinin konturlarını ve yüksek kaliteli çekiciliğini vurgulayarak yaratılan geniş alan duyumuyla bir güvenlik hissi oluşturur ve karşıdan gelen trafikten kaynaklanan göz kamaşmasını önler. Ambiyans aydınlatması tümüyle LED teknolojisine dayanır ve COMAND Online, multimedya ve navigasyon ön hazırlığından rahat biçimde ayarlanabilir. 

Yalnızca 9G-TRONIC, 9 ileri oranlı otomatik şanzıman ve İç Aydınlatma Paketi ile birlikte mevcuttur. Mercedes-AMG C 43 4MATIC, Mercedes-AMG C 63 veya Mercedes-AMG C 63 S için mevcut değildir.
İkili bardak tutucu (isteğe bağlı)
C 220 d, C 180, C 200 ve C 200 4MATIC için mevcuttur. 6 ileri oranlı manuel şanzıman ve Eşya Gözü Paketi ile birlikte mevcut değildir.
Otomatik kemer yardımcısı
Otomatik kemer yardımcısı, sürücü ve ön yolcunun emniyet kemerlerini takmalarını kolaylaştırır. Otomobile binildikten sonra emniyet kemeri otomatik olarak daha rahat bir konuma taşınır. Otomatik kemer yardımcısı, aynı zamanda orta konsolda bulunan bir düğmeye basılarak da çalıştırılabilir.

İç Aydınlatma Paketi
İç mekan aydınlatma paketi, daha kapsamlı bir aydınlatma sağlar. Bunlar içinde diğer şeylerin yanında, öndeki ayak boşluklarında dolaylı ışık, orta konsolda aydınlatılmış bileşenler ve öndeki okuma lambaları bulunur. Tavan kontrol paneli içinde bulunan gözlük bölmeleri de ilave saklama olanakları sunar.

Mercedes-AMG C 43 4MATIC, Mercedes-AMG C 63 ve Mercedes-AMG C 63 S için İç mekan tasarımı ve tasarım konseptiyle birlikte standart donanım.
THERMATIC İki bölgeli otomatik klima sistemi
Yaz mevsiminde hoş bir biçimde serin. Ve kış mevsiminde sıcak. Her seyahatte kendinizi iyi hissettirecek mükemmel sıcaklık. THERMATIC sistemi, iç mekan iklimini sabit bir seviyede tutmak için sıcaklığı, hava miktarını ve hava dağılımını otomatik olarak kontrol eder. Çoklu sensörler havanın istenen sıcaklıkta ısıtılması veya soğutulmasını, iç ve dış sıcaklığın yanında araca giren güneş ışınlarını da kaydederek sağlarlar.
Ayrıca, bir ince parçacık/aktif karbon filtresi de aracın iç mekanındaki hava kalitesini iyileştirir. Filtre havadaki tozu, kurumu ve polenleri filtreler ve aynı zamanda kirlilik yaratan maddeleri ve hoş olmayan kokuları da azaltır. Bir çiğ noktası sensörü, camların buğulanmasını etkili biçimde önlemek için ön camdaki mutlak hava nemini ölçer.

Yalnızca C 180 için mevcuttur; COMAND Online, multimedya ve navigasyon ön hazırlığı ile birlikte mevcut değildir.
Isıtmalı ön koltuklar
Soğuk havalarda, sürücü ve ön yolcu için koltuk ısıtması neredeyse anında gereken rahat sıcaklığı yaratır. Yolcuların her biri, bir düğmeye basarak üç ısıtma seviyesinden birini seçebilir.
Koltuk Konfor Paketi (isteğe bağlı)
Çeşitli mekanik ve elektrikli ayarlama opsiyonlarının yanı sıra elektro-pnömatik 4 yönlü bel desteği de bireysel ve ergonomik bir oturma konumu ayarlayabilmenizi sağlar. Bu, özellikle de uzun seyahatlerde sürücü ve ön yolcu için koltuk konforunu arttırır.
Akustik kumaş tente (isteğe bağlı)
Tümüyle otomatik akustik kumaş tente, çevresel gürültüye karşı daha iyi bir yalıtım sağlayan ve iç mekan seslerini azaltan akustik yalıtıma ve ses sönümleyici malzemelere sahip çok katmanlı bir yapıya sahiptir. Böylece, en yüksek iklim ve ses konforu standartlarını karşılar. Akustik kumaş tente siyah, koyu mavi, koyu kahve ve koyu kırmızı renklerinde mevcuttur.
Multimedya Sistemleri
Mükemmel biçimde bağlı. Ve kulağa da tam olarak böyle gelir.
Açık hava mevsiminin zirvesini dört gözle bekleyin: Yeni C-Serisi Cabriolet içindeki bilgi-eğlence ve ses sistemleri. Geniş yüksek çözünürlüklü medya ekranı ve en üst seviyedeki ses cihazları meraklılarına hitap eden ses için Burmester® surround ses sistemine sahip COMAND Online multimedya sistemi. İleri derecede gelişmiş telematikler de, araç ve çevresiyle bağlantı kurmak için sayısız olanak sunar. Kaza ve bakım yönetimi özelliklerine sahip "Mercedes me connect" hizmetleri daha fazla güvenlik ve konfor sunar ve sıklıkla değerli zamandan tasarruf edilmesini mümkün kılar.

Donanımların kullanılabilirliği seçilen motor ve konfigürasyona bağlıdır. Detayları, her model için verilen donanım bilgilerinde bulabilirsiniz.

Audio 20 CD
En sevdiğiniz müzikleri yeni bir şekilde deneyimleyin. Audio 20 CD sisteminin yüksek çözünürlüklü renkli Medya Ekranında albüm kapakları, bir akıllı telefonda olduğu gibi Kapak Resmi üzerinden görüntülenir. Müzik dosyalarının dengeli ses akışı ve internete bağlanabilen bir arama motoru desteklenir. Gösteri zamanı.
Bu multimedya sistemi, eğlenceyi bilgi ve iletişimle birleştirir. Audio 20 CD internete bağlanabilir, radyo, çift alıcı ve bir CD sürücüsüne sahiptir. Mobil cihazlarla Bluetooth® üzerinden bağlantı kurabilir ve uygun donanımlarla birlikte navigasyon özelliğine sahiptir.

Bluetooth® arayüzü aynı zamanda bir eller serbest fonksiyonunu da içerirken CD Sürücüsü MP3, WMA, WAV ve AAC dosyalarını oynatmak için de kullanılabilir. İyi bir ses için 4 x 25 Wattlık çıkışa sahip ilave bir hoparlörü de vardır. 

Bir bakışta diğer donanımlar:
• Mobil telefondan baş ünitesine adres aktarımı
• iPod® veya iPhone® girişi
• SD kartına dayalı navigasyon için navigasyon yeteneği (Garmin® MAP PILOT ile birlikte)
• Orta konsolda SD kart yuvası (Garmin® MAP PILOT veya Garmin® MAP PILOT ön hazırlığı ile birlikte)
• Orta konsolda iki USB giriş
Burmester® surround ses sistemi (isteğe bağlı)
• Duyular için en son teknoloji. Açık havada ses cihazı meraklılarına hitap eden en yüksek kaliteli sesi deneyimleyin. 13 yüksek performanslı hoparlör ve iç mekanla kesinlikli biçimde koordine edilmiş akustik bileşenler, birinci sınıf Burmester® sesi sunar. Surround fonksiyonu ve ses optimizasyonu, ön ve arka koltuklar için daha yoğun bir dinleme deneyimi yaratır.
• 13 yüksek performanslı hoparlör, 590 Wattlık toplam bir çıkışa sahip bir 9 kanallı DSP amplifikatörün yanı sıra araca mükemmel biçimde uyumlanmış amplifikatör ve hoparlör sistemleri birinci sınıf bir Burmester® sesi sağlar. 

Son derece gelişmiş Araç Gürültü Telafisi (VNC) teknolojisi sayesinde, ister otobanda olun ister şehir trafiğinde, en iyi dinleme keyfinizi güvenceye almak için tutarlı bir ses performansı korunur. Burmester® Surround Ses sistemi dijital ve analog filtreleri birleştirir.
COMAND Online (isteğe bağlı)
Bugünlerde hepimiz olağanüstü bir şekilde bağlıyız; verilerimiz, kişilerimiz, yaşadığımız çevrenin tümü bir yerde birleşiyor. Ve hareketlilik durumumuz da değişti: Gelişmiş navigasyon, çevrimiçi ve bağlanma hizmetleri sürüşü her zamankinden daha keyifli, güvenli ve heyecanlı kılıyor. COMAND Online, multimedya ve navigasyon ön hazırlığıyla yeni bağlı mobilitenin tüm dünyasını deneyimleyebilirsiniz.
Navigasyon, telefon, ses, video, internet – COMAND Online, multimedya ve navigasyon ön hazırlığı kontrol ve görüntüleme sistemiyle sürücü bu ve bunun gibi çok sayıda başka fonksiyonu göz önünde ve kontrolü altında tutar. Bilgiler, 21.3 santimetrelik yüksek çözünürlüklü medya ekranında renkli olarak görüntülenir. 

COMAND Online, multimedya ve navigasyon ön hazırlığı şimdi geleneksel Kontrolör ve LINGUATRONIC ses komut sisteminin yanı sıra yeni bir Dokunmatik Kumanda Paneli üzerinden de kontrol edilir. Bir akıllı telefon kadar kolay ve sezgisel.

Gerçekçi topografik harita görüntülemesine sahip yüksek hızlı sabit sürücü navigasyonu, sizi varış yerinize güvenli ve sorunsuz biçimde yönlendirir. Uygun bir mobil telefonla birlikte kullanıldığında, araç durma halindeyken internet sayfalarını açmak ve sürüş sırasında POI araması, hava durumu veya internet radyosu gibi Mercedes-Benz uygulamalarını kullanmak mümkündür. Entegre WLAN Hotspot bir dizüstü bilgisayar veya tableti bağlamanızı da sağlar. 

Bir bakışta daha fazla donanım ve fonksiyon:
• Mobil telefondan baş ünitesine adres aktarımı
• iPod® veya iPhone® girişi
• Eller serbest özelliğine sahip Bluetooth® arabirimi, SMS e-posta yazma ve okuma fonksiyonu ve müzik aktarımı için ses akışı
• Kapak Resmi: Ses menüsünde albüm kapağı görüntülenir
• DVD sürücüsü ve radyo
• Dokunmatik kumanda panelinde sezgisel kontrol
• Orta kol dayanağında iki USB girişi ve orta konsolda bir SD kart yuvası
DVD Değiştirici (isteğe bağlı)
• Orta konsolun içine entegre edilmiş DVD değiştirici, CD/DVD'ler için altı bölmeli bir hazneye sahiptir. COMAND Online, multimedya ve navigasyon ön hazırlığı üzerinden işletim kolay ve sezgiseldir.

Yalnızca COMAND Online, multimedya ve navigasyon ön hazırlığı ile birlikte mevcuttur.
• Frontbass teknolojisine sahip 5 hoparlör
• Toplam beş hoparlör ve Frontbass teknolojisine sahip ses sistemi harika ve dengeli bir ses sunar. Derin bas hoparlörleri kaportaya entegre edilmiştir ve birinci sınıf bir bas sesi için bir yankı odası olarak boylamsal bileşenlerin ses düzeyini kullanır.
Medya arabirimi kablo seti (isteğe bağlı)
• Orta konsol içindeki üniversal bir arabirim iPod® veya iPhone® gibi taşınabilir medya oynatıcılarının kolaylıkla bağlanmasını sağlar. Böylece ses içerikleri, aracın bilgi-eğlence sistemleri üzerinden kullanışlı biçimde kontrol edilebilir ve birinci sınıf kalitede çalınabilir.
• Dokunmatik kumanda paneli
• Dokunmatik kumanda paneli, bir veya iki parmak hareketiyle (çoklu dokunma) multimedya sisteminin fonksiyonlarının sezgisel biçimde kumanda edilmesini sağlar. Girdi seçenekleri olan sesli kumanda fonksiyonunu ve kontrolörü ek olarak tamamlar ve bu amaçla Kontrolör el dayanağına entegre edilmiştir.
• Dokunmatik kumanda sensörleri tekli ve ikili parmak hareketlerini (çoklu dokunma), kaydırma hareketlerini ve yakınlaştırma/uzaklaştırma jestlerini (parmak uçlarını ayırmak ve bir araya getirmek yoluyla) algılar. Gelişmiş metin algılama sayesinde kullanıcı aynı zamanda multimedya sistemi için programlanmış tüm dillerde harfleri, özel sembolleri ve sayıları kendi doğal el yazısıyla da girebilir.
Universal telefon hazırlık paketi (isteğe bağlı)
• Kol dayanağı içinde bulunan üniversal bir akıllı telefon tutucu, akıllı telefonların aracın eller serbest telefonuna kolayca ve rahat biçimde bağlanabilmesini sağlar.
• Akıllı telefonun üniversal akıllı telefon tutucuya yerleştirilmesi yeterlidir. LTE etkin harici antenin kullanımı, optimum sinyal alma ve aktarma kabiliyeti sağlar. Ayrıca cihaz şarj da edilir. Akıllı telefon, aracın sistemleri üzerinden rahat bir biçimde kullanılır. Bu şekilde telefonun dahili hafızasına erişmek de mümkündür.
Verimlilik
Çevreye uyumlu konseptler.
Mercedes-Benz'in BlueEFFICIENCY konsepti, öncü verimlilik teknolojisinin yanı sıra yakıt tüketimini ve emisyon seviyelerini optimize etmeye dayanan yenilikçi tedbir paketlerini de içerir.

Donanımların kullanılabilirliği seçilen motor ve konfigürasyona bağlıdır. Detayları, her model için verilen donanım bilgilerinde bulabilirsiniz.
BlueEFFICIENCY tedbirleri.
BlueEFFICIENCY tedbirleri, yakıt tasarrufu sağlayan ve çevre üzerindeki yükü azaltan kapsamlı araç optimizasyonlarıdır. Yeni C-Serisi Cabriolet'de de en verimli motorlar her durumda yakıt tüketimini azaltmak için en uygun özelliklerle birleştirilmiştir.

ECO Start/Stop Fonksiyonu
Yakıt tasarrufu sağlamanın ve emisyon seviyelerini düşürmenin en kolay yolu nedir? İhtiyaç duyulmadığı zamanlarda motorun otomatik olarak kapatılmasını sağlamak. Araç dururken motor kapanır, fren pedalı serbest bırakıldığında veya gaz pedalına basıldığında motor yeniden açılır.
Durma halindeyken, örneğin kuyruklarda veya trafik ışıklarında, motorun otomatik olarak kapatılması yakıt tüketimini ve emisyonu düşürür ve yakıt maliyetlerinden tasarruf sağlar. ECO Start/Stop fonksiyonu özellikle verimli, hızlı ve sessiz çalışır

Çevresel uyumluluk ve geri dönüştürülebilirlik
İlk geliştirme aşamalarından itibaren yeni C-Serisi Cabriolet içinde emisyonu düşük ve geri dönüştürülebilir malzemeler kullanmaya büyük önem verilmiştir.
Çevresel malzemeler ve işlemlerin örnekleri şunları içerir:
• Hem araç dışında hem de iç mekanda çok sayıda aydınlatma fonksiyonu için enerji tasarrufu sağlayan, yüksek derecede dayanıklı LED teknolojisi
• Minimum çevresel etki için yenilikçi boyama işlemleri
• Üretim, işleme ve kullanım sırasında çok iyi geri dönüşüm özelliklerine ve düşük emisyona sahip malzemelerin kullanımı
AMG Performans Araçları – Heyecanın en saf hali.
Sürüş Performansı. Tipik AMG DNA'sı sayesinde otantik dinamik hakimiyet.
Mercedes-AMG yalnızca yüksek performanslı araçlar, spor otomobiller ve spor modeller geliştirmekle kalmaz - Mercedes-AMG ile şu sözü veririz: Her zaman bir adım ileriye gideceğiz ve teknik olarak yapılabileni taklit edilemeyen bir gerçekliğe dönüştüreceğiz. Böylece olağanüstü insanlar için olağanüstü otomobiller yaratılır. Mercedes-AMG dünyasına hoş geldiniz.

Yeni C-Serisi Cabriolet için şu modeller mevcuttur: Mercedes-AMG C 43 4MATIC, Mercedes-AMG C 63 ve Mercedes-AMG C 63 S.
Tasarım
Ne güzel bir görünüm, ne güzel bir manzara: Mercedes-AMG modelleri son derece sportif, özel tasarımlarıyla nabzınızı yükseltir. Yarış sporlarından ilham alan özel bileşenler Cabriolet'e daha alçak, daha geniş ve daha güçlü bir görünüm kazandırır.
Etkileyici tasarım, konturlu köşeler ve kaslara sahip net tasarım karakteriyle görsel olarak güçlü bir hava yaratır. AMG'ye özgü genişletilmiş tekerlek bombeleri ve daha geniş lastikler, araçların sportif karakterinin altını çizer. Görsel dinamizm, "AMG" yazısına sahip AMG ön tampon eteğinden radyatör ızgarası çıtalarına geçer ve aracın, AMG hafif alaşım jantlara sahip çarpıcı yan tasarımıyla devam eder. Sportif görünümü ve hissiyle, aracın seçkin ve birinci sınıf kalitedeki iç mekan tasarım konsepti tarafından sağlanan otantik motor sporları duygusunun keyfini çıkarın. 

Bir bakışta önemli noktalar:
• Beyaz LED aydınlatmaya sahip AMG ön kapı eşik panelleri
• Parlak siyah renkte ön ayırıcı ve A kanata sahip AMG ön tampon eteği, gümüş kromdan çift havalandırma yarığına ve "AMG" yazısına sahip AMG radyatör ızgarası çıtaları (yalnızca Mercedes-AMG C 63 S için)
• Araç renginde ön ayırıcıya ve A kanata sahip AMG ön tampon eteği, mat metalik iridyum grisi renginde A kanat süsleme şeridi ve ek soğutma havası akışı iletimi için siyah fliklere sahip geniş soğutma havası girişleri (yalnızca Mercedes-AMG C 63 için)
• AMG arka tampon eteği, üç difüzör kanat ve mat metalik iridyum grisi süsleme şeridi (Mercedes-AMG C 63 S için) veya parlak siyah süsleme şeridi (Mercedes-AMG C 63 için) ile
• RACETIMER ve AMG başlatma ekranı dahil AMG ana menüsüne sahip AMG gösterge grubu
• Güç kubbelerine sahip AMG kaput
• Yassılaştırılmış alt kısma ve tırtıklı kavrama alanına sahip siyah Nappa deri kaplı, 3 kollu AMG Performance direksiyon simidi
• "AMG" yazısına sahip siyah paspaslar
• Siyah kumaş tavan kaplaması
• Optimize yanal destek, AMG'ye özgü koltuk döşeme deseni ve ön koltuk sırtlıklarında "AMG" armasına sahip spor koltuklar
• Hafif uzunlamasına damarlara sahip alüminyum süslemeler
Mühendislik
Tümüyle rahat ve eşsiz bir açık hava motor deneyimi keyfi ve anında AMG Sürüş Performansı dünyasına geçme imkanı – bunlar, bu araç sınıfında ancak Mercedes-AMG C-Serisi Cabriolet'lerin sunabileceği şeylerdir. AMG çift turbo motorların sesi Cabriolet kullanmanın muhtemelen en duygu dolu sebebidir.
Her şeyin merkezinde son derece güçlü olan motor vardır: Mercedes-AMG C 63 için 350 kilowattlık bir güç ve 650 newton metrelik bir maksimum torka ve Mercedes-AMG C 63 S için 375 kilowattlık bir güç ve 700 newton metrelik bir maksimum torka sahip heyecan verici bir AMG 4.0 litrelik V8 biturbo motor. Mercedes-AMG C 43 4MATIC, 270 kW'lık bir güç ve 520 Newton metrelik bir maksimum tork sağlayan AMG 3.0 litrelik V6 çift turbo motoruyla etkileyici bir sürüş performansı sunar.

Bir bakışta teknik özellikler:
• 270 kilowattlık güç ve 520 newton metrelik maksimum torka sahip AMG 3.0 litrelik V6 biturbo motor[1] (yalnızca Mercedes-AMG C 43 4MATIC için)
• AMG 4.0 litrelik V8 biturbo motor, 350 kilowatt güç ve 650 newton metre maksimum torka sahip (yalnızca Mercedes-AMG C 63 için)
• AMG 4.0 litrelik V8 biturbo motor, 375 kilowatt güç ve 700 newton metre maksimum torka sahip[1] (yalnızca Mercedes-AMG C 63 S için)
• AMG'ye özgü "Individual", "Comfort", "Sport" ve "Sport Plus" programlarını seçmek için AMG DYNAMIC SELECT sürüş karakter seçim fonksiyonu (Mercedes-AMG C 43 4MATIC için değil)
• AMG yazılı, gri renkli fren kaliperleri; 360 x 36 milimetrelik fren diskleri (ön) ve 360 x 26 milimetrelik fren diskleri (arka) ile ve "AMG" yazısına sahip gri boyalı fren kaliperleri ile (yalnızca Mercedes-AMG C 63 için)
• Kırmızı fren kaliperleri; kompozit fren diskleri (ön) ve entegre fren diskleri (arka) ve "AMG Karbon Seramik"li özel bir boyaya sahip fren kaliperleri (yalnızca Mercedes-AMG 63 S için)
• Tekerlek bombesinde yardımcı radyatöre sahip AMG soğutma sistemi
• Adaptif sönümlemeye sahip 3 kademeli AMG RIDE CONTROL spor süspansiyon sistemi
• Manuel modlu "M" AMG SPEEDSHIFT MCT 7 ileri oranlı spor şanzıman, Race Start fonksiyonu ve
• "Glide"
• İki kromajlı çift egzoz ucuna sahip AMG spor egzoz sistemi
• Hıza duyarlı AMG Spor direksiyon
• Bağımsız direksiyon mafsalları, tekerlek rulmanları ve AMG'ye özgü elastokinematiklere sahip AMG ön aks
AMG Donanım - Nefes kesen dinamizm.
AMG'nin etkileyici dünyasını deneyimleyin.
Aracınıza daha da dinamik ve sportif bir görünüm kazandıracak tasarım ve tasarım uygulamaları özelliklerini seçin. Size aracınızı tümüyle kendi tercihleriniz doğrultusunda donatma olanağı sağlayan geniş bir performans odaklı bireyselleştirme seçeneği yelpazesi içinden seçim yapın. Donanımların kullanılabilirliği seçilen motor ve konfigürasyona bağlıdır. Her modelin detaylarını donanım bilgileri içinde bulabilirsiniz.

Tasarım temasında bir ekipman ve tasarım uygulamaları seçeneği:

AMG Dış Mekan Karbon-Fiber Paketi I (isteğe bağlı)
Bu paket, sportif karbon-fiber detaylarıyla araca her açıdan geliştirilmiş bir dinamizm katar: Ön tampon eteğindeki A kanat, yan eşik panellerindeki parçalar ve arka difüzörün üstündeki parça karbon-fiberden yapılmıştır.
AMG Dış Mekan Karbon-Fiber Paketi II (isteğe bağlı)
Bu paket, karbon-fiberden dış ayna yuvalarıyla etkileyici kontrastlar yaratır ve araca daha da dinamik bir özellik kazandırır. 

Üç difüzör kanadı ve süsleme şeridine sahip difüzör görünümlü AMG arka tampon eteği
Üç difüzör kanadı ve parlak siyah süslemeye sahip AMG arka tampon eteği aracın etkileyici karakterini vurgular.

13.97 cm çok fonksiyonlu ekrana ve RACETIMER'ı da içeren AMG ana menüsüne sahip AMG gösterge grubu
Çarpıcı bir tasarıma sahip olan AMG gösterge grubu, yüksek performanslı sürüş için gereken hayati bilgileri sağlar. AMG ana menüsüne (RACETIMER ve AMG başlatma göstergesi dahil) merkezi biçimde konumlandırılmış, yüksek renk çözünürlüklü 13.97 santimetrelik çok fonksiyonlu bir ekran üzerinden erişilir.
İstisnailik ve sportiflik, arka plakaları karbon-fiber görünümünde olan ve gümüş kromdan bir çerçeveye sahip kadranların 2 borulu görünümüyle görsel vurgulanır. 320 km/s ölçekli hız göstergesi soldadır, sağdaysa "AMG" logosu taşıyan devir sayacı vardır. RACETIMER ile tur sürelerini tutmak ve kaydetmek mümkündür. Kişisel sürüş programları AMG'ye özgü bir biçimde gösterilir.

AMG Kaputu
AMG kaput, çarpıcı güç kubbeleriyle altında yatan ünitenin etkileyici gücünün net bir göstergesidir.

AMG Gece Paketi (isteğe bağlı)
Asil, kendine özgü ve maskülen. AMG ön tampon eteğinin A kanadı ve AMG yan eşik panellerindeki parçalardan dış ayna yuvalarına kadar parlak siyah renkte olan tasarım bileşenleri, aracın etkileyici ve sportif karakterini vurgular. Tasarım, iki çift egzoz ucu üzerindeki siyah kromajlı süslemeyle bütünlenir.
AMG Dış Mekan Tasarım Konsepti Gece paketi, siyah renkte belirgin tasarım bileşenleriyle aracın sportif ve etkileyici karakterini vurgular. AMG ön tampon eteği, parlak siyah renkte ön ayırıcıya ve A kanat süsleme şeridine sahiptir. Parlak bir finişle siyah renge boyanmış dış ayna yuvaları ve AMG yan eşik paneli parçaları, B sütunundan gelen ısı yalıtıcı renkli cam gibi diğer çarpıcı noktaları oluşturur.

Siyah Nappa deri / DINAMICA mikrofiber kumaş kaplı AMG Performance direksiyon simidi
Sportif sürüş manevralarını gerçekleştirirken daha yüksek bir kavrama sağlamak için Nappa deri kaplı AMG Performance Direksiyon Simidi, DINAMICA mikrofiber kaplamalı bir kavrama alanına sahiptir.

AMG Performance yarış tipi spor ön koltuklar
Yüksek Performanslı motor deneyimiyle harika biçimde uyuşanlar: Özel AMG Performance yarış tipi spor ön koltuklar. Bunlar sürücüyü ve ön yolcuyu güvenli ve şaşırtıcı derecede rahat biçimde sararak yolcuları dikkat çekici ölçüde sıkı bir şekilde tutarlar. Motor sporları havasını kelimenin tam anlamıyla ilk elden hissedin.
AMG Performance yarış tipi spor ön koltukların koltuk minderi ve sırtlığının yan desteklerinin konturu üstün bir yanal destek sunarken koltuk tasarımı iç mekana sportif ve kendine özgü bir karakter katar. Bunlar, koltuk minderleri ve koltuk sırtlıkları içindeki ayarlanabilir yan destekler sayesinde yolcunun gövde ve duruşuna göre en iyi biçimde ayarlanabilirler. Koltuk minderi derinliği ayarlaması, koltukta oturan yolcunun uylukları için rahat bir konum sağlarken daha yüksek bir oturma açısı bacakları destekler.
AMG Sürücü Paketi (isteğe bağlı)
AMG Sürücü Paketi, azami hızı 250 km/s'den 290 km/s'ye çıkararak daha sportif bir deneyim ve daha çevik bir tepki sağlar. Sürücü aynı zamanda, güvenli ve sportif sürüş konusunda profesyonel eğitim sunan ve ortak bir tutkuyu paylaşan sürücülerle birlikte unutulmaz bir deneyim yaşamak için mükemmel bir fırsat olan AMG Sürüş Akademisi'nde bir eğitim oturumuna da katılabilir.
AMG DYNAMIC SELECT sürüş karakter seçim fonksiyonu, AMG'ye özgü sürüş modları
DYNAMIC SELECT Sürüş Karakter Seçim Fonksiyonu Kontrolörüyle, Mercedes-AMG C 43 4MATIC'in sürüş dinamiklerini kişisel tercihlerinize uyacak şekilde daha incelikli bir biçimde uyarlayabilirsiniz. Yarış sporunda denenmiş ve onaylanmış diğer bir donanım da manuel vites değiştirme için kullanılan direksiyon simidi pedallarıdır.
DYNAMIC SELECT sürüş karakter seçim fonksiyonu, beş farklı sürüş modundan birini isteğe göre seçmeyi mümkün kılmaktadır. Sürüş programı motoru, şanzımanı ve direksiyon özelliklerini değiştirir ve bu sayede atletik spor modelin dinamik ruhu gerçek anlamda yerini bulur. Mercedes-AMG C 43 4MATIC için daha doğrudan bir ayara sahip daha çevik bir gaz pedalı karakteristik eğrisi, daha kısa vites değiştirme süreleriyle birlikte vites değiştirme işleminin duygusal çekiciliğinin önemli ölçüde arttırılması da mümkündür. "Sport" ve "Sport Plus" modlarında aracın dinamik karakteristikleri çift debriyaj, silindir baskılaması, aktif vites küçültme ve durma halinden çabuk hızlanma gibi ilave fonksiyonlarla geliştirilir.

"Individual" sürüş programı sürücünün ayrı ayrı parametreleri tümüyle özgür biçimde isteğine göre değiştirmesine izin verir. Mercedes-AMG C 43 4MATIC aynı zamanda, sürücünün doğrudan manuel moda geçmesini ve ardından yalnızca direksiyon simidi pedallarını kullanarak vites değiştirmesini sağlayan bir "M" düğmesine de sahiptir.
Önde 402 x 39 milimetre kompozit fren diskleri ve arkada 360 x 32 mm disklere sahip AMG seramik yüksek performanslı kompozit fren sistemi (isteğe bağlı)
Havalandırmalı ve ön ve arkada çapraz delikli büyük fren diskleri mükemmel yavaşlama değerlerinin elde edilebilmesini sağlar. Kompozit teknolojisi, aşırı koşullarda bile fren boşalması özelliklerini iyileştirir ve tekerleğin yaysız kütlelerini azaltır. 
Edition 1
Prömiyere özel C-Serisi Cabriolet.
Bu daha önce hiç görülmedi: Tümüyle yeni bir Cabriolet şeklinde C-Serisi. Prömiyerini Edition 1 özel modeliyle kutluyor – etkileyici, kuvvetli ve açık hava seyahatini son derece çekici kılan her şeyle donatılmış. Bu yeni sportif ve gelişmiş dinamizmle büyülenen ilklerden biri olun

Dış mekan tasarımı
Bir Cabriolet düşündüğünüzde aklınıza ilk gelen şey açık tavan mı oluyor? Bir dakikalığına bakışlarınızı biraz daha derinlere odaklayın. Nefes kesici biçimde güçlü arka kısmını geçin, çarpıcı yan çizgileri boyunca ilerleyin ve ön kanatlardaki "Edition 1" armasını görün. Ve Büyük Finale varın: Özel olarak Edition 1 için tasarlanmış hafif alaşım jantlar.
Bir bakışta bazı seçilmiş bileşenler:
• Krom pinlere sahip baklava desenli radyatör ızgarası çıtaları
• Sağ ve sol kanatların üzerinde "Edition 1" arması
• Parlak himalaya grisi rengine boyanmış 10 kollu hafif alaşım jantlar,
• 225/40 R 19 lastikler 7.5 J x 19 jantlar (ön) ve 245/35 R 19 lastikler 8.5 J x 19 jantlar (arka) üzerinde
• Parlak siyah renge boyanmış 5 çift kollu hafif alaşım jantlar,
• 225/40 R 19 lastikler 7.5 J x 19 jantlar (ön) ve 245/35 R 19 lastikler 8.5 J x 19 jantlar (arka) üzerinde

İç mekan tasarımı
Edition 1'in Exclusive iç mekanına hoş geldiniz. Direksiyon simidi, sportif bir şekilde yassılaştırılmış alt kısmıyla ellerinizin içine mükemmel biçimde oturur. Orta konsolda, gece siyahı rengindeki açık gözenekli dişbudak ağacından süslemeler baskındır. Tavan kaplaması şık siyah kumaştandır. Koltuklar yüksek kaliteli ARTICO deri ve DINAMICA mikrofiber kombinasyonuyla döşenmiştir. Türkuaz renginde dekoratif üst dikişler çok özel bir güzellik katar – bu, size her yolculukta ilk C-Serisi Cabriolet'lardan ve en iyilerinden birinin içinde oturduğunuzu hatırlatacak güçlü bir kontrast detayıdır.
Bir bakışta bazı seçilmiş bileşenler:
• Siyah kauçuk dikmelere sahip fırçalanmış paslanmaz çelikten AMG spor pedallar
• Orta konsol süslemesi üzerinde "Edition 1" arması
• Fındık kahvesinden kenarlar ve türkuaz üst dikişlere sahip paspaslar
• Yassılaştırılmış alt kısma sahip, 3 kollu çok fonksiyonlu direksiyon simidi (AMG tasarım konseptinden)
• orta kavrama alanında derin kalıplı, gümüş kromajlı direksiyon simidi kaplaması ve direksiyon simidi vites değiştirme kanatçıkları
• ARTICO deri/DINAMICA mikrofiber döşemeli, siyah/fındık kahvesinde iki renkli ve türkuaz kontrast dikişli koltuklar
• Üst konsol ve kapılarda hafif uzunlamasına damara sahip alüminyum süsleme
Donanım Paketleri
Zekice tasarlanmış depolama yerlerinden duyulara ilham veren kokulara. Akıllı sensörlerden keyifli konfora. Mercedes-Benz yeniliklerinin dünyasını keşfedin. En gelişmiş, popüler ve değerli donanım ve tasarım uygulamalarımızı sizin için mükemmel biçimde uyumlaştırılmış paketler içinde bir araya getirdik.

Eşya gözü paketi (isteğe bağlı)
Tüm yıl ve her gün için bir Cabriolet. Eşya Gözü Paketi düzenliliğe, bagaj bölümünde katlanır kutu ve orta konsolda ikili bardak tutucu gibi çok sayıda farklı destek sunar.
Bagaj bölmesindeki ilave çanta askısı ve 12 voltluk fiş, ters çevrilebilen bir paspas, orta konsol depolama bölmesindeki tutturmalı kayış ve ön kapı paneli ceplerindeki iki katlı floresan kılıf Eşya Gözü Paketini tamamlar.
Alarm Paketi (isteğe bağlı)
Sürdüğünüzde heyecan verici. Park ettiğinizde güven verici: Alarm Paketine sahip yeni C-Serisi Cabriolet. Çeşitli güvenlik özelliklerinden oluşan bir kombinasyon, izinsiz girişler, hırsızlık ve aracın çekilmesi gibi konularda etkili biçimde uyarıda bulunulmasını sağlar. İzinsiz girişler veya araç davranışındaki değişiklikler durumunda bir alarm tetiklenir.
Alarm Paketi, aracın içinde hareket tespit edildiğinde sesli bir uyarı verir. Sistem, araç elektronik anahtarla kilitlendiğinde otomatik olarak devreye girer. Aracın açısı değiştirilirse, örneğin bir tarafından kaldırılırsa ve çekme koruması sistemi açıksa, görsel ve işitsel bir alarm sinyali tetiklenir.
Sürüş Yardım Paketi PLUS (isteğe bağlı)
Bağımsız ve kazasız sürüş yolunda bize eşlik edin. Birbirini tamamlayan bu güvenlik ve yardımcı sistemler, sürücünün üzerindeki gerilimi azaltır, kaza riskini düşürür ve hem yolcular hem de diğer yol kullanıcıları için korumayı arttırır.
Direksiyon yardımcısı ve dur-kalk pilotuna sahip DISTRONIC PLUS sürücünün öndeki araçla arasında güvenli bir mesafeyi korumasına ve şeridin ortasında kalmasına yardımcı olur. Sistem, bu şekilde özellikle de uzun seyahatlerde ve dur-kalk trafikte sürüş stresini azaltır. Özellikle şehir içi sürüşlerde fren yardımcısı BAS PLUS Acil Fren Destek Sistemi ve PRE-SAFE® Fren Sistemi kavşaklardaki çarpışma riskinin ve arkadan çarpma riskinin yanı sıra yayaları içeren kaza riskini de azaltabilir. 

Aktif Şerit Takip Yardımcısı ve Aktif Kör Nokta Yardımcısı sistemi, aracın istemsiz olarak şeridinden çıkması veya şerit değiştirirken diğer araçlarla çarpışma tehlikesinin oluşması durumunda destek sunarlar. Tek taraftan yapılan fren müdahaleleri, aracın tekrar şeride dönmesine veya bir kazadan kaçınmasına yardımcı olabilir. 

PRE-SAFE® PLUS, PRE-SAFE® önleyici yolcu koruma sistemini yaklaşan bir arkadan çarpışma durumunda uygulanacak koruyucu tedbirleri de içerecek biçimde genişletmektedir.
Arka Koltuk Güvenlik Paketi (isteğe bağlı)
Arka koltuk güvenliği, arka yan hava yastıkları ve adaptif emniyet kemeri kuvvet sınırlayıcılarının kombinasyonuyla arttırılmıştır. İkincisi, ağır bir önden çarpışma durumunda geri çekme etkisini iyileştirmek için yolcuların boyutu ve ağırlığına göre uyarlanır. Arka yan hava yastıkları, ağır bir yandan çarpışma durumunda yolcuların göğüs bölgesini koruyabilir.

İç aydınlatma paketi
İç mekan aydınlatma paketi, daha kapsamlı bir aydınlatma sağlar. Bunlar içinde diğer şeylerin yanında, öndeki ayak boşluklarında dolaylı ışık, orta konsolda aydınlatılmış bileşenler ve öndeki okuma lambaları bulunur. Tavan kontrol paneli içinde bulunan gözlük bölmeleri de ilave saklama olanakları sunar.
Park Paketi
Parktronik'e sahip Aktif Park Yardımcısı fonksiyonu, bir park yeri bulmanın yanı sıra paralel veya dik park yerlerine park etmeyi ve buralardan çıkmayı da kolaylaştırır. 360 derecelik kamera, dört kameranın etkileşimi sayesinde size gerçekçi bir genel görünüm sunar.
360 derecelik kamera geri vitese geçildiğinde otomatik olarak veya gerektiğinde sürücü komutuyla etkinleştirilir. Araç ve çevresi, COMAND Online, multimedya ve navigasyon ön hazırlığı ekranından kuş bakışı görünümden gösterilebilir ve pencere hattı altında kalan engeller de sürücü için görünür durumdadır. Aktif Park Yardımcısı kullanılmıyorsa, elektronik park yardımcısı Parktronik, manevra yaparken aracın ön ve arka alanlarını izler ve potansiyel bir çarpışma algıladığında sürücüyü uyarır.
Koltuk Konfor Paketi (isteğe bağlı)
Çeşitli mekanik ve elektrikli ayarlama opsiyonlarının yanı sıra elektro-pnömatik 4 yönlü bel desteği de bireysel ve ergonomik bir oturma konumu ayarlayabilmenizi sağlar. Bu, özellikle de uzun seyahatlerde sürücü ve ön yolcu için koltuk konforunu arttırır.

Ayna Paketi
Her iki dış dikiz aynası da ayna yuvalarının, örneğin park ederken hasardan korunması için elektrikli olarak içeri ve dışarı katlanır. Daha iyi bir görüş ve görünürlük için sürücü tarafındaki dış dikiz aynası ve iç ayna otomatik olarak kesintisiz biçimde kısılır.
Şerit Takip Paketi (isteğe bağlı)
Kör Nokta Yardımcısı ve Şerit Takip Yardımcısının kombinasyonu, iki katlı bir güvenlik desteği sağlar. Sistem, sürücüleri kör noktada bulunan araçlar hakkında görsel ve işitsel olarak uyarabilir ve istemsiz şeritten çıkışlar konusunda uyarmak için darbeli direksiyon simidi titreşimlerini kullanabilir.
Radar sensörlerine sahip Kör Nokta Yardımcısı sistemi, trafikteki en büyük tehlikelerden birini görünür hale getirir. Kör nokta içinde bir araç tespit edildiği takdirde dikiz aynasında kırmızı bir üçgen belirir. Sürücü bu görsel ipucunu fark etmezse ve dönüş sinyalini vermezse, sistem ayrıca sesli bir uyarı verir. Sistem, 30 km/s'ten başlayan ve aracın azami hızına ulaşan hızlarda aktiftir. 

Sistem, 60 ile 200 km/s arasındaki hızlarda istemsiz şeritten çıkışları tespit edebilir ve sürücüyü direksiyon simidi titreşimleri vasıtasıyla zamanında uyarabilir. Sistem, ön camın arkasına yerleştirilmiş bir kamera tarafından sağlanan görüntüleri işler. 

Universal telefon hazırlık paketi (isteğe bağlı)
Kol dayanağı içinde bulunan üniversal bir akıllı telefon tutucu, akıllı telefonların aracın eller serbest telefonuna kolayca ve rahat biçimde bağlanabilmesini sağlar.
Akıllı telefonun üniversal akıllı telefon tutucuya yerleştirilmesi yeterlidir. LTE etkin harici antenin kullanımı, optimum sinyal alma ve aktarma kabiliyeti sağlar. Ayrıca cihaz şarj da edilir. Akıllı telefon, aracın sistemleri üzerinden rahat bir biçimde kullanılır. Bu şekilde telefonun dahili hafızasına erişmek de mümkündür.

X
Tüm Mercedes Bayilerinden
Sana Özel Ücretsiz Teklif Al
Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
E-Posta Adresiniz
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle
X
Tüm Mercedes Bayilerinden Sana Özel Ücretsiz Teklif Al
Mercedes C Serisi Cabriolet
AMG 200 1.5 184 PS 9G-TRONIC
  • Benzin
  • Otomatik
942.500 TL
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle
HEMEN ÜCRETSİZ TEKLİF AL
Hemen Sana Özel Teklif Al
Son 24 saatte 35 kişi bu modeli inceledi.
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle
X
1

Araç

2

Ekspertiz

3

Fiyatla

4

Tamamla
ARAÇ BİLGİLERİ
Model Yılı
Marka
Model
Yakıt Tipi
Kasa Tipi
Vites Tipi
Model Uzantısı
Kilometre
Hasar Kaydı Tutarı