Sıfıraraçal.com
  Hemen Teklif Al

Audi S5 Sportback

-

Audi S5 Sportback Renkleri

Beyaz
Derin Mavi
Kırmızı
Koyu Gri
Mavi
Metalik Mavi
Silver

Audi S5 Sportback Resimleri

Audi S5 Sportback Fiyat Analizi

* Gün içinde sistemde var olan en ucuz paket fiyatı baz alınmıştır.
1 Ay
3 Ay
6 Ay
1 Yıl

Audi S5 Sportback Versiyonları

Audi S5 Sportback Yorumları

Daha Çok Kullanıcı Yorumu Gör
Audi S5 Sportback için Görüşlerini Bildir
Gönder

Sıkça Sorulan Sorular

Audi S5 Sportback Hakkında Genel Bilgiler

Audi S5 Sportback’in dış tasarımı.
Sportifliğin sadece bir harfe ihtiyacı vardır: S.
Sportiflik öyle büyük kelimelere ihtiyaç duymaz; tek bir harfte özetlenebilir: S amblemi. Audi, bu amblemi taşıyan pek çok etkileyici araç üretmiştir. Bu, Audi S5 Sportback ile kesintisiz şekilde sürdürülen bir gelenektir.

Güçlü görünüm
Üstünlüğün sinyallerini veriyor: Adeta heykel gibi şekillendirilmiş krom kenetlere ve S5 logosuna sahip, yeniden yorumlanan, platin grisi S- Tek çerçeveli ızgara (S-Singleframe)… S’e özgü tamponlar tıpkı yeni tasarımlı hava menfezlerinin yaptığı gibi aracın sportif özelliklerini vurgulamaktadır.

Yenilikçi farlar
LED gündüz farlı ışık şeridine sahip Xenon farlar Audi S5 Sportback’e kolayca tanınan bir görünüm verir.

Dinamik sportiflik
İsteğe bağlı alınabilen 5 paralel kollu yıldız tasarımlı 19 inç alüminyum döküm jantlar gibi büyük ebatlara sahip jantlar ile gövde renginde eşik çıtaları, S5 Sportback’e genel bir atletik görünüm katar. S5 logolu ön fren kaliperleri özgün görünümlüdür ve istenildiğinde üstün performans vermeye hazırdır.

Sportif ayrıntılar
Arkada, LED teknolojisini kullanan yeni tasarımlı farlar tam anlamıyla göz alıcıdır: Bu lambalar, aracın dinamik yan kısmını, net bir şekilde tanımlanan arka kısım ile birleştirir.

Güçlü sonuç
Dört oval egzoz borusunun yer aldığı çift çıkışlı egzoz sistemi ve alüminyum görünümlü kanatlı difüzör ile S5 Sportback’in çarpıcı görüntüsü tamamlanır.

Audi S5 Sportback’in iç mekânı.
Özgün bir yarış hissi yansıtıyor.
İç mekândaki özel S detayları, aracın sportif kişiliğinin altını çizer: Bu detaylar arasında, yeni krom uygulamalar veya Karbon Atlas, ince damarlı kayın ahşap grisi, Piyano cilası ya da paslanmaz çelik örgü şeklinde hazırlanan kaplamalar sayılabilir.

Saf yarış hissi
Özgün bir yarış hissi taşıyor: Alüminyum görünümlü vites değiştirme kulakçıklarının bulunduğu, 3 kollu tasarımlı, deri kaplı, çok fonksiyonlu spor direksiyon.

Dinamik ortam
İsteğe bağlı alınabilen S5 kabartmalı, ısıtmalı (Önde) ve elektrikli koltuk ayarlı ön S spor koltuklar mükemmel bir destek sağlar. İç mekân son derece konforlu olup, siyah veya ay gümüşü rengindeki tavan kaplaması dinamik bir etki yaratır.

Kendine güvenin simgeleri
Alüminyum kaplamalı kapı eşiği trimleri ve S5 logosu ile yüksek kaliteli genel imaj tamamlanır.

Audi S5 Sportback’in S motoru.
Daha fazla dinamik özellikler. Daha fazla güç. Tamamen S.
245 kW (333 hp) güç çıkışı ile güçlü ve kompakt V6 TFSI motor, etkileyici sürüş deneyimleri sunar. Tekerlek seçimli tork dağıtım özellikli ve kendinden kilitli diferansiyeli içeren
quattro® gibi yenilikler bu aracı özel kılar.
Motor – Audi S5 Sportback’in kalbi. Tork ve hızlanma daha ilk birkaç metreden itibaren sizi etkileyecektir. 3.0 TFSI. Audi, geniş çaplı otomobil üretiminde, benzinli direkt püskürtmeyi turboşarj ile birleştiren dünyadaki ilk üreticiydi (TFSI). V6, anında kendini gösterir; altı adet turboşarjlı silindir 245 kW gücü açığa çıkarır. Tıpkı A5 Sportback gibi S5 Sportback de verimli TFSI® teknolojisine sahiptir. Araçta 3.0 TFSI V6 motor bulunmaktadır. Burada, şarj havası ara soğutucusunun yer aldığı, mekanik olarak çalıştırılan yenilikçi bir süperşarj sistemi kullanılmakta olup, sistem, altı silindirli motoru, mütevazı düzeyde yakıt tüketen kompakt bir güç ünitesine dönüştürmektedir. Araç, çeşitli şekillerde durma noktasına geldiğinde motoru otomatik olarak durduran ve fren serbest bırakıldığında yine çalıştıran start-stop (Çalıştır – durdur sistemi) sistemi de destekleyici olarak araçta yer almaktadır. S5 Sportback, sadece hızlı 7 ileri çift kavramalı debriyaj, S tronic (S tronic – Daha hızlı vites değişimi, daha spor sürüş. S tronic, manuel vites kutusunun sportif özelliklerini otomatik şanzımanın avantajları ile birleştirir.) ve quattro® [ Vorsprung durch Technik (Teknoloji ile bir adım önde): quattro® teknolojisi, dört tekerlek için üretilen daimî gücün ön ve arka akslar arasında dağıtılması anlamına gelir.] sürekli dört tekerlekten çekiş sistemi ile birlikte sunulur.
Etkileyici olan sadece 440 Nm’lik zirve tork değeri değil, aynı zamanda 2200 – 5900 d/dk hız aralığında azami torkun en az %90’ının temin edildiği tork eğrisidir. Bütün hız aralığı boyunca sergilenen olağanüstü güç sunumu ve kendiliğinden yanıt verme özelliği sayesinde 6 silindirli motor bilhassa dinamik bir sürüş tarzını teşvik eder. Motor, S5 Sportback’i 0’dan 100 km/s’e 5,1 saniyede hızlandırır.

Tüketim ve emisyon değerleri:
Ortalama yakıt tüketimi: 7,7 l/100 km
Ortalama CO2 emisyon değerleri: 179 g/km
Yeni binek otomobillerle ilgili resmî yakıt tüketim rakamları ve resmî özel CO2 emisyonları hakkında geniş bilgiyi, tüm satış noktaları ve DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH (Hellmuth- Hirth-Str. 1, D-73760 Ostfildern-Scharnhausen)’ten edinebileceğiniz “Yeni binek otomobillerin yakıt tüketim ve CO2 emisyon verileri kılavuzu”nda bulabilirsiniz.

Audi S5 Sportback.
Daima verimli.
Vorsprung durch Technik (Teknoloji ile bir adım önde) ilkesi, Audi markasının kendini adamış olduğu iddiadır. Bu sadece sportiflikle ilgili değildir. Aynı zamanda geleceğe yönelik hareketlilikle de ilgilidir. Audi, genel bir konsept içerisinde çeşitli verimlilik yöntemlerini istikrarlı bir şekilde uygulamaktadır. Çeşitli yeniliklerin geliştiricisi olarak Audi, otomotiv endüstrisi üzerinde kalıcı bir etkiye sahiptir.

Start-stop (Çalıştır – durdur) sistemi
Start-stop sistemi enerji tasarrufu yapmanıza ve böylelikle de CO2 emisyonlarını azaltmanıza yardımcı olabilir. Start-stop sistemi, araç durma noktasına geldiğinde motoru kapatarak yakıt tüketiminin ve CO2 salınımlarının azaltılmasına yardımcı olur. Örneğin sürücü, trafik ışıklarında aracı durdurup, vites kolunu boşa aldığında ve ayağını gaz pedalından kaldırdığında sistem, motoru durdurur. Sürücü, debriyaja bastığı ya da aracın hareket etmesi için ayağını fren pedalından kaldırdığı anda motoru çalıştırma süreci başlatılır.

Verimlilik programlı sürücü bilgi sistemi
Sürücü bilgi sistemi - Verimlilik programlı sürücü bilgi sistemi - İsteğe bağlı alınabilen sürücü bilgi sisteminin ekranı (DIS), zengin çeşitli ve farklı bilgi ögelerini kokpitin tam ortasında bir araya getirmekte ve sürekli bir şekilde aracın mevcut çalışma durumunu göstermektedir. Verimlilik programlı sürücü bilgi sisteminin ekranı da, sürüş alanının tam ortasında çeşitli bağımsız göstergeleri bir araya getirir ve sürekli bir şekilde aracın mevcut çalışma durumunu gösterir. Start – stop sistemi ile donatılmış araçlara eklenen verimlilik programı, sürücüye, tüketim verilerinin genel bir değerlendirmesini, ilave yüklerle ilgili ekranı, genişletilmiş vites göstergesini ve özellikle ekonomik sürüş için yakıt tasarrufu hakkında ipuçlarını temin eder. Bütünleşik dikkat yardımı ise bir dizi sensör yardımı ile sürüş davranışını analiz eder ve dalgınlık göstermeye başladığına dair herhangi bir işaret söz konusu olursa sürücüyü uyarır.

S tronic®
S tronic – Daha hızlı vites değiştirme, daha spor sürüş: S tronic, manuel vites kutusunun sportif özelliklerini otomatik şanzımanın avantajları ile birleştirir. S tronic şanzıman, manuel şanzımanın düşük yakıt tüketim özelliğini otomatik şanzımanın avantajları ile birleştirir. Şanzımanın kontrol sistemi, otomatik modda vites değişimlerinin seri bir şekilde gerçekleşmesini sağlar ve ideal bir yakıt tüketimi adına vites değişimlerinin zamanlamasını ayarlar. S tronic’in çok geniş şanzıman oranı, son viteslerin çok düşük motor hızlarında kullanılmasını mümkün kılar.

Enerji geri kazanım sistemi
Şarj dinamosunun voltajının artırılması, araç, gaz pedalı kullanılmadığı anlarda mevcut hızında giderken ya da fren yaparken, kinetik enerjinin kullanılabilir elektrik enerjisine dönüştürülmesini sağlar. Araç yeniden hızlandığında akü, depolanan enerjiyi yeniden aracın şebekesine besleyerek alternatör üzerinden baskıyı kaldırır ve böylece yakıt tasarrufu yapılmasına yardımcı olur.
Audi AG aktif bir ürün geliştirme politikası izlemektedir. Bu nedenle Doğuş Otomotiv ve Audi AG model, tasarım, renk, donanım, aksesuar ve teknik özellikler ile diğer tüm bilgileri önceden bildirmeden değiştirme hakkını saklı tutar. Bu döküman basım tarihinden (Nisan 2015) sonra güncellenmiş olabilir. Doğuş Otomotiv ve/veya Audi AG tarafından ürünü tanımlamak için kullanılan işaret veya numaralarla ilgili olarak bir hak iddia edilemez. Bu broşürde kullanılan şekil ve görseller, standart donanıma dahil olmayan aksesuar ve özel donanımlar içerebilir. Baskı işlemlerindeki sınırlandırmalar nedeniyle kağıt üzerindeki renkler ürünlerin gerçek renklerine göre farklılık gösterebilmektedir. Bazı ürün ve hizmetler ulusal ve AB yasaları veya iklim koşulları gereğince tüm pazarlarda sunulamamaktadır. Audi ürünlerini satın alırken ulusal kanuni gereklilikler de göz önünde bulundurulmalıdır.

Sorumluluk
Sorumluluğu yaşamak Audi stratejisinin daima süregelecek temel felsefesidir. Ekonomik başarı ve uluslararası rekabet yeteneğinin yanı sıra çalışanların ve kurumun sorumluluğu ile çevre ve kaynakların korunması aynı ölçüde rol oynarlar. Ayrıntılı olarak belirtildiğinde kataloglar FSC sertifikalı kağıttan basılmakta ve aynı şekilde genel olarak Audi sadece sportif ve heyecan verici değil, aynı zamanda daima iyi bir verim sağlayan otomobiller geliş- tirmektedir. Uzun vadeli bakıldığında Audi, ürünleriyle karbondioksit oluşturmayan araç kullanımını sağlamak istemektedir. Bir bütün olarak düşünüldüğünde Audi kuruluşunun fabrikalarını adım adım karbondioksit oluş- turmayan bir üretim yapması yönünde geliştirmesi de buna dahildir. Audi, buna ilaveten öncelikle eğitim, teknoloji ve sosyal alanlarda olmak üzere yoğun olarak kurum ile ilgilenmektedir. Audi kurumunda sürdürülebilir lik ve geleceğe bakış sıkı bir şekilde birbirine bağlıdır. Audi kurumu, Audi Kentsel Gelecek İnisiyatifi ile Audi uluslararası uzmanlarla çalışarak gelecekteki kentsel beklentiler ve araç kullanımı ile ilgili trendleri ayrıntılı olarak araştırmaktadır.

Audi Dünyasını
Takım ruhu
Motor sporu markanın itici bir gücüdür. Yıllardan beri Audi, örneğin 24 saat Le Mans veya DTM olmak üzere çeşitli yarış serilerindeki şampiyonlardandır. Kesinlik, tutku ve teknoloji olmak üzere birçok spor türünde önemli olan değerler Audi için de belirleyicidir. Yani Audi’nin uzun yıllardan beri spor alanında sponsor olarak da yoğunlaşması tesadüfi değildir. Örnek olarak kış sporların da Audi hemen hemen otuz yıldan beri Almanya Kayak Federasyonunun (DSV) ana sponsorudur. Bunun dışında 16 başka dağcılık ulusal takımının da katılımcısıdır. Futbol alanında ulusal ve uluslararası takımları desteklemekteyiz. Audi ayrıca Almanya Millî Olimpik Spor Federasyonu katılımcısıdır.
Kim bir Audi için karar verirse, daha fazla kişisellik, daha fazla ayrıcalık ve daha fazla hayranlık olmak üzere daha fazlasını sunan bir marka için karar vermiş olur.

Bir bakışta büyüleyen görünüm
Heyecan duymak için bazen bir göz açıp kapayacak kadar kısa bir an yeter. Fazlasını yaşamaya ihtiyaç duymayacağınız böyle bir anı hissetmeniz için Audi A5 Sportback’e bir bakışınız yeterli olacaktır. Yaklaştıkça size her anı farklı yaşatacak tamamı yeniden yorumlanmış bir Coupé karakteriyle karşılaşırsınız. Yakıt tüketimi ve CO² emisyonu değerleri ile verimlilik sınıflarını sayfa 94’ten itibaren bulabilirsiniz.
Audi A5 Sportback ne tür bir araçtır? Bir Coupé midir? Bir Avant mıdır? Bu araç bilinen sınıflara hiç uymamaktadır. O tamamen kendine özel bir sınıf olan beş kapılı bir Coupé’i sergilemektedir. Tasarımı uzun ve üç boyutlu görünümüyle öne çıkan motor kaputundan arka uca varana kadar iki kapılı klasik bir görünümü vurgulamaktadır. Çarpıcı özgün çizgiler araca ayrı bir görünüm ve duruş vermektedir. Düz tavan, çerçevesiz kapılar üzerinde şıklığı ile öne çıkmakta, sportif omuz çizgisi büyük jantlara dikkatleri üzerine çeken bir görünüm vermektedir. Yakıt tüketimi ve CO² emisyonu değerleri ile verimlilik sınıflarını sayfa 94’ten itibaren bulabilirsiniz.
Audi A5 Sportback’in gücünü açığa çıkaran şık tavan çizgisi düz görünümlü arka bölüme kadar uzanmaktadır. Özellikle yan omuz çizgisiyle tampon kenarı arasında görsel bir bütünlük sağlayan arka farlar büyüleyici bir görünüm sunmaktadırlar. Arka tamponun yatay çizgisi tasarımdaki kararlılığı vurgulamakta, kademeli renkli difüzör aksesuarı bir dinamizim katmaktadır. Sis farları parlak siyah bir spoyler dudak içinde yer almaktadır. LED teknolojisinde entegre edilmiş gündüz farı ışığı ile birlikte opsiyonel Xenon farlar çarpıcı görünümüyle bakışları üzerine çekmektedir. Şık motor kaputu çizgisi aracı daha hafif ve daha sportif yaparken Singleframe heykelsi yapısıyla güven veren bir görünüm uyandırmaktadır. Yakıt tüketimi ve CO² emisyonu değerleri ile verimlilik sınıflarını sayfa 94’ten itibaren bulabilirsiniz.
Normal bir sürüş esnasında bir anda büyük bir sorun ile karşı karşıya kalınabilmektedir. Bunun üstesinden gelebilmek için en iyi seçenek tehlikeli durumların zamanında görülebilmesi ve mümkün olduğunca önlenebilmesidir. Bunun için A5 Sportback’de geniş kapsamlı asistan sistemler bulunmaktadır. Opsiyon olarak örneğin Audi active lane assist istemeden şeritten çıktığında sürücüyü uyarır ve acil durumlarda yumuşak bir şekilde direksiyona müdahale eder. Bunun yanı sıra opsiyonel Audi side assist aracın sol ve sağ yan bölgeleri ile arkasını gözlemler ve örneğin şerit değiştirirken yan şeritteki başka bir aracın hemen yanında olup olmadığını bildirir. Çok daha rahat mı yoksa sportif mi olmak istiyorsunuz, Audi drive select aracınızı o an kendinizi nasıl hissediyorsanız ona göre kullanmanızı sağlar. Bu sistem ile birlikte opsiyonel olarak ayrıca seçilen her bir moda kendini uyarlayan ve böylece daha sakin bir yolculuk ya da direksiyon komutlarının daha çabuk uygulanmasını sağlayan dinamik direksiyon alınabilir.
Her yeni kilometre Audi A5’in gücünü kanıtlar ve her yolculuğu heyecanlı bir serüvene dönüştürür. Geniş motor yelpazesi sağladığı yüksek kuvvet ve güçlü çekiş ile kendini göstermektedir. Tüm benzinli motorlar ekonomik TFSI teknolojisini kullanır ve günümüzde tüm dünyadaki en ekonomik ve en temiz püskürtmeli motorlardandır. Sportifliği ve verimliliği dizel motorlar da bir araya getirmektedir. TDI teknolojisi sayesinde yüksek tork kuvvetlerini düşük yakıt tüketimi ile birlikte sunmaktadırlar. Her tekerleğe ayrı tork kumanda eden ve kendini kilitleyen orta diferansiyeli olan sürekli dört tekerden çekiş sistemli quattro ataklık konusunda yeni standartlar oluşturmakta ve çitayı daha yükseklere taşımaktadır. Sistem çekiş kuvvetini asimetrik ve dinamik olarak dört tekere dağıtmakta ve mükemmel çekiş sağlamaktadır. Arzu ettiğiniz takdirde spor diferansiyelli quattro ile virajları daha kolay almayı yaşarsınız. Standart elektrikli mekanik servo direksiyon hıza bağlı olarak çalışır ve daha fazla direksiyon hassasiyeti ve daha yüksek direksiyon konforu sağlar. Bunun dışında aktif direksiyon desteği ile park etmek istediğinizde yakıttan başka hiçbir şey istemez.
LED gündüz far ışığı barındıran opsiyonel ince Xenon plus ön farlar ön bölgeye gücü yansıtan A5’e özgü bir görünüm vermektedir. Bagaj kapağına entegre edilmiş fren lambası aracın görünümündeki estetiği öne çıkarır. Fren lambasının LED teknolojisi buna ilaveten alışılagelmiş lambalardan daha hızlı tepki verir. Araç frenlendiğinde araçlar daha erken uyarılır.
İç mekan şıklığı ve sportifliği ile parlamaktadır. İç görünüm çok uyumludur ve yaşamınızı güzelleştirecek bir ortam sunar. Seçilen malzemeler yüksek işçilik kalitesini görebileceğiniz ve özellikle hissedebileceğiniz şekilde öne çıkarır. Farklı kalitede direksiyonlar, çok çeşitli renkler ve mükemmel krom aksesuarlar bu duyguyu coşkuyla yaşamanızı sağlar. Standart 3 kollu spor deri direksiyon yine deri olan ergonomik tasarımlı vites topuzunda olduğu gibi elinize kavrayacak şekilde oturur. Opsiyonel MMI navigasyon plus, entegre edilmiş joystick fonksiyonlu MMI döndürüp bastırmalı düğme ile içgüdüsel olarak kullanılır. MMI navigasyon plus ile birlikte ayrıca 3 boyutlu harita gösterimi ve müzik ile medya dosyaları için sabit diski olan yüksek kaliteli bir 7 inç ekran bulunmaktadır. Hatta kullanımınıza Audi connect ve araç telefonu ile birlikte kendine özgü bir Wi-Fi de sunulmaktadır. Bunun dışında Audi connect tarafından desteklenen çok sayıda hizmet kullanabilirsiniz. Bununla ilgili daha fazla bilgiyi sayfa 36’da Audi connect altında bulabilirsiniz.
Bir Coupé’ye bindiğinizde Audi A5 Sportback’in geniş yer sunumu karşısında şaşıracak ve en ince ayrıntısına kadar tasarlanmış iç mekanının boyutlarını ve farklı kalitede ayrıntılarını yaşayacaksınız. 4 veya opsiyonel olarak 5 koltuğun yüksek konfor ve güçlü bir yer tutuşu sağladığını göreceksiniz. Arzu ettiğiniz takdirde havalandırmalı ve ısıtmalı ön klimalı konfor koltuklarda yer alacaksınız. Çok sayıda koltuk döşemeleriyle iç mekanda daha değişik ortamlar yaratacak ve opsiyonel silk nappa deri ile çok daha fazla koltuk konforu sağlayacaksınız. Yüksek kaliteli gümüş gri mikro metalik plastik, paslanmaz çelik dokuma, alüminyum veya çok asil ahşap türleri arasından seçeceğiniz mükemmel aksesuarlar iç mekanı daha da şık yapacaktır. Uzun mesafelerde rahat bir yolculuk yapmak için arka bölümde de olağanüstü boş yer bulunmaktadır. 1.000 mm uzunluğunda boylamasına yükleme genişliğinin olduğu geniş hacimli bagaj olan olağanüstü değişik şekilde kullanılabilmektedir. Asimetrik ayrılabilir ve katlanabilir arka koltuk sırası sayesinde bagaj hacmi çok çabuk şekilde 480 litreden 1.283 litreye genişletilebilmektedir. Çıkarılabilir kayak ve Snowboard çantası dahil bagajdan iç mekana olan opsiyonel boylamasına yükleme düzeni ilerdeki taşımalarınızı dert etmeden rahatça yapabilecek şekilde uzun eşyaları yüklemenizi kolaylaştıracaktır.
Sportiflik için büyük sözler yerine sadece bir harf yeter: S S amblemi, Audi’de çok sayıda etkileyici otomobilin oluştuğu bir sembolü, yani Audi S5 Sportback’i kesintisiz devam ettiren bir geleneği yansıtmaktadır. 245 kW gücünde güçlü ve kompakt V6 TFSI Motor yolculuklarda çok çeşitli deneyimler yaşanmasını sağlamaktadır. Kendi kendini kilitleyen orta diferansiyel ile birlikte her tekerleğe ayrı tork kumanda eden quattro gibi görülmemiş çarpıcı yenilikler onu olağanüstü bir araç yapmaktadır.
Motor, Audi S5 Sportback’in temelini oluşturmaktadır. Torku ve ataklığı daha ilk metrelerde bile hayran bırakmaktadır. V6 3.0 TFSI motor anında tepki vermekte ve turboşarj hava beslemeli altı silindir 245 kW güç sunmaktadır. TFSI teknolojisi sadece daha hızlı değil, aynı zamanda daha verimli ilerlemenizi de sağlamaktadır. 3 litreden daha az olan hacmi motoru hafif ve sportif yapmakta ve sınırlandırılmış 250 km/h’ye kadar hızlanabilen 440 Nm tork üretmektedir. S spor süspansiyon sert süspansiyonu S back Sportback’i düz olarak yola bastırmakta ve sürekli dört tekerlekten çekiş sistemi quattro mükemmel çekiş ve kesin bir şerit takibi sağlamaktadır.
Platin gri S Singleframe heykelsi krom kirişleri ve S5 amblemi ile üstünlüğünü gösterir. S’ye özgü tampon Audi’ye özgü hava girişleri gibi aracın sportif ve geniş izini öne çıkarır. LED teknolojisinde gündüz farı ışığı olan Xenon plus farlar, Audi S5 Sportback’e başkalarıyla karıştırılamayacak benzersiz bir görünüm verir.
Opsiyonel 5 paralel kollu yıldız tasarımlı 19 inç alüminyum döküm jantlar gibi büyük boyutlandırılmış jantlar ve gövde renginde marşpiye çitaları S5 Sportback’e kaslı bir genel görünüm sağlamaktadırlar. S5 yazısı olan ön fren kaliperleri görünümleriyle farklı kalitede olduklarını belli ederler ve gerektiğinde çok seri bir şekilde kavrarlar. LED teknolojisindeki arka farlar, aracın dinamik tarafını kesin olarak belirlenmiş arka bölüm ile birleştiren başarılı bir görünüm oluşturmaktadırlar. Dört oval egzoz çıkışlı iki hatlı egzoz sistemi ve alüminyum dudaklı bir difüzör güçlü S5 Sportback görünümünü tamamlamaktadırlar.
Alüminyum vites değiştirme kumandaları olan üç kollu çok fonksiyonlu spor deri direksiyon gerçek bir yarış sporları duygusu yaşatır. İç mekan çok konforludur, siyah ve ay gümüş gri tavan döşemesi heyecan verici bir dinamizm oluşturan bir ortam yaratır. S5 baskılı, ısıtmalı ve elektrikli ayarlı S spor koltuklar yanlardan mükemmel bir tutma sağlar. İç mekanın S’ye özgü ayrıntıları aracın sportif karakterini vurgularlar. Buna krom aksesuarlar veya fırçalanmış mat alüminyum dekoratif aksesuarlar Atlas karbon, paslanmaz çelik dokuma, gri kayın ahşabı, siyah piyano rengi veya alüminyum/siyah Beauford ahşabı dahildir. Alüminyum aksesuarlı ve S5 yazılı eşik çitaları yüksek kaliteli genel görünümü tamamlarlar.

Teknoloji sayesinde …
Dünya devamlı değişmektedir. Teknolojik gelişme devamlı olarak çok hızlı bir şekilde ilerlemekte ve bu sayede size özellikle araç kullanımında gittikçe daha fazla olanak sunulmaktadır. Hayatınıza renk katacak teknolojiyi size vermek amacıyla teknoloji ile bir adım önde olma düşüncemizle sadece günümüzdeki ve gelecekteki araç kullanımı ile ilgili beklentilerinizi karşılamak değil, aynı zamanda onları daha da aşmamız için bu gelişmeyi önemli ölçüde birlikte şekillendiriyoruz.
Mükemmel karma. Verimli teknolojilerin geleceği.
Bir Audi üretmek çok karmaşıktır. Ancak buna rağmen tüm modeller için basit bir prensip olan emisyonları azaltan birliktelikler oluşturmak için aracın tüm yapı elemanları kesinlikle birbirleri için çalışırlar prensibi geçerlidir. Bu temel ilkeye uyarak seksenli yılların sonunda Audi hafif yapı tarzı ve devrim yaratan Audi Space Frame (ASF®) ile başlayan günümüzdeki içinden çıkılamayan ağırlık konusunda her hafif yapı elemanının yine boyutları azaltılabilecek diğer yapı elemanlarına etki etmesi şeklindeki geri dönmedir. Bu şekilde araçlarımızı daha verimli ve kaynakları koruyacak şekilde yapmak için mevcut formlar ve malzemeler fonksiyonelliği, mümkün olan en düşük ağırlığı ve üretim süreci ile ilgili olarak sürekli yeniden iyileştirilirler. Günümüzde ve gelecekte karbondioksitin azaltıldığı araç kullanma yolunda olmak için buna ilaveten sürüş dinamiğinin arttırılması, yüksek kompresyon, daha verimli yanma ve daha az karbondioksit emisyonu olması amacıyla bir Audi’de örneğin enerji geri kazanım sistemi ve start-stop sistemi veya ilerici ve verimli ileri teknoloji motorları gibi verimlilik teknolojileri gittikçe daha fazla uygulanmaktadır. Bunun tümünü Audi ultra olarak tanımlamaktayız.

Azami kuvvet. Azami kullanılır
Her hareketin bir başlangıcı vardır. Onu harekete geçiren şey bir fikirdir. Audi A5 aracınızın motorları da yakıt tüketimin azaltılmasının yanı sıra gücün arttırıldığı bir başlangıç ateşlemesini temel almaktadır. Bu kaçınılmaz çelişkiyi devrim yaratan iki motor teknolojisi olan TDI ve TFSI’de birleştiriyoruz. Her ikisini tanıyın ve sizi en fazla harekete geçiren motoru seçin.

Bu aracın üretimi durdurulmuştur.
Teklif talebi alamazsınız.
Son 24 saatte 30 kişi bu modeli inceledi.
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Teklif almak istediğin markayı seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Teklif almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle