Sıfıraraçal.com
  Hemen Teklif Al

Mercedes GLE Off-Roader

-

Mercedes GLE Off-Roader Renkleri

Tenorit Gri
İnci Siyah
Palladyum Gümüş
Metalik Obsidiyen Siyahı
Metalik Kırmızı
Metalik Gümüş
Metalik Beyaz
Kahve
İridyum Gümüş
Cavansite Mavi
Beyaz

2019 Yılında yapılmış resmi test sonucudur.
Yetişkin Yolcu
Güvenliği
Çocuk Yolcu
Güvenliği
Yaya
Güvenliği
Güvenlik
Ekipmanı

Mercedes GLE Off-Roader Resimleri

Mercedes GLE Off-Roader Fiyat Analizi

* Gün içinde sistemde var olan en ucuz paket fiyatı baz alınmıştır.
1 Ay
3 Ay
6 Ay
1 Yıl

Mercedes GLE Off-Roader Versiyonları

Mercedes GLE Off-Roader Yorumları

Mercedes GLE Off-Roader Misafir 20.07.2019
fiat 126 bis daha iyi
(0)
Cevap Yaz

Mercedes GLE Off-Roader Misafir 20.07.2019
ne kadar komik ieğeğe
(0)
Cevap Yaz

Mercedes GLE Off-Roader Misafir 8.05.2018
klass bir araç güzel bir araç almak istediğim bir araç
(0)
Cevap Yaz

Mercedes GLE Off-Roader Misafir 4.11.2017
iç mekanda tasarımı oldukça iyi ve yaşam alanı da ferah ve geniş
(0)
Cevap Yaz

Mercedes GLE Off-Roader Misafir 24.05.2017
Sade güzel bir araba ve büyükte bir araba
(0)
Cevap Yaz

Mercedes GLE Off-Roader Misafir 19.04.2017
Nerdeyse aynı modeller ama arasındaki para farklarına bakacak olursak baya bir fark var galiba
(0)
Cevap Yaz

Mercedes GLE Off-Roader Misafir 3.04.2017
Tasarımı güzel ve içi çok geniş değil bence
(0)
Cevap Yaz

Mercedes GLE Off-Roader Misafir 10.12.2016
Aile aracı yani benim param olsa ve çocuklarım fazla olsa ben bu arabayı alırım çünkü geniş ferah güzel bir araç
(0)
Cevap Yaz

Daha Çok Kullanıcı Yorumu Gör
Mercedes GLE Off-Roader için Görüşlerini Bildir
Gönder

Sıkça Sorulan Sorular

Mercedes GLE Off-Roader Hakkında Genel Bilgiler

Tüm arazilerin üstesinden gelir.
Özgürce nefes alın. Özgürlüğünüzü dışa vurun.
Dinamizm. Kararlılık. Verimlilik. Bu özelliklere sahip bir kişi serinkanlıdır ve elde edilen başarıların değerini bilir. Her tür zorlukla da büyük bir azimle mücadele eder. Özüne bağlıdır, ama kendini yenileyip aşmaya da her an hazırdır. Mercedes-Benz'in özel SUV deneyimini yaşayın. Yeni GLE.
Her disipline hakim.En önemlisi de:Başarmaya.
Ne zorlukla karşılaşırsanız karşılaşın: Yeni GLE size her zaman yardımcı olacak gerçek bir dosttur. Arazi tutkunları bunu özellikle çok sevecek, diğerleri ise gerektiğinde hiçbir güçlük yaşamadan araziye çıkabilmenin rahatlığını ve lüksünü yaşayacak.
Bu araçla kat ettiğiniz her kilometrenin tadını çıkaracaksınız. DYNAMIC SELECT Denetleyiciyi mevcut koşula veya ihtiyacınıza göre dilediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz: konforlu, spor, kış koşulu, arazi veya bireysel. Motor, şanzıman, direksiyon ve süspansiyon özellikleri gibi parametreler seçilen sürüş programına göre değiştirilir (süspansiyon ayarları sadece opsiyonel AIRMATIC paketiyle birlikte değiştirilebilir).

Opsiyonel Arazi Mühendislik Paketinin "Arazi+" sürüş modu, arazideki sürüşler için optimum ayarları sunar. Düşük vites oranları sayesinde yavaş ve daha iyi bir arazi sürüşünü yüksek çekiş seviyeleriyle sağlar. Bu da, yeni GLE'yi özellikle çekişin çok düşük olduğu dağ yokuşlarında ve benzeri zorlu yollarda daha ideal hale gelir. 

Yeni GLE 500 e 4MATIC ile yeni bir çağa merhaba deyin. Güçlü 3.0 litre V6 motoru harici olarak şarj edilebilen lityum iyon akülü bir elektrik motoru ile birleştirmektedir.
Yükünüzü hafifletir, daha fazla emniyet ve koruma sağlar.
Yeni GLE, segmentindeki en emniyetli araçlardandır. Mercedes-Benz'in alışılmış entegre emniyet konseptinin dört aşaması için de kapsamlı ve akıllı koordine edilmiş emniyet donanımına sahiptir.
"Akıllı Sürüş" terimi, araçta birlikte çalışan ve işlevselliği koordine edilmiş pek çok destek sistemini içerir. Bu konsept sayesinde Mercedes-Benz "kazasız sürüş" vizyonuna doğru dev bir adım atmaktadır.

Opsiyonel Sürüş Asistanı Plus Paketi sürücünün yorgunluğunu daha da alır ve mükemmel bir emniyet ve koruma sağlar. Bu tamamlayıcı emniyet ve destek sistemleri sürücünün yorgunluğunu alır, kaza riskini azaltır ve hem yolcuların hem de yoldaki diğer insanların daha iyi korunmasını sağlar.

Yeni bir çağa geçin.
Yeni düşüncelere ilham verir – Yeni GLE 500 e 4MATIC modelinin
yeni bir çağ açmasını sağlayan tahrik sistemi. Bu tahrik sistemi, güçlü 3.0 litre V6 motoru harici olarak şarj edilebilen lityum iyon akülü bir elektrik motoru ile birleştirmektedir.
245 kW güç ve 480 Nm maksimum tork sunan V6 motor, GLE 500 e 4MATIC'in 250 km/s azami hıza ulaşabilmesini sağlar. 85 kW ve 340 Nm kapasiteli elektrik motoruyla beraber, birleşik yakıt sarfiyatı 100 kilometrede sadece 3,8 litredir. Bunu mümkün kılan ise akıllı çalışma stratejisidir.[1]

Her frenleme aşaması bir enerji takviyesine dönüştürülür ve yavaşlama aşamalarında yanmalı motor durdurulur. Radar destekli enerji geri kazanım işlevi, yol tipine göre ayarlanan çalışma ilkesi ve dört sürüş modu, benzersiz bir enerji ayak izine katkıda bulunur: Araç, sadece elektrik motoruyla çalışarak kilometre başına 0 gram Co2 emisyonuyla 30 km yol kat edebilir.
Tasarım: Gördüğünüz anda hayran kalacaksınız.
Özgürlüğü içinize çekin ve sanatsal bir tercih yaptığınızı herkese gösterin.
Yeni GLE'nin saf ve soğukkanlı yapısı heyecan dolu anların habercisidir - Büyük bir özgürlük hissi yansıtır ve tutkunu olacağınız bir kaliteyi ortaya koyar. Tasarım konsepti sayesinde bu arazi aracı benzersiz derecede dinamik ve baskın bir araçtır.
Dış kısım – farklı bir evrim süreci.
Özgüvenle öne çıkan, farklı sınıfta bir araç: yeni GLE adeta güvenin diğer adı. Yeniden değiştirilmiş ön ve arka tamponları, genişletilmiş kanatları ve görünür egzoz borulu egzoz sistemiyle etkileyici ve sportif bir görünüme sahip.
Dışa çıkık hatlar ve kısa çıkıntılı uzun aks mesafesi, bu SUV'un sportif görünümünün ortaya çıkmasına katkıda bulunur. Zarif şekilli tekerlek bombeleri bu aracın bilinmeyen yüzünü ortaya çıkarır.

Ön kısım, güçlü görünümlü bombelere sahip bir kaputla belirgindir. Ortaya yerleştirilmiş Mercedes yıldızı, radyatör ızgarası ve iki adet 3 boyutlu ızgara kanadı bu SUV'un karakterini vurgular. Opsiyonel sunulan yüksek performanslı LED far, markaya özgü çekici aydınlatma yapısına katkıda bulunur.

Ancak yeni GLE sadece ön kısımda göz kamaştırmaz. İki renkli stop lambaları da LED teknolojisini kullanır ve Mercedes markasını özellikle karanlıkta ön plana çıkarır. Arkadaki alçak tavan ve yatay çizgiler ise bu çarpıcı arka tasarımı tamamlarlar.

İç mekan – asla vazgeçemeyeceğiniz bir alan.
Yeni GLE'nin iç mekanındaki pek çok detay hemen dikkatinizi çekecek. Yüksek konfor ve koordineli, yüksek kaliteli vurgular sayesinde aracın iç mekanı benzersiz bir ferahlık hissi sunar.
İç mekan, gri, kristal grisi, espresso kahverengi veya normal kahverengi gibi renklerin yarattığı özel bir ortamla güçlendirilmiştir. Çok işlevli direksiyon simidinin üzerindeki düğmeleri saran gümüş krom kaplamalar, kapılardaki koltuk ayarı düğmeleri ve MERKEZİ MEDYA EKRANI birbirinden farklı mücevherler gibidir.

MERKEZİ MEDYA EKRANI ile 3 çatallı çok işlevli spor direksiyon simidini de içeren gösterge tablosunun yeniden tasarlanmış üst kısmını ise hemen dikkat çeken diğer görsel unsurlardır. Gösterge tablosunun üst bölümünü kapsayan ARTICO suni deri kaplama ise opsiyonel sunulmaktadır.
Şanzıman – ayrı bir keyif kaynağı.
Güven huzur yaratır.
Yeni GLE'nin neredeyse hiç fark edilmeyen yeni vites değiştirme mekanizması sayesinde huzur bulacaksınız. Birkaç vites atlamak istediğinizde bunu telafi edebilecek özel vites aralığı düzeninin keyfini çıkarın. Bu otomatik şanzımanın sizde yaratacağı huzur duygusunu çok seveceksiniz. Keyfini çıkarın.

Donanım bulunabilirliği, seçilen motora ve yapılandırmaya bağlıdır. Ayrıntıları, her modele ait donanım bölümünde bulabilirsiniz.

7G-TRONIC PLUS 7 vitesli otomatik şanzıman
Bu 7 vitesli otomatik şanzıman, üst düzey bir konforu benzersiz bir sürüş keyfi ve verimlilikle birleştirir. Hızlı ve sorunsuz vites geçişleriyle farkını hissettirir. Ayrıca, 7G-TRONIC PLUS şanzıman yakıt sarfiyatının ve emisyonların azaltılmasına katkıda bulunur.
7 ileri vites, motor devrinde daha küçük vites geçişleri ve optimum motor devri aralığı sunar. Güçlü hız kaçışları ise her zaman hazır beklemektedir. Otomatik olarak bir veya birkaç vites küçültebilen, ancak hızlanmak istediğinizde bunu seri bir şekilde gerçekleştiren özel bir şanzıman sistemi.

Formula 1 benzeri vites değişimleri: Sürücü, dilediği takdirde DIRECT SELECT direksiyon simidi vites mandallarını kullanarak manuel vites değişimi de yapabilir. Bu sayede elini direksiyon simidinden kaldırması gerekmez. P, R, N ve D vites modları, direksiyon simidinin üzerindeki DIRECT SELECT vites değiştirme ünitesi kullanılarak kolayca seçilebilir.
9G-TRONIC 9 vitesli otomatik şanzıman
Benzersiz vites değiştirme konforunu siz de yaşayın: Konforlu, verimli ve dinamik sürüşü yeniden tanımlayan bir şanzıman yapısı geliştirip patentini aldık.
9G-TRONIC şanzıman sistemi özellikle seri vites değişimleri ve son derece yumuşak vites geçiş yapısıyla etkiler. Üstelik 9G-TRONIC yakıt sarfiyatının azaltılmasına da yardımcı olur. Geniş dişli oranı aralığı, motor devrinin olabildiğince azaltılmasını sağlar.

Mükemmel yol tutuş özellikleri, artırılmış sürüş konforu ve azaltılmış gürültü. Şanzıman vites atlamaya imkan tanıdığından, daha güçlü ve seri hızlanmalar için çoklu vites değişimi mümkündür.

Şanzıman bileşenlerinden otomatik şanzıman yağına, azaltılmış çalışma basıncına ve geliştirilmiş yazılımlara kadar her alanda yapılan optimizasyonlar hizmet ömrünü ve bakım aralıklarını uzatır, konforu artırır ve verimliliği yükseltir.

AMG SPEEDSHIFT PLUS 7G-TRONIC
7G-TRONIC PLUS otomatik şanzımanımızdan zaten almakta olduğunuz benzersiz otomobil keyfini daha da artırmak istedik. Bu amaçla, size daha da fazla çeviklik kazandıran AMG SPEEDSHIFT PLUS 7G-TRONIC şanzıman sistemini geliştirdik.
Bu şanzıman sistemindeki otomatik çift kavrama ayırma işlevi, duyguya dayalı sürüş deneyimini daha da güçlendirir. İşlev, "S" (Spor) ve "M" (Manuel) modlarında etkindir. Bu modlardaki her vites küçültme hamlesine, en doğru yoğunlukta bir çift kavrama ayırma işlemi eşlik eder. 

Modifiye edilmiş gaz pedalı kavisi ve "S" - "M" modlarındaki daha doğrudan gaz yanıtı sayesinde çok daha fazla keyif alırsınız.
Süspansiyon - her disipline hakim.
Gerçek sürüş heyecanını keşfedin.
Dik yokuş inişler, zorlu araziler, gevşek yollar veya sizi "çılgınlık yapmaya" adeta teşvik eden uzun ve düz bir yol: Tüm yollarda kat edilen her bir metre, yeni GLE'de heyecan verici bir an demek. Bu arazi ustasının süspansiyonu her tür yola veya araziye başarıyla hükmeder ve size farklı sürüş deneyimleri yaşatmak için farklı ayarlar sunar.

Donanım bulunabilirliği, seçilen motora ve yapılandırmaya bağlıdır. Ayrıntıları, her modele ait donanım bölümünde bulabilirsiniz.

Aktif devrilme stabilizatörlü AKTİF VİRAJ SİSTEMİ (opsiyonel)
Virajları adet düz yol gibi geçer: AKTİF VİRAJ SİSTEMİ, aktif süspansiyon stabilizatörleri sayesinde aracın yana yatma ve savrulma hareketlerini azaltır ve üstün bir sürüş konforu yaşatır. Arazide ise, yana yatma telafisi daha da güçlüdür ve daha fazla tutunmasını sağlar.
AKTİF VİRAJ SİSTEMİ, arazi yollarında orta hızlarda hem çevikliği hem de araç kullanma keyfini artırır. Otobandaki daha yüksek hızlarda ise sürüş stabilitesini ve düz çizgide seyretme kabiliyetini geliştirir.

AMG modelleri için standart donanımdır. GLE 250 d, GLE 250 d 4MATIC ve GLE 500 e 4MATIC modelleri için mevcut değildir.

AMG Spor Süspansiyon
Benzersiz bir sportif dinamizmi keşfedin. Süspansiyon, aracı hıza göre alçaltır. Ayrıca, örneğin bozuk yollarla daha iyi baş edebilmek için süspansiyonu dilediğiniz zaman yükseltebilirsiniz. Sonuç: Daha gelişmiş sürüş stabilitesi ve konfor.
Bu süspansiyon sistemi, hem caddede hem de arazide süspansiyon ve sürüş konforunu artırıp sürüş dinamiklerini geliştiren AKTİF VİRAJ SİSTEMİNE sahip AIRMATIC paketini temel alır. AMG amortisörler ve amortisör kuleleri savrulma açısını daha da azaltır, üstelik bunu yaparken üstün viraj dönme kabiliyetinden taviz verilmemesini sağlar.

Sadece AMG modelleri için mevcuttur.
AMG hıza duyarlı spor hidrolik direksiyon
Değişken dönüş oranlı ve doğrudan direksiyon yanıtlı AMG hıza duyarlı spor direksiyon, spor bir sürüş tarzını destekler. Direksiyon dönüş özelliklerinin ayarlanması, seçilen süspansiyon ayarına göre konforlu bir direksiyon hissi yaratır.

Sadece AMG modelleri için mevcuttur.
Hıza duyarlı hidrolik desteği ve değişken dönüş oranı sunan Doğrudan Direksiyon sistemi
Doğrudan Direksiyon sistemi, hıza duyarlı hidrolik direksiyonun konforunu direksiyon simidi açısına bağlı değişken bir dönüş oranıyla birleştirerek konforu artırır. Bu sayede rüzgarlı yollarda aracın verdiği yanıtlar serileşir ve düz gitme kabiliyeti artar.

DYNAMIC SELECT Denetleyici
Konforlu, spor, kış şartlarına uyarlanmış veya tamamen bireysel süspansiyon ayarları, orta konsolda bulunan DYNAMIC SELECT Denetleyici ile kolayca uygulanabilir. Motor, şanzıman ve direksiyon özellikleri gibi parametreler seçilen sürüş programına göre değiştirilir (süspansiyon ayarları sadece opsiyonel AIRMATIC paketiyle birlikte değiştirilebilir).
Orta konsoldaki Denetleyici kullanılarak dört farklı sürüş programı seçilebilir. Motor çalıştırıldığında, dengeli ve yakıt sarfiyatı optimize edilmiş "Konfor" ayarı standart olarak seçilir. 

Daha doğrudan direksiyon yanıtları, sportif bir amortisör ayarı ve değiştirilmiş vites geçiş noktaları sunan "Spor" sürüş modu ise çevikliği ve dinamizmi artırır. 

"Kaygan" sürüş modu, buzlu veya karlı yollarda aracın yol tutuş hakimiyetini artırır. Bu, mümkün olan en iyi itme gücünü temin eden, azaltılmış motor ve şanzıman ayarlarıyla sağlanmaktadır. Gelişmiş ESP® regülasyonu ve daha yüksek tahrik kuvveti izleme kabiliyeti, sürüş satabilitesinin maksimuma çıkarılmasını sağlar.

"Bireysel" sürüş modu ise, sürücünün aktarma organlarından süspansiyona kadar pek çok farklı parametreyi kendi isteğine göre değiştirebilmesine imkan tanır.
Çelik süspansiyon ve seçici amortisör sistemli şasi
Çelik süspansiyon ile seçici amortisör sisteminin bir arada sunulması sayesinde en üst düzeyde çeviklik ve sürüş konforu elde edilir. Amortisör sistemi sürüş koşullarına göre otomatik ayarlanır ve bu sayede özellikle bozuk yollarda darbe sönümleme gücü ile stabilite geliştirilir.

Sadece GLE 350 d 4MATIC, GLE 400 4MATIC ve GLE 500 e 4MATIC modelleri için mevcuttur.
Çelik süspansiyon, seçici amortisör sistemi ve alçaltılmış sürüş yüksekliğine sahip şasi
Bu şasinin darbe sönümleme sertliği aracın hızına bağlıdır ve bu sayede stabilite ile mükemmel sürüş dinamiklerini temin eder. Aracın 11 mm alçaltılmış olması da bunda önemli bir rol oynar.

Sadece GLE 250 d ve GLE 250 d 4MATIC modelleri için mevcuttur
Dört tekerlekten çekiş: Varacağınız yere doğrudan giden yol.
En kestirme yoldan gitmeye her zaman hazır.
Hayatınız boyunca unutamayacağınız kadar zorlu ve dik bir yol veya her gün karşılaşabileceğiniz ıslak ya da karlı bir yol: Yeni GLE'nin dört tekerlekten çekiş sistemi sizi zaman ve dinamizm kaybı yaşayabileceğiniz yollara girmek zorunda bırakmaz ve kontrolü her zaman elinizde tutmanızı sağlar.

Donanım bulunabilirliği, seçilen motora ve yapılandırmaya bağlıdır. Ayrıntıları, her modele ait donanım bölümünde bulabilirsiniz.
4MATIC dört tekerlekten çekiş sistemi
Tüm yol yüzeylerinde mükemmel yol tutuş – 4MATIC sürekli dört tekerlekten çekiş sistemi ile birlikte ABS, ESP® ve 4ETS Elektronik Çekiş Sistemi sayesinde. Arazide, caddede, yağmurda, buzda veya karda olsun, çekiş ve sürüş dinamikleri ile sürüş stabilitesi her zaman en üst seviyeye çıkarılır.
Üstelik dört tekerlekten çekiş sistemi bunu klasik diferansiyel kilitlerine başvurmadan yapar. Yetersiz tutunmaya sahip tekerleklere hedeflenmiş bir şekilde fren uygulanır ve yeterli tutunmaya sahip tekerleklere aktarılan tahrik torku artırılır. Bu hızlı ve otomatik fren hamleleri sayesinde, üç diferansiyel kilidiyle birlikte elde edilebilecek etkinin aynısı elde edilir.

4MATIC sisteminin temelinde, akslar arasındaki dönüş hızı farkını telafi eden planet dişlili bir merkezi diferansiyele sahip tek kademeli bir aktarma kutusu vardır. Ön ve arka aks arasındaki 50: 50 oranında güç dağıtımı son derece güven veren ve her zaman öngörülebilen bir yol tutuş karakteri sağlar.

GLE 250 d modeli için mevcut değildir.

Patinaj kontrolü (ASR)
Karlı, ıslak veya gevşek zeminlerde kalkış veya hızlanma: ASR patinaj kontrolü bu koşullar altında tekerleğin kaymasını azaltarak aracın patinaj çekmesini önler.
Sistem, tekerlek kaymasını izlemek için hız sensörlerini kullanır. Patinaj Kontrol Sistemi bir tekerleğin savrulmaya başladığını tespit ederse fren uygulayarak ve motor yönetim sistemine müdahalede bulunarak tekerlek hızını düzeltir. Bu da tekerleğin kaymasını azaltarak patinajı asgariye indirir.

Yokuş Aşağı Hız Düzenleme Sistemi (DSR)
Güvenli ve rahat yokuş aşağı sürüş: Bu sistem, dik aşağı yokuşlarda 2 ila 18 km/s arası bir hız ayarlanabilmesini sağlar ve ayarlanan bu hız motor yönetim sisteminin, şanzıman kontrolünün ve fren müdahalelerinin yardımıyla korunur (fizik kuralları dahilinde). 

GLE 250 d modeli için mevcut değildir.
ESP® Elektronik Stabilite Programı
Kritik yol tutuş koşullarında, Elektronik Stabilite Programı ESP® aracın patinaj çekmesini önleyebilir. ESP® tekerleklere birbirlerinden bağımsız olarak hedeflenmiş fren müdahalelerinde bulunarak ön veya arka tekerleklerin savrulmasını azaltır ve yol tutuş emniyetini artırır.
Dört tekerlekten çekiş sistemi için Elektronik Çekiş Sistemi (4ETS)
Bu otomatik ve bağımsız sistem, belli bir hız aralığında fren müdahalelerinde bulunarak tekerleklerin kalkış, hızlanma veya viraj dönüşü sırasında savrulmasını önler.

GLE 250 d modeli için mevcut değildir.

Arazi düğmesiyle arazide sürüş programı
Arazi şanzımanı modu, tek bir düğmeye basılarak daha da iyi bir arazi kapasitesi elde edilmesini sağlar. Motor gücü, otomatik şanzımanda, ABS, ESP® ve 4ETS Elektronik Çekiş Sistemi ayarları değiştirilerek özellikle gevşek zeminlerde yol tutuş geliştirilir.

Sadece GLE 250 d 4MATIC, GLE 350 d 4MATIC, GLE 400 4MATIC, GLE 500 e 4MATIC ve GLE 500 4MATIC modelleri için mevcuttur.
Mercedes-Benz Akıllı Sürüş.
Kazasız sürüşler için.
On yıl önce PRE-SAFE® ile başladığımız ve DISTRONIC PLUS ile sürdürdüğümüz serüveni yeni bir boyuta taşıyoruz: Mercedes-Benz Akıllı Sürüş – konfor ve emniyet her zamankinden daha ileri. Yeni GLE Class araçlarda bunu görecek ve hissedeceksiniz.

Emniyet uzmanlarımızın deyimiyle "sensörlerin birleşmesi" dediğimiz ağı kullanan destek sistemleri karmaşık durumları analiz ederler ve gelişmiş çevre sensörleri sayesinde yoldaki tehlikeleri daha etkili bir şekilde tespit ederler.

Donanım bulunabilirliği, seçilen motora ve yapılandırmaya bağlıdır. Ayrıntıları, her modele ait donanım bölümünde bulabilirsiniz.
Çalıştır-Durdur İşlevli DISTRONIC PLUS adaptif hız sabitleme sistemi (opsiyonel)
Olabildiğince fazla destek, olabildiğince az stres: Bu sistem, geleceğe dönük sürüş felsefesini benzersiz bir şekilde uygular. Kritik durumları erkenden tespit edip sizi uyarır. Gerektiğinde müdahalede edebilir.
Yenilikçi sürücü destek sistemi sürücünün öndeki araçla arada güvenli bir mesafe bırakmasına yardımcı olur ve uzun yolculuklar ile dur-kalklı trafiklerde yorgunluğunu azaltır. Sistem güvenli mesafenin ihlal edilmesi halinde görsel bir uyarı, çarpışma tehlikesi olduğunda ise sesli bir sinyal verir.

Bunu yaparken "Ekonomi" veya "Sürüş" programından hangisinin seçildiğini de dikkate alarak konfor ağırlıklı sakin bir şekilde veya çok daha dinamik bir şekilde hızlanır. Otoyollarda, çift şeritli yollarda veya bu tür anayollarda "Sollama" yapılması, sollanacak şeritteki araçları kontrol eden yaklaşma sensörü ayarıyla önlenebilir.

Dur-kalklı trafiklerde DISTRONIC PLUS gerektiğinde araç tamamen durana kadar otomatik fren yapar. Sistem daha sert bir frenlemeye ihtiyaç olduğunu tespit ederse fasılalı bir uyarı sinyali duyulur ve gösterge panelinde bir uyarı sembolü yanar. 

TUTMA işlevli, Yokuşta Kalkış Asistanlı, fren doldurma sistemli ve ıslak koşullarda fren kurutma işlevli ADAPTİF FREN
Araçlarımızda emniyeti standart donanımdan başlayarak birinci sıraya koyuyoruz. Başarısı kanıtlanmış sistemler gündelik trafikte karşılaşabileceğiniz zorlu durumlarda size destek olur.
Fren sistemi sürüş konforunu ve emniyetini artırır. Bir taraftan ABS kilitlenme önleyici fren sistemiyle kritik fren manevraları yapılmasına yardımcı olurken diğer taraftan konfor işlevlerini etkinleştirerek sürüş koşullarının kolaylaşmasını sağlar.

Frenlere ön dolum yapılması sayesinde, sürücü ayağını gaz pedalından aniden çektiği takdirde fren balataları disklere yaklaştırılır. Kazanılan bu değerli zaman frenlerin yanıt süresini ve dolayısıyla durma mesafesini kısaltır.

Sistem ayrıca, yukarı yokuşlarda sürücüyü destekleyen müdahalelerde bulunarak yolculuğun daha rahat geçmesine yardımcı olur. Yokuşta Kalkış Asistanı, sürücü ayağını frenden çekip gaz pedalına atarken aracı geriye doğru kaymasını önler. TUTMA işlevi aracı fren pedalına sabit bir basınç uygulamaya gerek olmaksızın sabit tutar.

"Fren kurutma" işlevi ise emniyeti daha da artıran bir işlevdir: Islak koşullarda, sürücünün fark edemeyeceği fren müdahaleleri yapar. Bu sayede, fren disklerinin üzerinde kalan su tabakası atılarak frenlerin yanıt süresi önemli ölçüde kısaltılır.

DİKKAT ASİSTANI
Size her zaman göz kulak olacağız! DİKKAT ASİSTANI, 60 ila 200 km/s arasındaki hızlarda sürüş davranışlarınızı analiz ederek uygun zamanda mola vermeniz gerektiğini size bildirir. Sizin emniyetiniz için.
Özellikle uzun yolculuklarda ve gece sürüşlerinde bu sistem sürüş emniyetini artırabilir. DİKKAT ASİSTANI, sürücünün hareketlerini izleyerek tipik yorgunluk ve dikkatsizlik belirtilerini algılar ve uykuya dalma belirtileri görüldüğü anda sesli ve görsel uyarılar verir.

Çapraz Trafik Asistanlı BAS PLUS (opsiyonel)
Alınan tüm tedbirlere rağmen, araç kullanırken pek çok kritik durumla karşılaşılması her zaman olasıdır. Örneğin öndeki aracın aniden yavaşlaması. Bu tür bir durumda, Fren Asistanı işlevi, ortaya çıkan tehlikeli durumun bertaraf edilmesine yetecek kadar bir fren basıncı sağlayarak sürücüye yardımcı olur.
Sistem sürücünün yaptığı acil bir fren müdahalesini algılayabilir ve fren basıncını milisaniyeler içinde yükselterek durma mesafesini kısaltır. Fren Asistanı bunu yapmak için fren pedalına basılan hızı yorumlar.

Kilitlenme Önleyici Fren Sistemi (ABS) aynı anda frenleme kuvvetini kayma eşiğine kadar ölçerek aracın hakimiyetinin sürdürülebilmesini sağlar. Sürücü fren pedalını bıraktığı anda otomatik fren servosu yeniden kapatılır.

ÇARPIŞMA ÖNLEME ASİSTANI PLUS
Trafikteyken çevrede neler olup bittiğini bilmek çok önemlidir. Bu teknolojiyle çevrenizi daha da genişletiyoruz. Bu sayede siz veya Adaptif Fren Asistanı doğru zamanda müdahale edebileceksiniz.
Sistem öndeki araçla aradaki mesafe çok az olduğunda görsel, bir çarpışma riski doğduğunda ise sesli uyarı verir. Sürücünün fren müdahalesi desteklenebilir, sürücü tepki vermediğinde ise araç hızı otonom olarak düşürülebilir.

Bunun gerçekleşebilmesi için, sensör tabanlı bir yaklaşma uyarısını, Adaptif Fren Asistanı sistemini ve otonom kısmi frenleme işlevini bir araya getirdik. 30 ila 250 km/s hızla gidiliyorken öndeki araçla aradaki mesafe birkaç saniyeliğine önceden ayarlanmış bir değerin altına düşerse gösterge panelinde bir uyarı ışığı yanar. Mesafe hızla azalmaya başladığında ise fasılalı bir ikaz sesi duyulur.

7 ila 250 km/s arası bir hızla gidiyorken hareketli bir nesneyle, 7 ila 70 km/s arası bir hızla gidiyorken de sabit bir nesneyle çarpışma riski tespit edilir. Sürücü ani bir fren yaparsa Adaptif Fren Asistanı sürücüye destek olur. Gerekiyorsa, çarpışmanın önlenmesine yardımcı olmak için fren basıncını yükseltir.

Sürücü hiçbir tepki vermezse sistem otonom kısmi frenleme başlatır. Bu aracın hızını önemli ölçüde düşürür ve sürücü ek bir dokunsal uyarı daha alır. Nispeten düşük hızlarda ise bu müdahale arkadan çarpmayı önlemeye yetecek seviyededir.

PRE-SAFE® sistemi
Onlarca yıla varan emniyet teknolojileri deneyimini her bir Mercedes-Benz aracında bulabilirsiniz, bu da kritik durumlarla karşılaşma olasılığınızı giderek daha da düşürür. Buna rağmen kritik bir durumla karşılaştığınızda ise, bu sistem önleyici ve koruyucu tedbirlerle size yardımcı olur.
PRE-SAFE® sistemi aktif ve pasif emniyet özelliklerini bir araya getirir. Emniyet kemerleri ve hava yastıkları; sürüş asistanı paketleri veya Fren Asistanı gibi aktif emniyet sistemlerine sahip olduklarında araçtakileri daha aktif korur. 

PRE-SAFE® sistemi bunu gerçekleştirebilmek için Elektronik Stabilite Programı ESP® ve BAS Fren Asistanı gibi diğer sistemlerden gelen sensör verilerini sürekli analiz eder ve sert bir önden/arkadan kayma veya acil fren gibi durumları tespit eder.

Sistem kritik durumlarla erkenden mücadele etmeye başlar ve olası bir kaza durumunda araçtakilerin korunması için gereken önleyici tedbirleri devreye sokar. Bunlar arasında geriye doğru kemer sarma veya açık camların otomatik kapatılması da yer alır.

Sistem aşağıdaki işlevlere sahiptir:
• Koruma mekanizmalarının devreye girmesiyle gelişmiş yolcu koruması
• Araca yabancı cisim girmesini önlemeye yönelik koruma
• Emniyet kemerlerinin ve hava yastıklarının koruma işlevinin desteklenmesi
• Şerit Takip Asistanı (opsiyonel)
• Dikkatsizlik ve yorgunluk, farkında bile olmadan şeridinizden çıkmanıza neden olabilir. Sistem yanlışlıkla yapılan şerit değişimlerini algılar ve direksiyon simidi titreşimleriyle sizi ikaz eder.
• Kör Nokta Asistanı (Opsiyonel)
• Sistem, trafikteki başlıca tehlikelerden birinin fark edilebilmesini sağlar. Kör noktada bir araç tespit edilirse ilgili yan aynada kırmızı bir üçgen görünür. Sürücü bu görsel uyarıyı fark etmez ve sinyal yakarsa sistem ek olarak bir de sesli uyarı verir.
• 360° kamera (opsiyonel)
• Bu sistem, birbirine bağlı olarak çalışan dört kamera sayesinde tüm çevrenin gerçekçi bir şekilde görüntülenmesini sağlayarak park etmeyi ve manevraları kolaylaştırır. Araç ve çevresi COMAND çevrimiçi ekranda kuşbakışı olarak görüntülenir, ayrıca pencere çizgisinin altında kalan engeller de sürücüye gösterilir.
• PARKTRONIC'li Aktif Park Asistanı (opsiyonel)
• Araç kullanmak stresli bir iştir. Özellikle de aracınıza bir park yeri bulmak. Bu sistem sayesinde yükünüzü hafifleteceğiz. Artık daha az stres yaşayacak, daha fazla emniyet ve konfora sahip olacaksınız
• Sistem hem park yeri bulmayı hem de paralel veya çapraz alanlara park etmeyi kolaylaştırır, ayrıca park yerinden çıkarken de sürücüye destek olur. Aracı park alanına doğru otomatik olarak yönlendirir ve sürücünün fren ya da direksiyon müdahalesi yapması gerekmez.

Sistem, uygun bir park yeri bulduğunda gösterge panelindeki çok işlevli ekranda bir "P" sembolü ile yön oku görüntülenir. Sistem varsayılan olarak yolun sağ tarafını inceler, ancak sol sinyal yakıldığında yolun sol tarafına da bakar.

Direksiyon manevrası otomatik yapılır, ancak sürücü dilediği anda müdahalede bulunabilir. Sürücünün sadece gaz ve fren pedalına basması gerekir, park etme işlemi en fazla yedi hareketle tamamlanır. 

PARKTRONIC elektronik park yardımı manevralar sırasında aracın önünü ve arkasını izler ve bir çarpışma tehlikesi fark ettiği takdirde sürücüyü ikaz eder.
• Geri görüş kamerası
• Önemli şeylere odaklanın: Aracınızın önünde neler olduğuna. Arkanıza baktığınız zamanlarda bile. Geri görüş kamerası sayesinde, geriye doğru park etmek ve manevra yapmak çok daha kolay ve emniyetlidir.
• Sistem geri vites seçilince otomatik olarak devreye girer ve MERKEZİ MEDYA EKRANI üzerindeki dinamik yönergelerle aracın arkasını sürücüye gösterir.

Bu sayede sürücü yaptığı manevraları görebilir. Hareketli ve sabit nesneler de ekranda gösterilir. Sistem, isteğe bağlı römork bağlantısıyla birlikte kullanıldığında, özel kılavuz çizgiler ve yakınlaştırma modu yardımıyla römork bağlamayı/kullanmayı basitleştiren ek bir işlev sunar
Adaptif Uzun Far Asistanı PLUS (opsiyonel)
• Kırsal yollarda veya otobanlarda olsun: Gece sürüşleri zorludur. Önünüzü iyi görebilmek çok önemlidir, ancak bunu yaparken diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmamanız da gerekir. Bu donanım gece sürüşlerinde yükünüzün önemli bir kısmını alır.
• Sistem, diğer sürücülerin gözünün kamaşmasına neden olmaksızın uzun farı sürekli kullanabilmenizi sağlar. Bu sayede sürücü her zaman optimum far menziline sahip olur. İşlev, aydınlatmasız yollarda 30 km/s'den itibaren devreye girer.

LED Akıllı Aydınlatma Sistemi (opsiyonel)
Aracınızın da önünü görmesini sağlayın. Ve yanıt vermesini: Farklı hava, ışık ve sürüş koşulları farklı araç aydınlatma ihtiyaçları anlamına gelir.
Kırsal yollarda ve otoyollarda daha iyi bir görüş imkanı için, LED Akıllı Aydınlatma Sistemi kendisini dönüşlerde veya viraj geçişlerinde ışık ve sürüş koşullarına uyarlar. Bu farklı görselliğin yanı sıra LED teknolojisi daha az parlama ile daha yüksek bir ışık yoğunluğu sağlar; üstelik aracın hizmet ömrü boyunca lamba ampullerinin değiştirilmesi gerekmez.

Bu sistem, kısa farlar yerine kırsal yol farlarını veya otoyol farlarını kullanır. Yol kenarını klasik kısa farlardan çok daha etkin ve yoğun bir şekilde aydınlatır. Bu da sürücünün daha iyi konsantre olmasına ve daha çabuk tepki vermesine yardımcı olur.

Diğer bazı sistem donanımları ise:
• Viraj geçişleri sırasında çok daha yoğun aydınlatma için aktif aydınlatma işlevi
• Kısıtlı görüş imkanlarında daha emniyetli sürüşler gelişmiş sis lambaları
• Bağımsız etkinleşen viraj farı işlevi
AMG modelleri için standart donanımdır.
Emniyet - En çok önem verdiğimiz konu
Mercedes-Benz Tümleşik Emniyet Konsepti araç emniyetini dört aşamaya ayırır:
Yeni emniyet teknolojileri geliştirilmesi için var gücüyle araştırma yapmak, Mercedes-Benz mühendisleri için diğer tüm konulardan daha önemli ve ilham vericidir. Emniyet konusundaki ilk önemli dönüm noktası, 1950'lerde Béla Barényi tarafından yolcu emniyet hücresinin geliştirilmesi oldu. Günümüzde ise, kazasız sürüş vizyonumuza daha da yaklaşabilmek için sunduğumuz sayısız Mercedes-Benz Tümleşik Emniyet Konsepti bileşeninden sadece biri.

Donanım bulunabilirliği, seçilen motora ve yapılandırmaya bağlıdır. Ayrıntıları, her modele ait donanım bölümünde bulabilirsiniz.
Aşama 1: Emniyetli sürüş
Kazaların çoğu aslında kazanın gerçekleştiği andan önce başlar: Bir anlık dalgınlık, zayıf görüş veya beklenmedik ani tehlikeler. Bu nedenle, Mercedes-Benz emniyet konsepti her gün emniyetli sürüşü desteklemek ve kritik durumlarda size yardımcı olmak amacıyla pek çok emniyet tedbirini devreye sokmuştur.

TUTMA işlevli, Yokuşta Kalkış Asistanlı, fren doldurma sistemli ve ıslak koşullarda fren kurutma işlevli ADAPTİF FREN
Araçlarımızda emniyeti standart donanımdan başlayarak birinci sıraya koyuyoruz. Başarısı kanıtlanmış sistemler gündelik trafikte karşılaşabileceğiniz zorlu durumlarda size destek olur.
Fren sistemi sürüş konforunu ve emniyetini artırır. Bir taraftan ABS kilitlenme önleyici fren sistemiyle kritik fren manevraları yapılmasına yardımcı olurken diğer taraftan konfor işlevlerini etkinleştirerek sürüş koşullarının kolaylaşmasını sağlar.

Frenlere ön dolum yapılması sayesinde, sürücü ayağını gaz pedalından aniden çektiği takdirde fren balataları disklere yaklaştırılır. Kazanılan bu değerli zaman frenlerin yanıt süresini ve dolayısıyla durma mesafesini kısaltır.

Sistem ayrıca, yukarı yokuşlarda sürücüyü destekleyen müdahalelerde bulunarak yolculuğun daha rahat geçmesine yardımcı olur. Yokuşta Kalkış Asistanı, sürücü ayağını frenden çekip gaz pedalına atarken aracı geriye doğru kaymasını önler. TUTMA işlevi aracı fren pedalına sabit bir basınç uygulamaya gerek olmaksızın sabit tutar.

"Fren kurutma" işlevi ise emniyeti daha da artıran bir işlevdir: Islak koşullarda, sürücünün fark edemeyeceği fren müdahaleleri yapar. Bu sayede, fren disklerinin üzerinde kalan su tabakası atılarak frenlerin yanıt süresi önemli ölçüde kısaltılır.

Adaptif fren lambaları
Yanıp sönen fren lambaları, acil bir durumda arkadaki sürücülerin tepki süresini önemli ölçüde kısaltmaya yardımcı olur. LED adaptif fren lambaları, arkadan çarpmaların önlenmesine önemli bir katkıda bulunur.
PARKTRONIC'li Aktif Park Asistanı (opsiyonel)
Araç kullanmak stresli bir iştir. Özellikle de aracınıza bir park yeri bulmak. Bu sistem sayesinde yükünüzü hafifleteceğiz. Artık daha az stres yaşayacak, daha fazla emniyet ve konfora sahip olacaksınız
Sistem hem park yeri bulmayı hem de paralel veya çapraz alanlara park etmeyi kolaylaştırır, ayrıca park yerinden çıkarken de sürücüye destek olur. Aracı park alanına doğru otomatik olarak yönlendirir ve sürücünün fren ya da direksiyon müdahalesi yapması gerekmez.

Sistem, uygun bir park yeri bulduğunda gösterge panelindeki çok işlevli ekranda bir "P" sembolü ile yön oku görüntülenir. Sistem varsayılan olarak yolun sağ tarafını inceler, ancak sol sinyal yakıldığında yolun sol tarafına da bakar.

Direksiyon manevrası otomatik yapılır, ancak sürücü dilediği anda müdahalede bulunabilir. Sürücünün sadece gaz ve fren pedalına basması gerekir, park etme işlemi en fazla yedi hareketle tamamlanır. 

PARKTRONIC elektronik park yardımı manevralar sırasında aracın önünü ve arkasını izler ve bir çarpışma tehlikesi fark ettiği takdirde sürücüyü ikaz edilir.

DİKKAT ASİSTANI
Size her zaman göz kulak olacağız! DİKKAT ASİSTANI, 60 ila 200 km/s arasındaki hızlarda sürüş davranışlarınızı analiz ederek uygun zamanda mola vermeniz gerektiğini size bildirir. Sizin emniyetiniz için.
Özellikle uzun yolculuklarda ve gece sürüşlerinde bu sistem sürüş emniyetini artırabilir. DİKKAT ASİSTANI, sürücünün hareketlerini izleyerek tipik yorgunluk ve dikkatsizlik belirtilerini algılar ve uykuya dalma belirtileri görüldüğü anda sesli ve görsel uyarılar verir.

BAS Fren Asistanı
Alınan tüm tedbirlere rağmen, araç kullanırken pek çok kritik durumla karşılaşılması her zaman olasıdır. Örneğin öndeki aracın aniden yavaşlaması. Bu tür bir durumda, Fren Asistanı işlevi, ortaya çıkan tehlikeli durumun bertaraf edilmesine yetecek kadar bir fren basıncı sağlayarak sürücüye yardımcı olur.
Sistem sürücünün yaptığı acil bir fren müdahalesini algılayabilir ve fren basıncını milisaniyeler içinde yükselterek durma mesafesini kısaltır. Fren Asistanı bunu yapmak için fren pedalına basılan hızı yorumlar.

Kilitlenme Önleyici Fren Sistemi (ABS) aynı anda frenleme kuvvetini kayma eşiğine kadar ölçerek aracın hakimiyetinin sürdürülebilmesini sağlar. Sürücü fren pedalını bıraktığı anda otomatik fren servosu yeniden kapatılır.
ÇARPIŞMA ÖNLEME ASİSTANI PLUS dahil, DISTRONIC PLUS adaptif hız sabitleme sistemi (opsiyonel)
Olabildiğince fazla destek, olabildiğince az stres: Bu sistem, geleceğe dönük sürüş felsefesini benzersiz bir şekilde uygular. Kritik durumları erkenden tespit edip sizi uyarır. Gerektiğinde müdahalede edebilir.
Yenilikçi sürücü destek sistemi sürücünün öndeki araçla arada güvenli bir mesafe bırakmasına yardımcı olur ve uzun yolculuklar ile dur-kalklı trafiklerde yorgunluğunu azaltır. Sistem güvenli mesafenin ihlal edilmesi halinde görsel bir uyarı, çarpışma tehlikesi olduğunda ise sesli bir sinyal verir.

Bunu yaparken "Ekonomi" veya "Sürüş" programından hangisinin seçildiğini de dikkate alarak konfor ağırlıklı sakin bir şekilde veya çok daha dinamik bir şekilde hızlanır. Otoyollarda, çift şeritli yollarda veya bu tür anayollarda "Sollama" yapılması, sollanacak şeritteki araçları kontrol eden yaklaşma sensörü ayarıyla önlenebilir.

Dur-kalklı trafiklerde DISTRONIC PLUS gerektiğinde araç tamamen durana kadar otomatik fren yapar. Sistem daha sert bir frenlemeye ihtiyaç olduğunu tespit ederse fasılalı bir uyarı sinyali duyulur ve gösterge panelinde bir uyarı sembolü yanar. 

GLE 500 e 4MATIC için mevcut değildir.

ESP® Elektronik Stabilite Programı
Kritik yol tutuş koşullarında, Elektronik Stabilite Programı ESP® aracın patinaj çekmesini önleyebilir. ESP® tekerleklere birbirlerinden bağımsız olarak hedeflenmiş fren müdahalelerinde bulunarak ön veya arka tekerleklerin savrulmasını azaltır ve yol tutuş emniyetini artırır.

LED Akıllı Aydınlatma Sistemi (opsiyonel)
Aracınızın da önünü görmesini sağlayanları. Ve yanıt vermesini: Farklı hava, ışık ve sürüş koşulları farklı araç aydınlatma ihtiyaç anlamına gelir.
Kırsal yollarda ve otoyollarda daha iyi bir görüş imkanı için, LED Akıllı Aydınlatma Sistemi kendisini dönüşlerde veya viraj geçişlerinde ışık ve sürüş koşullarına uyarlar. Bu farklı görselliğin yanı sıra LED teknolojisi daha az parlama ile daha yüksek bir ışık yoğunluğu sağlar; üstelik aracın hizmet ömrü boyunca lamba ampullerinin değiştirilmesi gerekmez.

Bu sistem, kısa farlar yerine kırsal yol farlarını veya otoyol farlarını kullanır. Yol kenarını klasik kısa farlardan çok daha etkin ve yoğun bir şekilde aydınlatır. Bu da sürücünün daha iyi konsantre olmasına ve daha çabuk tepki vermesine yardımcı olur.

Diğer bazı sistem donanımları ise:
• Viraj geçişleri sırasında çok daha yoğun aydınlatma için aktif aydınlatma işlevi
• Kısıtlı görüş imkanlarında daha emniyetli sürüşler gelişmiş sis lambaları
• Bağımsız etkinleşen viraj farı işlevi
AMG modelleri için standart donanımdır.

Dinamik kılavuz çizgisi gösterimli geri görüş kamerası (opsiyonel)
Önemli şeylere odaklanın: Aracınızın önünde neler olduğuna. Arkanıza baktığınız zamanlarda bile. Geri görüş kamerası sayesinde, geriye doğru park etmek ve manevra yapmak çok daha kolay ve emniyetlidir.
Sistem geri vites seçilince otomatik olarak devreye girer ve MERKEZİ MEDYA EKRANI üzerindeki dinamik yönergelerle aracın arkasını sürücüye gösterir.

Bu sayede sürücü yaptığı manevraları görebilir. Hareketli ve sabit nesneler de ekranda gösterilir. Sistem, isteğe bağlı römork bağlantısıyla birlikte kullanıldığında, özel kılavuz çizgiler ve yakınlaştırma modu yardımıyla römork bağlamayı/kullanmayı basitleştiren ek bir işlev sunar
Rüzgar Savrulma Asistanı
Güçlü rüzgarlarda bu sistem sürücünün sürüş çizgisini koruyabilmesine yardımcı olur. Hedeflenmiş fren müdahaleleri aracın yanal savrulmasını önemli ölçüde azaltır. Bu da sürücünün güvenlik hissini güçlendirerek gereksiz müdahaleler yapmasını önlemeye yardımcı olur.
Şerit Takip Asistanı (opsiyonel)
Dikkatsizlik ve yorgunluk, farkında bile olmadan şeridinizden çıkmanıza neden olabilir. Sistem yanlışlıkla yapılan şerit değişimlerini algılar ve direksiyon simidi titreşimleriyle sizi ikaz eder.
Kör Nokta Asistanı (Opsiyonel)
Sistem, trafikteki başlıca tehlikelerden birinin fark edilebilmesini sağlar. Kör noktada bir araç tespit edilirse ilgili yan aynada kırmızı bir üçgen görünür. Sürücü bu görsel uyarıyı fark etmez ve sinyal yakarsa sistem ek olarak bir de sesli uyarı verir.
Trafik İşareti Asistanı (opsiyonel)

Aşama 2: Kritik durumlarda
Mercedes-Benz otomobilde emniyet demektir. Bu nedenle, araçlarımız en kritik sürüş koşullarında bile yolcuları korur ve her yolculuğun olabildiğince emniyetli olmasını sağlar.
Kilitlenme Önleyici Fren Sistemi (ABS)
Kritik koşullarla etkin bir şekilde başa çıkabilmek: Bunu başarabilmek için Mercedes-Benz mühendisleri yıllardan beri kullanılan bir sistemi daha da geliştirdiler. Araç, söz konusu durum daha da kritik bir hal aldığında bile kontrol edilebilir.
Özellikle ani frenlerde, kilitlenme önleyici fren sistemi (ABS) tekerleklerin kilitlenmesini önleyerek sürüş emniyetini artırır. Bu da, zorlu manevralar veya kaygan zeminde fren yapmak gibi kritik durumlarda sürücünün araç hakimiyetini korumasına yardımcı olur.

Patinaj kontrolü (ASR)
Karlı, ıslak veya gevşek zeminlerde kalkış veya hızlanma: ASR patinaj kontrolü bu koşullar altında tekerleğin kaymasını azaltarak aracın patinaj çekmesini önler.
Sistem, tekerlek kaymasını izlemek için hız sensörlerini kullanır. Patinaj Kontrol Sistemi bir tekerleğin savrulmaya başladığını tespit ederse fren uygulayarak ve motor yönetim sistemine müdahalede bulunarak tekerlek hızını düzeltir. Bu da tekerleğin kaymasını azaltarak patinajı asgariye indirir.

ÇARPIŞMA ÖNLEME ASİSTANI PLUS
Trafikteyken çevrede neler olup bittiğini bilmek çok önemlidir. Bu teknolojiyle çevrenizi daha da genişletiyoruz. Bu sayede siz veya Adaptif Fren Asistanı doğru zamanda müdahale edebileceksiniz.
Sistem öndeki araçla aradaki mesafe çok az olduğunda görsel, bir çarpışma riski doğduğunda ise sesli uyarı verir. Sürücünün fren müdahalesi desteklenebilir, sürücü tepki vermediğinde ise araç hızı otonom olarak düşürülebilir.

Bunun gerçekleşebilmesi için, sensör tabanlı bir yaklaşma uyarısını, Adaptif Fren Asistanı sistemini ve otonom kısmi frenleme işlevini bir araya getirdik. 30 ila 250 km/s hızla gidiliyorken öndeki araçla aradaki mesafe birkaç saniyeliğine önceden ayarlanmış bir değerin altına düşerse gösterge panelinde bir uyarı ışığı yanar. Mesafe hızla azalmaya başladığında ise fasılalı bir ikaz sesi duyulur.

7 ila 250 km/s arası bir hızla gidiyorken hareketli bir nesneyle, 7 ila 70 km/s arası bir hızla gidiyorken de sabit bir nesneyle çarpışma riski tespit edilir. Sürücü ani bir fren yaparsa Adaptif Fren Asistanı sürücüye destek olur. Gerekiyorsa, çarpışmanın önlenmesine yardımcı olmak için fren basıncını yükseltir.

Sürücü hiçbir tepki vermezse sistem otonom kısmi frenleme başlatır. Bu aracın hızını önemli ölçüde düşürür ve sürücü ek bir dokunsal uyarı daha alır. Nispeten düşük hızlarda ise bu müdahale arkadan çarpmayı önlemeye yetecek seviyededir.

Dört tekerlekten çekiş sistemi için Elektronik Çekiş Sistemi (4ETS)
Bu otomatik ve bağımsız sistem, belli bir hız aralığında fren müdahalelerinde bulunarak tekerleklerin kalkış, hızlanma veya viraj dönüşü sırasında savrulmasını önler.

GLE 250 d modeli için mevcut değildir.
PRE-SAFE® sistemi

Aşama 3: Bir kaza durumunda
Mercedes-Benz otomobilleri kazaların önlenmesine yönelik pek çok emniyet sistemi barındırır. Buna rağmen o en kötü senaryo gerçekleştiğinde ise, yolcuların korunmasına yönelik bir dizi emniyet unsuru devreye girer. Bunlar, araçtakilerin yanı sıra diğer trafik kullanıcılarının da korunmasını amaçlar.
Sürücü ve ön yolcu hava yastıkları
Araçlarımız pek çok emniyet teknolojisi sunar. Bunlardan bazılarını ise göremezsiniz bile. Çünkü bu sistemler sadece en kötü senaryolar için hazır beklemektedir. Sizi ve yolcularınızı korumak için.
Bir çarpışma durumunda, hava yastıkları açılarak sürücünün ve öndeki yolcunun vücudu ile başının korunmasına yardımcı olurlar. Ayrıca tüm vücudun stabilitesinin korunmasına da katkıda bulunurlar. Bu da, kaza sırasında ağır yaralanma riskini azaltabilir. Hava yastıklarının açılması çarpışmanın şiddetiyle orantılıdır.
Yaya koruma (aktif kaput)
Araçlarımız, bir tehlike durumunda veya kaza artık kaçınılmaz olduğunda aktif olarak müdahale edecek şekilde tasarlanır. Olası kötü sonuçları olabildiğince sınırlandırmak için. Aktif Kaput işlevi de bu sistemlerden biridir.
Araç ön ucundan bir yaya çarparsa motor kaputunun arka kısmı yükseltilir. Motor bölmesine olan mesafenin artırılmış olması ek deformasyon alanı sağlayarak bazı durumlarda çarpılan yayanın yaralanması riskini azaltabilir.

AMG modelleri için mevcut değildir.

Sürücü diz hava yastığı
Sürücü diz hava yastığı bir çarpışma sırasında dizlerin korunmasına ve tüm vücudun sabit tutulmasına yardımcı olur. Bu sayede, bir kaza sırasında karşılaşılabilecek yaralanmaların şiddetinin azaltılmasına yardımcı olabilir.

Yan darbe koruması
Oldukça sağlam bir yan duvar grubunu, yandan bir çarpışma sırasında araçtakilerin en iyi şekilde korunabilmesini sağlar.
Sürücü ve yolcu için yan hava yastıkları (göğüs/leğen kemiği hava yastığı)
Yandan bir çarpışma durumunda, yan hava yastıkları açılarak sürücünün ve yolcunun leğen kemiği bölgesi ile vücudunun üst kısmının korunmasına yardımcı olurlar. Ayrıca tüm vücudun stabilitesinin korunmasına da katkıda bulunurlar. Bu da, kaza sırasında ağır yaralanma riskini azaltabilir.

Sağ, sol ve arkadaki yan hava yastıkları (opsiyonel)
Arka koltuktaki yolcuların göğüs bölgeleri de yandan bir çarpışma sırasında yan hava yastıkları tarafından korunur. Bu hava yastıkları arka panel kaplamasının içine entegre edilmiştir ve aracın yanı ile yolcular arasında göğüs yüksekliğinde açılırlar.
Ön sensörler ve devrilme sensörleri
Mercedes-Benz, önden çarpışma ve devrilme sensörleri sayesinde eksiksiz emniyet konusunda bir adım daha atmaktadır. Önden bir çarpışma veya aracın devrilmesi sırasında, sistem tüm aktif emniyet bileşenlerinin (hava yastıkları ve emniyet kemeri gerdiricileri gibi) kusursuz ve duruma uygun bir şekilde devreye girmesini sağlar.
Ön sensörler, çarpışma ile emniyet kemeri gerdiricilerinin devreye girmesi arasındaki süreyi kısaltabilir. Hava yastıkları da duruma uygun bir şekilde, iki aşamada veya daha kısa sürede açılır. 

Kontrol ünitesi, devrilme sensörlerinden gelen verileri kullanarak emniyet kemeri gerdiricilerini etkinleştirir ve yolcu ile yan camlar arasında koruyucu bir perde oluşturan her iki camdaki hava yastıklarını devreye sokar. Yandan bir çarpışma sırasında sadece darbenin alındığı taraftaki camda bulunan hava yastığı devreye girer.

Cam tarafı hava yastıkları

Aşama 4: Bir kazadan sonra
Bir kazadan sonra hasarı azaltmak ve kurtarma görevlilerinin işlerini kolaylaştırmak amacıyla, sistemin kaydettiği darbenin türüne ve şiddetine göre başlatılan bir dizi işlem vardır:
• Mümkün olan en iyi koruma: Motor otomatik olarak durdurulabilir ve yakıt beslemesi kesilebilir.
• Başkalarının dikkatini çekecek bir aydınlatma: Dörtlüler ve iç mekan acil durum lambaları otomatik olarak yanarak yeni kazalar meydana gelmesi riskini azaltır ve aracın yerinin bulunmasına yardımcı olur.
• Otomatik havalandırma: Bir hava yastığı açıldığı takdirde elektrikli camlar da otomatik olarak açılır.
• Kolay açılma: Bir kazadan sonra kapıların kilidi otomatik olarak açılır ve bu sayede araçtakilerin veya kurtarma görevlilerinin kapıları açması kolaylaştırılır.
• Kurtarma faaliyetlerine yardımcı olmaya yönelik tedbirler: kanat ile kapı arasındaki tümleşik çarpışma bağlantıları, önden bir çarpışmadan sonra kapıların daha kolay açılmasını sağlar.
• Yardım bağlantısı: Bir kaza durumunda, Mercedes-Benz acil çağrı sistemi kurtarma görevlilerinin olay yerine daha hızlı gelebilmelerine yardımcı olur. Veriler, kendi SIM kartına sahip bir iletişim modülü tarafından mobil bağlantı aracılığıyla aktarılır. Bu nedenle, acil çağrı, kaza sırasında hasar görmüş veya bataryası bitmiş olabilecek cep telefonundan bağımsız bir şekilde her zaman kullanılabilir.
İç konfor - Rahatlamanızı sağlayacak.
Gerçekten önemli şeylere odaklanın.
Kendinizi evinizde kadar rahat hissetmenizi sağlayacak bir araç iç mekanına hoş geldiniz. Neyin önemli olduğunu asla unutmayın. Kendinizi şımartmaya bakın. İsteklerinizi dile getirmekten çekinmeyin, çünkü yeni GLE'nizde bunların hepsini gerçekleştireceksiniz.

Donanım bulunabilirliği, seçilen motora ve yapılandırmaya bağlıdır. Ayrıntıları, her modele ait donanım bölümünde bulabilirsiniz.
Multimedya sistemleri - doğal bir ağ.
Etrafınızdaki büyük dünyayı keşfedin.
Hayata yol alın. Hayatın tadını çıkarın. Yeni GLE'nin multimedya sistemleri sayesinde, gitmek istediğiniz yere stressiz bir şekilde ve keyifle gidin. Ses, video, internet: bu araç her konuda bir uzman. Ve sizi, arazide olduğunuz zamanlarda bile dış dünyaya bağlayacak.

Donanım bulunabilirliği, seçilen motora ve yapılandırmaya bağlıdır. Ayrıntıları, her modele ait donanım bölümünde bulabilirsiniz.
20,3 cm medya ekranı (opsiyonel)
Baş ünitesine ait çerçevesiz serbest TFT ekran, mükemmel renkli grafikleri daha da büyük bir formatta gösterir. 20,3 cm ekran boyutu, standart özelliklerdeki ekrandan 2,5 cm daha büyüktür.

Audio 20 CD
Artık aracınızdayken dijital bağlantınızdan mahrum kalmayacaksınız; bu multimedya sistemi istediğiniz her şeyi size sunacak. Üstelik bunu çok zarif bir şekilde yapacak.
Bu multimedya sistemi, eğlenceyi bilgi ve iletişimle birleştirir. İnternet, radyo, çift alıcı ve CD çalarlı Audio 20 CD, mobil cihazların Bluetooth® aracılığıyla bağlanabilmesine de imkan tanır. 

Üstelik yüksek çözünürlüklü bir TFT ekrana da sahiptir. Aracınızı sürmediğiniz zamanlarda internette gezinebilir, hareket halindeyken de Mercedes-Benz uygulamaları olan "Mercedes-Benz Radyo" ile "Mercedes-Benz Servis"i (sadece Almanya için) kullanabilirsiniz. 

Bluetooth® arayüzü eller serbest işlevselliğine sahiptir, ayrıca müzik dosyalarını çalabilir. İşlev PBAP'yi (Telefon Defteri Erişim Profili) destekliyorsa, cep telefonunuzdaki kişileri baş ünitesine aktarabilirsiniz. CD çalar aynı zamanda MP3, WMA, WAV ve AAC dosyalarını çalmak için de kullanılabilir. Cover Art işlevi ise ses menüsündeki albüm kapaklarını görüntüler.

Diğer işlevlere genel bakış:
• Görsellerin ve fotoğrafların, SD Kart/USB aracılığıyla renkli ekranda animasyonlu slayt gösterisi olarak görüntülenmesi (Resim Görüntüleyici)
• Bir çağrı geldiğinde adres defterinde kayıtlı resimlerin gösterilmesi mümkündür
• CD, Müzik Kaydı veya bağlanan kaynak cihazdan otomatik şarkı önerilerinin alınması ("Bu türden daha fazla çal")
• Dijital video aktarımı/asistan sistemindeki geri görüş kamerası ile 360° kameranın görüntülenmesi
• Bluetooth® aracılığıyla telefon bağlantısı (Basit Eşleştirme Asistanı)
• Araca özel dijital Kullanma Kılavuzu
• Hıza bağlı ses seviyesi kontrolü, 20 km/s'den itibaren kademeli ses seviyesi yükseltme
• iPhone® veya iPod® desteği için Tümleşik Medya Arayüzü (baş ünitesinde)
• Çalınan şarkıların etiketlenmesi, bağlanmış bir iPod® veya iPhone® aracılığıyla iTunes® üzerinden şarkı indirme (Şarkı etiketleme işlevi)
• Gelişmiş ortam dosyası arama motoru
• Ses sistemi ve telefon için farklı ses ayarları
• İki USB bağlantı noktası ve bir SD kart yuvası aracılığıyla harici destek
AMG modelleri için mevcut değildir.
Garmin® MAP PILOT ön yüklemesi dahil Audio 20 CD (opsiyonel)
Artık aracınızdayken dijital bağlantınızdan mahrum kalmayacaksınız; bu multimedya sistemi istediğiniz her şeyi size sunacak. Üstelik bunu çok zarif bir şekilde yapacak.
Bu multimedya sistemi, eğlenceyi bilgi ve iletişimle birleştirir. İnternet, navigasyon ön yüklemesi, radyo, çift alıcı ve CD çalarlı Audio 20 CD, mobil cihazların Bluetooth® aracılığıyla bağlanabilmesine de imkan tanır.

Aracınızı sürmediğiniz zamanlarda internette gezinebilir, hareket halindeyken de Mercedes-Benz uygulamaları olan "Mercedes-Benz Radyo" ile "Mercedes-Benz Servis"i kullanabilirsiniz. Ön yükleme, Audio 20 CD'yi daha sonraki bir zamanda Garmin® MAP PILOT ile bir navigasyon üssüne dönüştürebilmenizi sağlar. 

Bluetooth® arayüzü eller serbest işlevselliğine sahiptir, ayrıca müzik dosyalarını çalabilir. Ayrıca, cep telefonu defterinizdeki kişileri baş ünitesine aktarabilmenize imkan tanır. 

CD çalar aynı zamanda MP3, WMA, WAV ve AAC dosyalarını çalmak için de kullanılabilir. Cover Art işlevi ise ses menüsündeki albüm kapaklarını görüntüler.

Diğer işlevlere genel bakış:
• Görsellerin ve fotoğrafların, SD Kart/USB aracılığıyla renkli ekranda animasyonlu slayt gösterisi olarak görüntülenmesi (Resim Görüntüleyici)
• Bir çağrı geldiğinde adres defterinde kayıtlı resimlerin gösterilmesi mümkündür
• CD, Müzik Kaydı veya bağlanan kaynak cihazdan otomatik şarkı önerilerinin alınması ("Bu türden daha fazla çal")
• Dijital video aktarımı/asistan sistemindeki geri görüş kamerasının görüntülenmesi
• Bluetooth® aracılığıyla telefon bağlantısı (Basit Eşleştirme Asistanı)
• Araca özel dijital Kullanma Kılavuzu
• Hıza bağlı ses seviyesi kontrolü, 20 km/s'den itibaren kademeli ses seviyesi yükseltme
• iPhone® veya iPod® desteği için Tümleşik Medya Arayüzü (baş ünitesinde)
• Çalınan şarkıların etiketlenmesi, bağlanmış bir iPod® veya iPhone® aracılığıyla iTunes® üzerinden şarkı indirme (Şarkı etiketleme işlevi)
• Gelişmiş ortam dosyası arama motoru
• Ses sistemi ve telefon için farklı ses ayarları
• İki USB bağlantı noktası ve bir SD kart yuvası aracılığıyla harici destek
• Bang & Olufsen BeoSound AMG Ses Sistemi (Opsiyonel)
• Doğal ses üretimi veya güçlü çevresel ses: Bu ssistem sayesinde aracınızın içindeki sesi seçebileceksiniz. Hangisini seçerseniz seçin, tüm bileşenler aracın kendi akustik yapısına göre tasarlandığından mükemmel bir ses elde edeceksiniz.
• Bang & Olufsen ile işbirliği içinde geliştirilmiş bu yüksek teknolojili çevresel ses sistemi bir Frontbass teknolojisi ile 14 adet yüksek performanslı hoparlöre sahiptir, bu sayede aracın içi nefes kesen akustik öğelerle adeta bir konser salonuna dönüşür. Opsiyonel COMAND Çevrimiçi multimedya sisteminin mükemmel bir tamamlayıcısıdır.

DSP ses işlemcisi ve ICEpower amplifikatör, 1200 Watta kadar benzersiz bir 7.1 çevresel ses deneyimi sunmak için farklı ses ayarları üretirler. Tweeter hoparlörlerin "Akustik Mercek Teknolojisi" sayesinde yolcular gerçek bir sahne performansı dinliyor gibi hissederler.

Uzun yolculuklarda da sürüş sesleri nötrleştirildiğinde bu benzersiz ses deneyiminden mahrum kalmazlar. Ses seviyesi aracın hızına bağlı olarak yükseltilir; üstelik aracın geneli için değil her bir hoparlör ve farklı frekanslar için ayrı ayrı.

Bang & Olufsen üstün tasarım standartlarını aydınlatmalı tweeter hoparlörler ve yüksek kaliteli alüminyum hoparlör ızgaraları gibi her ayrıntıda fark edebilirsiniz.

GLE 500 e 4MATIC için mevcut değildir.
COMAND Çevrimiçi (opsiyonel)
En zorlu ihtiyaçları bile karşılayabilen kontrol merkezi. Rahatlamak, bilgi almak veya iletişim kurmak için yolda ihtiyaç duyacağınız her şeyi size sunan bu sistem sayesinde hiçbir şeyden mahrum kalmayacaksınız..
Navigasyon, telefon, ses, video, internet - COMAND Çevrimiçi kontrol ve görüntüleme sistemi sayesinde sürücü bunların hepsine ve diğer  çok işleve sahip olur ve her zaman kontrolü altında tutar. Bilgiler, yüksek çözünürlüklü 20,3 cm renkli ekranda gösterilir. Kullanımı ise kolay ve sezgiseldir.

Gerçekçi topografik harita gösterimli, yüksek hızlı sabit sürücülü navigasyon sistemi gideceğiniz yere en kolay ve emniyetli şekilde gitmenizi sağlar. Uygun bir cep telefonuyla birlikte kullandığınızda araç hareketsizken internette gezinebilir, sürüş sırasında ise İlgi Çekici Yer (POI) arama, hava durumu veya internet radyosu gibi Mercedes-Benz uygulamalarını kullanabilirsiniz.

Canlı Trafik Bilgileri hizmeti (üç yıllığına ücretsiz sunulur, 12 ülkede mevcuttur), optimum dinamik güzergah rehberliği ve doğru hesaplanmış varış süreleri için güncellenmiş ve doğru trafik bilgilerinin alınmasını sağlar. Hızlı mobil internet bağlantısı üzerinden iletişim modülüyle veri aktarımı.

DVD oynatıcı, radyo, ses ve video dosyaları için 10 GB bellek ve harici aygıtların bağlanması için sunulan bağlantı noktaları kusursuz bir eğlence keyfi yaşatır.

Başlıca özelliklere genel bakış:
• Eller serbest işlevli Bluetooth® arayüzü, metin mesajlaşması, e-posta yazma ve okuma, ses dosyası çalma
• DVD oynatıcı, radyo ve sıkıştırılmış ses dosyaları için 10 GB depolama kapasitesi
• Yüksek çözünürlüklü 20,3 cm TFT ekran
• TomTom'dan Canlı Trafik Bilgileri almak için üç yıllığına etkinleştirilmiş SIM kart dahil İletişim Modülü
• Ses, iletişim ve navigasyon sistemini kontrol etmek için LINGUATRONIC sesli kontrol sistemi
• Notebook, tablet vb. kullanabilmek için WLAN hotspot bağlantısı
• Orta kolçakta 2 USB bağlantı noktası ve COMAND kontrol ünitesinde bir adet SD kart yuvası
Dijital radyo (DAB) (opsiyonel)
• Yardımcı bir anten ve dijital alıcı, dijital radyo istasyonlarının karasal yayınlarını dinleyebilmenizi sağlar. DAB dijital radyo mükemmel bir sinyal alım kalitesi sunar ve trafik ya da radyo istasyonu gibi önemli bilgileri alabilmenizi sağlar.
• Dijital yayınların bulunabilirliğine ve sinyal kuvvetine bağlı olarak, dijital DAB radyo dijital sinyal alımından analog sinyal alımına (veya duruma göre tersi) otomatik olarak geçiş yapar. Dijital ve analog mod arasında manuel olarak geçiş yapmak ise her zaman mümkündür.

AMG modelleri için mevcut değildir.
6 diskli DVD değiştirici (opsiyonel)
• Kolay erişim için orta konsola entegre edilmiş olan DVD değiştirici, altı adet CD ve DVD koyma yeri sunar. Kullanımı ise COMAND Çevrimiçi aracılığıyla kolay ve sezgiseldir.
• Ön koltuk kafalarında iki ekranlı, DVD oynatıcılı, kulaklıklı ve uzaktan kumandalı arka koltuk eğlence sistemi (opsiyonel)
• Arka koltuklarda birinci sınıf bir eğlence: Arka koltuk eğlence sistemi, arka koltuklardaki yolculara kendi eğlence programlarını sunar - filmlerden DVD'lere ve müzikten televizyona kadar.
• Ön koltuk kafalıklarındaki iki büyük ekran, yüksek kaliteli kablosuz kulaklıklarla birlikte mükemmel bir ses ve görüntü kalitesi sunar. Sistem, kızıltötesi uzaktan kumanda aracılığıyla rahatça kumanda edilebilir. 

Sistem bir adet DVD oynatıcıya ve harici cihazların bağlanması için bağlantı noktalarına sahiptir. COMAND Çevrimiçi ile birlikte kullanıldığında arka koltuktaki yolcular birbirlerinden bağımsız bir şekilde farklı eğlence kaynaklarına erişebilirler.
• Garmin® MAP PILOT (opsiyonel)
• Kullanıcı dostu navigasyon, doğru harita verileri ve mükemmel güzergah rehberi – Garmin® MAP PILOT sistemi bir Garmin® navigasyon sisteminin sunduğu tüm faydaları Audio 20 CD'ye yansıtır. Navigasyon yazılımını ve harita verilerini içeren bir SD kartın takılmasıyla kolayca etkinleştirilir.
• Harman Kardon® Logic 7® çevresel ses sistemi (opsiyonel)
• Kusursuz bir gerçekçi çevresel ses deneyiminin tadını çıkarın: Dikkatle optimize edilmiş teknik bileşenler ve Logic 7® teknolojisi, tüm koltuklardaki yolcuların hem stereo hem de 5.1 çok kanallı kayıtlar ile baş döndürücü bir 360° ses deneyimi yaşayabilmesini sağlar.
• 14 adet yüksek performanslı hoparlöre ve 830 watt'a varan güç çıkışına sahip bu ses sistemi, aracın kendine has akustik koşullarına uyarlanır. Güçlü ve yüksek performanslı DSP amplifikatör, harmonik bir ses sunan dijital sinyal işlemcisiyle donatılmıştır. 

Ayrıca, hıza duyarlı ses seviyesi kontrol işlevi, aracın içindeki sesi aracın sesine göre sürekli ayarlayarak içerideki sesin her zaman sabit kalmasını sağlar.
Konfor Telefonu (opsiyonel)
• Yoldayken çok sayıda telefon görüşmesi yapmanız gerekiyorsa bu özelliğe hayran kalacaksınız. Artık cep telefonunuz sadece emniyetli ve geniş bir alana sahip değil. Aynı zamanda birinci sınıf bir bağlantıya da sahip.
• Kolçakta bulunan üniversal bir arayüz, cep telefonlarınızı aracın hoparlörüne kolayca bağlayabilmenizi sağlar. Bunu yapmak için telefonunuzu cep telefonu kızağına (aksesuar) takarak eşleştirme yapmanız yeterlidir.

Orta konsoldaki, çok işlevli direksiyon simidindeki veya LINGUATRONIC sesli kontrol sistemindeki kontrolörü kullanarak cep telefonunu kolayca işletebilirsiniz. Bu sayede SMS mesajı yazmak ve göndermek mümkün hale gelir. Ayrıca, alınan mesajların sesli okunmasını da sağlayabilirsiniz.

Araç anteninin kullanılması optimum alım ve aktarım yapılabilmesini sağlar. Ayrıca telefonun bataryası da şarj edilir.
• Canlı Trafik Bilgileri (opsiyonel)
• Bu hizmet, güncel ve doğru trafik bilgileri almanıza imkan tanıyarak en uygun güzergahı belirleyip varış zamanlarınızı daha iyi hesaplayabilmenizi sağlar. Hızlı mobil internet bağlantısı üzerinden iletişim modülü yardımıyla veri aktarımı.

Canlı Trafik bilgileri, aracın ilk kaydedildiği andan itibaren COMAND çevrimiçi multimedya sisteminin bir parçası olur. Hizmet üç yıllığına etkinleştirilir ve bu süre dolunca ücret karşılığında uzatılabilir.
Medya Arayüzü (opsiyonel)
• Orta konsolda bulunan bir üniversal arayüz, iPod® veya iPhone® gibi taşınabilir ortam oynatıcılarını kolayca bağlamanızı sağlar. Ses içeriği kolayca kontrol edilir ve aracın bilgi-eğlence sistemleri üzerinden en kaliteli şekilde sunulur.
Uzaktan Çevrimiçi Hizmetler (opsiyonel)
• Coğrafi Mevki Duvarı[1], Araç Takip Ünitesi, Uzaktan Araç Durumu Sorgulama, Elektrik Motoru Kalan Menzil Ekranı [2], En Yakın Şarj Noktası [2] - Bu teknik hazırlık temel alınarak Daimler AG'den sipariş edilebilecek Uzaktan Çevrimiçi Hizmetlerin bazıları şimdilik bunlar
• Mercedes connect me tarafından sunulan hizmetlerin birer parçası olan bu hizmetler hem emniyeti ve konforu artırır hem de zamandan tasarruf etmenizi sağlarlar. Bunların kullanılabilmesi, müşterinin "Mercedes me" Mercedes connect me müşteri portalında belirtilen kullanım şartlarını kabul etmesine ve aracını kaydettirmesine bağlıdır.

Müşteri portalı aynı zamanda Uzak Çevrimiçi ve izleme hizmetlerinin yönetilebileceği ve yapılandırılabileceği bir merkezdir. Mobil olduğunuz zamanlarda bile, akıllı telefonunuz veya tabletiniz aracılığıyla hizmetleri www.connect.mercedes.me internet sitesinden çağırıp kullanabilirsiniz.

Uzak çevrimiçi ve izleme hizmetlerinin yanı sıra diğer Mercedes connect me hizmetlerinin kullanılabilmesi için, kendi SIM kartına sahip tümleşik bir iletişim modülü bulunması teknik bir gerekliliktir. Bu sayede, müşterinin cep telefonundan bağımsız bir veri bağlantısı sağlanabilir.
• MICHELIN seyahat ve restaurant rehberi (opsiyonel)
• Bu dijital hizmet, size en yakın oteli, bistroyu veya restaurantı bulacaktır. Üstelik sadece bu kadar değil. Yolunuzun üzerindeki ilgi çekici noktaları da (POI) bulur.
• MICHELIN seyahat ve restaurant rehberi, 36 Avrupa ülkesindeki restaurantlar, oteller, turistik yerler ve turist güzergahları hakkında kapsamlı bilgiler sunar. Bir SD bellek kartı takarak verilere COMAND Çevrimiçi aracılığıyla erişebilir ve navigasyon için kullanabilirsiniz.
Çok kanallı ses, EPG (Elektronik Program Rehberi) ve teletext gibi işlevlerle desteklenen, dijital TV sinyali alımı için TV alıcısı (opsiyonel)
• TV alıcısı, çok sayıda TV kanalını mükemmel bir görüntü kalitesiyle aracın içinde seyredebilmenizi mümkün kılar. DVB-T standardında yayın yapan dijital kanalların sinyallerini alır ve elektronik TV dergileri veya video metinleri gibi ek bilgilere erişim imkanı sunar.
• Emniyet nedenlerinden ötürü, aracın hızı yaklaşık 6 km/s'nin üzerine çıkınca ön taraftaki TV görüntüsü otomatik olarak kapatılır. Arka Koltuk Eğlence Sistemi ile birlikte kullanıldığında, arkadaki yolcular da yolculuk sırasında televizyon seyredebilir.
Çevre. Yarına şimdiden hazır.
Çevre dostu konseptler.
Mercedes-Benz BlueEFFICIENCY, yakıt sarfiyatını ve emisyon seviyelerini optimize etmek amacıyla geliştirilmiş bir dizi yenilikçi tedbir ile verimlilik teknolojisi konusundaki öncülüğün adıdır.

Donanım bulunabilirliği, seçilen motora ve yapılandırmaya bağlıdır. Ayrıntıları, her modele ait donanım bölümünde bulabilirsiniz.
BlueEFFICIENCY tedbirleri.
BlueEFFICIENCY tedbirleri, yakıttan tasarruf etmeye ve çevrenin korunmasına yardımcı olan bir dizi araç optimizasyonudur. Yeni GLE'de de, yakıt sarfiyatının en düşük seviyede tutulabilmesi için en verimli motorlar en iyi özelliklerle birleştirilmiştir.

Bunlardan bazıları:

Aerodinamik özellikler
Sıra dışı aerodinamik özellikleri yakıt sarfiyatı üzerinde belirleyici etkiye sahiptir. GLE'yi tasarlarken, sürtünmeyi olabildiğince azaltabilmek için bir dizi modern test prosedürü uyguladık ve sonuçta 0,32'lik bir sürtünme katsayısı değeri elde ettik. Sınıfının en iyilerinden biri.
Ayrıca, motor bölmesi ve motor bölmesinden gelen soğutma havası akışını optimize eden ve araç gövde altının çevresindeki akış tıkanması ile türbülansın neden olduğu akış kaybını önleyen gövde altı paneli mükemmel bir sürtünme katsayısına katkıda bulunur. Bagaj kapağındaki tavan spoyleri de hava türbülansını azaltır.

Benzersiz aerodinamik özellikler aracın iç mekanında da doğrudan fark edilebilir: Hava akışı ve titreşimlerin neden olduğu gürültülerin neredeyse tamamen ortadan kaldırılabilmesi de mümkün olmuştur.
ECO çalıştırma-durdurma işlevi
Yakıttan tasarruf etmenin ve emisyon seviyelerini azaltmanın en kolay yolu nedir? Gerekmediğinden otomatik olarak duran bir motora sahip olmak. Araç hareketsiz olunca motor durur ve fren pedalı bırakılınca veya gaz pedalına basılınca yeniden çalışır.
Trafik ışıklarında veya sıkışmış trafikte araç durunca motorun otomatik olarak durdurulması yakıt sarfiyatını ve emisyonları azaltarak yakıt giderlerinin azaltılmasını sağlar. ECO çalıştırma/durdurma işlevi son derece etkin, hızlı ve sessiz çalışır.
Çevre dostu olma ve geri dönüştürülebilirlik
İlk geliştirme aşamalarından itibaren yeni GLE'de düşük emisyon salan ve geri dönüştürülebilir olan malzemelerin kullanılmasına odaklanıldı. Yeni GLE, ISO 22628 hesaplama modeline göre %85 malzeme geri dönüşüm seviyesine ve %95 malzeme geri kazanım seviyesine sahiptir.
Çevre dostu malzeme ve süreçler arasında şunlar yer alır:
• Pek çok iç ve dış aydınlatma işlevi için enerji tasarruflu, son derece dayanıklı LED teknolojisi
• Çevre üzerinde asgariye etkiye sahip yenilikçi boyama prosesleri
AMG Performans Araçları – Heyecanın en saf hali.
ürüş Performansı. Tipik AMG DNA'sı sayesinde otantik dinamik hakimiyet.
Mercedes-AMG yalnızca yüksek performanslı otomobiller ve spor otomobiller üretmekle kalmaz, Mercedes-AMG ile şu sözü veririz: Teknik olarak yapılabileni taklit edilemeyen bir gerçekliğe dönüştürmek için her zaman bir adım ileri gitme sözü. Böylece olağanüstü insanlar için olağanüstü otomobiller yaratılır. Mercedes-AMG dünyasına hoş geldiniz.

Mercedes-AMG GLE 63 4MATIC ve Mercedes-AMG GLE 63 S 4MATIC, GLE SUV serisinin bir parçası olarak mevcuttur.
Tasarım – Gözünüzle görebileceğiniz güç.
Özel, etkileyici ve her ölçütün ötesinde üstün. Yeni GLE SUV AMG modelleri öncü olma tutkularını son derece açık biçimde ifade ederler. Kendilerine özgü tasarımlarıyla tüm diğerlerinden üstündürler.
AMG modellerini bu kadar özel kılan şey, kalite ve istisnailik havası yayan belirgin sportif tasarımlarıdır. Mercedes-AMG modellerimizin tasarımları içinde şunlar bulunur:
• Paslanmaz çelikten ve "AMG" yazısına sahip AMG kapı eşik panelleri
• AMG ön apron
• AMG arka apron
• AMG radyatör ızgarası çıtaları
• AMG hafif alaşım jantlar
• AMG performans direksiyon simidi
• İki kromajlı çift egzoz ucuna sahip AMG spor egzoz sistemi
• AMG spor koltuklar
• AMG Exclusive Nappa deri kaplı döşeme (Mercedes-AMG GLE 63 S 4MATIC)
• AMG Nappa deri kaplı döşeme (Mercedes-AMG GLE 63 4MATIC)
• Özel olarak S modeli için tasarlanan AMG ön apron (Mercedes-AMG GLE 63 S 4MATIC)
• Özel olarak S modeli için tasarlanan AMG arka apron (Mercedes-AMG GLE 63 S 4MATIC)
• Kauçuk dikmelere sahip paslanmaz çelik spor pedallar
Mühendislik – Başından sonuna kadar güç kullanımı.
Mercedes-AMG modelleri şunlara göre hareket eder: Etraflarındakiler ve sürücüleri. Mükemmeliyetlerini kendiniz deneyimleyin ve seçkin bileşenlerin etkileşimine dayanarak her şeyi dönüştüren güce hayran kalın.
Mercedes-AMG modellerinden söz ederken güvenle Lüks SUV'ler diyebilirsiniz. Bunun büyük oranda sorumluları 7 ileri oranlı otomatik şanzıman ve AMG'ye özgü 40 : 60 oranlı tork dağılımına sahip kalıcı dört çeker tahrik sistemidir.

Bir bakışta teknik özellikler:
• AKTİF VİRAJ SİSTEMİ
• AMG'ye özgü tork dağılımına sahip AMG Performance 4MATIC dört çeker sistemi
• AMG 5.5 litre V8 biturbo motor
• Dahili havalandırmalı ve perfore fren disklerine sahip AMG yazılı, gri renkli fren kaliperleri
• AMG SPEEDSHIFT PLUS 7G-TRONIC
• Hıza duyarlı AMG Spor direksiyon
AMG Sport Modeli – Mercedes-AMG dünyasına giriş biletiniz.
Performans. Bu, çoğu için yalnızca bir sözcükten ibaret olabilir, ancak bizim için bizi yönlendiren kılavuz ilkedir.
Spor otomobil teknolojisi ve motor sporlarının büyüleyiciliğinin ideal bileşimini deneyimleyin. Sonuç: Otantik hakimiyet dinamikleri ve karakteristik AMG gövde kiti. AMG'nin coşkulu sürüş deneyimleri konusundaki eşsiz damgasının keyfini çıkarın. 

GLE 450 AMG 4MATIC modeli yeni GLE için mevcuttur.

Tasarım – Etkileyici ölçüde farklı.
AMG spor modeli, dış ve iç mekan tasarım konseptinde tümüyle kendine ait bir tasarım sunar. Dikkat çekici sportif bileşenleriyle, yeni GLE 450 AMG 4MATIC'in geliştirilmiş performansı bir bakışta açıkça görülebilir.
Bu, örneğin siyah ve gümüş kromdan özel uygulamalara sahip geliştirilmiş AMG dış mekan tasarım konseptinin yanı sıra AMG ön apronda gümüş kromdan ön ayırıcı sayesinde gerçekleşir.

Bir bakışta tasarım:
• "AMG" yazısına sahip AMG paspaslar
• AMG hafif alaşım jantlar
• Ön kanatlarda AMG arması
• Boyalı fren kaliperi kapakları ve "Mercedes-Benz" yazısına sahip fren kaliperleri
• Perfore ön fren diskleri
• AMG ön apronda gümüş kromdan ön ayırıcı
• Damalı bayrak görünümünde kadranlara sahip gösterge grubu
• Yassılaştırılmış alt kısma sahip, siyah Nappa deri kaplı, 3 kollu çok fonksiyonlu spor direksiyon simidi
• Kauçuk dikmelere sahip fırçalanmış paslanmaz çelik spor pedallar
• İki AMG kromajlı ve çubuklu egzoz ucuna sahip egzoz sistemi
Teknoloji – Bir spor modele layık.
Aktarma organları, süspansiyon ve egzoz sisteminin performans arttırıcı tasarımı, gerçekten fark yaratan son derece coşkulu bir motor deneyimi yaşanmasını sağlar. Araç son derece etkileyici yanal dinamiklere ve çevikliğe sahiptir.
AMG'ye özgü 4MATIC dört çeker tahrik sistemi daha gelişmiş bir sürüş dinamizmi ve hızlanma sırasında iyileştirilmiş bir çekiş sunar. Başka bir özellik de şudur: Dahili havalandırmalı fren disklerine sahip büyük boyutlu fren sistemi.

Bir bakışta teknik özellikler:
• Özel ve sportif bir motor sesine sahip spor egzoz sistemi
• ADS PLUS dahil AIRMATIC havalı süspansiyon sistemi paketi
• AMG alüminyum arka aks diferansiyeli
• 4MATIC AMG'ye özgü dört çeker tahrik sistemi
• Beş DYNAMIC SELECT sürüş karakter seçim fonksiyonu sürüş programı
• Daha sportif bir ayara sahip direksiyon
• Mercedes-Benz 3.0 litre V6 biturbo motor
• Daha dinamik bir viraj aydınlatmasına sahip spor lambalar
AMG donanımları – Nefes kesen dinamizm.
AMG'nin etkileyici dünyasını deneyimleyin.
Bu donanım sınır tanımaz. AMG'nin performans odaklı konseptiyle, bir sonraki maceranız için en iyi biçimde donatılmışsınızdır. Aracınıza daha da dinamik ve sportif bir görünüm kazandıracak tasarım ve tasarım uygulamaları özelliklerini seçin.

Tasarımların kullanılabilirliği seçilen motor ve yapılandırmaya bağlıdır. Detayları, her model için verilen tasarım bilgilerinde bulabilirsiniz.

Tasarım temasında bir tasarım ve tasarım uygulamaları seçeneği:

AMG Sürücü Paketi (isteğe bağlı)
Kendinizi Mercedes-AMG performans markasının dünyasına bırakın. Seçkin bir motor sporları topluluğunun bir parçası olun ve hem aracınızın hem de kendinizin performansını yükseltin.
AMG sürücü paketi, 280 km/s'ye varan azami hızla daha da sportif ve seri bir sürüş deneyimi sunar. 

Sürücüler, AMG Sürüş Akademisi'ndeki sürücü eğitimi kurslarına katılabilir ve profesyonel eğitmenler denetiminde güvenli ve sportif sürüş stillerini öğrenmenin yanı sıra unutulmaz bir sürüş deneyimi yaşayabilirler.

Sadece AMG modelleri için mevcuttur.
AMG Yüksek performanslı fren sistemi, çapraz hava kanallı fren diskleri ile
AMG yüksek performanslı fren sistemi, havalandırmalı ve çapraz oluklu fren diskleri sayesinde benzersiz bir yavaşlama performansı ve hassasiyet sunar.

Sadece AMG modelleri için mevcuttur.
AMG Performance 4MATIC, ADS PLUS ile birlikte AIRMATIC Havalı Süspansiyon Sistemi dahil
Her türlü zeminde mükemmel hakimiyet özellikleri – 4MATIC kalıcı dört çeker sistemi ve ADS PLUS'a sahip AIRMATIC havalı süspansiyon sistemine dayalı AMG spor süspansiyon hem yolda hem yolun ötesinde sürüş konforu ve optimum çekiş sunar.
Arazide veya otoyolda, yağmurda, buzda veya karda; 4MATIC çekişi, hakimiyet dinamiklerini ve dengeyi arttırır. Yetersiz kavramaya sahip tekerlekler hedeflenmiş biçimde frenlenir ve yeterli çekişe sahip tekerleklere aktarılan tahrik torku arttırılır.

Bu süspansiyon sistemi, hem yolda hem arazide sürüş dinamiklerinin yanı sıra süspansiyonu ve sürüş konforunu da iyileştiren Aktif Viraj Sistemi'ni içeren ADS PLUS'a sahip AIRMATIC havalı süspansiyon sistemi paketine dayalıdır. AMG yay dikmeleri ve amortisörleri, yalpalama açısını daha da azaltır ve olağanüstü viraj alma özellikleri sunar.

Yalnızca Mercedes-AMG performans araçları için mevcuttur.

AMG SPEEDSHIFT PLUS 7G-TRONIC
7G-TRONIC PLUS otomatik şanzımanımızdan zaten almakta olduğunuz benzersiz otomobil keyfini daha da artırmak istedik. Bu amaçla, size daha da fazla çeviklik kazandıran AMG SPEEDSHIFT PLUS 7G-TRONIC şanzıman sistemini geliştirdik.
Bu şanzıman sistemindeki otomatik çift kavrama ayırma işlevi, duyguya dayalı sürüş deneyimini daha da güçlendirir. İşlev, "S" (Spor) ve "M" (Manuel) modlarında etkindir. Bu modlardaki her vites küçültme hamlesine, en doğru yoğunlukta bir çift kavrama ayırma işlemi eşlik eder. 

Modifiye edilmiş gaz pedalı kavisi ve "S" - "M" modlarındaki daha doğrudan gaz yanıtı sayesinde çok daha fazla keyif alırsınız.

Sadece AMG modelleri için mevcuttur.

İki tarafta kromajlı çift egzoz ucuna sahip AMG spor egzoz sistemi
AMG spor egzozun güçlü AMG V8 motorunun kükreyişi özellikle hızlanırken veya çift kavrama ayırma işlevi kullanılırken ortalığı adeta inletir. Sabit hız korunduğunda ise gürültü seviyeleri daha da belirgin hale gelir. İki krom kaplamalı çift egzoz borusu ise arka kısımda göz alıcı bir canlılık yaratır.

Sadece AMG modelleri için mevcuttur.
ıza duyarlı AMG spor hidrolik direksiyon sistemi
Değişken dönüş oranlı ve doğrudan direksiyon yanıtlı AMG hıza duyarlı spor direksiyon, spor bir sürüş tarzını destekler. Direksiyon dönüş özelliklerinin ayarlanması, seçilen süspansiyon ayarına göre konforlu bir direksiyon hissi yaratır.


Bu aracın üretimi durdurulmuştur.
Teklif talebi alamazsınız.
Son 24 saatte 35 kişi bu modeli inceledi.
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Teklif almak istediğin markayı seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Teklif almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle