Sıfıraraçal.com
  Hemen Teklif Al

Mercedes S Serisi Coupe

-

Mercedes S Serisi Coupe Renkleri

Antrasit Mavi
Parlak Elmas Beyazı
Metalik Elmas Gümüş
Magnetit Siyah
Rubelit Kırmızı
Selenit Gri
Metalik Zümrüt Yeşili

Mercedes S Serisi Coupe Resimleri

Mercedes S Serisi Coupe Fiyat Analizi

* Gün içinde sistemde var olan en ucuz paket fiyatı baz alınmıştır.
1 Ay
3 Ay
6 Ay
1 Yıl

Mercedes S Serisi Coupe Versiyonları

Mercedes S Serisi Coupe Yorumları

Mercedes S Serisi Coupe Misafir 16.04.2019
mükemmel ötesi bir araç evden farkı yok zateen ev almayın bu aracı alın ev yerini tutar zaten.
(1)
Cevap Yaz
Misafir tarafından cevaplandi
bmw mühendisiyim böyle araç görmedim

Mercedes S Serisi Coupe Misafir 4.08.2018
lüks üzeri lüks. spor araba yerine tercih ederim
(2)
Cevap Yaz

Mercedes S Serisi Coupe Misafir 8.05.2018
uzay mekiği gibi araç çok hoş görünüyor test sürüşüne gitmek istiyorum
(0)
Cevap Yaz

Mercedes S Serisi Coupe Kadir Karaman 4.11.2017
bir kere kullandınız mı başka bir arabaya binemeyeceksiniz
(2)
Cevap Yaz
Misafir tarafından cevaplandi
PARA VAR HUZUR VAR KİM DEMİŞ PARAYLA SADET OLMAZ

Mercedes S Serisi Coupe Misafir 15.09.2017
Geniş yaşam alanı ile iç mekandaki algı tam bir mercedes kalitesinin yansıması.
(1)
Cevap Yaz

Mercedes S Serisi Coupe Misafir 14.06.2017
konfor ve performans gayet iyi
(1)
Cevap Yaz

Mercedes S Serisi Coupe Misafir 14.06.2017
Güç ve konfor mükemmel
(1)
Cevap Yaz

Mercedes S Serisi Coupe Misafir 24.05.2017
Hız manyakları için ideal bir araba
(0)
Cevap Yaz

Mercedes S Serisi Coupe Misafir 19.04.2017
Çok iyi derecede şık dizayn edilmiş bir araç yapmışlar
(1)
Cevap Yaz

Mercedes S Serisi Coupe Misafir 12.04.2017
Harika ötesi birşey olmuş araba iç tasarım dış tasarım çok hoşuma gitti gerçekten
(1)
Cevap Yaz

Mercedes S Serisi Coupe Misafir 3.04.2017
Öf be o nasıl bir araba arkadaş herşeyi çok güzel
(1)
Cevap Yaz

Mercedes S Serisi Coupe Misafir 22.02.2017
Rüyamızda alırız anca biz bu arabayı
(1)
Cevap Yaz

Mercedes S Serisi Coupe Misafir 15.02.2017
Aracın tek kusuru bagaj hacminin biraz küçük olması yoksa güvenlik düzeyi,donanımı,malzeme kalitesi ve teknolojinin yansıtılmasıyla Mercedes severler için vazgeçilmez bir araç.
(2)
Cevap Yaz

Mercedes S Serisi Coupe Misafir 12.11.2016
çok güzel olmuş arabadır. umarım seri üretim modeli bmw 4 serisi örneğinde olduğu gibi konseptten çok farklı olmaz.
(10)
Cevap Yaz

Daha Çok Kullanıcı Yorumu Gör
Mercedes S Serisi Coupe için Görüşlerini Bildir
Gönder

Sıkça Sorulan Sorular

Mercedes S Serisi Coupe Hakkında Genel Bilgiler

Tasarım - Liderliğin karşı konulmaz tarzı
Yeni S-Serisi Coupé.
Tereddütsüz peşinden gidilen vizyonlar vardır. Yeni S-Serisi Coupé, yolda harika bir karizma figürü olarak görülür, otoritesini etkileyici bir biçimde yayar.
Atletik tasarımı ve çizgileri, ödün vermeyen iddiasında şüpheye yer bırakmaz. Ancak yeni S-Serisi Coupé, sadece gücüyle övünmeyecek kadar zariftir. Güçlü cazibesi, tekrar ve tekrar sahibinin yüzünde bir gülümsemeye yaratmayı başaran etkili bir albenisi vardır.

Dış - inanılmaz çekici
Çarpıcı ön bölümü yeni S-Serisi Coupé'nin sportif üstünlüğünü etkileyici bir şekilde gözler önüne serer. Mercedes yıldızlı ve tek panjurlu üç boyutlu Mercedes panjuru en önemli parçadır. Bu panjur standart donanımlı LED Akıllı Işık Sisteminin net çizgilere sahip LED yüksek performanslı farları ve isteğe bağlı Swarovski kristalleri ile desteklenir. Kaslı bir görünüm kazandıran iki çizgiye ve net modellenmiş hatlara sahip kaput da, güçlü tasarım vurgularını ön plana çıkarır. Çarpıcı ön tamponun ortasında ve yanlarında geniş hava girişleri bulunur. Alt taraftaki dinamik krom kanat tamponu tamamlar.
Yan tasarım büyük, sportif bir coupé'nin heyecan verici, dinamik siluetini yansıtır. Bu bağlamda tipik olan: alçak camlı kısım, düşük bel çizgisi ve daha kısa sarkıntılar. Çerçevesiz kapılar ve zarif bir şekilde kromla çerçevelenmiş yan pencereler otomobilin seçkinliğine tanıklık eder. Düşen ve yükselen karakter çizgilerinin etkileşimi, araç hareketsizken bile hız ve öne çıkma duygusu yaratır.

Arka bölüm spor ve tarz duygularını tam anlamıyla birleştirir. Yanlamasına incelen, kaslı arka kanatlar, arka farlar ve krom bağlantı otomobilin genişliğini vurgular. Bir diğer ince vurgu ise, bolca boş alana sahip bagaj kapağındaki büyük Mercedes yıldızıdır. Bu yıldız aynı zamanda geri görüş kamerası için döner kapak görevi de görür. LED arka farlar aracın yüksek teknolojik karakterini vurgular. Difüzör, iki egzoz borusu ve yatay krom kanat mükemmel şekillendirilmiş sportif arka tarafı tamamlar.

İç - en saf haliyle karakter
İçe dönme zamanı. Hepsinden önemlisi yeni S-Serisi Coupé sürücüyü kendine yönlendirir. Otomobilin iç kısmı harika iç tasarım konseptleri barındırır ve sürücüyü araçla bütünleşmeye davet eder.
Birbirleriyle uyumlu olacak şekilde oluşturulan malzeme ve renk konseptiyle, yenilikçi iç mekan "bir bütündür". Yüksek kaliteli işçilik ve şık yüzeyler el yapımı bir karakter kazandırır ve tüm duyular için bir şölendir.

Bir heykeltıraşın elinden çıkmış gibi görünen gösterge paneli yeni S-Serisi Coupé'nin yüksek tasarım standartlarının bir ifadesidir ve büyük bir titizlikle yapılan geliştirme çalışmalarının sonucudur. Titizlikle bir araya getirilmiş çok sayıda parçadan oluşur ama yine de organik bir ünite gibi görünür. Bu görünüm hassas montaj teknikleri, kaliteli malzeme ve en yüksek işçilik standartlarının bir araya getirilmesi ile mümkün kılınmıştır. 

Kapıdan kapıya uzanan ve aynı zamanda yenilikçi gösterge ünitesinin çerçevesini oluşturan geniş ahşap kaplama 3B yapısını ön plana çıkarır. Sanki havada yüzüyor gibi görünür. Çok yönlü gölge bağlantı noktası ve ortam aydınlatma özelliği bu etkiyi artırır.
Şanzıman - İlkeli güç transferi
Yedi hız bir olduğunda
Bazen görmediğiniz şeyler, en etkileyici olanlardır! Otomatik vites sistemlerimizin vites değiştirme şeklinde olduğu gibi. Ne kadar dinamik sürüyor olursanız olun aracınızın vitesi sezilemeyecek şekilde değişir. Rahatsız eden gürültüler ve titreşimler de aynı şekilde minimuma indirilmiştir. Tüm bunlar sportif Coupé içindeki yolcuları hedeflerine tam bir konfor içinde götürme amacıyla yapılır.
Donanımın kullanılabilirliği, seçili motora ve yapılandırmaya bağlıdır. Her model için donanım bilgilerinde detayları bulabilirsiniz

7G-TRONIC PLUS otomatik vites
Bırakın vitesleri otomobil değiştirsin - siz arkanıza yaslanın ve keyfini çıkarın. Üst düzey seyahat konforu, düşük yakıt tüketimi ve neredeyse algılanamaz vites değişimleri: tüm bunlardan Highlight şanzımanı sorumludur.
Duyularınızı keskinleştirin. 7 vitesli otomatik şanzımanın pürüzsüz vites değişimi, zar zor algılanır. Algılanan güçlü motorun ta kendisidir. 7G-TRONIC PLUS, düşük motor hızlarında bile olağanüstü bir performans sergiler.

7 vitesli otomatik şanzıman, yüksek seviye konforu sürüş keyfi ve verimlilik ile birleştirir. Sorunsuz çalışması ve hızlı vites değiştirmesi ile etkileyicidir. Aynı zamanda 7G-TRONIC PLUS şanzıman, yakıt tüketimini ve emisyonları düşürmeye de katkı sağlar.

Her an seri bir şekilde hızı artırabilirsiniz. Şanzıman sisteminin birden fazla vites düşürme becerisi de gerekirse birkaç vitesin atlanmasına olanak tanıyarak saniyenin binde birinde güçlü bir hızlanma potansiyeli sunar. "Ekonomi", "Spor" ve "Manuel" sürüş programları sayesinde, ekonomik ve dinamik gibi vites değişimi özellikleri arasından seçim yapılabilir. Ve entegre EKO başlatma/durdurma işlevi, daha düşük yakıt tüketimi sunar: Trafik ışıklarında veya sıkışık trafikte beklerken otomatik olarak motoru kapatıp açar.

Manüel olarak aynı Formula 1'deki gibi ellerinizi direksiyondan ayırmadan vitesi değiştirmek için DIRECT SELECT direksiyon simidi vites kollarını kullanabilirsiniz. Ya da P, R, N ve D vites konumlarından birini seçmek için DIRECT SELECT kolunu kullanabilirsiniz.

AMG SPEEDSHIFT MCT 7 Vites Spor Şanzıman
Yedi vitesi, üç sürüş programı ve çift kavrama işleviyle bu şanzıman bir yandan inanılmaz dinamik hızlanma olanağı ve çok kısa vites geçiş süreleri sağlarken, diğer yandan da yakıt tasarruflu sürüş modu sağlar.
Hızlı turlar, dinamik hızlanma manevraları, yakıt tasarruflu ilerleme: bu otomatik şanzıman çeşitlilik ve verimliliğiyle herkesi etkiler. Bunlar üç şanzıman modu, yedi vites ve AMG alüminyum direksiyon vites kolları ile sağlanır.

"S" (Spor), "C" (Kontrollü Verimlilik) ve "M" (Manuel) şanzıman modlarının her biri farklı vites değişim özelliklerine ve devirlerine sahiptir:

"S" modundaki vites değişiklikleri "C" modundan yüzde yirmi daha hızlı yapılırken, "M" modunda vites değişiklikleri sadece 100 milisaniyede ve yüzde 50 daha hızlı yapılır. İstenen sürüş modu tek bir düğmeye basılarak etkinleştirilir: tamamen sportif ya da daha konfor odaklı.

AMG SPEEDSHIFT MCT 7 vitesli spor şanzımanın diğer güçlü olduğu noktalar ise olanak sağladığı özellikle seri, hızlı ve tepkisel birden fazla vites düşürme özelliğidir. Sürücü doğrudan yedinci vitesten dördüncü vitese ya da beşinci vitesten ikinci vitese düşürebilir. 

Buna ek olarak, vites küçültürken duygusal ses deneyimi sağlayan ve güç kesme efektlerini azaltan otomatik çift kavrama işlevi de vardır. Bu işlev özellikle virajlara yaklaşırken fren yapıldığında olumlu bir etki yaratır ve ıslak ve yol tutuşunun düşük olduğu yol yüzeylerinde güvenliği artırır.
Süspansiyon – Yıldızlar yoldan çıkmaz
Yeni sürüş şekli "süzülmek"tir
S-Serisinin sürüş konforuna ilişkin beklentiler, her zaman yüksek olmuştur - olağanüstü Mercedes-Benz hissinden vazgeçilemez. Yeni S-Serisi Coupé, öncü süspansiyon teknolojisi sayesinde bu beklentiyi karşılamanın ötesine geçer. 
Donanımın kullanılabilirliği, seçili motora ve yapılandırmaya bağlıdır. Her model için donanım bilgilerinde detayları bulabilirsiniz.
Sürekli değişken sönümleme sistemli AIRMATIC
Değişken sönümleme kontrollü hava süspansiyon sistemi, çok yüksek seviyelerde sürüş konforu ve araç dinamiği sağlar. Her bir tekerlekteki sönümleme mevcut sürüş durumuna göre uyarlanır ve gerekli olması halinde, daha konforlu ya da sportif özellikler sunacak şekilde ayarlanabilir.
Yolcular, yumuşak süspansiyondan keyif alır ve artan hızlarda yüksek sürüş dengesinin güven hissini yaşar. Örneğin virajlarda ya da fren yaparken, yay tepkisinin sertleştirilmesi devrilme ve sendeleme hareketlerini etkili bir şekilde azaltır.

AIRMATIC sistemi "Konfor" ve "Spor" ayarları kullanılarak daha konforlu ya da sportif olacak şekilde ayarlanabilir. Çok yönlü otomatik seviye kontrolü bozuk yollarda ya da zorlu rampalarda aracın yükseltilmesini mümkün kılar.

Daha fazla sürüş kararlılığı ve daha düşük rüzgar direnci sağlamak için araç yüksek hızlarda otomatik olarak alçaltılır ve bu yakıt tüketiminin azaltılmasını sağlayan ek bir özelliktir.
AMG hıza duyarlı spor direksiyon
13.5:1'lik sabit direkt direksiyon oranıyla, AMG hıza duyarlı spor direksiyon spor sürüş tarzını destekler. Direksiyon özellik eğrisinin ayarlanması, seçilen süspansiyon ayarına göre konforlu bir sürüş duygusu yaratılmasını sağlar.

Sadece AMG modellerinde bulunmaktadır.

AIRMATIC'e dayanan AMG spor süspansiyonu
AMG'ye özel kinematikler, elasto-kinematikler ve parametrelerle ifade edilen kademesiz sönümleme kontrolüne sahip AIRMATIC'e dayanan AMG spor süspansiyon tarafından inanılmaz bir tepki hızı ve araç kontrolü sağlanır. Sürücü iki ayar seçeneği arasından seçim yapabilir: yüksek uzun mesafe konforu ve tamamen sportif.

Hıza duyarlı güç yardımlı ve değişken direksiyon oranlı Direkt Kumanda sistemi
Spor Direkt Kumanda sistemi, direksiyon simidinin açısına bağlı değişken direksiyon oranı ile hıza duyarlı hidrolik direksiyonun konforunu artırır. Kıvrımlı yollarda bu, örneğin daha çevik bir araç tepkisine neden olur ve doğrusal stabiliteyi artırır.
Bu bir yandan düşük hızlarda konforlu manevra olanağı sunarken, diğer yandan da olabilecek en yüksek hızlarda düz çizgi dengesinin tutarlı olmasını sağlar. EASY-ENTRY sistemine sahip elektrikli direksiyon ekstra konfor sağlar.
Tüm tekerleklerden çekiş
En değişken yol yüzeyi özelliklerine rağmen hissedilir bir şekilde iyileştirilmiş sürüş kararlılığı ve çekiş: Yeni S-Serisi Coupé, standart olarak piyasadaki en güçlü kalıcı dört çeker sürüş sistemlerinden birine sahiptir: 4MATIC dört çeker sürüş sistemi Her zaman çalışır durumdadır ve o nedenle de sadece yetersiz çekiş saptadığında dört çeker sürüşü etkinleştiren sistemlerden üstündür
Mercedes-Benz'in bu tescilli buluşu, elektronik kontrol sistemleri çekiş gücünü dört tekerleğe dağıttığından diferansiyel kilitlerine ihtiyaç duymaz.
Bu amaçla ESP® sürüş güvenliği sistemi, 4ETS Elektronik Çekiş Sistemi ile mükemmel şekilde kaynaşır. Otomatik frenleme darbeleri, kaygan yüzeylerde hareket performansını artırırken kritik manevralarda da dengeyi iyileştirir.??
4MATIC dört çeker sürüş, kötü yüzeylerin veya yolların olumsuz etkilerini telafi eder, çünkü torku ön ve arka aks arasında her zaman 45: 55 oranında dağıtır.
Düşük ağırlık: Kompakt tasarım, akıllı materyal seçimi ve yüksek verimlilik seviyesi sayesinde ağırlık, arkadan çekişli benzer modellerinden çok az yüksektir.
AMG model: Mercedes-AMG tarafından geliştirilen yeni S 63 AMG 4MATIC Coupé'nin performans odaklı 4MATIC dört çeker sistemi, maksimum çekiş, AMG'de görülen dinamik yol tutuş ve üstün motor keyfini sağlar. Arka eğilimli 33: 67 oranında tork dağılımı ve hafif temel kilitleme etkisi, dört çeker sistemlerde tipik olan başlangıç dışarı savrulmasını ortadan kaldırır. Sonuç ise bir yandan artan sürüş güvenliği ve ıslak veya karlı yollarda daha iyi yol tutuşu, diğer yandan da daha güçlü hızlanma sağlayan iyileştirilmiş yanal dinamiklerdir.
Mercedes-Benz Akıllı Sürüş
Kazasız sürüşe giden yolda
PRE-SAFE® ile on yıl önce başlayan ve DISTRONIC PLUS ile devam ettirilen kavram, sürüşte artık yeni bir boyut haline geldi: Mercedes-Benz Akıllı Sürüş - konfor ve güvenliğin birleşimi. Yeni S-Serisi Coupé'de bunu görebilir ve hissedebilirsiniz.
Güvenlik uzmanlarımızın "sensör füzyonu" olarak adlandırdığı ağ oluşturma sayesinde, akıllı yardım sistemleri kapsamlı sensör ve sistem verilerine erişebilir. Karmaşık durumları analiz edebilir ve iyileştirilmiş surround sensörler sayesinde karayolu trafiği tehlikelerini daha da iyi fark edebilir.
Donanımın kullanılabilirliği, seçili motora ve yapılandırmaya bağlıdır. Her model için donanım bilgilerinde detayları bulabilirsiniz.

360° kamera (isteğe bağlı)
Şimdi manevra yaparken, çok daha kolay park etmenizi olanaklı kılacak şekilde tam bir görüşe sahipsiniz. Kamera görsellerinden oluşturulan "sanal görünüm", önde kenarlardan yaklaşık 3 metrelik ve arkada ise yaklaşık 2,5 metrelik bir alanı kapsar. Farklı görünümlerde, otomobilin park edilmesine yardımcı olmak için, ek yardımcı çizgiler açılır.
Bu sistem, ağa bağlı dört kameranın yardımı ile gerçekçi bir baştan sona görüşlü parkı ve manevrayı mümkün kılar. Araç ve çevresi, COMAND Online ekranında kuş bakışı olarak gösterilebilir ve cam hizasının altındaki engeller de sürücü tarafından görülebilir. Bu örneğin kaldırım taşlarına yaklaşırken işe yarar.

360° kamera, geri vitese alarak, ilgili düğmeye basarak ya da COMAND Çevrimiçi menüsünü kullanarak etkinleştirilebilir. Görünümler örneğin ileri ve geri vites değişikliği yapıldığında otomatik olarak değişir ve ayrıca tek tek de seçilebilir. Arka görüş kamerası, bagaj kapağındaki geniş Mercedes yıldızı tarafından kirlenmeye karşı korunur. 360 derece kamerası etkinleştirildiğinde, yıldız elektrikli olarak yukarı açılır.
DİREKSİYON KONTROLÜ ve Dur-Kalk Pilotlu DISTRONIC PLUS yakınlık kontrolü (isteğe bağlı)
Sürüş destek sistemi, öndeki trafiğe güvenli bir mesafeyi koruma ve aracı şeridin ortasında tutma konusunda sürücüye yardım eder. DİREKSİYON KONTROLÜ ve Dur-Kalk Pilotlu DISTRONIC PLUS, özellikle uzun yolculuklarda ve trafik sıkışıklığına araçları takip ederken hayatınızı kolaylaştırır.
Radar tabanlı sistem gerekirse frene basar ve mümkünse istenilen hızı ayarlamak için tekrar hızlandırır. Bu şekilde, arkadan çarpma riski azaltılır ve sürüş konforu artırılır. DISTRONIC PLUS 0 ile 200 km/sa'lik hız aralığında çalışır ve araç hareketsiz durumdayken, yani araç ilerlemediği sırada etkinleştirilebilir.
Yokuşta Başlatma Yardımcılı, hazırlık işlevli, fren kurutmalı ve HOLD işlevli OTOMATİK FREN
En yüksek düzeyde yolcu güvenliği bizim için çok önemlidir. Karayolu trafiğinde her gün meydana gelen durumlarda sizi korumak için kendini kanıtlamış sistemler.
Frenleme sistemi, sürüş konforunu ve güvenliğini artırır. Bir yandan ABS kilitlemesiz frenleme sisteminin temel işlevi ile kritik frenleme manevralarını yapmaya yardımcı olurken, diğer yandan kullanışlı işlevleri de günlük sürüş durumları ile başa çıkmayı kolaylaştırır.

Frenleri hazırlayarak sürücü gaz pedalından ayağını aniden çektiğinde fren balatalarının fren disklerine yaklaşmasını sağlar. Sonuç olarak kazanılan bu değerli zaman, fren tepki süresini kısaltır ve böylece durma mesafesini de azaltabilir.

HOLD işlevi, trafik lambalarında beklerken veya dur-kalk trafikte aracın istemeden geriye kaymasını engelleyerek sürücüyü rahatlatır. Fren pedalına kısa bir süre için sıkıca basılırsa, fren basıncını koruyarak sürücünün ayağını frenden çekmesine olanak tanır. Araç harekete geçtiğinde işlev, kendini yine otomatik olarak kapatır.

Sistem, aynı zamanda yukarı doğru yokuşlarda aracı desteklemek için de müdahale ederek yolculuğun daha rahat hale getirilmesine yardımcı olur. Yokuşta Başlatma Yardımcısı işlevi, aracın frenden gaz pedalına geçişte geriye doğru kaymasını engeller.

Ve son olarak fren kurutma işlevi, güvenliği bir kat daha artırır: Sürücü tarafından fark edilemeyecek kadar kısa frenleme tepkileri, ıslak koşullarda fren disklerinde oluşan su katmanının temizlenmesini ve frenlerin tepki süresinin önemli oranda kısaltılmasını sağlar.

Aktif Park Yardımcısı
Aktif Park Yardımcısı park yeri bulunmasını olduğu kadar, aracın park edilmesini ve paralel ya da dik park alanı bırakılmasını da kolaylaştırır. Otomatik olarak aracı park yerine yönlendirir ve sürücüyü direksiyon ve fren işinden kurtarır.
Aktif Park Yardımcısı ileri doğru 35 km/sa'e varan hızlarda ilerlerken, otomatik olarak devreye girer. Araç 30 km/sa'in altında seyrediyorsa, sistem "P" sinyali verir ve gösterge panelinin çok işlevli ekranında bir yön oku ile uygun noktayı bulduğunu işaret eder. Varsayılan olarak sistem yolun sağ tarafına bakar, ama sola dönüş sinyali etkin ise sol tarafına da bakar.

Sürücü geri vitese takar, gösterilen park alanı seçimini onaylar ve 10 km/sa hızı aşmayacak şekilde sürerse, aktif Aktif Park Yardımcısı direksiyon manevrasını kendisi gerçekleştirir. Sürücünün sadece gaz ve fren pedalını kullanması gerekir ve maksimum yedi harekette park işlemi tamamlanır. Sürücü istediği an müdahale edip park manevrasını düzeltebilir. Elektronik park desteği PARKTRONIC, manevra sırasında aracın önünü ve arkasını izler ve potansiyel bir çarpışma riski belirlerse sürücüyü ikaz eder. 18 km/sa'e varan hızlarda etkindir.

Aktif Park Yardımcısı'na genel bakış:
• Doğru bilgi veren 12 ultrasonik sensör
• Mevcut araç konumundan yeterli sürüş şeridi hesaplaması.
• Sürücü her zaman müdahale edebilir (Aktif Park Yardımcısı otomatik olarak devre dışı kalır)
• Sıkışık park yerlerinde bile birkaç hamlede park etmek mümkündür
• Orta konsolda PARKTRONIC özelliğini açma/kapama anahtarı
• Park alanı arama işine yardımcı olarak, sürücünün üzerindeki yükü hafifletir
• Aktif direksiyon ve frenleme müdahalesi aracılığıyla rahat bir şekilde park alanına giriş ve çıkış
• Gösterge panelinde ve arka tarafta tavan kaplamasında görsel ekran
• PARKTRONIC, aracın önündeki ve arkasındaki engeller konusunda görsel ve işitsel uyarılar sağlar ve manevra sırasında hasardan kaçınmaya yardımcı olur.
• Aktif Şerit Takip Yardımcısı (isteğe bağlı)
• Şeritte güvende kalın! Araç kasıtsız olarak şeritten çıktığında sistem bunu saptar, direksiyon simidi titreşimleri aracılığıyla sürücüyü uyarır ve belirli tekerleklere bağımsız olarak fren yaparak aracın doğru şeride dönmesine yardımcı olabilir.
• Dikkatsizlik ve yorgunluk, siz hiç fark etmeden şeritten çıkmanıza neden olabilir. Bir stereo kamera yardımıyla, sürekli ya da kesik şerit çizgileri kasıtsız olarak aşıldığında, sistem bu durumu algılayabilir. Böyle bir durumda, sürücü direksiyon simidi titretilerek hemen uyarılır.

Sürücü uyarıya tepki vermezse, Aktif Şerit Takip Yardımcısı seçilen tekerleklere bağımsız olarak fren yaparak aracın doğru şeride dönmesine yardımcı olabilir. Fren müdahaleleri araç kasıtsız olarak şerit çizgilerini aştığında daima yapılır. Sürekli çizgilerin olduğu bir durumda, sadece radar sensörleri, örneğin yaklaşan, sollama yapan ya da aynı yönde ilerleyen başka bir araç olması nedeniyle, bitişik çizgide bir çarpışma olması tehlikesini algılarsa müdahale edilir. 

Sürücünün müdahalesi algılanır ya da sinyal verilirse, müdahalede bulunulmaz. Sistem 60 ile 200 km/sa aralığında çalışır ve gösterge panelindeki "Ayarlar" seçeneğinin altında bulunan "Yardım" menüsü aracılığıyla etkinleştirilebilir, devre dışı bırakılabilir ya da hassasiyet ayarı (Standart / Adaptif) yapılabilir.
Aktif Kör Nokta Yardımcısı (isteğe bağlı)
• Sistem trafikte en büyük tehditlerden birini görünür kılar: kör noktadaki araçlar. Örneğin şerit değiştirirken olası bir çarpışmayı engellemek için sürücüyü uyarabilir ve tekerleklerde ayrı ayrı seçici frenleme uygulayabilir.
• Aktif Kör Nokta Yardımcısı radar sensörleri aracın yan tarafları ve arkasındaki görmesi zor bölümleri takip eder. Kör noktada bir araç saptanırsa ilgili dış aynada kırmızı bir üçgen belirir. 

Sürücü uyarıyı göremez ve şerit değişikliği için işaret verirse uyarı ışıkları yanıp sönmeye başlar ve bir uyarı duyulur. Uyarılara karşın, şerit değiştirmeye başlanırsa, sistem somut bir şekilde seyahat yönünü düzeltecek fren müdahalelerinde bulunarak sürücüyü uyarabilir ve o noktadan sonra sürücüden herhangi bir tepki gelmezse, ileri doğru manevra yaparak aracı tehlike bölgesinden çıkarabilir.

Seyahat yönünü düzeltecek fren müdahaleleri 30 ile 200 km/sa'lik hız aralığında yapılabilir. 30 km/sa'in üzerine çıkıldığında sistem aktif hale gelir gelmez, bu durum gösterge panelindeki yardım grafiğinde görüntülenir. 
Konsantrasyon Kaybı Yardımcısı ATTENTION ASSIST
• Sizi izliyoruz. Ama sadece güvenliğinizi düşündüğümüz için. Sürüşünüz hakkındaki analizimiz, mola vermeyi hatırlamanızı sağlar. Sadece kendi güvenliğiniz için.
• Özellikle uzun yolculuklarda ve gece sürüşlerinde, bu sistem sürüş güvenliğini artırabilir. Sürücünün eylemlerine bağlı olarak konsantrasyon kaybı yardımcısı ATTENTION ASSIST, tipik yorgunluk işaretlerini ve dikkatsizlikleri fark eder ve yaklaşan küçük uyku atakları için görsel ve işitsel uyarılar verir.
• Kavşak yardımcısına sahip acil fren destek sistemi BAS PLUS (isteğe bağlı)
• Koruyucu sistem arkadan ve akan trafikte kaza yaşanması riskini azaltabilir. Tehlikeli bir durum algılanır ve sürücü frene basarsa, BAS PLUS bir araç ya da yayayla çarpışmayı en ideal şekilde önlemek için, duruma uygun olarak fren basıncını artırabilir.
• Aracın önündeki durumu kalıcı bir şekilde kaydetmek ve değerlendirmek için radar sensörleri ve bir stereo kamera kullanılır. Bunu yaparken sistem sadece öndeki aracı değil, ama aynı zamanda 72 km/sa hıza kadar geçen araçları ve yayaları da değerlendirir. Darbe kaçınılmaz ise tam fren uygulaması, darbe hızını mümkün olduğunda düşürür.
• BAS Fren Yardımcısı
• Sistem sürücünün acil bir durumda durmaya çalıştığını algılayabilir ve durma mesafesini kısaltmak için bir saniyeden daha kısa süre içinde fren basıncını artırabilir. Bunu yapmak için, Fren Destek Sistemi fren pedalına basıldığı andaki hızı değerlendirir.

ÇARPIŞMA ÖNLEME YARDIMCISI PLUS
Öndeki araçla aradaki mesafe çok azsa, sistem kırmızı bir uyarı lambası aracılığıyla sürücüyü uyarır. Sistem bir çarpışma tehlikesi algılarsa, sürücüyü sesli bir sinyalle de uyarır. Sürücünün fren yapmasına destek verilebilir ve sürücü tepki vermezse, araç hızı bağımsız olarak azaltılabilir.
Ciddi kazaların temel nedenlerinden biri de araçlar arasında çok az mesafe bırakılmasıdır. ÇARPIŞMA ÖNLEME YARDIMCISI PLUS, arkadan çarpışma riskini en aza indirmeye ve bir kazanın sonuçlarını azaltmaya yardımcı olur. Bu sürüş destek sistemi, radar bazlı bir mesafe uyarı sistemi ile Otomatik Fren Yardımcısı frenleme desteğini ve bağımsız kısmî frenlemeyi birleştirir.

Öndeki araca mesafe birkaç saniye için 30 ile 250 km/sa hız aralığında önceden belirlenen değerin altına düşerse gösterge panelinde bir uyarı lambası yanar. Mesafe hızla azalmaya devam ederse aralıklı bir ses de duyulur.

7 ile 250 km/sa hız aralığında hareketli bir nesne ve 7 ile 70 km/sa hız aralığında duran bir nesne ile çarpışma ihtimali saptanabilir. Sürücü acil frenleme ile tepki verirse Otomatik Fren Yardımcısı yardım edebilir. Gerekirse mümkün olduğu yerlerde çarpışmayı önlemeye yardımcı olmak için fren basıncını artırır. 

Sürücü tepki vermezse sistem, otonom kısmî frenlemeyi başlatır. Bu frenleme yol hızını önemli oranda düşürür ve sürücüye ek bir dokunsal uyarı yapılır. Nispeten düşük hızlarda bu müdahale, bir arkadan çarpışmayı önlemek için yeterlidir.

Otomatik Fren Yardımcısının çalıştığı hız aralığının aksine, hareketli nesnelere karşı 7 ile 105 km/sa arasındaki hızlarda, bağımsız kısmî frenleme müdahalesi yapılır.

ÇARPIŞMA ÖNLEME YARDIMCISI PLUS'a genel bakış:
• Sürücü tepki vermezse sistem, bağımsız kısmî frenlemeyi başlatır
• Otomatik Fren Yardımcısı, fren basıncını yükseltir
• Mesafe uyarısı, fren güçlendirici ve bağımsız kısmî frenleme birleşimi
• Görsel uyarı (lamba), 30 ile 250 km/sa hız aralığında etkindir.
• Sistem, arkadan çarpmalı kaza tehlikesini azaltır ve kazanın sonuçlarını en aza indirir.
• Öndeki araca mesafe hızla düşmeye devam ederse işitsel ek bir uyarı daha yapılır.
• ESP® Viraj Dinamiği Yardımcısı
• ESP® tabanlı sistem, özellikle virajlarda hızlanırken daha fazla denge ve yol tutuş güvenliği sağlar. ESP® sensörleri bir dışarı savrulma eğilimi kaydederse bu eğilimi iç tekerlerde hedefli bir fren müdahalesi ile azaltabilir.
• Far Yardımcısı
• Ortam ışığına göre, Far Yardımcısı kısa farları otomatik olarak açar ya da kapatır. Özellikle hızla değişen aydınlatma koşullarında (örneğin tünele ya da çok katlı otoparka girerken), sistem sürüş güvenliğini artırabilir ve sürücünün üzerindeki yükü hafifletebilir.

LED Akıllı Işık Sistemi
Aracınızın nasıl izlediğini de izleyin. Ve nasıl tepki verdiğini: Farklı hava durumları, ışık ve sürüş koşulları demek araç aydınlatması konusunda farklı talepler demektir.
Dönerken veya viraj alırken tali yollarda ve otobanlarda daha iyi bir görüş için LED Akıllı Işık Sistemi, ışık ve sürüş koşullarına adapte olur. Uyarlamalı Uzun Far Yardımcısı Plus karşıdan gelen araçların sürücülerinin gözlerinin kamaşmasına yol açmadan, öndeki yolun sürekli olarak uzun farlarla aydınlatılabilmesini sağlar.

LED farlar, gün ışığı renk spektrumuna ksenon farlardan daha yakın olduğundan örneğin sürücünün gözlerini daha az rahatsız ederler. Aracın hizmet süresi boyunca ampul değiştirmenin gerekmemesini sağlayacak şekilde LED teknolojisini sürekli uyguluyoruz.

Donanımlara ve özelliklere genel bakış:
• Önemli oranda daha geniş viraj aydınlatması için Aktif Viraj Işıkları
• Farların her durumda mümkün olan en iyi görüş netliği için havaya, ışığa ve sürüş koşullarına otomatik adaptasyonu
• Öndeki yolun sürekli olarak uzun menzil aydınlatması için Uyarlamalı Uzun Far Yardımcısı Plus ile otomatik uzak far kontrolü
• Görüşün az olduğu durumlarda daha iyi yön bulma için genişletilmiş sis farı işlevi
• Düşük enerji tüketimi, uzun kullanım ömrü ve doğal güneş ışığına benzer hoş bir beyaz ışık için LED teknolojisi
• Sinyal otomatik olarak devreye girer
• Karşıdan gelen ve önde seyahat eden araçlardaki şoförlerin gözlerinin kamaşmasını önlemek için belirli ışık konilerinin kapatılması
• Köy yolları ve otobanlar için değişken kısa far
Gece Görüş Yardımcısı Plus (isteğe bağlı)
• Gece sürüşleri tüm trafik hacminin sadece yüzde 20'sine karşılık gelse de, tüm ölümlü kazaların yüzde 40'ı bu zaman diliminde gerçekleşmektedir. Bu sistem sürücüyü insanları ya da hayvanları daha erken görecek bir konuma getirir. İnsanlar ya da hayvanlar gösterge panelindeki çok işlevli ekranda net bir şekilde görülürler.
• Bunu yapabilmek için, sistem diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmadan öndeki yolu iki adet kızılötesi farla aydınlatır. Ön camın arkasında bulunan bir kızılötesi kameranın yardımıyla, tüm uzun far mesafesi gri tonlarında net bir görüntü olarak yansıtılabilir. Radyatör panjurundaki termal görüntüleme kamerası yol işaretleri ya da çalılar gibi ilgisiz nesneleri, insanlar ve büyük hayvanlar gibi ilgili nesnelerden ayırarak hedefe yönelik uyarılar verilebilmesini sağlar. 

İnsanlar ve büyük hayvanlar ekranda küçük renkli çerçevelerle gösterilir. Far işlevi tehlikeli durumdaki yayalara art arda selektör yapabilir ve böylece sürücü bunları daha kolayca algılayabilir ve yayalar da tehlikede olduklarını fark edebilirler. Standart bir prosedür olarak, Gece Görüşü görüntüsü sadece tehlikeli bir durum algılandığında, otomatik olarak ekrana gelir.
• PRE-SAFE® PLUS (isteğe bağlı)
• Arkadan çarpışma tehlikesi varsa PRE-SAFE® sistemi, önleyici yolcu koruma tedbirlerini başlatabilir. Bunlar arasında takip eden trafiği uyarmak veya araç hareket halinde değilken ve sürücü aracın durma halinde olduğunu belirttiğinde fren yapmak sayılabilir.
• Frenlerin kilitlenmesi arkadan çarpmanın nedeni olduğu öne sarsılmayı azaltarak yolcular üzerinde etkili olan kuvvetleri azaltır ve aracın öne fırlamasını (örneğin bir kavşakta ya da yaya geçidinde) önler. Bu da, araçtaki yolcuların korunmasına ek olarak, ikincil kaza riskinin de azaltıldığı anlamına gelir. Diğer işlevler arasında sürücü ve ön yolcuyu yerlerinde tutmak ve yaklaşan çarpışmaya daha iyi hazırlamak için çift yönlü kemer gergisi yer alır.

İsteğe bağlı Sürüş Destek Plus paketinin bir parçasıdır. S 65 AMG için standart donanımdır.

PRE-SAFE® sistemi
Her Mercedes-Benz aracı, güvenlik teknolojilerindeki onlarca yıllık deneyimden faydalanarak tehlikeli durum olasılığını giderek daha da azaltır. Buna rağmen önemli bir durum ortaya çıkarsa, bu sistem size koruyucu ve önleyici önlemler konusunda yardımcı olacaktır.
PRE-SAFE® sistemi, bir aktif ve pasif koruma birleşimi sunar. Emniyet kemerleri ve hava yastıkları, sürüş destek paketleri veya Fren Yardımcısı gibi aktif sistemleri içeriyorlarsa araç yolcularını daha etkin bir şekilde koruyabilir. 

PRE-SAFE®, Elektronik Denge Programı ESP® ve Fren Destek Sistemi BAS gibi diğer sistemlerden gelen sensör verilerini değerlendirir ve çok / az döndürme ve acil frenleme gibi senaryoları tanımlayabilir.

Sistem, önceden kritik yol tutuş durumlarını tanımlayarak yaklaşan bir kaza halinde yolcu koruması için önleyici tedbirleri başlatabilir. Buna çift yönlü kemer gergisi ve açık pencerelerin otomatik olarak kapatılması da dahildir.

Sistem aşağıdaki işlevlere sahiptir:
• Koruyucu mekanizmalardan faydalanarak yolcu güvenliğini genişletir
• Yan pencerelerin ve isteğe bağlı Panoramik kayar tavanın otomatik olarak kapatılması, yolcuları uçan parçaların ve nesnelerin aracın içine girmesine karşı korur
• Emniyet kemerlerinin ve hava yastıklarının koruyucu etkilerini artırır (araç modeline ve diğer donanımlara bağlı olarak)
• Yan Rüzgar Yardımcısı
• Güçlü ani yan rüzgârda, sistem sürücünün şeritte kalmasına yardımcı olabilir. Hedefe yönelik fren müdahaleleri aracın yana kaymasını önemli ölçüde azaltır. Bu da sürücünün güvenlik duygusunu artırır ve gereksiz tepkiler vermesini önlemeye yardımcı olur.
Güvenlik - Temel düşünce
Mercedes-Benz'den Entegre Güvenlik Konsepti, araç güvenliğini dört aşamaya böler:
Neredeyse başka hiçbir alan, Mercedes-Benz mühendislerini yeni güvenlik teknolojilerini araştırmak kadar tutarlı biçimde etkileyici sonuçlar üretmeye itmemiştir. Güvenlik konusunda ilk önemli dönüm noktası, Béla Barényi tarafından icat edilen yolcu güvenlik hücresinin geliştirildiği 1950'lere dayanır. Bugün bu, Mercedes-Benz araçlarını kazasız sürüş vizyonumuza daha da yaklaştıran Entegre Güvenlik Konseptinin birçok bileşeninden sadece biridir.
Donanımın kullanılabilirliği, seçili motora ve yapılandırmaya bağlıdır. Her model için donanım bilgilerinde detayları bulabilirsiniz.
Aşama 1: güvenli sürüş
Kazaların çoğu, gerçek çarpışmadan çok önce başlar: konsantrasyon kaybıyla, zayıf görüşle veya öngörülemeyen tehlikelerle birlikte. İşte bu nedenle Mercedes-Benz güvenlik konsepti, günlük kullanım sırasında stressiz sürüşü desteklemek ve kritik durumları kontrolünüz altına almanıza yardımcı olmak için bir dizi tedbir kullanır.
DİREKSİYON KONTROLÜ ve Dur-Kalk Pilotlu DISTRONIC PLUS yakınlık kontrolü (isteğe bağlı)
Sürüş destek sistemi, öndeki trafiğe güvenli bir mesafeyi koruma ve aracı şeridin ortasında tutma konusunda sürücüye yardım eder. DİREKSİYON KONTROLÜ ve Dur-Kalk Pilotlu DISTRONIC PLUS, özellikle uzun yolculuklarda ve trafik sıkışıklığına araçları takip ederken hayatınızı kolaylaştırır.
Radar tabanlı sistem gerekirse frene basar ve mümkünse istenilen hızı ayarlamak için tekrar hızlandırır. Bu şekilde, arkadan çarpma riski azaltılır ve sürüş konforu artırılır. DISTRONIC PLUS 0 ile 200 km/sa'lik hız aralığında çalışır ve araç hareketsiz durumdayken, yani araç ilerlemediği sırada etkinleştirilebilir.
HOLD işlevli, Yokuşta Başlatma Yardımcılı, hazırlık işlevli, ıslak koşullarda kuru frenlemeli OTOMATİK FREN
En yüksek düzeyde yolcu güvenliği bizim için çok önemlidir. Karayolu trafiğinde her gün meydana gelen durumlarda sizi korumak için kendini kanıtlamış sistemler.
Frenleme sistemi, sürüş konforunu ve güvenliğini artırır. Bir yandan ABS kilitlemesiz frenleme sisteminin temel işlevi ile kritik frenleme manevralarını yapmaya yardımcı olurken, diğer yandan kullanışlı işlevleri de günlük sürüş durumları ile başa çıkmayı kolaylaştırır.

Frenleri hazırlayarak sürücü gaz pedalından ayağını aniden çektiğinde fren balatalarının fren disklerine yaklaşmasını sağlar. Sonuç olarak kazanılan bu değerli zaman, fren tepki süresini kısaltır ve böylece durma mesafesini de azaltabilir.

HOLD işlevi, trafik lambalarında beklerken veya dur-kalk trafikte aracın istemeden geriye kaymasını engelleyerek sürücüyü rahatlatır. Fren pedalına kısa bir süre için sıkıca basılırsa, fren basıncını koruyarak sürücünün ayağını frenden çekmesine olanak tanır. Araç harekete geçtiğinde işlev, kendini yine otomatik olarak kapatır.

Sistem, aynı zamanda yukarı doğru yokuşlarda aracı desteklemek için de müdahale ederek yolculuğun daha rahat hale getirilmesine yardımcı olur. Yokuşta Başlatma Yardımcısı işlevi, aracın frenden gaz pedalına geçişte geriye doğru kaymasını engeller.

Ve son olarak fren kurutma işlevi, güvenliği bir kat daha artırır: Sürücü tarafından fark edilemeyecek kadar kısa frenleme tepkileri, ıslak koşullarda fren disklerinde oluşan su katmanının temizlenmesini ve frenlerin tepki süresinin önemli oranda kısaltılmasını sağlar.

Aktif Şerit Takip Yardımcısı (isteğe bağlı)
Şeritte güvende kalın! Araç kasıtsız olarak şeritten çıktığında sistem bunu saptar, direksiyon simidi titreşimleri aracılığıyla sürücüyü uyarır ve belirli tekerleklere bağımsız olarak fren yaparak aracın doğru şeride dönmesine yardımcı olabilir.
Dikkatsizlik ve yorgunluk, siz hiç fark etmeden şeritten çıkmanıza neden olabilir. Bir stereo kamera yardımıyla, sürekli ya da kesik şerit çizgileri kasıtsız olarak aşıldığında, sistem bu durumu algılayabilir. Böyle bir durumda, sürücü direksiyon simidi titretilerek hemen uyarılır.

Sürücü uyarıya tepki vermezse, Aktif Şerit Takip Yardımcısı seçilen tekerleklere bağımsız olarak fren yaparak aracın doğru şeride dönmesine yardımcı olabilir. Fren müdahaleleri araç kasıtsız olarak şerit çizgilerini aştığında daima yapılır. Sürekli çizgilerin olduğu bir durumda, sadece radar sensörleri, örneğin yaklaşan, sollama yapan ya da aynı yönde ilerleyen başka bir araç olması nedeniyle, bitişik çizgide bir çarpışma olması tehlikesini algılarsa müdahale edilir. 

Sürücünün müdahalesi algılanır ya da sinyal verilirse, müdahalede bulunulmaz. Sistem 60 ile 200 km/sa aralığında çalışır ve gösterge panelindeki "Ayarlar" seçeneğinin altında bulunan "Yardım" menüsü aracılığıyla etkinleştirilebilir, devre dışı bırakılabilir ya da hassasiyet ayarı (Standart / Adaptif) yapılabilir.
Aktif Kör Nokta Yardımcısı (isteğe bağlı)
Sistem trafikte en büyük tehditlerden birini görünür kılar: kör noktadaki araçlar. Örneğin şerit değiştirirken olası bir çarpışmayı engellemek için sürücüyü uyarabilir ve tekerleklerde ayrı ayrı seçici frenleme uygulayabilir.
Aktif Kör Nokta Yardımcısı radar sensörleri aracın yan tarafları ve arkasındaki görmesi zor bölümleri takip eder. Kör noktada bir araç saptanırsa ilgili dış aynada kırmızı bir üçgen belirir. 

Sürücü uyarıyı göremez ve şerit değişikliği için işaret verirse uyarı ışıkları yanıp sönmeye başlar ve bir uyarı duyulur. Uyarılara karşın, şerit değiştirmeye başlanırsa, sistem somut bir şekilde seyahat yönünü düzeltecek fren müdahalelerinde bulunarak sürücüyü uyarabilir ve o noktadan sonra sürücüden herhangi bir tepki gelmezse, ileri doğru manevra yaparak aracı tehlike bölgesinden çıkarabilir.

Seyahat yönünü düzeltecek fren müdahaleleri 30 ile 200 km/sa'lik hız aralığında yapılabilir. 30 km/sa'in üzerine çıkıldığında sistem aktif hale gelir gelmez, bu durum gösterge panelindeki yardım grafiğinde görüntülenir. 
Konsantrasyon Kaybı Yardımcısı ATTENTION ASSIST
Sizi izliyoruz. Ama sadece güvenliğinizi düşündüğümüz için. Sürüşünüz hakkındaki analizimiz, mola vermeyi hatırlamanızı sağlar. Sadece kendi güvenliğiniz için.
Özellikle uzun yolculuklarda ve gece sürüşlerinde, bu sistem sürüş güvenliğini artırabilir. Sürücünün eylemlerine bağlı olarak konsantrasyon kaybı yardımcısı ATTENTION ASSIST, tipik yorgunluk işaretlerini ve dikkatsizlikleri fark eder ve yaklaşan küçük uyku atakları için görsel ve işitsel uyarılar verir.

BAS Fren Yardımcısı
Sistem sürücünün acil bir durumda durmaya çalıştığını algılayabilir ve durma mesafesini kısaltmak için bir saniyeden daha kısa süre içinde fren basıncını artırabilir. Bunu yapmak için, Fren Destek Sistemi fren pedalına basıldığı andaki hızı değerlendirir.

ESP® Viraj Dinamiği Yardımcısı
ESP® tabanlı sistem, özellikle virajlarda hızlanırken daha fazla denge ve yol tutuş güvenliği sağlar. ESP® sensörleri bir dışarı savrulma eğilimi kaydederse bu eğilimi iç tekerlerde hedefli bir fren müdahalesi ile azaltabilir.

Far Yardımcısı
Ortam ışığına göre, Far Yardımcısı kısa farları otomatik olarak açar ya da kapatır. Özellikle hızla değişen aydınlatma koşullarında (örneğin tünele ya da çok katlı otoparka girerken), sistem sürüş güvenliğini artırabilir ve sürücünün üzerindeki yükü hafifletebilir.
Aracınızın nasıl izlediğini de izleyin. Ve nasıl tepki verdiğini: Farklı hava durumları, ışık ve sürüş koşulları demek araç aydınlatması konusunda farklı talepler demektir.
Dönerken veya viraj alırken tali yollarda ve otobanlarda daha iyi bir görüş için LED Akıllı Işık Sistemi, ışık ve sürüş koşullarına adapte olur. Uyarlamalı Uzun Far Yardımcısı Plus karşıdan gelen araçların sürücülerinin gözlerinin kamaşmasına yol açmadan, öndeki yolun sürekli olarak uzun farlarla aydınlatılabilmesini sağlar.

LED farlar, gün ışığı renk spektrumuna ksenon farlardan daha yakın olduğundan örneğin sürücünün gözlerini daha az rahatsız ederler. Aracın hizmet süresi boyunca ampul değiştirmenin gerekmemesini sağlayacak şekilde LED teknolojisini sürekli uyguluyoruz.

Donanımlara ve özelliklere genel bakış:
• Önemli oranda daha geniş viraj aydınlatması için Aktif Viraj Işıkları
• Farların her durumda mümkün olan en iyi görüş netliği için havaya, ışığa ve sürüş koşullarına otomatik adaptasyonu
• Öndeki yolun sürekli olarak uzun menzil aydınlatması için Uyarlamalı Uzun Far Yardımcısı Plus ile otomatik uzak far kontrolü
• Görüşün az olduğu durumlarda daha iyi yön bulma için genişletilmiş sis farı işlevi
• Düşük enerji tüketimi, uzun kullanım ömrü ve doğal güneş ışığına benzer hoş bir beyaz ışık için LED teknolojisi
• Sinyal otomatik olarak devreye girer
• Karşıdan gelen ve önde seyahat eden araçlardaki şoförlerin gözlerinin kamaşmasını önlemek için belirli ışık konilerinin kapatılması
• Köy yolları ve otobanlar için değişken kısa far
• Gece Görüş Yardımcısı Plus (isteğe bağlı)
• Gece sürüşleri tüm trafik hacminin sadece yüzde 20'sine karşılık gelse de, tüm ölümlü kazaların yüzde 40'ı bu zaman diliminde gerçekleşmektedir. Bu sistem sürücüyü insanları ya da hayvanları daha erken görecek bir konuma getirir. İnsanlar ya da hayvanlar gösterge panelindeki çok işlevli ekranda net bir şekilde görülürler.
• Bunu yapabilmek için, sistem diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmadan öndeki yolu iki adet kızılötesi farla aydınlatır. Ön camın arkasında bulunan bir kızılötesi kameranın yardımıyla, tüm uzun far mesafesi gri tonlarında net bir görüntü olarak yansıtılabilir. Radyatör panjurundaki termal görüntüleme kamerası yol işaretleri ya da çalılar gibi ilgisiz nesneleri, insanlar ve büyük hayvanlar gibi ilgili nesnelerden ayırarak hedefe yönelik uyarılar verilebilmesini sağlar. 

İnsanlar ve büyük hayvanlar ekranda küçük renkli çerçevelerle gösterilir. Far işlevi tehlikeli durumdaki yayalara art arda selektör yapabilir ve böylece sürücü bunları daha kolayca algılayabilir ve yayalar da tehlikede olduklarını fark edebilirler. Standart bir prosedür olarak, Gece Görüşü görüntüsü sadece tehlikeli bir durum algılandığında, otomatik olarak ekrana gelir.
Ekranda dinamik yol gösterici çizgiler ile geri görüş kamerası
• Gereklilere odaklanın: Önünüzde ne olduğuna. Gerçekten arkanıza bakmanız gerekiyor olsa bile.
• Geri park ve manevra, geri görüş kamerası yoluyla önemli oranda daha kolay ve güvenlidir. Geri vites etkinleştirildiğinde otomatik olarak devreye girer ve orta ekranda aracın arkasındaki alanı (dinamik rehber çizgiler ile) gösterir
• Trafik Levhası Yardımcısı (isteğe bağlı)

Aşama 2: kritik durumlarda
Mercedes-Benz, otomotiv güvenliği demektir. İşte bu nedenle araçlarımız kritik sürüş durumlarında bile yolcularını destekleyerek her yolculuğun mümkün olduğunca güvenli geçmesini sağlar.

Kilitlemesiz fren sistemi (ABS)
Özellikle acil durum freninde kilitlemesiz fren sistemi (ABS), tekerleklerin kilitlenmesini engelleyerek daha fazla sürüş güvenliği sağlar. Bu da örneğin kaçma manevraları sırasında veya kaygan bir yolda fren yaparken sürücünün aracın kontrolünü korumasına yardımcı olur.
Patinaj kontrolü (ASR)
Karlı, ıslak ya da gevşek zeminde hareket etmek ya da hızlanmak - bu gibi durumlarda, ASR hızlanma kayma kontrolü aracın kaymasını önlemek için patinajı azaltır.

Kavşak yardımcısına sahip acil fren destek sistemi BAS PLUS (isteğe bağlı)
Koruyucu sistem arkadan ve akan trafikte kaza yaşanması riskini azaltabilir. Tehlikeli bir durum algılanır ve sürücü frene basarsa, BAS PLUS bir araç ya da yayayla çarpışmayı en ideal şekilde önlemek için, duruma uygun olarak fren basıncını artırabilir.
Aracın önündeki durumu kalıcı bir şekilde kaydetmek ve değerlendirmek için radar sensörleri ve bir stereo kamera kullanılır. Bunu yaparken sistem sadece öndeki aracı değil, ama aynı zamanda 72 km/sa hıza kadar geçen araçları ve yayaları da değerlendirir. Darbe kaçınılmaz ise tam fren uygulaması, darbe hızını mümkün olduğunda düşürür
ÇARPIŞMA ÖNLEME YARDIMCISI PLUS
Öndeki araçla aradaki mesafe çok azsa, sistem kırmızı bir uyarı lambası aracılığıyla sürücüyü uyarır. Sistem bir çarpışma tehlikesi algılarsa, sürücüyü sesli bir sinyalle de uyarır. Sürücünün fren yapmasına destek verilebilir ve sürücü tepki vermezse, araç hızı bağımsız olarak azaltılabilir.
Ciddi kazaların temel nedenlerinden biri de araçlar arasında çok az mesafe bırakılmasıdır. ÇARPIŞMA ÖNLEME YARDIMCISI PLUS, arkadan çarpışma riskini en aza indirmeye ve bir kazanın sonuçlarını azaltmaya yardımcı olur. Bu sürüş destek sistemi, radar bazlı bir mesafe uyarı sistemi ile Otomatik Fren Yardımcısı frenleme desteğini ve bağımsız kısmî frenlemeyi birleştirir.

Öndeki araca mesafe birkaç saniye için 30 ile 250 km/sa hız aralığında önceden belirlenen değerin altına düşerse gösterge panelinde bir uyarı lambası yanar. Mesafe hızla azalmaya devam ederse aralıklı bir ses de duyulur.

7 ile 250 km/sa hız aralığında hareketli bir nesne ve 7 ile 70 km/sa hız aralığında duran bir nesne ile çarpışma ihtimali saptanabilir. Sürücü acil frenleme ile tepki verirse Otomatik Fren Yardımcısı yardım edebilir. Gerekirse mümkün olduğu yerlerde çarpışmayı önlemeye yardımcı olmak için fren basıncını artırır. 

Sürücü tepki vermezse sistem, otonom kısmî frenlemeyi başlatır. Bu frenleme yol hızını önemli oranda düşürür ve sürücüye ek bir dokunsal uyarı yapılır. Nispeten düşük hızlarda bu müdahale, bir arkadan çarpışmayı önlemek için yeterlidir.

Otomatik Fren Yardımcısının çalıştığı hız aralığının aksine, hareketli nesnelere karşı 7 ile 105 km/sa arasındaki hızlarda, bağımsız kısmî frenleme müdahalesi yapılır.

ÇARPIŞMA ÖNLEME YARDIMCISI PLUS'a genel bakış:
• Sürücü tepki vermezse sistem, bağımsız kısmî frenlemeyi başlatır
• Otomatik Fren Yardımcısı, fren basıncını yükseltir
• Mesafe uyarısı, fren güçlendirici ve bağımsız kısmî frenleme birleşimi
• Görsel uyarı (lamba), 30 ile 250 km/sa hız aralığında etkindir.
• Sistem, arkadan çarpmalı kaza tehlikesini azaltır ve kazanın sonuçlarını en aza indirir.
• Öndeki araca mesafe hızla düşmeye devam ederse işitsel ek bir uyarı daha yapılır.
S 63 AMG'de bulunmamaktadır.

PRE-SAFE® fren (isteğe bağlı)
Bir araç veya bir yaya ile potansiyel bir çarpışma saptandığında PRE-SAFE® fren, sürücüye işitsel ve görsel bir uyarı gönderir. Sürücü bu uyarıya tepki vermezse, sistem tam fren uygulamasına kadar bağımsız bir frenleme desteği sağlayabilir. Bu şekilde kazalardan kaçınılır ve bir kazanın sonuçları azaltılır.
Uzun ve kısa menzilli radar sensörleri ve stereo kamera sayesinde, PRE-SAFE® fren 7 ile 200 km/sa'lik hız aralığında önde seyreden araçlara ve 7 ile 72 km/sa'lik hız aralığında sabit nesnelere ya da yavaş ilerleyen yayalara tepki verebilir. 

İsteğe bağlı Sürüş Destek Plus paketinin bir parçasıdır. S 65 AMG için standart donanımdır.

PRE-SAFE® PLUS (isteğe bağlı)
Arkadan çarpışma tehlikesi varsa PRE-SAFE® sistemi, önleyici yolcu koruma tedbirlerini başlatabilir. Bunlar arasında takip eden trafiği uyarmak veya araç hareket halinde değilken ve sürücü aracın durma halinde olduğunu belirttiğinde fren yapmak sayılabilir.
Frenlerin kilitlenmesi arkadan çarpmanın nedeni olduğu öne sarsılmayı azaltarak yolcular üzerinde etkili olan kuvvetleri azaltır ve aracın öne fırlamasını (örneğin bir kavşakta ya da yaya geçidinde) önler. Bu da, araçtaki yolcuların korunmasına ek olarak, ikincil kaza riskinin de azaltıldığı anlamına gelir. Diğer işlevler arasında sürücü ve ön yolcuyu yerlerinde tutmak ve yaklaşan çarpışmaya daha iyi hazırlamak için çift yönlü kemer gergisi yer alır.

İsteğe bağlı Sürüş Destek Plus paketinin bir parçasıdır. S 65 AMG için standart donanımdır.

PRE-SAFE® sistem

Aşama 3: kaza halinde
Mercedes-Benz'in ürettiği arabalar, kazaları önlemek için bir dizi güvenlik sistemine sahiptir. En kötü durumda, tüm araç yolcularına mümkün olan en iyi korumayı sağlamak için bir dizi farklı güvenlik önlemi etkinleştirilir

Ön yolcu hava yastığı için artırılmış uyarlamalı özellikler ile sürücü ve ön yolcu için hava yastıkları
Mercedes-Benz araçları birçok güvenlik teknolojisi sunar. Bunlardan bazılarını hiç görmeyeceksiniz. Ve bu iyi bir şey, çünkü bu teknolojiler en kötü senaryolar için var. Sizi ve yolcularınızı korumak için.
Bir çarpışma anında hava yastıkları sürücünün ve ön yolcunun üst bedenini ve başını korur. Aynı zamanda bütün gövdeyi sabitlemeye yardımcı olur. Bu da kaza halinde ciddi yaralanma riskini azaltabilir. Hava yastıklarının açılması, darbenin şiddeti ile orantılıdır.

İki hava yastığı iki aşamalı olarak açılır. Ön yolcu hava yastığının genişletilmiş uyarlanabilir özellikleri, ihtiyaca uygun olarak - koltuğun konumu ve öndeki yolcunun duruşuna göre - açıldığından emin olunmasını sağlar.

Ön yolcu hava yastığı, transponder'e sahip özel bir çocuk koltuğu yerleştirilirse, devre dışı bırakılabilir.

Aktif motor kaputu
Bir yaya ya da bisikletliye önden çarpılması halinde, kaput açılır. Kaput ile motor bölmesindeki parçalar arasında artan açıklık, darbenin daha erken absorbe edilmesini sağlayacak ve dolayısıyla da yaralanma riskini azaltacak ek bir deformasyon alanı yaratır.
Sürücü ve ön yolcu için yan yastıklar (göğüs / pelvis hava yastığı birlikte)
Yandan çarpışma anında, yan hava yastıkları sürücünün ve ön yolcunun üst bedenini ve pelvik bölgesini korur. Aynı zamanda bütün gövdeyi sabitlemeye yardımcı olur. Bu da kaza halinde ciddi yaralanma riskini azaltabilir.

Arka, sol ve sağda yan yastıklar
Arka koltuktaki yolcuların göğüs kısımları yandan çarpmalarda yan hava yastıkları ile korunur. Bu hava yastıkları arka taraftaki panellere entegre edilmiştir ve aracın yanı ile yolcular arasında, göğüs yüksekliğinde açılırlar.
Pencere yastıkları

Aşama 4: kaza sonrasında
Bir kaza sonrasında ilgili hasarı en aza indirmek ve kurtarma hizmetlerine destek olmak için kazanın türüne ve ciddiyetine bağlı olarak bir dizi farklı eylem başlatılır:
Mümkün olan en iyi koruma: motor, otomatik olarak kapatılabilir ve yakıt beslemesi kesilebilir. 
• Dikkat çeken aydınlatma: kaza riskini azaltmak ve arabanın yerinin bulunmasını kolaylaştırmak için tehlike ve acil durum iç lambaları otomatik olarak etkinleştirilebilir.
• Daha iyi kurtarma olanağı: Kanat ve kapı arasındaki dahili çarpışma mafsalları, bir önden çarpmadan sonra kapının açılmasını kolaylaştırabilir. Acil durum görevlilerinin yolculara ulaşmasını sağlamak için kapıların kilitleri de otomatik olarak açılabilir.
• Doğrudan bağlantı: Mercedes-Benz acil durum çağrı sistemi, sınırlama sistemi bir kaza meydana geldiğini fark eder etmez bağlı bir mobil telefon aracılığıyla otomatik olarak bir acil durum çağrısı yapabilir. GPS konumsal verilerini ve diğer bilgileri, Mercedes-Benz acil durum çağrı merkezine iletecektir. Daha sonra merkez ile konuşmak mümkün olacaktır.
Bir kaza sonrasında konu yolcuları kurtarmak olduğunda her saniye önemlidir. İşte bu nedenle Daimler, acil durum ekiplerinin kaza yerinde güvenlikle ilgili araca özel tasarım detaylarına anında erişmesine olanak tanıyan küçük ama etkili kurtarma etiketini tasarlamıştır. QR kodlu bu etiketler, aracın yakıt deposu kapağına ve karşı taraftaki B-direğine yapıştırılır. Bunlar kolaylıkla takılabilir ve tüm yeni araçlar için seri özelliklerinin bir parçasıdır. Acil bir durumda kurtarma ekipleri çalışmalarında onlara yardımcı olacak ilgili kurtarma kartına hızlı ve güvenilir bir şekilde erişmek için bir Akıllı Telefon veya Tablet yardımıyla QR kodunu tarayabilir (1)

İç konfor
Gran Performer'ın içindeki değerler
Güzellik ve zarafet dünyasına hoş geldiniz. Sizi duyulara seslenen gerçek bir şölen bekliyor. İç tasarım ayrıcalıklı, modern bir salon tarzını ortaya koyar ve geniş, sportif bir coupé'den beklenebileceği gibi tam bir konfor sunmak üzere tasarlanmıştır. El işçiliği kalitesindeki değerli deriler ve birçok başka süsleme elemanı, bu olağanüstü araç ile daha ilk temasta etkileyici bir izlenim yaratır. 
Donanımın kullanılabilirliği, seçili motora ve yapılandırmaya bağlıdır. Her model için donanım bilgilerinde detayları bulabilirsiniz.
Ortam aydınlatması
İçeri girmek ve evde hissetmek - hoş, dolaylı ışığı ile ortam aydınlatması, tüm iç mekan içinde rakipsiz bir konfor hissi yaratır. İstenen aydınlatma atmosferini yaratmak için kullanılabilen yedi farklı renk ve beş farklı karartma düzeyi bulunmaktadır.
Birbirlerinden ayrı olarak ayarlanabilen dört karartma bölümü iç tasarımın çizgilerini ve yüksek değerini ortaya çıkarır ve geniş bir uzamsal duygu aracılığıyla güvenlik duygusu yaratır. Ortam aydınlatması COMAND Online menüsü kullanılarak rahatça ayarlanabilir ve LED teknolojisine dayanarak çalışır.

KEYLESS GO paketi (isteğe bağlı)
Sistem aracı rahatça açar, çalıştırır ve kilitler - sadece elektronik anahtarı taşıyarak. HANDS-FREE ERİŞİM işlevi bagaj kapağının temassız ve tamamen otomatik olarak açılmasını sağlar.

THERMOTRONIC otomatik iklim kontrolü
Otomatik iklim kontrol sistemi iki iklim bölgesi ve üç iklim stili ile araç içinde sağlıklı bir atmosfer sağlar. Sürücü ve ön yolcu sıcaklığı, hava hacmini ve hava dağılımını birbirlerinden bağımsız olarak ayarlayabilirler ve ayak boşluklarındaki sıcaklık için beş kademeli ayarlardan birini seçebilirler.
Otomatik modda seçilebilen üç farklı iklim stili (DAĞIT, ORTA ve ODAKLA) vardır. İç mekandaki havayı bireysel tercihlerinize göre ayarlamak için bu stilleri kullanabilirsiniz. Dış sıcaklık, nem ve güneş ışığı gibi etkenler dikkate alınır. Gösterge panelindeki difüzör paneli hava akımını azaltır.

Toz ve zehirli gaz sensörleri neredeyse tüm kirli maddelerin dışarıda kalmasını garanti eder. Gerekli olması durumunda, hava kanalları otomatik olarak kapatılabilir.
Panoramik açılır tavan
Doğrudan ön camın ardından başlayan panoramik tavan aracın üst kısmının 2/3'ünü kaplar. Tüm yolculara olabilecek en iyi manzarayı sunar ve aracın içinde aydınlık ve dostane bir atmosfer yaratır.
Güneş ışığı çok güçlüyse, elektrikli stor güneş perdesi aracın iç kısmının gölgede kalmasını sağlar. Homojen bir yüzeye sahip kesintisiz cam tavan, aracın dış görünümüne daha da görsel bir canlılık katar. Tavanın arka üçte birlik kısmı ise araç renginde boyanarak araca daha fazla görsel özellik katar.
Isıtmalı arka koltuklar (isteğe bağlı)
Soğuk günlerde arka bölümde oturursanız, tümü ısıtmalı koltuklar sayesinde, hiç zaman kaybetmeden konforlu bir sıcaklığın keyfini çıkarabilirsiniz. İki dış koltukta oturan yolcular tek bir tuşa basarak üç farklı düzey arasından seçim yapabilirler. Isıtma otomatik olarak açılır ve kapanır.

Ön koltuk ısıtma PLUS (isteğe bağlı)
Soğuk günlerde sürücü ve ön yolcu için koltuk ısıtma işlevi, istenilen sıcaklığı hızla sağlar. Yolcuların her birinin, ısıtma seviyeleri arasında tek bir düğmeyle seçim yapma şansı vardır.
Çalıştırma düğmelerinin arasında yer alan üç kırmızı kontrol lambası etkinleştirilen düzeyi gösterir. Yaklaşık sekiz dakika sonra, sistem otomatik olarak 3. düzeyden 2. düzeye ve yaklaşık on dakika sonra da, 2. düzeyden 1. düzeye geçer. 1. düzeyde yaklaşık 20 dakika çalıştıktan sonra, ısıtma otomatik olarak kapanır. Aynı şekilde, akü gücünün çok düşük olduğu durumlarda da, ısıtma otomatik olarak kapanır. Koltuk ısıtmasını manuel olarak kapatmak için, tüm kırmızı kontrol lambaları sönene kadar, kullanım düğmesine art arda basılır.

Sürücü ve ön yolcu için iklim kontrollü koltuklar (isteğe bağlı)
Her mevsimde gerçekten konforlu bir oturuş - Aktif havalandırma sayesinde sıcak günlerde klimalı koltuklar, koltukların yüzeyini hoş bir sıcaklığa hızla indirir ve dengeli bir koltuk iklimi yaratır. Soğuk hava koşullarında talep üzerine koltuk ısıtma, gerektiği şekilde konforlu bir sıcaklık sunar.

Isıtmalı koltuklar ve koltuk havalandırması için kullanılan kontrol düğmeleri sürücü ve ön yolcu tarafındaki kapı kontrol panellerinde bulunur. Bu iki işlev sadece bir düğmeye dokunarak birbirlerinden bağımsız olarak üç farklı düzeye ayarlanabilir.

Seçilen havalandırma düzeyi düğmedeki üç mavi gösterge lambasından anlaşılırken, ısıtma düzeyi de üç kırmızı gösterge lambasından anlaşılır.

Koltuk ısıtması açıldıktan yaklaşık sekiz dakika sonra, sistem otomatik olarak 3. düzeyden 2. düzeye ve yaklaşık on dakika sonra da, 2. düzeyden 1. düzeye geçer. 1. düzeyde yaklaşık 20 dakika çalıştıktan sonra, ısıtma otomatik olarak kapanır. Aynı şekilde, akü gücünün çok düşük olduğu durumlarda da, ısıtma otomatik olarak kapanır. Koltuk ısıtmasını manuel olarak kapatmak için, tüm kırmızı kontrol lambaları sönene kadar, kullanım düğmesine art arda basılır. Koltuk ısıtmasının aksine, koltuk havalandırması belirli bir süre sonra otomatik olarak kapanmaz.
Yardımcı ısıtma (isteğe bağlı)
Yardımcı ısıtma aracınızın içini, zamanlayıcı, araç içindeki çalıştırma düğmesi veya uzaktan kumanda ile, yolculuğunuz başlamadan ısıtabilir veya havalandırabilir. Kış koşullarında bu, donmuş ön camdan buzları kazımak gibi zaman alıcı bir işi ortadan kaldırabilir veya azaltabilir. Yakıt odaklı sistem, motordan bağımsız olarak çalışır.

Elektrikli olarak ayarlanabilir ön koltuklar
Elektrikli ön koltuklar oturma konumunun ve baş dayanaklarının kolayca ve tek tek ayarlanabilmesini sağlar. Kapı kontrol panellerindeki ergonomik anahtarlar yoluyla sezgisel bir şekilde çalışır.
Sürücünün tarafında bulunan ek bir düğme, sürücünün ön yolcu koltuğunu ayarlamasına olanak sağlar. Ayar seçenekleri arasında koltuğun yükseklik ve ileri - geri konumu, koltuk yastığının eğimi ve derinliği ve arkalığın eğilimi yer almaktadır. 

Baş dayanaklarının yüksekliği de ayarlanabilir. Ergonomik oturma konumunu teşvik etme amaçlı 4 yönlü bel desteği COMAND Çevrimiçi aracılığıyla "Koltuk ayarları" menüsünden tek tek ayarlanabilir.

Sıcaklık Konfor paketi (isteğe bağlı)
Soğuk günlerde, koltukların, kol dayama yerlerinin ve direksiyonun ısıtılması, sürücünün ve ön taraftaki yolcunun temas ettiği tüm yüzeylerden hoş bir sıcaklığın yayılmasını sağlar. Yolcuların her biri üç farklı ısıtma aşaması içinden seçim yapabilir.
Multimedya sistemleri – Yarını şimdiden deneyimleyin
Navitainment - harika eğlence ve hassas navigasyon
Yeni S-Serisi Coupé, bilgi-eğlence ve multimedya alanlarında da yeni standartlar belirler. Yüksek çözünürlüklü bir ekran ile tamamlanmış birinci sınıf ses ve eğlence sistemleri ve navigasyon, hiçbir şekilde hedefinizi gözden kaybetmeden size duygusal bir deneyim ve dizginlenemeyen bir sürüş keyfi sağlayacaktır.
Donanımın kullanılabilirliği, seçili motora ve yapılandırmaya bağlıdır. Her model için donanım bilgilerinde detayları bulabilirsiniz.
24 hoparlörlü Burmester® Yüksek Kalite 3B surround ses sistemi (isteğe bağlı)
24 özel tasarlanmış hoparlör, 1520 watt toplam sistem çıkışına sahip 24 amplifikatör kanalı ve araç için özel geliştirilmiş teknolojiler, sıra dışı derecede etkileyici ve şaşırtıcı 3B ses - Burmester® "iyi hissettiren ses" - sağlar.
3B surround ses sistemi ile yolcular, üç boyutlu olarak mono, stereo ve 5,1 müzik deneyimi yaşayabilir ve bu deneyimin keyfini çıkarabilir. Bu özel Burmester® algoritmaları ve tavan astarına entegre edilmiş iki hoparlör sayesinde başarılır. VIP ayarı, sürücü, ön yolcular ve arka sol ve sağdaki yolcular için sesi ayrı ayrı ayarlamayı mümkün kılar. Kişisel zevklere uyması için bu bireysel ses ayarlamaları, beş ses ön ayarı ile yapılabilir: "Saf", "Kolay Dinlenen", "Canlı", "Surround" ve "3B-Surround". 

Burmester® High-End 3B Surround Ses sistemi şu bileşenlerden oluşur:
• 24 yüksek performanslı hoparlör
• 1520 watt sistem çıkışlı ve aktif frekans geçişli 24 kanallı amplifikatör
• Müzikte yeni bir boyut için 3B surround ses
• Özel Burmester® "iyi hissettiren ses" için çok yönlü, doğal orta tonlar ve armonik sesler sağlayan aktif analog filtre
• En düşük frekanslı seslerin bile etkileyici şekilde üretilmesi için kabine yerleştirilmiş aktif subwoofer hoparlörü
• Gerçek surround ses için Dolby® Digital 5.1/DTS®
• Gövdeye entegre edilmiş woofer'larla birlikte ön bas teknolojisi güçlü bas üretimi sağlar
• Ses deneyimini geliştirmek için beş ses ön ayarı: Saf, Kolay Dinlenen, Canlı, Surround, 3B-Surround
• Gürültü telafisi (VNC)
• Sesi koltukların her birine göre optimize etmek için VIP koltuk konumu işlevi

13 hoparlörlü Burmester® surround ses sistemi (isteğe bağlı)
İç tasarım ile mükemmel şekilde uyumlu hale getirilmiş 13 yüksek performanslı hoparlör ve elektronik ve akustik elemanlar, birinci sınıf Burmester® "iyi hissettiren sesi" sağlar. Surround işlevi ve ses optimizasyonu, ön ve arka koltuklar için daha yoğun bir dinleme deneyimi yaratır.

Etkileyici dinleme deneyimi istek üzerine daha da geliştirilebilir. Böylece surround işlevi, uzaysal efekti en üst düzeye çıkarmak için bir mono veya stereo müzik sinyalinden, sanal bir geniş kapsamlı ses üretir. Ön/arka optimizasyon da sesin, ön veya arka koltuklara özel olarak ayarlanmasını sağlar. 

Son derece gelişmiş Araç Gürültü Telafi (VNC) teknolojisi sayesinde ister otobanda ister şehir trafiğinde olun ideal dinleme deneyimini garantilemek için tutarlı bir ses performansı korunur. Burmester® Surround Ses Sistemi, dijital ve analog filtreleri birleştirir. Orta ve yüksek frekans aralıklarından özellikle analog geçişlerin kullanılması olağanüstü etkileyici, doğal 3B ses sağlar.

Burmester® surround ses sistemi şu bileşenlerden oluşur:
• Toplam 590 wat (7 x 50 wat ve 2 x 120 wat) çıkış gücüne sahip 9 kanallı DSP amplifikatörü
• Dengeli ve fazlasıyla dinamik müzik üretimi için aracın içine mükemmel uyarlanmış, 13 yüksek performanslı hoparlör
• Gerçek surround ses için Dolby® Digital 5.1/DTS®
• Güçlü bas üretimi için kaportaya entegre edilmiş subwoofer'larla birlikte ön bas teknolojisi
• Gürültü telafisi (VNC)
• Benzersiz Burmester® "iyi hissettiren ses" için bir arada kullanılan dijital ve analog filtreler
• Doğal geniş ses için pasif analog filtre
• Ön ve arka koltuklar için ses optimizasyonu
• Ön Ses Ayarı: Mono veya stereo bir sinyalden sanal bir surround ses yaratmak için surround işlevi
COMAND Online
COMAND Online multimedya sistemi, yeni telematik neslinin öne çıkan özelliğidir. Bir internet tarayıcısına sahiptir ve tüm ses, telefon ve navigasyon işlevlerini birleştirir. İsteğe bağlı olarak, sistem yeni dokunmatik tablet aracılığıyla da kontrol edilebilir. İdealleştirilmiş konsept, sistemin kullanımını hiç olmadığı kadar kullanıcı dostu yapar.
Navigasyon, telefon, ses, video, internet - COMAND Online kontrol ve görüntüleme sistemi ile sürücü bunların hepsini ve daha fazlasını görebilir ve kontrol altında tutabilir. Bilgiler 31,2 cm'lik yüksek çözünürlüklü renkli ekranda görüntülenir. Kullanımı kolay ve sezgiseldir.

İsteğe bağlı dokunmatik tablet, orta ünitenin kol dayama yerine entegre edilir. COMAND Kontrol Birimini tamamlayarak multimedya sistemlerini kontrol etmek ve el yazısı tanıma için tam donanımlı ek bir giriş seçeneği sunar ve hem tekli hem çoklu dokunmatik çalışma özelliğine sahiptir.

Gerçekçi topografik harita gösterimli yüksek hızlı sabit disk navigasyonu, sizi hedefinize güvenli ve sorunsuz bir şekilde yönlendirir. Navigasyon verileri, üç yıllık bir dönem için ücretsiz olarak güncellenir. Uygun bir mobil telefon ile birlikte araç durur haldeyken internet sayfalarını çağırmak ve sürüş sırasında ilgi çekici noktalar araması, hava durumu veya internet radyosu gibi Mercedes-Benz uygulamalarını kullanmak mümkündür. Entegre WLAN Erişim Noktası, bir dizüstü bilgisayara veya tablete bağlanmanıza olanak tanır. 

LINGUATRONIC sesle çalışan kontrol sistemi de ses, iletişim ve navigasyon sistemlerinin kolay ve rahat bir şekilde kullanılmasını sağlar. Örneğin telefon numarası çevrilerek bir telefon görüşmesi yapılabilir ve sistem kısa mesajları ve e-postaları yüksek sesle okuyabilir.

En önemli özelliklere genel bakış:
• 200 GB sabit disk (HDD)
• Bluetooth® ses de dahil olmak üzere, Bluetooth® bağlantısı
• Orta konsolda COMAND denetleyici ve dokunmatik telefon tuş takımı
• Dijital kullanım yönergeleri
• DVD /CD sürücü ve SDHC bellek kartları için ayrı yuva
• DVD değiştirici, 6 disk (isteğe bağlı)
• 3B yerler ve şehir modelleri dahil yüksek kalite topografik harita gösterimi ile sabit disk navigasyonu
• 1140 x 540 pikselli yüksek çözünürlüklü 31,2 cm TFT ekran
• Araçta WLAN özelliğine sahip cihazları kullanmak için entegre WLAN Erişim Noktası (internet paketi olan uygun bir cep telefonu ve cep telefonunun modem olarak kullanılmasını (internet paylaşımı) gerektirir; ek ücretler ödenmesi gerekebilir)
• COMAND kontrol birimini ve COMAND kontrol panelindeki tuşları kullanarak sezgisel çalışma
• TomTom'dan "Canlı Trafik Bilgileri" almak için üç yıl boyunca etkin bir SIM kart içeren iletişim modülü
• Mercedes-Benz acil durum çağrı sistemi
• Dijital müzik, video ve fotoğraf (mp3/wma/aac/mpeg/720p'ye kadar avi) depolamak için 10 GB belleğe sahip Müzik Kaydı
• RDS ikiz tuner + TMC tuner ve trafik bilgisi çözücü (TP/TA)
• Ses, telefon, navigasyon, müzik arama ve Mercedes-Benz uygulamaları kontrolü için LINGUATRONIC sesli kontrol sistemi
• İki USB bağlantı noktası ve bir AUX giriş jakı (orta konsoldaki depolama bölmesindeki SPLITVIEW) ile birlikte
• Dijital radyo (DAB) (isteğe bağlı)
• Yardımcı anten ve dijital alıcı, dijital radyo istasyonlarının karasal yayınlarının dinlenebilmesini sağlar. DAB dijital radyo, mükemmel bir alım kalitesi ve ek bilgiler (örneğin trafik veya radyo programı hakkında) sunar.
• Baş üstü ekranı (isteğe bağlı)
• Baş üstü ekranı sayesinde gözlerinizi yoldan ayırmadan kilit sürücü bilgilerine göz atın. Sürücünün görüş alanı içine (yaklaşık 21 x 7 cm'lik) görsel bir imaj yansıtır. Bu imaj, sürücünün yaklaşık 2 metre önünde kaporta üzerinde yüzüyor gibi görünür.
• Görüntü yüksek çözünürlüklü ve renklidir. Donanıma bağlı olarak, sistem navigasyon talimatlarını, geçerli hızı, hız sınırlarını ve sürüş kontrolü ve DISTRONIC PLUS ayarlarını ekrana getirir. 

Özel bir ışık sensörü de ortam ışık koşullarına göre ekranın parlaklığını uyarlar. Bu da ekranın, güneşli günlerde veya geceleyin bile görünür kalmasını sağlar. İmajın yüksekliği, sürücünün boyuna göre değiştirilebilir. Ekran içeriği ve parlaklık da ayrı ayrı seçilebilir.

Baş üstü ekranında yol hızı, hız sınırlamaları ve navigasyon yönergeleri gibi sürücü ile ilgili bilgiler, sürücünün görüş alanında görüntülenir.
Kullanışlı Telefon (isteğe bağlı)
• Kol dayama yerindeki evrensel bir arabirim, mobil cihazlarınızı rahatlıkla aracın hoparlörüne bağlamanıza izin verir. Bunu yapmak için cep telefonunuzu cihaza uygun bir telefon yuvasına (aksesuar) yerleştirmeniz yeterlidir.
• Kullanışlı Telefon, orta konsoldaki Kontrol Birimi, dokunmatik tablet, çok işlevli direksiyon simidi veya LINGUATRONIC sesle çalışan kontrol sistemi aracılığıyla mobil telefonunuzu kullanmanıza olanak tanır. Ağ kurma özelliği ise telefonun adres defterine erişim olanağı sağlar. Aynı zamanda adres defteri içinde gezinmek ve numaraları doğrudan aramak da mümkündür.

Bir telefon çağrısı sırasında ses sisteminin sesi kapatılır. Sürücü bir çağrı aldığında (numaranın gizlenmediği varsayılırsa) arayanın adı veya numarası ekrana gelir. Sürücü kısa mesajlar ve e-postalar da yazabilir, gönderebilir ve alabilir. Alınan mesajlar (kısa mesajlar, e-postalar) yüksek sesle okunabilir.
• Ön baslı hoparlör
• Toplamda on hoparlörden oluşan ve Frontbass teknolojisine sahip ses sistemi harika ve iyi dengelenmiş bir ses sağlar. Subwoofer'lar kaportaya monte edilmiştir ve birinci sınıf bas için rezonans boşlukları olarak uzunlamasına elemanların hacmini kullanır.

Sadece 8 silindirli modellerde bulunmaktadır.
Canlı Trafik Bilgileri
• Bu hizmet, optimize edilmiş rota yönlendirmesi ve daha doğru tahmini varış saati için güncel ve kesin trafik bilgilerinin alınmasını sağlar. Veri aktarımı mobil internet bağlantısı kullanılarak bir iletişim modülü aracılığıyla yapılır.
• Canlı Trafik Bilgisi, farklı kaynaklardan gelen büyük miktarda trafik verisini kaydeder ve iletir. Araç çalıştırılır çalıştırılmaz trafik verileri hazırdır ve her iki-üç dakikada bir mobil telefon bağlantısı ile güncellenir.

Olası gecikmeler, bu gecikmelerin nedenleri ve hepsinden önemlisi, tüm bunların planlanan rota üzerindeki etkileri ile ilgili ayrıntılı bilgiler sayesinde, sürücü sistem tarafından önerilen alternatif rotayı tercih edip etmeme konusunda bilinçli bir karar verebilir.
Ortam Arayüzü
• Geçerli listeler, favori filmler veya klipler - yol eğlencesinin kişiselleştirilmesi Artık herkes her yolculukta multimedya eğlencesinin keyfini çıkarabilir.
• Orta konsoldaki evrensel bir arabirim, kolaylıkla iPod® veya iPhone gibi taşınabilir ortam oynatıcılara bağlanmanıza izin verir. Böylece ses ve video içerikleri rahatlıkla kontrol edilebilir ve aracın bilgi sistemleri aracılığıyla birinci sınıf kalitede yeniden üretilebilir.
Seyahat ve restoran kılavuzu, güncel ViaMichelin seyahat kılavuzu ile 4 GB SD bellek kartı (isteğe bağlı)
• En yakın otel nerede? O mükemmel bistro neredeydi? Bu dijital servis, hemen yakın çevrenizdeki veya varış noktanızdaki ilginç lokasyonları bularak bu tür sorulara hızla cevap verir.
• MICHELIN seyahat ve restoran kılavuzu da 36 Avrupa ülkesindeki restoranlar, oteller, turistik yerler ve yollar konusunda kapsamlı bilgi sağlar. Bir SD bellek kartı takılarak veriler COMAND Online aracılığıyla erişilebilir olur ve navigasyon için kullanılabilir.

SPLITVIEW (isteğe bağlı)
Büyük COMAND Online ekranı ön yolcunun filmlerin keyfini mükemmel görüntü kalitesinde çıkarmasını ve aynı anda sürücünün gözünü navigasyon yönergelerinden ayırmamasını sağlar. Bu, bakış açısına bağlı olarak, aynı ekranda eş zamanlı olarak farklı içerikler görüntüleyebilen BÖLÜNMÜŞ EKRAN teknolojisi ile mümkün olmaktadır.
Yüksek kaliteli radyo kulaklığı, sürücüyü rahatsız etmeden, ön yolcuya birinci sınıf ses deneyimi yaşama şansı verir. Ön yolcu tercih ettiği eğlence kaynağına - DVD'de filmler, radyo, internet ya da TV alıcısıyla birlikte televizyon - uzaktan kumandayla erişme olanağına sahiptir. MP3 çalarlar, oyun konsolları ya da iPod®'taki içerikler AUX giriş jakı aracılığıyla da oynatılabilir.

Sistemin öğeleri:
• MP3 çalar, oyun konsolu ya da iPod® entegre etmek için AUX giriş jakı
• Sürücüyü rahatsız etmeden, birinci sınıf ses için radyo kulaklığı
• COMAND uzaktan kumanda ile kolay kullanım
• Video içeriklerini görüntülemek için 31,2 cm'lik COMAND Çevrimiçi ekranını kullanır
• Radyo, DVD oynatıcı, internet veya televizyon (TV alıcısı ile birlikte) gibi işlevlere erişim için COMAND Çevrimiçi ağına bağlı
• Bluetooth® özellikli (SAP profili) telefon modülü (isteğe bağlı)
• Bu özellik Bluetooth® SAP (SIM Erişim Profili) protokolünü kullanarak bir cep telefonu bağlantısı kurulmasını ya da entegre SIM kart okuyucusuna SIM kart takılarak doğrudan kullanılmasını sağlar. Aracın dış anteninin kullanılması daha iyi sinyal alımı sağlar.
TV alıcısı (isteğe bağlı)
• Mükemmel resim kalitesinde ve geniş bir kanal yelpazesi ile TV seyretmek - TV alıcısı, bunu araç içinde mümkün kılar. DVB-T standardında yayın yapan dijital istasyonları alır ve örneğin elektronik TV dergileri veya video metinleri gibi ek bilgilere erişim olanağı sağlar.
• Görüntü ve ses oynatmak için, sistem büyük, yüksek çözünürlüklü COMAND Online ekranını ve aracın kendi ses sistemini kullanır. Güvenlik nedenleriyle, araç yaklaşık 6 km/sa'lik bir hızı aştığında, ön taraftaki TV yayını otomatik olarak kapatılır. Arkadaki Bireysel Eğlence Sistemi ile birlikte, arka taraftaki yolcular yolculuk esnasında televizyon izleyebilirler.
Çevre - Yarını hızla ileri al
Çevreye uyumlu konseptler
Mercedes-Benz'den BlueEFFICIENCY, öncü bir verimlilik teknolojisinin yanı sıra ideal yakıt tüketimi ve emisyon seviyelerine dayanan yenilikçi tedbirler paketi anlamına gelir
BlueEFFICIENCY tedbirleri
BlueEFFICIENCY tedbirleri, yakıt tasarrufu sağlamaya ve çevre yükünü azaltmaya yardımcı, kapsamlı araç optimizasyonlarıdır. Yeni S-Serisi Coupé, yakıt tüketimini minimumda tutmak için güçlü ve son derece verimli motorları sofistike aerodinamik özellikler ve enerji yönetim tedbirleri ile birleştirir.

ECO başlat/durdur işlevi
Yakıttan tasarruf etmenin ve emisyon seviyelerini düşürmenin en iyi yolu nedir? İhtiyaç duyulmadığı her seferinde motoru kapatmak. Araç dururken motoru kapatma, fren serbest bırakıldığında motoru açma. Bu bizim araçlarımızdaki normal işleyiştir.
Örneğin trafik kuyruklarında veya trafik ışıklarında durur konumdayken motoru otomatik olarak kapatmak yakıt tüketimini ve emisyonları düşürür ve yakıt maliyetlerinden tasarruf sağlar. EKO başlatma/durdurma işlevi ise özellikle etkili, hızlı ve sessiz bir şekilde çalışır.

Sürdürülebilirlik
S-Serisi Coupé, aynı zamanda çevresel uyumlulukta da liderliği elden bırakmaz - geliştirme ve üretimden otomotiv operasyonuna ve uzun, faydalı bir ürün ömrünün sonunda geri dönüşüme kadar.
Üretim, işleme ve dağıtım aşamalarında geri dönüşüm özelliklerine ve düşük emisyon düzeylerine sahip malzemelerin kullanılması, bizim için zaten önemli bir önceliktir.

Bu bağlamda, S-Serisi Coupé ISO 22628'e uygun olarak, yaklaşık yüzde 85'lik bir malzeme geri dönüşüm yeterliliğine ve yüzde 95'lik yeniden kullanım oranına sahip malzemelerin kullanıldığını garanti edebilir.

Daha da önemlisi, üretim sürecinde kullanılan ve içinde büyük oranda yenilenebilir hammaddelerin ya da geri dönüştürülebilir alt bileşenlerin yer aldığı bileşenlerin sayısı da artmaktadır.
Yeni Bir Çağa Adım Atın
Yeni S-Serisi Coupé, üstün bir güç yayar. Gurur ve varlık. Otomotiv tutkusunun ve 'en iyisi ya da hiç' ilkesinin temsilcisidir. Edition 1, yeni S-Serisi Coupé'nin prömiyeri dolayısıyla sunulacaktır. Yüksek tasarım standardını ve tipik evde hissettiren ambiyansı vurgulayan özel atamalar içerir
Swarovski'den zarif kristaller ile LED Akıllı Işık Sistemi, yeni ve sıra dışı bir gündüz ve gece tasarımı yaratır. İç Özel paketi, şık renkler ve zarif kristaller ile bireysel özellikler katar
S-Serisi Coupé Edition 1 donanımlarına ve atamalarına genel bakış:
• Kanatlarda "Edition 1" işaretleri
• "Mercedes-Benz" yazısı ile ön kapı eşiği panelleri, ışıklandırılmış
• Özel iç tasarım paketi
• Swarovski kristalli LED Akıllı Işık Sistemi
• 3 kollu ahşap/deri çok işlevli spor direksiyon simidi
• Spot işlevi de dahil olmak üzere karanlıkta yayaları ve büyük hayvanları önceden fark etme becerisine sahip Gece Görüş Yardımcısı Plus
• Arka pencere için elektrikli stor güneş perdesi
• Parlak siyah kavak ahşap kaplama, başka kaplama seçenekleri de mevcuttur
S 63 AMG Coupé'nin pazar tanıtımı için de Edition 1 mevcuttur. Aynı zamanda Swarovski kristalli LED Akıllı Işık Sistemi gibi öne çıkan özellikler de sunar ve özel AMG elemanları gibi özelliklere de sahiptir.
Bunlar arasında kontrast üst dikişli ve fitilli designo Özel napa derisinden AMG spor koltuklar ve yine kontrast üst dikişler ile üst kısmı napa derisi gösterge paneli, orta kol dayama yerleri ve kapı panelleri bulunur.
S 63 AMG Coupé Edition 1 donanımlarına ve atamalarına genel bakış:
• AMG çok işlevli spor direksiyon simidi, 3 kollu tasarım, "Edition 1" yazısı
• Işıklandırılmış "AMG" yazısı ile kapı eşiği panelleri Exclusive interior package
• Swarovski Kristalli LED Akıllı Aydınlatma Sistemi
• Parlak siyah kavak ahşap kaplama, başka kaplama seçenekleri de mevcuttur
• Gece Görüş Yardımcısı PLUS
Donanım Paketleri - lüks, özel tasarıma sahip
Mükemmel derecede mutlu - kombinasyon anahtardır!
Her standardı karşılamak ve en yüksek beklentileri bile aşmak. Mercedes-Benz'in anlamı budur. Bu nedenle yeni S-Serisi Coupé, sahibinin kişisel varlığını mükemmel derecede yansıtan iyi düşünülmüş donanım paketleri ile donatılabilir. Daha fazla rahatlık, daha da fazla güvenlik ve hatta daha da fazla konfor için. 
Donanımın kullanılabilirliği, seçili motora ve yapılandırmaya bağlıdır. Her model için donanım bilgilerinde detayları bulabilirsiniz.
AIR BALANCE paketi (isteğe bağlı)
Araç içine AIR BALANCE sistemi ile tercih ettiğiniz koku verilebilir. Kişisel tercihlere ve ruh haline göre dört yüksek kalite iç mekan kokusu seçeneği vardır. Buna ek olarak, hava kalitesi oksijen iyonizasyonu ve gelen havanın filtre edilmesiyle artırılabilir.
Araçtaki yolcular koku özelliğini açıp kapatabilirler ve yoğunluğunu ayarlayabilirler. Bu özelliğin kullanımı ne iç mekanın kokusunu kalıcı olarak değiştirir ne de koku moleküllerinin arabanın tekstil yüzeyleri veya yolcuların giysileri üzerine yerleşmesine neden olur. Kokular hafiftir, hafifçe dağıtılır ve yine hızla uçar.

Torpido gözünde, içinde her biri bir parfümü andıran farklı kokuların (NIGHTLIFE MOOD, DOWNTOWN MOOD, SPORTS MOOD, FREESIDE MOOD) yer aldığı cam bir kap bulunmaktadır. İç mekandaki hava, oksijenin iyonize edilmesiyle temizlenir ve bu şekilde, sağlıklı hissedilmesine büyük bir katkı sağlayabilir. Pakete aracın iç mekanındaki havayı sürekli temizleyen hava filtreleri dahildir.

Hırsızlığa karşı koruma paketi (isteğe bağlı)
Bu çeşitli güvenlik özelliklerinin akılcı birleşimi, aracı izinsiz girişlere, hırsızlığa ve çekilmeye karşı etkili bir şekilde korumada önemli bir etmendir. Örneğin aracın içine yetkisiz giriş olması halinde, alarm verilir.
Araç uzaktan kumanda ile kilitlendiğinde, sistem otomatik olarak etkinleştirilir. Kapsamlı hırsızlığa karşı koruma etkinken araç içindeki herhangi bir hareket görsel ve işitsel bir alarmı tetikler. Çekilmeye karşı koruma, aracın konumundaki değişikliklere tepki verir. Aracın çekiciye yüklenmesi ya da çekilmesi için gerekli olan durumlarda, bu işlev devre dışı bırakılabilir.

Özel paket (isteğe bağlı)
Özel oluş daha da geliştirilebilir - geniş kapsamlı Özel paket ile. Şık bir tarzda koordine edilmiş yüksek kaliteli özellikler konfor, kalite ve tasarımla ilgili en yüksek beklentileri karşılar. Bu özellikle kontrast üst dikişli ve şeritli designo Özel napa derisi koltuklar (AMG modelleri için designo Özel napa derisi AMG) ve DINAMICA mikrofiber tavan astarı ile sağlanır.
Özel paketindeki donanımlara genel bakış:
• "AMG" yazılı, ışıklı (sadece AMG modellerinde bulunur) AMG kapı eşiği panelleri
• Ön ve arka koltuk arkalıklarında "AMG" etiketleri (sadece AMG modellerinde bulunur)
• DINAMICA mikrofiber designo tavan astarı ve güneşlikler
• Koltuk arkalıklarında "designo" metal etiketler (sadece S 500 4MATIC'te bulunur)
• "Mercedes-Benz" yazılı, ışıklı kapı eşiği panelleri (sadece S 500 4MATIC'te bulunur)
• Napa deri arka raf
• Gösterge panelinin üst tarafı kontrast üst dikişli ve fitilli napa derisidir
• Sürücünün ve ön yolcunun arkalıklarında napa derisinden harita cepleri
• Paslanmaz çelikten bagaj kenarı
• Kontrast üst dikişli napa deriden ön ve arkada orta kol dayama yeri ve kapılar
• Kontrast üst dikişli ve şeritli designo napa deri (AMG modelleri için designo napa deri AMG) koltuk kılıfları
• Baklava desenli (AMG modellerinden özel AMG baklava desenli) ve gözenekli koltuklar
• Kontrast üst dikişli napa derisinden kapı orta panelleri
• Mevcut renkler: siyah / siyah, porselen / espresso kahverengisi, kristal gri / siyah, fındık kahverengisi / siyah ve bengal kırmızısı /siyah (sadece Edition 1'de bulunmaktadır)
Sürüş Destek Paketi Plus (isteğe bağlı)
• Entegre güvenlik konseptimizin en önemli özelliği uzun yolculuklarda ve sıkışık trafikte hayatınızı kolaylaştırır: sizi tehlikeli durumlara karşı uyarır ve olası kaza senaryolarını daha etkili bir şekilde ele almanıza yardımcı olacak, çeşitli önlemler sunar.
• Tamamlayıcı güvenlik ve destek sistemlerinin bir arada kullanılması, sürücü stresini azaltmaya, kaza riskini düşürmeye ve hem yolcular hem de diğer yol kullanıcıları için güvenliği artırmaya yardımcı olur.

7 ile 200 km/sa'lik hız aralıklarında olası bir çarpışma saptanırsa, yayaları algılayabilen PRE-SAFE® fren sürücüye görsel ve işitsel sinyaller gönderir. Sürücü bu uyarılara tepki vermezse, 6m/s2'ye kadar yavaşlama oranları ile hesaplanan darbeden yaklaşık 1,6 saniye önce otonom kısmî frenlemeyi başlatır. Sistem durumu çok kritik olarak değerlendirmişse ve sürücüden halen tepki alınmamışsa, kaçınılmaz darbe olarak sınıflandırılan darbeden 0,6 saniye önce otomatik olarak bağımsız tam fren uygulaması başlatılır.

30 ila 200 km/sa hızlarında çalışan Aktif Kör Nokta Yardımcısı ise aracın arkasındaki alanı ve yanı sıra sağ ve soldaki kör noktaları izlemek için bir radar sisteminden faydalanır. İzlenen alan içinde bir araç saptanırsa ilgili dış aynada bir uyarı sembolü belirir. Sürücü uyarıyı fark etmez ve şerit değiştirmeye başlarsa, sistem ESP®'yi kullanarak müdahale edebilir.
• Aktif Şerit Takip Yardımcısı, sürekli olarak yoldaki şerit işaretlerini izler. Araç kontrolsüz bir şekilde bir çizginin veya işaretin üzerinden geçerse sistem aktif frenleme müdahalesi ile tepki verebilir.

Acil fren yapılması gereken bir durumda, Kavşak Yardımcılı BAS PLUS durma mesafesinin kısaltılmasına yardımcı olabilir. Tehlike algılandığında, sistem duruma uygun düzeyde fren basıncı sağlar.

Direksiyon Yardımcılı ve Dur-Kalk Pilotlu DISTRONIC PLUS yakınlık kontrolü aracı istenen hızda tutar ve araç ile öndeki araçlar arasındaki (zaman ayarlı) mesafeyi otomatik olarak kontrol eder. Entegre STEER CONTROL da sürücünün şeritte kalmasına yardımcı olur.

Araç dururken arkadan çarpma tehlikesinin ortaya çıktığı durumlarda, PRE-SAFE® sisteminin ek özelliği olan PRE-SAFE® PLUS yolcu koruyucu önlemlerini devreye sokabilir. Bunlar arasında takip eden trafiği uyarmak veya araç hareket halinde değilken ve sürücünün aracın sabit kalması gerektiğini belirttiği hallerde frenleri kilitlemek sayılabilir. 
• KEYLESS GO paketi (isteğe bağlı)
• Sistem aracı rahatça açar, çalıştırır ve kilitler - sadece elektronik anahtarı taşıyarak. HANDS-FREE ERİŞİM işlevi bagaj kapağının temassız ve tamamen otomatik olarak açılmasını sağlar.
Sıcaklık Konfor paketi (isteğe bağlı)
• Soğuk günlerde, koltukların, kol dayama yerlerinin ve direksiyonun ısıtılması, sürücünün ve ön taraftaki yolcunun temas ettiği tüm yüzeylerden hoş bir sıcaklığın yayılmasını sağlar. Yolcuların her biri üç farklı ısıtma aşaması içinden seçim yapabilir
• Bir bakışta donanım ve aksesuarlar

İnanılmaz detaylar ve sportif vurgular.
Harika bir coupé'nin sportiflik tacı
AMG efsanesi, şimdi yeni S-Serisi Coupé'de de deneyimlenebilir. Bu üç harf, ideal araç performansı, özellik ve dinamik sürüş keyfi anlamına gelir. 
Performans odaklı donanım detayları, yeni S-Serisi Coupé'nin enerji dolu karakterinin daha da artırılmasına olanak tanır. Yeni S 500 4MATIC için AMG Serisi dışında AMG Performans Stüdyosu da AMG modeli için sayısız sportif özelleştirme seçeneği üretir.
Donanımın kullanılabilirliği, seçili motora ve yapılandırmaya bağlıdır. Her model için donanım bilgilerinde detayları bulabilirsiniz.

AMG Dış Karbon-Fiber paketi (isteğe bağlı)
Yüksek kaliteli gerçek karbon işlemeler her açıdan - yan ayna muhafazaları ve yan panel ilavelerinden, ön apronun A kanadına ve arka apron ilavelerine kadar - çarpıcı bir sportif görünüm kazandırır.

Sadece AMG modellerinde bulunmaktadır.

AMG Sürücü Paketi (isteğe bağlı)
En yüksek hızı 300 km/sa'e çıkaran AMG Sürücü paketi daha da sportif ve daha da atak bir sürüş duygusu sağlar. Sürücü AMG Sürüş Akademisinde güvenlik ve spor sürüş konularında profesyonel eğitimin verildiği ve sizinle ortak bir tutkuyu paylaşan sürücülerle birlikte unutulmaz bir deneyim yaşama fırsatının sunulduğu bir eğitim programına katılır
AMG seramik yüksek performanslı kompozit fren sistemi (isteğe bağlı)
En zorlu kullanım koşullarında bile en kısa fren mesafesi, hassas basınç noktası ve yüksek frenleme direnci - AMG seramik yüksek performanslı kompozit fren sistemi motor sporları düzeyinde frenleme performansı sunar ve geleneksel kompozit fren disklerinden yüzde 40 daha hafiftir.

Sadece AMG modellerinde bulunmaktadır.

AMG Serisi (isteğe bağlı)
Bu donanım serisi, AMG hafif alaşımlı tekerlekler ve delikli fren disklerine sahip dinamik AMG gövdesinden, parlak siyah kavak kaplama seçeneklerine kadar, aracın sportifliğini ve seçkinliğini daha da artıran, mükemmel şekilde koordine edilmiş özellikleri bir araya getirir. AMG yer paspasları ve AMG spor pedallar da, aracın iç mekanındaki sportif havaya katkı sağlar.
Donanımlara ve özelliklere genel bakış:
• AMG kadife yer paspasları
• AMG 5-çift kollu hafif alaşımlı jantlar, parlak kaplamalı titanyum gri, önde 8.5 J x 19 jantta 245/45 R 19 lastikler ve arkada 9.5 J x 19 jantta 275/40 R 19 lastikler
• AMG 5-çift kollu hafif alaşımlı jantlar, parlak kaplamalı titanyum gri, önde 8.5 J x 20 jantta 245/40 R 20 lastikler ve arkada 9.5 J x 20 jantta 275/35 R 20 lastikler
• Kauçuk bijonlu zımparalanmış AMG paslanmaz çelik spor pedallar
• AMG'ye özel ön ve arka apronlar ve araç renginde boyanmış ilavelere sahip yan panellerden oluşan AMG kasası.
• Delikli ön ve arka disk frenleri
• "Mercedes-Benz" yazılı ön ve arka fren kaliperleri
• Gümüş renkli pinli elmas panjur
• Siyah parlak kavak ahşap kaplama
• Sadece GL 500 4MATIC ile kullanılabilir.
Available for GL 500 4MATIC only.

AMG karbon fiber motor kapağı (isteğe bağlı)
Yüksek kaliteli gerçek karbon fiber hem aracın sportif kökenini hem de kaputun altındaki parçaların düzenli sıralanışını vurgulayan bir kapakla, motorun kapasitesini etkileyici bir şekilde ön plana çıkarır.

S 65 AMG için standart donanımdır ama s 500 4MATIC'te bulunmaz

Siyah napa derisinden / DINAMICA mikrofiberden AMG Performans direksiyon simidi (isteğe bağlı)
Mükemmel yol tutuşu - sportif sürüş manevraları yaparken daha da fazla tutuş için, napa deri AMG Performans direksiyon simidinde DINAMICA mikrofiber döşemeli bir tutma alanı bulunur. Sportif tasarım AMG'ye özgü özel kum püskürtmeli dökme kalıp vites kolları ve krom kaplı "AMG" etiketi ile tamamlanmıştır

Siyah napa derisinden / DINAMICA mikrofiberden AMG Performans direksiyon simidi (isteğe bağlı)
Mükemmel yol tutuşu - sportif sürüş manevraları yaparken daha da fazla tutuş için, napa deri AMG Performans direksiyon simidinde DINAMICA mikrofiber döşemeli bir tutma alanı bulunur. Sportif tasarım AMG'ye özgü özel kum püskürtmeli dökme kalıp vites kolları ve krom kaplı "AMG" etiketi ile tamamlanmıştır

Siyah napa derisinden / DINAMICA mikrofiberden AMG Performans direksiyon simidi (isteğe bağlı)
Mükemmel yol tutuşu - sportif sürüş manevraları yaparken daha da fazla tutuş için, napa deri AMG Performans direksiyon simidinde DINAMICA mikrofiber döşemeli bir tutma alanı bulunur. Sportif tasarım AMG'ye özgü özel kum püskürtmeli dökme kalıp vites kolları ve krom kaplı "AMG" etiketi ile tamamlanmıştır

Designo
En cazibeli haliyle kişiye özel
Yeni S-Serisi Coupé, segmentindeki diğer hiçbir aracın olmadığı kadar teknik gelişim, sportif şıklık, olağanüstü beceri ve bağımsızlık emsalidir. Özel yüksek kalite görünüşünde de bu aynı şekilde güçlü biçimde yansıtılır. 
designo, özel boyalar ve yüksek kalite iç özellikler için bireyselleştirme seçenekleri serisidir. Tasarım tercihleriniz, geleneksel ustalıkla gerçeğe dönüşür. Çok özel bir değerle yani tam sizin kendi görüşlerinize ve isteklerinize göre tamamlanmış bir görünümle aracınıza sahip olursunuz.
Yeni S-Serisi Coupé için aşağıdaki designo donanım özellikleri mevcuttur:
• designo DINAMICA mikrofiber tavan astarı, kristal gri, porselen ve siyah seçenekleri mevcut
• designo boyalar, pırlanta beyazı metalik PARLAK, magno alenit grisi, magno kaşmir beyazı veya metalik moka siyahı
• designo Özel napa derisi döşeme (Özel paket ile birlikte)
• siyah piyano lake designo süsleme elemanları
Orijinal Aksesuarlar
Yüksek kalite aksesuarlar ile işlevsel çeşitlilik
Mercedes-Benz bir otomobilden çok daha fazlasıdır. Bir yol arkadaşı, bir ofis, bir yaşam alanı olabilir. Orijinal Aksesuarlar, mükemmel bir uyum sağlar.
Aracınızı daha da lüks yapın. Görsel stil elemanları seçin veya Mercedes'inize ek işlevsellik kazandıracak pratik aksesuarları tercih edin. Tüm ürünlerimiz, aracınıza tam uyumludur ve yüksek kalite ve güvenlik seviyeleri ile farklılıklarını ortaya koyarlar.
Kapsamlı aksesuar serisinden bir seçim

"Klasik" dört mevsim yer paspası
En zorlu talepleri karşılamak için dayanıklı, yıkanabilir plastikten yapılmıştır. Girintili bölüme ve yükseltilmiş kenara sahip modern tasarım. Özel Mercedes yıldızı ile dekore edilmiştir.
AIR BALANCE paketi için araç iç kokuları
AIR BALANCE sistemi ile araç içine tercih ettiğiniz koku verilebilir. Kişisel tercihlere ve ruh haline göre dört yüksek kalite iç mekan kokusu seçeneği vardır. 

AIR-BALANCE paketi için araç iç kokuları:
• DOWNTOWN MOOD
• NIGHTLIFE MOOD
• FREESIDE MOOD
• SPORTS MOOD
• Ek parfüm şişesi piyasada satılan bir parfümle kullanıcı tarafından doldurulabilir.
• Sığ bagaj havuzu
• Bagaj havuzu yiyecek ve içecekler için de yeterlidir. Havuzun yükseltilmiş kenarlı şekli, yük yüzeyine en uygun şekilde uyarlanmıştır. Darbeye ve kırılmaya karşı dayanıklı polietilenden yapılmıştır ve tamamen kokusuzdur. Destekli yapısı yükün kaymasını önler ve isteğe bağlı depolama kutusunun sabitlenmesini kolaylaştırır
Bluetooth® özellikli (SAP profili) telefon modülü
Bluetooth® SAP özellikli telefon modülü, Mercedes-Benz'inizde mobil iletişim sisteminin kapsamını genişletecek şekilde tasarlanmıştır. Orta kol dayama yeri altındaki bölmede bulunan Kullanışlı Telefon sistemine bağlayın ve cep telefonunuzu araçtaki eller serbest sistemiyle kullanmaya başlayın. Telefon modülü kalıcı olarak monte edilen bir cihaza benzer bir SIM kart yuvası ile birlikte gelir.
Telefon modülünün diğer avantajları şunlardır:
• COMAND Çevrimiçi ve direksiyon işlev düğmeleri aracılığıyla rahat kullanım
• Aracın anteni kullanılarak elde edilen en uygun düzeyde sinyal kalitesi
• Telefon ve çevrimiçi hizmetleri paralel olarak kullanabilme olanağı
• SMS alma ve okuma
• SIM kartınızda ve telefon belleğinde bulunan iletişim verilerine erişme


Bu aracın üretimi durdurulmuştur.
Teklif talebi alamazsınız.
Son 24 saatte 25 kişi bu modeli inceledi.
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Teklif almak istediğin markayı seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Teklif almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle