Sıfıraraçal.com
  Hemen Teklif Al

Mercedes GLA Off-Roader

-

Mercedes GLA Off-Roader Renkleri

İnci Siyah
Metalik Siyah
Metalik Kahve
Metalik Gümüş
Metalik Gri
Jüpiter Kırmızısı
Gri
Deniz Mavisi
Bulut Beyazı
Patlıcan Mor

2014 Yılında yapılmış resmi test sonucudur.
Yetişkin Yolcu
Güvenliği
Çocuk Yolcu
Güvenliği
Yaya
Güvenliği
Güvenlik
Ekipmanı

Mercedes GLA Off-Roader Resimleri

Mercedes GLA Off-Roader Fiyat Analizi

* Gün içinde sistemde var olan en ucuz paket fiyatı baz alınmıştır.
1 Ay
3 Ay
6 Ay
1 Yıl

Mercedes GLA Off-Roader Versiyonları

Mercedes GLA Off-Roader Yorumları

Mercedes GLA Off-Roader Misafir 25.06.2020
yeni kasa GLA test eden varsa yorumları paylaşabilir mi??
(0)
Cevap Yaz

Mercedes GLA Off-Roader Misafir 16.04.2019
aracın dış tasarımından tut içindeki en ufak çiviye kadar marka kokuyor resmen. çok iyi ve kullanışlı bir araç. çok memnunum içindeki rahatlıgi ferahlığı hiç bir yerde bulamadım.
(0)
Cevap Yaz

Mercedes GLA Off-Roader Misafir 22.11.2018
Yol tutuşu , konforu, içinde kullanılan malzemesi, uzun yolda yormaması, süspansiyonu, hızlanması, görünüşü pozitif özellikleri , Yakıt tüketimi , fiyatı, bagaj darlığı, arka alanda oturma darlığı, yol bilgisayarının erişebilirliği negatif özellikleri
(4)
Cevap Yaz

Mercedes GLA Off-Roader Misafir 21.07.2018
çok pahalı bu fiyata döviz boşa dışarı gitmesin masrafı ve bakımı çok yüksek araç yerine taksi kullanın kasko,sigorta MTV yıpranma ve diğer masrafları göz önünde bulundurun yıllık taksiye bu kadar ücret ödemezsiniz
(0)
Cevap Yaz

Mercedes GLA Off-Roader Misafir 8.05.2018
çok güzel bir araç konfor üst düzey almak istiyorum
(0)
Cevap Yaz

Mercedes GLA Off-Roader Misafir 4.11.2017
her turlu kosula uygun süperbir araba
(0)
Cevap Yaz

Mercedes GLA Off-Roader Misafir 15.09.2017
çok kaliteli ve muhteşem bir arazi aracı olabilir
(0)
Cevap Yaz

Mercedes GLA Off-Roader Misafir 24.05.2017
Sade şık tasarımlı güzel araba bence göze hitap etti m benim de hoşuma gider
(0)
Cevap Yaz

Mercedes GLA Off-Roader Misafir 19.04.2017
Mercedes alacak olsam bu tarz bir araba almam
(1)
Cevap Yaz

Mercedes GLA Off-Roader Misafir 12.04.2017
Baya sağlam bir araca benziyor ve hoşta bir görüntüsü var
(0)
Cevap Yaz

Mercedes GLA Off-Roader Misafir 3.04.2017
Ön taraf biraz dar olmuş gibi sanki bana öle geldi
(1)
Cevap Yaz

Mercedes GLA Off-Roader Misafir 10.10.2016
Arabanın maşallahı var abi dağ bayır arazi dinlemeden geçiyor. Çok iyi bir araba bence
(0)
Cevap Yaz

Daha Çok Kullanıcı Yorumu Gör
Mercedes GLA Off-Roader için Görüşlerini Bildir
Gönder

Sıkça Sorulan Sorular

Mercedes GLA Off-Roader Hakkında Genel Bilgiler

Tasarım – şehir yaşam tarzı tasarımına sahip kompakt SUV
Yeni araç sınıfı – yeni tasarım yaklaşımları.
GLA farklı. Mercedes-Benz’ in ilk kompakt SUV’ si, 2 kapılıya benzeyen tasarım kökleriyle, muhteşem gündelik uygunluğunu birleştiriyor.
Üst sınıf kompakt dört çeker araç segmentinde oynamakta olduğu baş rol, şehir yaşam tarzı tasarımında da belirgin şekilde yansıtılmakta.

DIŞ
Dinamik sportif simetrileriyle ve tam ortaya yerleştirilmiş üç noktalı yıldızıyla çarpıcı önü ile, özgüvenini ve varoluşunu dışa vuruyor.Ön farlardan başlayıp arka aksa kadar uzanarak yayılan tasarım hattı, park halindeyken bile zarif dinamikler oluşturarak hareket halindeymiş hissi uyandırıyor.
Kaslı kaput bombeleri ve iki kanatlı ön panjurlarıyla yapılandırılmış motor kaputu, aracın ön tarafına oldukça geniş bir görünüm kazandırmakta. 
Ön panjur ayrıca birbirini kesen çizgili görünüşüyle bir ağ ile donatılmıştır.
Onun altında, müşterinin seçmiş olduğu aksesuar (donanım) grubuna bağlı olarak gümüş rengi, mat gümüş krom rengi ya da parlak siyah renkte SUV’ lerin vazgeçilmezlerinden olan yeni tarz alt kaporta koruma demirleri ile zıtlık oluşturan siyah renkteki jant kolu kaplamaları ve gamzeli yan kapı panelleri yer alır.

Eski zamanlarda bir ön fardan beklenen tek şey yola ışık tutmasıydı.
Şimdilerde ise küçük birer sanat eseri gibi parlıyorlar.
Bunu, her şeyden çok müşterilere ilave aksesuar olarak sunulan LED teknolojisine borçluyuz. 
LED’ ler çok daha uzun bir kullanım ömrüne sahip olup, klasik aydınlatma lambalarına kıyasla çok daha etkilidirler ve hava karardıktan sonra büyüleyici bir görsel tasarım sunarlar. Yeni GLA’ nızda, seçmiş olduğunuz donanım grubuna bağlı olarak, ayrıca bu teknolojiyi de ilave olarak seçebilirsiniz. 
Ön sinyal lambalarında da LED teknolojisinden faydalanılmıştır.
Gündüz sürüş lambalarında, kedigözü lambalarında ve stop lambalarında, ışıktan ahenkli bir yay görüntüsü çizen adı üzerinde fiber optik teknolojisinden faydalanılmıştır. Elde edilen sonuç, eşi benzeri olmayan ve gerek gündüz gerek gece hataya yer bırakmayan bir tasarım.

Arkadaki çarpıcı tasarım hamleleri, stop lambaları arasına yerleştirilmiş krom bant ve tavandaki rüzgarlıktır. Müşterinin seçimine sunulan üç ayrı Style, Urban ve AMG Line tasarımı ve donanım grubu, yeni GLA’ yı birbirinden tamamen farklı üç ayrı kişiliğe büründürürken, sürücünün aracında kendi kişiliğini yansıtabilme düzeyini yukarılara çekiyor. 

İÇ
Koltuk konumlarında yapılan ufak bir yükseltme ve tasarımın yatay yapısı, yeni GLA’ nın içine sportif kişiliğini kazandırmaktadır. Titiz malzeme seçimi ve ayrıntılara gösterilen sevgi dolu ihtimam, uyumlu bir genel anlamda yüksek kalite havası yaratmaktadır.
Yeni GLA’ nın kokpiti, sportif ortamı ve sıradışı ergonomik yapısı ile etkiliyor.
Çekici kaplama elemanları, geniş ve havada asılı duruyormuş gibi gözüken MERKEZİ GÖRÜNTÜ EKRANI ile görkemli bir ön konsol, duru, işlevsel bir tasarım tarzı ile birinci sınıf malzeme kullanımını şüphe götürmeyecek bir şekilde gözler önüne sermektedir.

İç tasarım aynı zamanda araç sahibinin aracına kendi kişiliğini yansıtabilmesi açısından da geniş bir alan sunmaktadır. Bunun en somut delili, sayısız kaplama malzemesi-döşemelik kombinasyonu yapabilme ihtimali kadar, müşterinin seçimine bırakılan üç farklı tasarım ve donanım grubu ile aksesuar paketlerinde görülebilir.
İsteğe bağlı olarak sunulan Aydınlatma ve Görünüm paketinin içeriğinde yer alan aydınlatmalı parşpiyeler ile iç aydınlatma lambaları sıradışı bir atmosfer yaratmaktadır.
Kazasız motorlu araç vizyonumuz.
On yıl önce PRE-SAFE® ile başladı ve DISTRONIC PLUS ile devam etti; artık sürüşte yeni bir boyuta geçtik: 

Mercedes-Benz Akıllı Sürüş – konfor ve güvenlik artık aynı potada eritilerek birleştirildi. Bunu GLA’ da gözünüzle görebilir, elinizle tutabilirsiniz.

Elektronik iletişim ağı sayesinde, ki güvenlik uzmanlarımız bunun yerine “sensör (algılayıcı) yumağı” demeyi tercih ediyor, akıllı sürücü destek sistemleri, aracın dört bir yanına yerleştirilmiş olan sensörlerden yararlanmak suretiyle, karmaşık durumları analiz ederek, trafikteki olası tehlikeleri ayırt eder.

Şanzıman tipi, seçmiş olduğunuz motor tipine ve donanım dizilimine göre değişiklik gösterir. Ayrıntıları, her bir model için verilen donanım bilgilerinin içerisinde bulabilirsiniz.
Uzun farlar açıkken, Yol Şartlarına Duyarlı Uzun Far Desteği, daima gereken en uygun aydınlatma mesafesinde aydınlatma sağlar ve karşı yönden gelen araç sürücülerinin gözünü almasını engeller. Bu durumda sürücü, uzun far ayarıyla uğraşmaya gerek duymadan, tüm dikkatini yola verebilmektedir.
Aktif Park Desteği, araç için boş park yeri bulur ve aracın park edilmesini, kaldırımla ve önünde arkasında park etmiş araçlarla uygun mesafe bırakılmasını kolaylaştırır. 
Aracı boş park yerine doğru manevra yaptırır ve sürücüyü manevra ve fren yapmaktan muaf tutar.
Aktif Park Desteği, araç ileri yönde saatte en yüksek 35 km hızla ilerlerken otomatik olarak devreye girer. 

Şayet araç saatte 30 km’ nin altında seyrediyorsa, sistem, gösterge panelinde yer alan çok fonksiyonlu görüntü ekranında bir “P” sembolü ve ileri doğru bakan bir ok işareti göstererek, araç için uygun bir park yeri bulduğunu bildirir. 

Fabrika ayarı olarak sistem yolun sağ tarafında park yeri arar. Sola sinyal verilmesi durumunda ise yolun sol tarafında park yeri arar. 

Sürücünün araç geri vitese takması, gösterilen park seçimini onayladığı anlamına gelir ve araç hızını saatte en yüksek 10 km hıza düşürmesiyle birlikte, Aktif Park Desteği kendi kendine direksiyon hakimiyetini ele alarak park manevrası yapmaya başlar. 

Sürücünün yalnızca gaz ve fren pedallarını kullanması gerekir; en çok yedi manevra yapıldığında aracın park edilmesi işlemi tamamlanmış olur. 
Sürücü istediği anda araya girerek park manevrasını düzeltebilir.

Elektronik park desteği PARKTRONIC, park manevraları sırasında aracın önünü ve arkasını kontrol ederek, olası bir çarpma durumu tespit ettiğinde sürücüyü uyarır.
PARKTRONIC, araç hızı saatte 18 km’ yi geçtiğinde devreden çıkar.
ÇARPIŞMA ÖNLEME YARDIMCISI, araç öne doğru ilerlerken önünde yeterli mesafe kalmadığı veya sabit bir nesneyle karşılaştığı zaman, görüntülü ve sesli uyarı vererek sürücüyü uyarır. 
Yol Şartlarına Duyarlı Fren Desteği, sürücüye, aracın, ileri yönde seyrederken önündeki araçla yakın temasını engelleyecek şekilde fren yapmasına yardımcı olur. 
Araç saatte 7 km’ nin üzerinde bir hızla seyrederken, sistem öndeki araçlarla olan mesafenin fazlasıyla azaldığını fark edebilir. Sistem, öndeki araca arkadan çarpma tehlikesini algıladığında, sürücüyü, görüntülü ve sesli uyarı sinyalleri göndererek uyarır. 

Şayet sistem bir tehlike sezer ve aynı anda da sürücü frene basarsa, Yol Şartlarına Duyarlı Fren Desteği, gerekli durma mesafesini sağlamak amacıyla devreye girebilir. 
Devreye girdiğinde de, olası çarpışma tehlikesini önlemek üzere gereken fren kuvvetinin tamı tamına doğru miktarda uygulanmasını sağlar. 

DISTRONIC PLUS hız kontrolü ve Çarpışma Önleme Yardımcısı (opsiyonel)
Yenilikçi sürücü destek sistemi, sürücülere, araçlarını önlerinde seyreden araçla güvenli bir mesafede tutmalarında yardımcı olur ve gerek uzun yolda gerekse dur kalklı trafikte rahatlatır. ÇARPIŞMA ÖNLEME YARDIMCISI güvenli takip mesafesinin altına düşüldüğünde görüntülü ve sesli olarak uyarı verir.
DISTRONIC PLUS, dur kalklı trafikte, gerektiğinde aracın tamamen durmasını sağlayacak şekilde otomatik olarak araca fren yaptırır. 
Otomatik freneleme, en fazla saniyede 5 m’ lik bir yavaşlama sağlayacak şekilde uygulanır. 
Trafikte bir açılma meydana gelir gelmez, DISTRONIC PLUS, sürücünün gaz pedalına hafifçe basmasıyla veya sabit hız kumandası koluna hafifçe dokunmasıyla birlikte araç hızını otomatik olarak öngörülmüş hıza çıkarır.

DISTRONIC PLUS sert bir frenlemeye ihtiyaç olduğunu belirlediğinde, aralıklı bir sesli uyarı sinyali çalar ve gösterge panelinde bir uyarı işareti yanar. 
Bu uyarı sinyalleri vasıtasıyla sürücü, çok dikkatli olması ve gerektiğinde fren yapması hususunda uyarılmış olur.

Aracı, tamamen durduktan sonra tekrar hareket haline geçirmek için, sürücünün tek yapması gereken sabit hız kumanda kolunu kendine doğru çekmek veya gaz pedalına hafifçe basmaktır.

DISTRONIC PLUS, ÇARPIŞMA ÖNLEME YARDIMCISI ile birleştirildiğinde ÇARPIŞMA ÖNLEME YARDIMCISI PLUS adını alır.İlave bir işlevi vardır. 
Şayet kalıcı bir kaza tehlikesi söz konusuysa ve sürücü gerekli fren tepkisini vermekte yetersiz kalıyorsa, sistem, aracın saatte 200 km’ nin altında bir seyir hızı olduğu durumlarda, önde daha yavaş bir hızda seyreden ya da duracak şekilde yavaşlayan bir araçla olabilecek bir kazanın darbe şiddetini azaltmak üzere, bağımsız şekilde devreye girerek araca frenleme yaptırır. 
Yalnızca 7G-DCT 7 ileri vitesli çift debriyajlı otomatik şanzımanla birlikte sunulmaktadır.
Tali yollarda ve otobanda, virajlarda ve sisli hava koşullarında olabilecek en iyi görüş ve görünebilirlik için, yol koşullarına duyarlı çift Xenon ön farlarla birlikte Akıllı Aydınlatma Sistemi, hava ve sürüş koşullarına ve havanın aydınlık durumuna otomatik olarak ayak uydurur.

Bir bakışta Akıllı Aydınlatma Sistemi’ nde yer alan parçalar ve fonksiyonlar:
• H7 teknolojisine sahip viraj aydınlatması
• Dinamik kısa ve uzun farlar (çift Xenonlu modül)
• Aktif Ön farlar
• Otoban modu
• Dinamik ön far aydınlatma mesafesi kumandası
• Güçlendirilmiş sis farları
• LED’ li sinyal lambaları
• Tali yol modu
• LED’ li arka sis lambaları, stop lambaları ve arka sinyal lambaları
• Klasik ampullü geri vites lambası
• Ön far yıkama sistemi
• Fiberoptik stop lambası grubu
• Fiberoptik gündüz sürüş farları ve kedigözü lambaları
• Geri vites kamerası, aracı geri geri park etmeyi ve geri manevra yapmayı kayde değer ölçüde kolaylaştırır ve güvenli kılar. Araç geri vitese takıldığı anda otomatik olarak çalışmaya başlar ve sürücüye, MERKEZİ GÖRÜNTÜ EKRANI’ nda görüntülenen dinamik kılavuz çizgileriyle birlikte aracın arka tarafında bulunan ne var ne yok herşeyi gösterir.
Sürücünün dikkatinin dağılması ve aşırı yorgunluk, aracın farkına varılmadan şeridinden çıkmasıyla sonuçlanabilir. Bu sistem, aracın istem dışı şekilde seyrettiği şeridin dışına çıktığını fark eder ve direksiyon simidinde titreşim yaparak sürücüyü uyarır.
Kör Nokta Yardımcısı ile Şerit Takip Yardımcısı bir arada bulunduğunda güvenlik ayrıcalığı iki katına çıkar.
Bu iki sistem, kör noktada araç bulunduğu hususunda görüntülü ve sesli uyarı vermek ve aracın istem dışı şekilde seyrettiği şeridin dışına çıktığını belirtmek üzere direksiyon simidinde titreşim yapmak suretiyle sürücüleri uyarır. 
Sürücünün dikkatinin dağılması ve aşırı yorgunluk, aracın farkına varılmadan şeridinden çıkmasıyla sonuçlanabilir.

Bu sistem, aracın istem dışı şekilde seyrettiği şeridin dışına çıktığını fark eder ve direksiyon simidinde titreşim yaparak sürücüyü uyarır.
Kör Nokta Yardımcısı trafikte karşılaşılabilecek en büyük tehlikelerden birini gözler önüne serer. 

Şayet kör noktada bir araç bulunduğu algılanırsa, aracın algılandığı taraftaki yan dikiz aynasında kırmızı renkli bir üçgen işareti belirir. Sürücü bu görsel uyarıyı fark edemeyecek olur da o yöne doğru dönüş sinyali verecek olursa, sistem, ilaveten bir sesli uyarı verir. 
SPEEDTRONIC’ li sabit hız kumandası, uzun yolda rahat ve yakıt tasarruflu bir sürüş imkanı sunar. 

Bu sistem, sürücünün yol almak istediği seyir hızına ilaveten, yasal hız sınırlarına güvenli bir şekilde uyulabilmesi açısından, her defasında farklı bir en yüksek araç hızı değerinin belirlenmesine de imkan tanır.

6 ileri vitesli düz şanzımanla beraber isteğe bağlı donanım olarak sunulmaktadır.
Bu sistem trafikte karşılaşılabilecek en büyük tehlikelerden birini gözler önüne serer. 
Şayet kör noktada bir araç bulunduğu algılanırsa, aracın algılandığı taraftaki yan dikiz aynasında kırmızı renkli bir üçgen işareti belirir. Sürücü bu görsel uyarıyı fark edemeyecek olur da o yöne doğru dönüş sinyali verecek olursa, sistem, ilaveten bir sesli uyarı verir.
Sürücü destek sisteminin üstün özellikleri arasında hız sınırlarının ve kesinlikle geçilmemesi gereken bölgeler ile bu verilerin iptali ve bu verilerin gösterge panelinde ve MERKEZİ GÖRÜNTÜ EKRANI’ ndaki harita görüntüsü üzerinde görüntülenmesi yer almaktadır.
Güvenlik – Bir an olsun aklımızdan çıkaramayız
Mercedes-Benz’ in Bütünleyici Güvenlik Konsepti araç güvenliğini dört aşamaya bölmektedir:
Aslına bakılacak olursa, Mercedes-Benz mühendislerine, ara vermeksizin etkileyici sonuçlar ürettikleri yeni güvenlik teknolojileri üzerinde araştırma geliştirme çalışmaları yürütmek kadar ilham aldıkları başka bir alan yoktur. 
Araç güvenliğiyle ilgili ilk önemli kilometre taşı, yolcu güvenlik kafesinin 1950’ li yıllarda Béla Barényi tarafından geliştirilmesiyle kat edilmiştir. 

Günümüzde ise, Mercedes-Benz araçlarını, kazasız sürüş vizyonumuza her zaman olduğundan daha da yakın kılan Bütünleyici Güvenlik Konsepti’ ni oluşturan bir çok öğeden yalnızca biridir. Bu sisteme, içeriğinde yer aldığı motor ve donanım paketlerinden birini seçerek aracınızda sahip olabilirsiniz. Ayrıntıları, her bir model için verilen donanım bilgilerinin içerisinde bulabilirsiniz.

Ayrıntılar için:
• TechCenter'da ESP®
• TechCenter'da Akıllı Aydınlatma Sistemi
• TechCenter'da PRE-SAFE®
1. Aşama: güvenli sürüş
Kazaların bir çoğu, fiili çarpışma gerçekleşmeden çok önce başlar: anlık bir dikkat kaybı, görüş mesafesinin düşmesi ya da beklenmedik tehlikeler. 
İşte bu yüzden, Mercedes-Benz güvenlik konsepti, günlük kullanımda stressiz sürüşü desteklemek ve kritik durumları kontrol altına alabilmenizde sizlere yardımcı olabilmek adına bir dizi güvenlik önlemi emrinize amade eder.
Otomatik uzun far yardımcısı (opsiyonel)
Uzun farlar açıkken, Yol Şartlarına Duyarlı Uzun Far Desteği, daima gereken en uygun aydınlatma mesafesinde aydınlatma sağlar ve karşı yönden gelen araç sürücülerinin gözünü almasını engeller. Bu durumda sürücü, uzun far ayarıyla uğraşmaya gerek duymadan, tüm dikkatini yola verebilmektedir.

Yol Şartlarına Duyarlı stop lambaları, yanıp sönmeli
Adaptik yanıp sönebilen stop lambaları, acil bir durumda, arkadan gelen araç sahiplerine kaydadeğer ölçüde önlem alma süresi kazandırır.

Bu sayede, LED’ li yol şartlarına duyarlı stop lambalarının, arkadan çarpmalı kazaların önlenmesinde büyük bir katkısı vardır.
Adaptik yanıp sönebilen stop lambaları, aracın frenleme başlangıcındaki seyir hızının saatte 50 km ve üzerinde olduğu durumlarda ve Fren Destek Sistemi BAS’ ın acil bir frenleme durumu tespit ettiği hallerde veyahut da mevcut fren basıncının en yüksek fren basıncı değerinin % 75’ inden daha yüksek olduğu durumlarda faaliyete geçer. 

Bununla beraber, aracın frenleme başlangıcındaki seyir hızının saatte 70 km’ nin üzerinde olduğu ve aracı durduracak şekilde frenleme yapıldığı durumlarda dörtlü flaşörler de yanar.
Aktif park yardımcısı ve PARKTRONIC (opsiyonel)
Aktif Park Desteği, araç için boş park yeri bulur ve aracın park edilmesini, kaldırımla ve önünde arkasında park etmiş araçlarla uygun mesafe bırakılmasını kolaylaştırır. 
Aracı boş park yerine doğru manevra yaptırır ve sürücüyü manevra ve fren yapmaktan muaf tutar.
Aktif Park Desteği, araç ileri yönde saatte en yüksek 35 km hızla ilerlerken otomatik olarak devreye girer. 

Şayet araç saatte 30 km’ nin altında seyrediyorsa, sistem, gösterge panelinde yer alan çok fonksiyonlu görüntü ekranında bir “P” sembolü ve ileri doğru bakan bir ok işareti göstererek, araç için uygun bir park yeri bulduğunu bildirir. 

Fabrika ayarı olarak sistem yolun sağ tarafında park yeri arar. Sola sinyal verilmesi durumunda ise yolun sol tarafında park yeri arar. 

Sürücünün araç geri vitese takması, gösterilen park seçimini onayladığı anlamına gelir ve araç hızını saatte en yüksek 10 km hıza düşürmesiyle birlikte, Aktif Park Desteği kendi kendine direksiyon hakimiyetini ele alarak park manevrası yapmaya başlar. 

Sürücünün yalnızca gaz ve fren pedallarını kullanması gerekir; en çok yedi manevra yapıldığında aracın park edilmesi işlemi tamamlanmış olur. 
Sürücü istediği anda araya girerek park manevrasını düzeltebilir.

Elektronik park desteği PARKTRONIC, park manevraları sırasında aracın önünü ve arkasını kontrol ederek, olası bir çarpma durumu tespit ettiğinde sürücüyü uyarır.
PARKTRONIC, araç hızı saatte 18 km’ yi geçtiğinde devreden çıkar.

Konsantrasyon kaybı yardımcısı ATTENTION ASSIST
Bu sistem, özellikle uzun yolda ve gece sürüşlerinde sürüş güvenliğini arttırmak için düşünülmüştür. SÜRÜCÜ DİKKAT DESTEĞİ, sürücünün hareketlerine dayanarak, aşırı yorgunluk ve ciddi dikkat kaybı emareleri tespit ettiğinde, sürücünün içinin geçip anlık uykuya dalma olasılığını gidermek amacıyla sesli ve görüntülü uyarı verir. 
Aracın seyir hızı 80 ila 180 km arasındayken, SÜRÜCÜ DİKKAT DESTEĞİ, aralıksız olarak sürücünün davranışlarını ve direksiyondan gelen veri sinyallerini inceler. Sistem şayet, beraberinde sıklıkla sürücüden uyku hali emarelerinin eşlik ettiği kendini tekrar eden belli başlı direksiyon hareketleri tespi edecek olursa, gösterge panelinde “kahve fincanı” sembolü göstererek görüntülü olarak ve aynı zamanda sesli sinyal vererek sürücüyü uyarır.
Bi-xenon ön farlar (opsiyonel)
Ön far yıkama sistemiyle birlikte çift xenonlu ön farların yüksek aydınlatma gücü, karanlıkta görüşü ve görünürlüğü kusursuz şekilde arttırır. Dinamik ön far aydınlatma mesafesi kumandası, araç yolunu, karşı yönden gelen araç sürücülerinin gözünü almasını engelleyerek, kaydadeğer ölçüde yüksek bir şekilde aydınlatır.
Çift xenonlu ön farlar, kısa ve uzun far olarak xenon teknolojisinden faydalanır. 
Sonuç olarak, kısa farlar araç yolunun kenar kısımlarını daha iyi aydınlatırken, uzun farların yolu aydınlatma mesafesi kaydadeğer ölçüde artar.

Dahası, çift Xenonlu ön farlar, klasik ön farlara kıyasla daha uzun bir kullanım ömrüne sahiptir. Çift Xenonlu ön farlara entegre edilmiş LED’ ler sinyal lambaları olarak vazife görmektedir. Gündüz farları ile kedi gözü lambaları fiberoptik teknolojiden faydalanmaktadır.
Yokuşta çalıştırma destekli, fren perdah ve kurutma fonksiyonlu, TUTMA fonksiyonlu YOL ŞARTLARINA DUYARLI FREN sistemi
Fren sistemi sürüş konforunu ve güvenliği arttırır. Bir yandan, ABS Tekerlek kilitlenmesini önleyici fren sisteminin temel işlevi olan kritik frenleme manevralarının uygulanmasını yardımcı olurken, diğer yandan da sürücünün işini kolaylaştıran fonksiyonları, sürücünün günlük sürüş şartlarıyla baş etmesini kolaylaştırır. 
Sistem, rampalarda, sürücünün ayağını fren pedalından çekip gaz pedalına koyana kadar geçen sürede aracın gayriihtiyari geriye doğru kaymasını engeller.
“Ön dolum” fonksiyonu, sürücü ayağını gaz pedalından çeker çekmez, fren pabuçlarının fren disklerine basmasını sağlar. 

Bu sayede elde edilen süre kazancı, aracın durma mesafesinin kısalmasını sağlar.
Frenler ıslandığında, “fren kurutma” fonksiyonu, frenlerin işletime geçme süresini kısaltmak için, fren disklerinin üzerinde oluşan ince su tabakasını otomatik olarak yok eder. 

TUTMA fonksiyonu, sürücünün ayağını fren pedalında basılı tutmasına gerek bırakmadan aracı sabit tutar.

Çarpışma Önleme Yardımcısı
ÇARPIŞMA ÖNLEME YARDIMCISI, araç öne doğru ilerlerken önünde yeterli mesafe kalmadığı veya sabit bir nesneyle karşılaştığı zaman, görüntülü ve sesli uyarı vererek sürücüyü uyarır. 
Yol Şartlarına Duyarlı Fren Desteği, sürücüye, aracın, ileri yönde seyrederken önündeki araçla yakın temasını engelleyecek şekilde fren yapmasına yardımcı olur. 
Araç saatte 7 km’ nin üzerinde bir hızla seyrederken, sistem öndeki araçlarla olan mesafenin fazlasıyla azaldığını fark edebilir. Sistem, öndeki araca arkadan çarpma tehlikesini algıladığında, sürücüyü, görüntülü ve sesli uyarı sinyalleri göndererek uyarır. 

Şayet sistem bir tehlike sezer ve aynı anda da sürücü frene basarsa, Yol Şartlarına Duyarlı Fren Desteği, gerekli durma mesafesini sağlamak amacıyla devreye girebilir. 
Devreye girdiğinde de, olası çarpışma tehlikesini önlemek üzere gereken fren kuvvetinin tamı tamına doğru miktarda uygulanmasını sağlar. 
Hız kontrollü DISTRONIC PLUS ve Çarpışma Önleme Yardımcısı (opsiyonel)
Yenilikçi sürücü destek sistemi, sürücülere, araçlarını önlerinde seyreden araçla güvenli bir mesafede tutmalarında yardımcı olur ve gerek uzun yolda gerekse dur kalklı trafikte rahatlatır. ÇARPIŞMA ÖNLEME YARDIMCISI güvenli takip mesafesinin altına düşüldüğünde görüntülü ve sesli olarak uyarı verir.
DISTRONIC PLUS, dur kalklı trafikte, gerektiğinde aracın tamamen durmasını sağlayacak şekilde otomatik olarak araca fren yaptırır. 
Otomatik freneleme, en fazla saniyede 5 m’ lik bir yavaşlama sağlayacak şekilde uygulanır. 
Trafikte bir açılma meydana gelir gelmez, DISTRONIC PLUS, sürücünün gaz pedalına hafifçe basmasıyla veya sabit hız kumandası koluna hafifçe dokunmasıyla birlikte araç hızını otomatik olarak öngörülmüş hıza çıkarır.

DISTRONIC PLUS sert bir frenlemeye ihtiyaç olduğunu belirlediğinde, aralıklı bir sesli uyarı sinyali çalar ve gösterge panelinde bir uyarı işareti yanar. 
Bu uyarı sinyalleri vasıtasıyla sürücü, çok dikkatli olması ve gerektiğinde fren yapması hususunda uyarılmış olur.

Aracı, tamamen durduktan sonra tekrar hareket haline geçirmek için, sürücünün tek yapması gereken sabit hız kumanda kolunu kendine doğru çekmek veya gaz pedalına hafifçe basmaktır.

DISTRONIC PLUS, ÇARPIŞMA ÖNLEME YARDIMCISI ile birleştirildiğinde ÇARPIŞMA ÖNLEME YARDIMCISI PLUS adını alır.İlave bir işlevi vardır. 
Şayet kalıcı bir kaza tehlikesi söz konusuysa ve sürücü gerekli fren tepkisini vermekte yetersiz kalıyorsa, sistem, aracın saatte 200 km’ nin altında bir seyir hızı olduğu durumlarda, önde daha yavaş bir hızda seyreden ya da duracak şekilde yavaşlayan bir araçla olabilecek bir kazanın darbe şiddetini azaltmak üzere, bağımsız şekilde devreye girerek araca frenleme yaptırır. 
Yalnızca 7G-DCT 7 ileri vitesli çift debriyajlı otomatik şanzımanla birlikte sunulmaktadır.

Elektronik Araç Denge Programı (ESP®)
Elektronik stabilite programı ESP® kritik sürüş koşullarında aracın savrulmasını önler. ESP®, birbirinden bağımsız olarak tekerleklere hedeflenmiş fren müdahaleleri yaparak, aracın sürücünün altından kayma eğilimlerini azaltarak, sürüş güvenliğini arttırır.
Bununla beraber, tekerleklere iletilen motor gücü gerektiği ölçüde ayarlanır.
Sisteme bağlı çalışan bir rotadan sapma sensörü, aracın dik eksendeki hareketlerini sürekli olarak denetler ve ESP®, direksiyon açısı verileri ve araç hızı esas alınarak ölçülen bu anlık değerlerle hedef değerleri birbiriyle karşılaştırır.

ESP® aracın asıl rotasında en ufak bir sapma tespit ettiği anda, sapma yönünün tersi yöndeki tekerlekleri henüz sapma gerçekleşmeden harekete geçirerek duruma müdahale eder. Bu sayede, ESP®, sürücünün, özellikle viraj alırken ve makaslama yaparken, aracını fizik kuralları içerisinde dengede tutmasına yardımcı olur. 

Akıllı Aydınlatma Sistemi (opsiyonel)
Tali yollarda ve otobanda, virajlarda ve sisli hava koşullarında olabilecek en iyi görüş ve görünebilirlik için, yol koşullarına duyarlı çift Xenon ön farlarla birlikte Akıllı Aydınlatma Sistemi, hava ve sürüş koşullarına ve havanın aydınlık durumuna otomatik olarak ayak uydurur.
Bir bakışta Akıllı Aydınlatma Sistemi’ nde yer alan parçalar ve fonksiyonlar:
• H7 teknolojisine sahip viraj aydınlatması
• Dinamik kısa ve uzun farlar (çift Xenonlu modül)
• Aktif Ön farlar
• Otoban modu
• Dinamik ön far aydınlatma mesafesi kumandası
• Güçlendirilmiş sis farları
• LED’ li sinyal lambaları
• Tali yol modu
• LED’ li arka sis lambaları, stop lambaları ve arka sinyal lambaları
• Klasik ampullü geri vites lambası
• Ön far yıkama sistemi
• Fiberoptik stop lambası grubu
• Fiberoptik gündüz sürüş farları ve kedigözü lambaları
• Geri Görüş Kamerası (opsiyonel)
• Geri vites kamerası, aracı geri geri park etmeyi ve geri manevra yapmayı kayde değer ölçüde kolaylaştırır ve güvenli kılar. Araç geri vitese takıldığı anda otomatik olarak çalışmaya başlar ve sürücüye, MERKEZİ GÖRÜNTÜ EKRANI’ nda görüntülenen dinamik kılavuz çizgileriyle birlikte aracın arka tarafında bulunan ne var ne yok herşeyi gösterir.
• Lastik basıncı kaybı uyarı sistemi
• Lastik basıncı kaybı uyarı sistemi, tekerlek dönüş hızlarındaki değişimi esas alarak lastik basınçlarında belirgin bir düşüş olduğunda bu durumu tespit eder ve gösterge panelinde bir mesaj ileterek sürücüyü uyarır.

Şerit Takip Yardımcısı (opsiyonel)
• Sürücünün dikkatinin dağılması ve aşırı yorgunluk, aracın farkına varılmadan şeridinden çıkmasıyla sonuçlanabilir. Bu sistem, aracın istem dışı şekilde seyrettiği şeridin dışına çıktığını fark eder ve direksiyon simidinde titreşim yaparak sürücüyü uyarır.
Hız kontrollü SPEEDTRONIC (opsiyonel)
• SPEEDTRONIC’ li sabit hız kumandası, uzun yolda rahat ve yakıt tasarruflu bir sürüş imkanı sunar. 

Bu sistem, sürücünün yol almak istediği seyir hızına ilaveten, yasal hız sınırlarına güvenli bir şekilde uyulabilmesi açısından, her defasında farklı bir en yüksek araç hızı değerinin belirlenmesine de imkan tanır.

6 ileri vitesli düz şanzımanla beraber isteğe bağlı donanım olarak sunulmaktadır.
• Kör Nokta Yardımcısı (opsiyonel)
• Bu sistem trafikte karşılaşılabilecek en büyük tehlikelerden birini gözler önüne serer. 
Şayet kör noktada bir araç bulunduğu algılanırsa, aracın algılandığı taraftaki yan dikiz aynasında kırmızı renkli bir üçgen işareti belirir. Sürücü bu görsel uyarıyı fark edemeyecek olur da o yöne doğru dönüş sinyali verecek olursa, sistem, ilaveten bir sesli uyarı verir.
• Trafik İşareti Desteği (mevcut değil)
• Sürücü destek sisteminin üstün özellikleri arasında hız sınırlarının ve kesinlikle geçilmemesi gereken bölgeler ile bu verilerin iptali ve bu verilerin gösterge panelinde ve MERKEZİ GÖRÜNTÜ EKRANI’ ndaki harita görüntüsü üzerinde görüntülenmesi yer almaktadır.
• Tekerlek kilitlenmesini önleyici fren sistemi (ABS)
• Tekerlek kilitlenmesini önleyici fren sistemi (ABS), özellikle ani frenlemelerde, tekerleklerin kilitlenmesini önleyerek, daha güvenli bir sürüş sağlar. Bu da, makaslama veya kaygan yolda frenleme gibi durumlarda, sürücünün aracını kontrol altında tutmasına yardımcı olur. 
• Sistem, bunu yapabilmek için, sensörler vasıtasıyla sürekli olarak her bir tekerleğin dönüş hızını gözetler. Kilitlenmenin eşiğine gelen tekerleğe uygulanan fren basıncı düşürülür. Tekerleğin kilitlenme riski ortadan kalkar kalkmaz, fren basıncı tekrar yükseltilir.
Patinaj önleme kontrolü (ASR)
• Karda, ıslak veya kaygan zeminde aracı kaldırmak ya da hızlanmak… Bu tür şartlar altında, ASR patinaj önleme kumandası, aracın patinaj yapmasını önlemek üzere tekerleklerdeki kaymayı azaltır.
• Bu amaçla, sensörler tekerleklerin dönüş hızını ölçer. Şayet motordan tahrik gücü alan tekerleklerden birinin dönüş hızında artış (kayma) tespit edilecek olursa, ASR, motorun işleyişine müdahalede bulunarak, motorun gücünü ayarlar ve patinaj yapmak üzere olan tekerleğe fren gücü uygular. 
• BAS Fren Desteği
• Bu sistem, sürücü ani bir frenleme yaptığında devreye girerek, aracın durma mesafesini kısaltmak üzere saniyenin dilimleri kadar süre içerisinde fren basıncını arttırır. Fren desteği sistemi, bunu yapabilmek için, fren pedalına basıldığındaki araç hızını algılar ve yorumlar.
PRE-SAFE® yolcu koruma sistemi (opsiyonel)
• Bu sistem, kritik kullanım durumlarını önceden tespit ederek, olası bir kaza riskine karşı araçtakileri korumak üzere koruyucu önlemleri devreye sokmaya başlar. 
Bu önlemler içerisinde, örneğin kendinden gergili emniyet kemerlerinin gerginleştirilmesi veya açık camların otomatik olarak kapatılması bulunmaktadır.
• Sistem, düzenli sıklıkla ESP® ya da BAS gibi araçta bulunan sistemlerin sensörleriyle erişim kurar. Bu sistemlere ait sensörler, tipik kritik sürüş durumlarını tespit edebilir ve PRE-SAFE® sistemine uygun bilgilerin iletilmesini sağlayarak, standart güvenlik sistemlerini tamamlayıcı görev üstlenir.

Sürücü ile önde oturan yolcunun, istenmedik vücut hareketlerinin engellenmesi amacıyla erken bir safhada elektrikli emniyet kemerleri sıkılaştırılarak koltuklarına bağlanmalarını içeren örnekler; ya da araçtakileri dışarıdan girebilecek nesnelere karşı korumak için neredeyse tamamen kapanmış yan camlar ve açılır tavan penceresi.

Kaza savuşturulduktan ve araç dengeli ve kontrol altına alınmış bir duruma geldikten sonra, geri alınabilir koruyucu önlemler iptal edilir. 
Emniyet kemerleri gevşetilir ve önlem olarak değiştirilen tüm sistem ayarları araçtakiler tarafından arzu edilen ayarlara geri döndürülebilir.
• Sürücü ve ön yolcu hava yastıkları
• Çarpışma anında, hava yastıkları sürücü ve ön yolcunun gövdelerinin üst kısımları ile başlarını korumaya yardımcı olur. Ayrıca, vücudun tamamını da dengede tutmaya yardım ederler. Bu da bir kaza sırasında ciddi yaralanma riskini aza indirebilir. 
Hava yastıklarının açılma hızı, çarpışmanın şiddetiyle doğru orantılıdır. 
• Aktif motor kaputu
• Araç önden bir yayaya veya iki tekerlekli bir araca çarpacak olursa, motor kaputu havaya kalkar. Motor kaputu ile motor bölmesinde yer alan parçaların arasındaki mesafenin açılması, çarpışma şiddetinin daha çabuk sönümlenmesi ve dolayısıyla yaralanma riskini azalması için ilave bir deformasyon alanı yaratır.
ISOFIX arka çocuk koltuğu bağlantı noktaları
• Bu sistem, kaza anında araçta bulunan çocukların en üst düzeyde korunması açısından ISOFIX çocuk koltuklarının kolayca, hızlıca ve güvenli bir şekilde arka koltuğa bağlanmasına imkan tanır. Çocuk koltuğunun üstten bağlantılı ilave emniyet kemeriyle arka koltuk başlıklarının arkasına bağlanması, ilave güvenlik sağlar. 
Sürücü diz hava yastığı
• Sürücü tarafında bulunan diz hava yastığı, bir çarpışma sırasında hem bacakları korur, hem de tüm vücudun dengede kalmasına yardımcı olur. Bu şekilde kaza sırasında meydana gelebilecek ciddi yaralanmaların da daha hafif atlatılmasına yardımcı olur. 
• Sürücü ve ön yolcu yan hava yastıkları (tek parça göğüs kafesi/leğen kemiği hava yastığı)
• Yan hava yastıkları, yandan gerçekleşen çarpışmalarda, sürücü ve ön yolcunun göğüs kafesi ve leğen kemiği bölgelerinin korunmasına yardımcı olur. Ayrıca, vücudun tamamını da dengede tutmaya yardım ederler. Bu da bir kaza sırasında ciddi yaralanma riskini aza indirebilir.
• Hava yastıkları, merkezi kumanda ünitesi ile yan uydu sensörleri, araca etki eden hızlanma veya yavaşlama güçleri belli bir eşiği aştığında tetiklenir. Yan hava yastıkları, aracın yan tarafı ile koltukta oturan kişi arasında göğüs hizasında açılır. 
Yan cam hava yastıkları

4. Aşama: kaza sonrası
Yaşanan bir kaza sonrası oluşabilecek hasarları aza indirgemek ve kurtarma çalışmalarını kolaylaştırmak amacıyla, meydana gelen kazanın türü ve ciddiyetine bağlı olarak, bir dizi farklı önlem devreye sokulur. Kaza sonrası acil servis çalışmalarını desteklemek, Merecedes-Benz güvenlik felsefesinin bir parçasıdır.
• Mümkün olan en iyi koruma: motor otomatik olarak kapatılır ve yakıt beslemesi kesilir.
• Göz alıcı aydınlatma: kaza riskini azaltmak ve aracın yerinin bulunmasına yardımcı olması amacıyla, tehlike ve acil iç aydınlatma lambaları otomatik olarak yakılır.
• Araçtan çıkışın kolaylaştırılması: merkezi kilit sistemi otomatik olarak tüm kapı kilitlerini açar.
• Faydalı iletişim hattı bağlantısı: bir kaza veya arıza durumunda, Mercedes-Benz acil durum arama sistemi (COMAND Online multimedya sisteminin bir parçası), sisteme bağlı bir cep telefonu veya araç telefonu vasıtasıyla, acil durum hatlarından birini otomatik olarak arayabilir.
Mercedes-Benz, bununla beraber, kurtarma hizmetleri bilgi kaynağı olarak çok dilde hazırlanmış bir kurtarma kılavuzu (internet üzerinden dünya çapında erişilebilir) yayınlamıştır.
Çevre – Geleceğe doğru hızlı ileri sarın
Çevreye duyarlılıkla uyumlu kavramlar
Mercedes-Benz’ in BlueEFFICIENCY (Çevreye Duyarlı Verimlilik) konsepti, öncü verimlilik teknolojilerini ifade ettiği kadar, yakıt tüketimi ve egzos emisyonu seviyelerini en iyi halde getirmek için alınan yenilikçi önlem paketlerini de tanımlamaktadır.

BlueEFFICIENCY önlemleri
BlueEFFICIENCY (Çevreye Duyarlı Verimlilik) önlemleri, yakıt tasarrufuna yardımcı olan ve çevre kirliliğini azaltan kapsamlı araç iyileştirme çalışmalarıdır.
Yeni GLA Serisi araç modelleri de, yakıt tüketimini en düşük seviyede tutmak üzere dikkatlice tasarlanmış aerodinamikler ve enerji yönetimi önlemleriyle birlikte en verimli motorların geliştirilmesinden faydalanmaktadır. 
Yeni GLA’ da, akıllı enerji yönetiminin yanı sıra, dönüş direnci en uygun seviyeye çekilmiş lastikler kullanılmaktadır. 
Tüm motor tipleri, Euro 6 egzos emisyonu standartlarının gereklerine uygundur.

Aerodinamikler
Düşük sürtünme düşük yakıt tüketimi demektir. 0.29 kadar düşük bir Cd değerine sahip yeni GLA, kompakt SUV segmentinde ilk sıralardaki araç modellerinden biridir. Bu sıradışı aerodinamikler, aşağıda sıralanmış önlemlerin akılcı bir bileşiminin sonucudur: 
• Aerodinamik olarak en uygun hale getirilmiş ön kapı direği geometrisi sayesinde alçak ön kapı direği üst kesiti
• Ön tampon, radyatör paneli ve ön farların etrafındaki hava geçirmez sızdırmazlık elemanları
• Son derece aerodinamik yapıda tasarlanmış yan dikiz aynası kapakları, aerodinamik tasarımlı jantlar ve arka susturucular
• Tavan rüzgarlığı, yan rüzgarlıklar ve ayırma kenarlıklarıyla stop lambaları ile aerodinamik olarak şekillendirilmiş arka uç
• Taban sacının incelikle şablonlanması, arka aks göbeğine ilave koruyucu paneller eklenmesi ve arka tampona yerleştirilen hava ayırıcı sayesinde, alt taban sacı hava akış kanalı yapılanması.

• ECO start/stop fonksiyonu
• ECO start/stop özelliği, örneğin kırmızı ışıkta veya sıkışık trafikte motoru geçici olarak stop ederek yakıt tüketimini ve egzos gazı emisyonunu düşürerek yakıt masrafını kısar. ECO start/stop özelliği kayda değer ölçüde verimli, hızlı ve sessiz çalışır.
• ECO start/stop özelliği düğmesine basılarak elle devre dışı bırakılabilir ve örneğin araç içi sıcaklık seçilmiş olan sıcaklık değerinin (klima kumanda sistemine bağlıdır) altına düştüğünde olduğu gibi belli durumlarda otomatik olarak çalışması askıya alınır

Akıllı enerji yönetimi
Damlaya damlaya göl olur. Yeni GLA’ da, tüm önemli parça ve sistemlerin enerji ihtiyaçları incelendi ve daha da verimli çalışabilmelerini sağlamak için tüm seçenekler gözden geçirildi. 
• Yakıt pompası, devridaim pompası, yağ pompası ve direksiyon kutusu elektrik motoru ihtiyaç görülmedikçe çalışmaz; sürekli faal değillerdir.
• Klima kompresörü de ancak içeriyi soğutma ihtiyacı baş gösterdiğinde veya ön cam nem sensörü araç içi nem oranının çok yüksek olduğunu algıladığında çalıştırılır.
• Çevre ile uyumluluk ve geri dönüşüme katkı

Yeni GLA’ daki verimlilik teknolojileri.
Mercedes-Benz doğal kaynakların korunması ve sürdürülebilir ve aynı zamanda verimli teknolojiler sağlanması konusunda sorumluluk duymaktadır. Sonuçta amaç, taşıt araçlı hayatın istikbalini daim kılmaktır.


Bu aracın üretimi durdurulmuştur.
Teklif talebi alamazsınız.
Son 24 saatte 5 kişi bu modeli inceledi.
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Teklif almak istediğin markayı seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Teklif almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle