Sıfıraraçal.com
BMW
BMW

BMW i3

-

BMW i3 Renkleri

Turuncu BMW i3
Turuncu
Beyaz BMW i3
Beyaz
Koyu Gri BMW i3
Koyu Gri
Silver BMW i3
Silver
Tas Rengi BMW i3
Tas Rengi
BMW i3 EuroNCap
2013 Yılında yapılmış resmi test sonucudur.
Yetişkin Yolcu
Güvenliği
Çocuk Yolcu
Güvenliği
Yaya
Güvenliği
Güvenlik
Ekipmanı

BMW i3 Resimleri

BMW i3 Versiyonları

BMW i3 Yorumları

BMW i3 Misafir 20.12.2020
Bayıldım, dizaynına, renklerine, direksiyonu avuç içlerimde hissedebiliyorum. Çok beğendim
(0)
Cevap Yaz

BMW i3 Misafir 29.11.2020
bmw keşke şehir içi ama bundan daha ucuz mode sürse o zaman :) yoksar
(0)
Cevap Yaz

BMW i3 Misafir 29.11.2020
keşke para olsada alsak
(0)
Cevap Yaz

BMW i3 Mehmet Sezgin 29.10.2020
İşimi fazlasıyla görecek bir araç... BMW markasına özgü bir fiyat politikası uygulamış... İsterdim ki daha cazip bir fiyat uyarlasaydı ... Yine de bu araca sahip olmak istiyorum... İşimi göreceği gibi... Bana da yakışacağını düşündüm bir araç ...
(0)
Cevap Yaz

BMW i3 Misafir 19.07.2019
iç tasarım çok hoşuma gitti koyu gri rengi güzel
(0)
Cevap Yaz

BMW i3 Misafir 20.03.2019
bmwden degişik araç çıkmış olmamış yapamamışlar bmw mümkünse standartlarıının dışıına çıkmasın
(4)
Cevap Yaz

BMW i3 Misafir 31.01.2019
Araç çok şık ve minyon bir tipe sahip i7 serisi kadar pahalıda değil ayrıca turuncu rengi çok hoşuma gitti.
(0)
Cevap Yaz

BMW i3 Misafir 30.01.2019
Fazla tercih edilen bir araba olmasa da çok şık ve güzel bir araç bence görünüş olarak da çok kibar bir bayan için en uygun araç diyebilirim
(0)
Cevap Yaz

BMW i3 Misafir 28.07.2018
250 km kadar menzili var. aslında pek yeterli olmasada şehir içi için kullanılabilir.
(1)
Cevap Yaz

BMW i3 Misafir 17.07.2018
içindeki ahşap yerler özel ağaçlardan yapılıyor. okaliptus du sanırım ferahlık sağlıyor diye biliyorum. arabanın sadece full batarya ile 250 km civarı gitmesi problem olabilir. oda şiçi oalrak düşünürsen problem değil.
(0)
Cevap Yaz

BMW i3 Misafir 30.05.2018
kendi stili ve kendi tarzı olan bir araba
(0)
Cevap Yaz

BMW i3 Misafir 8.05.2018
çok tatlı bir görüntüsü var kullanmak istiyorum o yüzden bu arabayı almak istiyorum en kısa sürede
(0)
Cevap Yaz

BMW i3 Misafir 22.05.2017
Herkes binmez bu arabaya bence
(0)
Cevap Yaz

BMW i3 Misafir 10.05.2017
Elektironik araba :D
(0)
Cevap Yaz

BMW i3 Misafir 3.05.2017
Elektrikli araba ama çok küçük yapmışlar
(0)
Cevap Yaz

BMW i3 Misafir 19.04.2017
Kullanan varmı ki bunu elektiriği bitti biteceğine yakın baban sana radyo falan açtırmıyor saçma olur :D
(0)
Cevap Yaz

BMW i3 Misafir 11.04.2017
Çok tatlı bir araba olmuş görünüşü de gayet iyi
(0)
Cevap Yaz

BMW i3 Misafir 3.04.2017
Bu küçük araba nasıl oluyor da böle geniş ola biliyor bazı arabalar kocaman ama içi çok küçük anlam veremedim bak şimdi
(0)
Cevap Yaz

BMW i3 Misafir 22.03.2017
Vergi yükünden dolayı Türkiye ye getirilmeyen araçtır.
(2)
Cevap Yaz

BMW i3 Misafir 6.03.2017
Dışardan küçük gözüken bir araç ama içi geniş rahat bence
(0)
Cevap Yaz

BMW i3 Misafir 12.12.2016
sonunda beklenen elektrikli model geldii
(1)
Cevap Yaz

Daha Çok Kullanıcı Yorumu Gör
BMW i3 için Görüşlerini Bildir
Gönder

BMW i3 Hakkında Genel Bilgiler

eDrive özellikli BMW i3'ün her detayı ve her özelliği, canlı bir şehir hayatını tamamlayıcı şekilde tasarlanmıştır. Tamamen emisyonsuz elektrikli motoruyla BMW i3, belirli otomobiller için kısıtlamaların uygulandığı, bir otomobile en çok ihtiyaç duyulan şehir merkezlerinde mobiliteyi garanti eder. Ekolojik bir açıdan bakıldığında, BMW i3 düşük hızlardan veya tamamen hareketsiz halden başlayarak nefes kesen hızlanma özelliği ile sizi etkiler, 160 km'ye kadar menzil sunan yüksek gerilimli batarya (lityum iyon yüksek gerilimli batarya) ile şehrin en yoğun alanlarında bile tüm varış noktalarını destekler ve aynı zamanda menzil için endişelenmeden rahat bir yolculuk yapmanızı sağlar.


BMW i3. BAKIŞ AÇINIZI DEĞİŞTİRECEK.
eDrive özellikli BMW i3.
Yeniden düşünme zamanı. Sürdürülebilir, emisyonsuz mobilite. eDrive özellikli BMW i3 günlük yaşamınızda ulaşımı yeniden tasarlayacak.

Tasarım
Tutarlı bir şekilde sürdürülebilir tasarımı, i3'ü büyük şehirler için mükemmel bir seçenek haline getirir. Saf elektrik enerjisi ile çalışan ve sürdürülebilir, emisyonsuz mobilite gereksinimlerine uygun olarak özelleştirilmiş otomobil akıllı bir yolculuk yöntemini hayata geçirir. Otomobil her detayın amacına uygun olarak optimize edildiği entegre ve uyumlu bir konsepti temsil eder. Bu özellik işlevsel açıdan dinamik dış tasarım ile sade ve saf iç tasarımda görülebilir.

TASARIM FELSEFESİ.
BMW i, tutarlı bir sürdürülebilirlik kavramıyla öne çıkan vizyon sahibi bir otomobil ve yeni bir premium mobilite anlayışını temsil eder. BMW i otomobillerinin ilham veren, geleceğe yönelik tasarımı bu özelliği her yönüyle keşfedilecek bir şey haline getirir. Orijinalliği otomobillerin yenilikçi teknolojisini görselleştirir ve hafiflik, güvenlik ve verimlilik gibi değerleri dış ve iç tasarıma aktarır. Böylece otomobillere kendi benzersiz kimliğini veren eşsiz bir estetik elde edilmiştir. BMW i otomobillerinin sürdürülebilirlik ve verimlilik arzusundan doğan tasarımı, temiz, saf, homojen ve aynı zamanda dinamiktir. Belirgin kenarların seyrek kullanımıyla vurgulanan düz yüzeyler, tek parça dökme şeklinde görünür. Bu durum işlevsel detaylarla ve yenilikçi çözümlerle bağlantılı olarak otomobillerin geleceğe dönük tasarımını açık biçimde formüle eden, heyecan verici modern bir tasarım diliyle sonuçlanır.

DIŞ TASARIM.
Dinamik ve kompakt orantılar BMW i3’ün manevra becerisini gözler önüne serer. Yandan bakıldığında cam tasarımı ve kapı eşikleri dinamik bir form oluşturur. Akıcı silueti ve uzun aks aralığı, yolcu bölümünde ferahlık etkisi sunarken, otomobilin ön ve arka kısmındaki kısa dış mesafeler en dar yerlere bile park etmeyi kolaylaştırır. Karşılıklı kapılar yolcu bölümünün açık tasarımına rahat erişim sağlar.
BMW i3'ün özellikle karakteristik olan niteliği de motor bölümü kapağından tavana ve oradan da arka kısma uzanan 'siyah kuşak' adı verilen şerittir ve otomobile özellikle hafif bir görsel performans sağlar. Akıcı çizgilerden oluşan tipik BMW i tasarımı arka kısımda pencere yüzeylerinin birbiriyle birleşerek oluşturduğu formlarda gözlenebilir ve özellikle çok iyi bir genel görüş sunar. Büyük 19 inç jantlar sürtünme oranını azaltır ve aerodinamik detaylarla birlikte en üst düzeyde verimlilik sağlar. 

İÇ TASARIM.
BMW i3'ün LifeDrive mimarisinin özel tasarımı otomobil iç tasarımına yönelik tam anlamıyla yepyeni bir dünyaya açılır. Enerji deposunun Drive modülünün zeminine yerleştirilmesiyle, iç mekanı bölen bir merkezi tünel yoktur. Tüm Life modülü iç mekan alanı olarak kullanılabilir ve yenilikçi olduğu kadar geleceğe dönük görüntüsü ve benzersiz yeni işlevselliğiyle tamamen yeni bir duygu yaratır.
BMW i3'ün Life modülünün geniş boyutları yolcuların daha yüksekte oturmasını sağlayarak iç mekanın üzerinde dışarıyı seyredebilmelerini mümkün kılar. Bu yükseltilmiş koltuk konumuna 'yarı hakim’ pozisyon adı verilir ve karmaşık şehir trafiği üzerinde net bir görünüm sunar. Aynı zamanda otomobile girip çıkmayı daha konforlu hale getirir. İç alanın merkezi tünelle bölünmemesi sayesinde otomobil içinde yer değiştirmek ve zorlu ve sıkışık park durumlarında gerektiğinde otomobilden diğer taraftan inmek kolaydır.

İÇ TASARIM DÜNYASI.
BMW i3'ün tüm modellerinde, tekstil malzemeleri modern ve genç estetiği vurgulamak üzere işlevsel olarak kullanılır. Tekstil yüzeyler iç tasarımda keyif veren bir akustik oluşturan ses emme özelliklerine sahiptir ve aynı zamanda koltuklarda ısı yönetimine de katkıda bulunur. Donanım seçeneklerinde bilinçli olarak siyah öğelerin kullanımından vazgeçilmiştir ve şekillendirilen tekstil malzeme sayesinde doğal elyaf kullanımını kusursuz şekilde tamamlayan parlak ve canlı bir izlenim oluşturulmuştur. Yüzeylerde kullanılan elyaf ve yenilenebilir kaynaklardan oluşan yapıların siyah yerine antrasit yüzeyler arasından görünmesi sağlanır. Dört farklı, kusursuz biçimde eşleşen iç dünyalar ATELIER, LOFT, LODGE ve SUITE, BMW i3'ün karakter özelliklerini ifade eder.

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK VE MALZEMELER.
Markanın karakteri, BMW i'nin renk ve malzeme tasarımında görülebilir: ‘Yeni Premium’. Ön planda vurgu doğallık ve modernizme verilirken, ayrıcalıklı ve yenilikçi bir iç tasarım deneyimi de yaratılır. BMW i, sürdürülebilirlik ile öne çıkan yeni bir mobilite kavramının yaratıcısı ve öncüsüdür. Bu nedenle BMW i3'ün iç tasarımı markanın tipik sürdürülebilirlik özelliğinin bir yorumunu oluşturur ve premium iddiasına uygun yeni ve yenilikçi malzemelerle meydana getirilir.
BMW i3'ün iç tasarımı doğal malzemelerin göz önünde kullanımıyla ayırt edilir. Yan kaplamalarda ve kontrol panelinde kullanılan doğal elyaf, doğal kaynakları korunmasını temel alır ve hem sürdürülebilirliği hem de BMW i'nin premium olma iddiasını öne çıkarır.

Sürüş
Mobiliteyi yeniden tanımlamak, çevre bilinci ve çevik sürüşün çok daha fazlasını ifade eder. Yenilikçi BMW eDrive motoru yerel ölçekte emisyonsuz olmasının yanı sıra, benzersiz bir sürüş keyfi sunarken, rahatlatıcı ve neredeyse sessiz bir sürüş deneyimi yaşatır.

BMW eDRIVE.
BMW eDrive, BMW EfficientDynamics teknolojisi kapsamında üretilen yenilikçi bir gelişmedir. BMW tarafından lityum iyon yüksek gerilimli batarya ve akıllı enerji yönetimi özellikleriyle bir arada geliştirilen, etkileyici bir çevikliğe sahip elektrik motoru, her durumda sürüş keyfi ve verimlilik sunar. BMW i3 şehirde otomobil sürmenin gerekliliklerini kusursuz şekilde yerine getirirken, aynı zamanda menzil endişesi yaşamadan rahat bir yolculuk yapmanızı sağlar.
HAREKETSİZ DURUMDAN İTİBAREN 250 Nm TORK.
BMW i3 yüksek torklu elektrikli motoru sayesinde daha güçlü otomobilleri daha ilk metrelerde zorlanmadan geride bırakmayı başararak gösterişli bir kalkış yapar.
BMW i3 şehir trafiğinde neredeyse sessiz bir şekilde süzülür. Yüksek torku, arkadan itişi ve dar dönüş açısı ile oldukça çevik bir otomobildir.

DİNAMİKLER.
Yenilikçi sürüş keyfi.
Olağanüstü bir torkla birlikte etkileyici hızlanma değerleri sunan yüksek performanslı elektrikli motoru, özellikle alçaltılmış ağırlık merkezi ve ideal ağırlık dağılımının bileşimi, hayranlık uyandırıcı düzeyde çevik bir sürüş deneyimine öncülük ederek yenilikçi sürüş keyfi sunar.
Elektrikli motorun yüksek torku, çok geniş bir devir aralığında sunulur, böylelikle elektriğin homojen bir biçimde dağılımını kolaylaştırır. Tek aşamalı iletim elektriğin arka tekerleklere en ideal şekilde aktarımını sağlar ve BMW i3'ü elektronik kontrol sistemi sayesinde, güçte herhangi bir kayıp olmadan dengeli bir şekilde 150km/sa hıza ulaştırır.

MENZİL.
Geçtiğimiz yıllarda, test müşterileri BMW Group'a ait elektrikli otomobillerle 20 milyon kilometreden fazla yol yaptı. Bu test sürüşlerinde, tipik işten eve, evden işe yapılan yolculuklarda yüksek gerilimli bataryanın yalnızca iki ila üç günde bir şarj edilmesinin gerektiği ve BMW i3'ün 160km'ye kadar menzilinin günlük kullanım için gerekenden çok daha fazla olduğu görüldü. BMW i3'ün sürüş sistemi geliştirilirken bu test sürüşlerinden elde edilen bilgilerden yararlanıldı. Range Extender özelliğiyle BMW i3 300 km'ye varan* bir menzile ulaşabilir. Dinamik menzil ekranı çevresel olarak doğrudan erişilebilecek varış noktalarını gösterir; Menzil Asistanı varış noktasına bağlı olarak elektrikli kullanım menzilinin yaklaşık %30 oranında artırılması için ECO PRO sürüş moduna geçilmesini tavsiye eder.* Daha uzun bir yolculuk gerekiyorsa, BMW Add-on Mobility hizmeti sürücünün geleneksel bir BMW otomobile geçiş yapabilmesini sağlar.
* Dahili BMW tüketim çalışmalarında elde edilen veridir. Sürüş menzili bir çok faktöre dayanmaktadır özellikle de kişisel sürüş biçimi, seçili rota, hava koşulları, ısıtma/soğutma kullanımı, ön iklimlendirme bunlar arasındadır.

RANGE EXTENDER.
Standart COMFORT sürüş modunda 160 km'ye kadar* menzille, BMW i3 tipik işten/eve aralığında gerçekleştirilen kullanım taleplerinin büyük çoğunluğunu karşılar. BMW i3'ün daha uzun menzillerde düzenli olarak kullanılması gerekirse, BMW i3'e uygun opsiyonel bir Range Extender (REx) ile menzilin 300km'ye kadar artırılması mümkündür.* Range Extender REx normal benzin ile akıcı ve sessiz bir şekilde çalışan küçük bir yanmalı motordur. Bu motor yüksek gerilimli bataryayı şarj eden bir jeneratörü çalıştırır böylelikle otomobil yoluna elektrikli olarak devam edebilir.
* Dahili BMW tüketim çalışmalarında elde edilen veridir. Sürüş menzili bir çok faktöre dayanmaktadır özellikle de kişisel sürüş biçimi, seçili rota, hava koşulları, ısıtma/soğutma kullanımı, ön iklimlendirme bunlar arasındadır.

Şarj
HER YERDE VE HER ZAMAN KONFORLU ELEKTRİKLİ MOBİLİTE.
BMW i3'ün şarj edilmesi.
Yenilikçi bir şarj konsepti, elektromobilite açısından yeni bir boyut oluşturur. BMW i3, wallbox ya da şarj kablosu kullanılarak evde hızlı, kolay ve rahat bir biçimde şarj edilebilmesinin yanında, sayıları sürekli olarak artan resmi şarj istasyonlarında yolculuk sırasında da şarj edilebilir. BMW i3 bu istasyonları dinamik menzili ve şarj istasyonlarını gösteren tam bağlantılı BMW i Navigation gibi yenilikçi BMW ConnectedDrive Servisleri aracılığıyla kolaylıkla bulur.

EVDE ŞARJ.
Evinizde kendi park alanınız varsa, BMW i Wallbox kullanarak BMW i3'ü kolaylıkla şarj edebilirsiniz. Evin ya da garajın duvarına monte edilen bu şarj istasyonu BMW i otomobillerinin benzersiz tasarımını tamamlamanın yanı sıra, BMW i3'ü birlikte verilen standart şarj kablosuna göre %30 oranında daha hızlı şarj eder, yani 6 saatin altında bir sürede BMW i3'ün şarj kapasitesinin %80'ini sağlar.*
Wallbox Pure standart versiyonuna ek olarak Wallbox Pro kendi başına enerji üretilebilen bir güneş enerjisi beslemesi dahil olmak üzere çok sayıda konfor işlevi sunar. Wallbox, doğrudan BMW'den bireysel kurulum hizmetini içerir. Özel mülkünüzün bir wallbox monte edilmesine uygun olup olmadığını görmek için lütfen aşağıdaki linki kontrol edin. BMW i, e-mobilite açısından kesintisiz sürdürülebilirliği temsil ettiğinden, arzu ederseniz belirli BMW i Yetkili Satıcılarından bir yeşil enerji sözleşmesi de alabilirsiniz.

EV-DIŞI ŞARJ.
BMW i, BMW i3 için yolculuk sırasında en uygun şarj seçeneklerini sunacak yenilikçi bir konsept yarattı. Ek olarak, BMW i'nin mobilite servisi ve en büyük mobil şarj istasyonu tedarikçileri birliği olan ChargeNow konsepti de, uzun süreli park yeri kullanıcılarının BMW i3'lerini örneğin otoparklarda şarj edebilecekleri yarı kamusal park seçenekleri sunar.
BMW i3 navigasyonu, BMW i Remote Uygulaması ve BMW ConnectedDrive İnternet portali aracılığıyla otomobilde görüntülenen uygun şarj seçeneklerini ararken sizi destekler ve menzil asistanından gelen bilgileri dikkate alır. Kullanım, merkezi olarak geçerli ChargeNow kartıyla para kullanılmadan gerçekleşir. Yalnızca aylık elektrik maliyeti size faturalanır.

360° ELEKTRİKLİ.
BMW i, 360° ELEKTRİKLİ portföyünde elektrikli sürüşü konforlu bir deneyim ve günlük bir keyif haline getiren çok çeşitli yenilikçi ürünler ve hizmetleri bir araya getirir.

CO2: 0gr/km
Mobiliteyi yeniden tanımlamak, çevre bilinci ve çevik sürüşün çok daha fazlasını ifade eder. Yenilikçi BMW eDrive motoru yerel anlamda emisyonsuz olmasının yanı sıra, benzersiz bir sürüş keyfi sunarken, rahatlatıcı ve neredeyse sessiz bir sürüş deneyimi yaşatır

BMW i3 Haberleri

Bu aracın üretimi durdurulmuştur.
Teklif talebi alamazsınız.
Hemen Sana Özel Teklif Al
Son 24 saatte 95 kişi bu modeli inceledi.
Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle