Sıfıraraçal.com
  Hemen Teklif Al
1 versiyon
964.700 TL

Space Star

0 - 3
1 - 3
2 - 3

Mitsubishi

Mitsubishi Markası Hakkında Genel Bilgiler

Kuruluşu: 1872

Kasa Tipleri: Binek ve Ticari Araçlar

Mitsubishi Marka Tarihçesi

Mitsubishi iş grubunun bir parçası olan Mitsubishi Motors, Japon ve uluslararası otomobil pazarındaki yerini aldı. Şirketin tarihi, 1917'de, Fiat Tipo 3'ü temel alan yedi kişilik bir sedan olan ilk Mitsubishi modelinin montaj hattından çıkmasıyla başlar. Bu konuda başarı elde edemeyen şirket, sadece 22 adet model yapıldıktan sonra üretim durdurmak zorunda kalır.

Gerçek üretim, Mitsubishi Shipbuilding ve Mitsubishi Aircraft Co.'nun 1934'te birleşmesinden sonra başlar. Uçak, gemi ve tren vagonları üretmeye odaklanan şirket, 1937'de PX33 adını verdiği bir prototip sedan yapmak için zaman buldu. Fakat savaş yaklaştıkça şirket askeri kullanım araçlarına yönelmek zorunda kaldı.

Fakat savaş bittikten sonra Japon üretici, üç araçlı küçük bir araç olan Mizushima ve komik bir ismi olan Silver Pigeon olan bir scooter ile otomobil üretimine bu sefer gerçekten giriş yaptı. Ardından eski holdingin bölünmesi geldi, çünkü fetheden Müttefikler Japonya'nın endüstriyel gelişimini olumlu gözle görmediler.

On yıl sonra, Japonya'da işler iyiye gidiyordu ve giderek daha fazla aile araba satın alırken kişisel ulaşım yeniden bir sorun haline geldi. Kitleler için bir sedan olan Mitsubishi 500'e ve ardından 1963'te Minica küçük otomobil ve Colt 1000'e girin. Satışların artması ile birlikte Mitsubishi holdinginin kalıntıları 1970'de bir kez daha birleşti.

Şirket için bir sonraki adım, bu durumda Mitsubishi'nin %15'ini satın alan Chrysler adlı yabancı bir şirketle ittifak kurmaktı. Avustralya.

Bu şekilde Mitsubishi, üretimde sayıları artırmayı başardı ve Avrupa çapında bir dizi bayilik kurdu. Ancak Mitsubishi için işler iyi gidiyorsa, 1980'de Avustralya üretim bölümünü satmak zorunda kalan Amerikalı ortağı için aynı şey söylenemezdi.

İki yıl sonra Mitsubishi, Tredia sedan, Cordia ve Starion coupe ile Amerikan pazarına kendi adı altında girecekti. Araba kotası 30.000 araç olarak belirlendi, ancak Japonlar bu sayıyı artırmaya hevesliydi ve aktif bir reklam kampanyası başlattılar. 80'lerin sonunda Mitsubishi, dünya çapında 1,5 milyon adet üretti.

Mitsubishi ve Chrysler, katı ithalat yönetmeliklerini aşmak ve iki şirket arasındaki gerilimi azaltmak için, 1987 yılında üretime başlayan Diamond-Star Motors adı altında Normal, Illinois'de yeni bir araç üretim şirketi kurdu. Bu tesis Mitsubishi Eagle, Eagle Talon ve Plymouth Laser'i içerir.

1988 yılında şirket statüsünü özel mülkiyetten kamuya değiştirdi. Mitsubishi endüstrileri şirketin %25'lik payıyla en büyük hissedar olarak kalırken, Chrysler payını %20'ye çıkardı. Daha sonra, 1992'de öz sermayeyi sadece %3'e düşürdü ve hatta Diamond-Star Motors'taki hissesini sattı ve Mitsubishi'yi tek sahip olarak bıraktı.

1995 yılında Mitsubishi Motors, daha önce Amerika pazarında bilindiği üzere adını DSM'den akım olarak değiştirdi. Ayrıca, 2002 yılında yeni bir Kuzey Amerika Üretim Bölümü açtı.

2000 yılında Mitsubishi, yeni kurulan Daimler-Chrysler şirketi ile Alman-Amerikan grubuna 1,9 milyar dolara, kusur örtbas skandalı ortaya çıktığında orijinal fiyattan 200 milyon dolara mal olan yeni bir ortaklık aradı. Mitsubishi'nin 1977 yılına kadar üretim arabalarındaki arızalı frenlerden arızalı debriyaj sistemlerine kadar her şeyi içeren kusurları sistematik olarak örtbas ettiği görülüyor. Haber açıklandığı zaman, şirket 163 bin 707 aracı ücretsiz onarım için geri çağırmak zorunda kaldı.

Bu, Asya bölgesindeki ekonomik krizle birleştiğinde Mitsubishi'nin kâr kaybına ve hatta düşen talebi karşılamak için küçülme ihtiyacına neden oldu. Mitsubishi'yi tekrar yoluna sokan şey, yeni nesil arabalar, canlandırılmış modeller ve ileri görüşlülüktü. Asya pazarı için mükemmel olan küçük bir otomobil olan Mitsubishi i ve yeni Lancer ve Outlander, şirketi yeniden piyasaya sürmeye yetti. Bu, Mitsubishi'de dört yıl içinde 2006'da ilan edilecek ilk karlı çeyreğe yol açtı.

Mitsubishi Fiyat Listesi

Bugün Mitsubishi Modelleri Türkiye'de yaygın olarak kullanılan araçlar arasına girmeyi başardı. Mitsubishi Fiyat Listesi sürekli güncellenen ve oldukça kullanışlı olan modelleriyle, görsel ve yazılı medya aracılığıyla yaptığı Mitsubishi Kampanyaları'yla adından sıkça söz ettireceğe benziyor. Türkiye pazarındaki yerini korurken Sıfır Mitsubishi Fiyatları'nın pazarda rekabet edilebilir olmasına büyük katkı sağladığını bilen firma üretimini yaptığı tüm modelleri'nin fiyatlarını piyasa koşullarına denk tutmaya gayret ediyor.

Mitsubishi Yorumları

Mitsubishi Space Star Misafir 22.12.2023
CVT’den aşırı memnunum 2023 Şubat’da aldım. Vites geçişi hissetmiyorum. Tam şehir içi arabası. Metalik kırmızısı çok yakışıyor. Görenlerin ilgisini çektiğini fark ediyorum. Ufak klasmanda dolayısı ile bagajından performans beklemiyordum. Multimedyasına bayılıyorum. Ses sistemi çok iyi. Araç içi kaliteside başarılı. Ufak ama yine de aynı sınıftaki i10’a göre çok daha iyi. Yokuş performansı için soru işaretlerim vardı ama maşallah iyi alıyor. Evin ikinci arabası, hanım sattırmıyor
(0)
Cevap Yaz

Mitsubishi Space Star Misafir 13.12.2023
trakyada yetkili servis yok 2 yıl önce aldım araç güzel ama servis çok sıkıntı şimdiki aklım olsa almazdım
(0)
Cevap Yaz

Mitsubishi Space Star Misafir 3.12.2023
Merhaba 2004 1.6 98 hp otomatik vites bir araç almayı düşünüyorum. Parça sanzuman motor gibi işlemlerde sorun yaşar mıyım
(0)
Cevap Yaz

Mitsubishi Space Star Misafir 7.02.2023
Araç güzel ama muadilleri daha uygun gördüm ve arac göre fiyatı cok fazla
(0)
Cevap Yaz

Mitsubishi Space Star Misafir 3.01.2023
Mayıs 2022'de 364 bine aldık aracı, yaklaşık olarak 7 aydır aktif olarak kullanmaktayım. Şehir içi olarak değerlendirdiğinizde kullanışlı özellikle spor modda bir tık daha iyi gidiyor. Özellikle istanbul gibi uzun süre trafikte zaman geçiriyorsanız çok iyi bir araç. Uzun yolda 120'yi geçtiğiniz an hissediyorsunuz. Paket doluluğu olarak ise muhteşem, geri görüş kamerasından, dokunmatik ekrana, android ve apple car play kullanımı kolay, yokuş kalkış sistemi çok iyi asla kaydırma yapmıyor.
(1)
Cevap Yaz

Mitsubishi Space Star Misafir 13.12.2022
Ben Aralık 2019 da aldım (100.500e) hala araç bende, bebeğimiz var eşya falan oluyor ve bagaj küçük geldiği için biraz büyük araç alalım diyoruz ama inanın arabayı satmak istemiyoruz, ikinci araç alıcaz eşim sattırmıyor :) motor küçük turbo yok ama CVT ile uyumu o kadar güzel ki eğer Ds moduna alırsanız 90-100 e kadar 1.6 atmosferik hissiyatı veriyor. 2200 devirde 110-120 arası gidiyor düz yolda. Yakıt sarfiyatı olarak sanırım en iyisi olabilir benzinli araçlar arasında.
(1)
Cevap Yaz

Mitsubishi Space Star Misafir 28.05.2022
Yakıt tüketimi katalog verilerden bile iyi fiyat performans beklentilerimin üstünde, alt segment olmasına rağmen donanımı tatmin ediyor. Uzun yol performansı fena değil ama şehir içi performans bence üst düzey.
(0)
Cevap Yaz

Mitsubishi Space Star Misafir 28.01.2022
uygun kapsamlı bır arac bayılerde bırkac ere sordugumda ıse fıyat farkı vardı
(5)
Cevap Yaz

Mitsubishi Space Star Misafir 1.10.2021
küçük bir aracın haddinden fazla pahalı olması üzücü
(3)
Cevap Yaz

Mitsubishi Space Star Misafir 24.09.2021
16 Eylülde aldım. Beklentilerin üzerinde bir araç. Aracı alır almaz 250 km kadar uzun yol yaptım. Sol şerit 140 ile akıyor. Yeterki devrini alsın gitmem demiyor. Sport mod bu durumda etkili. Kullanımı çok zevkli pratik bir şehir içi aracı. Donanımı olduka iyi. Bu paraya daha iyisi yok.
(1)
Cevap Yaz

Mitsubishi Space Star Misafir 20.08.2021
19.08.2021 tarihinde 185.000 TL ye aldım aracı. Eğer aileniz kalabalık değilse, her ay uzun yola çıkmıyorsanız ve sakin bir kullanıcı iseniz, ayrıca hemen satmayıp uzun süre kullanmayı düşünüyorsanız pisayasadaki en az sorun çıkaran, en uygun yakıtlı f/p aracı olduğunu düşünüyorum. Olumsuz yönleri ise, araç 2021 model olmasına rağmen ön konsoldaki çoğu parça 2010 lardan kalma gibi, bagaj hacmi oldukça küçük, 2.eli de iyi değil.
(1)
Cevap Yaz

Mitsubishi Space Star Misafir 19.08.2021
merhaba arkadaşlar ben en çok yokuşlarda performansı nasıl herhangi bir sorun yaratıyor mu teşekür ederim
(16)
Cevap Yaz

Mitsubishi Space Star Misafir 17.08.2021
Aracın sadece beni 1.2motor 80beygir kısmı düşündürüyor.kullananlar acaba kalkışı, kaçışı,klima açıkken gidişi nasıl aydınlatırsanız sevinirim.
(4)
Cevap Yaz

Mitsubishi Space Star Misafir 11.08.2021
Bagajı dışında harika bir araç. Bu özellik CVT şanzıman bu fiyata hala yok.
(6)
Cevap Yaz

Mitsubishi Space Star Misafir 9.06.2021
nisan 2021 de aldım (170000) memnunum sınıfında fiatına göre en ekonomik ve donanımlısı uzun yola bile rahatlıkla gidilebilecek konfor ve kullanım zevki veren özellikle otobanda dört litre benzinle yüz km gidebilecek bir araç..
(3)
Cevap Yaz

Tüm Kullanıcı Yorumlarını Gör

Mitsubishi Haberleri

Tüm Mitsubishi Haberini Gör
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Teklif almak istediğin markayı seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Teklif almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle