Sıfıraraçal.com
  Hemen Teklif Al
1 versiyon
6.208.923 TL

XF

2 versiyon
4.718.560 TL ile 5.179.218 TL

XE

2 versiyon
6.723.775 TL ile 7.113.979 TL

F-PACE

3 versiyon
3.754.780 TL ile 4.410.322 TL

E-Pace

0 - 4
1 - 4
2 - 4
3 - 4

Jaguar

Jaguar Markası Hakkında Genel Bilgiler

Kuruluşu: 1945

Kasa Tipleri: Binek Araçlar

Jaguar Marka Tarihçesi

Jaguar, İngiltere merkezli bir otomobil markasıdır. 1945 yılında kurulan firmayı BLMC (British Leyland), 1990 yılında Ford'a satılmıştır. Jaguar, 2008'e kadar Ford'un PAG adını verdiği ve Land Rover, Volvo, Aston Martin gibi lüks ve prestijli markalardan oluşturduğu alt grublar arasında yer almaktadır. 26 Mart 2008 tarihinde Hindistan'ın en büyük, en önemli otomotiv markası Tata'ya satıldı.En önemli modeli 1965 yılında piyasaya sürülen E-Type, çok büyük satış başarıları elde etmiştir. Diğer bir önemli  model ise 1970-80 döneminde üretilen XJ-S 2 kapılı modeldir. Jaguar, otomobillerinin motor kaputunun üstünde yer alan ve zıplayan Jaguar figürünü, olası meydana gelebilecek kazalarda, yayaların yaralanma riskini azaltmak için değiştirilmiştir.Firma, ürettiği yeni modellerine bu jaguar figürü yerine, jaguar resimli bir plaket monte etmektedir.

Eskiden olduğu kadar nadir olmayan bir manzara olan Jaguarlar, 1922 yılında farklı bir şirket adı ve profili altında ortaya çıktı. William Lyons ve William Walmsley tarafından Swallow Sidecar şirketi olarak kurulan şirket, daha sonra, 1932'de ilk Jaguar otomobilinin piyasaya sürülmesine yol açacak olan otobüs binasını üstlenmek için sepet üretimini bıraktı. 1945'e kadar, tüm Lyons & Walmsley otomobil yaptı. İkinci Dünya Savaşı nazi birlikleri etiketlerine benzerlikler nedeniyle yazı bırakıldığında, şirketin sepetçilik yapma köklerini hatırlatan SS baş harflerini taşıyordu. Yeni isim olarak Jaguar seçildi.

Jaguar öncesi dönemde şirket, eleştiriler kadar beğeni toplayan çok sayıda model, güzel tasarımlı otomobiller üretti. Gerçekten de, bazı sesler Jaguar'ın saf performans ve güvenilirlikten ziyade cazibe ve stil hakkında olduğu konusunda ısrar etti. Bugüne kadar merkezi Coventry, Büyük Britanya'da bulunan ana Jaguar fabrikası, tüm otomobil üretim aşamasından geçmek yerine daha çok karoser tasarımı ve montajı ile ilgilendi. Motorlar ve şasiler Standard Motor Company tarafından sağlanırken, ilki daha sonra iki yarış tutkunu ve tutkulu motor geliştiricisi olan William Heynes ve Harry Weslake tarafından Jaguar tasarımlarına uyacak şekilde değiştirildi.

1930'larda 1932 SS1 ve sportif SS90 gibi bir dizi lüks sedan otomobil ürettikten sonra Jaguar, o zamanın en hızlı üretim otomobili olan XK120'nin lansmanı ile otomotiv endüstrisini şaşırttı. Yaklaşık 180 hp güç verebilen 3.4 litrelik bir motora sahip olan XK, 125 mph'nin üzerinde bir maksimum hıza ulaşabilir ve 5 saniyeden daha kısa bir sürede 0'dan 60'a hızlanabilir. Saf performansı, uygun fiyatı ve sportif, ince oval şekilli ızgarası, otomobili bir ikona dönüştürdü. Jaguar sonunda, rekabeti delen harika bir dizi diş göstererek gülümsemişti.

Diğer ülkelerde de ilgi uyandıran XK 120, 10.000'den fazla birimde üretildiği ve Jaguar'ın ilk ihracat modeli olduğu için büyük bir popülerlik kazandı. 120'nin yükseltmeleri, XK 140 ve 150 ile devam etti.

1950'li yıllarda, Jaguar vurguyu büyük salon arabaları üretmeye kaydırdı. Mk VII, tamamen yeni bir serinin ilkiydi. Beğenilen XK motorları tarafından çalıştırılmasına rağmen, yeni araçlar o kadar başarılı değildi. ancak Mk ii, daha küçük ve farklı bir tarza sahip bir sedan aksini kanıtladı ve o sırada Jaguar'ın en çok satan ikinci otomobili oldu ve yaklaşık 123.000 adet üretildi.

60'lar geldiğinde Jaguar, vahşi E-type'ın piyasaya sürülmesiyle daha da güçlenen güçlü bir itibar kazanmıştı. Mart 1961'de Cenevre Otomobil Fuarı'nda resmen tanıtılan E-type, göz kamaştırıcı ve rekor kıran nihai modeldi. Güzel bir tarza sahip ve inanılmaz derecede hızlı olan araba, 150 mil/saat inanılmaz bir hıza ulaşabiliyordu. C ve D tipi mirasın mirasçısı olan yeni model, dünyanın gördüğü hiçbir şeye benzemiyordu.

Üstten kam motoru, dört tekerlekli disk frenleri ve bağımsız arka süspansiyonu, İngilizlere karşı birkaç kez kaybeden Ferrari için onu bir şampiyon arabası ve yarış pisti kabusu haline getiren özellikleriyle E-type öncekilerden daha gelişmiş bir teknolojiydi. üretici.

70.000'den fazla birimde üretildikten sonra, Jaguar E-type'ın üretimi 1975'te çok başarılı olmayan XJS ile değiştirildiğinde sona erdi. William Lyons'ın 72'deki emekliliği, kurucusu tarafından belirlenen standartları yakalayamayan şirket için büyük bir darbe oldu. Leyland şirketi tarafından iflastan kurtarıldı. 1984 yılına gelindiğinde Jaguar çıkış yolunu satın aldı ancak eski çekiciliğini kaybettiği için etkileyici bir geri dönüş yapamadı. 1989, Jaguar'ın İngiliz Land Rover ile birlikte Ford Motor Company'nin bir parçası olduğu yıldı. Ford'un vesayeti, Jaguar ve Land Rover'ın Hintli grup Tata Motors'a satıldığı 2008 yılına kadar sürdü. Jaguar'ın mevcut serisi, Jaguar XJ modelleri gibi lüks sedanlardan, executive ve S-type, burgeois X-Type ve sportif XK'nin yerini alan yeni XF'den oluşuyor.

Bugün Jaguar Modelleri Türkiye'de yaygın olarak kullanılan araçlar arasına girmeyi başardı. Jaguar Fiyat Listesi sürekli güncellenen ve oldukça kullanışlı olan modelleriyle, görsel ve yazılı medya aracılığıyla yaptığı Jaguar Kampanyaları'yla adından sıkça söz ettireceğe benziyor. Türkiye pazarındaki yerini korurken Sıfır Jaguar Fiyatları'nın pazarda rekabet edilebilir olmasına büyük katkı sağladığını bilen firma üretijaguar yaptığı tüm modelleri'nin fiyatlarını piyasa koşullarına denk tutmaya gayret ediyor.

Jaguar Yorumları

Jaguar XE Misafir 10.01.2024
Bende 2015 xe var ev alacagim için satıyorum ilgilenen varsa [email protected]
(1)
Cevap Yaz

Jaguar XF Misafir 26.05.2023
Jaguar XF insana yaşadığını hissettirecek son derece keyifli ve sade bir araç
(1)
Cevap Yaz

Jaguar XE Misafir 22.05.2023
Kronik sorunu olduğuna inanmayanlar YouTube da birçok video var
(2)
Cevap Yaz

Jaguar XE Misafir 22.05.2023
Benimde 2015 jaguar xe var.arkadaşlar kronik sorun olarak motor titreşimi var motordan egzoza kadar aşırı şekilde titriyor servise götürüyorum kimse sorunun ne olduğunu bilmiyor kronik sorun diyorlar uzak durun derim araçtan soğudum
(1)
Cevap Yaz

Jaguar XE Misafir 9.05.2023
Yakın zamanda almayı planlıyorun param hazır.Tek korkum araçta titreme yapıyor mu? Kafamda ki en büyük soru işareti bu? Tecrübesi olan yardımcı olsun lütfen.
(5)
Cevap Yaz

Jaguar XF Misafir 3.04.2023
Cogu insanın imrenerek baktığı ama üç beş lira değer kaybeder korkusu ile bir türlü almaya cesaret edemediği müthiş keyifli ve kaliteli bir araba ,e segment bütün arabalara bindim ama ne yalan söyleyeyim jaguar xf kadar keyif veren insanı sarıp sarmalayan başka bir araba görmedim, verdiğin her kuruşu fazlası ile hak ediyor ,sürüş keyfi malzeme kalitesi yol tutuşu prestij ne ararsan var binmeyenleri dikkate almayın kesinlikle mükemmel bir araba
(2)
Cevap Yaz

Jaguar XF Misafir 25.03.2023
Arkadaşlar ben bu araca baktım fakat hangısıne baktıysam sandık motor var yaptırmişlar buda beni korkutu neden bukadar sandık motor
(12)
Cevap Yaz

Jaguar XF Misafir 5.03.2023
Zengin aşırı gösterişten uzan karizmatik ve mükemmel sürüş keyfi başka ne olabilirki, aracın koltuğuna oturduğunda sanki yıllardır sahibini bekliyor gibi sarıyor insanı, her şey olması gereken yerde ,saatlerce yolculuk yap yorulmak bir kenara arabayı bırakmak istemiyorsun , Yatırım değil zevk ve keyif işidir otomobil kullanmak
(0)
Cevap Yaz

Jaguar XE Misafir 5.01.2023
Jaguar xe almayın kronik sorunu motor ve egzoz titreşimi .egzoz titreşimi o kadar fazla ki traktör yanında halt yemiş servise götürüyorsun hiç birşey yapmadan geri veriyorlar .bu arabaya hiç bulaşmayın inanmayan Google dan videolara bakabilirler
(5)
Cevap Yaz

Jaguar XF Misafir 4.01.2023
jaguar almak isteyen varsa ben memnun kaldım araçdan ama iki araç arasında kalırsanız seçenekleri değerlendirin diyebilirim
(0)
Cevap Yaz

Jaguar XF Misafir 11.05.2022
Super araba 2016 pretij kullaniyorum muthis
(4)
Cevap Yaz

Jaguar F-PACE Misafir 28.01.2022
bagaj hacmi genişi ve araç cok tutulamıyor galıba pıyasaya göre pahalı
(2)
Cevap Yaz

Jaguar XE Misafir 28.01.2022
renk seçeneğinin az olması garip değil aslında bunu alabilen kişinin zaten üçüncü dördüncü aracıdır...
(2)
Cevap Yaz

Jaguar XE Misafir 28.01.2022
Tasarımı şık ve yol hakimiyeti mükemmel sürüşü çok keyifli bir araç
(2)
Cevap Yaz

Jaguar E-Pace Misafir 24.09.2021
fiyat performans çok kötü kesinlikle tavsiye etmiyorum togg alın daha iyi
(10)
Cevap Yaz

Tüm Kullanıcı Yorumlarını Gör

Jaguar Haberleri

Tüm Jaguar Haberini Gör
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Teklif almak istediğin markayı seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Teklif almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle