Sıfıraraçal.com

Türkiye’nin En Ucuz Elektrikli Otomobili Geliyor

23 Mayıs 2023 Salı

Renault Grubu içerisinde yer alan Rumen otomotiv devi Dacia, ilk tam elektrikli modeli Spring modelini Türkiye için hazırlamaya başladı. Renault Mais Genel Müdürü Berk Çağdaş, Türkiye'nin en ucuz elektrikli otomobili için oldukça iddialı ifadeler kullandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Türkiye’de elektrikli otomobil pazarı son dönemlerde oldukça hareketli günler geçiriyor. Yerli otomobil TOGG heyecanı sürüyor. Bunun yanında diğer markalar da elektrikli atağına geçti. Renault Grubu içerisinde yer alan Rumen otomotiv devi Dacia ilk tam elektrikli modeli Spring modelini duyurdu. İlk tam elektrikli model olarak karşımıza çıkacak Dacia Spring Temmuz ayı içerisinde ülkemizde olacak. Spring için Avusturya'da karşımıza çıkan etkinlikte Renault Mais Genel Müdürü Berk Çağdaş, Türkiye'nin en ucuz elektrikli aracı ile ilgili ipuçları paylaştı.

Bundan 2 sene önce logosunu değiştirdikten sonra marka kimliğinde de önemli adımlara imza atan Renault şimdi de Rumen ortağı Dacia için model kataloğunu yenileme kararı aldı.

2020 senesinde Sandero ailesini ve 2021 senesinde de Duster modelini yenileyen otomotiv devi, 2022 yılında ise Jogger modelini bizlere sundu. İçten yanmalı motoru üzerinde bulunduran modeller dışında, elektrifikasyon çalışmalarına da tüm hızıyla devam eden Renault Grubu'nun Rumen ortağı Dacia, ilk tam elektrikli otomobili Spring'i 2021 yılında bizlere sunmuştu.

Hatırlanacak olursa Spring modelinin ilk tanıtımı yapıldığı esnada 33 kW (45 beygir) güç üreten bir elektrik motoru ile bizleri karşılamıştı. Türkiye'ye ise 48 kW (65 beygir) güç üreten yeni elektrik motoru ile giriş yapacak. Güncellenmiş Spring modelini Avusturya'nın başkenti Viyana'da düzenlenen bir etkinlikte bizlere sundu. Marka yetkilileri tarafından yapılan açıklamada Spring modeleinin yeni güç ünitesi öncüsünden yüzde 28 daha iyi hızlanma kapasitesi sunuyor.

Sayılarla bakacak olursak araç 33 kW'lık seçeneği ile 0'dan 100 km/s hıza 19.1 saniyede çıkmayı başarıyor. 48 kW'lık yeni seçenek ise 0'dan 100 km/s hıza 13.7 saniyede ulaşıyor. Öte yandan, Spring modelinin yeni güç ünitesi ile WLTP karma döngüsünde 220 kilometre, WLTP şehir içi döngüsünde 310 kilometre menzil mesafesi sunduğunun da altını çizelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

En Ucuz Elektrikli Model Olabilir

Dacia Spring modelinin Çin'de üretilmesi, otomobilin Türkiye'ye gelirken ek gümrük vergisini de beraberinde getirmesine sebep oluyor. Mart ayı içerisinde yapılan düzenlemede Çin'den ithal edilen elektrikli otomobillere yüzde 40 ek vergi geldiği vurgulanmıştı.

Aracın fiyatı hakkında henüz net bir bilgi veremiyoruz ancak sitemizi takip ederek bu araç hakkında güncel bilgilerden haberdar olabilirsiniz.

Türkiye’nin En Ucuz Elektrikli Otomobili Geliyor İçin Görüşlerini Bildir
Gönder

Türkiye’nin En Ucuz Elektrikli Otomobili Geliyor Yorumları

{{yorum.KullaniciAdi}}
{{yorum.TarihStr}}
{{yorum.Yorum}}
  ÖNERİLEN YAZILAR

  Dacia Yorumları

  Misafir
  29.09.2023
  Dacia Jogger için yapılmış
  Bugün bayiye gittim engelli raporu ile 550 bin TL ye hemen veriyorlar ful paketin bir altı fiyatı bana yüksek geldi
  Misafir
  20.09.2023
  Dacia Jogger için yapılmış
  motor teknolojisi biraz eski değil mi? ne dersiniz?
  Misafir
  19.09.2023
  Dacia Spring için yapılmış
  Iki yıldır gelmesini bekledim sonunda geldi. Zoe ile kıyaslamak mantıklı olur. Şehir içi kullanım için harika bir araç. Kaliteli elektrikliler pahalı zaten. Ami ile kıyaslanamaz bile. Doğan kabak videosunu çekti. Almayı düşünüyorum. Lütfen deneyimi olanlar yorum yapsın
  Misafir
  10.09.2023
  Dacia Duster için yapılmış
  2021 comfort otomatik kullanıyorum.aldigima pişman değilim.fiyatina göre 150 beygir bir SUV.param olsun birtane daha alırım.boş yorum yapanlar var.laf olsun.bu arabanın muadili voswvogen Tiguan alabliyorsan al .hem az para vereyim donanım çok olsun.parana göre köfte.
  Misafir
  09.08.2023
  Dacia Sandero Stepway için yapılmış
  Dacıa sandero alıcam bir aksilik olmassa bu ay içinde gelecek.otm.90 bh 1.0 cvt motor ve ilk arabam aynı aracı kullananlardan yorum bekliyorum.
  Misafir
  03.08.2023
  Dacia Sandero için yapılmış
  Sandero kullanıyorum yakıt 100 km=8 lt nokta
  Misafir
  31.07.2023
  Dacia Jogger için yapılmış
  koyun şu araca dizeli ekmek satar gibi satın
  Misafir
  29.07.2023
  Dacia Spring için yapılmış
  Elektrikli en uygun araç ancak birkaç yıl sonra ne olacak ona bakmak lazım
  Misafir
  22.07.2023
  Dacia Jogger için yapılmış
  Egea cros vagon tek geçer derim dolu ve tork daha iyi otomatik ayrıca kiyaslayin
  Misafir
  19.07.2023
  Dacia Jogger için yapılmış
  Aile aracı olarak alınır performans konfor yol tutuşu süsponsiyon genişlik ve yakıt çok ideal gönül isterki bu fiyata Mercedes binmek maalesef
  X
  Karşılaştırma Listem
  Tamam
  X
  1

  Marka

  2

  Model

  3

  Versiyon

  4

  Tamamla
  Almak istediğin aracın markasını seç
  Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
  Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
  Almak istediğin modeli seç
  Hangi model için özel teklif almak istersin ?
  Versiyon seç
  Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
  Benzin
  Dizel
  Otomatik
  Manuel
  Formu Doldur
  İzinli İletişim Formu
  "İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
  KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
  www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
  6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
  • Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
  • Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
  • Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
  • Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
  faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle