www.sifiraracal.com
Araç Almanın En Akıllı ve Basit Yolu

Araç Değer Kaybı Tahsilatı Nasıl Yapılır?


ARACIMA AKŞAM PARK HALİNDE İKEN ÇARPMIŞLAR. ARAÇ KAZA DEĞER KAYBI TAZMİNATI TALEP EDEBİLİR MİYİM?

Kaza çift taraflı olmalıdır. Tek taraflı kazalar ile çarpan kişinin belli olmadığı durumlarda oluşan hasarlar değer kaybı tazminatı talebine konu edilememektedir.

ARACIMIN KAPUTUNDA DAHA ÖNCEKİ BİR KAZADA HASAR MEYDANA GELMİŞTİ. ŞİMDİ YİNE AYNI BÖLGEDEN HASAR ALDI. ARAÇ DEĞER KAYBI TALEBİNDE BULUNABİLİR MİYİM?

Aracınızda oluşan hasarlı bölgeye ilişkin değişen/onarılan parçanın daha önce başka bir kaza nedeniyle hasar görmemiş olması gerekmektedir.

KAZA YAPTIM. KUSURUN TAMAMI KARŞI TARAFTA. YALNIZ ARACIM BİRAZ ESKİ. 175.000 KM.DE . NE YAPABİLİRİM? DEĞER KAYBI İSTEYEBİLİR MİYİM?

01.06.2015 tarihinde yürürlüğe giren Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk (Trafik) Sigortası Genel Şartları Ek-1 de 165.000. km üzerindeki araçlarda değer kaybı oluşmayacağı belirtilmektedir. Bu nedenle aracınızın kilometresi de önem taşımaktadır.

KAZA YAPTIK, ARACIM ONARILDI VE SATIŞINI YAPTIM. ACABA BU KAZAYA İLİŞKİN DEĞER KAYBI TAZMİNATI TALEP EDEBİLİR MİYİM?

Yasal müracaat tarihinden önce araçta mülkiyet değişikliği yapılmamış olmalıdır. Eğer satıştan önce müracaattta bulunmamış iseniz bu talepte bulunmanız mümkün değildir.

DEĞER KAYBI TESPİTİ RAPORU ALINDIKTAN SONRA TAHSİLAT NE KADAR SÜREDE GERÇEKLEŞEBİLİR?

Hukuki süreçlerle ilgili kesin bir süre verilmesi gerçekçi olmayabilir. Ancak takip edilecek sürecin türüne göre 1 ay ile 6 ay arasında sonuçlanacağı öngörülebilir.

KAZA TESPİT TUTANAĞINDA % 25 ORANINDA KUSURLU OLDUĞUM BELİRTİLMİŞ. TALEPTE BULUNABİLİR MİYİM?

Kaza oluşumunda tarafınıza verilen kusur oranı da önem taşımaktadır. Eğer kaza sizin kusurunuz ile oluşmuşsa talepte bulunmanız mümkün değildir. Örneğin kaza sonucu araçta 1000 TL’lik değer kaybı oluşmuşsa ve siz % 25 oranında kusurlu iseniz, 750 TL’lik değer kaybı başvurusunda bulunabilirsiniz.

ARACIMA ÇARPTILAR. KAPORTA BOYASI YAPILDI, TAMPON DEĞİŞTİ. BU HASARLARDAN DOLAYI DEĞER KAYBI TAZMİNATI TALEP EDEBİLİR MİYİM?

Aracınızda meydana gelen plastik parça hasarları, tampon,cam, mekanik, lastik, elektrik-elektronik hasarları ve döşeme hasarları ve vidalı aksamın değiştirilmesi ile onarımın yapılabildiği hasarlar değer kaybı hesaplamasının dışında tutulmaktadır. Tüm bu hususlar uzman sigorta eksperlerinin incelemesi ile belirlenmektedir.

DEĞER KAYBI TAZMİNATI KAVRAMINI YENİ YENİ DUYMAYA BAŞLADIK. BUNDAN TAKRİBİ OLARAK 2,5YIL ÖNCESİNDE ARACIMA ÇARPTILAR, BEN KUSURLU DEĞİLİM. TALEPTE BULUNABİLİR MİYİM?

Kaza tarihinden itibaren 2 yıl içerisinde yasal talepte bulunmanız gerekirdi. Bu süre geçtikten sonra yapılan başvurular zamanaşımı nedeniyle reddedilecektir.

KARŞI TARAFIN TAMAMEN KUSURLU OLDUĞU BİR KAZA YAŞADIK. ARACIM ONARILDI. DEĞER KAYBI TAZMİNATI TALEP EDEBİLECEĞİMİ SÖYLEDİLER. ACABA BU İŞLEMLER İÇİN NE KADAR MASRAF YAPMAM GEREKİR?

Değer kaybı talebinin hiç bir sürecine ilişkin olarak yapılacak tüm masraflar tarafımızca karşılanmakta, sizden masraf olarak hiçbir ödeme alınmamaktadır.

Karşılaştırma Listem
KARŞILAŞTIR
Favorilerim
Tüm Markalar
Markalar
{{model.modelAdi}}
{{marka.markaAdi}}
TAMAM
Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement