Yeni Ford Mustang Eylül Ayında Tanıtılabilir

4 Ağustos 2022 Perşembe

 

Son zamanlarda piyasalardan dolayı araç üretimi, tasarımı ve yeni model çalışmaları yavaşlasa da bazı modeller hala iyi araçlar çıkarmaya hazırlanıyor. Bu otomotiv markalarından biri de Ford.
Ford Mustang ihtişamlı tasarımı ile günümüze kadar varlığını devam ettirmiş lüks modellerin başında geliyor. Bu zamana kadar ABD merkezli Ford firması tarafından üretilen birçok model global otomobil piyasalarında tutsa da, Mustang bu modeller arasında özel bir yere sahip. O sert ve gürültücü egzoz tasarımının yanı sıra kimi zaman da ihtişamlı ve keskin tasarım çizgilerine sahip olan Mustang şimdi yenileniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlk çıktığı andan itibaren günümüze kadar 6 defa yenilenen ve 7. nesil bir tasarıma ulaşacak olan Mustang modeline dair birçok ayrıntı hala gizliliğini koruyor. Uzun zamandır 6. Nesil olarak varlığını devam ettiren Ford Mustang,  yakın zamanda yenilenecek. Ford yetkilileri tarafından kimi zaman Ford Mustang modelinin yenileneceğine dair açıklamalar yapılsa da bu konuda net ve somut bir bilgi bu zamana kadar gelmemişti. Global otomobil piyasalarında ve Mustang meraklıları tarafından 7. nesil Ford Mustang uzun zamandır bekleniyordu. Geçtiğimiz günler bu beklentiyi karşılayacak bir söylenti çıktı. Mustang aracının Eylül ayında tanıtılacağına dair ortaya çıkan iddianın ardından Ford firmasından resmi bir açıklama geldi. Ortaya çıkan bu iddiaların doğrulandığını belirtelim. Şimdilik Amerikan otomobil üreticisi olan Ford firması tarafından yapılan paylaşımlara göre 7. nesil Ford Mustang’in tanıtımı 14 Eylül’de 2022 Kuzey Amerika Uluslararası Detroit Otomobil Fuarı'nda gerçekleşerek bu zamana kadar oluşan beklentilere cevap verecek.

Mustang’in tanıtımı 14 Eylül’de 2022 Kuzey Amerika Uluslararası Detroit Otomobil Fuarı'nda gerçekleşeceğine dair haber, Ford firması CEO’su Jim Farley tarafından kamuoyu ile paylaşıldı. Yeni çıkacak olan 7. Nesil Ford Mustang modelinin büyük olasılıkla manuel şanzımana sahip olması bekleniyor. Jim Farley tarafından yapılan paylaşıma eklenen #savethemanuels etiketi aracın 6-ileri manuel şanzıman seçeneğine sahip olacağını doğruluyor. Şimdilik araca dair net bilgiler çok fazla paylaşılmasa da, yapılan açıklamalarda aracın V8 motora sahip olacağı özellikle belirtildi. 7. Nesil Mustang modelinde V8 sıralı motor sisteminin kullanılacağı belirtilmesine rağmen motor hacmi belirtilmedi. Buna rağmen bu araçta büyük ihtimalle 5.0 litrelik V8 motorunun kullanılacağı tahmin ediliyor.

7. nesil Ford Mustang modelinde kullanılması beklenen Ecoboost ve 5.0 litrelik ünitelerin şu anki nesille benzer güç çıkışlarına sahip olacağı tahmin ediliyor. Yapılan bu tahminler doğru çıkar ise aracın GT versiyonunda yaklaşık 460 beygir güç ve Ecoboost 2.3 litrelik 4 silindirli versiyon için yaklaşık 310 beygir gücün ortaya çıkacağı düşünülüyor. Bu zamana kadar üretilen 6 nesil Mustang modellerinin hiçbirinde dört çekiş özelliği bulunmuyordu. İlk dört çekişli Mustang modelinin de bu nesille geleceğine dair bilgiler paylaşılıyor. Yeni nesil Ford Mustang modelin motor kısmında hibrit sistemlerin kullanılıp kullanılmayacağına dair net bilgi bulunmuyor. Bu modelde hibrit sistem kullanılacak ise, hibrit ünite için arkada V8 ve önde elektrikli motor konumlandırılabileceği tahmin ediliyor.

7. nesil Ford Mustang modelinde hibrit sistemlerin kullanılıp kullanılmayacağını anlamak amacıyla yapılan eski açıklamalara bakmakta fayda var. Bu anlamda 2020 yılında Kanadalı otomobil sendikası yetkilisi F-150 ve Mustang için 6.8 litrelik V8 bir motorun sunulacağını açıklamıştı. 2020 yılında yapılan bu açıklamayı günümüz gelişmeleri ile birlikte değerlendirdiğimizde yeni hibrit Mustang modelin 6.8 litrelik V8 motordan güç alabileceğini tahmin etmek çok da zor değil. Yeni nesil Ford Mustang modeline dair merak edilenler ve resmi veriler için hep birlikte 14 Eylül tarihini bekleyeceğiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Araç Karşılaştırma sayfamızdan birbirinden farklı özelliklere sahip araçlara göz atabilir dilediğiniz araçları karşılaştırabilirsiniz. Sıfır araç kampanyaları incelemek için kampanyalı araçlar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yeni Ford Mustang Eylül Ayında Tanıtılabilir İçin Görüşlerini Bildir
Gönder
ÖNERİLEN YAZILAR

Ford Yorumları

Misafir
14.08.2022
Ford Focus Station Wagon için yapılmış
Merhaba 2000 model 450.000 km focus sw buldum. Motor tamamen sıfır yapılmış pilot garaj da eksper motorun çok iyi durum da olduğunu soyledi. Sizce alınmalımı ?
Misafir
12.08.2022
Ford Transit Minibüs için yapılmış
Ön çekişler hakkında eski ya da yeni net bir bilgi verebilecek birisi var mı neden tutulmadı neden herkes bir şey söylüyor. Açıkçası mantık olarak daha tutulması lazım şaft yok arkadan iletim yok bikere arkadan itişe göre parça az yani :)
Misafir
10.08.2022
Ford Puma için yapılmış
Kendi motor büyüklüğünden hızlı işler çıkarıyor. Bu araba bizim hayatımızı kurtardı, karlı ve kaygan bir uçurum rampasında hemen kaygan moda alıp arabanın kendini zorlamasıyla kurtardık. Gerçekten başka bir araba olsaydı bizi kurtarır mıydı bilemem.
Misafir
10.08.2022
Ford Transit Kamyonet için yapılmış
Fort transit transit 330 s Van 125 e 5 araç nasıldır alınır mı 2013 model
Misafir
22.07.2022
Ford Tourneo Connect için yapılmış
1.0 ekoboast Ford courier aldım imkanım olsaydı Ford connect alırdım sordum en alt segment versiyonu olan Ford courier color line aldım inanın ne Renault express ile ne de muadili olan rakibi olan fiyat Fiorino ile kıyaslama onlar TFF 1 lig'de Ford kurye ise Süper lig'de
Misafir
21.07.2022
Ford Transit Kamyonet için yapılmış
2013 model 125t 330S ler nasıl alınırmı
Misafir
17.07.2022
Ford Transit Kamyonet için yapılmış
93 model 190lık transit yolda 80 seni geçmiyor hararet yapıyor pompa damı sıkıntı var
Misafir
17.07.2022
Ford Transit Kamyonet için yapılmış
93 model 190lık transit yolda 80 seni geçmiyor hararet yapıyor pompa damı sıkıntı var
Misafir
16.07.2022
Ford Tourneo Courier için yapılmış
75 beygir iyimi
Misafir
15.07.2022
Ford Fiesta için yapılmış
2018 model 2019 çıkışlı olan Ford Fiesta 1.0 ecoobost otomatik turbo paketi almıştım halen mecburiyetten kullanıyorum. Sakın bu aracı almak gibi bir hataya düşmeyin. Aracın a dan Z ye herşeyi kalitesiz malzeme ile yapılmış örneğin iç kapı kolları bakmanızı tavsiye ederim herşeye sert plastik kullanılmış. Ve tasarruf olsun ve daha fazla kar olsun diye herşeye sınıf malzeme kullanılmış bence almayın kullanan ve deneyim sahibi olan biri olarak söylüyorum
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle
Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement