2022 Ford Elektrikli SuperVan 4 Tanıtıldı!

27 Haziran 2022 Pazartesi

 

Ford elektrikli SuperVan 4 ile tabuları yıkan canavar tasarlanmış. Tamamen elektrikli olarak tasarlanan Supervan 4 sıradışı ve benzersiz tasarımlı bir araç. Ön tamponun yere yakın oluşu duruşuna ayrı bir sportiflik ve derinlik katmış.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu aracın 0 km’den 100 km/sa hızlanması 2.0 saniyeden daha kısa sürüyor. Öğreneceğiniz beygir gücü küçük dilinizi yutmaya yetecek türden bir performans sağlıyor. Ford SuperVan 4 yaklaşık 2.000 beygir gücünde hız yapabiliyor. Piste çıktığı zaman onu durdurmak bir hayli zor olacak. Ford’un imza araçlarından biri olacak bu model yarış uzmanlarından yardım alarak tasarlandı. Supervan 4 tasarımında E-Transit Custom'dan ilham alınarak çizimler yapılmış. O yüzden de birçok modele göre daha asi ve agresif bir görünümü var. Bu modelin ayrıca aerodinamik paketi de var. Bu pakette ön spoiler ve arka taraftaki difüzörün durumu aracın duruşunu dikkat çekici hale getiriyor. Arka taraftaki çatıya monte edilmiş kanadı görmezden gelmek mümkün değil. Ayrıca ön ve arka alt çerçeveler de aracı güçlü bir modele dönüştürmüş. Aracın ön tamponunda Electric SuperVan ibaresi elektrikli motora sahip olduğunu gösteriyor.

Elektrikli Ford SuperVan 4 Hakkında Öne Çıkanlar

Ford SuperVan 4 hakkında bir şeyler yazmak gerekirse; ilk olarak aracın tasarımından bahsedebiliriz. Gövdeli ve karakteristik bir yapısı olan Ford SuperVan 4 Köln’de alanında uzman tasarımcılardan yardım alınarak tasarlandı. Ford’un kendi tasarımcılarına ek olarak yarış uzmanları STARD'ın yardımı ile Ford Performance ekibi desteği sayesinde aracın tasarımı son halini aldı. Bu araçta 4 adet elektrik motoru kullanıldı. 4 farklı elektrikli motora sahip olan bu aracın motorunu soğutmak için de 50 kW/sa kapasiteli sıvı soğutmalı bir pil kullanılıyor. Bu sayede aracın motorunun soğutma işlemi de yapılmış oluyor. Bir önceki içten yanmalı SuperVan'da olduğu gibi SuperVan 4’te de pil takımı ortalarda bir yere monte edilmiş. Bu pil takımının hızlı şarj özelliği olduğundan dolayı da aracın bataryası 45 dakikada doldurulabiliyor. Boyutuna ve harcadığı performansa göre çok iyi pil dolum süresine sahip. Birçok elektrikli otomobil ile yarışacak seviyede olan pil dolum süresi açısından da kullanıcılara avantaj sunuyor. Bu kadar güçlü bir aracın hem ön hem de arka akslarında yenilenmiş ve geliştirilmiş süspansiyon bulunuyor. Yeni Ford Supervan 4, motor sporları için kullanılan yarış araçlarında olan frenlerle karşımıza çıkıyor.

Dış mekan ve motor özelliklerinden sonra iç mekan özelliklerine de bakmak gerekiyor. Dış mekanda sürekli yapılan spor vurgusu iç mekanda da devam ettirilmiş. Motor sporlarında kullanılan araçların yere daha yakın koltukları SuperVan 4‘te de var. Direksiyonun yarış araçlarındaki gibi tasarlanması manevra kabiliyetini artırıyor. Sürücünün daha rahat görebilmesi ve ön konsola hakim olması için gösterge panelleri direksiyonun dibine yerleştirilmiş. İç mekanda kullanılan geniş ekranlarda Ford'un en yeni SYNC 4 bilgi ve eğlence sistemi karşımıza çıkıyor. Portre odaklı dokunmatik ekranı bulunan bu araçta seçilebilir 5 sürüş modu bulunuyor. Bu modların her birine erişim bu ekrandan sağlanıyor. % sürüş modu olarak; Yol, Pist, Drag, Drift ve Rally seçenekleri bulunuyor. Dilediğiniz sürüş modunu seçip araç sürmenin ve hız yapmanın keyfine varabilirsiniz. SuperVan 4 "Lastik Temizleme Modu " sunuyor. Bu modda aracınızı çalıştırdığınız zaman aracınız temel olarak bir aksı tamamen frenlerken diğerini döndürmesini sağlıyor. Bu modun araca eklenmesindeki temel amaç lastikleri ısıtmak için sistemin gerekli olmasıdır. Her yönü ile bakıldığında neden canavar denildiğiniz anlayabilirsiniz. İleri teknolojilerin bu boyutlarda bir araca entegre edilerek kusursuz bir şekilde sürdürülmesi ayrıca Ford’un başarısıdır. Ford her zaman kendini aşan ve diğer firmaların gıpta ile bakacağı çok güçlü motor serilerine imza atıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Araç Karşılaştırma sayfamızdan birbirinden farklı özelliklere sahip araçlara göz atabilir dilediğiniz araçları karşılaştırabilirsiniz. Sıfır araç kampanyaları incelemek için kampanyalı araçlar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

2022 Ford Elektrikli SuperVan 4 Tanıtıldı! İçin Görüşlerini Bildir
Gönder
ÖNERİLEN YAZILAR

Ford Yorumları

Misafir
12.08.2022
Ford Transit Minibüs için yapılmış
Ön çekişler hakkında eski ya da yeni net bir bilgi verebilecek birisi var mı neden tutulmadı neden herkes bir şey söylüyor. Açıkçası mantık olarak daha tutulması lazım şaft yok arkadan iletim yok bikere arkadan itişe göre parça az yani :)
Misafir
10.08.2022
Ford Puma için yapılmış
Kendi motor büyüklüğünden hızlı işler çıkarıyor. Bu araba bizim hayatımızı kurtardı, karlı ve kaygan bir uçurum rampasında hemen kaygan moda alıp arabanın kendini zorlamasıyla kurtardık. Gerçekten başka bir araba olsaydı bizi kurtarır mıydı bilemem.
Misafir
10.08.2022
Ford Transit Kamyonet için yapılmış
Fort transit transit 330 s Van 125 e 5 araç nasıldır alınır mı 2013 model
Misafir
22.07.2022
Ford Tourneo Connect için yapılmış
1.0 ekoboast Ford courier aldım imkanım olsaydı Ford connect alırdım sordum en alt segment versiyonu olan Ford courier color line aldım inanın ne Renault express ile ne de muadili olan rakibi olan fiyat Fiorino ile kıyaslama onlar TFF 1 lig'de Ford kurye ise Süper lig'de
Misafir
21.07.2022
Ford Transit Kamyonet için yapılmış
2013 model 125t 330S ler nasıl alınırmı
Misafir
17.07.2022
Ford Transit Kamyonet için yapılmış
93 model 190lık transit yolda 80 seni geçmiyor hararet yapıyor pompa damı sıkıntı var
Misafir
17.07.2022
Ford Transit Kamyonet için yapılmış
93 model 190lık transit yolda 80 seni geçmiyor hararet yapıyor pompa damı sıkıntı var
Misafir
16.07.2022
Ford Tourneo Courier için yapılmış
75 beygir iyimi
Misafir
15.07.2022
Ford Fiesta için yapılmış
2018 model 2019 çıkışlı olan Ford Fiesta 1.0 ecoobost otomatik turbo paketi almıştım halen mecburiyetten kullanıyorum. Sakın bu aracı almak gibi bir hataya düşmeyin. Aracın a dan Z ye herşeyi kalitesiz malzeme ile yapılmış örneğin iç kapı kolları bakmanızı tavsiye ederim herşeye sert plastik kullanılmış. Ve tasarruf olsun ve daha fazla kar olsun diye herşeye sınıf malzeme kullanılmış bence almayın kullanan ve deneyim sahibi olan biri olarak söylüyorum
Misafir
15.07.2022
Ford Focus Sedan için yapılmış
yol tutuşu neden iyi? çünkü YAVAŞ BİR ARABA. 0-100 12 saniye diyor şaka gibi. sokağa atacak paranız varsa ford alın. yoksa bu fiyata megane falan alın.
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle
Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement