Sıfıraraçal.com
  Hemen Teklif Al
2 versiyon

Cayenne

2 versiyon

Panamera

3 versiyon

911 Coupe

2 versiyon

Macan

2 versiyon

718 Coupe

0 - 3
1 - 3
2 - 3

Porsche

Porsche Markası Hakkında Genel Bilgiler

Kuruluşu: 1932

Kasa Tipleri: Binek Araçlar

Porsche Marka Tarihçesi

Porsche'yi kim duymadı? 2006'da 70 yılı aşkın mükemmellik ve dört tekerlekli tanrıya bağlılık için en prestijli otomobil markasını kazandı. İlk olarak Dr. Ing tarafından bir danışmanlık ve geliştirme şirketi olarak kurulmuştur. 1931'de Ferdinand Porsche, Porsche SE, o zamandan beri lüks spor arabaların yanı sıra en son teknoloji ile eş anlamlı hale geldi.

Stuttgart şehir merkezinde yer alan, Porsche'nin Alman hükümeti tarafından atanan bir halk arabası, bir Volkswagen geliştirme ilk sözleşmesi. Sonuç, tarihin en ünlü arabalarından biri, en çok satılanlardan biri ve orada en kolay tanınanlardan biri olan Beetle oldu. Beetle'ın birçok özelliği, 1939'da geliştirilen ilk Porsche 64'te yerini bulacaktı.

İkinci Dünya Savaşı sırasında Porsche fabrikası, Alman Ordusu için Kubelwagen ve Schwimmwagen gibi araçlar üretmeye ve Tiger ve Elefant tanklarının üretimine katkıda bulunmaya yöneldi. Savaştan sonra Ferdinand, savaş suçlarından 20 ay hapis yattı ve bu süre zarfında oğlu Ferry Porsche, ihtiyaçlarına uygun yeni bir araba - 356 - yapmaya karar verdi

1951, Ferry'ye babasının ayak izlerini takip etme ve araba tasarlamaya devam etme güvenini verdi. En ünlü tasarımlarından biri, yarışlarda çok başarılı olacak bir otomobil olan Spyder 550 idi.

1964'te bir başka sportif model olan 911, hava soğutmalı, boxer, arkaya monte bir motora sahip başka bir araba gibi, şirketin genel çizgisi artık belirgin görünüyordu. Bu arabanın tasarım ekibi, Ferry'nin en büyük oğlu Ferdinand Alexander Porsche tarafından yönetildi. bu araba, 550 Spyder'ın mirasını daha da ileriye taşıyarak yarışları ve rallileri kazanacaktı. 911'in başarısının kanıtı, yoğun bir şekilde modifiye edilmesine rağmen bugün hala üretimde olmasıdır.

Porsche, 1972'de statüsünü sınırlı bir ortaklıktan halka açık bir limited şirkete değiştirecekti; bu, Porsche'nin artık aile üyeleri tarafından denetlenen bir yönetim kurulu tarafından yönetileceği anlamına geliyordu. 1974'te Paris Otomobil Fuarı'nda Porsche, egzoz turboşarjlı ve basınç regülatörlü yeni 911 Turbo'yu tanıttı.

924, 1975 yılında üretime girdiğinde, Porsche, uzun süredir öne monte motorlarla deneyimlemediği için bir inanç sıçraması yaptı. Porsche standartlarına göre 928, metal alaşımdan yapılmış öne monte edilmiş V8 motoruyla bir tuhaftı. Ardından 1981'de Porsche serisine 944 adlı yeni bir transaks modeli eklendi. Yüksek performanslı Porsche 959 1985'te Frankfurt Otomobil Fuarı'nda tanıtıldı. Birçok yarış ve ralli kazanmaya devam edecek, en bilineni Paris-Dakar'dır.

 

1988'de dört tekerlekten çekişli 911 Carrera 4 piyasaya sürüldüğünde yeni bir teknolojik sıçrama yapıldı. Ardından 1989'da Porsche'lere “Tiptronic” otomatik şanzıman sistemi takılır. 1991 yılında Porsche, tüm modellerine sürücü ve yolcu hava yastıkları takan ilk otomobil üreticisi oldu.

Boxter modeli, 3 buçuk yıllık geliştirme sürecinin ardından 1996 yılında tanıtıldı. Aynı yıl, Porsche 1 milyon adet üretildiğini kutluyor. İki yıl sonra, Ferry Porsche 88 yaşında öldü, ancak şirket yoluna devam ediyor ve 911 GT1 ile Le Mans'ta birinci ve ikinci olarak harika bir sezon geçiriyor. 2000 yılında oldukça sportif ve yüksek performanslı Boxster S ve Carrera GT modelleri ile devam eden Porsche için bu sadece bir başlangıç ??olacaktı.

2002 yılında Porsche, SUV pazarına sıra dışı Cayenne ve sonraki versiyonları olan Cayenne Turbo ile girdi. ve Turbo S. Porsche'nin 2009 için duyurulan bir sonraki modeli, dört kapılı bir sedan olan Panamera'dır. Bu yeni modelle Porsche, Mercedes, BMW ve Audi gibi diğer lüks markalarla doğrudan rekabet ederek yepyeni bir pazara girecek gibi görünüyor.

Bugün Porsche Modelleri Türkiye'de yaygın olarak kullanılan araçlar arasına girmeyi başardı. Porsche Fiyat Listesi sürekli güncellenen ve oldukça kullanışlı olan modelleriyle, görsel ve yazılı medya aracılığıyla yaptığı Porsche Kampanyaları'yla adından sıkça söz ettireceğe benziyor. Türkiye pazarındaki yerini korurken Sıfır Porsche Fiyatları'nın pazarda rekabet edilebilir olmasına büyük katkı sağladığını bilen firma üretimini yaptığı tüm modelleri'nin fiyatlarını piyasa koşullarına denk tutmaya gayret ediyor.

Porsche Yorumları

Porsche Panamera Misafir 25.04.2024
Distribütör neden fiyat vermiyor? Aracı getiren lüks galeriler kafalarına göre mi fiyat koyuyor? Aynı araç arasındaki fiyat farkı 2 ile 4 milyon arasında değişiyor. Tutturabildiğine mi satılıyor bu araç?
(0)
Cevap Yaz

Porsche 911 Coupe Misafir 20.12.2023
500.000 olur mu hocam
(0)
Cevap Yaz

Porsche 911 Coupe Misafir 19.11.2023
İyi ve düzenli geliri olmayan almasın. Bakımı çok masraflı. Kaskosu mayyak pahalı. Vs vs
(0)
Cevap Yaz

Porsche 718 Coupe Misafir 5.09.2023
keske benim olsa
(1)
Cevap Yaz

Porsche Macan Misafir 30.07.2023
2020 macan sahibiyim performans olarak beni hayal kırıklığına uğrattı
(4)
Cevap Yaz

Porsche Cayenne Misafir 18.07.2023
Parası olmayan niye bakıyor ki...
(0)
Cevap Yaz

Porsche Macan Misafir 6.07.2023
Togg bundan daha kaliteli, yerli arbamızı kullanalım.
(6)
Cevap Yaz

Porsche 718 Coupe Misafir 6.02.2023
ben kimim ve bu arabaya neden bakıyorummm ??
(0)
Cevap Yaz

Porsche Panamera Misafir 12.09.2022
bu arabayı alabilenlerin 5 yıl geriye dönük tüm vergi kayıtlarının incelenmesi lazım.
(8)
Cevap Yaz

Porsche 718 Coupe Misafir 6.05.2022
Süper araba dediğin böyle olur
(4)
Cevap Yaz

Porsche 911 Coupe Misafir 6.05.2022
Gerçek bir yarış arabası
(2)
Cevap Yaz

Porsche Panamera Misafir 29.10.2021
Ben oyuncağını oğluma aldım gerçeğini de ahirette alırız artık
(5)
Cevap Yaz

Porsche Macan Misafir 14.10.2021
Bende dün teslim aldım çok güzel bir bir araba yollarda akiyor masallah
(13)
Cevap Yaz

Porsche Macan Misafir 30.09.2021
macan güzel araba ama parçaları uçuyor piyasa çok pahalı
(6)
Cevap Yaz

Porsche 911 Coupe Misafir 30.09.2021
porsche 911 almak istiyorum ama fiyat bilgisini sitelerden bulamadım araç çok hoş
(17)
Cevap Yaz

Tüm Kullanıcı Yorumlarını Gör

Porsche Haberleri

Tüm Porsche Haberini Gör
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Teklif almak istediğin markayı seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Teklif almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle