Sıfıraraçal.com
  Hemen Teklif Al
Suzuki Motor
939.000 TL

Hayabusa

204.900 TL

GSX-R 125

194.900 TL

GSX-S 125

719.000 TL

GSX S1000GT

314.900 TL

SV 650X

288.900 TL

SV 650

384.900 TL

GSX-S 1000

769.900 TL

V-Strom 1050 XT

529.900 TL

V-Strom 650

119.900 TL

Address 125

129.900 TL

Avenis 125

429.900 TL

BURGMAN 400

149.900 TL

Burgman Street 125EX

0 - 3
1 - 3
2 - 3

Suzuki Motor

Suzuki Motor Hakkında Genel Bilgiler

Kuruluş Yılı: 1909

 

Suzuki Motor

Suzuki kesinlikle dünyanın en popüler motosiklet üretim şirketlerinden biridir ama aynı zamanda 23 ülkede 45.000'den az çalışanı olan önemli bir otomobil üreticisidir. Şirket, dünya çapında 192 ülkede ve 133 distribütörde etkileyici bir bayilik ağı kurmayı başardı.

Suzuki tarihine dönersek, her şey 1909'da Michio Suzuki'nin Suzuki Loom Company adlı kendi şirketini kurmasıyla başladı. Bu ismin ne olduğunu merak ediyorsanız, Suzuki'nin başlangıçta Japon pazarı için dokuma tezgahları üreten bir şirket olduğunu öğrenin. Suzuki'nin işleri 1929'da oldukça iyi gitti, şirket ilk ürününü denizaşırı ülkelere ihraç etti. Ancak şirketin adı 1920'de Suzuki Loom Manufacturing Co. olarak değiştirildi ve Michio Suzuki şirketin başkanı seçildi.

Şirket sürekli büyüdüğünden, Michio Suzuki pazar kapsamını genişletmeye karar verdi ve 1939'da küçük arabalar tasarlamaya başladı. İki yıl sonra şirket, çoğu sıvı soğutma sistemlerine dayalı dört silindirli motorlara dayanan birden fazla prototipe sahipti.

Ürettiği motosikletlerden bahseden Suzuki, 1952'de basit bir bisiklete benzeyen ancak motorla donatılmış ilk bisikletini piyasaya sürdü. İki yıl sonra şirket, motosiklet endüstrisinin daha cazip hale geldiğinin ilk işaretini verdi ve adını Suzuki Motor Co., Ltd. olarak değiştirdi. 4 beygir gücü üreten tek silindirli valf motoru. Ayrıca bisiklet, üç vitesli şanzıman ve teleskopik ön çatallarla geldi.

Motosiklet endüstrisi, Japon şirketi için hemen hemen ana faaliyet konusu olmasına rağmen, Suzuki, 360 cc'lik bir deplasmana sahip hafif bir araç olan Suzukilight arabasını 1955'te piyasaya sürdü.

Motosiklet pazarındaki büyüme bariz olduğundan, Suzuki 1961'de dokuma tezgahlarının üretiminden sorumlu olacak Suzuki Loom Manufacturing Co. adında yeni bir bölüm kurmaya karar verdi.

Bir yıl sonra Suzuki, Isle of Man TT'nin 50cc sınıfını kazanmayı başararak yarış yarışmalarındaki ilk büyük başarısını kaydetti. Bu arada, Suzuki yöneticileri şirketi diğer pazarlara genişletmek için mücadele etti ve bu nedenle 1963'te Los Angeles'ta özellikle Amerika Birleşik Devletleri'ndeki yeni tüketicilere ulaşmasına yardımcı olması beklenen yeni bir yan kuruluş açıldı.

1970'lerde Suzuki, 1971'de GT750 ve 1976'da GS serisi dahil olmak üzere etkileyici sayıda motosiklet üretmeyi başardı. Ayrıca şirket, GS1000H'yi dünyanın farklı ülkelerine ihraç etmeye başladı, bu da Japon şirkete açıkça yardımcı olabilecek bir hareketti. daha fazla müşteri çekin.

Suzuki, Gemma 50cc scooter, GSX750S motosiklet, LT125 ATV veya Swift binek otomobil dahil olmak üzere 80'li yıllarda araçlar piyasaya sürmeye devam etse de, şirket aynı zamanda Hindistan, Fransa ve İspanya da dahil olmak üzere birçok yerde yeni ofisler ve Ar-Ge merkezleri kurmayı başardı. ve Kolombiya. Ayrıca Suzuki, 1981 yılında General Motors Corp ve Isuzu Motors ile önemli anlaşmalar imzaladı.

1990 yılında Suzuki, adını Suzuki Motor Corporation olarak değiştirmeye karar verdi, ancak yeni adı değiştirilen şirket, yeni araba ve motosiklet modelleri çıkarmaya devam etti. Örneğin Suzuki, 1999'da hem Wagon R+'ı hem de Every-'yi piyasaya sürdü. Buna ek olarak şirket, Suzuki'nin pazara ilk çıkışından bu yana etkileyici bir büyüme kaydettiği ifadesini desteklemekten başka bir işe yaramayan bazı istatistikler sağladı: Japonya. 1994 yılında satışlar 10 milyon adede ulaşırken, 1995 yılında toplam ihraç edilen motosiklet sayısı 20 milyon adede ulaştı.

2000 yılında şirket, Suzuki Loom Manufacturing markası altında piyasaya ilk çıkışından bu yana 80. yılını kutladı. Bunun yanı sıra Suzuki, Grass Tracker adlı yepyeni bir 250cc motosikleti tanıttı ve Amerikan şirketinin Arjantin'deki yan kuruluşunda otomobil üretimine başlayarak General Motors ile stratejik ittifakını sürdürdü. Aynı yıl Suzuki, Dünya Grand Prix 500 Şampiyonasını kazandı.

Son birkaç yılda Suzuki büyümeye devam etti ve kataloğuna yeni araçlar ekledi. Örneğin, GSR 400 spor motosikletini piyasaya sürdü, Japon pazarında SX4 adlı yeni bir SUV tanıttı ve Kuzey Amerika'da XL7 ve SX4'ü getirdi.

X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Teklif almak istediğin markayı seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Teklif almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle