Porsche Macan

TL - TL
Uzunluk
4696 mm
Genişlik
2098 mm
Yükseklik
1624 mm
Kapı Sayısı
5
Bagaj Hacmi
488 lt
Güvenlik (EuroNCap Puanı)
5 / 5

Porsche Macan Renkleri

Beyaz
Gece Mavisi
Metalik Gümüş
Mamba Yeşili
Metalik Sapphire Mavi
Siyah
Vulcano Gri

2014 Yılında yapılmış resmi test sonucudur.
Yetişkin Yolcu
Güvenliği
Çocuk Yolcu
Güvenliği
Yaya
Güvenliği
Güvenlik
Ekipmanı

Porsche Macan Resimleri

Porsche Macan Fiyat Analizi

* Gün içinde sistemde var olan en ucuz paket fiyatı baz alınmıştır.
1 Ay
3 Ay
6 Ay

Porsche Macan Versiyonları

YakıtBenzin
VitesOtomatik
Motor Hacmi3604 cc
Motor Gücü400 hp
Teknik Özellikleri
Teklif Al
YakıtBenzin
VitesOtomatik
Motor Hacmi2997 cc
Motor Gücü360 hp
Teknik Özellikleri
Teklif Al

Porsche Macan Yorumları

Porsche Macan Misafir 14.10.2021
Bende dün teslim aldım çok güzel bir bir araba yollarda akiyor masallah
(6)
Cevap Yaz
Misafir tarafından cevaplandi
Abi zenginlik nasıl bişey anlatır mısın biraz

Porsche Macan Misafir 30.09.2021
macan güzel araba ama parçaları uçuyor piyasa çok pahalı
(4)
Cevap Yaz

Porsche Macan Misafir 20.03.2019
şu aralar trafikde çok görmeye başladım bu aracı fotograflarda çok küçük gözüküyor ama canlı boyutu cidden iyi ve havalı gözüküyor
(3)
Cevap Yaz
Misafir tarafından cevaplandi
pçtk ünsüzlerinden sonra gelen ekler sertleşir de değil te olacak o

Porsche Macan Misafir 30.05.2018
klass kaliteli bir jeep
(1)
Cevap Yaz
Misafir tarafından cevaplandi
jeep değil porsche

Porsche Macan Misafir 9.05.2018
hoş güzel hızlı kaliteli bir araba
(1)
Cevap Yaz
Misafir tarafından cevaplandi
araba değil araç

Porsche Macan Misafir 24.05.2017
Çok kaliteli araba yani aşırı lüks bir otomobil bu öle herkesin harcı değil bu arabayı almak
(1)
Cevap Yaz

Porsche Macan Misafir 18.04.2017
Bu arabaya göre bu güç motora göre yakıt tüketimi çok iyi bence
(0)
Cevap Yaz

Porsche Macan Misafir 14.12.2016
Geçtiğimiz gün ilk kez kanlı canlı gördüm ve olmamış diyorum. Araç önden ben buradayım demesine rağmen, arkadan beni tatmin edemedi. ayrıca spor bir tasarım oluşturmak istenirken, araç fazla kompakt durmuş gibi geldi bana.
(5)
Cevap Yaz

Daha Çok Kullanıcı Yorumu Gör
Porsche Macan için Görüşlerini Bildir
Gönder

Porsche Macan Hakkında Genel Bilgiler

Macan konsepti
Kendi izini bırakmak isteyenler, başkalarının izinden gitmeye ihtiyaç duymaz. Beş kapı, beş koltuk, dört tekerlekten çekiş ve tabii ki yüksek bir oturma pozisyonu ile kompakt SUV olarak bilinen otomobiller hakkında düşünüyoruz. Fakat özel bir şey eksik değil mi?
Biraz yaşam katan, yol ile daha yakın bir ilişkinin keyfini çıkarmamızı sağlayan ve canlı bir sürüş keyfi sunan bir şey. Hobiler, keyif ve spor için bolca yere sahip bir konsept. Fakat, tavize yer yok. Kompakt, odaklı ve canlı, ama güçlü. Pratik, ama kesinlikle sıradan değil.
Macan'ı bu standartlarla yarattık ve birbirinden farklı beş maskeyle karşımıza çıktığını gördük. Her biri birer spor otomobil. Her biri kendi segmentinde eşsiz. Her biri tasarım ve sürüş dinamiğinden donanım özelliklerine kadar özgün birer Porsche. Dinamik giriş seviyesi modelimizden ultra sportif S versiyonuna ve daha yüksek performanslı GTS modeline, verimli dizel motorlu maraton koşucusundan kendi sınıfında performans standartlarını belirleyen Turbo modeline.
Tüm Macan modelleri, Porsche felsefesine sadık kalınarak geliştirildi, test edildi ve üretildi. Bu felsefeyle sportif tarzı ve performansı yarış pistinden alıyor ve günlük sürüşe aktarıyoruz. Bunu mümkün olduğunca verimli bir şekilde ve tabii ki güvenlikten ve konfordan taviz vermeden yapıyoruz.
Mühendislerimiz belirledikleri geliştirme hedefini aşana kadar hiçbir çabadan sakınılmadı: kompakt SUV sınıfındaki ilk spor otomobil.
Macan – deneyim ve canlılığa olan ihtiyacın her zaman var olduğu ve yeni meydan okumaların daima itici kuvvet olduğu capcanlı bir yaşam için. Geleneklerle sınırlı kalmayı reddeden ve bu nedenle kendini gittikçe daha özgün hisseden bir yaşam için. Doğrudan ve yakın.
Günlük yaşamımızda dahi aradığımız şeyi, yaşama hissini bize veren bir spor otomobil.

Porsche Macan. Daha canlı bir yaşam.
Dış tasarım
Macan serisindeki her model, soyundaki baskın spor genlerini tüm çıplaklığıyla ortaya seriyor. Bunun işaretlerini, kaput üzerinde girintili karakteristik farlarda görmek mümkün. Ön tampondaki büyük ve heybetli hava girişleri, yaşamı solumaya hazır. Her saniye.
Kaput, tekerlek davlumbazları boyunca uzanıyor. Bu, ön kısma geniş ve güçlü bir görünüm kazandırırken, 1970'lerin başlarında 24 Hours of Le Mans yarışında kırdığı mesafe rekoru 39 yıl boyunca elinden alınamayan efsanevi Porsche 917 modelini hatırlatıyor.
Yan profil, tipik olarak Porsche. Bu açıdan, atılmaya hazır bir yırtıcı gibi her kasın gerildiği görülebilir. Tavan hattı, arkaya doğru zarif bir eğimle uzanarak geleneksel spor otomobil çizgilerini çizer ve mükemmel bir aerodinamik yapı oluşturur. Mühendislerimiz, buna Porsche flyline adını veriyor.
Macan modelinin bir başka görsel özelliği de, yan kaplamaları. Bu kaplamalar yalnızca sportif bir vurgu özelliği olmakla kalmıyor, aynı zamanda tasarımları 918 Spyder modeline dayanıyor. Kapı boyutlarının daha dar, yanların daha pürüzsüz ve sportif görünmesini sağlıyor. Yan kaplamalar için mat siyah, Lava Siyahı, gövde renginde boya veya daha özel bir ifade kazandıran karbon seçenekleri mevcuttur. Siyah (parlak) kaplama, Turbo dış görünüş paketi için özeldir.
21 inç'e kadar olan ebat seçenekleriyle, Macan jantları da aynı derecede göz alıcı. Karşınızda gördüğünüz Macan modeli, fren kaliperleri ile ayırt edilebilir: Macan versiyonunda siyah, S versiyonlarında gümüş renkli ve GTS ve Turbo versiyonunda kırmızı. Tipik olarak Porsche.
Klasik Porsche spor otomobil tasarımı, arkadan bakıldığında da kendini gösteriyor: üst kısımda ince, omuzlardan arka tekerleklere doğru giderek genişleyen hatlar, 911 serisine bir atıftır. Bagaj kapağının tarzı, arka kısma özellikle ahenkli bir görünüm kazandırır. Kolaylık sağlamak için, tüm Macan modelleri otomatik bagaj kapağına sahiptir. İnce LED arka lambalar, olağanüstü bir derinlik sezgisi yaratan ve tüm dikkati çeken üç boyutlu oranlara sahiptir. Genel etki, her özgün Porsche'de olduğu gibi Macan modeline de yere yakın, geniş, böylece yol ile samimi bir görünüm kazandırmaktır. Sonuçta, kaslarla sarılı gövdenin amacı, önden olduğu kadar arkadan da hayranlık uyandırmaktır.
Tabii ki mühendislerimiz Macan modelinin kabininde de spor otomobil hissini yoğun bir şekilde yaşatmak için büyük özen gösterdi.

İç tasarım
Bir spor otomobil yaratıcısı olarak, sürücü ile otomobilin tek bir bütün oluşturması gerektiğini biliyoruz. Öyle ki, sadece Macan'ın sürücü koltuğuna oturmazsınız – ergonomik mimarisi, sizi araçla bütünleştirir. Kontrol tuşlarının üç boyutlu düzeni, kabine kokpit tarzında bir yerleşim kazandırır. Tipik Macan tarzında, sportif ön koltuklar yol üzerinde bir yükseklik hissi verirken, yola yakınlıktan taviz vermez.
Yalnızca Macan Turbo için sunulan yeni Turbo iç mekan paketi ve Rhodium Gümüş ve Garnet Kırmızı olmak üzere iki kontrast renk seçeneği ile bunu daha da ayrıcalıklı bir şekilde hissetmek mümkün. Baştan uca göz alıcı: koltuk ortalarında, orta konsol kolçağında ve kapı kolçaklarında Alcantara® kaplamalar ile siyah renkli tam deri döşeme. Ön ve arka yan emniyet kemerleri, devir göstergesi, dekoratif dikişler ve koltuk başlıklarına işlenmiş "turbo" logoları, kontrast renktedir. Yeniden sahnede: Macan Turbo, yalnızca yolda harika görünmekle kalmaz, aynı zamanda üstün ayrıcalıkların sembolüdür.
İleri seviyede sportiflik, iç tutumla ilgili bir sorudur ve cevabı, sadece Macan GTS için özel, yeni GTS iç mekan paketi ile gözler önüne seriliyor. Carmine Kırmızı veya Rhodium Gümüş renkli dikişler ve emniyet kemerleri, devir göstergesi ve "GTS" logosu, iç mekana daha dinamik bir ton kazandırıyor. Ayrıca, standart olarak Alcantara® ile kaplanmış belirli öğeler, Macan GTS modelinin haklı bir varisi olduğu sportif genleri açıkça vurguluyor.
Üç kadrandan oluşan gösterge tablosu daima görüş açısında; klasik bir spor otomobilde olduğu gibi. Ortada: devir göstergesi. Sağda: 4,8 inç renkli ekran. Burada, en yeni Porsche Communication Management (PCM) versiyonu ile tanıtılan birçok yeni fonksiyon da dahil olmak üzere bir dizi kullanışlı bilgi gösterilir.
Spor otomobillerin tipik bir özelliği olan yükselen orta konsol sayesinde, PDK vites koluna ve birçok önemli araç fonksiyonuna ulaşmak için elinizi direksiyondan fazla uzaklaştırmanıza gerek kalmaz. Kontak kilidi, her zamanki gibi soldadır – tipik olarak Porsche.
Üç kollu çok fonksiyonlu spor direksiyonun tasarımında, 918 Spyder modelinin tasarımından ve motor sporları ile bütünleşmiş bir ilkeden ilham alınmıştır: ellerinizi daima direksiyon üzerinde tutmak. Ergonomik konumlarda yer alan iki adet manuel vites mandalı, hızlı ve sportif vites geçişlerine imkan sağlar.
Ses ve navigasyon sistemleri, ergonomi felsefesinin izindedir. Yüksek çözünürlüklü ve renkli bir dokunmatik ekran ile, sezgisel bir kullanım kolaylığı sunarlar.
Arka koltukların birbirinden bağımsız şekilde 40 : 20 : 40 oranında yatırılabilmesi sayesinde, Macan modelini ihtiyaçlarınıza tam uyumlu hale getirebilirsiniz.
Kişiselleştirme söz konusu olduğunda, oldukça çeşitli seçenekler sayesinde iç mekanı daha da kişisel hale getirebilirsiniz. Malzeme ve dekor seçenekleri, klasikten sportife geniş bir yelpaze halinde sunulur. Ayrıcalıklı bir ortam için, Macan modelinizin kabinini çeşitli şekillerde deri döşemeyle kaplayabilir veya zarif koyu ceviz dekorlar ekleyebilirsiniz. Sportifliği vurgulayan bir tema için, Alcantara®, karbon veya mat alüminyum seçenekleri de mevcuttur. Macan modelinin iç mekanını nasıl kişiselleştireceğinize karar verirken, bir şeyi unutmayın: hiçbir sınır yok.

Macan ilkesi
Otomobilin kalbinden başlayalım. Tüm motorlar, yalnızca etkileyici performansları ve yüksek verimlilikleri ile değil, en önemlisi, opsiyonel spor egzoz sistemi ile birlikte oldukça güçlü bir izlenim yaratan seslerinin tipik yankısıyla karakter bulur. Porsche Geliştirme Merkezi, Weissach'taki akustik test odası Yeni Macan modellerinin gücü, yola aktif dört tekerlekten çekiş sistemi ile aktarılır. Bu sistem, sürüş dinamiği ve stabilite konusunda standartları belirliyor. 911 modelinde görüldüğü gibi, daha da iyi yol tutuşu ve çeviklik özellikleri için karma lastikler standart donanımdır.
Standart donanım olan 7 vitesli Porsche Doppelkupplung (PDK) şanzıman, güç akışında hiçbir kesinti olmaksızın, milisaniyeler içerisinde gerçekleşen motor sporları tarzında vites geçişlerini tecrübe etmenizi sağlar. Sistem aynı zamanda sürüş koşulları elverdiğince yakıt tüketimini ve emisyonu azaltan bir Coasting (boşta sürüş) moduna da sahiptir. Bunun için, otomatik Start/Stop fonksiyonu, akıllı ısı yönetimi ve verimliliği artıran daha bir çok uygulama, belirleyici bir katkı sağlar.
Standart donanım olan çelik yaylı süspansiyon, her Porsche'nin tipik özellikleri olan sürüş hassasiyetini ve performansı sağlamaya yardımcı olur. Opsiyonel olarak (Macan Turbo ve Macan GTS modelinde standart), Porsche Active Suspension Management (PASM) sistemini içerecek şekilde yükseltilebilir. Tek bir düğme ile, amortisörler anlık sürüş koşullarına daha duyarlı bir şekilde karşılık vermeye başlar. Daha da yüksek bir dinamik performans ve daha yüksek seviyede bir sürüş konforu için, havalı süspansiyon seçeneği de sunulmaktadır. Bu süspansiyon ile, Macan 15 mm daha alçaktır. Araç yüksekliğinin üç kademede ayarlanabilmesi, sürüş koşullarına en ideal uyumu elde etmenizi sağlar.
Opsiyonel Porsche Torque Vectoring Plus (PTV Plus), Macan ilkesini her virajda, özellikle yoğun bir şekilde hissetmenize izin verir. Elektronik kontrollü arka diferansiyel kilidi ile birlikte çalışan sistem, arka tekerleklere olan tork dağılımını değiştirerek yol tutuşunu direksiyon hakimiyetini büyük ölçüde geliştirir. Aynı zamanda, aracın virajlardaki çevikliğini de artırır.
Doğal olarak, Macan ilkesini aktif güvenlik de takip eder ve böylece, bir spor otomobilin gerekliliklerini karşılar. Standart olarak bulunan Porsche Stability Management (PSM), sportif performansın sınırlarında bir stabilite elde edilmesine yardımcı olur. Porsche'den tipik bir beklenti olarak, frenler de yavaşlama konusunda standartları belirler.
Opsiyonel sürücü destek sistemleri, daha fazla eğlenebilmeniz için üzerinizdeki yükü hafifletir. Porsche Active Safe (PAS) ile birlikte adaptif hız sabitleme sistemi, aracınızın hızını önde ilerleyen aracın hızına göre kontrol eder. Şerit Değiştirme Asistanı kör noktalarınızı takip ederken, Şerit Takip Asistanı otomobilinizin yoldaki şerit çizgilerine olan uzaklığını ölçer.
Yaşamın canlılığı, bit ve byte ile de ölçülebilir. Örneğin, opsiyonel navigasyon modülünü içeren yeni Porsche Communication Management (PCM) versiyonu ile. Opsiyonel Connect Plus modülünün özellikleri, kablosuz internet erişimini, çevrimiçi navigasyonu ve navigasyon sisteminde gerçek zamanlı trafik bilgilerini (GOOGLE® Earth ve GOOGLE® Street View dahil*) kapsar. Yine modülün kapsamında olan Apple® CarPlay sayesinde, iPhone® uygulamalarınıza sürücü koltuğundan pratik bir şekilde erişmek için PCM'i veya sesli komut sistemini kullanabilirsiniz.
Görüyorsunuz, yüksek seviyede bağlı olmak da bir spor otomobil ilkesi olabilir. Çünkü bizim için, ilkelere bağlı kalmak çok önemli. Hepsinden önemlisi, güç ilkesi.
* Gerçek zamanlı trafik bilgileri, GOOGLE® Street View ve GOOGLE® Earth hizmetleri, 12 ay boyunca ücretsizdir. Bu süre dolduktan sonra hizmetleri kullanmaya devam etmek isterseniz, lütfen www.porsche.com/connect adresini ziyaret edin (ek ücrete tabidir). Bu hizmetlerin kullanımı ve kablosuz internet erişimi için, veri alıverişi yapabilen bir SIM kart ve bir mobil servis sağlayıcısı ile ayrı, geçerli bir abonelik gereklidir.

Karakter
Yakit tüketimi/Emisyon* Macan: Sehir içi l/100 km 8,6 - 8,4; Sehir disi l/100 km 6,6 - 6,4; Ortalama l/100 km 7,4 - 7,2; CO2 emisyonu (g/km) 172 - 167.
Bazılarımız hoş vakit geçirmeye odaklanır, bazılarımız için ise önce aile gelir. Macan, yaşamın birçok zorluğunun üstesinden gelmeye hazır.
Kaputun altında, 2 litrelik dört silindirli bir motor görüyoruz – yine de bunun bir spor otomobil olduğunu nasıl iddia edebilir miyiz? Tabii ki. Sonuçta bu bir Porsche. 185 kW (252 hp) gücüyle 0'dan 100 km/h hıza 6,7 saniyede ulaşan yeni Macan, kesinlikle güç sahibi. Verimlilik de bir istisna değil.
Diğer özellikler arasında 18 inç Macan jantları ve siyah renkli fren kaliperleri yer alır. Kişisel bir görünüm için, çeşitli renkler ve dekorlar arasından seçim yapabilirsiniz.
İç mekan, spor otomobillerde tipik olarak görüldüğü gibi ergonomik ve çok fonksiyonludur. Ses sistemi, telefon ve navigasyon fonksiyonları için kontrol merkeziniz olan yeni Porsche Communication Management (PCM) gibi özellikler sayesinde Macan ile sürüş deneyimi daha da yoğun hale getirilebilir. Mobil telefon hazırlığı sayesinde, Bluetooth® üzerinden basitçe bağlantı kurabilirsiniz. El hareketlerine karşılık veren entegre bir yaklaşma sensörü, ilgili menü içeriğinin görüntülenmesi için ekranı aktif hale getirir ve bunun ardından multi-touch hareketleri ile sistem sezgisel bir şekilde kullanılabilir. Yaşamı kolaylaştırmaya yardımcı olan diğer seçenekler, navigasyon modülünü, Connect Plus modülünü, ön ve arka koltuk ısıtma fonksiyonunu ve hatta çocuk koltuklarımızı ve bagaj yönetim sistemlerimizi içerir.
7 ileri vitesli Porsche Doppelkupplung (PDK)
Vites değiştirmeyi mi, yoksa sürüş keyfini mi tecrübe etmek istersiniz? Bu bir rekabet değil. Yeni Macan, vites geçişlerini güç aktarımında hiçbir kesintiye neden olmaksızın, milisaniyeler içerisinde gerçekleştiren 7 ileri vitesli PDK şanzımanla donatılmıştır. Bunun avantajı, bir vites seçildiğinde, sonraki vitesin de hazırlanmış olmasıdır. Bulunulan vitesin kavraması ayrıldığı anda, bir sonraki vitesin kavraması devreye girer. Bunun etkisi sportif, dinamik ve çevik bir sürüş hissidir.
PDK şanzımanın prensibi, bir vites seçildiğinde, sonraki vitesin de hazırlanmış olmasıdır. Sonuç olarak, vites değişimi milisaniyeler içerisinde gerçekleştirilir.
Otomatik mod, en ideal yakıt ekonomisi için optimize edilmiştir. Bunun anlamı, PDK şanzımanın sadece sportif ve çevik bir sürüş değil, aynı zamanda daha yüksek verimlilik sağlayabilmesidir.
Vitesleri kendiniz mi kontrol etmek istersiniz? Çok fonksiyonlu spor direksiyonun ardında standart olarak bulunan iki vites mandalını veya PDK vites kolunu kullanarak bunu yapabilirsiniz.
Opsiyonel Sport Chrono Paketi ile birlikte, PDK şanzımanın vites değiştirme süresi daha da kısalır ve daha sportif hale gelir. Tavizsiz bir sürüş keyfi için, farklı vites değişim stratejileri de mevcuttur.

Porsche Traction Management (PTM)
Yeni Macan modellerinin muazzam dinamik performansinda, Porsche Traction Management (PTM) aktif dört tekerlekten çekiş sisteminin de payı vardır. Bir elektronik ve program kontrollü çok plakalı kavramayı, otomatik fren diferansiyelini (ABD) ve patinaj önleme sistemini (ASR) içerir. Elektronik kontrollü çok plakalı kavrama, arka aks ile ön aks arasındaki tahrik kuvveti dağılımını kontrol eder. Sürüş koşulları sürekli denetlenerek, çeşitli durumlarda hassas ve yıldırım hızında tepki verilir.
Sensörler, diğer değişkenlerle birlikte, dört tekerleğin de dönüş hızını, aracın maruz kaldığı boylamasına ve yanal ivmeleri ve direksiyon açısını sürekli olarak denetler. Örneğin hızlanma esnasında arka tekerleklerde patinaj eğilimi tespit edilirse, çok plakalı kavramanın daha güçlü bir şekilde kenetlenmesiyle ön aksa daha fazla güç aktarılır. Ayrıca, ASR sistemi de patinaj olasılığını düşürür. Virajlarda, ön tekerleklere iletilen tahrik kuvveti en iyi yanal denge için kontrol edilir.
Kısacası PTM, Macan modelinin inanılmaz sportifliğini yola aktarır. Direksiyonun ardında, essiz bir spor otomobili kullanmanın hissini yasayabilirsiniz: çekiş gücü, sürüş güvenliği, harika direksiyon davranışı, üstün sürüş hakimiyeti ve tabii ki her Porsche'nin tipik özelliği olan mükemmel dinamik özellikler.

VarioCam Plus Sistemi
VarioCam
Tüm benzinli Macan modellerinin emme ve egzoz eksantrik milleri, kesintisiz zamanlama ayarı için tamamen değişken klape hücreleri ile donatılmıştır. Bu, düşük motor devirlerinde dahi yüksek özgül güç ve yüksek tork üretilmesine yardımcı olur ve, en önemlisi, yakıt tüketimini ve emisyonu düşürür.

VarioCam Plus
Çift turboşarjlı V6 motorları ile Macan Turbo, Macan GTS ve Macan S, ek olarak VarioCam Plus donanımına da sahiptir. Bu sistem, emme supaplarının hareketini değiştirerek anında hızlanma ve pürüzsüz bir çalışma performansı sağlar.

Dogrudan yakit enjeksiyonu (DFI)
DFI, milisaniyelik hassasiyetle, 200 bar basinçli yakiti elektromanyetik olarak kontrol edilen enjeksiyon valfleri vasitasiyla yanma odasina püskürtür. Püskürtme ve koni açilari, hava/yakit karisiminin homojen dagilimini saglamak ve etkin yanmayi mümkün kilmak amaciyla tork, motor gücü, yakit tüketimi ve emisyonlar için optimize edilmistir. DFI, karisimi silindir içerisinde olusturarak yanma odasinin sogutulmasina katkida bulunur. Bu da, motor verimiyle birlikte üretilen gücün de artirilmasina etkisi olan daha yüksek bir sikistirma oraninin elde edilmesini saglar.

Verimliliği arttıran sistemler
Otomatik Start/Stop fonksiyonu
Otomatik Start/Stop fonksiyonu, örneğin trafik ışıklarında durduğunuzda motoru durdurarak yakıt ekonomisini geliştirir.
Tüm Macan modellerinde standart.

Coasting
Coasting fonksiyonu, uygun koşullarda daha da fazla yakıt tasarrufu yapmanıza olanak sağlar. Motorun şanzımandan ayrılmasıyla, aracın motor freni nedeniyle yavaşlaması önlenir. Bu şekilde, araç kendi ataletinden en ideal şekilde faydalanır ve daha uzun mesafeler boyunca süzülmeye devam edebilir. Bu, yakıt tüketimi açısından somut faydalar sağlarken, konfora veya sportif performansa hiçbir etkide bulunmaz.

Isı yönetimi
Soğuk çalıştırmayı takip eden ilk aşamalarda, motorun soğutulması önlenerek ideal çalışma sıcaklığına daha çabuk ulaşması sağlanır. Yani, yüksek verimlilikle ve dolayısıyla daha düşük yakıt tüketimiyle çalışacağı koşullara daha çabuk ulaşır.
Aktif aerodinamik yapı
Radyatör ızgarasındaki mekanizma, soğutucu hava klapelerini yalnızca gerektiğinde açar. Soğutma ihtiyacı düşük olduğunda (örneğin rahat bir tarzda sürüş yapılırken), radyatör ızgarasındaki klapeler kapanır. Aerodinamik özellikler gelişir ve yakıt tüketiminin düşürülmesine yardımcı olur. Örneğin sportif bir sürüş tarzı benimsendiğinde ve güç talebi yükseldiğinde, soğutucu hava klapeleri açılır ve daha yüksek sürüş performansı için gerekli havanın içeri çekilmesini sağlar.

Elektrik enerjisi geri kazanımı
Macan modellerindeki elektrik sistemi, aracın rölanti devrinde ilerlediği durumlarda talep üzerine şarj edilerek verimlilik artırılır. Böylelikle yakıt tüketimi düşürülürken, hızlanma aşamalarında motorun tüm gücünden faydalanmak mümkün olur. Sürecin kendisini değil, yalnızca sonuçlarını fark edersiniz: düşük yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu ile birlikte ideal güç ve tork.

Yağ beslemesi
V6 benzinli motorların entegre kuru karterli yağlama sistemi, tüm sürüş koşullarında güvenilir bir yağ beslemesini garanti eder. Yağ haznesi, doğrudan motorun içerisinde yer alır ve bu sayede alan ve ağırlık tasarrufu sağlanır. Elektronik kontrollü bir yağ pompası, doğru miktarda yağın gerektiği şekilde sisteme beslenmesini sağlar. Sportif sürüş için optimize edilmiş yağlama sistemi, en ekstrem koşullarda dahi motorun ideal şekilde yağlanmasını sağlar.

Turbo
Çift turboşarjlı V6 motorlar, paralel düzende ikişer adet turboşarj ünitesine sahiptir – her silindir kanadı için bir ünite. Emilen hava sıkıştırılır ve ilgili şarj havası soğutucu üzerinden motora beslenir. Bu soğutma işlemi ile iki şey elde edilir: yüksek bir silindir şarjı ve düşük bileşen sıcaklıkları.

Sport fonkisyonu
Standart olarak bulunan SPORT düğmesi, konforlu ya da sportif bir performans seçimi yapmanıza olanak sağlar. Tek bir düğmeye basıldığında, elektronik motor yönetim sistemi motor programını değiştirerek daha net tepkiler ve daha doğrudan motor dinamiği elde edilmesini sağlar.

Spor egzoz uçları
Macan modeline, talep üzerine spor egzoz uçları eklenebilir. İki taraflı çift çıkışlı egzoz uçları, özel olarak tasarlanmıştır ve son derece parlak krom kaplamalı paslanmaz çelik malzemeden üretilmiştir. Ayrıca, krom kaplamalı siyah renkte de sunulmaktadır. Görsel olarak eşsiz, sportif bir ifade.
Macan GTS modelinde Turbo dış görünüş paketinin parçası olarak standart. Tüm modellerde opsiyonel olarak sunulmaktadır.

Spor egzoz sistemi
Spor egzoz sistemi, daha da yankılı bir ses üretir. Gümüş veya siyah renk seçenekleriyle sunulan krom kaplamalı paslanmaz çelik spor egzoz uçları, hem gözlere hem de kulaklara hitap eder.
Macan GTS modelinde Turbo dış görünüş paketinin parçası olarak standart. Tüm modellerde opsiyonel olarak sunulmaktadır.

Havalı süspansiyon
Yüksek seviyede konfor ve muazzam bir dinamik performans için, PASM sistemini içeren havalı süspansiyonu tercih edebilirsiniz. Bu yapılandırma ile, araç spor süspansiyonda olduğundan 15 mm daha alçaktır. Macan GTS ise, havalı süspansiyon ile Macan S modelinden 10 mm daha alçaktır. Etkisi? Sürüş konforu ile dinamik performans arasında cömert bir alan. Araç yüksekliği ayarlama fonksiyonu, araç yüksekliğini sabit tutmaya yardımcı olur.
Talep üzerine sunulan araç yüksekliğini ayarlayabilme özelliği, aracın zeminden yüksekliğini üç kademe arasından seçmenize olanak sağlar: Arazi Seviyesi, Normal Seviye ve Alçak Seviye. Arazi Seviyesi'nde, otomobil Normal Seviye'ye kıyasla 40 mm daha yüksektir; Alçak Seviye'de ise, 10 mm daha alçaktır. Yükleme Seviyesi özellikle çok pratiktir: Araç gövdesinin arka kısmı Normal Seviye'ye kıyasla 40 mm alçaltılarak, bagaj bölmesine yük yerleştirmek daha kolay hale getirilir. Bu fonksiyon, bagaj bölmesinde bulunan bir düğme yardımıyla kullanılır.

Spor süspansiyon
Çelik yaylı süspansiyon, tüm Macan modellerinde standarttır. Yalnızca performans ve sürüş keyfinin getirdiği katı gereklilikleri karşılamakla kalmaz, daha gelişmiş sürüş dinamiği, daha düşük yakıt tüketimi ve daha yüksek sürüş konforu elde edilmesine de katkı sağlar.
Ayrıca, Macan GTS modelinin spor süspansiyonu ile araç Macan S modelinden 15 mm daha alçaktır. Macan Turbo ve Macan GTS modeli de Porsche Active Suspension

Management (PASM) ile donatılmıştır.
Porsche Active Suspension Management (PASM)
PASM, elektronik bir sönümleme kontrol sistemidir. Anlık yol durumuna ve sürüş tarzına dayalı olarak, sönümleme kuvvetini aktif ve kesintisiz bir şekilde ayarlar. Araç arazide veya ani hızlanma ve frenleme yapılan sert bir tarzda sürülürken, etki eden kuvvetler normal olarak gövde hareketlerine neden olur. PASM, bu hareketleri azaltan müdahaleler gerçekleştirir. Üç mod arasından seçim yapabilirsiniz: "Comfort", "SPORT" ve "SPORT PLUS".
PASM sürekli aktiftir ve sürüş stabilitesini ve konforu artırmak için anlık sürüş koşullarına otomatik olarak uyum sağlar.
Macan S, Macan S Diesel ve Macan modelinde opsiyonel.
Direksiyon Sistemi ve Power Steering Plus

Direksiyon
Direksiyon, sportiflik ve anında tepki sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Macan modeline böylesine sıra dışı bir çeviklik kazandıran şey, elektromekanik direksiyon sisteminde yapılan ayarlamalardır.
Yakıt tüketiminin düşürülmesine de yardımcı olur. Sürekli güç kullanan bir hidrolik sistem bulunmadığından, yalnızca direksiyon çevrildiğinde enerji kullanılır.

Power steering Plus
Opsiyonel Power Steering Plus, hiza duyarlı bir direksiyon destek sistemidir. Yüksek hızlarda direksiyon sertleşir ve daha duyarlı bir şekilde tepki verir, ayni zamanda sürüş konforu mükemmel seviyede korunur. Düşük hızlarda, manevra ve park işlemlerini kolaylaştırmak için direksiyon tekrar ayarlanır.

OFF-ROAD düğmesi
Aslında orada olmayan yolları denemek ister misiniz? Orta konsoldaki bir düğme, Macan'ınızı arazi moduna geçirir. Arazide sürüş için, tüm sistemler çekiş gücüne odaklı bir programa geçer. PASM sistemini içeren opsiyonel havalı süspansiyon, aracı otomatik olarak Arazi Yüksekliği'ne ayarlar. Ayrıca, opsiyonel Porsche Torque Vectoring Plus (PTV Plus) ve standart Porsche Stability Management (PSM) ayarlarını arazide sürüşe uyarlayarak daha gelişmiş bir sürülebilirlik ve güvenlik sağlar.
Yine standart donanım olan PTM, ön ve arka aks arasındaki tahrik kuvveti dağılımını tamamen değişken bir şekilde kontrol eder – gerekirse %100 seviyesine kadar. Bu, çekiş gücünde ve sürüş güvenliğinde önemli bir artış sağlar.

Porsche Hill Control (PHC)
Orta konsoldaki bir düğme, iniş eğimlerinde hızınızı sabit tutan Porsche Hill Control (PHC) fonksiyonunu aktif hale getirmenizi sağlar. 3 ile 30 km/h arasında bir hız belirleyebilirsiniz.

Porsche Torque Vectoring Plus (PTV Plus)
Spor otomobil üreticileri, virajlara bayılır. Sahip olduğumuz teknolojilerle, bu ilişkinin alevini sonsuza kadar körüklüyoruz. PTV Plus, hem sürüş dinamiğini hem de stabiliteyi geliştiren opsiyonel bir sistemdir.
Elektronik kontrollü arka diferansiyel kilidiyle birlikte çalışarak, arka tekerleklere yapılan tork dağılımını kontrol eder. Bir viraja hızla girildiğinde, virajın iç tarafında kalan arka tekerleğe makul bir fren kuvveti uygulanır. Aynı zamanda virajın dış tarafında kalan arka tekerleğe daha yüksek bir tahrik kuvveti verilerek, aracın dikey eksende daha fazla dönüş (sapma) kazanması sağlanır. Bunun etkisi, doğrudan ve sportif direksiyon tepkileridir. Ve her virajda ve dönüşte, muazzam sürüş keyfi.
Düşük ve orta hızlarda PTV Plus, çevikliği ve direksiyon hassasiyetini önemli ölçüde artırır. Düz yolda yüksek hızla ilerlerken ve virajlara hızla girerken tekerleklerin patinaj eğilimi göstermesi durumunda, elektronik kontrollü arka diferansiyel kilidi sürüş stabilitesini artırır. Tutuş özelliklerinin değişken olduğu ve aynı zamanda ıslak ve karlı zeminlerde de stabilite artırılır.
Tüm Macan modellerinde opsiyonel.

Sport Chrono Paketi
Sport Chrono Paketi, kokpite bir kronometre ve analog ve dijital birer gösterge ekler. PCM sistemindeki performans ekranı, toplam sürüş süreniz, anlık tur mesafeniz ve o ana kadar kaydedilen tur süreleriniz gibi çeşitli sürüş istatistiklerini görüntüler.
Orta konsola da SPORT PLUS modunu aktif hale getiren SPORT PLUS düğmesi eklenir. Bu modda, motor daha keskin tepkiler verir ve devir sınırlayıcı daha sert bir seviyeye yükseltilir. Porsche Traction Management (PTM), daha sportif bir performansa göre ayarlanır. Porsche Active Suspension Management (PASM) bulunan araçlarda SPORT PLUS modu aktif hale getirildiğinde, süspansiyon sertleştirilir ve direksiyon tepkileri daha doğrudan hale getirilir. Ek olarak, PCM sisteminin tetiklenme eşiği yükseltilerek boylamasına ve yanal dinamik özellikler geliştirilir. Standart donanım olan PDK şanzımanın vites geçişleri daha da çabuk ve sportif hale gelir. Opsiyonel havalı süspansiyon, aracı otomatik olarak Alçak Seviye'ye indirir. Launch Control, otomobili kalkış sırasında en ideal ivme ile hızlanmaya hazırlar.
Macan Turbo Performans Paketinde standarttır. Diğer tüm Macan modelleri için opsiyoneldir.

Jantlar ve Lastik Basıncı İzleme Sistemi (TPMS)
Karma lastikler
Tüm özgün spor otomobillerde olduğu gibi, Macan da arka aksta daha geniş lastiklere sahiptir – 911 gibi. Tek etkisi görsel olanı değil: arkadaki daha geniş lastik izi, hem stabiliteyi ve çekiş gücünü geliştirir, hem de yol ile daha yakın temas için çevikliği artırır.

Jantlar
Jantlar söz konusu olduğunda da her şey sportif performansın ve tarzın etrafında döner. Bu doğrultuda Macan, etkileyici rakamlara sahiptir: 21 inç'e kadar opsiyonel boyutlarla, tekerlekler sıra dışı bir büyüklükte görünür.
Hepsinin ortak özelliği, ağırlığı düşüren ve çevikliği artıran alüminyum yapılarıdır. Bu, özellikle de 21 inç dövme jantlar için geçerlidir.
Macan, standart olarak 18 inç Macan jantlara, Macan S ve Macan S Diesel ise 18 inç Macan S jantlara sahiptir. Macan Turbo modelinde, standart olarak 19 inç Macan Turbo jantları bulunur. Macan GTS modeli, 20 inç RS Spyder Design siyah saten renkli jantlara sahiptir.

Lastikler
Tüm lastikler sürüş performansı, yol tutuşu, dönme direnci ve ağırlık açısından ideal hale getirilmiştir. Lastik malzemesi, lastik dişi şekilleri ve kafes mimarisi, yakıt tüketiminin düşürülmesi için mümkün olan en düşük dönme direnci elde edilecek şekilde tasarlanmıştır.

Lastik Basıncı İzleme Sistemi (TPM)
Lastik Basıncı İzleme Sistemi, lastik basıncının düşük olması veya yavaş yavaş veya ani bir basınç kaybı yaşandığında, yol bilgisayarı ekranına uyarı mesajları gönderir. Gösterge panelindeki çok fonksiyonlu ekran, lastiklerinizin basınçlarını kontrol etmeniz için hızlı ve pratik bilgiler verir

Fren sistemi
Porsche olarak, frenleme performansında kendimize yüksek standartlar belirledik. Bu nedenle fren sistemlerimizin süper boyutlarda ve motorun yüksek gücüne uyumlu olduğu aşikardır.
Macan modelleri, önde altı pistonlu alüminyum monoblok sabit fren kaliperleri ile donatılmıştır. Sürekli kullanımda dahi tutarlı bir yüksek frenleme gücü için, fren diskleri içten havalandırmalıdır.
Macan modellerinin yüksek performansı ile baş edebilmeleri için, ön akstaki fren diskleri 360 mm çapa sahiptir.
Macan modelinin fren kaliperleri, siyah renklidir. Macan S Diesel ve Macan S modelinde, kaliperler gümüş renklidir. Macan Turbo ve Macan GTS modelinde ise kırmızıdır.

Porsche Ceramic Composite Brake (PCCB)
Opsiyonel olarak, Macan modeli yarış pistlerinde kendini kanıtlamış Porsche Ceramic Composite Brake (PCCB) ile donatılabilir.
Çapraz delikli seramik fren diskleri, ön aksta 396 mm çapa ve 38 mm kalınlığa, arka aksta ise 370 mm çapa ve 30 mm kalınlığa sahiptir.
Düşük ısıl genleşme özellikleri, yoğun frenleme altında dahi deformasyonu önler. Ayrıca, seramik fren diskleri kesinlikle paslanmaz ve çok daha yüksek ses önleme kapasitesine sahiptir.
Sistemin en önemli avantajı, fren diskinin benzer tasarıma ve ebatlara sahip standart disklere oranla yaklaşık %50 daha hafif olmasıdır. Daha yüksek performans ve daha iyi yakıt ekonomisi bunun son derece belirgin faydaları arasında olsa da, yaysız ve dönen yüklerin büyük ölçüde azaltılması sağlanır. Sonuçlar daha iyi direksiyon hakimiyeti, daha iyi yol tutuşu ve daha yüksek konfordur.

Macan Turbo, Macan GTS, Macan S Diesel ve Macan S için opsiyonel.
Aydınlatma konsepti
Porsche Dynamic Light System Plus (PDLS Plus) ile birlikte LED farlar.
PDLS Plus ile birlikte opsiyonel olarak sunulan bu yeni LED farlar, eşsiz görünümleri ile ayırt edilir, tarz belirleyen dört noktalı LED spotları ile karakter bulur. Farların ışık gücü, yolun daima en ideal şekilde aydınlatılmasını sağlar. Her biri standart donanım olan dinamik ve statik viraj farlarına ve hıza duyarlı far yüksekliği kontrolüne ek olarak, kötü hava fonksiyonu da önemli bir diğer özelliktir.
Porsche Dynamic Light System Plus (PDLS Plus), çevrenizin daha iyi aydınlatılması ve neler olduğunu daha iyi görebilmeniz için dinamik uzun far kontrolünü ve Kavşak Asistanı'nı da kapsar.

Gündüz sürüş farları
Gündüz sürüş farları, tüm modellerde standarttır. Halojen farları bulunan araçlarda, bu fonksiyon iç far ile çalışır. Bi-Xenon uzun farlar bulunan araçlarda ise, çarpıcı ışık kaynağı her bir far ünitesinde bulunan dörder LED spottur. Faydaları çok net. Yoldaki diğer sürücüler sizi daha iyi görebiliyorsa, gündüz sürüş yapmak daha güvenli bir deneyim haline gelir.
Porsche Dynamic Light System (PDLS) ile Bi-Xenon farlar
Bi-Xenon farlar, ister kısa, ister uzun huzme seçildiğinde yolun eşit şekilde aydınlatılmasını sağlayan otomatik ve dinamik yükseklik kontrolüne sahiptir. Dinamik viraj aydınlatma fonksiyonu, direksiyon açısına ve araç hızına bağlı olarak farları dönülen yöne doğru çevirir. Statik viraj lambaları, keskin virajlarda ve dönüşlerde yardımcı farları devreye sokarak yolun daha iyi aydınlatılmasını sağlar. Basitçe söylemek gerekirse, bir viraja girdiğiniz anda virajın daha büyük bir kısmı aydınlatılır.
PDLS ile birlikte opsiyonel olarak sunulan siyah Bi-Xenon farlar ile, ultra ayrıcalıklı vurgular eklenir. Macan GTS modelinde, farların iç kısımları da siyahtır.
Macan GTS modelinde standart. Tüm Macan modellerinde opsiyonel.

LED arka lambalar
LED arka lambaların üç boyutlu tasarımında, 918 Spyder süper spor otomobilden esinlenilmiştir ve bu lambalar, etkileyici bir derinlik izlenimi yaratır. Aynı zamanda, son derece duyarlı ve güçlü olmaları, daha fazla güvenlik anlamına gelir. Aniden frenleme yapıldığında, adaptif LED fren lambaları yanıp sönmeye başlayarak arkadan gelen araçları kritik duruma karşı daha çabuk bir şekilde uyarır. Üçüncü fren lambası, tavan rüzgarlığına entegre edilmiştir.
Dahası, karartılmış LED arka lambalar da sunulmaktadır: Macan GTS modelinde Turbo dış görünüş paketinin bir parçası olarak standart, diğer tüm Macan modelleri için opsiyonel. Kalıcı bir izlenim için sportif bir vurgu

Porsche Stability Management (PSM)
PSM, sportif performansın sınırlarında dahi stabiliteyi koruyan ve sürüş güvenliğini artıran elektronik bir kontrol sistemidir.
Sensörler sürekli olarak sürüş yönünü, hızı, savrulma oranını ve yanal ivmeleri denetler. PSM, gerekli olduğunda her bir tekerlekte ayrı ayrı frenleme yaparak, araç stabilitesini aktif bir şekilde korur. Ama hepsi bundan ibaret değil. Sürücü gaz pedalını aniden serbest bıraktığında, PSM fren sistemini ani frenlemeye hazır hale getirir. Bu şekilde maksimum frenleme gücü, çok daha kısa sürede elde edilir. Entegre ABS, kısa frenleme mesafeleri elde edilecek şekilde optimize edilmiştir.

Hava Yastıkları
Tüm Macan modelleri standart olarak tam boy sürücü ve ön yolcu hava yastıklarına sahiptir. Bunlar, Porsche Side Impact Protection System (POSIP) ile desteklenir.
Bu sistem, ön koltuklardaki yan hava yastıklarını, tüm tavanı ve A direğinden C direğine kadar olan alanı kaplayan perde hava yastıklarını ve kapılardaki yan darbe koruyucularını bir araya toplar. Arka kısım için yan hava yastıkları, opsiyonel olarak sunulmaktadır.
Tamponda bulunan iki yardımcı sensör, önden çarpışmaları tespit etmeye yardımcı olur. Bir grup ivme ve savrulma oranı sensörü, devrilme tehlikesini tespit eder ve perde hava yastıklarını ve emniyet kemeri ön gergilerini tetikler.

Gövde tasarımı
Ultra ve süper yüksek mukavemetli çelik malzemelerin kullanılması, güvenliğe önemli bir katkı sağlar ve ayni zamanda hafif yapı ilkesinin amacını doğru şekilde yerine getirir.
Önden çarpışma durumunda meydana gelen kuvvetler, boylamasına ve çapraz olarak yerleştirilmiş elemanların oluşturduğu bir sistem tarafından dağıtılır. Ultra yüksek mukavemetli çelik malzemeden üretilen güçlendirici elemanlar, yandan alınan darbelere karşı ek koruma sağlar.
Bu konseptte, çok fazlı çelik malzemeler de kullanılır. Yüksek mukavemet ve belirli deformasyon sekli, bunların ortak iki özelliğidir. Yolcu bölmesi, yüksek teknoloji çelik malzemelerden şekillendirilmiş bir kafestir ve yüksek seviyede koruma sağlar.

İç mimari
Beş kapı. Beş koltuk. Mükemmel bir günlük pratiklik ve yüksek bir oturma pozisyonu. Bir SUV'den beklenenler bunlar. Şimdi de, bir Porsche'den ne bekleyebileceğinize bakalım: spor otomobil hissi.
İçeri girdiğinizde, kontak kilidini kapının hemen yakınında bulacaksınız. 1948'den beri, tipik olarak Porsche. Eski bir motor sporları geleneği.
İç mimari, sizi araçla mükemmel bir şekilde bütünleştirir. Bunun en güzel örneklerinden biri, kumandaların üç boyutlu yerleşimi ve en önemli konfor fonksiyonlarının kumandalarının bulunduğu yükselen orta konsoldur. Yerleşim düzeni, Carrera GT modelini andırır – bir spor otomobilde oturur gibi.
918 Spyder tasarımına sahip çok fonksiyonlu spor direksiyon, en ideal kişisel deneyimi sunar. Fütüristik bir görünüm ve son derece ergonomik bir tasarım. Vites kumandalarının yanı sıra telefon, radyo ve yol bilgisayarı için çok fonksiyonlu düğmeler, yüksek seviyede konfor sağlar. Opsiyonel olarak direksiyon ısıtma fonksiyonu sunulur.
Spor otomobil genleri, üç adet yuvarlak göstergede de görülebilir. Devir göstergesi, bir spor otomobilde ait olduğu yerde, ortada yer alır. Bu şekilde, hareket halindeyken önemli olan her şeyi tek bir bakışta görebilir ve ilgili tüm bilgilere daima sahip olursunuz.
Örneğin, gösterge panelindeki 4,8 inç yüksek çözünürlüklü renkli ekran. Yol bilgisayarı bilgilerini ve, opsiyonel navigasyon modülünü içeren yeni PCM versiyonu ile birlikte, navigasyon sistemi haritasını gösterir.
Koltuklar, yarış tarzında destek ve yüksek seviyede oturma konforu sağlar. Sürücü hafıza paketi veya konfor hafıza paketi bulunan araçlarda, kişisel koltuk, direksiyon ve yan ayna ayarlarınızı kaydedebilirsiniz. Böylece aracınız, size otomatik olarak uyum sağlar. Macan GTS modelinde, ayrıcalıklı sekiz yönde ayarlanabilen spor koltuklar özgün bir spor otomobilin tipik heyecanını hissettirirken, koltuk başlıklarına işlenmiş "GTS" logoları bakışları üzerine çeker. Daha da ayrıcalıklı: Turbo iç mekan paketi, belirli öğeler Alcantara® kaplamalı olmak üzere tam siyah deri döşeme, "turbo" logosu işlemeleri ve net bir şekilde belirlenmiş kontrastlar ile birlikte gelir.
Deri gibi seçkin malzemelerin kullanılması, ayrıcalığı sıradan yaşama getirir. Macan Turbo modelinde, 18 yönde ayarlanabilen adaptif spor koltuklar tamamen deri döşemelidir. Macan, talep üzerine Alcantara®, deri, ahşap, karbon veya alüminyum malzemeden daha birçok çeşitli iç dekor ile zenginleştirilebilir.
Standart araç özellikleri arasında üç bölgeli otomatik klima kontrolünün yanı sıra, uzaktan kumandalı merkezi kilit sistemi yer alır.
İlke olarak, istenen fonksiyonlara hızla erişilmesi için tüm kumandalar ergonomik bir şekilde yerleştirilmiştir.
Pratikliği garantileyen bir diğer özellik de, ön ve arka kapılardaki saklama çözümleridir. Büyük şişelere dahi yer verilebilir.
Geniş bagaj bölmesi, 500 litrelik bir yük kapasitesi sunar. Arka koltuklar 40 : 20 : 40 oranında ayrı ayrı yatırılabilir. Koltuklar tamamen yatırıldığında, toplam kapasite 1.500 litreye yükselir.

Koltuklar
Konforlu koltuklar
Sürücü tarafında sekiz yönde elektrikli kumanda ile ayarlanabilen konforlu koltuklar, hem rahat bir sürüş için idealdir, hem de kullanımları son derece pratiktir. Koltuk yüksekliği, ileri/geri konumu, minder açısı ve sırtlık açısı ayarlanabilir. Alcantara® koltuk ortaları, sportif bir dokunuş yaratır.
Macan S, Macan S Diesel ve Macan modelinde standart.

Sekiz yönde ayarlanabilir spor koltuklar
Ayrıcalıklı sekiz yönde ayarlanabilir spor koltuklar, biraz daha sportif birer alternatiftir ve baştan uca bir spor otomobil hissini mükemmel bir şekilde canlandırırlar. Sürücü ve ön yolcu koltuğundaki sekiz yönde elektrikli ayarlama fonksiyonu, koltuk yüksekliğini, ileri/geri konumunu, minder açısını ve sırtlık açısını kapsar.
Macan GTS için sunulan Turbo iç mekan paketi veya GTS iç mekan paketi ile birlikte, koltuk ortaları Alcantara® kaplamalıdır – gerçek motor sporları tarzı. Ardımızdaki 30.000 yarış galibiyeti ile, biraz arkamıza yaslanıp rahatlama lüksümüz var. Carmine Kırmızı veya Rhodium Gümüş kontrast renkli dikişler, daha da sportif bir görünüm yaratır. Koltuk başlıklarına işlenmiş kontrast renkli "GTS" logoları, üst sınıf bir atletin profilini tamamlar.

Opsiyonel ve Macan GTS için özel.
Konfor hafıza paketi ile elektrik kumandalı koltuklar (14 yönde ayarlanabilir)
Öndeki iki koltukta da cömert bir oturma konforu ister misiniz? Konforlu koltukların ayarlanabilen sekiz özelliğine ek olarak, konfor hafıza paketi ile birlikte elektrik kumandalı koltuklar ek ayarlama olanakları sunar: bel desteği, minder uzunluğu ve direksiyon kolonu. Direksiyon ve yan ayna konumlarının yanı sıra bel desteği de dahil olmak üzere, sürücü ve ön yolcu koltuk konumları gibi kişisel ayarlar kaydedilebilir.
Macan Turbo için, ek ücrete tabi olmaksızın standart donanım. Diğer tüm Macan modellerinde opsiyonel.
Konfor hafıza paketi ile adaptif spor koltuklar (18 yönde ayarlanabilir)
Konfor hafıza paketine sahip adaptif spor koltuklar, en üst seviye oturma konforunu yarış tarzı destek ile bir araya getirir. Yan dolguları özellikle yüksek ve belirgindir. Elektrikli kumanda ile 18 yönde ayarlanabilen koltuklar, koltuk yüksekliği, minder ve sırtlık açısı, minder uzunluğu, ileri/geri konumu ve dört yönlü bel desteği ayarları ile ihtiyaçlarınızı en ideal şekilde karşılayabilir. Direksiyon kolonu da elektrikli kumanda ile ayarlanabilir. Şu fonksiyonlar hafızaya kaydedilebilir: sürücü ve ön yolcu koltuk konumları, bel destekleri ve direksiyon ve yan ayna konumları.
Macan Turbo modelinde standart. Tüm Macan modellerinde opsiyonel.
Turbu iç mekan paketine özel: Garnet Kırmızı veya Rhodium Gümüş kontrast renkler ve belirli öğelerde Alcantara® kaplama. Ayrıca, koltuk başlıklarına işlenmiş "turbo" logoları da birer vurgu öğesidir.
Macan Turbo modeline özel opsiyonel Turbo iç mekan paketi.

Koltuk/direksiyon ısıtma fonksiyonu.
Tüm koltuk tasarımlarında, ön koltuklar için veya ön ve arka koltuklar için paket halinde koltuk ısıtma fonksiyonu sunulmaktadır. Direksiyonu hoş bir sıcaklıkta tutan ısıtma fonksiyonu, opsiyoneldir.
Koltuk havalandırma fonksiyonu
Ön koltuklar için opsiyonel koltuk havalandırma fonksiyonu, uzun yolculuklarda ve yaz mevsiminde daha yüksek konfor sağlar. (Yalnızca koltuk ısıtma fonksiyonu, konfor hafıza paketi veya adaptif spor koltuklar ile birlikte.) Alcantara® koltuk ortaları ile uyumlu değildir.
Macan Turbo, Macan S, Macan S Diesel ve Macan için opsiyonel.
Arka koltuklar
Arka sıradaki koltuklar üç ayrı parça halinde, istendiğinde tamamen yatırılabilir. Çok kullanışlı orta koltuk, uzun eşyaların ve opsiyonel kayak çantasının geçirilebileceği bir alan işlevi de görür. Ek olarak, opsiyonel saklama paketi ile birlikte iki adet bardaklığı da içeren katlanabilir bir kolçağa sahiptir. Arka koltukların yatırılması son derece basittir: serbest bırakın, yatırın – bu kadar.

Çocuk koltukları
Porsche Tequipment satış sonrası aksesuarlar yelpazesi, özel olarak tasarlanmış Porsche çocuk koltuklarından oluşan bir koleksiyona sahiptir. En katı güvenlik standartlarını karşılayacak şekilde tasarlanan çocuk koltukları, Porsche araçları için özel olarak test edilmiş ve onaylanmıştır. Sonuç olarak, 12 yaşa kadar olan yolcular için koruma ve konfor sağlarlar. Kullanılan kumaşlar nefes alır, hipoalerjeniktir ve kolaylıkla temizlenebilir. Kılıf çıkarılabilir ve yıkanabilir.
Daha fazla güvenlik için, Porsche Baby Seat ve Porsche Junior Seat ISOFIX, beş noktalı bağımsız bir kemer sistemine ve orta kemer uzunluğu ayarlama olanağına sahiptir.
ISOFIX bağlantı noktaları*, arka yan koltuklarda standart olarak bulunur. İlave top-tether kemer bağlantısı, tüm arka koltuklarda standarttır.
* ISOFIX, çocuk koltuğunu araca sağlam bir şekilde sabitleyen güvenli ve kullanıcı dostu bir çocuk koltuğu bağlantı sistemidir.

Klima kontrolü
Üç bölgeli otomatik klima kontrolü
Standart donanım olan üç bölgeli otomatik klima kontrolü, arka koltuklar için ayrı bir klima bölgesi oluşturur ve torpido gözü için de bir soğutma fonksiyonu içerir. Arka kısımdaki klima ayarları, sonsuz şekilde değişkendir.

Porsche Active Safe (PAS)
Bu sistem, aracınızın hızını önde ilerleyen aracın hızına eşitler ve otomatik olarak frenleme yapar – gerektiğinde, durana kadar. Yol müsait olduğunda, aracınız yeniden hız sabitleme sisteminin önceki ayarına dönerek hızlanacaktır. Araç hızı, 30 ila 210 km/h arasında sabitlenebilir. Örneğin yoğun trafikte, aracınız öndeki aracın arkasında gerektiğinde tamamen durana kadar kendi kendine frenleme yapabilir. Tekrar kalkış yapmak için, tek gereken sürücünün kumanda kolunu veya gaz pedalını kullanarak kalkış komutunu vermesidir.
Entegre Porsche Active Safe (PAS), öndeki araca fazla hızlı yaklaşmakta olduğunuzu tespit edebilecek şekilde tasarlanmıştır. Bu durumda, sesli ve görsel uyarılar ve aynı zamanda kısa bir frenleme ile müdahalede bulunmanız gerektiği hatırlatılır. Sistem, hedefe yönelik frenleme de yapabilir ve duruma göre, sağlayabileceği maksimum frenleme kuvvetine kadar fren basıncını artırabilir.
Tüm Macan modellerinde opsiyonel.

Destek sistemleri
Şerit Değiştirme Asistanı
Şerit Değiştirme Asistanı, aracınızın arkasını ve her iki yanda bulunan kör noktaları denetler. 30 ila 250 km/h arasındaki bir hızla ilerlerken, arkanızdan hızla yaklaşan veya kör noktanıza giren bir araç tespit edildiğinde yan aynalarda görsel bir sinyal verilir. Bu şekilde Şerit Değiştirme Asistanı, özellikle otoyollarda konforu ve güvenliği artırır. Ancak, sistem aracın kontrolüne aktif biçimde müdahale etmez ve istendiği zaman devre dışı bırakılabilir.
Tüm Macan modellerinde opsiyonel.

Şerit Takip Asistanı
Şerit Takip Asistanı, yoldaki şerit çizgilerini tespit etmek için ön kısımda bulunan bir kamerayı kullanır. Araç şeritten ayrılmak üzereyse, sistem aracı otomatik olarak şeridin ortasına geri getirir. Bu müdahaleye, direksiyonda yumuşak bir titreme eşlik eder. Tabii ki sistemi istediğiniz anda devre dışı bırakabilirsiniz.
Fonksiyon, kötü hava gibi bazı koşullarda devre dışı kalabilir.
Tüm Macan modellerinde opsiyonel.

Şeritten Ayrılma Uyarısı
Dikiz aynası muhafazasında bulunan bir kamera, aracın önündeki yol yüzeyini izler. Etkinleştirildiğinde, araç bir şerit çizgisine yaklaşmaya başladığında ve sinyal vermeden şeritten ayrılmak üzere olduğunda sesli bir uyarı verilir.
Tüm Macan modellerinde standart.

Hız sınırı göstergesi
Hız sınırı göstergesi, sürücüye entegre kamera tarafından algılanan hız sınırı ve sollama yasağı başlangıç ve bitiş noktaları hakkında bilgi verir.
Bilgiler, gösterge panelindeki TFT ekranda ve PCM ekranında görüntülenir. Örneğin sağanak yağış nedeniyle bir trafik işareti algılanamazsa, navigasyon modülünde kayıtlı olan hız sınırı gösterilir.
Bu fonksiyonun avantajı, karşınızdaki yola daha iyi odaklanabilmenizi sağlamasıdır.
Tüm Macan modellerinde opsiyonel.

ParkAssist
ParkAssist, aracınızın önünde ve arkasında tespit edilen engeller için uyarılar verir. Sensörleri, ön ve arka tampona uyumlu bir şekilde entegre edilmiştir. Sesli uyarılara, orta ekranda engellere olan mesafeler ile birlikte aracın kuş bakışı görünümü eşlik eder.
Tüm Macan modellerinde opsiyonel.

Geri görüş kamerası
Geri görüş kamerası, geri yönde park etme ve manevra yapma işlemlerini kolaylaştırır ve ayrıca römork bağlantısında da yardımcı olur. Kameradan elde edilen görüntü, direksiyon pozisyonuna göre belirlenen tahmini hareket alanını gösteren dinamik kılavuzlarla birlikte PCM ekranında verilir.
Tüm Macan modellerinde opsiyonel

Çevre Görüş Sistemi
Çevre Görüş Sistemi, ön kısımda, yan aynalarda ve arka kısımda yer alan dört adet kameranın görüntülerini kullanarak aracın ve yakın çevresinin görünümünü oluşturur. PCM sisteminde kuş bakışı görünüm, yan görünüm ve köşe görünümü seçilebilir.
Tüm Macan modellerinde opsiyonel.

Hırsızlık önleme sistemi.
Tüm Macan modelleri, motor immobilizeri ile donatılmıştır. Anahtar ile araç elektroniği arasındaki otomatik veri alışverişine karşılık vererek çalışır. Doğru tanımlama yapıldığında, motor elektroniği tarafından motorun çalıştırılmasına izin verilir.
Macan modelleri, opsiyonel olarak ultrasonik iç mekan izleme sistemini içeren bir alarm sistemi ile donatılabilir. Macan Turbo modelinde, alarm sistemi standarttır ve talep üzerine ultrasonik iç mekan izleme sistemi eklenebilir.
Güvenlik sistemi, tüm kapıları, kaputu, bagaj kapağını ve yolcu kabinini, kontağı ve araca bağlı römorku denetler.

Panoramik tavan sistemi
Panoramik tavan sistemi, yaklaşık bir metrekare genişliğindedir ve iki adet büyük cam panel içerir. Kapalıyken dahi adını hak eder ve cömert bir panoramik görünümün keyfini çıkarırken, hava koşullarından iyi bir şekilde korunmanızı sağlar. Ayrıca, ön kısım kaydırılarak açılabilir veya itilerek yükseltilebilir. Manuel bir perde, şiddetli güneş ışığına karşı koruma sağlar.
Tüm Macan modellerinde opsiyonel.

Ek Özellikler
Karartılmış camlar
Koyu renkli camlar, arka kısımda gizliliği artırır.

Isıya ve sese karşı yalıtımlı camlar
Tüm Macan modelleri, standart olarak karartılmış ve ısıya karşı yalıtılmış camlarla donatılmıştır.
Opsiyonel: her yönden gelen kızılötesi ışınları daha etkili bir şekilde yansıtan, ısıya ve sese karşı yalıtılmış lamine camlar. Yolcu kabinindeki hoş havanın, huzurlu ve sessiz ortamın tadını çıkarın.
Isıya ve sese karşı yalıtılmış camlar, arka kısımdaki karartmalı camları da kapsar.

Konfor aydınlatma paketi
Konfor aydınlatma paketi, kapı panellerine karartılabilir ortam aydınlatmasını, arkadaki yolcular için pratik okuma lambalarını, iki makyaj lambasını, her iki yan aynada ilave giriş aydınlatmasını ve ayak bölmesi aydınlatmalarını içerir ve tüm lambalarda ampuller yerine LED teknolojisini kullanılır.
Tüm Macan modellerinde opsiyonel.

Makaralı perde
Güneş ışığından korunmak için, arka camlarda opsiyonel olarak manuel bir perde sunulmaktadır.
Tüm Macan modellerinde opsiyonel.

Yağmur sensörü
Ön cam silecek sistemi, üç silecek hızı kademesine ve otomatik çalışmayı sağlayan bir yağmur sensörüne sahiptir.

Porsche Entry & Drive
Porsche Entry & Drive, anahtar kullanımını minimuma indirmek için tasarlanmıştır.
Kapı koluna dokunur dokunmaz, Porsche Entry & Drive sistemi otomatik olarak cebinizdeki anahtarın şifrelenmiş giriş kodunu kontrol eder. Anahtar onaylandığında, kapı kilidi otomatik olarak açılır. Daha sonra, motor normal şekilde marş düğmesi kullanılarak çalıştırılabilir veya durdurulabilir.
Aracı kilitlemek için tek yapmanız gereken, dış kapı kolunun üzerindeki sensöre dokunmaktır. Böylece Porsche Entry & Drive sistemi aracı kilitler ve motor immobilizerini devreye sokar.

Tüm Macan modellerinde opsiyonel.
Porsche Arka Koltuk Eğlence Sistemi Plus
Arka koltuklarda sinematik bir deneyim. Yeni Porsche Arka Koltuk Eğlence Sistemi Plus, Macan'ınızdaki izleyicileri cezbetmek için özel olarak tasarlandı. Ön koltuk sırtlıklarında iki adet yüksek çözünürlüklü 10,1 inç TFT renkli dokunmatik ekran, her birinde entegre bir DVD sürücü, iki USB arayüzü, bir SD kart arayüzü, bir HDMI arayüzü ve dahili 32 GB flaş bellek sayesinde, muazzam bir eğlence dünyası yolcularınızın parmak uçlarında. Dahası, yol boyunca internette* gezinmek de mümkün.
Toplam 14 hoparlör, aktif bir subwoofer ve orta hoparlörün yanı sıra dokuz amplifikatör kanalı, toplam 665 watt güç üreterek etkileyici bir işitsel deneyimi garantiler.
* İnternet bağlantısı, opsiyonel Connect Plus modülünün Kablosuz İnternet Erişimi özelliği veya bir akıllı telefonun veya tablet bilgisayarın bir mobil hotspot olarak kullanılması (tethering) yoluyla sağlanabilir.
Sound Package Plus
Sekiz hoparlör ve toplam 150 watt güç ile, Sound Package Plus, mükemmel bir ses deneyimi sunar. PCM'e entegre edilen amplifikatör, sürücü ve yolcu için iç mekandaki ses düzenini en ideal şekilde uyarlar.

BOSE® Surround Ses Sistemi
Sistem, Macan serisindeki modeller için en ideal şekilde ayarlanmıştır. Toplam 14 hoparlör, aktif bir subwoofer ve orta hoparlörün yanı sıra dokuz amplifikatör kanalı, toplam 665 watt güç üreterek etkileyici bir işitsel deneyimi garantiler.
BOSE® Surround Ses Sistemi, yeni Porsche Communication Management (PCM) versiyonu ile birlikte çalışarak, ses DVD'lerinin çalınmasını ve 5.1 dijital kayıtlardan en kaliteli ses spektrumunun alınmasını sağlar. Tabii ki, CD ve MP3 gibi diğer ses kaynaklarını da stereo modunda veya tek bir düğmeye basarak sanal surround modlarından birinde oynatabilirsiniz.
Gürültü telafi teknolojisi, bir mikrofon yardımıyla araç içerisindeki ortam sesini sürekli olarak ölçer ve müziği otomatik olarak uyarlayarak daima tutarlı bir ses kalitesi elde edilmesini sağlar.
Macan Turbo Performans Paketi ile Macan Turbo'da standarttır. Diğer tüm Macan modelleri için opsiyoneldir.

BOSE® Surround Ses Sistemi
Sistem, Macan serisindeki modeller için en ideal şekilde ayarlanmıştır. Toplam 14 hoparlör, aktif bir subwoofer ve orta hoparlörün yanı sıra dokuz amplifikatör kanalı, toplam 665 watt güç üreterek etkileyici bir işitsel deneyimi garantiler.
BOSE® Surround Ses Sistemi, yeni Porsche Communication Management (PCM) versiyonu ile birlikte çalışarak, ses DVD'lerinin çalınmasını ve 5.1 dijital kayıtlardan en kaliteli ses spektrumunun alınmasını sağlar. Tabii ki, CD ve MP3 gibi diğer ses kaynaklarını da stereo modunda veya tek bir düğmeye basarak sanal surround modlarından birinde oynatabilirsiniz.
Gürültü telafi teknolojisi, bir mikrofon yardımıyla araç içerisindeki ortam sesini sürekli olarak ölçer ve müziği otomatik olarak uyarlayarak daima tutarlı bir ses kalitesi elde edilmesini sağlar.
Macan Turbo Performans Paketi ile Macan Turbo'da standarttır. Diğer tüm Macan modelleri için opsiyoneldir.

Yeni Porsche Communication Management (PCM)
Gelişmiş Porsche Communication Management (PCM), tüm bilgi-eğlence uygulamaları için merkezi kontrol ünitenizdir ve tüm modellerde standart olarak sunulur. PCM, kullanımı basit ve pratik hale getiren entegre yakınlaşma sensörüne sahip yüksek çözünürlüklü bir dokunmatik ekran ile donatılmıştır.
iPhone® veya diğer herhangi bir ses kaynağını şarj edip bağladığınız anda, bilgi-eğlence başlar. USB veya AUX girişini kullanarak, cihazınızı kolaylıkla bağlayabilirsiniz. Kişisel müziklerinizi dinleyebilmeniz için, CD/DVD sürücüye ek olarak dahili bir sabit disk ("Jukebox") ve iki SD kart okuyucu bulunur. SD kartı taktıktan sonra, müzik dinlemek için PCM'deki müzik çaları kullanabilirsiniz.
Mobil telefon hazırlığı, hands-free profilini (HFP) destekleyen bir mobil telefon ile Bluetooth® üzerinden bağlantı kurmanızı kolaylaştırır. Mobil telefonu cebinizden veya çantanızdan çıkarmanıza gerek kalmaz.
Burada ve "Porsche Connect" başlığı altında açıklanan fonksiyonların ve hizmetlerin ülkenizde ve sahip olduğunuz Porsche modelinde kullanılabilirliği hakkında daha fazla bilgi için, Porsche Araç Oluşturucu'yu kullanın veya Porsche merkeziniz ile görüşün.

Connect
Opsiyonel Connect modülü, akıllı telefonunuz ile Porsche'niz arasında en ideal bağlantıyı sağlar. Orta konsolda bulunan özel bir akıllı telefon bölmesi, mobil telefonunuzun sinyalini otomobilin dış antenine aktararak mobil telefon bataryasından tasarruf eder ve en ideal sinyal kalitesini sağlar.
Connect modülü hakkında daha fazla bilgi için, www.porsche.com/connect adresini ziyaret edin.

Connect Plus
Connect Plus modülü, Porsche'nizde maksimum bağlanabilirlik sağlar.
Pratiklik, mükemmel sinyal alımı ve ideal ses kalitesi için bir LTE telefon modülünü ve SIM kart okuyucuyu içerir. Bir kablosuz internet erişim noktası, WiFi bağlantısı kullanabilen birçok istemci cihaza (örneğin, diz üstü bilgisayarlar, akıllı telefonlar veya tabletler) araç içinde çevrimiçi erişim sağlar.
Orta konsoldaki akıllı telefon bölmesi, mobil telefonunuzun sinyalini otomobilin dış antenine aktararak telefonun şarjını korur ve ideal sinyal kalitesi sağlar. Ayrıca, akıllı telefonunuzu bağlayarak şarj edebilir ya da içeriğini kullanabilirsiniz.
Connect Plus modülü, çeşitli Porsche Connect hizmetlerine de erişim sağlar. Her günden daha fazlasını çıkarın ve aynı anda çok iş yürütme zahmetini spor otomobilinize bırakarak Porsche'nizle sürüş yapmanın keyfine varın.
Uygulamalar ve hizmetler hakkında daha fazla bilgi için www.porsche.com/connect adresini ziyaret edin.

Hizmetler
Porsche Connect ve Connect Plus modülü ile, gerçek zamanlı trafik bilgileri gibi birçok kullanışlı hizmete erişim sahibi olursunuz. Bu görsel yardım sayesinde, hedefinize ulaşan en hızlı yolda olduğunuzu daha yola çıkmadan öğrenebilirsiniz. Yolculuk boyunca, gerçek zamanlı trafik bilgileri düzenli aralıklarla güncellenerek sürekli yeniden hesaplanan en ideal rotayı izlemeye devam etmeniz sağlanır. Hedefinize giden yolun ve hedefinizin çevresine daha aşina olabilmeniz için, PCM'nin harita görünümünde GOOGLE® Street View ve GOOGLE® Earth hizmetlerinin 360° görüntülerini ve uydu görüntülerini görebilirsiniz.
Uygulamalar ve hizmetler hakkında daha fazla bilgi için www.porsche.com/connect adresini ziyaret edin.

Connect uygulamaları
Porsche Connect, akıllı hizmet yelpazesine ek olarak iki akıllı telefon uygulaması da içerir. Bunlardan biri olan Porsche Car Connect, akıllı telefon veya Apple Watch® kullanarak araç verilerini edinmenize ve belirli araç fonksiyonlarını uzaktan kontrol etmenize olanak sağlar. Uygulamanın diğer bir özelliği olan Porsche Vehicle Tracking System (PVTS), hırsızlık algılama fonksiyonunu da içerir ve aracın çalınması durumunda, Avrupa'nın birçok yerinde konum tespitine olanak sağlar.
İkinci uygulama, Porsche Connect uygulamasıdır. Bu, seçtiğiniz navigasyon hedeflerini, yola çıkmadan önce Porsche'nize göndermenize olanak sağlar. Akıllı telefonunuz PCM'e bağlandığı anda, hedeflerinizi araç içinde görüntüleyebilir ve doğrudan navigasyon sistemine aktarabilirsiniz. Akıllı telefonunuzdaki takvimi ve rota rehberliği için kullandığınız adresleri dahi doğrudan PCM ekranında görüntüleyebilirsiniz. Dahası, Porsche Connect uygulamasının entegre müzik akışı fonksiyonu sayesinde, milyonlarca şarkıya erişebilirsiniz.
Uygulamalar ve hizmetler hakkında daha fazla bilgi için www.porsche.com/connect adresini ziyaret edin.

Bagaj Bölmesi
Yeni Macan modellerinin bagaj bölmesi, çok çeşitli kullanım olanaklarına hazırdır ve 500 litre gibi muazzam bir kapasiteye sahiptir. Yan taraftaki bir saklama bölmesi, ek alan sağlar.
Arka koltuklar 40 : 20 : 40 oranında ayrı ayrı yatırılabilir. Koltuklar tamamen yatırıldığında, toplam kapasite 1.500 litreye yükselir.
Güneş ışığına karşı koruma ve daha fazla gizlilik sağlamak için, bagaj bölmesinde çıkarılabilir bir bagaj örtüsü bulunur. Opsiyonel kayak çantası da çıkarılabilir. Kayak ekipmanının araç dışında taşınması için kullanılabilir veya temizlemek için çıkarılabilir. Hem pratik, hem de hijyenik.
Yüklemede kolaylık sağlamak için, opsiyonel havali süspansiyon bagaj bölmesinde bulunan bir düğme yardımıyla aracın arka kısmını alçaltmanıza imkan sağlar.
Bagaj kapağı ısıtmalı ve karartmalı bir cam panele sahiptir. Bagaj kapağı, tek bir düğme yardımıyla beş saniye içerisinde otomatik olarak açılır. Ayarlanabilir açılma yüksekliği, örneğin garaj tavanınıza güvenli bir mesafede duracağı şekilde kaydedilebilir.

Bagaj bölmesi yönetim sistemi
Bagaj bölmesi yönetim sistemi, aracınızın bagajını ihtiyaçlarınıza göre bölmelere ayırmanıza olanak sağlar. Eşyalar, kaydırılarak ayarlanabilen teleskopik çubuklu bir kızak sistemi, makaralı bir şerit ve dört adet ayarlanabilir kanca ile sabit tutulur. Ters çevrilebilir paspas, kire karşı koruma sağlar ve eşyaların kaymasını önlemeye yardımcı olur. Opsiyonel bölme filesi, araç yüklendiğinde ek güvenlik sağlar.
Tüm Macan modellerinde opsiyonel.

Tavan taşıma sistemi
Tavan rayları
Bu yüksek kaliteli tavan rayları, alüminyum veya siyah boyalı olarak tercih edilebilir. Aracın dinamik tasarımına mükemmel uyum sağlarlar. Tavan rayları, opsiyonel portbagaj sistemi için gereklidir ve yalnızca fabrikada eklenen bir opsiyon olarak sunulur.
Tüm Macan modellerinde opsiyonel.

Tavan taşıma sistemi
Opsiyonel tavan rayları ile birlikte, bu kilitlenebilir tavan çubukları tüm Porsche tavan eklentilerine uyumludur. Alüminyumdan yapılmış yük taşıyan parçalar, maksimum 100 kg yük taşıyacak şekilde tasarlanmıştır. Porsche Tequipment, çeşitli satış sonrası eklenti modülleri sunmaktadır.
Tüm Macan modellerinde opsiyonel.

Römork bağlantı sistemleri
Elektrikli kumanda ile açılabilen bu çekme kancasının topuz kısmı, kullanılmayacağında tek bir düğmeye basılarak aracın arka kısmına gizlenerek kaybolur. 13 pimli bir soket de mevcuttur. Çekme kancası, 2.400 kg frenli römork ve 750 kg frensiz römork çekmek için onaylıdır. Kanca üzerinde 96 kg dikey ağırlık desteklenmektedir. Standart olarak, araç gerekli tüm hazırlıklara sahip olacak şekilde üretilir.
Tüm Macan modellerinde opsiyonel.

Porsche Exclusive
Muazzam deneyimimiz, çok uzun bir geçmişe uzanır. En başından beri Porsche olarak, özel istek hizmetimiz ile müşterilerimizin isteklerini gerçekleştirmeye derinden bağlıyız. 1986 yılından bu yana ‘Sonderwunschprogramm’ olarak bilinen uygulamaya bugün Porsche Exclusive Manufaktur diyoruz. Felsefesi aynıdır. İçtenlikle.
Yaptığımız şeyi seviyoruz. Biz işimizi seviyoruz. Her kaynak, derinin her bir inç karesi, ve diğer her bir ince detayda aynı adanmışlık vardır. Hayalleri gerçeğe dönüştürme yolumuz budur. Ve eşsiz bir şeyi nasıl yarattığımız. Direk olarak Manufaktur’dan.
Bunların hiç biri, danışma aşamasından itibaren, orjinallik, ilham ve şevk olmadan mümkün olmaz. Çünkü bir şeyi diğer her şeyin üzerinde tutuyoruz: sizin özel istekleriniz ve gereksinimleriniz. Biz onları soğuk kanlı ve özenli bir dikkatle, kusursuz el işçiliği ve deri, Alcantara®, karbon, zarif ahşap ya da alüminyum gibi seçkin malzemelerin kullanımıyla karşılıyoruz.
Adanmışlık ve beceri ile de ek değer elde ediliyor. Diğer bir deyişle, sportif performans, konfor ve stilin karışımı olan ve sizin kendi kişisel üslubunuzu yansıtan bir ürünün el işçiliğini yapıyoruz. Sizin imza dokunuşunuza sahip bir Porsche.
Tekli değişimden geniş modifikasyonlara kadar, hem iç hem dış alan için görsel ve teknik güçlendirmelerle birlikte geniş kapsamlı kişiselleştirme opsiyonları sunuyoruz.

Porsche Tequipment
Macan için özel olarak geliştirilmiş Porsche Tequipment aksesuar seçenekleriyle, onu tercihinize göre istediğiniz şekilde biçimlendirebilirsiniz. Baştan itibaren, hem araçlarımızda hem de Porsche Tequipment ürünlerinde aynı kurallar uygulanır: tümü Weissach’daki Geliştirme Merkezi’nde geliştirilir, test edilir ve onaylanır.
Aracınızı yapan aynı Porsche mühendisleri ve tasarımcıları tarafından. Tüm araç bir bütün olarak düşünülür ve zarafetle Porsche’nize uygun hale getirilir. Peki orijinal otomobil garantiniz? Porsche Merkezi'nizden hangi Tequipment ürününün uygulanmasını isterseniz isteyin, garantiniz aynı şekilde kalacaktır.
Egzoz emisyon kontrolü

Verim
Her Porsche'nin temeli, güçtür. 1948 yılından beri. Fakat diğer bir ilke hep var oldu: verimlilik. Yine, 1948 yılından beri. Her ikisine de derinden bağlıyız ve bağlı olmaya her zaman devam edeceğiz.
Tüm model serisinde kullanılan turboşarj üniteleri gibi verimli motor teknolojileri arayışımıza ek olarak, sürekli yenilikçi ve hafif malzemelere güveniyoruz ve üretim tekniklerimizi ve fonksiyonelliğimizi sürekli geliştirirken, konseptlerimizi daha da iyi hale getirmekten vazgeçmiyoruz.
Bunun sürücüye olan faydası? Daha yüksek dinamik performans ile birlikte daha fazla çeviklik ve daha düşük yakıt tüketimi. İşte bu, verimlilik.

Egzoz emisyonları
Macan, yüksek performanslı spor otomobillerin de oldukça makul emisyon değerleri elde edebileceğini bir kez daha gösteriyor. Macan model serisinde kullanılan son teknoloji motorlar, katalitik konverter sisteminin hızla ısıtılması sayesinde çalıştırıldıktan kısa bir süre sonra ideal çalışma sıcaklığına ulaşır. Böylece emisyon düşürülürken, lastiklerin düşük dönme direnci için optimize edilmesi de yakıt tüketiminin azaltılmasında rol oynar. Macan serisindeki tüm modeller, Euro 6 emisyon standardının gerekliliklerini karşılar.
Benzinli motora sahip modellerde, çift Lambda kontrol devresi bulunur. Bu devreler, elektronik motor yönetimi tarafından verimli bir emisyon kontrolü için gerekli olan ideal yakıt miktarının belirlenmesinde kullanılır.
Macan S Diesel modelinin emisyon kontrolü, bir dizel partikül filtresinin ve SCR sisteminin etkileşimi ile sağlanır. AdBlue® teknolojisi, azot oksitleri emisyonunda büyük bir azalma sağlar.

Yakıt ve yakıt ekonomisi
Yakıt ve yakıt tüketimi
Elde daha azı ile, daha çoğunu yapmak – yeni Macan modellerinin yaşadığı ve soluduğu bir başka felsefe. Benzinli motora sahip modeller, %10 oranına kadar etanol içeren yakıtlarla çalışabilecek şekilde tasarlanmıştır. Etanol, büyümek için atmosferdeki CO2 gazını çeken bitkilerden üretilen bir biyoyakıt olması sayesinde CO2 dengesi üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir.

Yakıt sistemi
Benzinli motor bulunan modellerde, çevrenin korunması için yakıt sistemine özgü emisyon değerleri de minimum seviyeye indirilmiştir. Geri dönüşsüz besleme sistemi sayesinde, buharlaşma emisyonu büyük ölçüde düşürülmüştür. Yakıt buharı taşıyan hatlar, çok katmanlı plastikten üretilmiştir ve her parçanın mümkün olduğunca buhar geçirmez olmasını sağlamak için, yüksek kapasiteli aktif karbonlu filtre ve yakıt deposu de çok katmanlı yapıya sahiptir.

Gürültünün azaltılması
Özgün Porsche sesi tutkumuzu tetikliyor olabilir, fakat akustik özellikler, sürekli optimize etmek için çaba gösterdiğimiz bir başka alandır.
Bükülmez bileşenler ve sıcaklık değişikliklerinden etkilenmeyen hafif malzemeler, parçalar arasındaki oynama miktarını minimum seviyeye indirerek mekanik gürültüyü azaltır. Büyük hacimli susturucular ve hava emme sistemleri, tüm kullanım ömürleri boyunca gürültü seviyesini daha da düşük tutar.
Lastik üreticileri ile işbirliğiyle lastiklerin dönme direncini azaltırken, aerodinamik özelliklerdeki ayarlamalarla rüzgar gürültüsünü de mümkün olduğunca azaltıyoruz. Geriye kalan? Porsche sesi, saf ve yalın.

Malzemeler ve Geri Dönüşüm
Servis
Uzun ömürlü ve yıpranmaya dayanıklı malzemeler, bakım gerektiren parça sayısını minimum seviyeye indirir. Örneğin yağ filtresi değişiminin zamanı geldiğinde, tüm muhafaza yerine yalnızca geri dönüştürülebilir kağıt iç parçanın değiştirilmesi yeterlidir.
Örneğin hidrolik supap boşluğu telafisinde olduğu gibi, hareketli parçalar otomatik olarak ayarlanır.
Benzinli motorlarda ayrı ateşleme bobinlerinin kullanılması, bujiler hariç tüm yanma sistemini yıpranmaz ve bakım gerektirmez hale getirir. Bu sadece size özel bir avantaj mı? Değiştirilmesi gerekmiyorsa, atılmasına da gerek yoktur. Bu yalnızca kaynakların sorumlu bir şekilde kullanılmasını ve çevreye karşı tutumlu bir tavrı desteklemekle kalmaz, aynı zamanda zamandan ve paradan tasarruf etmenizi sağlar.
Yine de Macan modellerinin bakım aralıkları, yerel yakıt kalitesi de dahil olmak üzere birçok faktöre bağlıdır. Konu hakkında kesin bilgiler için, lütfen ülkenizde yayınlanan fiyat listesine bakın veya Porsche Merkezi'nize danışın.

Malzemeler ve Geri Dönüşüm
Bir Porsche, müşterilerimiz için uzun ömürlü bir keyif kaynağı ve çevreleri için yenileyici bir değişimdir. Bu Porsche ilkesi, tek bir kelime ile özetlenebilir: sürdürülebilirlik.
Buna bir örnek: Macan modellerinin egzoz sistemi, korozyona son derece dayanıklı bir paslanmaz çelik malzemeden, hafif tasarım ilkelerine bağlı kalınarak üretilmiştir. Ek olarak, otomobillerimiz CFC veya CFC kullanılarak üretilmiş parçalar içermez. Aracın tamamının %95'i, geri dönüştürülebilir. Doğal olarak, tüm yasal geri dönüşüm gereklilikleri karşılanır. Malzemelerin etiketlenmiş olması, kusursuz geri dönüşüm için birbirinden ayırt edilmelerini kolaylaştırır.
Söz konusu geri dönüşüm olduğunda, gerekli olana kadar daha çok zaman var. Bugüne kadar üretilmiş olan tüm Porsche otomobillerinin üçte ikisi, bugün hala kullanılmaktadır. Kaynakları korumanın daha iyi bir yolu olabilir mi?

Porsche Macan Haberleri

X
Tüm Porsche Bayilerinden
Sana Özel Ücretsiz Teklif Al
Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
E-Posta Adresiniz
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle
X
Tüm Porsche Bayilerinden Sana Özel Ücretsiz Teklif Al
Porsche Macan
Standart Turbo 3.6 400 HP PDK (4x4)
  • Benzin
  • Otomatik
TL
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle
HEMEN ÜCRETSİZ TEKLİF AL
Son 24 saatte 80 kişi bu modeli inceledi.
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle