Sıfıraraçal.com
  Hemen Teklif Al
1 versiyon
9.750.000 TL

E-HS9

0 - 3
1 - 3
2 - 3

Hongqı

HONGQI Markası Hakkında Genel Bilgiler

Kuruluşu: 1958

Kasa Tipleri: Binek Otomobiller

HONGQI Marka Tarihçesi

İlk Hongqi arabası 1958'de doğdu ve bu aynı zamanda Çin'de bağımsız olarak üretilen ilk otomobildi. İlk prototip araca göre, beş turluk deneme üretimi ve geliştirilmiş tasarımın ardından Hongqi, aracı Ağustos ayında seri üretime geçirdi ve ürün numarasını CA72 olarak belirledi.

CA770 Hongqi üç sıralı sedan, deneme amaçlı olarak başarıyla üretildi. "Ulusal otomobil" ve "Çin'deki ilk otomobil" olarak biliniyor ve devlet liderleri ve yabancı konuklar tarafından kullanımıyla yurt içinde ve yurt dışında iyi biliniyor. Ayrıca 1960'larda ve 1970'lerde CA770A ve CA770B olmak üzere iki farklı yan model konfigürasyonunda seri üretildi.

Hongqi CA770 serisinin iki kişilik sedanı - CA771 kıdemli sedan geliştirildi. Hongqi otomobil ürünlerinin kullanım yelpazesini genişletmek amacıyla, Hongqi CA770 serisi - CA773 gelişmiş otomobilin basit üç sıralı koltuk modeli geliştirildi.

İlk Hongqi güvenlik arabasının deneme üretimi üç yıl içinde başarıyla tamamlandı. Resimde Hongqi CA772 özel kurşun geçirmez güvenlik aracı gösterilmektedir.

Hongqi CA770J inceleme arabası. Bu modelin gövdesinde üst kapak yoktur, arka koltuk açıktır ve arka koltuk arkalığı döndürülüp yükseltilerek yüksek incelemeye sahip küçük bir koltuk oluşturulabilir. Orta bölme duvarında, muayene görevlisinin tutunabileceği yüksek korkuluklar bulunmaktadır. Merkezi bölme duvarı, muayene sırasında hava koşullarının değişmesi durumunda izleyiciyi rüzgar ve yağmurun saldırısından koruyabilecek büyük bir cam parçası ile donatılmıştır.

O dönemde dünyanın gelişmiş otomobil teknolojisine atıfta bulunarak, enerji tüketimini azaltmak, güç ve konforu artırmak ve görünümü iyileştirmek için bir dizi yeni yapı ve teknoloji benimsendi. Beş turluk deneme üretiminin ardından CA774 modeli, Hongqi CA770 sedanın yerine geçecek model için temel olarak tamamlandı.

Hongqi'nin deneme üretimi olan CA630 kıdemli turist otobüsü CA630, esas olarak otel turizmi ve organizasyon ve işletmelerin kullanımına yönelik, 19 koltuklu, orta boy bir yolcu otobüsüdür.

CA750 orta sınıf sedanın deneme üretimi tamamlandı ve iyi karşılandı. Daha sonra bu model temel alınarak aynı görünüme sahip, kendi geliştirdiği önden çekiş cihazıyla donatılmış CA750F modeli ortaya çıktı.

Hongqi CA770G kıdemli sedanın deneme üretimi başarıyla tamamlandı ve tüm taraflarca olumlu karşılandı.

Hongqi'nin amiral gemisi CA7460 lüks otomobil. Hongqi ve Amerika Birleşik Devletleri'nin Ford Motor Company tarafından ortaklaşa tasarlanmıştır. Genel şekli, yeni çağın samimiyeti ve cazibesi ile Doğu sanatı ile modern teknolojinin mükemmel birleşimini yansıtıyor. Model seri üretime geçti.

Hongqi CA7202E3 sedan, 1990'ların başından itibaren, Hongqi sedan'ın ikinci nesil ürünü. Yeni tasarım ve birkaç tur deneme üretiminden sonra, 2000 yılında resmi olarak üretime ve seri üretime alındı. 2002'nin sonlarında, CA7202E3 Hongqi temelinde Star sedan, 2.4L 5V motorla başarılı bir şekilde eşleşerek bu deplasmanlı modelin boşluğunu doldurdu. Model CA7242E6'dır.

Bugün HONGQI Modelleri Türkiye'de yaygın olarak kullanılan araçlar arasına girmeyi başardı. HONGQI Fiyat Listesi sürekli güncellenen ve oldukça kullanışlı olan modelleriyle, görsel ve yazılı medya aracılığıyla yaptığı HONGQI Kampanyaları'yla adından sıkça söz ettireceğe benziyor. Türkiye pazarındaki yerini korurken Sıfır HONGQI Fiyatları'nın pazarda rekabet edilebilir olmasına büyük katkı sağladığını bilen firma üretimini yaptığı tüm modelleri'nin fiyatlarını piyasa koşullarına denk tutmaya gayret ediyor.

 

Hongqı Yorumları

Hongqı E-HS9 Misafir 26.03.2024
Fiyatının daha üstünde ve ötesinde bir araç.
(0)
Cevap Yaz

Tüm Kullanıcı Yorumlarını Gör

Hongqı Haberleri

Tüm Hongqı Haberini Gör
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Teklif almak istediğin markayı seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Teklif almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle