Porsche Panamera

TL - TL
Uzunluk
5015 mm
Genişlik
1931 mm
Yükseklik
1418 mm
Kapı Sayısı
4
Bagaj Hacmi
432 lt
Güvenlik (EuroNCap Puanı)
0 / 5

Porsche Panamera Renkleri

Beyaz
Metalik Burgundy Kırmızı
Gece Mavisi
Gümüş Metalik
Mamba Yeşili
Metalik Sapphire Mavi
Vulcano Gri
Ristretto Kahverengi
Siyah

Porsche Panamera Resimleri

Porsche Panamera Fiyat Analizi

* Gün içinde sistemde var olan en ucuz paket fiyatı baz alınmıştır.
1 Ay
3 Ay
6 Ay

Porsche Panamera Versiyonları

YakıtDizel
VitesOtomatik
Motor Hacmi3956 cc
Motor Gücü422 hp
Teknik Özellikleri
Teklif Al
YakıtBenzin
VitesOtomatik
Motor Hacmi3996 cc
Motor Gücü550 hp
Teknik Özellikleri
Teklif Al

Porsche Panamera Yorumları

Porsche Panamera Misafir 29.10.2021
Ben oyuncağını oğluma aldım gerçeğini de ahirette alırız artık
(2)
Cevap Yaz

Porsche Panamera Misafir 7.09.2021
bende bundan var fakat satım konusunda güçlük çekebilirsiniz ama güzel araba dışarıdan baktığınız zaman yolu büyüleyen bir gücü bulunmakta tabiki günümüz şartlarında bunu almak zor olsada parasının hakkını sonuna kadar veren bir arabadır. Tabiki her arabada olduğu gibi bunda da sıkıntı var 20 bin km yi geçince bir iki sıkıntı ile karşılaşabilirsiniz , bunları da bayi ye götürdüğünüz zaman hallederler güzel araba !
(5)
Cevap Yaz
Misafir tarafından cevaplandi
kardeşim içkiliyken buraya gelmeyin artık yeter

Porsche Panamera Misafir 5.03.2021
Benimde böyle bir porsche panemera turbo markalı bir uzaktan kumandalı arabam var çok güzel dirif çekiyo abi gerçeklerini muteşem yapmıssınız tebrik ederim .
(7)
Cevap Yaz

Porsche Panamera Misafir 1.07.2020
Niye fiyatı göremiyorum amaç ne?
(0)
Cevap Yaz
Misafir tarafından cevaplandi
amaç fakirlerden uzak tutabilmek

Porsche Panamera Misafir 30.10.2018
böyle arabam olsa sürmeye kıyamam
(0)
Cevap Yaz

Porsche Panamera Misafir 30.05.2018
tek kelime ile hız
(5)
Cevap Yaz

Porsche Panamera Misafir 9.05.2018
sağlam güçlü hızlı bir araba
(0)
Cevap Yaz

Porsche Panamera Misafir 8.05.2018
fiyatlar olsaydı karşılaştırma yapabilirdim ama fiyat olmadığı için yorum yapmak istemiyorum
(0)
Cevap Yaz

Porsche Panamera Misafir 14.06.2017
Bu araba için her türlü fiyat değer bence
(0)
Cevap Yaz

Porsche Panamera Misafir 13.06.2017
fiyatlar yok
(1)
Cevap Yaz

Porsche Panamera Misafir 24.05.2017
Yüksek teknolojili güçlü performanslı güzel araba
(1)
Cevap Yaz

Porsche Panamera Misafir 18.04.2017
Bu arcın fiyatı neden yazmıyor ?
(0)
Cevap Yaz

Porsche Panamera Misafir 14.12.2016
Her posche bir birine benziyor. Sırayla yazıyorum bak. kaput aynı, çamurluklar aynı, tavan birebir aynı, kapılar aynı, bütün camlar birebir aynı, bagaj kapağı aynı. birtek ön ve arka tampon farklı. bir de farlar.. e o kadar fark da olsun bi zahmet.
(1)
Cevap Yaz

Daha Çok Kullanıcı Yorumu Gör
Porsche Panamera için Görüşlerini Bildir
Gönder

Porsche Panamera Hakkında Genel Bilgiler

Porsche E-Performans
Porsche E-Performans, bir Porsche'den beklediğiniz her şeydir. Hatta daha fazlası. Tüyler ürperten G kuvveti ve adrenalin. Sadece verimliliği artırmayla yetinemeyeceğimizden, performansın ve sürüş keyfinin de sınırlarını zorladık. Motor sporlarındaki tüm deneyimimizin ve başarılarımızın geliştirme çalışmalarımızda büyük bir etkiye sahip olmasının iyi bir nedeni var.
Porsche E-Performans'ın kalbi, otomobildir. Dolayısıyla plug-in hybrid teknolojimiz, iki katı gereksinimi karşılamak zorunda. Öncelikle, yakıt tüketimi ve emisyon değerleri ciddi ölçüde düşürülmeli. İkinci olarak, sürücüyü koltuğa sıkıca bastıran bir deneyim yaşatmalı. Bir Porsche, bunun için en doğru yer.
Yeni bir şeyi denemek cesaret ister. Bu, tabii ki zaten bildiğimiz bir şey. Yine de, bu ilkeye bağlıyız. Dolayısıyla, Porsche E-Performans söz konusu olduğunda bir sonraki adımın sedan segmentinde devrim yaratan bir spor otomobil olması gerektiğini söylemeye neredeyse hiç gerek yok.
Çalışmalarımızın sonucu, performans ile pratikliği eşit şekilde bir araya getiriyor. İçten yanmalı motor ile elektrik motorunu mükemmel bir şekilde bir araya getiren hybrid sistemi. Her gün için. Eşsiz bir sürüş deneyimi için. Spor otomobillerin geleceği için.

Panamera fikri
Bütün Panamera modellerinin yakıt tüketim ve emisyon değerleri*: Şehir içi l/100 km 12,9 - 12,8-7,9; Şehir dışı l/100 km 7,3 - 7,2-5,9 - 5,8; Ortalama l/100 km 9,4 - 9,3-6,8 - 6,7; CO2 emisyonu (g/km) 214 - 212-178 - 176.
Yakıt tüketimi/emisyon* Panamera 4 E-Hybrid: Ortalama l/100 km 2,5; CO2 emisyonu (g/km) 56; Ortalama güç tüketimi, kWh/100 km 15,9.
Birkaç yıl önce, sedanlar ile ilgili her şey değişti. İri, hantal ve kalın dolgulu araçlar, artık göze eski moda olarak görünmeye başladı. Bu yolda, hızlı ve dinamik bir olay meydana geldi: bir spor otomobil ortaya çıktı. Normalde yalnızca bir Porsche'de görülebilecek eşsiz bir siluete ve performansa sahip olan, dört koltuklu bir spor otomobil.
Panamera. Her şeyi değiştirdi. Özellikle de sedan otomobil sürücüleri için. İş yaşamında ve kişisel yaşamda sportif ruh, otomotivdeki karşılığını buldu. Sahneye çıkma cesaretini, usta bir oyuncu karşıladı.
Şimdi, değişim devam ediyor. İleriye doğru. Yolda, yine bir şey oluyor. Sportif sürücüler ve sportif araçları için, mühendislerimiz ve tasarımcılarımız yeni Panamera'yı yarattı. Yeni bir neslin cesaretiyle.
Mühendislerimiz, Panamera konsepti ile cesaretlerini gösterdi. Sürekli yeniden değerlendirerek ve yeniden icat ederek. Sözde çelişkileri uzlaştırarak: performans ve konfor, dinamizm ve verimlilik, kariyer ve aile. Ve daima kökenimize sadık kalarak, kontak kilidinin solda, devir göstergesinin ortada bulunması gibi köklü özelliklerle, kısaca tipik

Porsche DNA'sıyla. Sonuç? Eşsizlik. Porsche tarzıyla.
Yeni Porsche InnoDrive ve diğer yenilikçi destek sistemleri, sürüşü yalnızca daha güvenli, daha verimli ve daha konforlu hale getirmekle kalmaz, aynı zamanda daha heyecanlı bir deneyim yaratır. Tipik olarak Porsche.
Ve şimdi, hiç olmadığı kadar dinamik: Porsche Dynamic Chassis Control Sport (PDCC Sport), Porsche 4D Şasi Kontrolü, üç bölmeli havalı süspansiyon ve, Panamera modelinde ilk defa, arka aksta yönlendirme sistemi ile.
Porsche daima geleceğe doğru ilerlediğinden, yeni Panamera modelleri Porsche Connect sayesinde dijital dünyaya da tamamen bağlı.

Dış tasarım
Bütün Panamera modellerinin yakıt tüketim ve emisyon değerleri*: Şehir içi l/100 km 12,9 - 12,8-7,9; Şehir dışı l/100 km 7,3 - 7,2-5,9 - 5,8; Ortalama l/100 km 9,4 - 9,3-6,8 - 6,7; CO2 emisyonu (g/km) 214 - 212-178 - 176.
Yakıt tüketimi/emisyon* Panamera 4 E-Hybrid: Ortalama l/100 km 2,5; CO2 emisyonu (g/km) 56; Ortalama güç tüketimi, kWh/100 km 15,9.
Sportif bir sedan gerçekten bir sedan gibi görünmek zorunda mı? Daha atletik görünemez mi? Örneğin, iki koltuklu bir otomobilde görmeye alışkın olduğumuz pürüzsüz ve akıcı hatları açığa çıkaran gergin tavan çizgileri ile.
Yeni Panamera modellerinin silueti ve boyutları, tipik Porsche özelliklerini hiç olmadığı kadar güçlü bir şekilde yansıtıyor. Kavislerin birbirleri arasındaki geçişler, güçlü kaslar ve keskin bir spor otomobil silueti açıkça görülebiliyor ve yeni tasarımın hassasiyetini vurguluyor.
Aks mesafesi, önceki modelden 3 cm daha uzun; bunun sonucunda kısalan ön tampon ve uzayan arka tampon, arka kısma görsel bir dinamizm kazandırıyor. Yan yüzeylerin daha belirgin yapısı, geleneksel Porsche bel kısmını ve hafiflik hissini yaratıyor.
Asit Yeşili ayırt edici özellikler: fren kaliperleri, gösterge tablosundaki ibreler, ön kapılardaki "e-hybrid" logolarının ve bagaj kapağındaki model işaretinin kenarları.
Tüm Panamera modellerinin karakteristik özellikleri: arkadaki aydınlatma şeridi ve dört spotlu fren lambalarını içeren üç boyutlu ince LED arka lamba grupları. Gövdeye entegre açılıp kaptılabilir arka rüzgarlık, yüksek hızlarda arka akstaki bastırma kuvvetini artırır.

İç tasarım
İç mekanın tarzı baştan aşağı yenilenmiş olsa da, yine tipik olarak Porsche. Orta konsol, öne doğru yükseliyor. Ön konsol düz ve belirgin bir şekilde geniş. Analog devir göstergesi, gösterge tablosunun ortasında yer alıyor.
Kumanda konsepti de yeni: Porsche Advanced Cockpit. Direct Touch Control fonksiyonu ile orta konsolun cam görünümlü yüzeyinde, en önemli fonksiyonlara doğrudan erişim için dokunmaya duyarlı düğmeler yer alıyor. Arada: kompakt vites kolu. Ön konsola, yüksek çözünürlüklü 12 inç dokunmatik ekran entegre edilmiş durumda. Opsiyonel dört bölgeli otomatik klima kontrolü ile birlikte, arkadaki yolcular da kendi dokunmatik ekranlarına sahip oluyor. Devir göstergesinin solunda ve sağında olmak üzere iki adet yüksek çözünürlüklü ekran, sanal göstergeleri, haritaları ve diğer çeşitli bilgileri görüntülüyor.
Yine de en önemlisi, bol miktarda alan ve yüksek seviyede konfor sunulması. Bir spor otomobil için pek tipik bir özellik değil. Fakat yeni Panamera için kesinlikle tipik bir özellik.

Performans
Bütün Panamera modellerinin yakıt tüketim ve emisyon değerleri*: Şehir içi l/100 km 12,9 - 12,8-7,9; Şehir dışı l/100 km 7,3 - 7,2-5,9 - 5,8; Ortalama l/100 km 9,4 - 9,3-6,8 - 6,7; CO2 emisyonu (g/km) 214 - 212-178 - 176.
Yakıt tüketimi/emisyon* Panamera 4 E-Hybrid: Ortalama l/100 km 2,5; CO2 emisyonu (g/km) 56; Ortalama güç tüketimi, kWh/100 km 15,9.
"İzlediğimiz yol her zaman buydu." Değişim için ilham verecek bir cümle olduğu söylenemez. Bu, Porsche için geçerli değil. Çünkü her defasında yeni motor nesillerini bir öncekinden daha yüksek performansa sahip, daha dinamik ve daha verimli olacak şekilde yarattık. Panamera modellerinin yeni motor nesli de ileriye doğru bir sonraki büyük adımı atıyor.
Panamera 4S modelinin tamamen yeni çift turboşarjlı V6 motoru ve Panamera Turbo modelinin çift turboşarjlı V8 motoru, önceki versiyonlarından daha hafif ve daha kompakt olmalarının yanı sıra VarioCam Plus ile donatılmıştır. İki turboşarj ünitesi, silindir kanatlarının arasında yer alır. Bu, egzoz akışının ilgili turboşarj ünitesine ulaşmak için kat etmesi gereken mesafeyi kısaltarak, motordan daha hızlı tepki alınmasını sağlar.
Panamera Turbo modelinin çift turboşarjlı V8 motoru, çift sarmal türbinlere sahiptir. Egzoz akışı, ideal gaz döngüleri için türbin çarkına birbirinden fiziksel olarak bağımsız kanallar aracılığıyla ulaşır. Sonuç: düşük devir aralığında dahi daha yüksek tork.
Çift turboşarjlı V8 motorun adaptif silindir kontrolü, silindirleri ihtiyaca göre aktif hale getirir. Bir örnek: şehir içinde sürüş yapıyorsunuz ve fazla güce ihtiyacınız yok. Aracınız, sekiz yerine sadece dört silindiri kullanarak çalışır. Daha yüksek güce ihtiyaç duyulduğu anda, tüm silindirler derhal yeniden aktif hale getirilir.
Yeni motor neslinde doğrudan yakıt enjeksiyonu, yanma odasında bulunan merkezi bir enjektör ile gerçekleştirilir. Bu, hem karışım enjeksiyonunu, hem de yanmayı optimize ederek verimliliği ve gücü artırır.
Panamera 4S Diesel modelinde bulunan doğrudan yakıt enjeksiyonlu, değişken türbin geometrili ve çift turboşarjlı V8 motor, hızlı duyarlılığın ve tüm motor devri aralığında yüksek gücün yanı sıra, çok iyi seviyede verimlilik sunar.
Yeni Panamera 4 E-Hybrid, hybrid teknolojisine bakış açınızı değiştirecek. Ve günlük yaşamınızı. 462 hp saf spor otomobil performansı ve sadece 2,5 l/100 km gibi bir yakıt tüketimiyle. Bu, cesur bir adımdan çok daha fazlası. Geleceğe doğru büyük bir atılım. Bu doruk noktasındaki performans için, içten yanmalı motor ile elektrik motorunun kombinasyonu kritik bir önem taşır. İçten yanmalı motorun gücü ve torku, devir arttıkça yükselir. Elektrik motorunun maksimum torku, anında kullanılabilir. Sonuç olarak, yüksek tork seviyesi tutarlılıkla korunur ve son derece geniş bir devir aralığında dinamik duyarlılık sunulur. Adrenalin seviyeniz de yeni bir maksimum seviyeye çıkacak.
Yeni 8 vitesli Porsche Doppelkupplung (PDK)
Bir motordan daha fazla güç elde etmek, yalnızca bu gücün nereye, ne kadar hızlı ve ne kadar verimli bir şekilde aktarılacağını biliyorsanız anlamlıdır. Dolayısıyla en yeni Panamera modelleri, yeni geliştirilen 8 vitesli Porsche Doppelkupplung (PDK) şanzıman ile donatılmıştır. Bu şanzıman, motorun muazzam gücünü, bir spor otomobilden beklenen hızlanma performansına dönüştürür.
1'den 6'ya kadar olan vitesler sportif oranlara sahiptir ve maksimum hıza 6'ncı viteste ulaşılır. 7. ve 8. vitesin oranları büyüktür ve bu, yüksek hızlarda motor devrini düşük tutmaya yardımcı olur. Sonuç olarak, uzun yolculuklarda daha yüksek verimlilik ve konfor elde edilir. Hassas vites geçişleri, bir spor otomobilden beklendiği gibi, güç akışında hiçbir kesintiye neden olmadan, milisaniyeler içinde gerçekleşir.

Porsche Traction Management (PTM)
Bütün Panamera modellerinin yakıt tüketim ve emisyon değerleri*: Şehir içi l/100 km 12,9 - 12,8-7,9; Şehir dışı l/100 km 7,3 - 7,2-5,9 - 5,8; Ortalama l/100 km 9,4 - 9,3-6,8 - 6,7; CO2 emisyonu (g/km) 214 - 212-178 - 176.
Yakıt tüketimi/emisyon* Panamera 4 E-Hybrid: Ortalama l/100 km 2,5; CO2 emisyonu (g/km) 56; Ortalama güç tüketimi, kWh/100 km 15,9.
Tüm Panamera modelleri, Porsche Traction Management (PTM) ile donatılmıştır. elektronik ve program kontrollü çok plakalı kavramaya sahip olan bu aktif dört tekerlekten çekiş sistemi, uzun düzlüklerde, keskin virajlarda ve tutuş özellikleri değişken yüzeylerde mükemmel hızlanma performansı için, sürüş koşulları ne olursa olsun motor kuvvetinin en ideal şekilde dağıtılmasını sağlar.
Çok plakalı kavrama, arka aks ile ön aks arasındaki kuvvet dağılımını kontrol eder. Sürüş koşulları sürekli denetlenerek, sistemin çeşitli koşullara karşılık verebilmesi sağlanır. Sensörler, diğer değişkenlerle birlikte, tüm tekerleklerin dönüş hızını, aracın maruz kaldığı yanal ve boylamasına ivmeleri ve direksiyon açısını takip eder. Arka tekerleklerin hızlanma esnasında patinaj eğilimi oluşursa, çok plakalı kavramanın güçlü bir şekilde kapanması sonucunda ön tekerleklere daha fazla güç aktarılır.

Şasi
İster sürücü koltuğunda, ister ön yolcu koltuğunda, ister arka koltuklardan birinde: bir Porsche'de olduğunuz sürece, her yolculukta hissedeceğiniz bir taşıt değil, sportiflik olmalıdır. Dar bir alana sıkışarak değil, konfor ile.
Yeni Panamera modellerinin şasisi, sportiflik ile konfor arasındaki bu dengeleyici görevi kolaylıkla ve mümkün olan en büyük ustalıkla yerine getiriyor: daha gelişmiş, opsiyonel şasi teknolojileri ile. Örnekler arasında, önceki versiyona kıyasla %60 daha fazla hava kapasitesi ile üç bölme teknolojisine sahip adaptif havalı süspansiyon, yeni Porsche Dynamic Chassis Control Sport (PDCC Sport) ve arka aksta yönlendirme sistemi yer alıyor. Bir başka yenilik olan entegre Porsche 4D Şasi Kontrol sistemi, sürüş koşullarını üç boyutta merkezi olarak analiz ederek, aracın öne ve yana yatışını ve dikey ekseni çevresindeki dönüşünü tespit ediyor, elde ettiği verileri kullanarak ideal sürüş ayarlarını hesaplıyor ve tüm şasi sistemlerini gerçek zamanlı olarak senkronize ediyor; işte bu, dördüncü boyut. Hedef, genel performansı optimize etmek ve sportif sürüş ile konfor arasındaki ortak alanı mümkün olduğunca genişletmek.

Arka aks yönlendirme sistemi
Panamera modellerinde ilk defa: opsiyonel arka aks yönlendirme sistemi. Sistem, performansı olduğu kadar günlük sürüş pratikliğini de artırır.
Düşük hızda manevra yaparken, arka tekerlekler ön tekerleklerin tersi yönde çevrilir. Bu, aks mesafesini sanal olarak kısaltan bir etkiye neden olur. Dönüş yarıçapı küçülür, çeviklik artar ve park manevrası çok daha kolay hale gelir.
Yüksek hızdaki manevralarda, arka tekerlekler ile ön tekerlekler aynı yönde çevrilir. Bu, aks mesafesinin büyütülmesine eşdeğer bir etki sağlayarak sürüş stabilitesini artırır.
Arka aks yönlendirme sistemi, stabilite ile çeviklik veya performans ile günlük pratiklik arasında hiçbir çelişki olmadığının kanıtıdır. Sonuç: günlük sürüşlerde daha yüksek manevra kabiliyeti ve güvenlik, aynı zamanda maksimum sürüş performansında büyük bir artış.

Porsche Active Suspension Management (PASM)
PASM, elektronik bir sönümleme kontrol sistemidir. Mevcut yol koşullarına ve sürüş tarzına bağlı olarak her bir tekerlekteki sönümleme kuvvetini aktif ve sürekli bir şekilde ayarlar. Bunun etkisi, aracın gövde hareketlerinin azaltılması ve tüm koltuklarda daha yüksek konfordur.
Üç mod mevcuttur: "Normal", "SPORT" ve "SPORT PLUS". Sensörler, güçlü hızlanma, frenleme, hızlı dönüş anlarında veya bozuk yollarda gövde hareketlerini algılar. Bu verileri kullanan Porsche 4D Şasi Kontrol Sistemi kontrol ünitesi, otomobilin anlık sürüş durumuna olan etkileri tespit eder ve seçilen moda göre her bir tekerlekteki sönümleme kuvvetini ayarlar. Sonuçlar somuttur: daha yüksek sürüş stabilitesi, konfor ve performans.
Porsche Torque Vectoring Plus (PTV Plus) ile birlikte Porsche Dynamic Chassis Control Sport (PDCC Sport)
Bütün Panamera modellerinin yakıt tüketim ve emisyon değerleri*: Şehir içi l/100 km 12,9 - 12,8-7,9; Şehir dışı l/100 km 7,3 - 7,2-5,9 - 5,8; Ortalama l/100 km 9,4 - 9,3-6,8 - 6,7;

CO2 emisyonu (g/km) 214 - 212-178 - 176.
Yakıt tüketimi/emisyon* Panamera 4 E-Hybrid: Ortalama l/100 km 2,5; CO2 emisyonu (g/km) 56; Ortalama güç tüketimi, kWh/100 km 15,9.
Yeni Porsche Dynamic Chassis Control Sport (PDCC Sport), yana yatmaya karşı ultra, sportif ayarlara sahip, aktif bir dengeleme sistemidir. Viraj manevrasının başlangıç anından itibaren, araç gövdesinin yana yatma eğilimini algılar ve yana yatmayı engelleyici müdahalelerde bulunur. Sistem, bozuk yollarda da aracın yanal dengesizliğini minimuma indirir.
Yeni sistemde, aktif elektromekanik yatma önleyici çubuklar kullanılır. Bunlar, çok daha hızlı tepki verir ve sportif sürüş için ayarlanmıştır. Sonuç: gelişmiş performans.
PTV Plus, yeni PDCC Sport ile birlikte sürüş dinamiğini ve stabilitesini geliştirir. Direksiyon açısının ve çevirme hızının, gaz pedalı konumunun, savrulma oranının ve araç hızının bir fonksiyonu olarak, sağ veya sol arka tekerlekte stratejik frenleme yoluyla direksiyon tepkisini ve duyarlılığını artırır. Yüksek hızlarda ve viraj çıkışlarında hızlanırken, tamamen değişken tork dağılımı sağlayan elektronik kontrollü arka diferansiyel kilidi de sürüş stabilitesini ve çekiş gücünü artırır.
Tüm bunların sonucu? Kendinden emin bir şekilde ilerlemek için, denge bozucu yanal kuvvetlere karşı güçlü bir dayanıklılık. Mükemmel çekiş gücü. Her hızda daha yüksek çeviklik, daha hassas direksiyon kontrolü ve dengeli yük aktarma özellikleri. Ve tabii ki, virajlarda daha da fazla eğlence

Jantlar
Karşılaştığımız mücadeleyi kabul ediyor ve üstesinden geliyoruz. Bu, yeni Panamera'nın jant boyutları için de geçerli. Lastikler daha geniş, temas yüzeyi daha büyük. Sonuç, hızlanma ve frenleme sırasında daha üstün performans. Bugün 21 inç boyuta kadar opsiyonel olarak sunulan çeşitli jant tasarımları ile, görkemli bir görünüm yaratabilirsiniz. Panamera modelleri standart olarak 19 inç, Panamera Turbo modeli ise 20 inç jantlar ile donatılmıştır. Malzeme? Tabii ki alaşım. Tasarım? Klasik ve sportif. İstek üzerine farklı 19, 20 ve 21 inç jantlar da sunulmaktadır.

SPORT modu
Bütün Panamera modellerinin yakıt tüketim ve emisyon değerleri*: Şehir içi l/100 km 12,9 - 12,8-7,9; Şehir dışı l/100 km 7,3 - 7,2-5,9 - 5,8; Ortalama l/100 km 9,4 - 9,3-6,8 - 6,7; CO2 emisyonu (g/km) 214 - 212-178 - 176.
Yakıt tüketimi/emisyon* Panamera 4 E-Hybrid: Ortalama l/100 km 2,5; CO2 emisyonu (g/km) 56; Ortalama güç tüketimi, kWh/100 km 15,9.
SPORT modu sayesinde, konfora yönelik ayarlar yerine sportif ayarları seçebilirsiniz. Elektronik motor yönetim sistemi, daha keskin duyarlılık elde edilmesine odaklanır. Motor dinamiği, daha doğrudan hale gelir. SPORT modunda, PDK şanzıman vitesi daha geç yükseltir ve daha erken küçültür. Porsche Active Suspension Management (PASM), opsiyonel Porsche Dynamic Chassis Control Sport (PDCC Sport) ve arka aks yönlendirme sistemi de SPORT moduna geçerek, amortisörlerin sertleştirilmesi ve dönüşlerde daha doğrudan direksiyon hakimiyeti sağlanır, aynı zamanda virajlarda çeviklik artırılır.
Mod kumandası ile birlikte Sport Chrono Paketi
Tek bir düğme ile adrenalin: Sport Chrono Paketi, şasinin, motorun ve şanzımanın daha da sportif ayarlara geçmesini sağlar. Paket içeriğinde dijital ve analog bir kronometre, gösterge tablosunda boylamasına ve yanal ivme değerlerini gösteren bir grafik ve Porsche Communication Management (PCM) ekranında tur sürelerini gösteren bir performans göstergesi yer alır.
Direksiyondaki yeni mod kumandası ve SPORT Response düğmesi, 918 Spyder modelinden türetilmiştir. Dört sürüş modu arasından seçim yapılabilir: "Normal", "SPORT",

"SPORT PLUS" ve, daha kişisel bir sürüş tarzı için, "Individual".
SPORT modunda dahi, yeni Panamera daha yüksek dinamik özelliklere ve daha doğrudan direksiyon hakimiyetine sahip olur (bkz: sayfa 48). SPORT PLUS modunda, motor çok daha duyarlı hale gelir. Devir sınırlayıcı, daha sert bir ayar seviyesine yükseltilir. Porsche Active Suspension Management (PASM) ve Porsche Dynamic Chassis Control Sport (PDCC Sport), daha sert sönümleme ve daha doğrudan dönüş özelliklerine ayarlanır. Adaptif havalı süspansiyon, Alçak Seviye'ye getirilir ve yaylanma oranı sertleştirilir. Aynı zamanda, arka aks yönlendirme sistemi daha yüksek çeviklik sağlar. Paket içeriğine Launch Control fonksiyonu da dahildir ve bu fonksiyon, kalkış anında en ideal ivme ile hızlanmayı mümkün hale getirir.
Ön konsolda bulunan kronometre, kaydedilen sürüş süresini gösterir veya standart bir saat olarak kullanılabilir. Porsche Communication Management (PCM), tur ve diğer sürüş sürelerini görüntülemenize, kaydetmenize ve değerlendirmenize olanak sağlayan bir performans göstergesini içerecek şekilde genişletilir.

SPORT Response
Mod kumandasının ortasında yer alan düğmeye basıldığında, motor ve şanzıman mümkün olan en yüksek gücü açığa çıkarmaya hazırlanır (örneğin, sollama manevralarında).
Başka bir deyişle, yaklaşık 20 saniye boyunca maksimum duyarlılık sağlanır.

PSM Sport
Sport Chrono Paketi ile birlikte, Porsche Stability Management (PSM) bir "Sport" moduna da sahip olur. Bu mod, çok daha sportif bir sürüş tarzına olanak sağlar ve PSM arka planda aktif kalır. Sürüş deneyiminiz daha da zenginleştirilir.

Frenler
60 yıldan uzun zamandır, daha hızlı olmaya çalışıyoruz. Yavaşlarken de daha hızlı olmaya. Bu nedenle yeni Panamera modelleri, önde altı, arkada ise dört pistonlu alüminyum monoblok sabit fren kaliperlerine sahiptir. Fren diskleri, içten havalandırmalı ve olukludur. Bu, ekstrem koşullarda dahi frenleme davranışını iyileştirir ve ısının daha etkili bir şekilde uzaklaştırılmasını sağlar. Tek parça fren kaliperleri, kapalı bir yapıya sahiptir. Bu, kaliperlerin daha hafif, ama aynı zamanda deformasyona daha dayanıklı olmasını sağlar. Pedalın hareketi sıkı, baskı noktası kesin ve fren mesafesi etkileyici bir şekilde kısadır.

Porsche Ceramic Composite Brake (PCCB)
Kendini motor sporlarında kanıtlamış olan Porsche Ceramic Composite Brake (PCCB), opsiyonel olarak sunulur. Yeni Panamera modellerindeki PCCB sisteminin çapraz delikli seramik diskleri, üstün frenleme performansı için önde 420 mm, arkada ise 390 mm çapa sahiptir. PCCB, her biri sarı renkli, önde altı, arkada ise dört pistonlu alüminyum monoblok sabit fren kaliperlerini içerir. Bu fren sistemi, çok daha güçlü ve tabii ki sıra dışı bir şekilde tutarlı frenleme performansı sergiler. PCCB, en zor yol ve yarış koşullarında dahi fren mesafesinin kısaltılmasını mümkün kılar. Yüksek hızda frenleme güvenliği, zayıflamaya karşı mükemmel dayanıklılık sayesinde artırılır. PCCB sisteminin avantajlarından bir diğeri, fren diskinin benzer tasarıma ve boyutlara sahip standart disklere oranla yaklaşık %50 daha hafif olmasıdır. Bu sayede, özellikle bozuk zeminlerde, daha iyi yol tutuşu ve daha yüksek konfor ile birlikte, daha fazla çeviklik ve daha gelişmiş kavrama temin edilir.

Porsche Dynamic Light System (PDLS) ile birlikte LED farlar
Bütün Panamera modellerinin yakıt tüketim ve emisyon değerleri*: Şehir içi l/100 km 12,9 - 12,8-7,9; Şehir dışı l/100 km 7,3 - 7,2-5,9 - 5,8; Ortalama l/100 km 9,4 - 9,3-6,8 - 6,7; CO2 emisyonu (g/km) 214 - 212-178 - 176.
Yakıt tüketimi/emisyon* Panamera 4 E-Hybrid: Ortalama l/100 km 2,5; CO2 emisyonu (g/km) 56; Ortalama güç tüketimi, kWh/100 km 15,9.
Tüm Panamera modelleri için opsiyonel, Panamera Turbo modelinde ise standart olarak sunulan bir donanım: Porsche Dynamic Light System (PDLS) ile birlikte LED farlar, dinamik far yüksekliği ayarı, dinamik viraj farları ve hıza duyarlı far yüksekliği kontrolü. Gelişmiş yakın alan, yan alan ve uzak alan aydınlatma özellikleri ve ekstra güvenlik için.
Porsche Dynamic Light System Plus (PDLS Plus) ile birlikte Matrix Beam LED farlar
Matrix Beam teknolojisini içeren LED farlar ile, daha büyük bir görüş alanı elde edilir. Matrix Beam, sabit uzun far huzmesinin spesifik segmentlerini stratejik bir şekilde devre dışı bırakabilir. Birbirinden bağımsız olarak kontrol edilen 84 LED, açılıp kapatılarak veya karartılarak öndeki koşullara uyarlanır. Önde ilerleyen veya karşıdan gelen araç sürücülerinin gözlerinin kamaşması önlenir, aynı zamanda bu araçların çevresindeki alan tam güçle aydınlatılmaya devam eder. Hedef tespitini optimize etmek için, diğer araç sadece gölgede bırakılmakla kalmaz, aynı zamanda yakın çevresi biraz daha güçlü aydınlatılarak sürücünün görsel olarak dikkati çekilir. Işığı çok güçlü yansıtan trafik işaretleri için de segmentler spesifik bir şekilde karartılarak sürücünün gözlerinin kamaşması önlenir. PDLS Plus ile birlikte Matrix Beam LED farlar: parlak, homojen, güvenli.
Tüm PDLS fonksiyonlarını içeren PDLS Plus, ilk defa elektronik viraj farlarını ve navigasyon verilerine dayalı kavşak asistanı fonksiyonunu içeriyor. Bir kavşağa veya yol ayrımına yaklaştığınızda, kavşak asistanı fonksiyonu sol ve sağ viraj farlarını etkinleştirir ve ışık huzmesinin daha geniş ve daha kısa bir şekil almasını, böylece çevrenizin en iyi şekilde aydınlatılmasını sağlar.

Gece Görüşü Asistanı
Bütün Panamera modellerinin yakıt tüketim ve emisyon değerleri*: Şehir içi l/100 km 12,9 - 12,8-7,9; Şehir dışı l/100 km 7,3 - 7,2-5,9 - 5,8; Ortalama l/100 km 9,4 - 9,3-6,8 - 6,7; CO2 emisyonu (g/km) 214 - 212-178 - 176.
Yakıt tüketimi/emisyon* Panamera 4 E-Hybrid: Ortalama l/100 km 2,5; CO2 emisyonu (g/km) 56; Ortalama güç tüketimi, kWh/100 km 15,9.
Gece Görüşü Asistanı, farların yetişemediği alanlar için dahi sürücüye bilgi verir. Bir kızılötesi kamera, yayaları veya büyük vahşi hayvanları, farların menziline girmeden önce algılar. Gösterge tablosundaki bir termal görüntü, sürücüyü uyarır: tespit edilen kişi veya hayvan, sarı renkle vurgulanır. Aracın önünde kritik bir mesafede bulunuyor olmaları durumunda, kırmızı renkle vurgulama yapılır ve buna sesli bir uyarı eşlik eder. PDLS Plus ile birlikte gelen işaretleme ışığı fonksiyonu, yol kenarındaki yayalara yönelik bir şekilde üç defa selektör yaparak sürücünün dikkatini çeker.

Porsche ve çevre
Bütün Panamera modellerinin yakıt tüketim ve emisyon değerleri*: Şehir içi l/100 km 12,9 - 12,8-7,9; Şehir dışı l/100 km 7,3 - 7,2-5,9 - 5,8; Ortalama l/100 km 9,4 - 9,3-6,8 - 6,7; CO2 emisyonu (g/km) 214 - 212-178 - 176.
Yakıt tüketimi/emisyon* Panamera 4 E-Hybrid: Ortalama l/100 km 2,5; CO2 emisyonu (g/km) 56; Ortalama güç tüketimi, kWh/100 km 15,9.
Küresel iklim değişikliğinin böylesine etkili olduğu bir dönemde, her otomotiv üreticisi kendine çevreyi korumak için ne yapması gerektiğini soruyor. Bizim cevabımız? Mükemmel performans ile birlikte mükemmel verimlilik.

Emisyon kontrolü
Porsche tarafından üretilen araçlar, yüksek performanslı spor otomobillerin kendi kategorilerinde nasıl düşük egzoz emisyonları ve yakıt tüketimi elde edebileceğini göstermiştir. Bu başarıya ulaşılmasında etkili olan faktörler bir yanda otomatik start/stop sistemi, ısı yönetimi, elektrik sistemi enerji geri kazanımı, adaptif silindir kontrolü ve Coasting (boşta sürüş) fonksiyonu gibi verimliliği artıran teknolojilerin yakıt verimini artırması, diğer yanda ise, çift Lambda kontrol devresine sahip katalik konverterlerin verimli emisyon kontrolü sağlamasıdır.

Yakıt ekonomisi ve geri dönüşüm
Akıllı hafif yapı, Porsche kimliğinin ayrılmaz bir parçasıdır. Bu kimlik, yüksek oranda alüminyum, magnezyum, plastik ve süper yüksek mukavemetli çelik levhalar kullanılması ile ifade edilir. Tüm malzemeler stratejik olarak seçilmiştir ve kullanılan boyalar özellikle çevre dostu, su bazlı boyalardır. Her bir hafif malzeme kolaylıkla geri dönüştürülebilir ve tüm plastik bileşenler, ileride geri dönüşüm için ayrılmalarını kolaylaştıracak şekilde etiketlenmiştir.
Kısacası, Panamera %95 oranında geri dönüştürülebilir bir otomobildir.

Yakıt
Panamera da dahil olmak üzere tüm Porsche modelleri, %10'a kadar etanol içeren yakıtlarla (örneğin, "E10") çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Ethanol, atmosferden CO2 gazını emen bitkilerden üretildiği için CO2 dengesi üzerinde pozitif etkiye sahiptir.

Adaptif hız sabitleme sistemi (ACC)
Bu sistem, Panamera'nızın hızını önde ilerleyen aracın hızına göre tamamen bağımsız bir şekilde kontrol eder. Ön kısımda yer alan radar sensörleri, öndeki yolu tarar. Sabit bir hız seçtiğinizi, fakat öndeki aracın yavaş ilerlemesinden dolayı aradaki mesafenin kapanmakta olduğunu düşünün; sistem, öndeki araca olan ve sizin tercih ettiğiniz mesafe korunacak şekilde gazı keserek veya hafifçe frenleme yaparak aracınızı yavaşlatır.
Panamera'nız, öndeki araç ile arada bu mesafeyi koruyarak ilerlemeye devam eder. Öndeki araç daha da yavaşlarsa, adaptif hız sabitleme sistemi hızınızı gerekirse durana kadar düşürmeye devam eder. Yol müsait olduğunda, aracınız yeniden hız sabitleme sisteminin önceki ayarına dönerek hızlanacaktır.
Adaptif hız sabitleme sistemi ile birlikte Porsche InnoDrive*
Her Porsche sahibi, sürüş keyfine önem verir. Sürüş ne kadar sportif, konforlu, verimli ve güvenliyse, o kadar keyiflidir. Porsche InnoDrive, tamamen yeni bir yol ile size destek olur.
Sistem, adaptif hız sabitleme sistemini yenilikçi ek fonksiyonlar ile zenginleştirir.
Hızınızı önsezili bir şekilde optimize eder. Yüksek çözünürlüklü navigasyon verilerini ve radar ve video sensörlerinin sağladığı bilgileri kullanan Porsche InnoDrive, rotanızdaki hız sınırlarını ve yokuşlar ve viraj keskinliği gibi topografik yol özelliklerini siz daha hedefinize yaklaşmadan tespit ederek, Panamera'nızın vites değişimi stratejisini ve hızını kontrol eder. Akıllı sürüş ve çok büyük bir verimlilik avantajı.
SPORT düğmesini kullanarak, sürüş hissini uyarlayabilirsiniz. Seçilen moda bağlı olarak, boşta sürüş ve yavaşlama fonksiyonlarını da içerecek şekilde motor yönetimi ve vites değişimi için en ideal parametreler seçilir.
Porsche tarafından ilk defa Panamera'da kullanılan bu sistem, üç kilometreye kadar uzaklıktaki koşulları öğrenerek edindiği bilgileri kullanır ve hızlanma, sabit hızla sürüş ve yavaşlama aşamaları için en uygun zamanları hesaplayarak akıcı bir sürüş deneyimi yaratır.
Rotanın ilerisinde, sürücünün henüz ilgili trafik işaretini göremediği uzaklıkta bir hız sınırı başlangıcı olduğunu düşünün: sistem, yavaşlamanın gerekeceği bilgisine çoktan sahiptir ve yakıt tasarrufuna yönelik boşta sürüş manevrasını başlatır.
Porsche InnoDrive, daha yüksek konfor ve sürüş keyfi için verimli sürüşe yönelik tipik Porsche başarısını temsil eder.

Yoğun Trafik Asistanı
Adaptif hız sabitleme sistemi ile birlikte Porsche InnoDrive sisteminin bir başka özelliği de Yoğun Trafik Asistanı'dır. Sistem, yoğun şehir içi yollarda ve otoyollarda trafik sıkışıklığı ile karşılaşan sürücünün yükünü hafifletir.
Yaklaşık 60 km/h hıza kadar, sistem aracı şeridin ortasında tutmak için hafif direksiyon müdahaleleri gerçekleştirir, öndeki araçlara olan mesafeyi kontrol eder ve sistem kısıtlamalarının elverdiği derecede trafik kuyruğunu takip eder. Bunun için, Yoğun Trafik Asistanı yol işaretlerini ve yoldaki diğer araçları izler. Faydası? Uzun yolculuklarda takdir edilecek seviyede daha yüksek konfor.
* Porsche InnoDrive ile sunulan destek, sistem kısıtlamalarına tabidir. Sürücü, sürüş tarzını daima takip etmeli ve şüphe duyduğu durumda müdahalede bulunmalıdır. Fren ve gaz pedalı kullanılarak, sistem istendiği zaman devre dışı bırakılabilir.

Dönüş Asistanı ile birlikte Şerit Değiştirme Asistanı
Şerit Değiştirme Asistanı, aracın arkasındaki ve her iki yanda bulunan kör noktalardaki alanları denetleyen radar sensörlerini kullanır. Şerit değiştirmek üzere manevraya başladığınızda, bir araç arkanızdan hızla yaklaşıyorsa veya kör noktalarınızdan birinde bir araç bulunuyorsa, sistem yan aynalarda görsel bir uyarı verir. Fonksiyon, PCM üzerinden istendiği gibi aktif hale getirilebilir. Özellikle otoyolda, daha yüksek konfor ve güvenlik için.
Düşük hızlı dönüş manevralarında, yeni Dönüş Güvenliği Asistanı arka tarafta güvenliği artırır. Bir kavşağa ulaştığınızda, aracınızın arkasındaki kör noktalarda yaklaşan bir nesnenin varlığı tespit edilirse, Dönüş Asistanı görsel bir uyarı verir.
Trafik işareti algılama ve dönüş bildirimi ile birlikte Şerit Takip Asistanı
Şerit Takip Asistanı, yoldaki şerit çizgilerini otomatik olarak algılayan kamera tabanlı bir sistemdir. Sistem, sunduğu direksiyon desteği sayesinde aracın şeritte kalmasını sağlayarak sürücünün yükünü hafifletir.
Entegre trafik işareti algılama fonksiyonu, hız sınırlarını ve sollama yasaklarını algılamak için bir kamerayı ve navigasyon verilerini kullanır, aynı zamanda yerel trafik kurallarını dikkate alır (örneğin, sınır işaretleri ile). Bilgiler, gösterge tablosunda görüntülenir. Navigasyon veritabanında saklanan bilgilere kıyasla bu fonksiyonun avantajı, geçici kısıtlamaların da algılanabilmesidir.
Trafik işareti algılama fonksiyonunu tamamlayan dönüş bildirimi fonksiyonu, Porsche'de yeni bir özelliktir. Sistem, navigasyon sistemi verilerine ve kameranın algıladığı dönüş yol işaretlerine dayanarak, gösterge tablosunda görüntülediği bir ok işareti ile keskin virajlara karşı uyarır. Siz viraja daha yaklaşmadan.
Faydası? Daha fazla konfor. Özellikle şehirler arasında uzun yolculuklar sırasında daha fazla rahatlık
Geri görüş sistemi ve Çevre Görüş Kamerası ile ParkAssist
Tüm Panamera modellerinde bulunan ParkAssist, aracın önünde ve arkasında tespit edilen araçlara karşı sürücüyü sesli bir şekilde uyarır. Sesli uyarıya, ortadaki ekranda görsel bir uyarı eşlik eder.
Opsiyonel geri görüş kamerası, geri yönde park etme ve manevra yapma işlemlerini kolaylaştırır ve ayrıca römork bağlantısında da yardımcı olur. Kameradan elde edilen görüntü, direksiyon pozisyonuna göre belirlenen tahmini hareket alanını gösteren dinamik kılavuzlarla birlikte PCM ekranında verilir.
Opsiyonel olarak sunulan Çevre Görüş Sistemi, geri görüş kamerasına ek olarak üç adet yüksek çözünürlüklü kameraya daha sahiptir; kameraların biri ön apronda ve diğer ikisi yan aynaların alt kaplamalarında yer alır. Dört kameradan alınan bilgilere dayalı olarak, sistem aracın sanal bir kuşbakışı görüntüsünü oluşturur ve bu görüntüyü PCM ekranına yansıtır. Örneğin, dar alanlarda daha iyi görüş sağlamak için, kameraların görüntüleri arasında geçiş yapmak da mümkündür.

İç mekan
Yarış pistinde bir tur için sportiflik. Dört kişi ile uzun bir gezi için konfor. "Biri veya diğeri" kuralı burada geçerli değil. Bu, Panamera. Zekice tasarlanmış spor otomobil ergonomisi, sürücüye ve performansa odaklıdır, fakat yolcuların iyiliğini de ihmal etmez.
Birkaç örnek verelim. Yükselen orta konsol: direksiyon ile vites kolu arasındaki hareketi hızlandırır. Yeni kumanda ve ekran konsepti: Cam görünümlü yeni bir tarza sahip olan orta konsol ve mantıksal gruplar halinde dizilmiş dokunmaya duyarlı düğmeler ile birlikte Porsche Advanced Cockpit. Yüksek çözünürlüklü 12 inç dokunmatik ekran. Ortada analog devir göstergesini, solda ve sağda iki adet yüksek çözünürlüklü ekranı içeren gösterge tablosu. Çok fonksiyonlu spor direksiyon. Başka? Siz karar verin: koltuk çeşitleri, deri döşeme veya iki renkli iç mekan seçenekleri... Zarif ahşap, alüminyum veya karbon dekorlar... Daha fazla sportiflik mi? Daha fazla lüks mü? Yoksa her ikisi de mi? Kapsamlı kişiselleştirme seçeneklerimiz sayesinde, tüm istekleriniz için sunduğumuz olanaklar neredeyse sınırsız.
Arka iç mekan aydınlatması ile ortam aydınlatması
Arka iç mekan aydınlatması ile ortam aydınlatması, yolcu konforunu artırmak için tasarlanmış dolaylı bir aydınlatma konseptidir. Yedi aydınlatma rengi arasından seçim yapabilir, aydınlatma şiddetini istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

Porsche Arka Koltuk Eğlence Sistemi
İkinci koltuk sırasında sinematik bir deneyim: yeni Porsche Arka Koltuk Eğlence Sistemi, bir Porsche yolcusunun zevkine hitap edecek şekilde özel olarak geliştirilmiştir ve hareket halinde tamamen entegre ve bağlantılı bir bilgi-eğlence sistemi sunar. Her iki ünite de, yerlerinden çıkarılabilmelerinin pratikliği sayesinde, araç dışında da kullanılabilir.
Porsche Arka Koltuk Eğlence Sistemi, Porsche Communication Management (PCM) sistemine WiFi ile bağlanarak radyo, medya, navigasyon sistemi ve Panamera'nızın fonksiyonlarına erişim sağlar. Ön koltukların sırtlıklarında yer alan birbirinden bağımsız iki adet 10 inç dokunmatik ekran, dahili 32 GB bellek, micro SD kart yuvası, micro USB arayüzü, Bluetooth® ve NFC (yakın alan iletişimi) fonksiyonları ile, zengin bir eğlence deneyimi sizi bekliyor. Connect Plus modülünün WiFi router cihazı üzerinden kurulan bağlantı ile (bkz: sayfa 76), internete bağlanabilir ve GOOGLE® Play Store üzerinden sayısı bir milyonu bulan uygulamalara ve oyunlara, filmlere ve şarkılara, sesli kitaplara, e-kitaplara ve üretkenlik uygulamalarına erişebilirsiniz.
Sınırsız bir işitsel deneyim için, sistemin sesini entegre hoparlörlere, aracın ses sistemine veya kablosuz Bluetooth® kulaklıklara aktarabilirsiniz.

Gösterge tablosu
Analog ile dijital bir araya geliyor: Panamera modellerindeki yeni gösterge tablosu, bir yandan Porsche motor sporları tarihine atıfta bulunurken, diğer yandan son derece moderndir.
Ortada ve sürücünün doğrudan görüş alanında, analog devir göstergesi yer alır ve göstergenin ibresi, otomobilin gerçekten klasik tasarımının ayrılmaz bir parçasıdır. Solda ve sağda yer alan iki adet yüksek çözünürlüklü ekran, navigasyon haritası veya Gece Görüşü Asistanı gibi ihtiyaç duyduğunuz bilgileri, ihtiyaç duyduğunuz anda görüntüler.
Devir göstergesinin sol tarafında, hız göstergesi yer alır. Bu göstergenin ortasında, örneğin adaptif hız sabitleme sistemi verileri gibi bilgileri görebilirsiniz. En solda yer alan gösterge alanında, hız sınırının, trafik işaretlerinin veya dış ortam sıcaklığının görüntülenmesini seçebilirsiniz.
Sağ taraftaki seçenekler daha da çeşitli. İç taraftaki ekran alanında, yol bilgisayarı, yakıt göstergesi veya kalan menzil gibi bilgiler yer alır. En sağdaki alanda ise, saati görebilirsiniz. Burada, navigasyon sisteminin haritasını görüntüleme seçeneği de mevcuttur.

Koltuklar
Ön koltuklar
Ön koltuklar yüksek seviyede konfor sunar ve hızlı virajlarda hareket özgürlüğünü kısıtlamadan en uygun yanal desteği sağlar. Koltuk yüksekliği, minder ve sırtlık açıları ve ileri-geri konum ayarı, elektrikli kumanda ile yapılır.

Elektrikli koltuklar
Panamera Turbo modelinde, ön koltuklar için hafıza fonksiyonunu da içeren 14 yönde ayarlanabilir elektrikli koltuklar bulunur. Bu, sürücü ve ön yolcu için ayar seçeneklerine minder uzunluğu ayarını ve dört yönlü bel desteğini de ekler. Hafıza fonksiyonu, koltukların, direksiyon kolonunun, yan aynaların ve diğer kişisel araç içi ayarların muhafaza edilmesini sağlar.

Adaptif spor koltuklar
Opsiyonel olarak sunulan 18 yönde elektrikli ayarlanabilir adaptif spor koltuklar ve hafıza paketi, koltuk minderinin ve sırtlığının yükseltilmiş yan dolguları sayesinde daha da iyi yanal destek sunar. Elektrikli kumanda ile ayarlanabilen bu koltuklar, uzun yolculuklarda konforludur ve virajlarda en ideal yanal desteği sağlar.

Arka koltuklar
Arka koltukların en çarpıcı özelliği? İki adet ve birbirinden ayrı olmaları. Bol miktarda bacak ve baş alanı ile konfordan taviz vermeden, hızlı virajlarda mükemmel yanal desteği sağlarlar. Tüm Panamera modellerinde, arka koltuklar için sekiz yönde elektrikli ayarlama seçeneği sunulmaktadır. Elektrikli sırtlık ayarına, minder uzunluğu ayarına ve bel desteğine ek olarak, ön yolcu koltuğunu arka kısımdan ayarlama seçeneği de mevcuttur (donanım seviyesine bağlı). Önde adaptif spor koltuklar ile birlikte, arka kısımda da yükseltilmiş yan dolgulara sahip spor koltuklar kullanılır.

Koltuk ısıtma ve havalandırma fonksiyonu
Tüm yeni Panamera Turbo modellerinin ön koltukları, minder ve sırtlık açısını makul bir sıcaklığa ısıtan ısıtma fonksiyonuna sahiptir. Opsiyonel koltuk havalandırma fonksiyonu, koltuğun gözenekli orta ve sırtlık kısımlarında aktif havalandırma sağlayarak, sıcak günlerde dahi hoş bir ortam yaratır.

Masaj fonksiyonu
İstek üzerine, hem ön hem de arkada yer alan elektrikli koltuklara masaj fonksiyonu da eklenebilir. Beş program ve beş yoğunluk seviyesi arasından seçim yapılabilir, her sırtlıkta yer alan 10 hava minderi, sırt kaslarını rahatlatacak bir masaj uygular. Gelişmiş oturma ve uzun yolculuk konforu için.
Arka kısımda dokunmatik ekran ile birlikte dört bölgeli otomatik klima kontrolü
Kişisel iklim bölgenize hoş geldiniz. Dört bölgeli otomatik klima kontrolü, sürücü ve ön yolcu koltuklarının yanı sıra, arkadaki koltuklar için de bağımsız sıcaklık ayarlarına sahiptir. Sistem, arka kısımda özel bir dokunmatik ekranı da içerir. Bu ekran, klima fonksiyonlarına ek olarak, çeşitli konfor ve eğlence fonksiyonları için de kullanılabilir (donanım seviyesine bağlı).
Bir aktif karbon filtre, parçacıkları, polenleri ve kokuları hapseder ve dış ortamdaki havayı iç mekana aktarmadan önce ince toz tanelerini tamamen filtreler.
Opsiyonel olarak sunulan yeni iyonlaştırma fonksiyonu, daha kaliteli bir hava akışı sağlar. Otomatik klima kontrol sistemindeki hava iç mekana ulaşmadan önce, bir iyonizerden geçirilir. Havadaki virüsler, bakteriler ve sporlar azaltılır ve daha hoş bir ortam için iç mekandaki havanın tazeliği belirgin ölçüde artırılır.

BOSE® Surround Ses Sistemi
BOSE® Surround Ses Sistemi, 14 amplifikatör kanalına ve toplam 710 watt güce sahiptir. 160 watt pasif subwoofer ile birlikte 14 hoparlör, sesi dengeli ve hassas bir şekilde üretir. Patentli AudioPilot® Ses Telafi Teknolojisi, araç içindeki ortam seslerini sürekli olarak ölçer ve müzik sesini anında ve otomatik olarak uyarlar, bu sayede sürüş koşulları ne olursa olsun tutarlı bir ses kalitesi korunur. Bunun sonucu, tüm koltuklarda 360 derecelik büyüleyici bir akustik deneyimdir. Her zaman.

Burmester® High-End 3D Surround Ses Sistemi.
Bir konser salonunda en iyi dört koltuk. Panamera. Burmester® High-End 3D Surround Ses Sistemi, dünyanın en iyi konser salonlarıyla yarışabilecek bir ses performansı sunar. Her dinleyici, ses kaynağının algılanan mekansal dağılımı sayesinde tüm sahnenin keyfini çıkarabilir.
Toplam 1.455 watt gücü, 400 watt D sınıfı dijital amplifikatörlü aktif bir subwoofer ile birlikte ayrı ayrı kontrol edilen 21 hoparlörü, iki yönlü merkez sistemini ve 2.500 cm2 üzerindeki toplam diyafram yüzey alanını tanıtırken lütfen sessiz olun. Şerit şeklindeki tiz hoparlörler, aynı kalitede son derece temiz, hoş ve kesintisiz yüksek frekanslı ses üretir. Tüm hoparlörler kusursuzca konumlandırılmış olup yüksek bas kapasitesine, ses ve şok düzeyine sahiptir. Sonuç, en yüksek ses seviyesinde dahi doğal ve zengin yapılı mekansal ses. Tavan direklerine entegre edilen hoparlörler ve özel bir 3D algoritması ile yaratılan yeni 3D ses deneyimi, özellikle etkileyicidir.
Görsel performans da üstündür. Hoparlör dekorlarının kenarları beyaz renkle veya, opsiyonel ortam aydınlatması ile birlikte, yedi renk seçeneğinden biri ile aydınlatılır. Seste ve tasarımda tavizsiz.

Yeni Porsche Communication Management (PCM)
Porsche Connect için kullanılan platform olarak PCM, ses ve iletişim fonksiyonları için kontrol merkezinizdir. Çevrimiçi navigasyon, mobil telefon hazırlığı, ses arayüzleri ve sesli komut sistemi özellikleriyle bu yeni nesilde bulunan yüksek çözünürlüklü 12 inç dokunmatik ekranı, araç fonksiyonlarının çoğunu kolaylıkla kontrol etmek için kullanabilirsiniz.
Kişiselleştirilebilir başlangıç ekranında, en önemli bulduğunuz fonksiyonlara hızla ve kolaylıkla erişebilirsiniz. Opsiyonel dört bölgeli otomatik klima kontrolü ile birlikte gelen yeni bir özellik, arka bölmede ilave bir dokunmatik ekran bulunmasıdır. Bu ekran, yolculara klima ve bilgi-eğlence gibi fonksiyonları pratik bir şekilde kontrol etme imkanı sağlar.
Hareket halindeyken, çeşitli bilgi-eğlence uygulamalarını kullanabilir, radyoyu veya çeşitli kaynaklarda bulunan favori şarkılarınızı dinleyebilirsiniz: CD/DVD sürücü, SD kartlar, 10 GB dahili sabit disk (müzik kutusu), AUX girişi veya USB arayüzüne bağlanan iPhone® gibi uyumlu tüm cihazlar. Fonksiyonlar, 12 inç dokunmatik ekran, çevirmeli ve basmalı düğmeler veya sesli komut sistemi ile pratik bir şekilde kontrol edilir.

Connect Plus
Connect Plus modülü, Porsche'nizde maksimum bağlanabilirlik sağlar.
Pratiklik, mükemmel sinyal alımı ve ideal ses kalitesi için bir LTE telefon modülünü ve SIM kart okuyucuyu içerir. Bir kablosuz internet erişim noktası, WiFi bağlantısı kullanabilen birçok istemci cihaza (örneğin, diz üstü bilgisayarlar, akıllı telefonlar veya tabletler) araç içinde çevrimiçi erişim sağlar.
Orta konsoldaki akıllı telefon bölmesi, mobil telefonunuzun sinyalini otomobilin dış antenine aktararak telefonun şarjını korur ve ideal sinyal kalitesi sağlar. Ayrıca, akıllı telefonunuzu bağlayarak şarj edebilir ya da içeriğini kullanabilirsiniz.
Connect Plus modülü, çeşitli Porsche Connect hizmetlerine de erişim sağlar. Her günden daha fazlasını çıkarın ve aynı anda çok iş yürütme zahmetini spor otomobilinize bırakarak Porsche'nizle sürüş yapmanın keyfine varın.
Uygulamalar ve hizmetler hakkında daha fazla bilgi için www.porsche.com/connect adresini ziyaret edin.

Hizmetler
Porsche Connect ve Connect Plus modülü ile, gerçek zamanlı trafik bilgileri gibi birçok kullanışlı hizmete erişim sahibi olursunuz. Bu görsel yardım sayesinde, hedefinize ulaşan en hızlı yolda olduğunuzu daha yola çıkmadan öğrenebilirsiniz. Yolculuk boyunca, gerçek zamanlı trafik bilgileri düzenli aralıklarla güncellenerek sürekli yeniden hesaplanan en ideal rotayı izlemeye devam etmeniz sağlanır. Hedefinize giden yolun ve hedefinizin çevresine daha aşina olabilmeniz için, PCM'nin harita görünümünde GOOGLE® Street View ve GOOGLE® Earth hizmetlerinin 360° görüntülerini ve uydu görüntülerini görebilirsiniz.
Uygulamalar ve hizmetler hakkında daha fazla bilgi için www.porsche.com/connect adresini ziyaret edin.

Connect uygulamaları
Porsche Connect, akıllı hizmet yelpazesine ek olarak iki akıllı telefon uygulaması da içerir. Bunlardan biri olan Porsche Car Connect, akıllı telefon veya Apple Watch® kullanarak araç verilerini edinmenize ve belirli araç fonksiyonlarını uzaktan kontrol etmenize olanak sağlar. Uygulamanın diğer bir özelliği olan Porsche Vehicle Tracking System (PVTS), hırsızlık algılama fonksiyonunu da içerir ve aracın çalınması durumunda, Avrupa'nın birçok yerinde konum tespitine olanak sağlar.
İkinci uygulama, Porsche Connect uygulamasıdır. Bu, seçtiğiniz navigasyon hedeflerini, yola çıkmadan önce Porsche'nize göndermenize olanak sağlar. Akıllı telefonunuz PCM'e bağlandığı anda, hedeflerinizi araç içinde görüntüleyebilir ve doğrudan navigasyon sistemine aktarabilirsiniz. Akıllı telefonunuzdaki takvimi ve rota rehberliği için kullandığınız adresleri dahi doğrudan PCM ekranında görüntüleyebilirsiniz. Dahası, Porsche Connect uygulamasının entegre müzik akışı fonksiyonu sayesinde, milyonlarca şarkıya erişebilirsiniz.
Uygulamalar ve hizmetler hakkında daha fazla bilgi için www.porsche.com/connect adresini ziyaret edin.

Porsche Exclusive
Muazzam deneyimimiz, çok uzun bir geçmişe uzanır. En başından beri Porsche olarak, özel istek hizmetimiz ile müşterilerimizin isteklerini gerçekleştirmeye derinden bağlıyız. 1986 yılından bu yana "Sonderwunschprogramm" olarak bilinen uygulamaya bugün Porsche Exclusive Manufaktur diyoruz. Felsefesi tamamen aynı. İçtenlikle.
Yaptığımız şeyi seviyoruz. Biz işimizi seviyoruz. Her kaynak, derinin her santimetre karesi ve diğer her bir ince detayda aynı adanmışlık söz konusudur. Hayalleri gerçeğe dönüştürmek ve eşsiz bir şey yaratmak için yolumuz budur. Doğrudan Manufaktur'dan.
Bunların hiç biri, danışma aşamasından itibaren, orijinallik, ilham ve şevk olmadan mümkün olmaz. Çünkü bir şeyi diğer her şeyin üzerinde tutuyoruz: sizin özel istekleriniz ve gereksinimleriniz. Bu isteklerinizi ve gereksinimlerinizi, soğuk kanlı ve özenli bir dikkatle, kusursuz el işçiliği ve deri, zarif ahşap ya da alüminyum gibi seçkin malzemelerin kullanımıyla karşılıyoruz.
Adanmışlık ve beceri ile de ek değer elde ediliyor. Diğer bir deyişle, sportif performans, konfor ve tarzın karışımı olan ve sizin kendi kişisel üslubunuzu yansıtan bir ürünün el işçiliğini yapıyoruz. Sizin imzanıza sahip bir Porsche.
Tek bir değişimden kapsamlı modifikasyonlara kadar, hem iç mekan hem gövde için görsel ve teknik güçlendirmelerle birlikte son derece çeşitli kişiselleştirme seçenekleri sunuyoruz.

Porsche Tequipment
Panamera için özel olarak geliştirilmiş Porsche Tequipment aksesuar seçenekleriyle, onu tercihinize göre istediğiniz şekilde biçimlendirebilirsiniz. Baştan itibaren, hem araçlarımızda hem de Porsche Tequipment ürünlerinde aynı kurallar uygulanır: tümü Weissach'taki Geliştirme Merkezi'nde geliştirilir, test edilir ve onaylanır. Aracınızı yapan aynı Porsche mühendisleri ve tasarımcıları tarafından. Tüm araç bir bütün olarak düşünülür ve zarafetle Porsche'nize uygun hale getirilir.
Peki orijinal otomobil garantiniz? Porsche Merkezi'nizden hangi Tequipment ürününün uygulanmasını isterseniz isteyin, garantiniz aynı şekilde kalacaktır.
Porsche Tequipment hakkında daha fazla bilgi edinmek için, lütfen Porsche Merkezi'nize danışın.


Porsche Panamera Haberleri

X
Tüm Porsche Bayilerinden
Sana Özel Ücretsiz Teklif Al
Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
E-Posta Adresiniz
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle
X
Tüm Porsche Bayilerinden Sana Özel Ücretsiz Teklif Al
Porsche Panamera
Standart 4S Diesel 4.0 V8 422 HP PDK (4x4)
  • Dizel
  • Otomatik
TL
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle
HEMEN ÜCRETSİZ TEKLİF AL
Son 24 saatte 195 kişi bu modeli inceledi.
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle
Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement