Sıfıraraçal.com
  Hemen Teklif Al
Yamaha

R1M

1.040.000 TL

R1

464.500 TL

R7

273.000 TL

R25

968.000 TL

MT-10 SP

812.000 TL

MT-10

646.000 TL

MT-09 SP

546.000 TL

MT-09

393.000 TL

MT-07

369.000 TL

MT-07 Pure

260.000 TL

MT-25

580.000 TL

XSR900

425.600 TL

XSR700 XTribute

392.600 TL

XSR700

190.200 TL

XSR125

913.000 TL

NIKEN GT

685.900 TL

TRACER 9 GT

584.000 TL

TRACER 9

480.500 TL

TRACER 7

653.000 TL

Tenere 700 World Raid

565.000 TL

Tenere 700 Rally Edition

547.000 TL

Tenere 700

110.200 TL

NEO's

123.500 TL

D’elight

149.000 TL

NMAX 125

0 - 3
1 - 3
2 - 3

Yamaha

Yamaha Hakkında Genel Bilgiler

Kuruluş Yılı: 1955

 

Yamaha Motor

Yamaha Motor Co. Ltd, dünya çapında dağıtılan etkileyici sayıda motosiklete sahip olan, kesinlikle dünyanın en popüler motosiklet üretim şirketlerinden biridir. Yamaha'nın motosiklet bölümü 1955'te kuruldu ve yeni kurulan bölümün ilk başkanı Genichi Kawakami oldu. Aynı yıl Yamaha, 125 cc motorla donatılmış ilk motosikleti YA-1'i piyasaya sürdü.

İlginç olan, YA-1'in piyasaya sürüldükten hemen sonra Mount Fuji Ascent yarışının 125cc sınıfını kazanmasıyla Yamaha'nın motosikletlerinin ilk günlerinden itibaren çok yüksek performans sağlayabildiğini kanıtlamış olmasıdır. Ayrıca, 1955 yılında şirket aynı YA-1 modeli ile 125cc sınıfında All Japan Autobike Endurance Road Race'in ilk üç sırasını kazandı.

YA-1'in Yamaha için büyük bir başarı olduğundan hala şüpheniz varsa, motosikletin 1956'da Fuji Dağı Tırmanma Yarışında genellikle lider konumlara yerleştirildiği galibiyet serisine devam ettiğini öğrenin. İki yıl sonra Yamaha, şirketin uluslararası yarış etkinliklerinde ilk kez sahneye çıktığı Amerika Birleşik Devletleri'ndeki Catalina Grand Prix'sine katıldı. Yamaha motosikleti 6. sıraya yerleştirildi.

Aynı yıl Yamaha'nın YA-2 modeli, Yamaha'nın YA serisinin o zamanın en iyi motosikletlerinden bazılarını sağladığının altını çizen prestijli “İyi Tasarım” ödülünü kazandı.

Zaman geçti ve Yamaha çok büyüdü ve 1960 yılında Japon şirketi P-7 adlı ilk dıştan takma motorunu piyasaya sürdü. Üstelik bir yıl sonra Yamaha, Dünya GP'ye ve aynı zamanda ünlü Man Adası TT yarışına adım atarak 6. oldu.

Yamaha ilk galibiyetini 1963'te Japon üreticinin 250cc sınıfında Belçika GP'sini kazandığında kaydetmesine rağmen, yarış yarışmalarındaki ilk büyük başarısı, Yamaha'nın aynı sınıfta ilk üretici ve sürücü unvanlarını kazandığı 1964 yılında geldi.

Yamaha etkileyici bir büyüme kaydettiğinden, şirket dünyanın birçok ülkesinde, çoğunlukla yeni ofislere ve bayiliklere dayalı olarak etkileyici bir genişleme planladı. Örneğin 1964 yılında Tayland'da Siam Yamaha Co.'yu kuran şirket, 4 yıl sonra Hollanda ofisini açtı.

1970 yılında Yamaha, XS1 olarak adlandırılan ilk 4 zamanlı motorunu piyasaya sürdü ancak aynı zamanda Brezilya'da yeni bir ofis açarak etkileyici büyümesini sürdürdü. Ayrıca bir yıl sonra şirket, Haraban Co. ile yaptığı anlaşmayla Endonezya'da motosiklet üretimine başladı. 1972'de Japon şirket, genel merkezini şu anki ana ofisinin bulunduğu Iwata City'ye taşıdı.

Yarış yarışmaları Yamaha için oldukça önemliydi, bu yüzden Japon şirket mümkün olan en iyi sonuçları almak için mücadele etti. Ve Yamaha, birden fazla şampiyonluk kazandığı Motokros Dünya GP de dahil olmak üzere katıldığı çoğu yarışta gerçekten en önemli takımlardan biri olmayı başardı. Örneğin, Yamaha 1977'de 500cc sınıfında ilk üretici ve sürücü unvanını kazandı ancak sonraki birkaç yılda da yarışlara hakim olmaya devam etti.

1978'de Yamaha, Minnesota'da şirketin Amerika Birleşik Devletleri'ndeki pazar kapsamını genişletmesine yardımcı olabilecek bir ofis olan yeni bir Ar-Ge merkezi açtı. Bir yıl sonra, yeni açılan merkezin ilk sonuçları, Yamaha'nın YT125 olarak adlandırılan ABD'de şimdiye kadar piyasaya sürülen ilk ATV modelini çıkarmasıyla gün ışığını gördü.

Zaman geçti ve Yamaha, ister Portekiz, Meksika, Macaristan, Avusturya veya Çin olsun, dünyanın birçok yerinde etkileyici sayıda ofis ve Ar-Ge merkezi kurdu ve açtı. Ayrıca, 1999'da en az dokuz Yamaha Motor fabrikası ve ofisi ISO14001 sertifikasını kazandı.

Son birkaç yılda Yamaha, etkileyici büyümesini sürdürdü ancak katıldığı yarışmalarda da önemli galibiyetler elde etti.

2004'te Yamaha, Yamaha ile iki şampiyonluk kazanan ünlü çoklu MotoGP Dünya Şampiyonu Valentino Rossi'nin yardımıyla MotoGP sürücü şampiyonluğu unvanını kazandı. Şirketin motosiklet üretim sürecine dönecek olursak, 2007 yılında Tayland'da üretilen toplam motosiklet sayısı 10 milyon adede ulaştı.

X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Teklif almak istediğin markayı seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Teklif almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle