Sıfıraraçal.com
  Hemen Teklif Al
1 versiyon

Fortwo Coupe

1 versiyon

Forfour

0 - 2
1 - 2

Smart

Smart Markası Hakkında Genel Bilgiler

Kuruluşu: 1994

Kasa Tipleri: Binek Araçlar

Smart Marka Tarihçesi

Smart, 1994 yılında Mercedes-Benz ve Swatch tarafından kurulan Alman otomobil markasıdır. Hâlâ Daimler AG bünyesindedir.

Mini'den daha küçük ne var? Neden Akıllı, elbette. Yoğun saatlerde şehir merkezindeki trafiği azaltacak kadar küçük, yakıtı çok verimli kullanıyor, park etmesi çok kolay ve yine de lüks insanlar tarafından aranacak kadar şık. İsviçreli saat üreticileri Swatch ve Daimler AG'nin Smart'ı tasarlarken akıllarında bu vardı.

Smart'ın hikayesi, İsviçre'de bir yerde, Swatch CEO'su Nicolas Hayek'in şirketin adını taşıyan bir araba, bir “Swatchmobile” (Smart aslında Swatch Mercedes Art'ın kısaltması) istediğine karar verdiği ve Volkswagen ile temasa geçtikleri, ancak Alman şirketinin mali sıkıntılarla boğuştuğu bir yerde başlıyor. anda ve teklifi geçmek zorunda kaldı. Sonunda projeye yeşil ışık yakmaya karar veren Daimler Benz oldu.

Arabayı yapmak için, 1994 yılında Fransa'nın Hambach kentindeki Smartville adlı bir yerde yeni bir fabrika inşa edildi. İlk başta her şey umut verici görünüyordu, ancak yakında Swatch ve Mercedes, gelecekteki otomobilin tasarımı ve genel performansları konusunda bir çatışmaya girdi. Böylece, daha araba bitmeden Swatch, projeyi tamamlamak için Mercedes'i bırakarak çekildi.

Satışlar 1998'de başladı ve ilk başta umut verici oldu çünkü Smart, satılmakta olduğu tüm 9 ülkedeki insanlarda büyük heyecan uyandırmıştı. Modele güvenen Mercedes, 2003 yılında Roadster ve Roadster Coupe olmak üzere iki Smart'ı daha piyasaya sürdü. 2004'te Forfour, biraz daha büyük bir Smart piyasaya çıktı.

Bu sonraki modeller, öncekiler kadar iyi karşılanmadı ve birçok müşteri tasarımdan etkilenmedi ve onları çok pahalı buldu. Daimler, projeden bir ton para kaybetti (kaynaklara göre 2003 ile 2006 arasında 4 milyar avro) ve bu nedenle çoğu modelin fişini çekmeye karar verdi.

Smart Forfour ve Roadster bu hareket sırasında ölümlerini buldular ve Fortwo (eski City-Coupe) sadece piyasada kalabilmek için yeniden tasarlandı. Onu biraz daha büyüttüler ve bir iç makyaj yaptılar, ancak sorunu meşhur bir gecikmeye sahip tartışmalı sıralı şanzımanla çözmediler.

Bunu düşündüğünüzde, tüm araba oldukça tartışmalı. Ya nefret edersin ya da seversin, kayıtsız kalmanın imkanı yok, o tür bir araba.


Bugün Smart Modelleri Türkiye'de yaygın olarak kullanılan araçlar arasına girmeyi başardı. Smart Fiyat Listesi sürekli güncellenen ve oldukça kullanışlı olan modelleriyle, görsel ve yazılı medya aracılığıyla yaptığı Smart Kampanyaları'yla adından sıkça söz ettireceğe benziyor. Türkiye pazarındaki yerini korurken Sıfır Smart Fiyatları'nın pazarda rekabet edilebilir olmasına büyük katkı sağladığını bilen firma üretimini yaptığı tüm modelleri'nin fiyatlarını piyasa koşullarına denk tutmaya gayret ediyor.

Smart Yorumları

Smart Fortwo Coupe Misafir 6.02.2023
ayyy çok tatlııı
(0)
Cevap Yaz

Smart Fortwo Coupe Misafir 4.01.2023
aracın fiyatı görülmüyor nerden bakabilirim
(0)
Cevap Yaz

Smart Forfour Misafir 2.10.2021
çok tatlı çok minik bir araç
(8)
Cevap Yaz

Smart Fortwo Coupe Misafir 10.06.2021
Bunu alacağıma gider fiat egea alırım.
(44)
Cevap Yaz

Smart Fortwo Coupe Misafir 8.12.2020
Hayalim bunu almak kim ne derse desin :)
(7)
Cevap Yaz

Smart Fortwo Coupe Misafir 5.08.2019
altın günü aracı nene teyze anneniz varsa alın
(15)
Cevap Yaz

Smart Forfour Misafir 23.04.2019
adamlar bu tarz arabadan başka araba çıkarmamaya yemin etmişler
(2)
Cevap Yaz

Smart Forfour Misafir 27.03.2019
aracı aldığımdan beri adapte olmaya çalışıyorum ama bir türlü adapte olamadım
(2)
Cevap Yaz

Smart Forfour Misafir 25.12.2018
bu aracı almayı düşünüyorum nasıl bir araba bilgisi olan var mı? yakıtta cimri midir?
(33)
Cevap Yaz

Smart Fortwo Coupe Misafir 7.09.2018
otomatik vitesi yokmu ki
(30)
Cevap Yaz

Smart Fortwo Coupe Misafir 9.05.2018
havalı hoş bir tasarıma sahip
(1)
Cevap Yaz

Smart Forfour Misafir 9.05.2018
küçük tatlı hoş bir araba
(2)
Cevap Yaz

Tüm Kullanıcı Yorumlarını Gör

Smart Haberleri

Tüm Smart Haberini Gör
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Teklif almak istediğin markayı seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Teklif almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle