Sıfıraraçal.com
Üye Girişi

Jeep’in Yeni Üyesi Compass Türkiye’de

Jeep’in Yeni Üyesi Compass Türkiye’de

Compass, Türkiye’de biri benzinli, ikisi dizel olmak üzere toplam 3 motor seçeneğiyle 189 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa çıkıyor. İlk olarak 150 adet getirilen Compass, 2020 yılına kadar 10 bin adetlik satış yapmayı hedefliyor.

Bögesel düşlünülmeyip tüm dünyadaki müşterilerinin ortak beğenilerine hitap eden yeni Jeep Compass, lüks kompakt SUV segmentinin en iddialı oyuncularından biri olarak rekabete katılıyor. Jeep Compass, standart olarak sunulan 4x4 çekiş sistemi ve 9 ileri otomatik şanzıman gibi özellikleriyle ön plana çıkıyor.

EuroNCAP’ten 5 yıldız almayı başaran Compass’ta Önden Çarpma Uyarı Sistemi, LaneSense Şerit Değiştirme İkaz Sistemi, Kör Nokta Uyarı Sistemi ve Arka Yol Algılama Sistemi, ekranda hareketli çizgilere sahip ParkView geri görüş kamerası, Otomatik Paralel ve Dikey Park Destek Sistemi bulunuyor.

Yeni Jeep Compass, sınıfının en iyisi 4x4 offroad kabiliyeti için yenilikçi güç aktarma sistemleri sunuyor. Jeep Active Drive ve Jeep Active Drive Low, tam zamanlı tork yönetimi ve en uygun çekiş için 4x2 ve 4x4 arasında otomatik olarak ve sorunsuz bir şekilde geçiş yapıyor.

Yeni Jeep Compass Trailhawk'taki siyah kaput çıkartması, aracı kolayca tanınabilir hale getiriyor.

Jeep Compass’ın, 5500 d/d’de 170 HP, 2500 d/d’da 250 Nm tork üreten 1.4 litre MultiAir2 Turbo motoru, dokuz vitesli otomatik şanzıman ve 4x4 konfigürasyonu ile tamamlanıyor.

120 HP ve 320 Nm tork üreten, altı vitesli manuel şanzıman ve 4x2 konfigürasyonuna sahip Stop&Start’lı verimli 1.6-litre MultiJet II motorlu Jeep Compass versiyonu dizel seçeneklerinden birini oluşturuyor.

Dokuz ileri otomatik şanzıman ve 4x4 konfigürasyon ile 170 HP gücü üreten Stop&Start’lı 2.0-litre MultiJet II motor ise yepyeni Compass’ın dizel serisini tamamlıyor.

Sipariş üzerine getirilecek olan 2.0lt 170 HP’lik motorla donatılan Trailhawk modelinde ise 2.5 cm’ye yakın bir oranda arttırılmış sürüş yüksekliği, kayma plakaları, 30 derece yaklaşma, 24.4 derece karın açısı ve 33.6 derece uzaklaşma açısı sağlayan eşsiz ön ve arka kemerler, çevik 17 inç arazi lastikleri ve 216 mm’ye kadar yerden yükseklik özellikleri bulunuyor.

Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
Advertisement