Sıfıraraçal.com
Üye Girişi

Yerli Otomobilin Fiyatı Ne Olacak?

Yerli Otomobilin Fiyatı Ne Olacak?

Yerli otomobil projesi TOGG, 2019 Aralık ayında düzenlenen bir tanıtım sonrası dün düzenlenen özel bir etkinlikle gazetecilere ve medya mensuplarına daha yakında tanıtıldı. Bu büyük organizasyonda araçtaki teknolojiler ve üretim hedefleri gibi birçok detay üzerinde durulurken CEO Gürcan Karakaş aracın fiyatıyla ilgili de sayısal bir rakam belirtmese de bir yorumda bulundu. Gürcan Karakaş’ın yorumu şu şekilde oldu:

“Fiyatları paylaşmak çok doğru olmaz çünkü rakiplerimize bu konuda bir bilgi vermek istemeyiz. Ancak piyasadaki C-SUV segmentinde yer alan ve içten yanmalı motorlarla çalışan klasik otomobillerle rekabet edebilir düzeyde olacak.”

İlginizi Çekebilir: Benzin ve Motorine İndirim Gelebilir

C-SUV segmentinde yer verilen araçların 250-300 bin TL civarında ortalama fiyatlara sahip olacağı beklenen bir rakam. Ancak TOGG markasının elektrikli C-SUV modelinin bu fiyatlara yakın bir fiyata sahip olacağını da bu yorumdan anlayabiliriz:Karakaş’ın yeni açıklamalarının devamına bakarsak da şu cümleleri görüyoruz:

“Türkiye olarak çok doğru bir zamanda yola çıktık. 150 senedir otomobil üretimi yapan, konusunda uzman otomobil üreticileri yani sadece eski ve büyük olan firmalar kazanamayacak. Daha çevik, daha yaratıcı olanlar kazanacak. Doğuştan elektrikli araç üretenler en fazla 8-10 yıldır bu işi yapıyor. Bu alanda üretim yapan çok fazla şirket de yok. Artık eskilerle yarış çizgisi hizalandı. Şimdi daha fazla teknolojiye ihtiyaç var. Bu yüzden bizim gibi işbirliğine açık, startup’larla çalışan, organizasyon yapısı kuvvetli şirketler öne çıkıyor. Biz kendimize 150 yıllık firmaları değil startup’ları rakip olarak görüyoruz.”

Başarı için temelde işbirliği faktörü yattığını belirten Karakaş, açıklamalarına şöyle devam etti:

“Fikri ve sınai mülkiyeti yüzde 100 bize ait bir otomobil markası yaratmak istiyoruz. Küresel çapta en zor olan kısımlardan biri de bu. İmalata girince geçmişte kalan hiç bir teknolojiyi kullanmak istemiyoruz. Doğuştan elektrikli bir otomobilimiz olacak. Var olan bir aracı alıp elektrikli yapalım demiyoruz. Doğuştan elektrikli olunca eliniz güçlü oluyor. En başta da menzil optimizasyonu geliyor. Elektronik mimariyi gerçekleştirmiş oluyorsunuz. Sadece Türk pazarını değil küresel rekabeti hedefliyoruz. Etrafımızdaki ülkelerin henüz elektrikli otomobili yok. Klasik olmayan bir sistemden gelen Avrupa’daki ilk ürün olacağız. Türk mobilite ekosisteminin çekirdeğini oluşturmak istiyoruz. Savunma sanayinden bize gelen arkadaşlarla birlikte modelleme ve simülasyonlarla beraber buna hazırlanıyoruz. Yurtdışına çıktığımız zaman kimsenin otomobile toz konduracak bir durumu kalmayacak. Direksiyonda biz varız.”

İlginizi Çekebilir: 2020 Mercedes E- Serisi Hayal Edildi

Siz de sitemiz üzerinden tüm marka ve model araçlar için fiyat teklifi alabilir, araç karşılaştırmaları yapabilir, size uygun sıfır km araca bayiye gitmeden sahip olabilirsiniz.

Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
Advertisement Advertisement Advertisement