Sıfıraraçal.com
Üye Girişi

Volkswagen Çevreci Fabrika’yı Kuracak

Volkswagen Çevreci Fabrika’yı Kuracak

2015 senesinin ortaya çıkan dieselgate skandalı sonrasında doğru adımlarla marka imajını düzeltmek isteyen Volkswagen yetkilileri oluşturmaya başladığı çevreci kimliğini güçlendirmek için adımlar atmaya devam ediyor. Alman Otomotiv Devi, 2050 senesine kadar karbon nötr üretime geçme amacı doğrultusunda, yeşil elektrik oranını artırabilmek için çalışmalara başladı.

İlginizi Çekebilir: Benzin ve Motorine İndirim Gelebilir

Alman otomotiv devi Volkswagen tesislerinde yenilenebilir kaynaklardan elde edilen ve dışarıdan tedarik edilen elektrik enerjisi oranını çok daha yukarı çekem amacı ile yıl içerisinde gerçekleştirmek üzere birçok yeni hedef belirlendi.

Volkswagen markası Çin Halk Cumhuriyeti’nin de dahil olduğu, global anlamda mevcut 16 üretim tesisinde kullandığı ve dışarıdan temin ettiği elektrik enerjisindeki yenilenebilirlik oranını yüzde 70 oranından yüzde 90 oranına çıkarmayı da kendine amaç edinmiş durumda.Amacın 2020 yılı içerisinde gerçekleştirmeyi öngören Volkswagen markası bunun haricinde kendi bünyesinde elektrik üreten tesislerini de sistematik olarak gazlı bir hale getirmeyi amaçlıyor.

2022 senesine kadar Wolfsburg’daki üretim operasyonu için elektrik tedariğinin yüksek verimli gaz kombinli çevrim santrallerine geçirilmesi yönünde üreticiler çalışmalarına devam ediyor. Kojenerasyon modunda çalıştırılan bu santraller sayesinde elektrik ve ısı üretimi kaynaklı CO2 emisyonu oranına baktığımız zaman bir senede yüzde 60 veya yaklaşık 1,5 milyon ton azaltmayı da amaç olarak edinmiş durumda.

İlginizi Çekebilir: 2020 Mercedes E- Serisi Hayal Edildi

Aslında söz konusu hedeflenen bu sayı, yaklaşık 870 bin aracın ürettiği emisyona eşdeğer olarak görülüyor. Volkswagen markasının bu elektrik santralleri ile Almanya'daki ulusal dağıtım şebekesi ve elektrik enerjisi sisteminin istikrarına uzun vadeli bir katkıda bulunuyor.

Siz de sitemiz üzerinden tüm marka ve model araçlar için fiyat teklifi alabilir, araç karşılaştırmaları yapabilir, size uygun sıfır km araca bayiye gitmeden sahip olabilirsiniz.

Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
Advertisement Advertisement Advertisement