Sıfıraraçal.com
Üye Girişi

ABD'de Toyota Yaris GR İçin İmza Kampanyası Başlatıldı

ABD'de Toyota Yaris GR İçin İmza Kampanyası Başlatıldı

Hot hatch piyasasına bomba gibi gelen otomobil Toyota Yaris GR, şuanda sadece Japonya ve Avrupa pazarında satılacak. Ancak change.org'da açılan bir imza kampanyasında, Japon markadan heyecan verici süperminiyi Kuzey Amerika pazarına da getirmesini istiyor.

İlginizi Çekebilir: Yerli Otomobil TOGG Harekete Geçti Fabrikası 12 Ayda Kurulacak

Üç gün önce başlatılan kampanyada, şimdiye kadar 600’e yakın imza toplamış durumda. Bu rakam, Toyota'nın 2020 Toyota Yaris GR'ı Kuzey Amerika'ya girmesine yetmeyecektir ama yine de bir başlangıç olarak kabul edilebilir. Amerika'da bulunan ekip arkadaşlarımız, imza kampanyası hakkında bilgi almak üzere Toyota'ya ulaşmış şuanda yanıt bekliyorlar.Toyota Yaris GR, 1.6 litre hacmindeki üç silindirli motorundan 261 beygir güç ve 360 Nm tork üretiyor. Avrupa pazarı için geçerli olan bu teknik veriler Japonya'da 272 bg (200 kW) ve 370 Nm şeklinde. Yalnızca 6 ileri manuel ve dört çeker sistemiyle gelen hot hatch'in her iki aksında da Torsen limitli kaydırmalı diferansiyele yer verilmiş.

İlginizi Çekebilir: Jeep İmzalı Hibrit Modeller CES 2020 Boy Gösteriyor

Toyota firmasına göre bu kombinasyonla 1280 kg gelen yeni Toyota Yaris GR, 100 kilometre hıza 5.5 saniyeden kısa zamanda ulaşabiliyor. Maksimum hızı 230 kilometre ile sınırlanan Japon hatch'in memleketindeki ivmelenme derecesi henüz açıklanmadı.

Yaris GR'ın Japonya ve Avrupa pazarına girişi 2020'nin ortalarını bulacak.

Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
Advertisement Advertisement Advertisement