Sıfıraraçal.com
Üye Girişi

Jeep İmzalı Hibrit Modeller CES 2020 Boy Gösteriyor

Jeep İmzalı Hibrit Modeller CES 2020 Boy Gösteriyor

Jeep, ABD’nin Las Vegas kendinde düzenlenen Tüketici Elektroniği Fuar’ı için beklemekte olduğumuz gösterimini düzenledi. Elektrikliğe geçiş süreci ile ilgili somut adımlarını kullanıcılarla buluştan marka, “4xe” logosunu bu felsefesinin tam merkezine konumlandırıyor.

 

İlginizi Çekebilir: Mercedes-Benz'den Geri Çağırma

 

Hibrit teknolojisine sahip Wrangler, Compass ev Renegade’i ilk kez sahneye çıkartan Jeep’in satış hamlesi için de çok fazla beklememiz gerekmiyor. 2022 senesine kadar tüm modellerinde elektrikli versiyonlarını devreye alma planının ilk adımı olan modellerin tüm teknik detayları da şimdilik kesinlik kazanmış değil.Hibrit Seçenekleri Üç Farklı Sınıfla Rekabete Giriyor

Performans ve 4x4 kabiliyetleriyle sürüş güvenliğini bir üst noktaya çıkarmayı amaçlayan Jeep’in elektrikli hibrit araçları, daha yüksek tork üretimi, anında gelen motor tepkileriyle asfaltta daha fazla sürüş keyfi ve asfalt dışı yollarda daha etkin bir performans vadetmekte.

Detaylara ailenin kompakt üyelerinden bakmaya başladığımızda bizleri 1,3 litrelik benzinli motor karşılamakta. Renege ve Compass hibrit için standart olarak gelen bu motorun yardımcısı olan elektrik motoruyla beraber rakam 237 bg’e kadar yükseliyor. Otomobillerin tam elektrik menzili ise 50 km olacak. Wrangler çerçevesi içinse resmi kısım şimdilik kesin değil.

 

İlginizi Çekebilir: Skoda Vision Projesinden Heyecanlandıran Detaylar

 

Lakin büyük bir değişiklik olmaz ise bu modelde Chrysler Pacifica Hybrid’de kullanılan üniteyi göreceğiz. Bu da dolaylı olarak kaputun altında 3,6 litrelik V6 makine bulunacağını gösteriyor. Jeep’in detaylı teknik özellikleri Cenevre Otomobil Fuarı’nda paylaşması beklenmekte.

Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
Advertisement Advertisement Advertisement