Sıfıraraçal.com
Üye Girişi

Yerli Otomobil TOGG Harekete Geçti Fabrikası 12 Ayda Kurulacak

Yerli Otomobil TOGG Harekete Geçti Fabrikası 12 Ayda Kurulacak

Yerli Otomobil TOGG Harekete Geçti Fabrikası 12 Ayda Kurulacak

Anadolu Grubu’nun CEO’su Özilhan konuşmasında“Türkiye’nin Otomobili birçok sektörün önünü açacak. Gemlik fabrikasını 12-18 ay içinde tamamlarız” ifadelerine yer verdi. CEO Özilhan Türkiye’nin üretimle büyümesi gerektiğini belirtti.

 

İlginizi Çekebilir: Yerli Otomobil TOGG’un Dünya İle Buluşacağı Tarih Belli Oldu

 

Anadolu Isuzu, 30’dan fazla ülkede bulunan distribütörlerini İstanbul’da toplayarak yeni hedeflerini açıkladı. Toplantıda konuşan Anadolu Grubu’nun CEO’su Tuncay Özilhan, 2020 yılının toparlanma ve istikrar yılı olacağını vurgulayarak, “Türkiye artık inşaatla değil, üretimle büyümeli. Bu yıl için koyulan yüzde 5’lik büyüme hedefi oldukça iddialı. Yüzde 3-3.5 büyümeyi yakalamamız bile toparlanma ve istikrarı hızlandırır. 2020 daha iyi bir yıl olacak, ihracat ve turizmde önemli artışlar bekliyoruz.” açıklamalarda bulundu.Kırk bin Parça Yerine Sekiz Bin Parça

Aynı zamanda da Yerli Otomobil TOGG’un Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olan Tuncay Özilhan, “Tesla Çin ve Almanya’da 12 ayda fabrika kurdu, benzer bir planlama yapılıyor mu? sorusuna, “Türkiye’nin otomobili için geliştirilen yeni teknolojiler ve AR-Ge çalışmaları birçok sektörün önünü açacak. Otomobilde 40 bin olan parça sayısı elektriklide 8 bine düşüyor. Gemlik’te temel atıldıktan sonra 12-18 ay içinde üretime başlanabilir” dedi.

METROBÜS TEST EDİLİYOR

Türkiye’de 2 milyon adedin üzerinde 10 yaş ve üstü ağır ticari araç olduğunu söyleyen Anadolu Grubu Otomotiv Grup Başkanı Bora Koçak konuşmasında, “Ticariye özel hurda indirimiyle hem çevre hem de ekonomiye büyük zarar veren bu araçlar azaltılabilir.” dedi. Koçak, “Almanya’ya bu yıl, ABD’ye de 5 yıl içinde gireceğiz. Metrobüs için 18 metre araç ürettik, dizelini yaptık, İsrail’e sevk ettik. CNG’sini yapıyoruz. Seri üretim taleplerine bakıyoruz. Hem dizel hem CNG’li versiyonu 1-2 sene içinde hazır olacak.” Açıklamlarına yer verdi.İhracatta 60 Ülkeyi Geçecek

Ticari araç satışlarında 2015 yılından günümüze iç pazarda kaybın % 75’e düştüğünü belirten Anadolu Isuzu Genel Müdürü Tuğrul Arıkan konuşmasında, “Küresel bir otobüs üreticisi ve satıcısı olma yolunda ilerliyoruz. 42 ülkeye ihracat yapıyoruz. 2023’te hedefimiz bunu 60’ın üzerine çıkarmak. Avrupa’nın ihracatta payı yüzde 70. 2020’de 150 milyon doları, 2023’te 240 milyon doları aşacağız. En büyük avantajımız 150 kişiye ulaşan Ar-Ge departmanımız. 2020’de 1.2 milyar TL hedeflediğimiz cironun yüzde 7’sini Ar-Ge’ye ayıracağız.” söyleminde bulundu.

Barcelona Yolcusu

Bu senr “Sınırsız Akıllı Teknoloji” temalı, 24 Şubat ile 27 Şubat 2020 tarihlerinde Barcelona MWC Fuarı’nda Türkiye’nin Otomobili TOGG’da Turkcell standında ilk defa uluslararası arene da boy gösterecek.

 

İlginizi Çekebilir: Enerji Bakanı Fatih Dönmez Hidrojen Yakıtlı Otomobili Test Etti

 

Siz de sifiraracal.com ve sosyal medya hesaplarımız üzerinden otomobil haberlerini takip edebilir, tüm marka ve model araçlar için fiyat teklifi alabilir, araç karşılaştırmaları yapabilir ve size uygun sıfır km araca bayiye gitmeden sahip olabilirsiniz.

Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
Advertisement Advertisement Advertisement