Sıfıraraçal.com
Üye Girişi

Subaru Satışlarının Yüzde 40’ı Elektrikli Olacak

Subaru Satışlarının Yüzde 40’ı Elektrikli Olacak

Subaru Corporation, dünyanın ekosistemini korumak amacı ile 2050 senesine kadar satılacak tüm yeni otomobillerin kullanım ömürleri boyunca ürettikleri ortalama CO2 emisyonunun 2010 seviyelerine bakıldığı zaman yüzde 90 azaltılacağını belirtti.

Aslında bakıldığı zaman önümüzdeki 10 yıl içerisinde Subaru satışlarının yüzde 40 oranı elektrikli ya da hibrit araçlar tarafından oluşturulmuştu. Subaru markası gelecek ile ilgili planlarını açıklarken, markanın ana felsefesinden ve kendine has özelliklerinden ödün vermeden çevreye duyarlı yeni teknolojiler getirileceğine de vurgu yapmıştı.

İlginizi Çekebilir: Kia Elektriğe 25 Milyar Yatırım Yapacak

Subaru Diğer Markalardan Farklı

Subaru Başkanı Tomomi Nakamura yaptığı bir açıklamada: “Subaru’nun ilk günlerinden bu yana araç üretimi konusunda sahip olduğu bağlılık ve kararlılıktan, yüzyılda bir defa karşılaşacağımız bu köklü değişim döneminde dahi hiçbir taviz vermeyeceğiz.

Subaru’nun diğer markalardan farkını göstermek amacı ile Subaru markasını Subaru yapan unsurları daha da geliştirecek ve müşterilerimizin alıştığı eşsiz özellikleri sunmaya devam edeceğiz.

Küresel çevrenin korunması başta olmak üzere sosyal sorumluluklarımızı yerine getirmek üzere gayret gösterirken Subaru’nun benzersiz karakterinden ve teknolojide yenilik anlayışından güç alarak karbondan arındırılmış bir toplumun oluşmasına katkıda bulunacağız.” İfadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilir: Yeni Ford Mondeo Önümüzdeki Yıl Gelecek

Marka 2030 seneleri baz alındığı zaman bu yılların ilk yarısına kadar “Elektrifikasyon teknolojilerini” global anlamda satılan tüm Subaru modellerine uygulamayı amaçlamıştı. Üretilen araçların CO2 emisyonunu azaltma hedeflerinin dışında Subaru Grubu’nun fabrikaları, ofisleri ve diğer faaliyetlerinin sebep olduğu “doğrudan CO2 emisyonunu 2031 mali yılının sonuna dek 2017 mali yılının sonundaki seviyelerin yüzde 30 altına çekilmesi amacı ile yürüttüğü çevre girişimlerinde de büyük bir ilerleme sağlanmış gibi görünüyor.

Siz de sitemiz üzerinden tüm marka ve model araçlar için fiyat teklifi alabilir, araç karşılaştırmaları yapabilir ve size uygun araca bayiye gitmeden sahip olabilirsiniz.

Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
Advertisement Advertisement Advertisement