Sıfıraraçal.com
Üye Girişi

Yeni Ford Mondeo Önümüzdeki Yıl Gelecek

Yeni Ford Mondeo Önümüzdeki Yıl Gelecek

Ford markasının D segment modeli Ford Mondeo, 2019 senesindeki düşük satış rakamları ile Avrupa'da sıkıntılı bir süreç geçirse de marka, 2019 yılının ilk 9 ayında Avrupa'da sadece 30.782 adet satılmıştır.  En yakın rakiplerinden biri olan Volkswagen Passat aynı süreçte 90.621 adet, Skoda Superb ise 51.734 adet satıldı. Ayrıca yeni Peugeot 508 modeli de aynı zaman diliminde Mondeo modelinde yetişti ve muhtemelen şu an öne geçmiştir de diyebiliriz.

İlginizi Çekebilir: Bugatti, Yeni Hiper Otomobilini Üstü Örtülü Olarak Gösterdi

İngiliz otomobil medyası Autocar ise bazı sızıntı belgelere ulaşmıştır. O dökümanlara göre de bu kaynak, Mondeo modelinin 2021 yılının ikinci yarısında yeni jenerasyonuna kavuşacağını bizlere göstermişti. Dökümanın kaynağı ise Ford markasının Avrupa internet sitesi olmuş. Dökümanda "2022 model Mondeo CD542" ifadelerine yer verilmiş. Bu durum, Ford markasının ABD'de iptal ettiği yeni nesil Fusion modelinin kodu ile de aynı. Bildiğimiz üzere Mondeo, ABD'de Fusion ismi ile satılıyor.Bu bilgi yeni Ford Mondeo modelini %100 olarak doğruluyor olmasa da önemli bir ipucu olduğunu söylemek mümkün. Dökümanların içerisinde yeni Mondeo modelinin arka süspansiyon yapısı ile ilgili bilgilere de yer verilmiş.

İlginizi Çekebilir: Volkswagen T-Cross, 1.5 Benzinli Motor Seçeneğine Kavuştu

O bilgilere göre ise Autocar, 2020 Ford Mondeo modelinin şasi tasarımının Volvo XC90 ile çok benzer olacağını da bizlere gösteriyor. Bu da yeni Mondeo modelinin yeni hibrit/plug-in hibrit opsiyonları ile birlikte geleceği anlamını bizlere gösteriyor.

Siz de sitemiz üzerinden tüm marka ve model araçlar için fiyat teklifi alabilir, araç karşılaştırmaları yapabilir ve size uygun sıfır km araca bayiye gitmeden sahip olabilirsiniz.

Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
Advertisement Advertisement Advertisement