Sıfıraraçal.com
Üye Girişi

2020 Seat Leon Resmi Olarak Tanıtıldı

2020 Seat Leon Resmi Olarak Tanıtıldı

SEAT markası uzun zamandır ipucu (teaser) görüntülerini paylaştığı 4.jenerasyon Leon modelini nihayet görücüye çıkardı. Dizaynı ile tamamen değişen model, Avrupa'da oldukça rekabetçi bir segment olan C sınıf kompakt otomobil segmentinde yer almaktadır. Model yeni nesli ile rakiplerle daha iyi rekabet etmeyi hedefliyor.

İlginizi Çekebilir: Yerli Otomobil İle İlgili Fiyat Açıklaması

SEAT markasının en çok sattığı modeli olan Seat Leon modeli resmi olarak aracı hem hatchback hem de station wagon gövde tipi ile satışa sunmuştu. Ancak bundan önce belirtildiği üzere yeni Seat Leon modelinde 3 kapılı hatchback opsiyonu ile düşük satış miktarlarından dolayı bu nesilde yer verilmedi.Seat Leon modeli bundan önce yerini aldığı nesil gibi keskin çizgilere sahip olan yeni Seat Leon modelinin geçtiğimiz yılki SEAT Formentor isimli crossover konseptinden de birçok dizayn detayı araç bünyesinde barındırıyor gibi görünüyor. SEAT markasının tamamen yenilediği tasarımla 2020 Seat Leon daha güncel görünecek ve bununla beraber rüzgar direncini de %8 oranında daha azaltacak. Bu durum da yeni tasarımı ile Seat Leon modelini eskisinden bir miktar daha verimli olarak ayırıyor.

İlginizi Çekebilir: Elektrikli Otomobiller %80 Daha Tasarruflu

Seat modelinde en dikkat çekici detaylardan birisi şüphesiz modelin arka kısmı. Öyle ki otomotiv dünyasının en yeni trendlerinden bir tanesi olan Seat modeli bagaj kapağı boyunca uzanan arka farlar, yeni Leon modelinde de yer verilmiş. Araçta yer alan bu far tasarımı SEAT markasının ilk olarak Tarraco adlı modelinde ortaya çıkmıştı ve bu tasarımı kullanan ikinci model de yeni Seat Leon oldu.

Siz de sitemiz üzerinden tüm marka ve model araçlar için fiyat teklifi alabilir, araç karşılaştırmaları yapabilir ve size uygun sıfır km araca bayiye gitmeden sahip olabilirsiniz.

Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
Advertisement Advertisement Advertisement