Sıfıraraçal.com
Üye Girişi

Yerli Otomobil İle İlgili Fiyat Açıklaması

Yerli Otomobil İle İlgili Fiyat Açıklaması

Yerli Otomobil İle İlgili Fiyat Açıklaması

TOGG’un CEO’su Gürcan Karakaş Yerli Otomobilin fiyatıyla ilgili açıklamalarda bulundu. CEO Karakaş, net bir rakam vermese de Yerli Otomobil TOGG fiyatları hakkına ipucu verdi.

 

İlginizi Çekebilir: Yerli Otomobil İçin Kenevir Üretilecek

 

Yerli otomobil TOGG, 2019 Aralık ayında düzenlenen lansmanın ardından 27 Ocak Pazartesi günü düzenlenen özel bir tanıtım etkinliğinde basın mensupları ve gazetecilere yakından gösterildi. Bu organizasyonda yerli otomobildeki teknolojiler ve üretim hedefleri gibi konular hakkında bahsedilirken, Yerli Otomobilin CEO Gürcan Karakaş aracın fiyat rakamlarıyla ilgili de sayısal olarak konuşmasa da bir yorumda bulundu. O yorum da şöyle:

“Fiyatları paylaşmak çok doğru olmaz çünkü rakiplerimize bu konuda bir bilgi vermek istemeyiz. Ancak piyasadaki C-SUV segmentinde yer alan ve içten yanmalı motorlarla çalışan klasik otomobillerle rekabet edebilir düzeyde olacak.” yorumunda bulundu.
CEO Gürcan Karakaş’ın diğer yeni açıklamaları ise şu şekilde devam ediyor:

 

“Türkiye olarak çok doğru bir zamanda yola çıktık. 150 senedir otomobil üretimi yapan, konusunda uzman otomobil üreticileri yani sadece eski ve büyük olan firmalar kazanamayacak. Daha çevik, daha yaratıcı olanlar kazanacak. Doğuştan elektrikli araç üretenler en fazla 8-10 yıldır bu işi yapıyor. Bu alanda üretim yapan çok fazla şirket de yok. Artık eskilerle yarış çizgisi hizalandı. Şimdi daha fazla teknolojiye ihtiyaç var. Bu yüzden bizim gibi işbirliğine açık, startup’larla çalışan, organizasyon yapısı kuvvetli şirketler öne çıkıyor. Biz kendimize 150 yıllık firmaları değil startup’ları rakip olarak görüyoruz.” diyerek.Başarı için temelde işbirliği faktörü yattığını belirten Karakaş, açıklamalarına devam etti:

 

“Fikri ve sınai mülkiyeti yüzde 100 bize ait bir otomobil markası yaratmak istiyoruz. Küresel çapta en zor olan kısımlardan biri de bu. İmalata girince geçmişte kalan hiç bir teknolojiyi kullanmak istemiyoruz. Doğuştan elektrikli bir otomobilimiz olacak. Var olan bir aracı alıp elektrikli yapalım demiyoruz. Doğuştan elektrikli olunca eliniz güçlü oluyor. En başta da menzil optimizasyonu geliyor. Elektronik mimariyi gerçekleştirmiş oluyorsunuz. Sadece Türk pazarını değil küresel rekabeti hedefliyoruz. Etrafımızdaki ülkelerin henüz elektrikli otomobili yok. Klasik olmayan bir sistemden gelen Avrupa’daki ilk ürün olacağız. Türk mobilite ekosisteminin çekirdeğini oluşturmak istiyoruz. Savunma sanayinden bize gelen arkadaşlarla birlikte modelleme ve simülasyonlarla beraber buna hazırlanıyoruz. Yurtdışına çıktığımız zaman kimsenin otomobile toz konduracak bir durumu kalmayacak. Direksiyonda biz varız.” dedi.

 

İlginizi Çekebilir: Yerli Otomobil TOGG Harekete Geçti Fabrikası 12 Ayda Kurulacak

 

Siz de sifiraracal.com ve sosyal medya hesaplarımız üzerinden otomobil haberlerini takip edebilir, tüm marka ve model araçlar için fiyat teklifi alabilir, araç karşılaştırmaları yapabilir ve size uygun sıfır km araca bayiye gitmeden sahip olabilirsiniz.

Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
Advertisement Advertisement Advertisement