Sıfıraraçal.com
Üye Girişi

2020 için Kuzey Amerika'da Yılın Otomobili Ödülleri yerlerini buldu.

2020 için Kuzey Amerika'da Yılın Otomobili Ödülleri yerlerini buldu.

Kuzey Amerika'da Yılın Otomobilleri Ödülleri 2020 senesi elemelerinde, 2019 yılının Eylül ayına kadar 30 finalist kalmıştı. Şimdi ise jüriler, farklı kategorilerde birinciliklere layık gördükleri 3 otomobili belirleyip bizlere açıkladılar.

İlginizi Çekebilir: Yerli Otomobil TOGG Harekete Geçti Fabrikası 12 Ayda Kurulacak

Kuzey Amerika'da 2020 senesi için yılın otomobili ödülüne layık görülen otomobil, eski tasarımına göre çok yenilenen ve neredeyse her alanda gelişen yeni Chevrolet Corvette Stingray oldu. Ortadan motorlu olan ve C8 kodlu bu yeni Corvette'in bu yarışmadaki en yakın rakibi ise Toyota Supra idi. Corvette, daha çok önceden de bu ödülü 1998 yılında C5 jenerasyonuyla, 2014 yılında da C7 jenerasyonuyla da sahip olmuştu.

"Utility" yani "Kullanışlı Araç" kategorisine bakacak olur ise bu kategoride Kia Telluride'ın, kardeş modeli Hyundai Palisade'i ve yeni bir lüks SUV olan Lincoln Aviator'ü geride bırakarak bu ödüle layık olduğunu görmekteyiz.Kuzey Amerika jürileri, yılın otomobili ve yılın SUV'sine ek olarak bir de yılın pick-up'ını seçmişler. Bu ödüller her zaman Detroit Otomobil Fuarı kapsamında belli oluyordu ama bu sene bu fuar Haziran ayına ertelendiği için özel bir etkinlik kapsamında açıklandı. Kuzey Amerika'da geçtiğimiz senenin ödüllerini ise Hyundai Kona, Genesis G70, ve Ram 1500 modelleri almıştı.

İlginizi Çekebilir: Jeep İmzalı Hibrit Modeller CES 2020 Boy Gösteriyor

Toyota markası ile ilgili tüm haberlere sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca sitemiz üzerinden araç karşılaştırmaları da yapabilir, size uygun sıfır km araca bayiye gitmeden sahip olabilirsiniz.

Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
Advertisement Advertisement Advertisement