Sıfıraraçal.com
Üye Girişi

Lamborghini, 2020 Cenevre Otomobil Fuarı'na Katılmayacak

Lamborghini, 2020 Cenevre Otomobil Fuarı'na Katılmayacak

İtalyan süper otomobil üreticisi Lamborghini firması, bu yıl 90.'sı düzenlenecek olan Cenevre Otomobil Fuarı'na katılmayacağını bir basın toplantısı düzenleyerek açıkladı. Basın toplantısında 2020 senesi içerisinde firmanın yeni modeller tanıtacağı da belli oldu.

Ama bu modellerin tam olarak nasıl olacakları henüz belli değil. Tahminlerimizi soracak olursanız, Lamborghini’nin bu sene tanıtacağı modeller arasında Urus'un ST-X adlı yarış odaklı versiyonu ile plug-in hibrit versiyonunun olacağını düşünüyoruz. Çünkü bu iki versiyon da şimdiden doğrulanmış durumda.

İlginizi Çekebilir: Kia Telluride Modelinin Off-Road Paketi Mi Geliyor?

Aynı basın bülteni içinde Lamborghini markasının gelecek süper otomobil modellerini de hibritli olacağının bilgisi yer alıyor. Yani Huracan ve Aventador modelleri yerine gelecek olan modellerin hibrit motorlara sahip olacağına kesin gözüyle bakabiliriz.

Bu iki otomobilin de muhtemelen Aventador'un yeni jenerasyonu daha önce piyasaya çıkan model olacak. Zira araç uzun süredir şu anki tasarımıyla piyasada.

Diğer yandan basın bülteninde Urus'a da değinilmiş. Çünkü otomobil, Lamborghini'nin 2019 senesindeki başarısının çok büyük bölümüne etki etti.

İlginizi Çekebilir: Ford, Avrupa'da Stormtrak Adının Telif Hakkını Aldı

İstatistiklere bakıldığında Urus'un 2018'de 1.761 adet olan satış miktarının 2019'da 4.962 adede ulaştığı yani %182'lik bir artış gösterdiği görülüyor. Lamborghini markasının 2019'da Urus'tan sonra en çok sattığı modeli ise 2.139 adet ile V10 motorlu Huracan modeli olmuş.

Siz de sitemiz üzerinden tüm marka ve model araçlar için fiyat teklifi alabilir, araç karşılaştırmaları yapabilir, size uygun sıfır k maraca bayiye gitmeden sahip olabilirsiniz.

Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
Advertisement Advertisement Advertisement