Sıfıraraçal.com
Üye Girişi

Ford, Avrupa'da Stormtrak Adının Telif Hakkını Aldı

Ford, Avrupa'da Stormtrak Adının Telif Hakkını Aldı

2019 senesinin ağustos ayında Ford Mondeo Evos isminin haklarını üretim veya konsept modellerinde kullanmak üzere tescil ettiren Ford firması, Avrupa'da da Ford Stormtrak modelinin telif hakkını almış. FordAuthority'nin öne sürdüğü bigilere göre Mavi Oval, Ford Mondeo'nun Avrupa'daki modeline bu ismi verecek.

İlginizi Çekebilir: Suv Model Yeni Peugot 2008’in Basın Toplantısı Gerçekleşti

Kulağımıza gelen bazı bilgilere göre Ford firması, D segmenti modelin yerini alacak yerden yüksek bir station wagon planlıyor. Hem Avrupa’da, hem de Amerika Birleşik Devletlerin’de satılması beklenen araç için Stormtrak isminin tescillenmesi, gelişim çalışmalarında ilerlendiğinin habercisi.

Subaru Outback'e rakip olarak düşünülen yerden yüksek SW, Avrupa'da satılan Ford Focus şasisinin uzatılmış versiyonunu bulunacak. C2 ismini alan modüler platform hem de hibrit, hem safi içten yanmalı düzenlere imkân verdiği gibi dört çeker sistemine de ev sahipliği yapabiliyor.Ford markasının Avrupa ve ABD pazarını düşünerek tasarladığı bu araç, giriş seviyesinde 1.5 litrelik turbo benzinli motordan güç alacak. Avrupa'da 2.0 litrelik EcoBlue motor ile donatılması beklenen otomobile hibrit güç üniteleri de getirilecektir.

İlginizi Çekebilir: Citroen'den Yeni Marka Hamlesi

Hakkında çok fazla söylentiler olan araç eğer gerçekten de gelirse, muhtemel lansman tarihi 2020 sonu ya da 2021'in başı olacaktır. Stormtrak adıyla anılması beklenen model, Avrupa pazarında Mondeo, Galaxy ve S-Max'in yerini alacak.

Siz de sitemiz üzerinden tüm marka ve model araçlar için fiyat teklifi alabilir, araç karşılaştırmaları yapabilir, size uygun sıfır km araca bayiye gitmeden sahip olabilirsiniz.

Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
Advertisement Advertisement Advertisement