Yeni Honda Civic Sedan Resmen Tanıtıldı

Yeni Honda Civic Sedan Resmen Tanıtıldı

Yeni Honda Civic sedan lanse edildi.Konsept versiyonu geçtiğimiz aylarda tanıtılırken, ilk resmi fotoğrafı geçtiğimiz hafta paylaşıldı. 11. nesil Civic, ABD pazarında satılacak olan sedan tipi bir otomobili ilk kez tanıttı ve tasarımı öncekinden çok daha basit.

İlginizi Çekebilir: 2022 Honda CR-V'den İlk Teaser

2021 yılının sonunda hatchback'ler ve sedan gövde stilleri ile Avrupa pazarına girmeyi planlayan yeni Civic, "daha fazla insan ve daha az makine" tasarım yöntemini benimsiyor. Anlaşılan, Civic’in teknolojisi ve tasarımı sürücüyü ve yolcuları merkeze yerleştiriyor.

Yeni Civic Sedan İç Donanım

Yeni Civic sedanın iç tasarımında da tıpkı dış tasarımda olduğu gibi çok basit ve net bir yöntem gördük. Oldukça geniş ve rahat olduğu söylenen kabinde kullanılan çeşitli malzeme ve nitelikler artmış gibi görünüyor.

Gösterge panelinin ortasına yerleştirilen metal kaplama, havalandırma deliklerini gizlerken tasarımı desteklemektedir.

Standart bir 7 "yarı dijital bilgi-eğlence sistemi monitörü ile donatılmış olan yeni Civic'in, ABD için en dolu versiyonu olan Touring'de yayınlanan tamamen dijital gösterge panelinin boyutu 10.2" olarak açıklandı.

Apple CarPlay ve Android Auto uyumluluğuna sahip 7 "ekran dokunmatik işlevlere ve birçok kısayol tuşuna sahiptir. Bir üst adım, kablosuz Apple CarPlay bağlantılarına izin veren 9" multimedya sistemidir.

Yeni Civic teknoloji kanadının ana donanımı, 12 hoparlörlü ses sistemi ve kablosuz şarj gibi işlevleri de içerir.Bu işlevler yalnızca Touring kitinde standarttır ve diğer donanım seviyelerinde isteğe bağlıdır.

Güvenlik kanadına baktığımızda, Honda'nın yeni bir Civic geliştirdiğini görebiliyoruz. Beyin travmasının etkilerini azaltmak için yeniden tasarlanan ön hava yastığı bunun en önemli örneğidir. 11. nesil Civic , satılan modellerde güvenlik paketi adına pek çok ekipman sağlıyor ve ayrıca otomatik acil durum freni, trafik sıkışıklığı yardımı ve uyarlanabilir hız sabitleyici gibi ekipmanlarla da donatılmış.

Japon markası, tasarımın yanı sıra yeni Civic'in dikkat çekmediği alanlarda da önemli bir rol oynadı. Honda, 11. neslin sürüş dinamiklerine büyük önem veriyor.Alüminyum ve yüksek mukavemetli çelik gibi malzemelerin kullanılmasıyla Honda şasinin burulma direncini% 8 artırırken aynı zamanda bükülme direncini de artırdı. % 13.

Yeni Civic Sedan Dış Donanım

Dingil mesafesi 35 mm artırılmış yeni Honda Civic'in arka dingil mesafesi, öncekinden 12.7 mm daha yüksek. Tüm bunlara ek olarak, Macpherson düzenlemesine sahip bir ön süspansiyon, bilyeli mafsaldaki sürtünmeyi azaltmayı ve direksiyon sistemi kurulumunun stabilitesini ve dinamiklerini artırmayı amaçlayan bir geliştirme araştırması olarak gösterilebilir.

Yeni Honda Civic şu anda yalnızca iki motor seçeneği sunuyor. Bu tamamen benzinli ünitelerden ilki, Amerika Birleşik Devletleri'nde LX ve spor ekipmanı paketleri sağlayacak. 2,0 litre hacme sahip dört silindirli atmosferik bir benzinli motor, 160 beygir gücü ve 187 Nm tork üretebilir.

EX ve Touring kiti, Civic Hatchback I'de de kullanılabilen, L15B7 kodlu 1.5 litrelik VTEC Turbo ünitesi içerir. Makine ayrıca 182 beygir gücüne ve 240 Nm torka sahiptir ve ayrıca 2.0 atmosfer CVT şanzıman ile eşleştirilmiştir.

Honda 2021 Fiyat Listesi

Yeni Honda Civic hakkındaki gelişmelerden haberdar olduğumuza göre sitemiz üzerinden Honda fiyat listesini inceleyebilir, muadilleri ile araç karşılaştırması yapabilirsiniz. Düşündüğün model hakkında detaylı bilgi için hemen fiyat teklifi isteyebilirsin.

Bu haberi okudunuz mu?

Yeni Honda City Hatchback Görücüye Çıktı

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin;

Twitter => twitter.com/sifiraracal

Facebook => facebook.com/sifiraracal

Youtube => youtube.com/c/sifiraracalcom

İnstagram =>  instagram.com/sifiraracalcom

 

 

Yeni Honda Civic Sedan Resmen Tanıtıldı İçin Görüşlerini Bildir
Gönder
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle