Sıfıraraçal.com
Üye Girişi

Elektrikli BMW 1 Serisinin Geliş Tarihi Belli Oldu

Elektrikli BMW 1 Serisinin Geliş Tarihi Belli Oldu

BMW markası önümüzdeki 4 sene içerisinde 12 adet tamamen elektrikli ve 13 adet de plug-in hibrit otomobil üretmek için kolları sıvamış durumda. Firmanın ilk tamamen elektrikli otomobil modeli ise iX3 SUV modeli olacak. Bu model i4 Sedan ve iNext SUV adlı tamamen elektrikli modelleri de beraberinde getirecek.

İlginizi Çekebilir: Yeni Skoda Octavia Kasım Ayında Tanıtılabilir

AutoExpress adlı İngiliz otomobil medya kuruluşunun haberinde yer verdiği BMW yetkilileri, tamamen elektrikli bir hatchback modelin, yani elektrikli BMW 1 Serisi'nin 2021 yılında ortaya çıkacağını doğrulamıştı. Ancak tamamen elektrikli yeni BMW 1 Serisi'nin, tasarım anlamında standart yeni 1 Serisi ile aralarında oldukça büyük benzerlikler olacağını, ön ızgaranın eksikliği vb. ufak farklarının olacağını tahmin etmek mümkündü. Ayrıca bu otomobilin hem tek hem de çift elektrik motoruna sahip versiyonlarının da olacağı düşünüldüğünde tek motorlu versiyonda önden çekiş sistemi, çift motorlu versiyonda da 4 tekerden çekiş sistemine yer verilecek.BMW markasının i departman patronu Robert Irlinger açıklamalarında "Önden çekişli modellerimizde bile tamamen elektrikli versiyonlar göreceksiniz. Yani elektrifikasyon, tüm portfolyomuza yayılmış olacak. Yani örnek vermek gerekirse müşterilerimiz ister plug-in hibrit bir X3, ister de tamamen elektrikli bir 4 Serisi alabilecekler. Bu da stratejimizde büyük bir değişiklik anlamına geliyor." İfadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilir: Renault Megane RS Makyajlı Gövdesiyle Yakalandı

Ayrıca AutoExpress, 2020 elektrikli BMW 1 Serisi'nin i1 ismiyle geleceğini düşünse de tüm bu bilgilere ek olarak BMW markasının mevcut elektrikli modellerinden i3 modelinin üretiminin durduğunu ve aracın yeni neslinin gelmeyeceğini sizlere şimdiden hatırlatalım. BMW yakın bir zaman önce, i3 modelinin daha farklı bir otomobile evrimleşeceğini açıklamıştı.

SIFIRARACAL.com sitesi üzerinde tüm marka ve model araçlar için fiyat teklifi alabilir, araç karşılaştırmaları yapabilir, size uygun sıfır km araca bayiye gitmeden sahip olabilirsiniz.

Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
Advertisement Advertisement Advertisement