Sıfıraraçal.com
Üye Girişi

Renault Megane RS Makyajlı Gövdesiyle Yakalandı

Renault Megane RS Makyajlı Gövdesiyle Yakalandı

Renault Megane RS Makyajlı Gövdesiyle Yakalandı

 

Mavi kaplı kamuflajın altında neler var?

Çok yakın zamanda makyajlanmaya hazırlanan Renault Megane ailesinin performanslı türevi RS Trophy R, ilk defa casus kameralara yakalandı.

 

İlginizi Çekebilir: Renault Espace Modelinin Testlerine Devam Ediyor

 

Normal RS Trophy ile oldukça benzer bir görüntüye sahip bu test aracı, tampona ve ön ızgaraya uygulanan mavi bantın dışında herhangi bir kamuflaj taşımıyor.

Tabii ki hemen akıllara şu soru gelmekte: Trophy R'a bakıyorsak kaput üzerindeki hava çıkışı nereye konuçlandırıldı? Büyük bir olasılıkla fotoğraflarını paylaştığımız otomobil ilk prototiplerden ve Renault, henüz asıl yenilikleri paylaşmaya hazır değil.Aracın arka tarafında ise Megane yelpazesinin geri kalanı gibi tamamen elden geçirilmiş stoplar ile donatılan Trophy R, difüzörün merkezinden çıkan iki egzoz borusu düzenini de koruyacağa benziyor.

1,8 TCe motor ünitesinden 300 beygir güç ve 400 Nm tork üreten Megane RS Trophy R, arka koltukların çıkarılması gibi dokunuşlarla standart modele göre 130 kg daha hafifletilmiş. Bu aşamada Trophy R'ın makyaj ile güç ünitesi alanında herhangi bir değişiklik görüp görmeyeceğini düşünmek oldukça zor.

Nürburgring rekortmeni C segmenti hot hatch 2019 Mayıs ayında tanıtıldı. Yani Trophy R ailenin geri kalanı ile birlikte tanıtılacaksa mühendislerin motoru güncellemek için pek bir zamanının olmadığını söyleyebiliriz.

 

İlginizi Çekebilir: Renault ve Dacia Modellerinde Ekim Ayında Sıfır Faiz Fırsatı

 

2020 yılının Mart ayında Cenevre Otomobil Fuarı'nda görücüye çıkacağı iddia edilen makyajlı Renault Megane ailesinin resmi lansman tarihi henüz belli değil. Belki de Renault, önce standart modelleri tanıtıp sonra RS ve Trophy R'ı daha ileri bir tarihte sergileyebilir.

 

Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
Advertisement Advertisement Advertisement