Sıfıraraçal.com
Üye Girişi

Yeni Skoda Octavia Kasım Ayında Tanıtılabilir

Yeni Skoda Octavia Kasım Ayında Tanıtılabilir

Aslında ülkemizde birçok kişi yeni nesil Skoda Octavia modelinin 2019 Frankfurt Otomobil Fuarı'nda tanıtılmasını bekliyordu. Ancak söz konusu bu durum henüz netleşmedi. Sonbahar aylarının en büyük etkinliğinde spot ışığını farklı modelleri üzerinde tutan otomobil devi, Skoda Octavia modelinin kendisine ait bir sunum ile sevenlerine duyurulacağını açıklamıştı.

İlginizi Çekebilir: Renault ve Dacia Modellerinde Ekim Ayında Sıfır Faiz Fırsatı

Skoda modelinin bu özel sunumunun 11 Kasım 2019 tarihinde yapılacağını tahmin etsek de henüz bu konu ile ilgili bir kaynak gösterilmedi. Bu durum da bunun sadece bir iddia olmasını sağlıyor. iddianın sahibi CEO Bernhard Maier'in aylar önce yaptığı açıklamalar ile bu durumun paralellik gösterdiğini de söyleyebiliriz. Maier, 2019 yılı sonunda bir kompakt modelin tanıtılacağını daha önce ifade etmişti.Skoda Scala ve Superb modellerinin arasına yerleşecek Octavia modeli MQB platformun güncellenmiş versiyonunu kullanacak. Bu platform aynı zamanda 25 Kasım tarihinde tanıtılacak Volkswagen Golf modelinin altında da yer alıyor. Değişim sayesinde bu model 1.0 litrelik motorlardan, 2.0 litrelik dizel ünitelere kadar pek çok güç seçeneğini de sahibine sunuyor.

İlginizi Çekebilir: Yeni 2020 Skoda Octavia Akıllı Kamuflajla Görüntülendi

2020 Skoda Octavia modeli iki farklı gövde stili ile karşımıza çıkacak. Bunlardan ilki standart sedan diğeri station wagon olacak. Aynı şekilde RS ve Scout donanım paketleri de iki gövde stili için kullanıma açılacak. Skoda mühendisleri, Volkswagen Grubu'nun en son teknolojilerine amiral gemisi modelinde yer verecek.

SIFIRARACAL.com sitesi üzerinde tüm marka ve model araçlar için fiyat teklifi alabilir, araç karşılaştırmaları yapabilir, size uygun sıfır km araca bayiye gitmeden sahip olabilirsiniz.

Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
Advertisement Advertisement Advertisement