Sıfıraraçal.com
Üye Girişi

BMW ABD’de Üretim Rekoru Kırdı

BMW ABD’de Üretim Rekoru Kırdı

BMW markasının Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunan fabrikası, Alman otomobil devinin rakiplerinin önüne geçmeyi başarması konusunda çok büyük bir rol oynamış gibi görünüyor. Güney Carolina'da yer alan bu fabrika, firmanın ise yeni rekorunun sahibi olarak göze çarpıyor.

İlginizi Çekebilir: Benzin ve Motorine İndirim Gelebilir

Spartanburg adı verilen bölgede konumlandırılan tesis, BMW markasının en büyük fabrikası olarak şimdiden yerini ayırmış gibi görünüyor. Yıl sonunda açıklanan rakamlar ise tam olarak 411.620 adet aracı üretim bandından indiren bu tesiste ise kutlamalar halen devam ediyor.Açıklanan bu rakamlara bakılırsa, 2019 senesinde bir önceki yıla kıyasla yüzde 15 oranında daha fazla crossover üretmiş gibi görünüyor.Ancak yükseliş devam ederse tesisin açıklanan maksimum üretim rakamı 450.000 sayısını görecek gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir: 2020 Mercedes E- Serisi Hayal Edildi

Güney Carolina'da yer alan tesiste en çok üretilen model ise 161.096 adet ile X5 modeli olmuş. İkinci sırada 115.088 ünite ile X3 yer alırken, bronz madalya BMW markasının en büyük SUV modeli olan X7 modeline ait.

Siz de sitemiz üzerinden tüm marka ve model araçlar için fiyat teklifi alabilir, araç karşılaştırmaları yapabilir, size uygun sıfır km araca bayiye gitmeden sahip olabilirsiniz.

Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
Advertisement Advertisement Advertisement