Sıfıraraçal.com
Üye Girişi

Audi, 4 silindirli Bir RS Modeli Düşünmüyor

Audi, 4 silindirli Bir RS Modeli Düşünmüyor

Audi, RS modellerine son senelerde hanesine birden çok yeni model ekledi. Bunların bir kısmıda da yeni SUV modelleri oldu. Ama görünüşe göre birçok insanın hayalini kurduğu AudiRS1 Sportback gibi bir otomobil ne yazık ki olmayacak. Bu zamana kadar da bir Audi, RS1 versiyonuyla karşımıza çıkmayan A1, aslında daha önceden A1 Quattro adlı 250 bg gücündeki bir versiyon üretmişti. Ama o versiyondan sadece 333 tane üretildi.

İlginizi Çekebilir: Yerli Otomobil TOGG Harekete Geçti Fabrikası 12 Ayda Kurulacak

Yeni jenerasyon Audi A1 modelinde ise performanslı bir versiyon gelmedi ve görünüşe göre uzun bir zamanda gelmeyecek. Autocar modeline açıklama yapan Audi Sport yöneticilerinden Juilus Seebach, 2.5 litrelik 5 silindirli motorun, Audi'nin RS modellerinin giriş seviyesi motoru olmaya devam edecek. Yaklaşık olarak 400 bg güç ile 480 Nm tork üreten bu motorun yeni Audi A1'in kaputunun altına sığdırılması imkansız görünüyor.Zaten bu rakamlar A1 gibi oldukça ufak ve hafif bir otomobil için de çok yüksek olacaktır. Audi RS3 Sportback modelinde bulunan 5 silindirli motorun yakın süre içerisinde Audi RS Q3 ve RS Q3 Sportback'te kullanılacağını da öğrendik.

İlginizi Çekebilir: Jeep İmzalı Hibrit Modeller CES 2020 Boy Gösteriyor

Audi, 2020 Audi A1'de 40 TFSI adlı bir motor seçeneği sunuyor. Bu motor yeni Polo GTI'ın kaputu altındaki motor ile aynı ve 200 beygir güç ile 320 Nm tork üretiyor.

Toyota markası ile ilgili tüm haberlere sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca sitemiz üzerinden araç karşılaştırmaları da yapabilir, size uygun sıfır km araca bayiye gitmeden sahip olabilirsiniz.

Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
Advertisement Advertisement Advertisement