Sıfıraraçal.com

3. Nesil Seat Leon 1 milyon Adet Satış Rakamına Ulaştı

3. Nesil Seat Leon 1 milyon Adet Satış Rakamına Ulaştı

3. Nesil Seat Leon 1 milyon Adet Satış Rakamına Ulaştı

 

2012 yılında tanıtımı gerçekleşen üçüncü nesil Leon, satış adetleri ile şu anda SEAT markasının en başarılı modeli.

Leon modelinin SEAT için önemli bir model olduğunu söylemek dahi otomobili hafife almak gibi olur. 30 yılı aşkındır firmanın en çok satan modeli olan Seat Ibiza’yı geride bırakarak ilk sıraya yerleşen Seat Leon, şu anda SEAT’ın en başarılı modeli konumunda.

 

İlginizi Çekebilir: Seat Leon’dan Yenilenme Haberi Geldi

 

2012 yılından bu yana otomobil pazarında olan üçüncü jenerasyon Seat Leon, geçtiğimiz günlerde satış adedi 1 milyona ulaştı. Vw Grubu’nun MQB mimarisi üzerine yerleştirilen otomobil, markanın İspanya’da yer alan Martorell fabrikasında montajlanıyor.

Seat Leon’un başarısıyla ilgili olarak söylenimde bulunan SEAT’ın başkan yardımcısı Wayne Griffiths, “Üçüncü jenerasyon Leon’un en belirgin yönü, aradan geçen yedi yıla rağmen pazarda hala kabul görmesidir.” dedi.

Şu an otomobil pazarındaki yerini koruyan SEAT Leon, bir zamanlar ekonomik sıkıntılar içinde olan İspanyol markanın geri dönüşünde de çok kritik bir role sahip oluyor.Leon modelinin 3. jenerasyonunun ilk üretiminin gerçekleştiği 2012 yılında 149 milyon Euro kayıba uğrayan SEAT, 2018 yılında ise 294 milyon Euro kar elde ederek tarihindeki en iyi finansal sonucu ortaya koymuştur.

SEAT markasının otomotiv pazarlarındaki satış rakamları, 2012 yılına göre %60 - %70 civarında arttı ve bu satışlarla ilk sırada hep Leon yer aldı.

237 bin 558 adet ile en çok Almanya’da satışı olan Leon, memleketi İspanya’da da 206 bin785 adetlik satış rakamlarıyla ikinci sırada oldu.

 

İlginizi Çekebilir: 2021 Seat Leon Konsept, Fiyat ve Özellik Önizlemesi

 

Türkiye ise 49 bin 223 adet ile Seat Leon’un en çok satıldığı dördüncü ülke oldu.

Seat modellerinin donanım paketlerini, resimlerini, videolarını, donanım paketlerini, kullanıcı yorumlarını sitemiz üzerinden inceleyebilir kendi yorumlarınızı katabilirsiniz.

3. Nesil Seat Leon 1 milyon Adet Satış Rakamına Ulaştı İçin Görüşlerini Bildir
Gönder
Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle