Sıfıraraçal.com

2021 Seat Leon Konsept, Fiyat ve Özellik Önizlemesi

2021 Seat Leon Konsept, Fiyat ve Özellik Önizlemesi

2019 yılında yeni bir jenerasyonla karşımıza çıkan 2019 Seat Leon modeli bugünlerde İspanyol markanın en çok satan araçları arasında zirvede yer alıyor. Tabi aracın en çok satma ölçütü sadece Türkiye’yi değil Avrupa’yı da içine alan bir ölçüt.

2019 Seat Leon modeli markanın ilk plug-in hibrit modeli olarak karşımıza çıkmıştı. Motor seçeneklerine bakıldığı zaman 1.5 TSI benzinli bir motor ve buna alternatif olarak elektrikli motor seçenekleri ile bizleri karşılayan araç 2019 yılının önemli otomobilleri arasında yerini almayı başardı.

Seat modelinin tasarımına baktığımız zaman 3 kapıya elveda diyerek 5 kapılı bir gövde seçeneğine geçiş yaptığını görüyoruz. Ciddi ve zarif bir duruşa kavuşan araç 7 kapılı Terraco modeline benzer çizgilere sahip. 2019 Seat Leon modelinin dikkat çeken bir diğer noktası ise MQB platformunu kullanıyor olması.

Seat Leon Euro NCAP testlerine baktığımız zaman güvenlik noktasına da en az performans kadar önem verildiğini görüyoruz. Öyle ki Seat Leon modeli Euro NCAP testlerinden oldukça yüksek puanlar almayı başarmış bir otomobil.

Seat Leon ikinci el piyasasının da en sevilenlerinden. Baktığımız zaman Seat Leon sahibinden performans ve güvenlik noktasında tam not alarak aslında bizlere hem sıfır hem de ikinci el piyasasında kaliteli bir alternatif oluyor.

İlginizi Çekebilir: 2021 Ford Mondeo Konsept, Fiyat ve Özellik Önizlemesi

Seat mühendislerinin yeni Seat Leon üzerinde çalıştığını biliyoruz. Öyle ki kısa bir süre önce İspanyol markanın 2020 Seat Leon modelini test ettiğini görmüştük. 2020 Seat Leon modelinin sızdırılan görsellerine baktığımız zaman aracın çok daha dinamik ve hoş bir tasarıma kavuşacağını söyleyebiliriz. Seat markasının bu yeni tasarım anlayışı seneye Cenevre’de karşımıza çıkacak ancak aracın bu tasarımı aracı Volkswagen Grubu’ndaki diğer araçlardan oldukça ayrıştıracak. Markanın tasarım ekibinin yaptığı açıklamaya bakacak olursak yeni Seat Leon modeli önümüzdeki yıl Cenevre Otomobil Fuarı’nda kullanıcıları ile buluşacak.Seat markasının yeni tasarım dilini 2021 Seat Leon modelinde de kullanması bekleniyor. 2021 yılında Volkswagen Grubu araçlarından tasarım olarak daha da ayrışmayı hedefleyen model keskin çizgilerden kurtularak yerini doluluğa ve tamamlanmışlığa bırakacak. Seat tasarım şefi verdiği bir demeçte “Çizgi ve köşe kalıplarından uzaklaşacağız. Hassasiyeti sert çizgilerle ifade etme işini 2012 Leon'dan beridir yapıyoruz. Ancak VW Grubu'ndaki arkadaşlarımızdan farklı bir yol izleme zamanımız geldi.” şeklinde bir açıklama yaparak aslında 2021 Seat Leon hakkında nasıl bir yok izleneceğini bizlere de göstermiş oldu. Seat Leon modelinin geleceğinde hibrit desteğine de yer verilecek. Seat mühendisleri yaptıkları açıklamalarda Leon modelinin gelecek dönemlerde hibrit desteğiyle yollarda olacağını belirtti.

İlginizi Çekebilir: 2021 Alfa Romeo Giulietta Konsept, Fiyat ve Özellik Önizlemesi

2021 Seat Leon modelinin 2020 yılı başlarında tanıtılması 2020 yılının ortalarında ise aracın seri üretimine geçilmesi bekleniyor. 2021 Seat Leon fiyatı hakkında henüz bir açıklama yapılmazken Seat yöneticilerinin bu konuda acele etmemeleri bekleniyor.

SIFIRARACAL.com sitesi üzerinden Seat Leon ve diğer otomobil markaları ile ilgili güncel haberleri takip edebilir, araç karşılaştırması yapabilir veya beğendiğiniz araç için fiyat teklifi alabilirsiniz.

2021 Seat Leon Konsept, Fiyat ve Özellik Önizlemesi İçin Görüşlerini Bildir
Gönder
Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle